Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze rumpelsiltskin

 • @miarka 21:22:01
  "Za długami stoją nie tylko grupy reżyserów-decydentów, ale i rzesze tych, co chcą sprzedawać Leninom sznurek, na którym ich powiesi"

  Długi to współczesna forma niewolnictwa, a te różnorakie inne tłumaczenia dotyczące tego problemu, to tylko zmyłka dla naiwnych. Przedsiębiorcą jest ten, kogo właściciel niewolników namaści na poganiacza niewolników, a korporacje to jest tylko wyższa forma "przedsiębiorczości".

  Nie ma najmniejszych powodów, żeby się zadłużać. Na ziemi nie brakuje ani surowców, ani mocy przerobowych do zamiany ich w produkty zaspokajające ludzkie potrzeby. Problem jest tylko w tym, że jest grupa ludzi, stosunkowo niewielka, która chce żyć kosztem reszty, czyli po prostu pasożytować. Ta grupa ma władzę i przemocą osiąga swoje cele.

  Pasożyty osiągnęły już taki sukces w swoim dziele, że są właścicielami praktycznie wszystkiego i wszystkich na planecie, ale poczuły się zagrożone miliardami niewolników, którzy na dodatek mają czelność wciąż się rozmnażać. Nie wiadomo, co z tego rozmnażania może wyniknąć, bo przecież "ilość przechodzi w jakość", jak ukuli to protoplaści współczesnych pasożytów, dlatego postanowiono rozwiązać ten problem poprzez depopulację.

  Temu służy i rzekoma pandemia, i "walka" ze zmianami klimatu, ale także propagowanie sodomitów, jako wzorca dla reszty ludzkości. Jednym słowem: im gorzej, tym lepiej...
  Dwa koronawirusy, i tylko jedno rozwiązanie problemu
 • @viridiana 19:44:55
  ""Wystarczy namnożyć wirusa czarnej ospy i puścić w świat,"

  Wirus ospy jest za słaby, bo dał już się pokonać, a szczepionkę można sporządzić zbyt łatwo.

  Po to 5G i treningi izolowania ludzi, żeby zapobiegać niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Ale ostatecznie wyhodowany wirus musi być morderczy, żeby natychmiast wyeliminować zagrożenie ze strony miliardów ludzi, którzy jednocześnie muszą zniknąć z powierzchni planety, a którzy mogliby się zbuntować, gdyby "wybijano" ich "na raty" jakąś przestarzałą metodą.
  Dwa koronawirusy, i tylko jedno rozwiązanie problemu
 • @miarka 16:54:58
  "Niestety prawdziwym problemem jest gospodarka świata stojąca na długu, a ona już dalej nie pociągnie."

  Ekonomia to nie jest żadna nauka, to jest sztuka (sztuczność). Gospodarka to w 100% reżyserowana sztuka, podobnie długi. Jak reżyser zechce, to będzie dobrobyt, a jak reżyser zechce, to będzie głód. Długi to są tylko zapisy księgowe, w jednej chwili może ich nie być. Wszystko zależy od reżysera.

  "Po to jest cały ten system testów"

  Problem jest w tym, że te testy niczego nie wskazują. "Pozytywnie" je przeszły zarówno koza, jak i marakuja (o ile dobrze pamiętam, że o ten owoc chodziło). To jest kolejny teatr dla ubogich, czyli kolejna sztuka (sztuczność). Celem nie jest żaden wirus, ani jego mutacje, ani walka z nim, tylko próba generalna sterroryzowania jak największej populacji, najlepiej całej ludzkości. Zamknięcie wszystkich w domowym areszcie i badanie, jak się ludzie zachowają. Będą się buntować, czy to przełkną. Podobnie ma się rzecz z namordnikami i zmuszaniem ludzi do ich noszenia. To są prawdziwe cele, a rzekoma pandemia jest tylko pretekstem do tego.
  Dwa koronawirusy, i tylko jedno rozwiązanie problemu
 • @miarka 15:52:52
  "jeżeli za mutacjami kryje się faktyczna, celowa podejmowana przez zbrodnicze ludzkie gnomy produkcja"

  Po co się wysilać z "produkcją", jeżeli oczekiwany efekt (depopulacja) osiągnie się eliminując wirusy mniej zjadliwe, dając pole do rozwoju coraz bardziej niebezpiecznym ich odmianom?

  Oni nie produkują nowych wirusów, tylko poszukują wśród istniejących. Potem badają ich wzajemne oddziaływania (który którego eliminuje) i ich "zjadliwość" (śmiertelność). Wyszło na to, że będą eliminować kolejne wirusy, aż doją do tych naprawdę morderczych. A wtedy pozostanie tylko czekać aż "właściwy" wirus zrobi swoje...

  Prosta taktyka. To są naprawdę prości ludzie, nawet prostaccy. To nic, że ich nazwiska poprzedzone są niekończącymi się tytułami. Wystarczy popatrzeć, kto ostatnimi czasy otrzymuje Nagrodę Nobla. Przecież nie są to "mocarze intelektu", a tylko polityczni funkcjonariusze niższego szczebla.
  Dwa koronawirusy, i tylko jedno rozwiązanie problemu
 • Wirusy są z nami od zawsze
  a koronawirusy prawdopodobnie też, choć zostały odkryte podobno dopiero 50 lat temu.

  Wirus grypy a koronawirusy to antagoniści, dlatego do czasu, kiedy "królowała" grypa, szkodliwość koronawirusów była znikoma. Po prostu były niszczone, zwalczane przez wirus grypy. I nawet mutacje na nic mu się zdawały, bo jego "prześladowca" - wirus grypy - też mutował i zachowywał przewagę.

  Sytuacja się zmieniła, gdy wprowadzono szczepienia przeciw grypie, które zdziesiątkowały dobrze nam znanego od pokoleń "towarzysza" Przypominam, że kiedyś grypa niewiele różniła się od kataru, więc niewielu się martwiło z jej powodu, bo nie było większych problemów. Pustą przestrzeń po wirusie grypy zajęły koronawirusy... No i mamy problem, bo koronawirusy są bardziej zjadliwe od wirusów, grypa z ich udziałem to już nie katarek. Niemniej jednak śmiertelność z powodu koronawirusa Covid-19 nie jest wysoka, choć wyższa niż przy zwykłej grypie.

  Ale i koronawirus Covid-19 ma swojego "rywala", koronawirusa SARS CoV-1, który jednak nie rozprzestrzenia się, bo koronawirus CoV-2 ma z kolei nad nim przewagę i go stopuje. Koronawirus SARS CoV-1 to zawodnik wagi ciężkiej, który ma śmiertelność na poziomie 40%, nie to co CoV-2, którego śmiertelność szacuje się na 0,2%.

  No i teraz słyszę o szczepionce przeciw Covid-19... Jeżeli znów przetrzebimy tego wirusa, to jego następca SARS Cov-1 dojdzie do głosu... Czy temu celowi służy obecna pedagogika strachu, żeby ludzie masowo zaszczepili się przeciw Covid-19? Zwalczymy Covid-19, to zrobimy miejsce dla jego następcy - to pewnik.

  Opisany powyżej problem przedstawił rosyjski epidemiolog Igor Gundarow w programie TV Dień pt. "Co przyjdzie na zmianę Covid-19" - link (j. ros.): https://youtu.be/tUtaANVP4tA
  Dwa koronawirusy, i tylko jedno rozwiązanie problemu
 • @Pyra z Wildy 22:42:48
  "To pana informacje, moje pan przeczytał."

  Moje pochodzą ze źródła, które podałem, a tutaj przeczytałem coś "z głowy, czyli z niczego". Żałuję, że przeczytałem, bo tylko zmarnowałem czas na głupoty.
  17 września 1939 roku IV rozbiór Polski stał się faktem
 • @Pyra z Wildy 20:52:39
  "pana źródło informacji fałszywie podawane przez Rosję"

  Źródło jak najlepsze. Nie mamy o czym dyskutować, nie ma z kim.
  17 września 1939 roku IV rozbiór Polski stał się faktem
 • @Jozio z Londynu 19:57:42
  "ROSYJSKIE ZBRODNIE okaleczyły Polaków na wiele pokoleń."

  Zwłaszcza tych Polaków z Londynu...

  A poza tym wszyscy zdrowi?
  17 września 1939 roku IV rozbiór Polski stał się faktem
 • @Astra - Anna Słupianek 19:49:24
  "I co z tego, że obejmuje żydów? "

  Ano to, że oni nigdy nie czuli się Polakami, podkreślali swoją odrębność. Wypadałoby więc to uwzględniać w statystykach lub chociaż o tym wspomnieć.
  17 września 1939 roku IV rozbiór Polski stał się faktem
 • @Jozio z Londynu 19:32:23
  "Rosyjska swołocz 17 września 1939 wpadła z przyjacielską wizytą do polskich braci"

  Polacy na tych terenach stanowili kilkanaście procent ludności. Większość tam mieszkająca to byli Rusini, a konkretnie Białorusini.

  Dzisiaj na Białorusi odbywają się obchody zjednoczenia narodu Białoruskiego, który był sztucznie podzielony do 17 września 1939 roku...

  Tak to jest na świecie, że dla jednych coś jest złe, a dla drugich wręcz przeciwnie. Kto dla Rosjanina jest bliższym bratem, Białorusin czy Polak?
  17 września 1939 roku IV rozbiór Polski stał się faktem
 • @Pyra z Wildy 19:05:13
  "300 tysięcy Polaków zabitych w Rosji sowieckiej, to pan jest śmieszny, a wiadomości ma pan kacapów od Putina?

  Sami banderowcy zamordowali 200 tysięcy Polaków, a czy banderowcy mogą się równać do bandytów z Rosji, pod względem egzekucji na Polakach."

  Ja podałem swoje źródło, a tutaj widzę tylko "widzimisię". Za to mnie 'widzimisię", że komuś zabrakło argumentów i zaczyna się taktyka ad personam ("to pan jest śmieszny"), bo na "ad rem" czegoś brakło...
  17 września 1939 roku IV rozbiór Polski stał się faktem
 • @interesariusz z PL 18:59:37
  "Lekarze są przede wszystkim sterroryzowani groźbami pozbawienia prawa wykonywania zawodu."

  To prawda, ale tych "sterroryzowanych" można policzyć na palcach jednej ręki (tych, którzy mówią, co myślą i ponoszą z tego tytułu konsekwencje). Reszta, znakomita większość, wykorzystuje sytuację, żeby napełnić sobie kabzy. Odnoszę wrażenie, że obecna sytuacja bardzo im odpowiada.
  Trybunał Stanu i covid - 19
 • @Pyra z Wildy 18:41:29
  "Bo to oni mordowali miliony Polaków, w tym moją rodzinę, a szczególnie ci bandyci z Rosji sowieckiej i te bandziory banderowcy."

  Polecam lekturę publikacji IPN pt. "Wojna 1939-1945 Straty osobowe i ofiary represji pod dwiema okupacjami".

  Można się z niej dowiedzieć, że Polaków (obywateli polskich) zginęło podczas wojny około 6 milionów (dokładniej 5,8 mln). Z tego na Niemcy przypada 5,5 mln, a na ZSRR ok. 0,3 mln (300 tys).

  Nie mam zamiaru negować indywidualnych cierpień poszczególnych rodzin, ale radziłbym o większą powściągliwość w uogólnieniach, bo można popaść w śmieszność.
  17 września 1939 roku IV rozbiór Polski stał się faktem
 • @Astra - Anna Słupianek 17:51:10
  "Na zdjęciu wprowadzającym zamieściłam procentową liczbę ofiar ...
  Tak to niestety wygląda :("

  Diabeł tkwi w szczegółach, a dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Twain, stopniując pojęcie kłamstwa, za największe uznał właśnie statystyki (kłamstwo, bezczelne kłamstwo, statystyki).

  Załączona statystyka obejmuje żydów wśród ofiar polskich, a nie pokazuje np. ofiar Białorusinów, których zginęło w czasie wojny 30%, zostali wrzuceni do jednego wora ZSRR.

  Ergo: Statystykami można się posługiwać, ale należy to robić ostrożnie i roztropnie, żeby nie być obwinianym o naginanie faktów.

  PS.
  Białorusini obchodzą dzisiaj święto zjednoczenia. Dla nich 17 września to jest radosne święto, połączenia się podzielonego granicą państwową narodu. Nie wiem, czy obchodzili te uroczystości wcześniej, ale Polska dała im w ostatnim czasie wiele powodów, żeby sobie o tym przypomnieli.
  17 września 1939 roku IV rozbiór Polski stał się faktem
 • @Autor
  "Dlatego mam prawo pisać o tym, Niemcy, Rosja, banderowcy i lichwiarze z Izraela i USA,
  to najwięksi wrogowie dla Polski i Polaków."

  No tak, a są jacyś przyjaciele Polski?
  17 września 1939 roku IV rozbiór Polski stał się faktem
 • @provincjał 16:31:25
  No to rzeczywiście "mądry" był to lekarz, potrzebował na to 6 lat studiów i lat pracy zawodowej, żeby osiągnąć takie "wyżyny" intelektu. Można powiedzieć, że taki "mądry" jest każdy głupek, bo nawet głupek nie odmówi 750 zł jak za nic rozdają...
  Trybunał Stanu i covid - 19
 • Parafrazując Lema...
  Lem powiedział: „Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”.

  Ja natomiast nie wiedziałem, że lekarze są aż tak głupi, dopóki nie ogłoszono pandemii koronawirusa Covid-19.
  Trybunał Stanu i covid - 19
 • @hens 17:39:35
  "A próbując zmusić innych do podobnych idiotyzmów narażasz się na dodatkowe przykrości."

  Jest taka podstawowa zasada lekarska: "Primum non nocere". Jeżeli nie ma 100% pewności, że coś pomaga, lepiej tego nie stosować. Maseczek ta zasada również dotyczy. Dyskusja oraz sprzeczne oceny medyków dotyczące celowości i szkodliwości noszenia maseczek kwalifikują się jak najbardziej do zastosowania tej zasady. Nie jesteś pewien, nie stosuj.

  Ale problem maseczek nie jest medyczny a polityczny. W polityce obowiązują inne zasady.
  "Jeśli maseczki nie działają, czemu lekarze je noszą?"
 • @Oscar 16:05:05
  "taki koczowniczy system koczownicy narzucili światu"

  Taki system "wynaleziono" już tysiące lat temu i nazywa się on "niewolnictwo". Siłą i przemocą narzuca się takie "prawa", jakie są dobre dla poganiaczy niewolników. Nihil novi sub sole. Kto daje się nabierać na aż tak stary "numer"?

  Trzeba nazywać rzeczy po imieniu, a nie posługiwać się eufemizmami, może to w końcu do ludzi dotrze, kim są i gdzie żyją.
  Polska nie prowadzi racjonalnej polityki wschodniej
 • Witaminy rozpuszczalne w wodzie i tłuszczach
  Jak mnie uczono wiele lat temu, w podstawówce albo szkole średniej (nie pamiętam), witamin rozpuszczalnych w wodzie nie można przedawkować, bo ich nadmiar jest usuwany z organizmu, najczęściej wraz z moczem. Nie ma więc co zjadać ich kilogramami, bo tylko obciążymy nerki.

  Przedawkować można witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i, jak kiedyś podkreślano, nadmiar tych witamin jest o wiele bardziej szkodliwy niż ich niedobór.

  Najlepszym uniwersalnym lekarstwem na wszystko jest UMIAR. Tego lekarstwa nie można przedawkować, mamy raczej stały jego niedobór. Umiar w jedzeniu, piciu, aktywności fizycznej, stosowaniu leków, mikroelementów, w zachowaniu itp. itd.
  Świat Witamin - Na Zdrowie. Część 2B