Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Rysa

 • życzenia
  Najlepsze życzenia zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt BN dla Pana Zygmunta, PT Blogerów i Komentatorów oraz czytelników składa wierny czytelnik, a czasami komentator Rysa
  Pokój ludziom dobrej woli!
 • @zygmuntbialas 11:16:33
  Szanowny Panie Zygmuncie.
  Może na dzisiaj takie postulaty nie przebijają się do szerokich rzesz społeczeństwa, ale konsekwentne i stałe ich przedstawianie w necie zacznie oddziaływać na nich. Jeśli się przeglądnie wypowiedzi i komentarze zwyczajnych czytelników w mediach mainstreamowych w sprawie zajść na Ukrainie to widać, że poglądy ewoluowały w tej sprawie praktycznie od całkowitej akceptacji do w większości negacji tych działań.
  A zatem próbujmy i systematycznie działajmy wszyscy, od prawa do lewa, dla wytworzenia takiej przeciwwagi mediów systemowych, która pozwoli na bezpośredni, większy udział obywateli w kształtowaniu przyszłości kraju.
  Pozdrawiam Rysa
  Co się dzieje na Ukrainie - 09.07.2015.
 • @Christian Shane 12:42:44
  Szanowny @Christian Shane.
  Koncepcja ze wszech miar słuszna, którą w wersji bardziej upolitycznionej forsuję już dłuższy czas i która nie może się przebić do szerszego grona czytelników. Jakiekolwiek działanie na rzecz zmian w Polsce musi wyjść z dołu bezpośrednio od ludzi, a sformułowany cel tego działania powinien być prosty i zrozumiały dla wszystkich użytkowników netu. Przy czym najbardziej chyba ważnym jest aby ten przekaz dotarł do ludzi materialnie wykluczonych ze społeczeństwa tj. bezrobotnych i tych na umowach śmieciowych, którzy w zasadzie wegetują zamiast normalnie żyć. Tym ludziom trzeba dać do ręki instrument oddziaływania na to co się w kraju dzieje. Ponieważ najtańszym dla nich środkiem dostępu do wiedzy, informacji czy kultury jest internet, właśnie przez internet mogą oni zacząć wpływać przynajmniej pośrednio na to co w Polsce się dzieje.
  W świetle powyższego Pana inicjatywa w pełni wpisuje się w kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego, które bierze przyszłość kraju w swoje ręce. Ponieważ aktualni przedstawiciele wybrani przez część społeczeństwa (podejrzewam, że większość wykluczonych nie uczestniczy w głosowaniu) nie reprezentują interesu narodu, koniecznym jest wybór takich ludzi, którzy to będą czynić. A więc ci przedstawiciele winni być wysunięci bezpośrednio przez doły. I nie ważnym są ich poglądy polityczne, a charakter, rzetelność i konsekwencja postępowania, wrażliwość i empatia społeczna. Pytanie, gdzie i jak takich możemy znaleźć?
  W swoich komentarzach na OP sugerowałem ewentualne możliwości i rozwiązania (vide: https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32412, https://obserwatorpolityczny.pl/?p=33465) tego problemu.
  Byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyby tak ważni komentatorzy jak Pan, Trojanka czy sam bloger ZygmuntBiałas zechcieliby wypowiedzieć się w tej kwestii. Pozdrawiam Rysa
  Co się dzieje na Ukrainie - 09.07.2015.
 • @Kula Lis 62 14:07:20
  I jeszcze należy dodać, co nie jest eksponowane w wypowiedziach i opracowaniach historycznych, dokonała uwłaszczenia chłopów, przywracając im godność człowieczą.
  Pozdrawiam Rysa
  Co się dzieje na Ukrainie - 07.07.2015.
 • @zygmuntbialas 23:07:28
  Panie Zygmuncie.
  To jest też mój kandydat. I mam nadzieję, że wielu ze świadomych Polaków pójdzie tą drogą i napsuje naszemu establishmentowi politycznemu sporo krwi. Pozdrawiam Rysa
  O wartości PiS-owskiego patriotyzmu
 • @Jasiek 20:54:04
  @Jasiek.
  Ano godo tak jak mu matuś wklepala do mózgownicy przeszło kopę lat temu. Pozdrawiam Rysa
  O wartości PiS-owskiego patriotyzmu
 • @zygmuntbialas 12:04:55
  Szanowny Panie @zygmuntbiałas.
  Będąc poważnym człowiekiem jest się człowiekiem odpowiedzialnym za to co się dzieje w naszej rzeczywistości. Jakkolwiek marny wpływ może mieć nasze działanie, jest jednak działaniem i kreacją innej rzeczywistości.
  W necie wykluł się apel wyborczy, który w wypadku masowego rozpropagowania wśród wszystkich użytkowników netu może trochę napsuć krwi "miłościwie nam panującemu" establishmentowi politycznemu.
  Pozdrawiam. Pański stały czytelnik, a teraz też komentator Rysa.

  APEL WYBORCZY
  Szanowni Obywatele, każdy świadomy Polak od prawa do lewa winien wziąć obowiązkowo udział w wyborach prezydenckich, niezależnie od tego czy widzi możliwość poparcia, czy nie, wystawionych przez partie polityczne kandydatów w świetle efektów prowadzonej przez te partie polityki społeczno-gospodarczej w kraju. Dla tych świadomych Polaków, którzy nie są w stanie przełknąć oficjalnych kandydatów proponuje się wybór jednej z trzech poniższych kandydatur i wpisanie jej osobiście na listę wyborczą: 1. Pan Prezydent Republiki Białoruś -Aleksander Grigorjewicz Łukaszenka; 2. Pan Prezydent Federacji Rosyjskiej – Władimir Władimirowicz Putin; 3. Pan Prezydent Republiki Czech – Milos Zeman.
  Kandydaci Ci, w przeciwieństwie do naszych oficjalnych kandydatów, bronili publicznie dobrego imienia Polski wobec odnawiającego się faszyzmu w sąsiedniej Ukrainie. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/milosz-zeman-do-ukraincow-czy-znacie-rozkaz-bandery-dot-mordowania-polakow/5yr74
  Kandydaci Ci w swoim postępowaniu kierują się interesem narodu i możliwościami jego rozwoju, a nie wybranej klasy partyjno-politycznej czy gospodarczej. http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/8861-bedziecie-zaskoczeni-troska-o-rodziny-w-rosji-i-na-bialorusi.
  ŚWIADOMY POLAKU BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY-WEŹ UDZIAŁ W WYBORACH-ZAGŁOSUJ NA SWOJEGO KANDYDATA.
  O wartości PiS-owskiego patriotyzmu
 • Apel wyborczy
  Pozwolę sobie zamiast komentarza do felietonu Pani profesor wkleić poniższy apel wyborczy, który wykluł się w necie.
  Czy ta inicjatywa wstrząśnie trochę naszym zmanipulowanym przez massmedia społeczeństwem, czas pokaże, ale świadomym Polakom da na pewno do myślenia.
  APEL WYBORCZY
  Szanowni Obywatele, każdy świadomy Polak od prawa do lewa winien wziąć obowiązkowo udział w wyborach prezydenckich, niezależnie od tego czy widzi możliwość poparcia, czy nie, wystawionych przez partie polityczne kandydatów w świetle efektów prowadzonej przez partie polityki społeczno-gospodarczej w kraju. Dla tych świadomych Polaków, którzy nie są w stanie przełknąć oficjalnych kandydatów proponuje się wybór jednej z trzech poniższych kandydatur i wpisanie jej osobiście na listę wyborczą: 1. Pan Prezydent Republiki Białoruś -Aleksander Grigorjewicz Łukaszenka; 2. Pan Prezydent Federacji Rosyjskiej – Władimir Władimirowicz Putin; 3. Pan Prezydent Republiki Czech – Milos Zeman.
  Kandydaci Ci, w przeciwieństwie do naszych oficjalnych kandydatów, bronili publicznie dobrego imienia Polski wobec odnawiającego się faszyzmu w sąsiedniej Ukrainie. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/milosz-zeman-do-ukraincow-czy-znacie-rozkaz-bandery-dot-mordowania-polakow/5yr74
  Kandydaci Ci w swoim postępowaniu kierują się interesem narodu i możliwościami jego rozwoju, a nie wybranej klasy partyjno-politycznej czy gospodarczej. http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/8861-bedziecie-zaskoczeni-troska-o-rodziny-w-rosji-i-na-bialorusi.
  ŚWIADOMY POLAKU BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY-WEŹ UDZIAŁ W WYBORACH-ZAGŁOSUJ NA SWOJEGO KANDYDATA.
  Rysa
  Nie mam na kogo głosować
 • @Max von Stirlitz 12:46:20
  No, no, no! Pan Max von Stilitz ucieka się do grubiaństwa.
  Żeby sprawa była jasna.
 • @Max von Stirlitz 08:49:27
  Herr von Stirlitz
  Ja jestem skażony schematem komunistycznego myślenia, ponieważ moje raczkowanie polityczne począwszy od marca 1968 roku obarczone było faktycznymi realiami tamtego okresu, o którym jak sądzę wiedza Waści jest z zakresu opowiadań bajek z mchu i paproci.
  Siedząc kiedyś pod koniec 1966 roku pod Baranami w stanie mocno wskazującym podjąłem dyskurs z dosiadającymi się do mnie dwoma osobnikami w stanie chyba jescze mocniejszym niż ja byłem.
  W ferworze dyskusji, ja student wywodzący się z biednej małopolskiej wsi odważyłem sie postawić przeciwko stwierdzeniu, że inteligencja nie wynika z tego gdzie się ktoś urodził (dzisiaj z uwarunkowań genetycznych), ale z tego kto i jak kształtuje swoją osobowość.
  W odpowiedzi jeden z intelokutorów przy stoliku zacytował fraszkę: przez maleńki ogródeczek idzie mały krasnaleczek, pytam się go mój malutki, czego szukasz? Wódki szukam k...a wódki.
  Żyd, jeden z największych polskich fraszkopisarzy XX wieku potrafił jednoznacznie zdefiniować moje zastrzeżenia co do mojego miejsca w istniejącej wówczas rzeczywistości.
  Tak węc szanwny Herr Max von Stirlitz byt kształtuje swiadomość, jest to dla Was wielu typowy truizm komunistyczny, ale dla mnie syna chlopa małorolnego dawał on perspektywę świetlanej przyzłości.
  Jak więc Pan oceni z perspektyw wspólczesnych synów ówczesnych syb ow polskich chłopów, robotników czy też inteligencji dążacych do w łasnego rozwoju integralnego w zasadzie w całości z rozwojem kraju?
  Definiując. frasobliwe kogoś, że myśli kategoriami komunistycznymi śwadczy Szanowny Panie o braku rzetelnej wiedzy o tym okresie i o tym co to jest komunzm
  Ale "ad rem".
  Ja wcale nie wierzę, że AdNovum robi swoją robotę jako stachanowiec, wręcz uważam, że jego zdolności, możliwości przyciągnięcia uwagi wielu dziesiątek tysięcy czytelników jednoznacznie określają jego umiejętności wyczuwania nastrojów społecznych, wymagają zatem wysokiego wynagrodzenia.
  Taka umiejętność stwarza. Szanowny Herrr Max von Stirlitz, co pokazały wypowiedzi uczestników od prawa do lewa, możliwośc koncyliacji stron o naprawde różnyc i przeciwstawnych pogladach.
  Na jego blogu problemem były sprawy Ukrainy i miejsca Noworussjii jako organu państwowego w przyszłości.
  I jeżeli potrafiliśmy jako uczestnicy tego bloga znaleźć wspólny mianownik (pogląd) w sprawie Noworussji mimo diametralnych różnic poglądów, to dlaczego nie moglibyśmy znaleźć wspólnego mianownika w sprawie przyszłości naszej ojczyzny Polski?
  Czy mamy si ę poddać defetystycznyn nastroom wększości społeczństwa otumwnionego oficjalną propagandą, czy mamy podjąć jakieś działania?.
  Ja uażam, że powibbiśmy działać.
  Reasunując, sądzę Herr Max von Stirlitz, że większością Was, blogerów nie tylko tego portalu ale i również innych cechuje w psychice malostkowa koniunkturalność przy pelnej oficjalnie propagowanej fraeozologii patriotyzmu.
  Pozdrawiam i dobranoc - Rysa
  Żeby sprawa była jasna.
 • @brusek 21:31:11
  Szanowny Panie Brusek.
  Z racji pańskiej dużej przebojowości zwacam się do Pana w sprawie nasuwających mi się uwag i wątpliwości co do dalszych losów bloga AdNovum. Spróbuj Pan coś zrobić z tymi moimi przemyśleniami.
  W miarę prześledzilem wypowiedzi szefostwa portalu i stwierdzilem, że ich zdolności do wypowiadania sie na okrągło przerastają nawet niektórych polityków z czasów PRL.
  Ale "ad rem".
  Milczenie AdNovum wydawaloby sie zagadkowe, ale wydaje mi się że jest ono na obecny czas w pełni zasadne, co wynika ze stanowiska i dotychczasowych wypowiedzi PP R,Opray i J.Ruszkiewicza.
  Zacytuję tu wypowiedź Pana AdNovum (którą nota beme Pan również wyżej cytował) ,,Widzisz sprawa wygląda w ten sposób, że ja napisałem jak należy postąpić aby ją zgodnie z podstawowymi normami uczciwości i honoru załatwić:" Wypowiedź ta wg oceny wielu uczestników tego blogu wydaje się być bardzo emocjonalna, ale ja tak nie uważam. Sądzę, że Pan AdNovum miał na myśli problem, który go osobiście dotknął, jako wynikający wprost z regulaminu NEon24.
  Zasady publikowania treści w pkt 4a regulaminu (który w poście do P.R.Opary rownież cytowala "Magia") mówi jednoznacznie:
  "treści naruszające powszechnie obowiązujące prawo, dobre obyczaje, zasady współżycia społecznego, dobra osobiste oraz prawo do prywatności osób trzecich, zasady netykiety"
  I jest to podstawa do zablokowania WSZELKICH postów naruszających dobra osobiste każdego z nas użytkowników. To właśnie AdNovum przypomniał szefom portalu w powyższej wypowiedzi mowiąc o uczciwości i honorze, bo z odpowiedzialności serwisu wg regulaminu, cytuję: "Administrator nie odpowiada w szczególności, za: ................... d) naruszenia przez użytkowników praw osób lub podmiotów trzecich, w szczególności praw autorskich lub dóbr osobistych".
  Tym samym możemy być na innym blogu tego samego portalu zmięszani z błotem i nie mamy żadnych prawnych argumentów do wywolania nacisku na administrację portalu.
  PP R.Opara i J.Ruszkiewicz z początku nie podejmowali żadnych działań tłumacząc to zasadą niecenzurowania wypowiedzi, dopiero po zrobieniu się szumu na portalu podjęli decyzję przesuniecia winnych gdzieś do oślej ławki i zadeklarowali "pro publico" chęć przeprowadzenia rozmów wyjaśniających z AdNovum.
  Nie moją rzecza jest oceniać motywy postępowania tych Panów, ale AdNovum ma do tego w pełni prawo bo jego praca na swym blogu nie tylko wzmocnila w naszych mediach "image" portalu, ale także przyczynila się do uzyskania przez nich wymiernych korzyści finansowych.
  Czy jest możliwość podjęcia przez AdNovum kontynuacji dzialania?
  Sądzę, że tak, ale pod pewnymi warunkami.
  Sprróbuję to wg mnie wyjaśnić:
  1) należy doprecyzować w regulaminie odpowiedzialność Administratora
  za istotne naruszenia praw osobistych przez innych użytkowników
  PORTALU z jednoznacznym określeniem konsekwencji takiego
  naruszenia;
  2)należy doprecyzować w regulaminie, że naruszeniem dóbr osobistych
  każdego użytkownika mogą być posty odnoszące się do jego
  pochodzenia, wyznania, wyglądu, etc. nie tylko w obrębie danego
  blogu, ale także w obrębie calego portalu;
  3)wzmocnienie moderacji portalu, która by na bieżąco reagowała na
  przyciski "naruszenia", a nie po iluś tam dniach.
  Nie chcę niczego sugerować, ale można się stosunkowo łatwo domyślić, że w tej sprawie były zewnętrzne naciski i perswazje.
  AdNovum stworzył już zbyt duże zagrożenie dla niektórych środowisk stwarzając platformę porozumiewania się ludzi o przeciwnych poglądach.
  Dlatego też kolejny raz apeluję, Panie AdNovum, ma Pan nasze pełne poparcie i to wielu dziesiątek tysięcy uczestników i czytelników bloga.
  Kontynuuj Pan tą swoją świetną robotę i poszerzaj Pan grono uczestników we wzajemnym dogadywaniu się. Tak tych z prawa jak i tych z lewa nie pomijając rownież tych pośrodku.
  Zaś do Administratorów mam rownież apel, nie zwlekajcie Panowie, weźcie swoich prawników do galopu żeby przygotowali w szybkim tempie zmiany regulaminu idące w takim kierunku, że można krytykować na forum merytorycznie wszystkie poglądy adwersarzy, ale nie można ich samych obrażać czy poniżać.
  Być może pozwoli to nam niwelować ten głęboki podział w narodzie, którzy wywołali nasi wspaniali rządzący.
  Pozdrawiam i dobranoc, Rysa.
  Żeby sprawa była jasna.
 • @AdNovum 11:32:30
  Szanowny Panie AdNovum.
  Powtórzę jak większość się wypowiadających, że jestem wiernym czytelnikiem pańskiego bloga i zgadzam się w pełni z ich opinią, że powinen Pan wynikły problem przeanalizować na spokojnie z włąścicielami portalu i odpowiedzieć nam co dalej.
  Ma Pan bardzo rzadką cechę wypowiadania się w sposób bardzo zrównoważony i wysoce obiektywny oraz posiada Pan umiejętność logicznego wyciągania wniosków z masy informacji w tym też propagandy zalewającej net.
  Jestem już dość wiekowym inżynierem budowlańcem prowadzącym własną działalność gospodarczą, o jednoznacznych poglądach lewicowych i ciągle interesującym się sytuacją polityczno-gospodarczą kraju. Piszę to dlatego ażeby można bylo zrozumieć dalszy ciąg mojej wypowiedzi.
  Wspomniana wyżej Pańska obiektywność w sprawach Ukrainy wywołała taką falę zainteresowania, że blog zaczęły odwiedzać dziennie dziesiątki tysięcy czytelników. Wielu z nich tylko właśnie po to aby uzyskać inny pogląd na rzeczywistość dziejącą się na Ukrainie niż w naszych mediach.
  Czynny udział wielu z nich w podawaniu faktow, objaśnień, filmów, przeglądów doniesień prasowych etc. daje nam czytelnikom świadomość, że pomimo nachalnej propagandy uprawianej prze oficjalne media, iż "Prawda zawsze zwycięża".
  I nie wiem czy Pan zwrocił uwagę na jedną rzecz, że uczestnicy pańskiego bloga reprezentują scenę polityczną od prawa do lewa.
  I poza wyjątkami fanatycznych trolli czy też podstawionych agentów poglądy na problemy wojny domowej na Urainie są u nas wszystkich wyjątkowo zbieżne. Jest to pańskie fenomenalne osiągnięcie w naszym tak mocno podzielonym społeczeństwie.
  Tym osiągnieciem naruszył Pan interesy klasy rządzącej Polską bo skupienie w jednym miejscu (blog, forum, portal) tak dużej rzeszy czytelników o zupełnie odmiennych poglądach politycznych, religijnych czy gospodarczych bez "zwyczajowego polskiego ujadania na się nawzajem" stwarza niebezpieczeństwo masowego dogadania się nas zwykłych obywateli co do przyszłych wyborów swoich przedstawicieli politycznych. Tak, że w nieodległej perpektywie moglibyśmy myśleć o generalych zmianach politycznych. I dlatego prowokatorzy chcą rozwalić pańskiego bloga do którego się już przyzwyczaiło dziesiątki, a może nawet setki tysięcy codziennie AdNovum odwiedzających.
  Ale chciałbym także aby Pan zauważył implikacje jakie mogą wyniknąć z pańskiego odejścia z NEon24. Zanim czytelnicy znajdą Pana w nowym miejscu, zanim się rozpocznie budowa wzajemnego zaufania miną miesiące jesli nie lata. A kontynuacja działalności Pana tutaj stanowi także mozliwość podjęcia jeszcze jednej istotnej sprawy - naprawiania już dzisiaj Polski. Bo nie jest tak, że prawa albo lewa strona, albo ta czy inna partia mają recepty na to. Naprawa Polski musi być robiona wspólnie przez wszystkie strony, ale ze świadomością potrzeby kompromisu, umiejętności dogadywania się, ustalania hierarchii potrzeb i celów.
  W tym celu są potrzebni tacy ludzie jak Pan i uczestnicy pańkiego bloga.
  Ja osobiście widziałbym aby podjął się bezpośrednio rozmow z PP R.Oparą i J.Ruszkiewiczem w celu techniczno-operacyjnego działania na blogu, posiadanych uprawnień, eliminowania trolli, etc. i kontynuowal nadal swoją pracę. Jako zupełny laik nie chcę się wypowiadać na tematy techniczno-organizacyjne.
  Ale bardzo chciałbym również aby właściciele portalu rozważyli dodatkową sprawę, a mianowicie utworzenia drugiego bloga pod Pana nadzorem dotyczącego tematu "jaka ma być jutro ta nasza Polska", gdzie moglibyśmy się wszyscy od prawa do lewa wypowiadać i sprobować znaleźć dla nas wspólny mianownik. Oczywiście powinny być określone ograniczenia odnośnie propagowania fanatycznych idei, kultury wypowiedzi, etc.
  Mam Panie AdNovum pelne przekonanie, że pomimo dodania sobie roboty potrafiłby Pan sobie z tym znakomicie poradzić. A na efekty takiej rzeczowej dyskusji z różnorodnymi propozycjami naprawdę nie musielibyśmy długo czekać. Pozdrawiam serdecznie Rysa
  Żeby sprawa była jasna.
 • @eMJot 21:09:38
  Witaj
  Dyskusję na temat pomocy gdzieś 19 dni temu wywołala 'Goldfield" i ja również się do niej włączyłem. Problem jest dużo poważniejszy z kilku względów.
  Po pierwsze, nikt w Polsce nie mając pozwolenia nie może dokonywać zbiórki na jakiekolwiek cele (wyłączając Krk), a więc założenie oficjalnego konta, a zwlaszcza jego ogloszenie to koniec pomocy.
  Po drugie, Ty, ja i każdy inny może osobiście wysłać pomoc i nikt nam tego nie zabroni.
  Jeśli na terenie kraju to musi zgłosić darowiznę do Urzędu Skarbowego, a oni opodatkują darkobiorcę.
  Jeśli pomoc przekazujesz za granicę, a zwlaszcza do FR to musisz wiedzieć, że może Ci przelew nie wyjść z Twojego banku, jak mnie się to przydażyło jak chcialem przelać na SBERBANK pomoc humantarną dla batalionów Noworosji.
  Po trzecie, z uwagi że nie lubię bezczynnie czekać napisałem 1 października e-maila do Konsulatu FR z prośbą o podanie banku, konta i osoby odpowiedzialnej za pomoc humanitarną dla ludności Noworosji.
  Do dzisiaj nie otrzymalem odpowiedzi i chyba wiem dlaczego.
  Podejrzewam, że nie chcą mnie wkopać w pelną inwigilację ze strony naszych służb. Jest to o tyle zasadne, że na trzeci dzień po napisaniu e-maila zalapalem takiego wirusa na kompa, że spowalniaj mi jego pracę do szybkości żółwia. Trzeci dzień skanuję 2 razy dziennie Nortonem i Kasperskym, czyszczę registry i nic, ciągle się odnawia jak wątroba Prometeusza, którą mu sępy wyżerały.
  Ja widzę obecnie tylko jedną możliwość, niech "brusek" mający dojścia albo AdNovum spróbują znaleźć wiarygodną osobę za granicą, jak ktoś tutaj niżej napisał najlepiej na Białorusi i następnie powiadomi o tym na priv tych, którzy oficjalnie zglosili chęć pomocy, a uważam, że jest nas tutaj sporo. Pozdrawiam Rysa.
  PS. Ewentualne odpowiedzi przeczytam dopiero jutro bo muszę iść
  już spać z racji konieczności wcześniejszego wstawania.
  Wojna domowa na Ukrainie 5.10.2014r- 29 dzień rozejmu.
 • @trojanka 22:06:53
  Wiesz, to świetny pomysł. Każdy może przecież przesłać e-maila do konsulatu no i sądzę, że nie odmowią. Może będą jakoś sprawdzali po adresie, ale raczej go nie przekażą naszym służbom.
  Jak do jutra nic nie wymyślicie to we wtorek piszę do konsulatu.
  Wojna domowa na Ukrainie 28.09.2014r- 22 dzień rozejmu.
 • @lorenko 20:56:24
  Tak, ale ja chciałbym wysłać 30 szt i co, pocztówka gruba na cm?
  Myślę, że ewentualnie jak "goldfield" jest po za Polską, a zgodziła się użyczyć konta to mógłbym przelać pieniądze na nią, a Ona z kolei mogłaby wspólnie wysłać przelewem bankowym. Tylko pytanie, czy SBERBANK nie jest czasem objęty sankcjami bo wtedy klapa z przelewu.
  Wojna domowa na Ukrainie 28.09.2014r- 22 dzień rozejmu.
 • @lorenko 18:05:30
  W związku z tym co piszesz mam uwagę. Ponieważ Poczta Polska nie ma podpisanej umowy z Rosją w sprawie przesyłek gotówkowych (patrz wykaz krajów http ://www.poczta-polska.pl/finanse/transfery/transfer-zagranica/#tab2 - po http usunąć spację) na podany adres SBERBANKU tym sposobem pieniędzy nie da się wysłać.
  Zaś jeśli chodzi o Ukrainę to możliwe jest przesłanie tylko w formie odbioru gotówkowego.
  W piątek pisałem o tym sugerując "Szczurowiobronnemu" sugerując aby poprzez D.Hudziaka znalazł kanał dostarczenia pomocy i ogłosił to na forum podając, że należy się w tej sprawie kontaktować na "priv" ażeby go nie spalić. Jak pisałem wcześniej z mojego banku środki nie wyszły, więc nie wiem jak to rozwiązać.
  Wojna domowa na Ukrainie 28.09.2014r- 22 dzień rozejmu.
 • @szczurobronny 22:17:56
  Właśnie na konto SPERBANKU chciałem przelać pieniądze ze swojego banku i nie wyszło. Kartami płatniczymi raczej nie operuję w układzie międzynarodowym bo mialem już przykre doświadczenia.
  Szczurzeobronny jeśli chodzi o kontakty na Facebook'u to jestem kompletny neptek, jeżeli zatem możesz jakoś włączyć w to D.Hudziaka to zrób to i napisz na forum. Dzisiaj z uwagi na ciężki jutrzejszy dzień muszę Was opuścić. Dobranoc Rysa
  Wojna domowa na Ukrainie 26.09.2014r- 20 dzień rozejmu.
 • @trojanka 20:42:07
  Witam. Jestem już kilkumiesięcznym tutejszym czytelnikiem, ale dopiero teraz zdecydowałem się coś napisać. Uważam, że Twoja propozycja zorganizowania rzeczowej pomocy humanitarnej mieszkańcom Donbasu jest bardzo cenna, a w obliczu zbliżającej się zimy bardzo potrzebna.
  Cały szkopuł jest w tym, że my zwykli czytelnicy nie dysponujemy możliwością nawiązania kontaktu z tamtejszym regionem. Kilka tygodni temu było tutaj podane konto pomocy humanitarnej dla Noworosji (załączam je poniżej), ale mój bank nie był tam w stanie przelać przelać pieniądzy.
  Ponieważ jest nas już kilku chętnych do udzielenia pomocy może by tak AdNovum lub jego współpracownicy podjęli się działania w tej materii.
  W zarysie widzę to mniej więcej tak:
  - tworzy konto w swoim banku;
  - deklarujących na tym forum gotowość pomocy powiadamia e-mailem
  o numerze konta, a po otrzymaniu od nich wpłaty przesyła im skan
  potwierdzenia wpłaty;
  - ustala z przedstawicielami Noworosji w jakiej formie ta pomoc byłaby
  najlepsza (ja osobiście uważam, ze powinna to być pomoc rzeczowa);
  - informuje nas uczestników tego forum co jest tam najbardziej
  potrzebne i orientacyjnie wyliczy koszty zakupu tych środków
  transportu, obsługi, etc.;
  - równocześnie niech propaguje na tym i innych forach podjętą akcję
  przez nas zwyczajnych Polakow rozumiejących czym jest
  okropieństwo, które z rąk banderowców przechodzą mieszkańcy
  Donbasu.
  Zdaję sobie sprawę, że podrzucam jak kukułka robotę szefowi albo jego pracownikom, ale sądzę, że niektórzy z uczestników forum też się do tego włączą i pomogą. Ja niestety mogę się włączyć jedynie z pomocą finansową. Osobiście deklaruję, że już w poniedziałek mogę przesłać swój wklad w tą akcję pomocy.Pozdrawiam Rysa.
  Wojna domowa na Ukrainie 26.09.2014r- 20 dzień rozejmu.