Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Syndrom2

 • SZACUNEK DLA ZMARŁYCH?
  Kondolencje dla najbliższych - TAK.
  Szacunek dla zmarłego?. Za co?.
  Za to że w 1993 roku (tuż obok domu w którym wynajmowałem mieszkanie), spowodował wypadek bedąc odurzony alkoholem i uderzył w twarz policjanta?.
  Za to że tatuś i jego prawnicy wprowadzili do naszego słownika pojęcie "pomroczność jasna"?.
  Za to że tatuś załatwił mu pracę w BOR, z którego za pijaństwo został wywalony.
  Za to że tatuś załatwił mu pracę w SG i był nietykalny?.
  Za to wreszcie że dalej pił?.
  A gdzie był ojciec i matka gdy trzeba było natychmiast syna w 1993 roku wysłac na odwyk?.
  A teraz bedą wszyscy składali pokłony nad człowiekiem który mając niebywałą szansę na rozwój, skończył swój żywot i puka do bram ... nieba-piekła?.
  Nie żyje Przemysław Wałęsa.
 • Pamietam czas....
  Pamietam czasy kiedy na murach jednostek wojskowych Armii Radzieckiej (stacjonujących we Wrocławiu, koniec lat 80-tych), widniały napisy "RED ARMY GO HOME". I w końcu stało się, AR pojechała do domu a Polacy byli szczęśliwi, oczywiście do czasu aż sie nie zaczęli kłócić. Pamietam że w latach 90-tych WP "jechało" na zapasach wojennych z czasów LWP, przykre lecz prawdziwe. Nastał XXI wiek i co sie zmieniło?. Wyposażenie indywidualne - fakt (lecz jak ktoś chce niech pojedzie do Łodzi i zobaczy wzory umundurowania i ekwipunku jakie nasze peerelowskie fabryki proponowały), sprzęt bojowy (???????) w jednej dywizji (a gdzie reszta????), smoloty które muszą mieć czysty pas jak "pupcia dziecka", o MW nawet nie wspominam bo jej (a szkoda) tylko KB - Kajaki Bojowe - pozostały. A teraz znów mamy okupantów w Polsce. Ci ze wschodu odeszli, to sami chcemy tych z zachodu, no już przynajmniej raz mieliśmy tych z północy, no teraz tylko tych z południa zaprośmy (chcieli i przebierali nóżkami w 1980 roku). TO ZAPYTAM!. A GDZIE JEST POLSKA ARMIA?. GDZIE SPRZET KTÓRY NASZE FIRMY CO ROKU PREZENTUJĄ W KIELCACH NA TARGACH ZBROJENIOWYCH?, GDZIE BWP-2000, BWP-ANDERS, GDZIE CZOŁG PRZYSZŁOŚCI, GDZIE SYSTEMY OPL - długo by wymieniać, lecz to nie wina wojskowych, lecz patałachów polityków, którzy dalej niż "własny interes" - czasami taki kilku centymetrowy, nie widzą nic, byleby kasa na końcie rosła, a my obywatele mamy pretensje do wojska że takie słabiutkie?. Nie do żołnierza pretensje tylko do idioty polityka, który w d... ma nas i całą NASZĄ ARMIE.
  Jankesi! Wynocha z Polski!
 • Syndrom2
  Mam prosśbe do autora tekstu. Na tematy wojskowe jak np "Ankanoda - 16", nie pisz!. Nie znałeś i nie znasz jakie były załozenia. A dopisywanie jakiś kryptonimów "Kaliningrad" to naprawde jest juz niepoważne. Założenia i cele, a przede wszystkim cała operacja przeciwnika była inna.
  Pozdrawiam
  miedzy wieloma osobami: twórca tego ćwiczenia.
  Miłego dnia.
  Byle zaszkodzić Rosji…
 • Syndrom2
  Macierewicz do chwili obecnej nie oddał nawet złotówki do budzetu RP za pomówienia w sprawie WSI. Zaplaciliśmy MY OBYWATELE RP. Zarówno Lech Kaczyński, Bronisław Komorowski jak i Andrzej Duda - PREZYDENCI RP, NIE opublikowali drugiej części Raportu Macierewicza dotyczacego ponoć WSI - CZY ABY NA PEWNO raport dotyczył oficerów WSI, czy może polityków PC=PiS i PO?????.
  Teraz mówimy o odejściu trzech generałów!. To może spójrzmy na wyższych oficerów od stopnia majora przez podpułkownika do pułkownika - a generał tez kwalifikuje sie w tym zakresie. Odeszło na początku roku 10 -ciu generałów, kilkudziesięciu majorów i pułkowników. Dalaczego?. Gdyz mieli juz tą świadomność że rządy Prawa i Sprawiedliwości doprowadzaja do destabilizacji wojska. Przykład z lat 2006-2007 roku, wyznaczenie generała który nastepnie opowiadał że ON CHCIAŁ A PLATFORMA OBYWATELSKA nie chciała. Nastepnie zamieszany w sprawy damsko - męskie - w Iraku - a dalej w bezzałogowce z Izraela. Wypłynąl na fali PiS, a teraz mówi coś innego. I tak bez konca. Generał to jest juz osobą politycznie zaangażowaną, skoro nie jak za PRL-u, mianował go Minister Obrony Narodowej, lecz teraz Prezydent. Głupota, głupota itd........
  Chaos w polskim wojsku
 • Antek i nagroda
  No moze taka że od dzisiaj by ogladał świat zza krat. Inny widok na Polskę. Jjemu nadaje sie to miejsce od czasu Raportu o WSI.
  Antek Minister MON „patryjotą” roku
 • Pisząc o Caracalach...
  Caracale miały być przeznaczone dla MW - czyli wymienić stare Mi-14 na nowe śmigłowce dla MARWOJA. Od lat MW RP jest kulą u nogi KAŻDEJ WŁADZY!. No komu jest potrzebna skoro na najwyzszych stołkach - w DG czy DORSZ - od kilku lat zasiadaja czołgiści?. Przypomnę że w 2006 roku na Dowodcę Wojsk Lądowych został wyznaczony pewien generał z 11DKP. Tak sie dzieje do dnia dzisiejszego. Prześledźcie ich drogę służbową a dowiecie się że w większości monowskich instytucji zasiadaja ludzie ktorzy mieli stycznośc z 11DKP. Nie ma na stanowisku decyzyjnym człowieka który konczył Zmech. A to ci ludzie byli przez lata przygotowywani do dowodzenia armią. I dlaczego marynarze nie maja nic do powiedzenia o swojej racji bytu.?. Ponieważ najważniejsze są w naszej armii czołgi, które utraciły znaczenie pod koniec XX wieku. No cóż dalej brnijmy w głupoty zamiast kupić - wyprodukować SYSTEM OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ. Bez OPL nie ma lotnictwa, czołgów czy tez smiesznego OT.
  Zakup Caracali od Kanadyjczyków wg CETA
 • Specnaz a Obrona Terytorialna.
  SpecNaz a OT. Super sprawa. Tylko że Wydziałów Bezpieczeństwa Wojsk w WP brak. Ostatnim był WBW w D2KZ w Krakowie do 2013 roku. Zajmował się koordynacją działań w obszarze tylnym: pomiędzy WP, ŻW, Policją i SKW a także SWW. Czyli ogólnie mówiąc-skład WBW zajmował się tym co dla aktualnie dowódców jest bardzo ważne. CZY "ZIELONE LUDKI" nie działają za plecami regularnych wojsk.
  Jeśli wiecie co to jest PLAN PRZECIWROZPOZNANIA to zrozumiecie.
  A Black-Howk to taka sama staroć jak??????. Mi-8.
  No fakt GROM - powstał w 1982 roku w ramach MSW. otrzyma śmigłowce do... wykonywania zadań na terytorium RP. Czyli powracamy do lat 80-tych.
  Black Hawki nad Caracale
 • Modlenie ma przyszłość czy PRZESZŁOŚĆ?
  Modla sie ludziska od 2 tysięcy lat. Wiara ta taka euforia. Jak się pomodlę to wszystko co zrobiłem odpadnie ode mnie. Tak jak kąpiel w wannie z olejksami etc. Mamy pokaz IDIOTYZMU I DEFETYZMU Maliniaka. Jestem ... lecz mnie nie ma ... jestem (podpisuję ustawy) i uciekam. Po diabła nam takie COŚ jak Maliniak.
  NASZ PREZYDENT ANDRZEJ DUDA NA MSZY ŚWIĘTEJ W JURACIE
 • Aktor czy osoba?
  Aktor wykonując swój zawód wielokrotnie wciela sie w role które mu pasują, bądź nie odpowiadają lecz sa dobrze płatne. W każdym okresie swojej kariery stara się być tą INNĄ osobą - którą ma zagrać. Jego psychika - tak jak każdej/każdego z nas wychwytuje te dobre i złe cząstki jego życia. Stara sie być daną postacią którą kiedyś grał. To tak jak fani muzyki. Idą na koncert, zobaczą swojego idola i przeistaczają sie w niego. Zmieniają wygląd, zachowanie, sposób poruszania się. Aktor pewnych zachowań nie musi powtarzać, gdyz wie że WYGLĄD=to on, zachowanie i poruszanie się=powtórzy. Gorzej jak zastygnie w miejscu jak beton w WILCZYM SZAŃCU i tylko trotylem można by go od tej udręki oswobodzić. Mamy przecież przyklad Daniel O. biegał z szabelką tak jakby zapomniał że POTOP to już historia.
  List do Jerzego Stuhra
 • CZYŻBY 2+1 PRZEWIDZIAŁO HISTORIĘ III RP już w 1984 roku?.
  Należy tylko na spokojnioe wysłuchać:
  https://www.youtube.com/watch?v=Y85tLaTi9Ls
  Jak ocenić rok prezydentury Andrzeja Dudy?
 • Duda czyli kto?.
  Duda wykładowca na UJ i co dalej?. Jego przełozony z czasów jego wykladow na uniwerku powiedzial wyraźnie. Nie jest samodzielny i potrzebuje człowieka który go prowadzi za rękę. Teraz niby prezydent a tak naprawdę to ... no wlaśnie kto. Prezydentura to taka walka bokserska która składa sie z PIECIU RUND (5 lat). Pierwszą rundę Duda przegral tak 10:6. W boksie każdy "nokaut" odejmuje dwa punkty, a Duda okłamał wyborców którzy mu uwierzyli. Obiecał wprowadzić dwie ustawy w ciągu roku. NIE WPROWADZIŁ, czyli dwa "nokauty". Druga runda rozpoczela sie od nastepnego leżenia na deskach, ponieważ obiecał przed wyborami = walką, że jeśli nie wprowadzi tych ustaw to dzień później poda sie do dymisji. Niestety wstał i dalej zbierał będzie baty. Proponuję trenerowi i promotorowi J.K. PODDAĆ GO, gdyz przegra z kretesem, a przy okazji ośmieszy siebie, rodzinę. Nie należy zapomnieć jaką twarz będzie posiadał (a raczej jej brak) po PIECIU RUNDACH.
  Jak ocenić rok prezydentury Andrzeja Dudy?
 • ZOBACZCIE PIERWSZĄ MAPKĘ
  Proponuje wszystkim spojrzec na pierwszą mapkę.
  Mapka idealnie pokazuje DROGI PODEJŚCIA I KORYTARZE MANEWRU (ostatnie w mniejszym stopniu). Głównymi Obiektami do uderzeń PIERWSZO RZUTOWYCH ZT potencjalnego przeciwnika bedą: Obiekty OLSZTYN - Olsztynek - Ostroda, Narty-SZCZYTNO-Szymany I Witkowo - ŁOMŻA - Zambrów. OLSZTYN (węzeł dróg), SZCZYTNO (do zamkniecia sił w rejonach Wielkich Jezior) a ŁOMZA (Rozlewiska Biebrzy i Narwi). Po opanowaniu w/w obiektów p-k wprowadzi DRUGORZUTOWE ZT i dojdzie do prawobrzerznej Wisly. Kierunek Braniewski to tylko zabezpieczenie prawego skrzydła. To na chwile obecną tyle. Przypomniec należy jeszcze normy WL FR, lecz to w przyszłości.
  Koniec niepodległej Polski ?
 • @Ex admin 02:36:03
  Z całym szacunkiem lecz masz informacje z Wikipedii. 336 wchodzi w skład Floty Bałtyckiej i w Obwodzie Kaliningradzkim nie stacjonuja tylko dwie Brygady wl, lecz sytuacja sie BARDZO zmieniła od początku 2014 roku. Napisac nie mogę kto i gdzie stacjonuje lecz RACJI NIE MASZ.
  Koniec niepodległej Polski ?
 • Pociski Tomahawk
  Pociski Tomahawk, nie przebijaję nawe systemów S-300, a co dopiero pisać o innych. Dlatego my POLACY jesteśmy bezradni, gdyż własnych systemów nie mamy a system PATRIOT, to w porównaniu z rosyjskimi systemami MOBILNYMI - TO CIENKI BOLEK. Rosjanie odrobili lekcję z czasów II W.Ś. a amerykanie tego nie doświadczyli. Niemcy zauważyli błędy i chcą stworzyć własny system. IZRAELIAMERYKAŃSKIE PRODUKTY SĄ NICZYM PRZY MOŻLIWOŚCIACH CAŁEGO ŚWIATA.
  Dlaczego Niemcy od 1935 roku do 1945 - mogli dominować?. Gdzyż mieli pieniądze, super fachowców i surowce. USA - ma pieniądze i surowce, a fachowców brak.
  Why ???
 • Ten List Trafia w PRÓŻNIĘ INTELEKTUALNĄ
  Ten list - WRĘCZ PROTEST - trafia w próżnię intelektualna Posła Jarosława Kaczyńskiego. Ten fachowiec od wszystkiego nie zna sie na ekonomii, wojskowości, sądownictwie etc. ON CHCE RZĄDZIĆ!. To jest dla niego najważniejsze, być na PIEDESTALE, być jak PIŁSUDSKI. Nakazywać lecz nie być za decyzję odpowiedzialnym. Dlatego ma Dudę (PONOĆ PREZYDENTA RP - pierwsze słyszę że Duda samodzielnie podejmuje decyzję), oraz ponoć jakąś kobietę pseudonim "BROSZKA". Faceci jak rozmawiają to czasami mówią o "broszkach", tylko czy o broszce na klapie, czy pomiedzy nogami. MY ZAWSZE GADALIŚMY O BROSZKACH tych poniżej pępka.
  List Otwarty
 • Dlaczego zestrzelono Su-24?.
  Proste. poniewaz ROSJANIE uderzali w konwoje. Cel SP FR był prosty. Uderzyć w system logistyczny, system przewozu zagrabionej ropy, a przy okazji likwidować SD ISIS. Każdy kto zna się choć trochę na konfliktach zbrojnych, ten wie że trzeba "odstrzelić dowódcę" (zasada FH), uderzyć w zaopatrzenie (odciąć je od wojsk - patrzcie Stalingrad), uderzać tam gdzie "BARDZO BOLI". W WP istnieja komórki Targetingu (niestety narowoej nazwy brak) zajmujące się (od 2002 roku i dalej w powijakach) wskazywaniem ewentualnych celów do pierwszego rażenia. Identyczne komórki, tylko posiadające znacznie większe możliwości (bezzałogowce, satelity etc), do rozpoznania i wskazywania celów, oraz środki do rażenia (których WP nie posiada), posiada Rosja, która może uderzyć tam gdzie chce i kiedy chce. Nikt o tym wiedział nie bedzie, do czasu gdy amerykanie nie przekażą że Rosja zlamała jakieś tam umowy. A czy Amerykanie nie złamali umów z lat 80-tych, pomiędzy ZSRR-USA, mówiących o obszarach wpływów. Więc nie dziwmy sie że Rosja siłą stara się odzyskać to co pijaczek Prezydent Rosji oddał. Putin tylko nie chce dopuścic do tego samego co zrobił Car Mikołaj - sprzedając za bezcen ALASKĘ. Wyobrażacie sobie co by było gdyby ZSRR, posiadał rakiety balistyczne na Alasce?. USA, nie byłyby MOCARSTWEM, lecz tylko takim podnóżkiem KANADĄ. Uważąm że jednak dobrze że Car ten kawał ziemi sprzedał, bo teraz nie tylko mielibyśmy ZSRR jak przed 1989 rokiem, lecz także Amerykę Północną i Południową, zachwyconą komunizmem.
  Z Turcji dla Daeszu
 • Wildstain
  Ten mały człowieczek to zwykły tchórz. W 1980 roku wyjechal = uciekl z Polski, a powrócił w 1989 roku, jak już było po wszystkim. Co zrobił dla Polski?. NIC. A dostał medalik. SKANDAL. Wielu innych od 1918 roku aż do dzisiaj, będąc po jednej czy drugiej stronie powinna być wyróżniona, a taki ĆWOK, otrzymuje takie wyróżnienie, które mu sie nie należy. Duda wyróżnił pięciu żydów (na sześć osób wyróznionych). Czyżby Żydówka Pierwsza Dama, miała własne zdanie - Panie MALINIAK.
  Wildstein oducza Polaków umiłowania narodu
 • TV
  BBC pokazała program przemilczany w naszych mediach o Katastrofie Smoleńskiej. Wypowiadali sie specjaliści, którzy dotarli nie tylko do Polskiej wersji, lecz także Rosyjskiej. I co sie okazuje, że ustalenia są identyczne z NASZYMI POLSKIMI. Błędy załogi, naciski na załogę etc. Co tu dalej komentować, skoro Macierewicz chce udowodnić że to wina SPISKU TUSK - PUTIN!.
  Jeszcze o Smoleńsku
 • Mój TATA
  Mój TATA tam był i walczył przeciwko UPA (i nie tylko UPA -osobna sprawa) od 1946 roku. Nie zdążył mi wszystkiego opowiedzieć, lecz gdy mówił - tak "owijając w bawełnę" - to mnie młodego człowieka przechodziły dreszcze. Opowiadal jak stacjonując w Bieszczadach (teraz juz nawet nazwy miejscowości sobie nie przypomnę), otrzymali rozkaz otoczenia wsi w której ukrywali się upowcy. Mieli dowodcę frontowca - berlińczyka (tak nazywano oficerów ktorzy zdobywali fizycznie, czy tylko na papierze - licho wie jak było - Berlin), ktory nakazał podejście do wioski, nastepnie wysłał trzech żołnierzy po wodę dla wojska. Mieszkańcy odmówili twierdząc że woda jest zatruta. Ów dowódca z batalionem rozmieszczonym dookoła wioski, przez kilka godzin obserwował mieszkańców i okazało się że woda w studniach nie jest zatruta, a mieszkańcy spokojnie z niej korzystają. Po kilku godzinach wysłał następnych trzech żołnierzy, którzy nakazali opuszczenie wioski przez mieszkańców i przejście przez "kordon wojskowy". Dalej to co nastapiło to dla mnie było na początku niezrozumiałe, gdyż ów wódz nakazał ostrzał z moździerzy i CKM-ów wszystkich domostw. Później okazało się że pod chałupami były schrony - bunkierki itd. Czy tak było nie wiem, lecz czy mając 17 lat mogłem nie wierzyć OJCU?.
  69 lat temu władze komunistyczne rozpoczęły Akcję "Wisła"
 • Wysadzania w Mamerkach
  Od momentu przejęcia przez wladze PRL-u dawnych Prus Wschodnich, czyli okolo 1950 roku, saperzy skupili swoje dzialania na rozminowaniu "Wilczego Szańca". W Mamerkach w bunkrach wysadzano rożnego typu miny umieszczone wokół szańca. Cena wywozu tego typu "ładunku" była zbyt duża aby go likwidować - jak teraz na poligonach. A opowieści o strażniku wermahtu i byłym saperze (2015 rok - czyli były zolnierz musi mieć około 85 roku życia - alzhaimer, demencja starcza) to chyba porażka. Raczej pomieszczenie może zawierać dokumenty z Królewca, a nie BK.
  PS. Pod JW w Lęborku znajduje się tor wąskotorowy, prowadzący w kierunku wzgórza górującego nad JW. Dawne Składy Garnizonowe. Co też ciekawe, tam przed wojną były dwa wzgórza, a od czasów II W.Ś. jest jedno płaskie (ponoć piasek pomiędzy wzgórzami pochodzi z okolic miejscowości: Pogorzelice - Żychlin - Potęgowo). Idealnie widoczne z pociągu na trasie Wejherowo - Lębork - Słupsk. Jak będziecie na stacji w Lęborku, spójrzcie na południe a zobaczycie. Może tam coś niemiaszki ukryły, zwłaszcza że na terenie JW znajdowała się Szkoła Podoficerów SS, Szpital Psychiatryczny, a we wzgórzach prawdopodobnie fabryka produkująca "szklane miny" (filia zakładów w Lęborku a w czasach PRL-u zakład znajdował sie przy dawnym przejeździe kolejowym). Tor wąskotorowy prowadził jeszcze tuż po wojnie z rejonów JW, aż do Łeby, a dokładnie - teraz do miejsca gdzie znajduje się Muzeum tzw. V-5. TAKICH MIEJSC NA DAWNYCH TERENACH NIEMIECKICH JEST WIELE. Miłych poszukiwań ŻYCZĘ.
  Odnaleziono Bursztynową Komnatę?