Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Zbyszek Stell

 • Katogoria
  Sowieci do domu.
  Polscy zdrajcy- mołczat!
  I prosimy nie straszyć nas banderowcami. Wybaczyliśmy im głupotę.
  -------------------------------------------------------------------------------------
  Ja bym proponował żeby raczej mówiła Pani wyłącznie w swoim imieniu!
  Nikt w Polsce nie wybaczył krwaworękim banderowcom ich zbrodni! Nikt!
  Polska dla Polaków, Ukraina dla Ukraińcow
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:14:33
  Ta "nędzna podróbka" jak to ładnie określiłeś to indywidualna inicjatywa blogera nie mającego NIC wspólnego z redakcją. Każdy może to zrobić, jego prawo.
  ------------------------------------------------------------------------------
  Wygląda mi na to, że każdy może to robić, każdy poza AdNovum!
  Poza tym nie pisałem o "nędznej podróbce" lecz o marnej podróbce.
  Myślę, że wielu komentatorom umyka przyczyna niewątpliwego sukcesu wątku prowadzonego przez AdNovum, otóż on nie udawał bezstronności, tak jak większość publicystów, tylko jawnie prezentował poglądy odbiegające od oficjalnej linii wszystkich mediów w Polsce stając się wyrazicielem milczącej większości niepodatnej na propagandę. Na tym polegał jego sukces, bo wszyscy inni jedynie udają obiektywnych idąc na pasku narzuconej nam poprawności politycznej.
  Najlepiej by było gdyby AdNovum tutaj powrócił! Był on niewątpliwie silnym wsparciem dla NeOnu!
  Żeby sprawa była jasna.
 • @danekbb 14:29:13
  Czy wiecie gdzie się teraz AdNovum rozgościł ?
  ---------------------------------------------------------
  Też chciałbym to wiedzieć, bo wprawdzie NeOn założył kilka wątków do komentowania sytuacji na Ukrainie, ale to są jedynie marne podróbki!
  Żeby sprawa była jasna.
 • @Zbigniew Jacniacki 13:52:05
  Tak się składa, że akurat ja nie widzę potrzeby do ukrywania się za pseudonimem typu "kotek łaskotek", występuję pod własnym nazwiskiem, albowiem uważam, że nie mam potrzeby ukrywania się z moimi poglądami. Problem mają raczej ci, którzy używają pseudonimów, albowiem z punktu widzenia prawa nie mogą oni liczyć na jakąkolwiek ochronę swoich "dóbr osobistych" wszak "kotek łaskotek" żadnych dóbr osobistych z punktu widzenia prawa zwyczajnie nie ma. Nie jest przecież osobą fizyczną, czy prawną, jest wyłącznie wirtualnym bytem i żadna ochrona dla takich bytów nie istnieje. Nie można przecież takiej nieistniejącej prawnie osoby obrazić, czy zniesławić! Jednocześnie jednak taka osoba kiedy zostanie zidentyfikowana jako sprawca pomówienia czy obrazy może w pełni za to odpowiadać przed prawem.
  Słowem - osoba występująca pod pseudonimem w pełni odpowiada za swoje wypowiedzi, ale nie nie korzysta z żadnej ochrony prawnej wobec siebie.
  Avatar a ochrona dóbr osobistych
 • @Zbigniew Jacniacki 21:19:24
  Obiecuję, kota nie będę odwracał ogonem...
  ---------------------------------------------------------
  Ja uważam, że Redakcja NeOna dopuszcza do co najmniej dwuznacznej sytuacji, publikując na swoich łamach materiały jawnie szkalujące i obrażające cenionego Publicystę jakim jest AdNovum!
  Rozumiem, że człowiek zbanowany może pałać poczuciem krzywdy i żądzą odwetu, ale publiczne wylewanie przez niego kubła pomyj, bezpodstawne kwestionowanie uczciwości i honoru, oraz kłamliwe sugerowanie żydowskiego pochodzenia kol. AdNonum, jest zdecydowanie grubą przesadą, której NeOn nie powinien i nie może tolerować! Bo taka postawa nie ma nic wspólnego z wolnością słowa, i jest tolerowaniem grubiańskich praktyk.
  Ciekawe, czy Pan Jacniacki, albo szanowny właściciel p. Opara tolerowaliby spokojnie takie insynuacje względem siebie?
  Żeby sprawa była jasna.
 • @AdNovum 19:16:43
  on prawdopodobnie pisał, tylko o pewnej grupie blogerów z za naszej poł-wsch granicy
  ------------------------------------------------------------------------
  Ależ dla nikogo nie jest żadną tajemnicą, że nasz internet jest ściśle monitorowany przez polskojęzycznych banderowców! Wielu ukraińców z Galicji nieźle zna język polski i są oni prawdziwą piątą kolumną w naszym kraju. Co więcej, wiele portali otwarcie wspiera ich linię, ja sam byłem kilkakrotnie banowany z powodu skarg jawnych ukraińców na GL. Ale tym bardziej nie możemy odpuszczać, bo oni zawładną całą naszą przestrzenią informacyjną! Bo oni będą wypowiadać w naszym imieniu niechciane przez Polaków wojny, oni będą kształtować poglądy. Niewiarygodny sukces Twojego wątku bierze się właśnie stąd, że jest to jedno z bardzo nielicznych miejsc, gdzie pisze się prawdę z naszego - polskiego punktu widzenia! Dlatego ludzie tak tutaj lgną! Dlatego, także, z taką zaciekłością jesteś atakowany!
  AdNovum :) Masz tutaj liczną grupę oddanych i lojalnych zwolenników. Banuj każdego niewyraźnego skubańca! Nikt rozsądny nie będzie Ci z tego robił wyrzutów ! Natomiast właściciele i zarządcy NeOna niech się trochę ogarną! Wolność słowa to piękna idea, ale nie tam, gdzie grasują zbiry!
  Żeby sprawa była jasna.
 • @jazmig 17:06:24
  Blogerzy nie uciekają z portalu z powodu AdNovum, lecz z powodu Kodiaka i takich jak on.
  ---------------------------------------------------------
  No cóż. Pomimo obszernych "wyjaśnień" obydwu stron nadal właściwie nie wiemy o co tu chodzi...
  Jest faktem, że dziesiątki tysięcy czytelników ściągnął tutaj AdNovum, którego ciekawe komentarze wsparte wiarygodnymi linkami stały się prawdziwą oazą dla szukających prawdy. Może nazbyt entuzjastyczne dla Rosji i Noworosji komentarze spowodowały interwencję, może inni publicyści nie potrafili pogodzić się z sukcesem konkurenta?
  Fakt jest taki, że nie wiemy co dalej. A wielu chciałoby żeby ten wątek był kontynuowany.
  Pozostaje mi jedynie przyłączyć się do życzenia RONINA -
  AdNovum - "Jeśli zmieni Pan miejsce ,,parkowania" będę wdzięczny za sygnał :-)"
  Żeby sprawa była jasna.
 • @kfakfa 16:06:28
  zakłada "odwetowe" komentarze ... Administrator reaguje niewspółmiernie do zdarzenia
  -------------------------------------------------------------------
  Chyba teoria spiskowa! Mam wrażenie, że Brusek uczciwie współpracuje z AdNovum i w pełni go popiera... Przyczyna leży gdzieś indziej.
  Żeby sprawa była jasna.
 • @Zbyszek Stell 02:10:53
  Tak niby nie na temat, ale mam silne wrażenie, że sytuacja gospodarcza USA i UE leży u podstaw całej Ukraińskiej awantury!

  No i stało się! Nawet nieco wcześniej niż prognozowano - Chińska gospodarka wyprzedziła amerykańską.
  Mapa gospodarcza świata zmienia się nieustannie, niegdysiejsze potęgi bledną, a na globalnych liderów wyrastają nowe kraje. Analitycy od dawna prognozowali, że Chiny prędzej czy później wyprzedzą Stany Zjednoczone i staną się najpotężniejszą gospodarką świata. Okazuje się, że stało się to prędzej, niż można się było spodziewać.
  Jak wynika z wyliczeń Międzynarodowego Funduszu Walutowego, które prezentuje "Financial Times", Chiny właśnie wyprzedziły USA

  http://www.biztok.pl/gospodarka/stalo-sie-chinska-gosp...

  Co więcej hipotetyczny nowy G7 obejmujący wszystkie kraje BRIC (Brazylia, Rosja, Indie i Chiny) oraz trzy kraje tzw grupy Mint (Meksyku, Indonezji, Nigerii, Turcji), z wyjątkiem Nigerii. Ich łączny PKB, liczony według PPP, wynosi 37,8 biliona dolarów, podczas gdy całkowity PKB "starej" G7 (Kanada, Francja, Niemcy, Włochy, Japonia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone) osiągnął tylko 34,5 bilionów dolarów. W tym samym wskaźnikiem - PKB obliczono przez PPP - Chiny wyprzedziły USA w kwietniu. Dostosowane do względnych cen gospodarki ChRL było 17,6 bilionów dolarów, podczas gdy gospodarka USA - 17,4 bilionów dolarów.

  http://politikus.ru/uploads/posts/2014-10/1412789901_1007622359.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 7.10.2014r- 31 dzień rozejmu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:46:06
  A dlaczego nie reagował na to Gospodarz bloga?
  Na tym portalu każdy bloger u siebie dba o porządek. tym róznimy się od większości portali.
  ----------------------------------------------------------------------
  Nie wiem. Może nie chciał być nazbyt apodyktyczny. Do dzisiaj niektórzy wypominają mu zbanowanie @szczuraobronnego, do czego miał pełne prawo.
  Ten wątek jest wyjątkowo popularny i przyciąga on bardzo różnych ludzi - jedni chcą rozmawiać na temat, a inni propagują tu własną wizję świata - jeśli robią to nazbyt nachalnie to ich ekspansja burzy wymianę poglądów.
  Ja jestem zwolennikiem takich samych zasad dla wszystkich - jeśli notorycznie obrażasz innych - zostajesz zbanowany, jeśli twoje wypowiedzi nie mają związku z tematem wątku - zostaną one usunięte. A jeśli tworzymy tu forum do luźnych pogaduszek to także powinno to być uszanowane. Moderator wyznacza linię, co jest dopuszczalne, a co nie! Ważne, żeby te zasady dotyczyły wszystkich!
  Bardzo cenię dotychczasową pracę AdNovum i mam nadzieję, że prędko powróci on do swojego wątku! :)
  Wojna domowa na Ukrainie 7.10.2014r- 31 dzień rozejmu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:55:15
  A skąd ten pomysł o 30 zgłoszeniach? Pierwsze słyszę.
  -------------------------------------------------------------------
  To mój przeniesiony z innego portalu, tam za trzydzieści zgłoszeń krytycznych automat banował uczestnika na trzy dni.
  Ale jest faktem, że w czasie inwazji tego od obscenicznych zdjęć czekaliśmy prawie trzy godziny, aż coś się zadzieje! Facet przez trzy godziny dowolnie demolował dyskusję i nikt nie reagował!
  Wojna domowa na Ukrainie 7.10.2014r- 31 dzień rozejmu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:16:46
  Bardzo możliwe, że to były twoje albo nie potrafisz tego robić.
  I proszę nie zarzucać mi kłamstw bo po pierwsze - nie ma żadnej potrzeby, żebym pisał nieprawdę
  -------------------------------------------------------------------------------
  To może wyjaśnijmy sobie jak prawidłowo zgłasza się wypowiedź zbędną, nie na temat, prowokacyjną... Czy używamy funkcji "nadużycie" czy czegoś innego? Ja sam dzisiaj zgłosiłem trzy wypowiedzi jednego autora, ponieważ są one w sposób oczywisty zbędne i prowokacyjne, nawracające do wątku religijnego, który w tej dyskusji w zasadzie jest niepotrzebny.
  Ja rozumiem, że nie każde zgłoszenie musi się równać usunięciu wypowiedzi, ale z całą pewnością codziennie jest dużo zgłoszeń, przy czym główny zarzut to nie trzymanie się tematu.
  W czasie tej osławionej inwazji pornoli sam zwracałem się do AdNovum z pytanie w jaki sposób powinniśmy reagować w takich sytuacjach - odpowiedział, że trzeba zgłaszać "nadużycie" do administracji portalu...
  Wojna domowa na Ukrainie 7.10.2014r- 31 dzień rozejmu.
 • @fretka 13:07:31
  Przecież oni właśnie tego chcą, żeby Pan przestał pisać.
  ---------------------------------------------------------------------
  Dokładnie właśnie tego chcą i po to od tygodni prowokują na tym wątku!
  Trochę winy jest i po naszej stronie, bo mogliśmy trochę utemperować idiotów, a przynajmniej z nimi nie gadać!
  AdNovum nie pozwól im na zwycięstwo! Bo oni właśnie tego chcą - żebyś zamilknął. Pamiętaj, że stoimy po Twojej stronie!
  Wojna domowa na Ukrainie 7.10.2014r- 31 dzień rozejmu.
 • @lorenko 03:16:31
  Ja ciągle wierzę, że wygram w totolotka lecz cud się nie spełnia
  ----------------------------------------------------------------------------

  Bo trzeba jeszcze umieć wygrywać, a jest to banalnie proste - należy wyrobić w sobie nawyk żeby zapisywać na karteczce wyniki ostatniego losowania, następnie kartkę kładziemy zawsze w to samo miejsce np przypinamy do lodówki. Po wyrobieniu w sobie takiego nawyku wystarczy jedynie przy skreślaniu liczb na kuponie przenieść się mentalnie w czasie o trzy dni do przodu zapamiętać zapisane na lodówce liczby i właśnie je skreślić na kuponie.
  Jeśli nasza nadświadomość uzna, że nic złego sobie w ten sposób nie zrobimy, to wygraną mamy pewną! Wymaga to wprawdzie jeszcze umiejętności podróży mentalnej w czasie, ale to przecież jest najprostsze. Wystarczy chwila medytacji...
  Wojna domowa na Ukrainie 7.10.2014r- 31 dzień rozejmu.
 • @TomS 18:00:15
  Jak jest z jego przysięgą? :))
  ------------------------------------------
  Już nieaktualna, bo nie ma przecież Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Nie ma także "surowej ręki sprawiedliwości ludowej" zatem kara żadna nie grozi :)
  Wojna domowa na Ukrainie 5.10.2014r- 29 dzień rozejmu.
 • @Klincz 17:21:08
  To nie jest aktywna walka z bronią w ręku i tego Przysięga nie zakazuje.
  --------------------------------------------------------------
  Ja, to przysięgałem jeszcze w komuszych czasach, więc pewnie się już nie liczy, ale aktualna rota przysięgi nic nie mówi o zakazie służby w innych obcych formacjach. Z tego co wiem, to jest to zakazane w kodeksie, ale to odrębna sprawa...


  "Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam
  służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,
  bronić jej niepodległości i granic.
  Stać na straży Konstytucji,
  strzec honoru żołnierza polskiego,
  sztandaru wojskowego bronić.
  Za sprawę mojej Ojczyzny,
  w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić.
  Tak mi dopomóż Bóg."
  Wojna domowa na Ukrainie 5.10.2014r- 29 dzień rozejmu.
 • @partyzant 13:03:50
  Było że szczur po rosyjsku na forach pisze
  Następnie że szczur to sony , żabuch a teraz to
  -------------------------------------------------------------------
  Osobiście nic do Szczura nie mam - sprawiał wrażenie nieco nawiedzonego, lecz szczerego, ale jest faktem, że od wczoraj to forum da się normalnie czytać i komentować, nie ma polowania na czarownice i nieustannego obrażania, czyli wszystkiego tego co dołowało ten wątek, którego głównym nurtem jest jednak nadal praca AdNovum i Bruska, oraz sytuacja w Noworosji.
  Wojna domowa na Ukrainie 5.10.2014r- 29 dzień rozejmu.
 • @bwn99 08:58:58
  I nie jest tak, że jedna strona jest komunistyczna a druga faszystowska
  -------------------------------------------------------------------------------
  Nie jest? Więc te ofiary spalone w Odessie, karna wyprawa na wschód, bombardowania cywilów i egzekucje, to tylko tak, bo w rodzinie się poprztykali o to gdzie ma leżeć pilot od telewizora?
  Rzeczywistość jest taka, że ukraińcy to naród zwyrodnialców, który nie spocznie dopóki nie wymorduje inaczej myślących, a na każdy sprzeciw potrafią zareagować tylko w jeden sposób - mordują bez opamiętania! I to jest cała prawda o ukraińcach!
  Wojna domowa na Ukrainie 3.10.2014r- 27 dzień rozejmu.
 • @goldfield 07:34:00
  a tu nie ukrywam, że mnie rozczarował Lukaszenko :
  ----------------------
  Nie ma się co przejmować :) Łukaszenko chcąc robić w sprawach ukraińskich za obrotowego, nie może jawnie trzymać z którąkolwiek stroną.
  Dzięki takiej postawie rozmowy toczą się w Mińsku, a nie w Genewie :)
  Wojna domowa na Ukrainie 3.10.2014r- 27 dzień rozejmu.
 • @mariusz251 12:00:42
  Ja telewizora - jeszcze! - nie wyrzucałem
  -----------------------------------------------------------
  Ja tv, z wyboru, nie oglądam już od kilku lat i wcale mi tego nie brakuje!
  Ostatnio kupiłem sobie LCD 32 ale używam go wyłącznie jako monitora :)
  Wojna domowa na Ukrainie 2.10.2014r- 26 dzień rozejmu.