Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Laznik

 • "Czy wpłynie to jakoś na przyszły raport z "USTAWY 447"?"
  .
  Naturalnie NIE !

  Wielu widzi "447" jako jedną samodzielną operację, to jest wada naszej obserwacji, że koncetrujemy się na pojednycze zjawiska a nie i szereg, prcesy.

  Chodzi o przedsięwizięcie, które przygotwowywała operacja wywiadów różnych krajów, w tym Izraele o kodzie operacyjnym "NSZZ S"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Kolejnym ważnym kamieniem milowym tego przedsięwizięcia była prywatyzacja Sorosa, której nadano imię "Balcerowicza", w tej operacja zostały zagrabione setki miliardów polskiego majątku nardowego, a tylko o to w przedsięwzięciu chodzi.

  Akurat ostatnio donoszono, że 10% ludności świata jest w "posiadaniu", tzn. rości sobie pretensje do 85% majątku tego świata. Rości sobie pretensje a organy administracji państw te roszczenia chronią, gdyż najważniejszym zadaniem organu przemocy, jakim jest państwo, jest chronić własność najbogatszych i pomagać im w obrabowaniu wszystkich biedniejszych, najłatwiej jest obrabować najbiedniejszych, ale jak FR w RFN demonstrował, grabież najbogatszych 10% dotyczy całe pozostałe 90%, przy czym następne dziesiątki muszą najwięcej oddawać, choć wydaje im się, że nie, że należą do tych uprzywilejowanych..Zainteresowanym moę wskazać grafikę, która to pięknie dokumentuje, niestey nie jest już dostępna on line u FR.

  "447" jest kolejnym ważnym etapem wydziedziczania Polaków z ich majątku narodowego.

  Ok. 1/3 majątku przeszła w obce ręce w ramach "prywatyzacji im. Balcerowicza", 1/3 odpowiada akutalnemu zadłużeniu Polski i jest w efekcie też w obcych rąkach, 300 miliardów dol. to kolejna 1/3, którą pragną zawaładnąć. W efekcie zostaną Polacy pozbawieni wszelkiego majątku, tak jak od niewolników się oczekuje.

  Spójrzmy poza brzeg naszego talerza

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  jak widać dość podobnie. Chodzi powiem w tym procesie nie tylko o nas, cel jest jak powinniśmy się domyślać: globalny, przeżywamy globalizację.

  Roszczenia bogatych są długowieczne. USA rozważają wyegzekwować od ChRL obligacje wystawione przez cesarza chińskiego, sprzed wieku, podobnie Rosja miałaby zapłacić za obligacje z czasów carskich, żydzi do dziś egzekwują swe "akty" posiadania sprzed 2 tysięcy lat w Palestynie, w ciągu 800 lat ich pobytu w Polsce też się nazbierało, a więc "447" pewnie nie jest ostatnim żądaniem,
  W Izraelu leje się żółć
 • Oddajmy cześć ofiarom
  .
  @Laznik 19:55:21

  "Chwała Bohaterom !!!!"

  Daleko ważneijsze niż tego rodzaju kabotyńskie wykrzykniki:

  Oddajmy cześć ofiarom, szczególnie ofiarom tzw. "romantycznych" posunięć i móglmy się, aby w przyszłości miały one więcej sensu. W II Wojnie 20% ludności kraju stało się jej ofiarami, to wygląda na rekord w historii wojen. Jaki patriota cieszy się z takiego rekordu ?
  My Naród- Co tam u Ciebie dziadku?
 • My, dziwny naród
  .
  - http://Zawisza.neon24.pl/post/150478,obrona-westerplatte-historia-prawdziwa-z-info-o-wieluniu#comment_1579808

  stosunek narodu do jego ofiar wiele mówi o charakterze narodu i jego stanie rozwoju.
  My Naród- Co tam u Ciebie dziadku?
 • Polska historia między sensem i romantyką
  .
  „Z militarnego punktu widzenia 7 dniowa obrona tego posterunku nie miała sensu. ”
  „Z punktu widzenia majora Sucharskiego 2 dniowa obrona placówki w zupełności wypełniła postawione im zadania, na pojawienie się wsparcia nie było żadnej nadziei i NIE BYŁO SENSU dalsze narażanie życia obrońców. Kpt. Dąbrowski i większość kadry oficerskiej reprezentowali bardziej ROMANTYCZNY punkt widzenia. ”

  Na tę „romantyczną” linię w polskiej historii zwraca uwagę taki tekst

  - https://marucha.wordpress.com/2019/08/24/krakow-tez-mial-splonac/#comment-851117

  ale dlaczego ta „romantyka” sprowadza się do wybijania własnej ludności bez sensu ? Czy nie szkoda nam tych polskich ofiar bez sensu ? Ale jaką wartość mają dla nas polskie ofiary ?

  - http://kresywekrwi.neon24.pl/post/150404,obroncy-birczy-wymazani-z-historii-i-pamieci-polakow#comment_1578257

  No, jak spojrzeć na nasze ofiary z Wołynia, to wynikałoby, że nie szkoda, ale Engeling-Boni wyjaśniła już dawno czym różni się śmierć Polaka od śmierci tych, których zawsze szkoda.

  Wieluń, pierwszy po Guernice, ale zupełnie nieznany, być może z racji, że na Zachodzie mało kto potrafi poprawnie wymówić nazwę, obrazu Wieluń też nie ma..
  Obrona Westerplatte, historia prawdziwa z info o Wieluniu
 • Akt agresji USA
  .
  "Ustawa 447 jest nawiększym niebezpieczeństwem dla Polski od 1939 roku, a obecny rząd PiS i władze partyjne nic nie robią by zapobiedz bezczelnej grabieży majątku Polaków."

  To jest akt agresji USA wobec Polski, kolaboranci z PiSu wezwali w tym celu wojska okupacyjne USA do Polski, pod fiktywnym pretekstem "obrony" przed Rosją. Tragizm polega też na tym, że USA są bankrutem i usiłują pociągnąć w swe bankructwo kogo się tylko da.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Kolaboranci z Polski, wyszkoleni przez wywiad USA jescze w czasach NSZZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  mają za zadanie otumanić Polaków, aby nie spostrzegli nawet, że im się stołem spod tyłka wyrywa.

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Po operacji prywatyzacji Sorosa, której nadano imię Balcerowicza, 447 jest kolejną operacją grabienia majątku Polaków i spychania ich do roli niewolników.
  Co jest ważniejsze dla PiS od 300 miliardów USD?
 • "ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ"
  .
  @Janusz Kamiński 19:27:24

  to ambitny program J. Kamińskiego, ale jak to u początkującego studencika zwyciężył u niego prymitywizm i to z solidną porcją chamstwa.

  Zbieraj głos dopiero jak dojrzejesz.
  Donald Trump odwołuje wizytę w Polsce
 • Błaznów nie braknie
  .
  "Donald Trump odwołuje wizytę w Polsce"

  Kogo ta wiadomość zaniepokoiła, mogę uspokoić, błaznów nie braknie, z Londynu przyleci B. Johnson, a w Polsce takich nie brakuje, jak choćby niezawodny pokojowiec pana Trumpa będzie ich godnie reprezentować.

  - https://plausi.files.wordpress.com/2018/09/pokojowiectrumpaduda.jpg?w=550

  Skoro administracja w Warszawie (rodzaj gubernatorstwa prowincji)

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  zaprosiła wszystkie strony, które przyczyniły się do napadu na Polskę 1. września: Niemców, Francuzów, Brytyjczyków, Amerykanów (USA), to jest w tym pewna logika, nie zaproszenie Rosjan ma też sens, oni dołączyli do tej znamienitej plejady dopiero 17. września, może należało odczekać do tego terminu, to bez Rosjan by się nie obeszło.

  Władze w Warszawie chciały uczcić jak widać wszystkie strony, który przyczyniły się do napadu na Polskę 1. września, niezwykłe poczcie humoru i patriotyzmu wykazała ta grupa PPZ w Warszawie.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  Aby tradycji stało się zadość, wezwały patriotyczne władze w Warszawie wojska okupacyjne USA do naszego kraju, aby te przygotowały nam ten sam los a może lepszy, co naszym ojcom i dziadkom, abyśmy nie wychodzili z wprawy. Inną tradycję lat międzywojennych już od dawna kultywujemy, „wasze ulice, nasze kamienice”

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Just Act 447 jeszcze bardziej poprawi sytuację w tym zakresie.
  Donald Trump odwołuje wizytę w Polsce
 • Polska hańba
  .
  i jej oznaki

  - http://kresywekrwi.neon24.pl/post/150404,obroncy-birczy-wymazani-z-historii-i-pamieci-polakow#comment_1578243

  a jak odpowiesz na pytanie:

  - http://kresywekrwi.neon24.pl/post/150404,obroncy-birczy-wymazani-z-historii-i-pamieci-polakow#comment_1578257
  OD BANKSTERA DO PREMIERA
 • Co to są demokratyczne wybory ?
  .
  Wybory są udzielaniem pełnomocnictwa grupom PPZ, nazywanych partiami

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  Czy ktoś przy zdrowych zmysłach udzieli pełnomocnictwa notorycznemu złodziejowi, mordercy, oszustowi, no przestępcy ? Przy zdrowych zmysłach nie, ale jeśli już całkiem zwariował to tak, w Polscy osięgnęła to stadium szaleństwa prawie połowa wyborców:

  -. https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  i to w świadomości, że udzielają swego pełnomocnictwa czemuś, co określają "mniejszym złem".

  No dobrze, to są szaleńcy, a ponoć wariaci nie mają prawa wybroczego, zwariowany jest więc cały ten system, że zakłamany, to od dawna wiadomo.
  Obrzydlistwo wyborcze
 • Globalny system można tylko lokalnie
  .
  @Jasiek 14:12:32

  Jak w linku podano:
  "obsadzają swymi agentami zarówno „za jak i przeciw”, co gwarantuje, że każdemu ruchowi społecznemu tzw. „przyprawiają głowę”, WSZYSTKIE organizacje o większym zasięgu są inwigilowane przez kapusiów służb"

  wniosek jest prosty: Globalny system można tylko lokalnie usiłować osłabić i demontować, są różne formy sabotażu poleceń z góry, sabotażu agentów. Trzeba wszystkich aktywistów okupanta eliminować z życia społecznego, najpierw zakwalifikować ich jako konfidentów.

  Synowie nawet Helmuta Kohla skarżyli się, że w czasie jak robił karierę, dostali baty od kolegów, to też jedna z form sabotażu kolaborantów. Ale jako najważniejsze, należy zacząć wreszcie dbać o język

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  inaczej gazdzinówki będą nadal uzstalały, jak co mamy nazywać, tzn. w efekcie jak mamy myśleć.

  Dobrym punktem wyjścia jest orientować się na osoby, które objawiają rozsądek, wiedzę a nawet mądrość, często są to osoby mało rzucające się w oczy, mądrość nie ma nic wspólnego z wyszkoleniem, tytułami czy stanowiskiem.

  Ograniczyć media do minimum, całkiem się nie da. Wiedzy dostarcza w pierwszym rzędzie książka. Krytycyzm jest dobrym warunkiem, aby eliminować fikcję proponowaną przez media, przy czym doniesienia, które z nami nie mają nic wspólnego, należy ignorować, podobnie jak wszystkie wezwania o dary i wsparcie jakichś tam organizacji. Tzw. NGOs są infoltrowane jak nie zakładane przez służby.

  Co nas bowiem obchodzi, co obcy kapitał wyczynia w Wnezueli, Boliwii, Angoli, Indonezji, Afganistanie i.t.p. Tamtejsze katastrofy nas nie dotyczą, ważne są decyzje podejmowane w gminie, starostwie, województwie, czy w końcu w Warszawce, ale nie te wszystkie plotki o tzw. "prominentach", prostytujących się przed kamerami.

  "I to by było na tyle.", cytat.
  „OSACZYŁY NAS SŁUŻBY!”
 • O przprawianiu głowy
  .
  "tzn. obsadzają swymi agentami zarówno „za jak i przeciw”, co gwarantuje, że każdemu ruchowi społecznemu tzw. „przyprawiają głowę”, WSZYSTKIE organizacje o większym zasięgu są inwigilowane przez kapusiów służb, to należy do ich obowiązków."

  - http://wps.neon24.pl/post/133210,koncesjonowani-narodowcy#comment_1325943

  ale o tym, to powinniśmy już wiedzieć od dzieisątków, bo fakty są znane

  - http://wps.neon24.pl/post/133210,koncesjonowani-narodowcy#comment_1325943

  a tu znaczna część Polaków idzie bezmyślnie na lep temu PO.PiSowi agentury i daje się nabrać na tzw. wybory, gdzie nie można nic, poza atrapimi, wybrać

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  Kiedy czytam, jak zwolennicy PO skaczą do gardła PiSowocom i odwrtonie, to tylko podziwiam stopień umysłowej degenracji tych "walczących", są jak małpy.
  „OSACZYŁY NAS SŁUŻBY!”
 • Wołyń czy Westerplatte ?
  .
  - http://zielonooka.neon24.pl/post/150372,westerplatte-czeka-na-godne-upamietnienie#comment_1577310

  Co jest dla nas Polaków ważniejsze ?
  Obrońcy Birczy wymazani z historii i pamięci Polaków
 • Czy żydowski antypolonizm może być grzechem ?
  .
  taką reflekcję znajdujemy u

  @Rzeczpospolita 19:56:45

  nasz polski święty odpowiedziałby chyba w swej nieomylności, że nie

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  a więc Polaku, nie pozostaje ci nic innego jak mordę w kubeł.
  Obrońcy Birczy wymazani z historii i pamięci Polaków
 • OZNAKI POLSKIEJ HAŃBY
  .
  znajdujemy w artykule „Obrońcy Birczy wymazani z historii i pamięci Polaków”
  nie są one jedyne:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  czy wreszcie budowle ku chwale okupantów i naszej hańby

  - http://bi.gazeta.pl/im/81/df/13/z20839297V,Muzeum-Historii-Zydow-Polskich-Polin.jpg

  co z takim zadowoleniem podkreśla ten oszust i zbrodniarz

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Ale ważnym źródłem naszej hańby, jest bezmyślność milionów Polaków

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/
  Obrońcy Birczy wymazani z historii i pamięci Polaków
 • Drobny szczegół
  .
  zdawać by się mogło.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  Sytuacja startegiczna Polski jest zdecydowanie zła od przynajmniej trzech stuleci i wymaga inteligentnej polityki wobec sąsiadów, której od trzech stuleci nie ma, w polityce tej obowiązuje bowim szaleństwo, umiejętnie podsycane przez pewne środowiska, piątą kolumnę, którym w Polsce stawia się pomnik za pominikiem, jak ten

  https://bi.im-g.pl/im/81/df/13/z20839297V,Muzeum-Historii-Zydow-https://bi.im-g.pl/im/81/df/13/z20839297V,Muzeum-Historii-Zydow-Polskich-Polin.jpg?w=600

  .
  "Czas polskiej bezkarności minął.. "
 • Kapitalizm JEST szaleństwem
  .
  „kapitalizm oszalał”, a więc nic nowego. Czy system oparty na lichwie może funkcjonować na dłuższą metę ? Doświadczenie uczy, że nie.

  Jak może funkcjonować rolnictwo, produkcja przemysłowa, społeczeństwo, jeśli to, czy otrzymają środki pieniężne, tzn. możliwość funkcjonowania w kapitalizmie, uzależnione jest od bankierów i ich wierzycieli, którzy powierzyli im swe bogactwo ?

  W opowieści Karola Marksa p.t. „Kapitał” można znaleźć poza tym wskazówkę odnośnie najważniejszej własności kapitału:

  "Przy odpowiednim zysku staje się kapitał śmiałym. Od dziesięciu procent można go użyć gdziekolwiek. 20 procent, a ożywia się; 50% nawet karkołomny; za 100% zdepcze wszelkie ludzkie prawa; 300% a nie istnieje żadna zbrodnia, której nie zaryzykuje, nawet pod groźbą stryczka.".

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/marx-w-sluzbie-kapitalu/#Markscytat

  zresztą nie jego autorstwa.

  Jak widać czy kapitalizm staje się zbrodniczy, czy nie, zależy tylko od wysokości procentu (lichwy, lichwa jest zawsze przestępstwem), dlatego potrzebuje kapitalizm sprawnego systemu politycznego i sprawnej organizacji państwa, państwo demokratyczne tworzy więc niezawodnie swe struktury PPZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  Macron: kapitalizm „musi być zastąpiony przez bardziej sprawiedliwy system.”

  Jeśli uwzględnić, że pan Macron jest absolwentem ENA i byłym pracownikiem banku Rotszylda, to ciekawe byłoby, co taki może rozumieć pod pojęciem „sprawiedliwy system”, mnie ciarki przechodzą na myśl o jeszcze sprawiedliwszym systemie Rotszyldów:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  jeśli jakiś czytelnik/-czka narobi w portki czy majtki po przeczytaniu powyższego linku, to dadzę mu/jej się wyprzeć, że w ogóle czytał/-ła, choć systemy inwigilacji totalnej demokracji dowiodą, że zaglądał/-dała.
  Macron: kapitalizm oszalał
 • "Pan Andrzej Duda jasno określił kim i czym" jest,
  .
  @Laznik 13:08:40

  był pełny tytuł.
  Kim dla Polaków są Żołnierze Wyklęci
 • Wołyń jeszcze bardziej
  .
  "Westerplatte czeka na godne upamiętnienie"

  Ofiary Wołynia czekają jeszcze bardziej na upamiętnienie.

  - http://zielonooka.neon24.pl/post/150386,kim-dla-polakow-sa-zolnierze-wykleci#comment_1577301

  Nasza przeszłość jest coraz bardziej plugawiona przez coraz to nowych boahterów.i coraz to nowe upamiętnienia

  - https://wiadomosci.com/wp-content/uploads/2016/10/dreamstime_s_50616895.jpg
  Westerplatte czeka na godne upamiętnienie
 • «Sława Ukrajini! Herojam sława!« 
  .
  @Tezeusz 18:47:19

  Dla jednych są to od niedawna « żołnierze wyklęci», dla wielu, którzy ich przeżyli «żołnierze przeklęci ». Dziś, kiedy świadkowie   wydarzeń pomarli, można kreować nowych bohaterów, jak autor słusznie przytacza: «odznaczonego pośmiertnie przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego«, przez kolejnego bohatera narodowego:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  Znane są przypadki napadów tych bohaterskich żołnierzy na placówki administracji i służb w Polsce po II Wojnie, gdzie nie walczyli z żadnymi nazistami, tylko starali się destabilizować kraj umęczony wojną przez pięć lat, nie inaczej jak żołnierze OUN/UPA, no to bądźmy sprawiedliwi i przytulmy też żołnierzy OUN/UPA jako «żołnierzy wyklętych«, przeto nie tylko

  «Cześć i Chwała Bohaterom !«  

  ale powtórzmy za kolejnym bohaterem narodowym Jarosławem:

  «Sława Ukrajini! Herojam sława!« 

  - https://www.youtube.com/watch?v=ldf6JVrIXQo

  Ciekawe kiedy Jarosław odznaczy wreszcie Banderę ? Byłby już czas.

  «Jerzy Zalewski reżyser i producent filmowy zrealizował głównie za społeczne środki pierwszy w historii polskiej kinematografii film fabularny poświęcony "żołnierzom wyklętym" « 

  nakręcenie filmu o Banderze czy innych herojach, w oryginalnej scenerii Wołynia nie powinno stanowić trudności, Jerzy Zalewski podejmie się chętnie.

  Nie chcę się tu wymądrzać, w warunkach wojny o tym, do jakiego ugrupowania trafiają młodzi ludzie, decyduje przypadek, nie ich poglądy, dopiero tam są formowane ich poglądy. Jak ktoś miał pecha, to trafił pod opiekę jednego czy drugiego «Roja«. To jest los, za który nie każdy może być odpowiedzialny, czasem los tragiczny, ale społeczeństwo, które za bohaterów ma jednostki w rodzaju tych co wskazane w pierwszym linku, jest opętane przez mroczne siły i grozi mu unicestwienie.
  Kim dla Polaków są Żołnierze Wyklęci
 • Co znaczy lewicowy ?!
  .
  @kula Lis 68 18:01:16

  "skrajnie lewicowym Zielonym"

  Nie bardzo rozumiem w tym kontekście, Zieloni w RFN mają swoją klientelę głównie wśród tzw. klasy średniej, i to w tej bogatszej części, którą trudno zaliczyć do lewicy, raczej przypominają tzw. wolnych demokratów. Założeni zostali przez agenturę z USA i Izraela n.p. Cohnbendit, J. Fischer. To w takim razie NSZZ "S" też byłby lewicowy, bo powstał w podobny sposób

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  na marginesie, nie tyłko NSZZ "S" ale wiele innych NSZZ w Europie.

  Zadaniem operacyjnym Zielonych było i jest otworzenie nowego obszaru interesów, opłat za ekologię, typowy przykład to certyfikaty CO2, wg. moich danych rozprowadzane przez bank Rotszyldów, rodzaj odpustów za grzechy w środowsiku naturalnym. Podobny model sprzedaży odpustów jest znany z późnego średniowiecza, kiedy to papieże sprzedali licencje na odpusty papieskie Fuggerowi.

  Niestety domunuje częstokroć niedbałość semantyczna, co prowadzi do wielu problemów i szkodzi rozumieniu procesów, na co zwraca uwagę cytowany już blog.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  "Józef Stalin" został celnie przywołany, w mym odczuciu był kontunuatorem klasycznej demokracji, tu przypomnieć trzeba, że demokracja starogrecka była systemem niewolniczym, z jej demokracji korzystało ok. 10% ludności, 90% było zależne albo wprost było niewolnikami. Myślę, że proporcje w naszej demokracji są podobne.

  Zachodzę w głowę, jak ludzie z nawet byle jakim wykształceniem kalsycznym mogą się zachwycać demokracją, jeśli nie należą do uprzywilejowanych 10%. Na koniec, wybory nie mają nic wspólnego z demokracją, to jest jedynie jedna z metod selekcji stosowana w najróżniejszych systemach, stosowana jest też selekcja przez losowanie,która może być daleko sprawiedliwsza niż wybory.
  Czy UE jest potrzebna Wspólna Polityka Rolna?