Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze szuwarek14

 • @szuwarek14 10:59:47
  sabotaż czy co ,aplikacja ciężko chodzi, obrazki się nie otwierają, jest tu oficer prowadzący?
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @1abezmetki 10:57:00
  "Czechy: Przeciw piewcom Bandery
  W sierpniu grupa czeskich historyków wystosowała list protestacyjny przeciwko "oczernianiu" przez władze pamięci Stepana Bandery. W ich mniemaniu potępianie tej postaci wpisuje się w propagandę z czasów komunizmu i jest z gruntu niesprawiedliwe, gdyż okres wojny przywódca ukraińskich nacjonalistów spędził w obozie koncentracyjnym. W ostatnich dniach odpór tym słowom dał prezydent Czech, Milosz Zeman. W swym oświadczeniu przypomniał czwórce uczonych, że Bandera wydał rozkaz zabijania wszystkich Polaków między 16 a 60 rokiem życia. Następnie dodał prowokacyjne pytanie, czy naukowcy zgadzają się z wezwaniem swego idola. Swój list zakończył przypomnieniem, że prezydent Wiktor Juszczenko na mocy dekretu uznał Stepana Banderę i Romana Szuchewycza (bezpośredniego sprawcę wołyńskiego ludobójstwa) za bohaterów narodowych konkludując, że nie może pogratulować Ukrainie takich bohaterów.
  (na podst. PAP)
  Komentarz redakcji: Po raz kolejny okazuje się, że Polska jest jedynym krajem w Europie Środkowej, którego władze nie posiadają cywilnej odwagi bądź elementarnej świadomości historycznej. Gdy po ukraińskich miastach dziarsko maszerują ideowi spadkobiercy wołyńskich siepaczy, polski rząd na złość Rosji odmraża sobie uszy. W tej sytuacji to przywódcy obcych państw muszą występować w obronie prawdy historycznej i godności ofiar ludobójstwa. Warto zauważyć, że prezydent Czech kolejny raz doprowadza do szewskiej pasji liberałów i miłośników banderyzmu. Przypomnijmy, że jesienią zeszłego roku wezwał do zniesienia nałożonych na Rosję sankcji, a także wyraził się dosadnie o lewackich aktywistkach z Pussy Riot, które sprofanowały moskiewski Sobór Chrystusa Zbawiciela."
  http://xportal.pl/?p=18536
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:54:20
  "Izrael: Pasożytowanie na Charlie Hebdo
  9 stycznia premier Beniamin Netaniahu wezwał Francję i inne kraje do „wielkiej ofensywy” przeciwko radykalnemu islamizmowi. Jak przekonywał, Francja, Izrael oraz „kraje cywilizowane” stoją w obliczu tego samego zagrożenia. Netanjahu mówił o tym, przyjmując francuskiego ambasadora Patricka Maisonnave'a.
  „Ci terroryści zabijają dziennikarzy w Paryżu, ścinają głowy pracownikom organizacji humanitarnych w Syrii, więżą uczennice w Nigerii, wysadzają kościoły w Iraku, masakrują turystów na Bali, wystrzeliwują rakiety ze Strefy Gazy na cywilów i mają ambicje, by w Iranie wyprodukować broń nuklearną.” – mówił Netaniahu. „Bez względu na różne nazwy” tych grup, jak Państwo Islamskie, Al-Kaida, Hamas czy Hezbollah – „wszystkie one są motywowane tą samą nienawiścią i fanatyzmem łaknącym krwi.” – dodał premier Izraela. „To globalna walka” – ciągnął i dorzucił, że wymaga ona „szerokiej ofensywy przeciwko siłom radykalnego islamu na całym świecie”. „Wolność musi zwyciężyć, ale aby tak się stało, musimy stawić razem czoło i razem walczyć.” – zakończył patetycznie.
  Francuski ambasador odpowiedział, że „Izrael i naród żydowski wycierpiały być może najwięcej z powodu terroryzmu”. Spotkanie odbyło się w czasie, gdy we Francji trwała jeszcze obława na sprawców ataku na redakcję antyreligijnego brukowca „Charlie Hebdo”.
  Źródło: Polska Agencja Prasowa
  Komentarz Redakcji: Korzystając z medialnej histerii, jaką od kilku dni ogarnięty jest Zachód, Tel Awiw kuje żelazo, póki gorące i próbuje sprzedać mu bajkę, że ten sam kierunek reprezentują: wykonawcy ataku na antychrześcijański szmatławiec z Francji; Państwo Islamskie odpowiedzialne za ludobójstwo na bliskowschodnich chrześcijanach i współpracujące z Izraelem; Front al-Nusra związany z al-Kaidą i również współpracujący z Izraelem; Iran, który w przeciwieństwie do Izraela nie ma jeszcze broni nuklearnej i nie napada na inne kraje; Hezbollah i Hamas, które bronią autochtonów, w tym arabskich chrześcijan, przed kolejnymi agresjami Izraela i wchodzą z chrześcijanami w sojusze polityczne… Dziwne, że premier Netaniahu nie zaliczył do obozu „radykalnego islamu” jeszcze syryjskiego rządu, który też ma z Tel Awiwem na pieńku. Cel tego cynicznego zabiegu jest dość oczywisty: przekonać Zachód, by nadal popierał eksterminację Palestyńczyków, napastnicze wojny, sponsorowanie terroryzmu i całe awanturnictwo, które stanowi znak firmowy Izraela od początku jego istnienia aż do teraz. (A.D.) "
  http://xportal.pl/?p=18559
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:54:20
  "Ukraina: Historia według Jaceniuka
  W wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD premier Ukrainy przedstawił swoją dość osobliwą wizję historii II wojny światowej. Stwierdził, że wszyscy winni pamiętać o "najechaniu Ukrainy i Niemiec przez Związek Radziecki". Dodał również, że "Nikt nie ma prawa pisać na nowo wyników II wojny światowej, a to właśnie robi prezydent Putin". Przewodniczący rosyjskiej komisji parlamentarnej ds. stosunków międzynarodowych Aleksiej Puszkow komentując wypowiedź Jaceniuka stwierdził, że człowieka wypowiadającego takie opinie nie sposób traktować poważnie."
  http://xportal.pl/?p=18563
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:49:14
  "Syria: Unio, uznaj Asada za terrorystę
  Syryjska „opozycja” zwróciła się wczoraj z apelem skierowanym do Unii Europejskiej, aby ta umieściła władze Syrii, na czele z prezydentem Baszarem al-Asadem, na liście organizacji terrorystycznych. Opublikowany przez nią komunikat głosi – „Zwróciliśmy się do uczestników szczytu Unii Europejskiej przewidzianego na 12 lutego o przeanalizowanie wyzwań walki z terroryzmem na kontynencie i umieszczenie na liście organizacji terrorystycznych reżimu Asada”. Syryjska Koalicja Narodowa, stojąca za komunikatem, prosi też UE o pomoc w wyzwoleniu Syryjczyków od „zbrodniczego ucisku reżimu”, któremu, co ciekawe, zarzuca stosowanie terroru wobec obywateli czy rekrutowanie najemników spośród elementów ekstremistycznych."
  http://xportal.pl/?p=18567
  http://i0.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2015/01/baszar1.jpg?resize=640%2C360
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:49:14
  http://s22.postimg.org/cfp3yhowx/1420966815_9a7b59cf6f558.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:46:00
  "Zachód zniszczy Nigerię przed 2015.
  Zachód zainicjował kampanię PR dla swoich liderów w Afryce. Michelle Obama, Carla Bruni, Angelina Jolie i im podobne żądają uwolnienia porwanych nigeryjskich dziewcząt. Gdzie były kiedy Zachód zabijał syryjskie dzieci? Czy to wszystko to preludium do ulokowania amerykańskich wojsk w kraju, który ma najbogatsze złoża węglowodorów na afrykańskim kontynencie?
  230 dziewcząt ze szkoły z internatem w Chibok, prowincja Borno, zostały porwane 14 kwietnia. Od tego czasu trwają codzienne protesty, ludzie żądają by rząd podjął decydujące działania, mimo że nic nie robi się by ratować dziewczyny. Ale hipokryzja tzw. „wspólnoty międzynarodowej” o twarzy zachodnich divas i pierwszych dam się rozlewa. One energicznie promują prezydenta Obamę i premiera Camerona. Żeby uratować dziewczyny, wysłali ekspertów do Nigerii, jak piszą zachodnie media. Eksperci przeprowadzą negocjacje z grupą Boko Haram – dobrze zorganizowaną formacją islamską, która za pieniądze CIA dokonuje masowych mordów i rabunków od 2010.
  Wykonywanie humanitarnych gestów i wylewanie krokodylich łez – jest selektywne na Zachodzie”, powiedział Pravda.Ru Vladimir Anochin, wiceprzewodniczący Rosyjskiej Akademii Spraw Geopolitycznych, z doktoratem w politologii. „Jest to obrzydliwe PR, na tle agresywnej polityki globalnej na wszystkich kontynentach. Trudno jest sobie wyobrazić to, że Obama ratuje syryjskie dzieci, a jednocześnie zbroi morderców, którzy ciągle przekraczają granicę z Syrią. Nigeria jest czymś neutralnym, jak mówią: „Pokażę swoje człowieczeństwo gdzieś na boku”, tam gdzie są moje interesy, tam gdzie jest moja demokracja – taka jest tego podstawa psychologiczna” – powiedział ekspert.
  Ale Amerykanie nie wylewają krokodylich łez bez powodu. Po pierwsze, spójrzmy na stanowisko nigeryjskiego rządu. W reakcji na krytykę za bezczynność po porwaniu dziewcząt, rzeczniczka prezydenta Nigerii Goodluck Jonathana powiedziała BBC: „My musimy brać pod uwagę przypadkowe ofiary, rebelianci nie muszą. Oni mogą zabijać żołnierzy, oni mogą zabijać cywilów, my nie możemy. Ludzie powinni to zrozumieć, musimy działać zgodnie z zasadami wykorzystania siły.” To wydaje się być dziwna i wykrętna reakcja na niebywałą zbrodnię.
  W Afryce, Nigeria jest najbogatszym krajem w kategoriach zasobów gazu i ropy. Wśród krajów OPEC Nigeria jest siódmym największym producentem ropy – około 1,95 mln baryłek dziennie (2% całkowitej produkcji świata). Cała infrastruktura ropy i gazu w kraju jest skoncentrowana głównie w regionie Delty Nigru, ośrodku licznych konfliktów. Koncerny naftowe narzekają na kradzież ropy. Royal Dutch Shell, Chevron i ConocoPhillips, Petrobras – każda z nich sprzedawała ostatnio swoje aktywa w Nigerii. Jest widoczne to, że tam dokonuje się aktywnej redystrybucji rynku ropy i gazu, i ta reforma nie jest korzystna dla firm anglosaskich. Dostępne aktywa wykupują firmy nigeryjskie (z chińskim kapitałem) i południowo afrykańskie. Ale dostawy ropy z Nigerii trwają nadal, a gracze ubezpieczają możliwe ryzyko zakłóceń w dostawach.
  W tym kontekście dalej mają miejsce porwania i mordy. W ub. tygodniu, prezydent Nigerii uległ i zaakceptował pomoc USA i Brytanii by ratować dziewczyny z Chibok. To wywołało ożywioną dyskusję w nigeryjskich mediach i na blogach. Wielu pisze, że prezydent pokazuje całkowitą bezradność i obcym oddaje suwerenność. Ludzie nie widzą dobrej woli w działaniach USA i Brytanii. Oni widzą je w innym kontekście – wykorzystanie ruchu rebelianckiego Boko Haram dla osiągnięcia swoich celów poprzez Afrykańską Komendę Sił Zbrojnych USA (AFRICOM), wbrew temu o co walczył poprzedni prezydent.
  Szanujące się kraje powinny być w stanie obronić się same, napisał dziennik The Vanguard. Nigeria ma jedną z najpotężniejszych armii na kontynencie. Kiedy dużo bardziej niebezpieczny ruch (Maitasine) zaatakował Nigerię w 1980, „Prezydent Shagari nie zaprosił Amerykanów by pozbyć się uzbrojonych rebeliantów z Czadu, on tylko zmobilizował 3 dywizje i przepędził bojowników do Czadu”.
  Prawdziwe interesy Ameryki w Nigerii ujawnił artykuł w Global Research zatytułowany „Interwencja humanitarna” w Nigerii: czy rebelia Boko Haram to kolejna tajna operacja CIA?” [Humanitarian Intervention” in Nigeria: Is the Boko Haram insurgency another CIA covert operation?]. Artykuł opiera się na materiałach z Wikileaks.
  Konkluzja artykułu jest taka, że USA, poprzez swoją ambasadę w Nigerii, prowadzi działania wywrotowe przeciwko rządowi, poprzez szpiegostwo finansowe u czołowych nigeryjskich funkcjonariuszy, wspierając i finansując grupy wywrotowe i buntowników, wspierając opozycję i masową propagandę antyrządową, żeby zmusić wysokich rangą nigeryjskich funkcjonariuszy do działania na korzyść amerykańskich interesów. Ostatecznym celem jest wyeliminowanie Nigerii jako potencjalnego rywala strategicznego Ameryki na afrykańskim kontynencie, i rozczłonkowanie kraju, do 2015, według scenariusza sudańskiego, żeby przejąć zasoby naturalne Nigerii. Autor przypomina, że wcześniej Nigeria ośmieliła się działać niezależnie w kilku afrykańskich konfliktach, zwłaszcza kiedy kraj wysłał kontyngent pokojowy do Liberii bez uzgodnienia tego z ONZ.
  Artykuł analizuje również specjalną rolę AFRICOM, której celem jest zdobycie kluczowych terenów strategicznych i wstawienie ich pod kontrolę USA, żeby zablokować dostęp Chinom do istotnych zakładów energetycznych i zasobów mineralnych. Żeby to zrobić, pisze autor, trzeba osłabić silne kraje afrykańskie poprzez niepokoje wewnętrzne i doprowadzić do tego, by poczuły się tak zagrożone, żeby nieuchronnie szukały protekcji w USA, albo prosiły o interwencję międzynarodową. Autor prognozuje, że Nigeria podzieli się na 2 części w 2015, tak jak miało to miejsce w Sudanie.
  „Uważam, że ta walka (o redystrybucję rynków ropy i gazu) będzie miała miejsce nie tylko w Nigerii, ale na kontynencie jako całości. Amerykanie ustanowili AFRICOM kilka lat temu, bo Afryka to kontynent konfliktów interesów, głównie Chin, Indii i USA, tak więc wszystko jeszcze przed nami” – powiedział Pravda.Ru Pavel Zolotarev, zastępca dyrektora Instytutu USA i Kanady."
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zachod-zniszczy-nigerie-2015-2014-05
  http://www.infoswiat.com/wp-content/uploads/2013/09/Boko-haram-e1380525151130.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @1abezmetki 10:44:24
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2015-01/1420966787_3cf320be36e74ef.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:39:47
  "Nigeria oskarża USA za słabe wsparcie w walce z Boko Haram.
  Ambasador Nigerii w Waszyngtonie, Ade Adefuye, skrytykował amerykańskie władze za niewystarczające wsparcie w walce z bojownikami Boko Haram, w tym niedostateczną współpracę w zakresie przekazywania informacji wywiadowczych oraz odmowę sprzedaży „śmiercionośnej” broni potrzebnej do walki z islamistami. Nigeria potrzebuje wsparcia, które pozwoli zadać terrorystom „zabójczy cios”, a nie tylko „małego szturchańca”, powiedział Adefuye. Jego oświadczenie zostało opublikowane na stronie nigeryjskiej ambasady po tym, jak fundamentaliści z Boko Haram zaanektowali kolejne miasto w północno-wschodniej części kraju.
  Prawo USA zakazuje sprzedaży śmiercionośnej broni do krajów, w których wojsko jest oskarżane o łamanie praw człowieka, a tak jest w przypadku Nigerii, gdzie siły rządowe zostały posądzone przez liczne organizacje o dopuszczenie się wielu okrucieństw, w tym torturowanie i egzekucje podejrzanych. Adefuye stwierdził jednak, że zarzuty są oparte na „półprawdach” oraz plotkach, które są rozpowszechniane przez przeciwników politycznych przed lutowymi wyborami prezydenckimi. Dodał, że to bojownicy Boko Haram, przebrani w kradzione mundury, są winni nadużyć przypisywanych siłom zbrojnym Nigerii..."
  http://www.infoswiat.com/2014/11/12/nigeria-oskarza-usa-za-slabe-wsparcie-w-walce-z-boko-haram/
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:33:10
  "Potworna masakra cywilów w Nigerii
  Ekstremiści islamscy z organizacji Boko Haram dokonali potwornej rzezi w nigeryjskim mieście Baga. Według wstępnych szacunków przynajmniej 2000 osób zostało zamordowanych.
  Przed trzema dniami w mieście Baga znajdującym się na granicy Nigerii z Czadem, doszło do zamachu terrorystycznego na dużą skalę. Było to największe zbiorowe morderstwo, jakiego dopuścili się terroryści z Boko Haram. Szacuje się, że zabito ponad 2000 osób. W większości zginęli starcy, kobiety i dzieci, czyli ci, którzy nie byli w stanie uciekać odpowiednio szybko.
  Armia nigeryjska nie zareagowała odpowiednio pozwalając na tak okrutną zbrodnię. Bandyci z Boko Haram najpierw ostrzelali miasto z granatników, a potem wtargnęli tam rozstrzeliwując mieszkańców. Przedstawiciele lokalnej twierdzą, że nikt nie wie nawet ile osób zginęło, ponieważ wszędzie leżą trupy i ciężko ranni, którzy nadal umierają. Kilkukrotnie podejmowano próby policzenia ofiar, ale nie udało się to. Liczba 2000 jest zatem tylko szacunkiem organizacji Amnesty International.
  Poprzednia wielka masakra Boko Haram w Nigerii miała miejsce w kwietniu 2014 roku. Wtedy w wiosce Giwa zamordowano ponad 600 osób. Liczbę ofiar oszacowano dzięki zdjęciom satelitarnym. Brutalne bojówki Boko Haram to islamscy ekstremiści domagający się wprowadzenia państwa islamskiego w Afryce. Grupa ta bywa kojarzona z Al –Kaidą, ale brutalnością często przewyższa arabskiego odpowiednika."
  http://wolnemedia.net/polityka/potworna-masakra-cywilow-w-nigerii/
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:32:12
  "Setki tysięcy ludzi wyszło na ulice Francji.
  Ponad 200 000 ludzi wyszło w sobotę na ulice francuskich miast, aby uczcić pamięć osób zabitych przez terrorystów w ciągu ostatnich trzech dni i wypowiedzieć się w obronie wolności i demokracji.
  Francuzi zjednoczyli się pod hasłami „Je suis Charlie” i „Nous sommes Charlie” („Ja Charlie” i „My Charlie”), aby zademonstrować, że terrorystom nie uda się ich zastraszyć.
  Seria ataków terrorystycznych rozpoczęła się we Francji w środę rano od strzelaniny w redakcji „Charlie Hebdo”. W ciągu trzech dni zginęło 17 osób. W piątek zlikwidowano 3 terrorystów."
  http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/setki-tysiecy-ludzi-wyszlo-na-ulice-francji/
  ---
  - zazombieni paradują zamiast pogonić dyplomatów USA i Izraela z kraju, od razu ataki się skończą
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:32:12
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2015-01/1420966787_3cf320be36e74ef.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:29:35
  Opowiastki z wykopów 128 brygady WSU pod Debalcewem
  http://dnr-news.com/video/11815-okopnye-bayki-ot-soldat-128-y-brigady-pod-debalcevo.html
  http://www.youtube.com/watch?v=YZe41gHdBbY#t=21
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:22:25
  Emeryci do broni !
  Ukraińscy emeryci którzy nie wyjechali z terenów podporządkowanych Kijowowi mają tylko jedno wyjście , walczyć razem z ukropskim wojskiem przeciw powstańcom. Ukraiński rząd odmówił pomocy socjalnej mieszkańcom Donbasu [ Bruksela tradycyjnie jest tym głęboko zaniepokojona] co w pewien podły sposób zmusza mieszkańców do aktywności żeby wojna jak najszybciej się skończyła.
  http://dnr-news.com/dnr/11779-ukrainskim-pensioneram-predlozhili-voevat.html
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2015-01/1420898906_1011750510.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:15:25
  http://cs621720.vk.me/v621720484/b58d/54TKCgsU-TM.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:15:25
  Jaceniuk w Niemczech wygwizdany i nazwany faszystą. Merkel nie skomentowała wypowiedzi Jaceniuka natomiast on sam fotografował się na tle antyfaszystowskiego plakatu ale Niemcy i tak czekali na przejazd jego samochodu i powiedzieli co mieli do powiedzenia.
  Niemiecką demonstrację przeciwko ATO w Donbasie policja rozgoniła.
  http://www.newsli.ru/news/world/obschestvo/12439
  http://i.newsli.ru/up_img/a1w340/78d68c649e3cffa1b2f61d26e0fc1872__600x430.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:13:16
  "Wiec przeciwko antyislamskiej Pegidzie
  W sobotę 10 stycznia około 35 tys. osób uczestniczyło w demonstracji w Dreźnie przeciwko prawicowo-populistycznemu ruchowi obywatelskiemu Pegida, organizującemu od miesięcy protesty przeciwko napływowi do Niemiec imigrantów z krajów islamskich.
  „Nie pozwolimy na to, by nienawiść podzieliła nas” – powiedziała prezydent Drezna Helma Orosz podczas wiecu przed kościołem Frauenkirche w centrum stolicy Saksonii.
  Premier Saksonii Stanislaw Tillich ocenił, że mieszkańcy stolicy landu miłują pokój, opowiadają się za demokracją, są otwarci na świat i tolerancyjni, potrafią współczuć i są solidarni. Zapowiedział, że nie będzie rozmawiał z ludźmi, którzy podsycają strach przeciwko obcokrajowcom, uchodźcom i azylantom.
  Uczestnicy wiecu trzymali transparenty z hasłami: „Żaden człowiek nie jest nielegalny”, „Witamy uchodźców”, a także kartki z napisem „Jesteśmy Charlie” wyrażające poparcie dla ofiar niedawnego zamachu w Paryżu na redakcję satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo”.
  Sobotnią demonstrację zorganizowaną przez władze Saksonii i Drezna wsparły Kościoły, związki zawodowe i liczne organizacje społeczne.
  Drezno jest matecznikiem Pegidy (Patriotyczni Europejczycy przeciwko islamizacji Zachodu), która od jesieni w każdy poniedziałek organizuje w mieście protesty przeciwko „zalewowi” Niemiec przez obcokrajowców i grożącej rzekomo islamizacji kraju. Wśród kierownictwa są osoby z przeszłością kryminalną, ale też przedstawiciele klasy średniej. Liczba uczestników tych marszów wzrasta z tygodnia na tydzień – w poniedziałek 5 stycznia udział wzięło 18 tys. osób. Podobne demonstracje odbywają się też w wielu innych miastach Niemiec, jednak ich skala jest niewielka.
  Pegidę poparła eurosceptyczna partia Alternatywa dla Niemiec, która była w zeszłym roku bliska wejścia do Bundestagu, w parlamencie lokalnym Saksonii ma swoich deputowanych. Przedstawiciele tej partii oświadczyli po ostatnich zamachach w Paryżu, że potwierdzają one nieufność wobec obcokrajowców z krajów arabskich.
  Kanclerz Niemiec Angela Merkel w cotygodniowym przesłaniu wideo do obywateli powiedziała, nie wymieniając Pegidy, że nienawiść i uprzedzenia nie są dobrą podstawą do rozwiązania problemów. Prawo do azylu dla prześladowanych ludzi należy do fundamentalnych wartości w Niemczech – podkreśliła.
  W 2014 roku o azyl w Niemczech wystąpiło według wstępnych szacunków ok. 200 tys. osób – najwięcej od połowy lat 1990. Zakwaterowanie i wyżywienie uchodźców sprawia duże kłopoty władzom samorządowym borykającym się z problemami finansowymi."
  http://wolnemedia.net/polityka/wiecu-przeciwko-antyislamskiej-pegidzie/
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:12:14
  "Iran i Wenezuela podniosą ceny ropy naftowej.
  Prezydenci Iranu i Wenezueli, Hassan Rouhani i Nicolas Maduro, w sobotę w Teheranie porozumieli się w sprawie wspólnej pracy w ramach OPEC (Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową) w celu utrzymania światowych cen ropy.
  „Bez wątpienia, współpraca członków OPEC mogłaby stabilizować ceny na rozsądnym poziomie w 2015 roku”, - powiedział Rouhani.
  Z kolei Maduro wezwał kraje eksportujące ropę do podjęcia wysiłków na rzecz przywrócenia stabilności cen czarnego złota.
  Ceny ropy gwałtownie spadły w 2014 roku. Eksperci przypisują to nadmiarowi podaży na rynku."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_11/Iran-i-Wenezuela-podniosa-ceny-ropy-naftowej-4757/
  http://cdn.ruvr.ru/2015/01/10/1499007647/9Fotolia_45153464_Subscription_XL.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:08:59
  Bruksela nie umie odmawiać Waszyngtonowi, gospodarka Unii w nie najlepszej formie po sankcjach
  http://www.youtube.com/watch?v=qo60YltL0kw
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 10:05:34
  http://cs621931.vk.me/v621931614/a63d/TtNbM8RVDuw.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 11.01.2015r - Quo vadis