Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze próg plancka

 • @lorenco 19:05:45
  Tylko taki sęk w tym, że rusofobia narosła przez ten rok...
  ---------------------------

  Z tym się muszę zgodzić, szczególnie u 'zwykłego Kowalskiego', w czym duża zasługa szczekaczek radiowo-gazetowo-telewizyjnych wszelkiej maści.

  Jednak trasa Marszu Niepodległości w tym roku będzie inna, nie spodziewam się raczej jakichś szczególnych ekscesów antyrosyjskich...
  Wojna domowa na Ukrainie 3.11.2014r
 • @lorenco 18:41:13
  Tłumem łatwo kierować i dzięki niemu tworzyć zdarzenia. Ambasada rosyjska nie była wcale chroniona przez policję, której tego dnia w Warszawie było chyba więcej niż w stanie wojennym... Trasa marszu przebiegała obok ambasady, więc nikt tam specjalnie nie szedł; poza tym spłonęła tylko budka wartownicza przed ambasadą - jak na tak rusofobiczny naród i krewką młodzież, to chyba niewiele :)


  O głaz nie ma co się martwić, jak powstanie... będzie zapewne opsikiwany przez bezdomne warszawskie kunle i tamtejszą żulię :)
  Wojna domowa na Ukrainie 3.11.2014r
 • @Klincz 17:31:38
  Czy wiedzieli czy nie to sprawa drugorzędna dla nich. Ważniejsza była i jest PROPAGANDA. A tą zapewniał starozakonny Wildstein jr. Zresztą u banderowców nie widać specjalnego antysemityzmu; ale oni mają, zdaję się, taki kalejdoskop: teraz zwierzęca nienawiść mają do Moskali, potem przyjdzie czas na Lachów, a jewreje innym razem...
  Wojna domowa na Ukrainie 3.11.2014r
 • @szuwarek14 14:32:30
  Dla porównania z Grahamem Philipsem, oto 'nasz' korespondent wojenny:

  http://static.kresy.pl/image/x/7eada96298423dd5d37f3b170b1606e4.jpg
  http://www.kresy.pl/image/fb1200/7854b3dfdcff36361167d4d418be2ce2.jpg

  Po Majdanie Dawid Wildstein, bo o nim mowa, jeździł z Ajdarem po Wschodzie Ukrainy i opisywał życie gerojów z tego sławnego, acz nie wiedzieć czemu już rozwiązanego, batalionu... Kilka relacji ukazało się na niezależnej, nie będę jednak ich tu przytaczał, co by nie psuć dobrego samopoczucia innym.
  Wojna domowa na Ukrainie 3.11.2014r
 • @adalbert05 14:06:24
  Przewidując dalsze posunięcia na froncie, warto też wczytać się w artykuły obu stron. Biłecki z Azowa coś dąsa się, że Mariupol jest niedostatecznie broniony przez ukr armie, przewidując przy tym kolejny kocioł w okolicach. Ze strony Noworosji artykuły o tym jak ukry wycofują się cichcem z Mariupola, minując wjazdy... Zresztą w tych okolicach trwa wymiana ognia...
  Wojna domowa na Ukrainie 3.11.2014r
 • @adalbert05 14:14:19
  Się zmęczył biedak. Tyle co on zrobił dla pokazania całego tła konfliktu w Donbasie, to należy mu się drzemka. Sweet dreams Phillips.
  Wojna domowa na Ukrainie 3.11.2014r
 • @adalbert05 13:09:04
  Przez tyle dni rozejmu jedna jak i druga strona nie zasypywała gruszek w popiele. Po jednej, jak i drugiej strony odbyły się wybory, które politycznie nic nie zmieniły; militarnie zaś przygotowania szły pełną parą - jestem tego pewien.

  Jakbym miał stawiać, to atak pójdzie na Mariupol, przy jednoczesnym trzymaniu defensywy w okolicach Doniecka.
  Wojna domowa na Ukrainie 3.11.2014r
 • @szuwarek14 11:58:54
  wybory w Ługańsku, niech Wyborcza napisze ze było 200% tylko propaganda im pozostała

  ----------

  Wyborcza czy inne szatany wiedzą swoje... Wczoraj w wiadomościach w radiowej 'trójce' o 15 usłyszałem, że te wybory to farsa, każdy obecny może głosować, nawet przez internety. Szkoda że nie dodali, że to właściwie tylko 'rosyjscy terroryści' poszli głosować, uprzednio przebrawszy się za starców i kobiety z dziećmi... Przykro słuchać takich relacji, przykro że dziennikarze mają słuchaczy za debili...

  Ta mapa poniżej, którą wkleiłeś wcześniej, mówi więcej, niż wszystkie telewizyjne i radiowe programy propagandowe. Wschód i Południe Ukrainy zagłosowały nogami, nie idąc na ukraińskie wybory. Co na to demokraci z całego 'wolnego świata'?

  http://cs540109.vk.me/c623222/v623222719/8f17/SnVxw8r5ygg.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 3.11.2014r
 • @Jakka 17:43:26
  No i co? Gdzie są jakieś konkrety, fakty, zdarzenia, ludzie? Nima... Jest tylko 'Humanista, ale inżynier', który wpadł bojować o prawdę, wolność i sprawiedliwość. Nie warto było nawet zerkać w tę notkę, bo bida straszna z tego wyszła panie lustratorze...
  TW narodowcy
 • @Jakka 08:29:11
  Dobre. Zawsze ten sam szantaż wartościami: "dlaczego boicie się prawdy" w ustach samozwańczych lustratorów. Do tego dodaje się wartość 'wolności', i już można stać w szatach Savonaroli...

  Całe te lustrowanie 'narodowców' przez 'prawdziwych patriotów' zakrawa na kpinę. Po blisko 30, 40 latach wyciąga się jakiś urzędowy papier z pieczątką, krótkim komentarzu o zwerbowanym, i już można przekreślić całkowicie człowieka, jego dotychczasową działalność, pracę, wysiłek...

  @Jakka daj konkretne przykłady działalności 'oskarżonego', wpływ tej działalności na konkretnych ludzi, konkretne zdarzenia, bo takim wyskokiem 'mam papier'! nie zrobisz tutaj wrażenia.
  TW narodowcy
 • @Kodiak 19:07:50
  Proponuje porównać tezy z manifestów banderowskich, z tezami NSDAP.
  Szczególnie te, które odnoszą się do przestrzeni życiowej danego narodu. Jak również te związanego z wrogami danego narodu. Mam cały czas na myśli świat idei; a jak one wędrowały, czy przez Wiedeń czy przez popów - sprawa drugorzędna.
  Wojna domowa na Ukrainie 18.10.2014r
 • @Zorran 17:17:41
  Bardzo zręcznie wdrapałeś się na pluszowy krzyż i chcesz się doń przybić. Lecz sprawa jest taka, że Waszmość pisze jedynie o czosnku i cebuli, jeno Szlangbaum i Szlangbaum. To nie ten temat, nie to miejsce, więc jak kilka osób pisze Ci żeś osioł, to pora wziąć to pod rozwagę.

  W dodatku przestań bronić ukraińskiego nacjonalizmu, z pod znaku Bandery, bo jego korzenie nie są czosnkowe, a germańskie...

  Szalom.
  Wojna domowa na Ukrainie 18.10.2014r
 • @Wojciech Woj Wojciechowski 15:36:21 @Torin 17:49:35
  Dzięki za odpowiedzi.

  Jeżeli te spekulacje ropą są wymierzone w Rosję, mające na celu destabilizacje jej gospodarki, to w takim razie jaka będzie ich odpowiedź?

  Już słyszy się od odejścia w rozliczeniach handlowych od dolara. Co będzie następne...
  Światowy rynek i ceny ropy
 • @Kula Lis 62 13:21:51
  Po tylu latach 'wolnej Polski', od 89'r złapano w Polsce w końcu szpiega. Masz ci babo placek, szpieg szpieguje na rzecz ... Rosji :)
  Innych szpiegów do tej pory nie stwierdzono...
  Wojna domowa na Ukrainie 18.10.2014r
 • Ropa
  Ciekawy artykuł, daję 5*. Mam pytanie odnośnie właśnie cen ropy - może naiwne lub trywialne. Cena zależy od ilości towaru na rynku i chętnych na ten towar. Jeżeli ropa jest surowcem, którego nie przybywa (chociaż właśnie czytam że przybyło, dzięki technice pobierania tego surowca z łupków), to cena powinna rosnąć. I tu moje trywialne pytanie: nie lepiej dla Rosji, by ten towar zachować i sprzedać go później, kiedy ceny będą wyższe?
  No i drugie naiwne pytanie: czemu jak tankuję, to tylko paręnaście groszy mniej płace za litr, skoro ceny ropy zleciały już o parędziesiąt procent?
  Światowy rynek i ceny ropy
 • @szuwarek14 13:23:47
  Ukraińska armia niedaleko Debalcewa:
  http://www.youtube.com/watch?v=Z8P-X8MgMdY
  Wojna domowa na Ukrainie 17.10.2014r
 • @szuwarek14 13:20:47
  Otóż to! Przebrał się wilk w owczą skórę... Albo, diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni :)))
  Wojna domowa na Ukrainie 17.10.2014r
 • @Inog 13:18:07
  Szkoda czasu na zadawanie tego typu pytania, tego typu osobnikowi. Kilka razy już było to pytanie, a On dalej swoje...
  Wojna domowa na Ukrainie 17.10.2014r
 • Wracając do tematu!
  Nie będzie o cwanym, parchatym Eskimosie, będzie za to o Serbii :) Tymczasem w Belgradzie, na meczu Crveny Zvezdy:
  https://pbs.twimg.com/media/B0IiKqUCAAAuuiH.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 17.10.2014r
 • @próg plancka 10:21:35
  Kolejna gimbaza ze strony 'niezaleznej'. W internetach pręży swoje wątłe bicepsy niejaki Maciejczuk, strasząc żołnierzy Noworosji, co to on im nie zrobi jak tutaj przyjdą. Ta szemrana postać wykorzystuje polskie symbole i historię do swoich personalnych, internetowych wojenek. Ciekawe jak bardzo się pomylę jak napisze, że jest to nie Polak a Polak ukraińskiego pochodzenia. Prawdopodobnie z 'Akcji Wisła"...

  http://niezalezna.pl/60488-polak-odpowiada-rosyjskim-terrorystom-wasz-pierwszy-krok-na-naszych-ziemiach-bedzie-ostatnim

  Kolejne dno 'strefy svobodnego slowa'.

  Jeszcze jedno - zadziwiająca zbieżność poglądów Maciejczuka z tutejszymi oponentami @Night Rat, @LordConcuerer
  Wojna domowa na Ukrainie 17.10.2014r