Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Jabo

 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:08:08
  Cierpliwości Panie Jarku! Od wielkiej miłości do wielkiej nienawiści, tylko krok. Pamiętam, jak ponad ćwierć wieku temu omal nie zostałem zlinczowany przez ówczesnych zwolenników Wałęsy, za krytyczną wypowiedź o ich idolu. Dzisiaj te same osoby są wyznawcami Kaczyńskiego i PiS-u, a plują na Wałęsę. Gdy im przypomninan dawne czasy, to zaprzeczają i twierdzą, że od zawsze kochali wodza z Żoliborza. Cierpliwość zawsze się sprawdza i można z czasem doczekać nawet najmniej spodziewanej ewolucji poglądów politycznych. Nie ma to jednak najmniejszego znaczenia, bo jak Pan napisał, kto rządzi w Polsce najmniej zależy od preferencji politycznych polskich wyborców.
  Genialny Strateg z Żoliborza w opałach
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:38:35
  Panie Jarku, chce Pan dyskutować z procesorem? Zwolennicy PiS-u są jak procesory, myślą zero-jedynkowo. Nie popierasz PiS-u, jesteś zwolennikiem PO. Inna opcja w ich mózgach się nie "wyświetla". Co innego u niektórych prominentnych działaczy pisowskich. Tam procesor zaczyna działać dopiero od kwoty co najmniej sto tysięcy.
  Te twarze totalnych... Jak łatwo rozpoznawalne!
 • Jedno nie wyklucza drugiego...
  Wchodzenie w spory na podstawie słownikowych definicji nie ma sensu. Życie jest bardziej skomplikowane, niż uproszczone definicje. Nie ma inicjacji bez uprzedniej indoktrynacji, a inicjacja pomaga w indoktrynacji. Są to po prostu dwie strony tego samego medalu. Kiedy nie dostrzega się całości zjawiska, widzi się tylko to, w zależności od której strony patrzy.
  Dlaczego Covid-19 to indoktrynacja, nie inicjacja
 • @Anna-PK 01:08:35
  Pani Anno, Łukaszenko nie tylko przetrwanie, ale całe swoje istnienie od początku zawdzięcza putinowskiej Rosji. Bez gospodarczych związków z Rosją białoruska gospodarka nie przetrwałaby. To, że przetrwała w takim kształcie jak teraz, bez oligarchów, i że jej wyniki służą całemu społeczeństwu Białorusi , a nie grupce miliarderów, głównie z dobrymi korzeniami, jak to jest na Ukrainie, zawdzięcza Łukaszence. Putinowi nie zależało na przemianach własnościowych na Białorusi, ale na stabilności i pewności, że Białoruś nie będzie sprawiać problemów. To mu zapewniał Łukaszenko, chociaż za tę rolę wyciągał od Rosji, dla swojego kraju, ile się tylko dało, ale chyba nie przekroczył cienkiej, czerwonej linii, skoro przetrwał tyle lat.
  BEZPIECZEŃSTWO 2020
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:19:53
  Dlaczego utożsamia Pan Polaków z rządem polskim?
  Ano dlatego, że prawie 70% Polaków wzięło w wyborach, w ten sposób akceptując politykę polskich rządów. Jedynie co różni Polaków, nie mal pół na pół, jest to, kto ma tę politykę realizować, PiS czy PO. Realizacja PiS-u od realizacji PO różni się niuansami, bo co do principiów oba ugrupowania są zgodne, pokazują to głosowania w sejmie. Widocznie dla polskich wyborców niuanse są ważniejsze, niż wszystko inne, gdyż w walce o nie są gotowi skoczyć sobie do gardła, nie zwracając uwagi na to że ich państwo tonie.
  Dlaczego Łukaszenka nie ufa Polakom?
 • @ewinia 00:30:04
  Ci rosyjscy analitycy, to chyba sobie żarty stroją. Polska jako państwo nic nie zyskała na prywatyzacji polskich zakładów, a wręcz do prywatyzacji dopłaciła, więc jakim cudem miałaby skorzystać na prywatyzacji białoruskich fabryk. Polski rząd wykonuje tylko zadania zlecone, jak zwykle kosztem swoich obywateli, ale kto by tym przejmował, przecież nie jest zadaniem rządu dbanie o dobro Polski i Polaków. Co jest priorytetem polskich rządów, jakiekolwiek by one nie były, dawno już określił prezydent Lech Kaczyński w czasie wizyty w Izraelu. Za to kilku rosyjskich oligarchów to i owszem chętnie zaopiekowałoby się białoruskimi przedsiębiorstwami, lecz na przeszkodzie stoi im Łukaszenko.
  Co się dzieje na Białorusi - 21.08.2020.
 • @krzysztofjaw 13:36:57
  Zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej było sukcesem wszystkich Polaków. Mogło to być elementem jednoczącym, gdyby Piłsudski i jego obóz nie zaczęli fałszować historii, przypisując jedynie sobie zasługi w tym zwycięstwie. Jednoczyć może tylko prawda. Kłamstwo i fałsz zawsze prowadzi do podziałów. Pan powielając fałszywą narrację piłsudczyków, których karykaturalną kontynuacją stara się być PiS, musi wywołać sprzeciw. Pan nie rozumie komentarzy pod swym tekstem. Pan wymaga zjednoczenia, ale zjednoczenia na Pana warunkach, opartych na fałszywej narracji. Tego się nie da zrobić..
  Nie tylko Bitwa Warszawska
 • Co może być końcem Łukaszenki?
  Łukaszenki nie wykończy sponsorowana opozycja i jej majdany, ale załamanie gospodarki Białorusi. To zaś zależy od Rosji. Wprawdzie Chiny mają także swoje inwestycje, ale są daleko i nie mają decydującego znaczenia. Łukaszenkę porównują do Jaruzelskiego. Jest w tym sporo racji, ale nie do końca. Jaruzelski miał większy problem z opozycją w postaci przede wszystkim "Solidarności" i w prawdzie jakoś sprawę załatwił za pomocą stanu wojennego, ale nie miał żadnej kontroli nad gospodarką. Pętla zadłużenia z czasów Gierka i uzależnienie technologiczne dużej części przemysłu od Zachodu powodowały taką wrażliwość na sankcje, że musiał się poddać. Chyba mu to Rockefeller na spotkaniu w 1985 roku jednoznacznie wyjaśnił. Na dodatek nie mógł liczyć na wsparcie gospodarcze "wielkiego brata" ze wschodu, bo tam towarzysze o pierwszorzędnych korzeniach już planowali koniec projektu ZSRR i podział łupów po upadku imperium. Czas pokazał, że plan się udał. Wyciągnęli z tej operacji setki miliardów dolarów. Czy do końca plan się udał, czy też Putin faktycznie pomieszał szyki żydowskim oligarchom, którzy swoje fortuny zbudowali na upadku ZSRR, pokaże los Łukaszenki. Jego być, ale nie być zależy od Kremla. W interesie państwa rosyjskiego jest istnienie Białorusi pod rządami Łukaszenki. W interesie oligarchów już niekoniecznie.
  Białoruś, nieudany Majdan i pucz.
 • @brian 07:40:38
  Dlaczego jednego Bolka Pan nie znosi, a drugiego tak? Obaj przecież, jeden wypełniał, a drugi wypełnia, przeznaczone dla nich role. Są nie co niesforni, popełniają gafy, czasem kłopotliwe, ale to tylko zwiększa ich autentyczność, która jest bardzo ważna w ich zadaniu.
  Bomba chemiczna im.Netanjahu, czyli prehistoria eksplozji
 • Czy tylko fałszywa flaga?
  Może się mylę, ale w moim odczuciu zarówno tęczowe lgbt, genderyzm, najazd emigrantów na Europę, jak i covidowy lockdawn, to elementy tej samej gry. Gry o utrzymanie kontroli nad populacją świata. Dotychczasowy sposób oparty o system finansowy zaczął się walić pod własnym ciężarem. Dzisiaj nie można go zresetować za pomocą globalnego konfliktu militarnego, ponieważ przy obecnych możliwościach niszczycielskich nie ma bezpiecznych miejsc na Ziemi, nawet dla elit. Być może jedynym sposobem, który widzą, jest szczepionka, która chcą zaaplikować niemal wszystkim ludziom na świecie.
  Operacja fałszywa (tęczowa) flaga
 • Panie Pyra, jaka wojna...
  Panie Pyra, jaka wojna o przyszłość Polski? Bez przesady, to tak, jakby o przyszłości zoo decydowała awantura między małpami w małpiarni. Przyszłość Polski zdecydowała się kilkadziesiąt lat temu. Zaczęło się w czasach Gierka. Wtedy to, międzynarodowa finansjera założyła na Polskę pętlę zadłużenia i uzależniła gospodarczo od Zachodu. Konsekwencją tego było sprowokowanie kryzysu gospodarczego i finansowanie "Solidarności", która strajkami dokończyła dzieła niszczenia gospodarki polskiej i tak wskutek socjalistycznego zarządzania nie będącej szczytem efektywności. Jaruzelski wprawdzie rozbił "Solidarność", ale kontroli nad gospodarką nie mógł odzyskać, bo było to po prostu nie możliwe. Na spotkaniu z Rockefellerem ustalono, komu ma Jaruzelski oddać zarząd na polską gospodarką, być może za cenę w miarę w miarę spokojnego dożycia do końca swych dni. Wyznaczeni nadzorcy, postaci kolejnych rządów po dziś dzień wykonują zadanie wywłaszczania Polaków z ich majątku na rzecz światowych korporacji. Bez majątku indywidualnego, jak i wspólnego, narodowego nie ma mowy o wolności. Bez własności człowiek staje się niewolnikiem, który nie decyduje nawet o swoim życiu.
  To wielkie korporacje, a właściwie ich właściciele decydują co się w Polsce i nie tylko wydarzy. Do póki system finansowy świata nie padnie, [jest bardzo bliski tego i covid jest próba jego ratowania] to nie Polacy będą decydować o swojej przyszłości.
  A więc mamy wojnę w Polsce!!!
 • @maricus 06:23:09
  No, właśnie. Jak podaje wikipedia, żeby im saletra niezawilgotniała zmieszali ją parafiną , wazeliną i czymś tam jeszcze. Do tego worki impregnowane asfaltem. Same węglowodory. Toż to, przepis na nieszczęście. Wystarczyła jakaś mała inicjacja: iskra, niedopałek papierosa i tragedia gotowa. Problem w tym, że saletra musi być zmieszana z materiałem palnym i materiału tego musi być też odpowiedni dużo. Tak było w Texasie, ale czy w Bejrucie? Czy bejrucka saletra, to jedynie przykrywka?
  Izraelski ładunek nuklearny eksplodował w Bejrucie?
 • @Oracz 10:26:37
  W tym, co Pan napisał jest dużo racji, tylko jest jedno ale. Co wyznacza zasięg białej kuli? Przecież fala uderzeniowa biegnie dalej , a już nie wytwarza kompresji pary wodnej. A może zasięg białej jest wynikiem wielkości obszaru, w którym doszło do wytworzenia aerozolu, będącego miejscem eksplozji ładunku termobarycznego?
  W Lesie Bożych Cedrów wyrosły nowe drzewa....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:31:07
  Matko Święta! Dobrze, że już wysiałem saletrę na łąki, bo miałem jej więcej w magazynie niż hezbollah. Jeszcze jakiś wredny sąsiad oskarżyłby mnie, że chcę wysadzić Izrael.
  Izraelski ładunek nuklearny eksplodował w Bejrucie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:01:09
  Może to co mówi Jagienka jest prawdą. Zastosowali metodę spawania za pomocą reakcji jądrowej. Któż to wie? Może akurat Pani Jagienka? Dla mnie to wygląda na wybuch ładunku paliwowo powietrznego. Pierwsza eksplozja wytworzyła wybuchowy aerozol w powietrzu, a potem nastąpił przestrzenny wybuch tworzący biała kulę w atmosferze. Oczywiście są tylko moje domysły i nie się upierał, jak Pani Jagienka przy spawaczach.
  Izraelski ładunek nuklearny eksplodował w Bejrucie?
 • @AgnieszkaS 21:19:35
  Szanowna Pani, saletra sama nie wybucha, jest tylko utleniaczem, czyli przyspiesza reakcję spalania. Po to, żeby wybuchła musi być zmieszana z materiałem palnym. Nawet, gdyby przez lata składowania doszło do jej zanieczyszczenia, to nie byłoby do takiej eksplozji, ponieważ dla takiego efektu trzeba byłoby wymieszać ją z setkami ton łatwo palnego materiału. Sądzi Pani, że te niedbaluchy Libańczycy tak sobie mieszali tę saletrę, żeby im pierdyknęło, aby mogli potem oskarżyć biedny Izrael.
  Izraelski ładunek nuklearny eksplodował w Bejrucie?
 • @Berkeley72 21:30:57
  Nie wydaje się, żeby był to nowy rodzaj broni. Wygląda raczej na wybuch ładunku paliwowo-powietrznego nazywanego inaczej bombą termobaryczną. Jest to wybuch przestrzenny, dający zniszczenia na większym obszarze, niż klasyczny wybuch punktowy, przy takiej samej masie materiału wybuchowego. Jak było naprawdę, to się da stwierdzić, o ile jak już pisałem wcześniej, komukolwiek będzie zależało na ujawnieniu prawdy, a do tego jeszcze będzie na tyle silny, żeby tę prawdę nagłośnić.
  W Lesie Bożych Cedrów wyrosły nowe drzewa....
 • @Rebeliantka 14:05:16
  Saletra może dać gigantyczny wybuch, bez obecności typowo militarnych materiałów wybuchowych. Wystarczy zmieszać ją z ropą naftową , jak to robią afgańscy talibowie. W przypadku efektu takiego jak w Bejrucie, magazyn z saletrą musiałby być zalany tonami ropy. Tego nie da się zrobić nie zauważenie, chyba że użyto jakiegoś innego materiału łatwo palnego. Jaki był mechanizm eksplozji, mimo zniszczeń, da się stwierdzić, o ile komuś będzie zależeć na prawdzie i będzie miał siłę, żeby te prawdę ujawnić. Po mechanizmie wybuchu można będzie ujawnić sprawców, jeśli nie bezpośrednich , to ich mocodawców. Tylko czy komuś będzie na tym zależeć, być może są to tylko znaki dawane między tymi, którzy wiedzą o co chodzi, a że giną nie winni ludzie, to dla nich najmniejszy problem.
  W Lesie Bożych Cedrów wyrosły nowe drzewa....
 • @35stan 12:28:13
  Ktoś ściemia. Sama saletra nie wybucha. Jest tylko silnym utleniaczem, aby doszło do wybuchu musi być zmieszana z materiałem palnym i dokonany zapłon. Zbyt dużo czynników musiało zajść, żeby był to przypadek, chociaż wykluczyć do końca tego nie można.
  W Lesie Bożych Cedrów wyrosły nowe drzewa....
 • @interesariusz z PL 17:11:58
  Pan tu się bawi w figury retoryczne w postaci: "Oszacuj, ile ofiar śmiertelnych pociągnęło za sobą demonstrowanie takich przekonań, jak twoje?", zamiast przyszpilić morderczynię nie podważalnymi danymi, że podstępnie, chorując bezobjawowo i latając bez namordnika wysłała na tam ten świat tyle to, a tyle bezbronnych ofiar. Oczekiwanie od tej bezwzględnej, pozbawionej odruchów ludzkich osoby, że przez oszacowanie, przyzna się nie jako do swoich zbrodni, to więcej niż naiwność. To brak uszanowania dla ofiar Nie tego spodziewałem po Panu!
  Dedykacja