Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Angmir

 • @zygmuntbialas 22:34:08
  Z ogólnych źródeł Ukraina nie ma raczej problemów ze sprzętem tylko z potencjałem ludzkim. Sprzedawanie sprzentu wpisywało by się w obraz korupcji.
  Przede wszystkim potwierdzało by to co od dawna podejrzewałem - że Ukrainie nie zależało na zwyciestwie. Rząd Jaceniuka nie ma trwać i trwać - czy budować silnej Ukrainy, ale rozgrabić co się da załatwic kilka spraw na których zależało Żydom - (podniesienie gotowości bojowej w Europie, GMO itp.) no i przede wszystkim zrobić zamęt na świecie żeby odwrócić uwagę od innych wydarzeń.
  Posuniecia Junty od początku nie miały sensu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  Po co jadą Merkel i Hollande do Moskwy
 • Porażka
  Jeżeli do wiążących porozumień dojdzie już teraz to jest to porażka w szczególności dla ludzi Ukrainy - i tych ze wschodu i tych w centrów i banderowców.
  Ciekawe co z tego wyniknie i czy Separatyści się na to zgodzą.
  Druga "Jałta" - tym razem dzielą Ukrainę
 • @zygmuntbialas 03:05:35
  " .... --- To wydaje się dzisiaj niemożliwe w całej Ukrainie. Tę drogę przechodzi (przez śmierć i nieszczęścia) tylko Ukraina Wschodnia."

  Jeżeli stało by się to -

  "Ja liczę że ATO będzie trwała - Noworosja będzie wygrywać i rozszerzać się - aż ludzie na Zachodzie Ukrainy zrzucą zbrodniczy rząd Jaceniuka - osądzą wszystkich zbrodniarzy, I Ukraina w całości przeprowadzi wolne referendum na temat przyszłości każdego rejonu z Osobna."

  - to myślę że jest spora szansa że większość (zwyjątkiem samego zachody Ukrainy obleganego przez Banderowców) była by przychylna Rosji.
  Wyjawienie i udowodnienie światu zbrodni Junty oraz roli Zachodu w tych wydarzeniach przekonały by największych idiotów zapatrzonych w Zachód.

  Oczywiście u nas w Polsce i wszystkich terenach objętych nieprzeniknioną Żydomasońską propagandą wszelkie dowody zostaną wyśmiane, ale cóż dla nas nie ma już ratunku.
  Wielka ofensywa donieckiej armii rozpoczęta
 • @zygmuntbialas 02:04:19
  myślę że do 8 maja powinno się wiele roztrzygnąć ;]

  Albo nowa Wojna Ojczyźniana z Wujem Samem albo Triumf na Ukrainie i droga Ukrainy do Uni Euroazjatyckiej.
  Wielka ofensywa donieckiej armii rozpoczęta
 • @zygmuntbialas 01:45:30
  wynik referendum tak.
  Ale co by z tego wynikło ?

  Zdemobilizowali by całą ukraińską armię ?
  Przecież wszyscy wiemy że odpuszczenie Ukraińców znaczy conajmniej granice Noworusi na Dnieprze.

  Referendum musiało by być wcześniej ugadane z separatystami, i zamiast pytać o kontynuację ATO pytać o to czy wojska Ukraińskie mają sie wycofać na granice ustalone wedłóg takiego porozumienia ;]

  Ja mam nadzieję że do pokoju jeszcze nie dojdzie - wiele obwodów jeszcze podłączyło by się do rebeli gdyby tylko mogli Charków Zaporoże Chersoń Połtawa Odessa ...

  Zresztą stały pokój na Ukrainie to pozostawienie Junty u władzy. I dalsze zbrodnie na tej części Ukrainy która została by w ich rękach.

  Ja liczę że ATO będzie trwała - Noworosja będzie wygrywać i rozszerzać się - aż ludzie na Zachodzie Ukrainy zrzucą zbrodniczy rząd Jaceniuka - osądzą wszystkich zbrodniarzy, I Ukraina w całości przeprowadzi wolne referendum na temat przyszłości każdego rejonu z Osobna.

  No i w Polsce mogło by się coś zmienić - ale to już jest Science Fiction
  Wielka ofensywa donieckiej armii rozpoczęta
 • Ciekawe
  Dobry tekst.

  Wszystkim nigdy nie dogodzisz. Widać przynajmniej w poczynaniach Kremla że wszystko jest robione z Głową.
  Skrajnych nacjonalistów należy separować, umiarkowanych wspierać.

  Niestety najlbliższe lata zdają się prowadzić do większych konfliktów na świecie i nawet najmądrzejsza polityka może temu nie zapobiec.

  3-4 lata temu jednak wydawało mi się że nic nie powstrzyma NWO przed ostateczną dominacją nad światem. Dziś opór całej Azji i wielu krajów w Europie daje jakąś nadzieję.

  Pisze Pan Bardzo ciekawe i nie łątwe do odnalezienia w Polskim internecie rzeczy.

  Pozdrawiam
  Putin i nacjonaliści
 • Płaneta Abezjan
  Płaneta Abezjan miażdży ; ]

  Do tego niezły ten kawałek Wstawaj Donbas
  od Repsol'a 22:13:02

  Ode mnie
  Martwi mnie impas w Debalcewskim Kotle - jakby nie było Ukraińców jest więcej a okrążone szczury są bardziej śmiałe. Trzeba szybko tą sprawę zakończyć.

  Do poinformowanych - Ktoś może widział jakiś artykuł o działaniach partyzanckich w Obwodzie Charkowskim ? Na jednym video słyszałem że "Noworosyjscy Partyzanci kontrolują już trasę z Ługańska do Charkowa".
  Zastanawiam się jak wygląda ta "kontrola"
  I czy rzeczywiście są jakieś większe plany inkursji w Charkowie.

  Ciężko sobie to teraz wyobraźić ale może gdyby doszło do całkowitego załamania się lini Ukrów ...
  Wojna domowa na Ukrainie 5.02.2015r - Quo vadis
 • @partyzant 21:43:53
  dzięki za wrzutki informacji - co do mapki nie ma czegoś w lepszej rozdzielczości ?
  Wojna domowa na Ukrainie 5.02.2015r - Quo vadis
 • @Looking4Silence 01:02:20
  Ukraina niepodległym państwem (względnie - nie ma niepodległych państw) była przed Majdanem.
  Należy osądzić i zlikfidować zbrodniczy Rząd w Kijowie, a następnie przy obecności obserwatorów i sił pokojowych zarówno Rosji jak I Nato (a może i Chińskich) przeprowadzić nowe wybory.
  Jednocześnie ustanawiając 20-30 letni okres przejściowy w którym Ukraina nie będzie mogła dołączyć do żadnego z sojuszy. Po tym czasie zrobić referendum w każdym obwodzie - za przynależnością do Ukrainy/Noworosji/Rosji/Węgier.

  Ale nie ma sprawiedliwości na tym świecie - nikomu nie zależy na demokracji - ona nie istnieje i nigdy nie istniała. Tak jak ja to rospisałem wyglądałoby to gdyby świat był takim utopijnym miejscem jak przedstawia to propaganda Zachodnia. A będzie zgoła innaczej - Polskie marionetki prą ku wojnie światowej - i wtedy już żadne argumenty nie będą miały znaczenia - tylko siła.
  USA chcą uzbroić Ukrainę
 • @Looking4Silence 00:38:03
  1. Postanowiła ? - czyli uważa Pan z pełnym przekonaniem że Majdan i powstała z niego władza reżimowa jest oddolną inicjatywą zgodną z wolą całej populacji Ukrainy ?
  Nawet jakbardziej zagorzali zwolennicy Banderowskiej Ukrainy jakich znam osobiście przyznają że władzę przejęto siłą przy wsparciu USA bez mandatu społecznego. (co nie przeszkadza im cieszyć się z wyniku tego przerotu i osłabienie Rosji i szerzenia "demokracji" choćby siłą.

  2. Zgoda co do statusu prawnego Krymu i co do sprzętu - wsparcie wojskowe jest jednak baardzo obraniczone - podobne jak wsparcie strony Ukraińskiej najemnikami Blackwater. Nie ma bezpośredniego zaangarzowania Armi Rosyjskiej w walki.
  Co do samego Krymu - ponad 90% ludności tam chciało tej aneksji - i jak widać po sytuacji na reszcie Ukrainy i w Donbasie przedewszystkim była to mądra decyzja - reszta Ukrainy musi im bardzo zazdrościć. Na Krymie mają spokój i względny dobrobyt - a Ukraina płonie.
  Kolejna sprawa jest taka że Rosja miała wszelkie prawa by mieć roszczenia terytorialne do Krymu - i wielkich połaci Ukrainy wschodniej. Fakt funkcjonowania Ukrainy w obecnym kształcie jest jedynie owocem zbrodniczego Rozbioru ZSRR dokonanej za Jelcyna przez Syjonistycznych agentów. I nie - nie twierdzę że kocham ZSRR, a uzyskanie niepodległości przez niektóre byłe republiki było złe. Ale granice jakie otrzymała Ukraina były kompletnie nielogiczne, miało po prostu jak najbardziej osłabić Rosję.

  3. Wszystko ok - ale nie Ukraińcy a Żydzi tam mieszkający + agenci zachodu + sprzedawczykowie

  4. Jeżeli Państwo Polskie prześladowałoby i mordowało Ślązaków nie miałbym nic przeciwko ich próbie bronienia się - ba poszedł bym ich wspierać.

  5. Zakaz używania języka Rosyjskiego był tylko medialnym zwieńczeniem represjii jakie miały miejsce - i niejako oficjalnym komunikatem że wszyscy myślący pro-rosyjsko będą prześladowani.
  Nie był to główny powód, ale pokazywał on stosunek tego "państwa" do ludności.
  USA chcą uzbroić Ukrainę
 • @Looking4Silence 00:38:03
  Mój post był skierowany naprawdę do Pana.
  Mam nadzieję że odniesie się Pan do niego merytorycznie - jestem otwarty na nowe informacje.
  USA chcą uzbroić Ukrainę
 • @zygmuntbialas 00:19:34
  Zgadzam się ze część piszących tutaj przesadza w drugą stronę gloryfikując wszystko co Rosyjskie i nie stosuje się do elementarnych zasad dyskusji. łatwo się w swoich poglądach zagalopować. Ani Rosja nie jest nieskazitelna ani USrael czy Unia Jewriejska/JewroPejska.

  Cały pic polega jednak na tym że w mainstreamowych mediach to co robi zachód jest wspaniałe i humanitarne a co zrobi Rosja jest ochydne i zbrodnicze. Jakbym żył w Rosji pewnie narzekałbym na Rosyjską propagandę. Ale żyję w Polsce i jedyną propagandę z którą mamy do czynienia w rodzimych mediach to ta rodem z NWO.

  Pomijając kwestie kto ma rację / moralne prawo do walki Ukraina czy Rosja niezaprzeczalne pozostaje jedno - na tej wojnie giną i cierpią ludzie z DRL, a nie ukraińcy z zachodu. (Mówię o cywilach). To ludność cywilną Donbasu bombardują mordują i prześladują Ukraińskie Wojska, a nie Wojska Separatystów atakują Zachód Ukrainy. Natomiast w naszych mediach pośród morza kłamstw istnieje jasny przekaz - ludzie Putina mordują i grabią Ukraine !
  Każdego człowieka mającego odrobinę zamiłowania do sparawiedliwości czy uczciwości szlak trafia !
  Mordercy moralizują mordowanych i zarzucają im zbrodnie przy kiwaniu głową całych narodów zachodu Europy. Krew się burzy !

  Co do tego kto zaczął też widzę mało znacie informacji a dużo ideologi wyssanej z Zachodnich Mediów Reżimowych.
  Po przewrocie w Kijowie, na terytorium całej Ukrainy zaczeły się prześladowania ludności Rosyjskojęzycznej. Plondrowano majątki bito i gwałcono żony córki wszystkich którzy warzyli się nie zgadzać z reżimem Jaceniuka. Poczytaj co się stało z politykami partii pro-Rosyjskich ile trupów zostawili po lasach banderowcy na zachodzie i centrum Ukrainy - co się stało z ludźmi takimi jak presez Metalista Charków.

  Gdyby Donbas nie sprzeciwił się Kijowowi i nie podjoł broni - cały region spłynął by krwią Rosjan. Banderowcy złupili by cały Donbas, gwałcąc paląc i mordując.
  Na większą skalę niż na Zachodzie - bo prawie wszyscy tu czują sie Rosjanami pierw a potem Ukraińcami.

  Ale nawet wtedy Separatyści nikomu krzywdy robić nie chcieli - chcieli jedynie żeby Faszyści, Żydzi i inni Złodzieje którzy siłą (i przy gigantycznym wsparciu USA i UE) przejeli władzę w Kijowie zostawili ich w spokoju ...

  Śmieszy mnie kiedy mówi się w Polsce o tym jak to Rosja zajeła Krym i Donbas. Rosja kontrolowała CAŁĄ Ukrainę (czy to dobrze czy źle to druga sprawa) do puki siłą nie przejęła CAŁEJ Ukrainy UE/Żydzi/nazwij ich jak chcesz. Praktycznie więc Rosja nie tyle zajęła Krym co była wstanie obronić jedynie Krym przed atakiem z Zachodu ...
  Ale nie to Rosja jest agresorem ...
  USA chcą uzbroić Ukrainę
 • Przyłączyć ? do czego ?
  Natomiast do autora tego posta ...

  Rzeczywiście z Pana optymista - zapomniał Pan ze Polski już nie ma, a z potomstwa dawnych Polaków zostało barachło idioci i sprzedajne kurwy zapatrzone w facebooka.

  Takie "Powstanie" w Polsce nie przeżyło by tygodnia ... na jednego chętnego do boju przypadło by 7 rządowych apologetów (przepraszam to nasza wina) i 2 pożytecznych idiotów, "bohaterów" którzy pierwsi stanęli by w obronie "demokracji" z ITI.

  Donbas żyje tylko na kroplówce z Moskwy - my nawet bez tych sił pokojowych z Niemiec, bez wojska czy Tuskolandowej Policji, padlibyśmy na pysk po kilku dniach walk wewnętrznych.

  3ciarp trzeba zaorać, spalić, wyłączyć prąd i internet poczekać 100 lat i budować od zera. Zero przyszłości dla tego narodu - nic się nie dziwię Pejsatym że śmieją się nam w twarz.
  Chcę się przyłączyć!
 • nowy
  Jestem tutaj nowy ale widzę że moje co ostrzejsze poglądy dobrze tu będą pasować ;]

  Przy okazji witam wszystkich
  Chcę się przyłączyć!