Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze brook

 • 7 i pół miliona - a dlaczego nie 7,5 miliarda?
  Pycha to Twój problem! Bierz wzór z Jezusa.

  https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200003278?q=77+razy&p=par
  DO GŁUCHYCH I ŚLEPCÓW NA TEMAT MĘDRCÓW ZE WSCHODU!
 • @goat 21:59:05
  Plewa
  https://sjp.pwn.pl/slowniki/plewy.html
  Olbrzymie tłumy na pogrzebie gen.Qassem Soleimani'
 • @Zawisza Niebieski 17:38:42
  Kłamstwo smoleńskie było potrzebne do spolaryzowania społeczeństwa i wygrania wyborów po 5 latach. Temu słuzżły pochody i pseudokomisja Maciarewicza.
  Czas lokalny 10.04.2010 wg relacji J.Sasina
 • @Husky 20:40:44
  Przypomnij, jakie konsekwencje poniósł prokurator stanu wojennego, za obronę ksiedza pedofila z Tylawy?
  Każdy Polak to wie.
 • @Hades 16:06:13
  Do listy pisowskich polityków pod wezwaniem Ojdyra toruńskiego mależal też niejaki europoseł prof. Piotrowski. W poprzednich wyborach kandydat wygrał nawet z forowanym przez Naczelnika prof. Paruchem.
  Wolny duch polskiej myśli
 • @trybeus 21:55:05
  Cd. Tak jak bronią ekscesy pedofilne niektórych duchownych, tak samo przejdą do porządku nad sromotą własnych polityków.
  Prezesie Jarosławie Kaczyński ....
 • @trybeus 21:55:05
  ””może Prezes w końcu "wyjdzie z szafy" i obwieści””

  Wszystko do tego zmierza, ponieważ moherowy elektorat wytyka gejostwo i inne zboczenia innym. Nie przyjmuje do wiadomości, że wierchuszka strategów pislamu tkwi w alternatywnych(do hetero) związkach.
  Prezesie Jarosławie Kaczyński ....
 • @roux 09:29:17
  https://demotywatory.pl/4827439/Ojciec-Rydzyk-chce-wiecej-milionow-Do-zbierania-pieniedzy
  Policja w państwie wyznaniowym nie jest do walki z bandytami
 • 365 dni pogaństwa w kk
  Ty mi lepiej pokaż mi dzień bez pogaństwa w Kościele Katolickim. Hehe.
  Kiedy Dzień pogaństwa w Kościele Katolickim?
 • @brook 00:22:00
  Ilustracja tytułowa : https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/opowiesci-biblijne/3/zloty-cielec/
  Mojżesz był zbrodniarzem wojennym. Dzisiaj Iran jutro Polska
 • Autor, wypadałoby przynajmniej powołać się na źródła
  Ilustracja tytułowa zaczerpnięta z książki "Mój zbiór opowieści biblijnych"

  https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/opowiesci-biblijne/3/zloty-cielec/

  https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/opowiesci-biblijne/
  Mojżesz był zbrodniarzem wojennym. Dzisiaj Iran jutro Polska
 • @Rzeczpospolita 23:20:35
  Biskupi wskazują na osoby winne upadku Rzeczpospolitej?

  http://roux.neon24.pl/post/146249,biskupi-wskazuja-na-osoby-winne-upadku-rzeczpospolitej
  Część 1. „Zasługi” Kościoła w Polsce
 • @MacGregor 16:03:50
  Tak, tak... Narodowcy to bardzo kulturalni i ogólnie sympatyczni ludzie. Pewnie się uczą od włoskich kolegów:))
  https://www.tvn24.pl/reporterka-zaatakowana-podczas-marszu-policja-bedzie-postepowanie,882906,s.html
  Czy Marsz Niepodległości był sukcesem?
 • Autor, 5* świetny tekst obrazujący dzisiejszą politykę rządzących.
  Zabarykadowanie się na chłonny rynek rosyjski (każdy powód do obrażenia się jest dobry). Montownie odkurzaczy tzw zachód szybko może zamknąć. A monopolizacja i fiskalizacja już się zaczęła. Głupie 500+, rząd już sobie odebrał w trójnasób. Zaczyna się dorzynanie średniej klasy, m. in. zabieranie możliwości pełnych odliczeń uzyskania przychodu z tzw leasingu. Przykłady można mnożyć.
  Czy niepodległość się Polsce opłaciła?
 • Dlaczego w II RP zapałki dzielono „na czworo”?
  ///Gdy geopolityka odebrała nam rynki zewnętrzne – umyślnie/bezmyślnie, błędną polityką walutową i fiskalną zamroziliśmy i wyjałowiliśmy rynek własny,///


  „Trzeba dopiero wiedzieć, że już w roku 1927 zapałki były w Polsce, w porównaniu z czasami wielkiej wojny – której wtedy jeszcze nie nazywano „pierwszą światową” – droższe o 550 proc., by zrozumieć, że to dzielenie zapałek nie było opowieścią o biedzie, choć bieda w międzywojniu była istotnie straszliwa. To była opowieść o tym, jak bardzo międzywojenny Polak był przez swoje państwo „krojony”, łupiony ze skóry i uciskany.
  Rzecz cała w tym, że w sanacyjnej Polsce istniał monopol zapałczany. Nie tylko istniał, lecz także – tak jak w starożytnym Rzymie (który zresztą w ten właśnie sposób doprowadzono do upadku) – państwo od razu go sprzedało. W przypadku RP na 20 lat szwedzko-amerykańskiemu finansiście Ivarowi Kreugerowi, za sześć milionów „pożyczki zapałczanej”. Jasna sprawa, że poniósłszy takie koszty (a plotkowało się też o grubych łapówkach) i mając z głowy wszelką konkurencję, Kreuger natychmiast podniósł cenę zapałek do poziomu zgoła absurdalnego, by się „odkuć”.
  Monopol ten trwał do samego końca II RP. W efekcie zwykłe zapałki stały się horrendalnie drogim luksusem, z roku na rok zresztą coraz droższym. Ich zużycie spadło na łeb (w 1930 r. – 1127 sztuk na statystycznego Polaka, w 1943 r. już tylko 446), wpływy budżetu państwa z monopolu też kurczyły się z roku na rok (w 1929 r. – 16 mln zł, 1931 r. – już tylko 6 mln zł), produkcja z 170 tys. skrzyń w roku 1929 zmalała do 77 tys. skrzyń w roku 1938, a eksport odpowiednio z 21,5 tys. skrzyń do 2 tys. skrzyń, wobec czego z 19 zakładów produkujących zapałki, zatrudniających 2851 robotników, już po paru latach istniały tylko cztery, z 805 pracownikami. Nic nie pomogła zajadła wojna z czarnym rynkiem zapalniczek i obłożenie ich specjalnym podatkiem stemplowym sięgającym 25 zł za jedną.
  A zapałki były tylko jednym z ośmiu monopoli obowiązujących w międzywojniu. Każdy z nich – spirytusowy, tytoniowy, solny i inne – zarządzany był równie bezmyślnie. Na przykład windując do absurdu cenę spirytusu, rząd zmniejszył wpływy z tego monopolu z 420 mln zł w 1930 r. do 201 mln w 1932 r. Spowodował za to rozkwit przemytu, bimbrownictwa i innych „przestępstw skarbowo-akcyzowych”. No i oczywiście „paskarstwa”, czyli czarnego rynku, z którym walka, realizowana głównie za pomocą Berezy Kartuskiej, była istną obsesją premiera Sławoja Składkowskiego.”
  Czy niepodległość się Polsce opłaciła?
 • @Husky 20:12:33
  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/f4/1d/5be8516c907f4_p.jpg?1541964013
  Świętujmy wolność. Świętujmy dom.
 • @
  /Kiedyś był i sekciarze pisali u siebie a katolicy u siebie.

  Jednak to katolicy nie wytrzymali próby czasu... Może nie mieli o czym pisać,/

  Pamietam jak niejaka alfa.com.hell zaczęła konsyliacyjnie pisać w dziale „religie”, bo na katolickim dziale wiało pustką. Później zaczęła prowokować z jawnym wsparciem adminów, a po likwidacji katolickiej strony wszczęto jawną walkę z „sekciarzami”
  LOCH!
 • 100/100
  Jak na dłoni widać fałsz tych pożal się Boże orydoxów. Ich tolerancja jest atrapą tolerancji podobnie jak ich wiara jest wydmuszką i parodią wiary.
  LOCH!
 • @roux 08:24:09
  Extra notka:)
  A komentarze oponentów to prawdziwa wiwisekcja ich wersji empatii oraz "chrześcijańskiej miłości bliźniego".
  Wynik porażający. Obrazowo mówiąc, próchno i ciernie nadające się do ogniska w myśl słów Pana Jezusa /wg Biblii Tysiąclecia/:


  ""15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.""
  Putin - szansa ostatnia Babilonu Wielkiego?
 • @staszek kieliszek 09:27:01
  Stanisław, zacytuję ci fragment historii bez zdjęć. Jeśli masz odrobinę wyobraźni, to namaluj sobie w głowie, co czuły ofiary represji religijnych katolickich ekstremistów.

  "Niepodległe Państwo Chorwackie

  Kiedy 6 kwietnia 1941 roku państwa Osi najechały na Jugosławię, Ante Pavelić przebywał na emigracji we Włoszech. Jeszcze przed kapitulacją Jugosławii chorwaccy ustasze utworzyli 10 kwietnia Niepodległe Państwo Chorwackie (NDH), zależne od faszystowskich Niemiec i Włoch. Przywódcą nowego państwa został Ante Pavelić, który 15 kwietnia przybył do Zagrzebia, a dwa dni później mianował swój pierwszy gabinet. Dnia 25 kwietnia 1941 roku osobistym dekretem zakazał wszelkich publikacji używaną przez Serbów cyrylicą. Polityka Ante Pavelicia zyskała poparcie katolickiego duchowieństwa – prymas Chorwacji, arcybiskup Alojzije Stepinac oświadczył, że w przemianach w kraju dostrzega "rękę Boga". Dnia 18 maja 1941 poglavnik został przyjęty na audiencji w Watykanie przez papieża Piusa XII, który udzielił mu błogosławieństwa.

  W dniu 6 czerwca 1941 roku Ante Pavelić spotkał się z Adolfem Hitlerem, z którym omawiał możliwość wysiedlenia większości Serbów z Chorwacji i zastąpienia ich Chorwatami i Słoweńcami, mieszkającymi na terenach okupowanych przez III Rzeszę. Do końca wojny Ante Pavelić realizował swój program wyrugowania z NDH mniejszości zarówno narodowych, jak i religijnych i stosował wobec nich politykę ludobójstwa. Jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne, głównie za masowe mordy na prawosławnych Serbach, Żydach i Cyganach. Z jego rozkazu zamordowano kilkaset tysięcy osób, często stosując takie metody, jak wyłupywanie oczu, odcinanie kończyn, wyrywanie z ciała jelit i innych organów. Podcinano gardła specjalnymi nożami, rozbijano głowy młotkami i prętami. Wiele osób spalono żywcem. Opisanymi brytalnymi metodami faszystowscy ustasze mordowali dzieci na oczach rodziców, a dopiero po oprawieniu dzieci mordowali rodziców. "
  http://www.macierz.org.pl/artykuly/nauka/ustasze,_chorwacja_i_faszyzm_-_ante_paveli%C4%87_a_zbrodnie_i_mordy.html
  Putin - szansa ostatnia Babilonu Wielkiego?