Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze bwn99

 • rozejm?
  A może by tak obie strony przerwały ogień, bo zdaje się na tym polega rozejm (rozejm = zawieszenie broni).
  Przerażająca jest ta eskalacja nienawiści i to pomiędzy dwoma bratnimi narodami. Ciągła strzelanka pomiędzy sąsiadami dobra jest może w wirtualnym świecie gier komputerowych, ale nijak nie sprawdza się w życiu.
  Czas też ograniczyć wojnę propagandową bo jej przedłużeniem jest wojna faktyczna. Obu stronom przydałoby się po prostu więcej obiektywizmu, tzn. wysłuchiwania głosu strony drugiej. I nie jest tak, że jedna strona jest komunistyczna a druga faszystowska, niezależnie od stojących pomników Lenina czy Bandery, czy gdzieniegdzie pojawiających się komunistycznych czy banderowskich sentymentów.
  Tak faszyzm jak i komunizm pozostawił na Ukrainie miliony ofiar, zdecydowana większość ukraińskich obywateli nie chce powrotu tych totalitaryzmów.
  Wojna domowa na Ukrainie 3.10.2014r- 27 dzień rozejmu.
 • bzdury
  .....Przywódcy Ukrainy wydawali rozkazy całkowitej likwidacji ludności rosyjskojęzycznej.....

  Litości przecież na Ukrainie język rosyjski jest bardziej popularny niż ukraiński, a w dużych miastach wschodniej i południowej Ukrainy ukraiński język na co dzień nie jest używany. I wiem co piszę, bo jako przedstawiciel handlowy byłem w około milionowych miastach, nie tylko w Doniecku, ale i w Charkowie, Odessie, Zaporożu, Dniepropietrowsku. Nigdzie tam właściwie nie słyszy się j.ukraińskiego, nawet w stolicy Kijowie przeważa na ulicy j.rosyjski. Wystarczy sobie włączyć dostępną i u nas satelitarną ukraińską telewizję "1+1" (na nc+ kanał 402) - dziennikarze mówią owszem po ukraińsku, ale wypowiadający się tam ludzie przeważnie wypowiadają się po rosyjsku (co ciekawe dotyczy to również nie tylko ukraińskich żołnierzy ale nawet większości ochotników).
  Co jeszcze ciekawsze niektórzy przywódcy Ukrainy sami mają problemy z j.ukraińskim, a ich ojczystym językiem jest j.rosyjski (Kliczko, Tymoszenko i inni).
  Wojna domowa na Ukrainie 2.10.2014r- 26 dzień rozejmu.
 • rozejm?
  "....Dostrzegając ten oczywisty fakt siły powstańcze usiłują od początku trwającego zawieszenia broni wyprzeć rozlokowane w rejonie lotniska ukraińskie wojska- z ostanio bardzo dobrym rezultatem- ....."
  - dzięki autorowi komentowanego artykułu za szczerość, bo teraz wiadomo, że nie tylko ukry mają rozejm w d.... (i czy aby rosyjscy powstańcy nie ostrzeliwują lotniska z terenów mieszkalnych dzielnic, które to dzielnice są z kolei ostrzeliwane przez siły ukraińskie?).
  Wojna domowa na Ukrainie 2.10.2014r- 26 dzień rozejmu.
 • absurdy do n-tej potęgi
  ....Sądzę, że siły ukraińskie zdecydują się na zerwanie obecnego rozejmu w sytuacji gdy właśnie tam na lotnisku zostaną wyparte ich jednostki....
  - przez rozejm rozumie autor zawieszenie broni? Jeżeli tak, to czy można zrywać zawieszenie broni, które zostało już zerwane? No chyba, że zdobycie lotniska nie jest zerwaniem rozejmu?
  Niechże autor spokojnie to przemyśli i spróbuje się zastanowić czy np. nie określiłby jako absurdalne adekwatne zdanie na jakieś proukraińskiej stronie: Sądzę, że siły rosyjskie zdecydują się na zerwanie obecnego rozejmu w sytuacji gdy właśnie tam w Nowoazowsku zostaną wyparte ich jednostki.
  Wojna domowa na Ukrainie 28.09.2014r- 22 dzień rozejmu.