Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze rumpelsiltskin

 • @interesariusz z PL 17:18:43
  "to jest niemożliwe, nawet relatywne podniesienie, nie mówiąc o bezwzględnym. Jesteśmy krajem biednym, na dodatek skolonizowanym."

  No to w końcu jest to niemożliwe, czy tylko zabronione przez "kolonistów"?
  Fikcja
 • @Pedant 17:29:29
  "Powinniśmy zgłosić Pana do Nagrody Nobla w dziedzinie w ekonomii!"

  Nie powinno przyznawać się nagrody Nobla z ekonomii, bo ekonomia nie jest nauką, jest sztuką. Nie jest naukowe coś, co zależy od ludzkich nastrojów. Nastroje ludzi można bowiem "programować" i prowokować.

  PIS wypłacił i wciąż wypłaca z sufitu kilku milionom dzieci po 500 złotych i jakoś świat się nie zawalił. Mało tego, wciąż jesteśmy jednym z najbiedniejszych społeczeństw w Europie.

  Niemcy przykładają dużo uwagi ku temu, żeby w Polsce wciąż był skansen, bo Słowianin mający takie same warunki jak Niemiec wyprzedzi go o kilka długości w każdej dziedzinie. Niemcy nawet pozornie dopłacają do tego interesu, żeby ten skansen trwał. No i ten skansen trwa. Tajemnicą poliszynela jest tylko to, że tak naprawdę Niemcy nie dopłacają do tego cyrku, ale inwestują, bowiem z każdego wydanego euro w formie "dotacji" dla "biednych krajów", "wyciągają" z Polski i podobnych naiwniaków środkowoeuropejskich 5, a może i więcej euro zwrotu, m.in. poprzez drenaż mózgów, ale i prawie nieograniczony rynek zbytu oraz tanią siłę roboczą itp. To my utrzymujemy bogatą Europę, bez nas, Polaków i innych "postkomuchów", Niemcy miałyby duży kłopot w dotrzymaniu kroku światowym liderom wzrostu gospodarczego, bo miałyby pod bokiem, zamiast zaplecza surowcowego i rezerwuaru taniej siły roboczej, konkurencję w postaci narodów zdolnych, pracowitych, nie przesadnie wymagających finansowo.

  To byłby koniec Niemiec, jakie znamy. Dlatego Hasbara nie dopuści do tego, bo Niemcy to jej oczko w głowie i największa miłość. Miłość burzliwa, ale szczera i prawdziwa.
  Fikcja
 • @interesariusz z PL 15:33:18
  "Białorusinom się to znudziło,"

  Im już się nudzi protestowanie. Na ulice nielicznie wychodzi prawie wyłącznie nastoletnia gówniarzeria, która, gdy ją zapytać, po to to robi, to nie potrafi sensownie odpowiedzieć. Za jakiś czas pozostaną na ulicach Mińska tylko dziennikarze Biełsatu.

  "Niestety, nie jest możliwe utrzymanie państwowej służby zdrowia w kraju z otwartymi granicami"

  Jest możliwe, trzeba tylko wyrównać poziom zarobków do zachodnich, a najlepiej przebić ten poziom. Wtedy lekarze nie będą uciekać, wręcz przeciwnie, zaczną przyjeżdżać, także z Niemiec.

  A jak podwyższyć zarobki w Polsce? Nie ma problemu, potrzebna jest tylko decyzja polityczna. Nie decyzja ekonomiczna, tylko polityczna. Bo przecież jest to decyzja polityczna, nie wynikająca z przyczyn ekonomicznych, że w Polsce zarobki mają być niższe niż na Zachodzie. Tak chce Europa, a najbardziej Niemcy. Polakowi, według Niemca, więcej nie trzeba...

  Kiedyś widziałem taką analizę na amerykańskim portalu Yahoo, która nie dotyczyła wprawdzie Polski, ale innego kraju postkomunistycznego, zdaje się Rumunii. Podliczono, ile kraj ten daje krajom rozwiniętym w Unii w postaci kształcenia specjalistów i ich wypychaniu na Zachód. Są to kwoty porównywalne z budżetem państwa. Z tego by wynikało, że kraje postkomunistyczne drugi swój budżet przeznaczają na finansowanie Niemiec i innych "bogatych" krajów Europy - kształcą im za tę kasę lekarzy, inżynierów i innych specjalistów. Bo tak się jakoś dziwnie składa, że studia w tych krajach wciąż są bezpłatne i dotowane przez państwo, jak za komuny...

  Na uczelniach komuna może być, ale w ochronie zdrowia już nie?
  Fikcja
 • @Autor
  Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

  Ochrona zdrowia w Polsce (bo już nie służba zdrowia) to maszynka do wyłudzania budżetowych pieniędzy. Pacjenci i ich skuteczne leczenie jest na samym końcu priorytetów środowiska medycznego. Lekarze już wpadli w taki samozachwyt, że nie rozpatrują rzeczywistości pod kątem prawidłowości leczenia, bo oni przecież zawsze wszystko wiedzą najlepiej. A jak nie wiedzą, to patrz punkt pierwszy...

  Jedynym sposobem do uleczenia chorej opieki medycznej w Polsce jest powrót do budżetowego finansowania tej sfery państwa, tak jak to już w Polsce było za komuny. Budżetowe finansowanie służby zdrowia ma miejsce na Białorusi. Może dlatego w tym kraju prawie nikt nie chodzi w namordnikach, a rzekoma pandemia jakoś trzyma się od tego kraju z daleka. Opieka medyczna jest rzeczywiście bezpłatna i o dziwo wydolna. Cud?
  Fikcja
 • @Monaco 22:42:42
  A dzisiaj telewizja Belarus24 zajęła się zaprzysiężeniem Dudy, skoro to zaprzysiężenie Łukaszenki było takie niedoskonałe. Powiedzieli, że na zaprzysiężenie Dudy nie przyszli zagraniczni goście, nawet przedstawiciele Polski też zbojkotowali tę imprezę, z wyjątkiem Kwaśniewskiego. Nie było Wałęsy, Komorowskiego, Millera, Cimoszewicza, Radka Sikorskiego, a nawet Trzaskowskiego. Do sejmu nie przyszła opozycja, z wyjątkiem jakiejś małej delegacji. Podkreślono, że ta jedna wielka nieobecność na zaprzysiężeniu Dudy miała związek z zarzucanym mu łamaniem konstytucji oraz prawa podczas pierwszej kadencji. Zwrócono też uwagę na zarzuty dotyczące nieuczciwej kampanii wyborczej, która pomogła mu wygranej.

  Na tym tle, zarzuty wobec Łukaszenki to pikuś.
  Jak zniszczyć Rosję. Temat: Agenda wojenna USA-NATO.
 • @demonkracja 21:33:58
  "Dzieci diabła mają nieograniczone pole manewru"

  Ale w przypadku Rosjan, czyli Słowian, "dzieci diabła" napotykają na dzieci Boga. Dlatego będą próbować w nieskończoność i nic z tego nie wyjdzie. Taka syzyfowa praca.

  Słowianie to ludność, której nazwa pochodzi od "Słowa", a przecież:

  "Na początku było Słowo,
  a Słowo było u Boga
  i Bogiem było Słowo."
  (Ewangelia wg św. Jana)

  Spokojnie, na Rosji wszelkie diabły połamią sobie zęby.
  Jak zniszczyć Rosję. Temat: Agenda wojenna USA-NATO.
 • @demonkracja 18:36:43
  "że siły wymienione przez Pana zamordowały Rosję już w ubiegłym wieku."

  No właśnie chyba nieskutecznie, skoro wciąż zamierzają to samo. Najpierw myśleli, że wystarczy zabić cara, a naród rosyjski, a ściślej narody Rosji, nie będą stanowić żadnej przeszkody dla "dzieci diabła". Okazało się, że to za mało, bo Rosjanie okazali się wyjątkowo żywotni.

  Dlatego mamy "powtórkę z rozrywki", że tak się wyrażę. Chciałbym nadmienić, że w ubiegłym wieku to nie była ani pierwsza, ani ostatnia próba zniszczenia Rosji, wystarczy wspomnieć niejakiego Napoleona Bonaparte. Czegoż to ten korsykański konus szukał w Rosji? Co zamierzał z nią zrobić w razie swojego zwycięstwa? Polskie wyprawy na Moskwę, ze zdobyciem Kremla włącznie, to też była jakaś pogoń za cudzymi marzeniami, bo przecież nie polskimi. Polacy akceptują i przyjmują do wiadomości fakt, że Rosjanie (Rusini) istnieją i jak każdemu narodowi na świecie, tak i im, należy się kawałek naszej planety.
  Jak zniszczyć Rosję. Temat: Agenda wojenna USA-NATO.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:57:38
  "Niepotrzebny wtręt personalny."

  To nie był wtręt personalny, raczej apel o więcej empatii w wyrażanych poglądach.
  Gdy żona tyje. Co zrobić z grubą babą?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:57:33
  "Dawniej to się zaprzęgało taką babę do pługa"

  Rozumiem, że Pańska matka nie była kobietą, bo nie sądzę, żeby w ten sposób mógł ktoś patrzeć na swoją matkę, przecież też "babę"...

  Divide et impera? Nie patrzę na ludzi pod kątem płci. Nie jestem ani przedstawicielem, ani wyznawcą New Age, gdzie tego typu różnice się rozgrywa na różne sposoby. To są sprawy indywidualne, żeby nie powiedzieć intymne.
  Gdy żona tyje. Co zrobić z grubą babą?
 • @Pedant 15:32:51
  "Bez powodu, bo miałem ochotę. A co zabroni mi Pan?"

  Nie mogę, nie należę do wtajemniczonych (wybranych, oświeconych itd...).
  Jak zniszczyć Rosję. Temat: Agenda wojenna USA-NATO.
 • @Autor
  "Gdy żona tyje. Co zrobić z grubą babą?"

  Kochać. To jest ta sama osoba, którą się pokochało i poślubiło.
  Gdy żona tyje. Co zrobić z grubą babą?
 • @Pedant 14:38:06
  "Ma Pan swobodę tutaj wypowiedzi, więc czego Pan więcej chce."

  Pozory mylą. Wypowiadam się dopóki mogę, wiem że prędzej czy później będę takiej możliwości pozbawiony.

  A szanowny adwersarz zareagował na zasadzie "uderz w stół...", czy z innych powodów? Proszę koncentrować się bardziej ad rem, a nie ad personam, bo ja wprawdzie odniosłem się do osób, ale w nawiązaniu do tematu postu.

  Nikt nie zrobił i nie robi więcej szkód w stosunku do Rosji niż Wielka Brytania z przystawkami, a ten portal ma przecież coś z tym wspólnego (z brytyjskimi przystawkami), nieprawdaż?
  Jak zniszczyć Rosję. Temat: Agenda wojenna USA-NATO.
 • @Autor
  "Plany szaleńców rodem z siedliska szatana, zła rodem z USA."

  Jeżeli już jesteśmy przy nomenklaturze satanistycznej, to siedlisko tego monstrum określa się na inne miejsce - Londyn. Niektórzy nawet sądzą, że właśnie tam przyszedł już na świat Antychryst.

  Nie wiem, czy to prawda i nawet mi "to loto", ale sądzę, że na politykę światową większy wpływ ma Londyn niż inne miejsce na świecie.

  A jeżeli weźmie się pod uwagę satelity tego "gniazda szerszeni", to najważniejsze znaczenie z nich wydają się mieć Kanada oraz Australia (pozostałe kraje wchodzące do wspólnoty brytyjskiej też grają w tej orkiestrze, ale przynajmniej na razie wypełniają role drugoplanowe).

  Jeżeli się z kolei weźmie pod uwagę, że Australia dała azyl i spokojną emeryturę pryncypałowi tego portalu (NEon24), to nie uczyniła tego za darmo, więc zdaje się, że właśnie wdepnęliśmy w łajno. I nie myślę tu o funkcjonariuszach służbowo udzielających się na tym portalu, których jest większość ze stałych bywalców, ale zwabionych jego (tego portalu) "niezależnością" naiwniakach, do których sam się zaliczam.

  Ja jednak zdaję sobie sprawę z tego, gdzie się znajduję, a jestem tu tylko po to, żeby ten fałsz i obłudę tego miejsca (NEon24) obnażać i ostatecznie obnażyć.

  Wracając do głównego wątku, czyli zniszczenia Rosji, to nikt bardziej tego nie pragnie od stuleci niż imperium "nigdy niezachodzącego słońca". Nikt w historii nie zrobił więcej w tym kierunku.
  Jak zniszczyć Rosję. Temat: Agenda wojenna USA-NATO.
 • @Alfax 21:16:53
  "Tak wyglądała współpraca między władzami miasta a bandytami z pod znaku Azow."

  Trzeba te szkolenia przyswajać, bo mogą się przydać, także wtedy, gdyby nam przyszło znów wojować z banderowcami. Oni się szkolą, a my co?

  Jak na Białorusi "sztuczna inteligencja" "zdejmuje" kominiarki z głów OMON-owców, pokazuje kolejny film. To przestroga również dla naszych stróżów prawa, bo ich też będzie można w każdej chwili zidentyfikować, choć oni strzegą swoją prywatność. Nie ma anonimowości w XXI wieku...

  Proszę zwrócić uwagę, że na obrazie oprogramowania do identyfikacji OMON-owców momentami pojawia się polski interface. W bazie OMON-owców są też informacje, fotografie i dane dotyczące ich rodzin.

  link (jęz. ros. 5 min): https://youtu.be/FAJIrnphTFg
  Łukaszenka odpowiedział na zarzuty o „tajną inaugurację”
 • Szkolenie "pokojowych demonstrantów" na Białorusi
  Krótki filmik (nieco ponad 4 minuty) obrazujący taktykę walki z policją. Filmik funkcjonuje na YouTube, widać nie łamie żadnych zasad portalu...

  Może to szkolenie i dla nas Polaków będzie niebawem przydatne? Kto wie?

  https://youtu.be/pTaMjefM7ko
  Łukaszenka odpowiedział na zarzuty o „tajną inaugurację”
 • @goat 12:28:41
  "Zresztą ja wiem swoje i takie epitety względem mnie, spływają po mnie"

  Zauważyłem coś dokładnie odwrotnego. Zapamiętaj, w internecie szybko znajdziesz definicję, ale uproszczoną, żeby nie powiedzieć prostacką. Poza tym należy rozumieć, co się czyta, bo nawet w twojej definicji pojawia się średnik. Gdybyś wczytał się, co ten średnik oznacza, to byś się dowiedział, że oddziela on różne znaczenia słowa, bo słowa w języku polskim często są wieloznaczne. Gdybym chciał nazwać ciebie "nieukiem", to bym użył tego słowa, a nie innego.
  Polacy zdobyli Moskwę
 • @goat 10:18:53
  SJP PWN, wydanie z 1978 r. T. 1 - "Ignorant - człowiek wykazujący ignorancję, nie mający podstawowych wiadomości w jakiejś dziedzinie; nieuk".

  Ja użyłem tego słowa w pierwszym znaczeniu. Ale skoro domagasz się aż tak bardzo tytułu "nieuk", to twój wybór.
  Polacy zdobyli Moskwę
 • @goat 18:47:19
  "Jeśli nie znasz znaczenia słowa ignorant,"

  Znam. Napisałeś "nieuk", a ignorantem można być też po wielkich szkołach. Nie sądzę, żebyś żadnej szkoły nie skończył, więc nie nazwałem cię "nieuk". Sam się tak nazwałeś.
  Polacy zdobyli Moskwę
 • @Anna-PK 01:27:29
  "A jeżeli Pan tylko pisze, że robi rewolucję klepaniem w klawisze komputerowe, to jest ciągle nudne."

  Mam wrażenie, że jest pani daleka od polskiej rzeczywistości. Życie w Polsce to jest ciągła walka z Hitlerkami. Łamanie prawa przez władzę jest notoryczne i to każdą władzę, na każdym szczeblu. To jest polska rzeczywistość i codzienność. Walkę toczy każdy i to każdego dnia. Nie znam ludzi, którzy nie mieliby żadnych tego typu problemów.

  A teraz jeszcze ta covidowa głupawka, no i mamy "pełnię szczęścia".

  A "klepanie w klawisze" ma sens. Słowo ma wielką moc. My Słowianie wiemy coś na ten temat. A pani gardzi Słowem?
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @Anna-PK 01:09:56
  "Trochę za późno na protest!"

  Czyli co, niech Hitlerki rozwijają skrzydełka... To nie będzie protest, to będzie coś więcej. Widzę, jak w ludziach narasta złość. Im później ten wrzód pęknie, tym z większą siłą. Oby tylko znów jakiś ofiar z tego powodu nie było, szkoda ludzi.
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.