Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kowalew

 • @rowszan 06:53:42
  Z nadzieją że ktoś może jeszcze tu zajrzy wyciągam Pana pytania i wątpliwości w nich zawarte. Bo są tego warte.

  "Jesli ktos nie widzi ze klimat sie zmienił , jesli ktoś nie widzi że masowa konsumcja stała się jedynym Bogiem miliardów ludzi , jeśli ktoś nie widzi ,że ludzie w jakis marketach są w stanie pobić się o rzeczy , jesli ktoś tego nie dostrzega , to co chce zobaczyć ?
  Czy Ci którzy nas truja masowo zatruwanym jedzeniem sprzedawanym za nedzne pieniadze są winni temu że my to kupujemy , Czy naprawde wina lezy tylko po stronie tych "sił " które w imię Boga Mamona niszczą nas , zatruwaja nas depopuluja ( przecież ten proces trwa ) W odniesieniu do Europy ten proces trwa - spowodowany wygodą checia"lepszego" bardziej dostatniego zycia ?
  Powie mi Pan jak inaczej zapanować nad " bydłem ludzkim " samoniszczacym sie i coraz szybciej biegnacym do zagłady
  Prosze mi powiedzieć , napisac jakie recepty ma Pan dla nas ludzi abyśmy w krótkim czasie nie wybili się sami ."

  Ja to też czuję i widzę, ale recepty na zmianę nie przepiszę - nie mam kwalifikacji.
  Pandemia strachu - Czarna wizja Przyszłości
 • @Oscar 10:25:34
  Zarówno ta notka jak i Pana komentarz pod nią widzi tylko widzialną dla nas część faktów.
  Wyciągnięte na podstawie tych "ulicznych" faktów wnioski dotyczące przyszłości mogą być błędne, całkowicie błędne. W salonach a raczej gabinetach toczy się niewidzialna część gry.

  Podzielam obawy komentatora "Rzeczpospolita" 31.08.2020 13:46:33

  Oby to było tylko moje krakanie.
  Ważne wiadomości po proteście w Berlinie
 • @interesariusz z PL 09:58:19
  Czytałem Pana i nie tylko Pana teksty na temat maseczek. I nic to nie zmieniło w moim osądzie tego zagadnienia dla przypadku tego koronawirusa. Poza nielicznymi szczególnymi przypadkami (sytuacjami) nakaz noszenia maseczek przez całą naszą populację jest moim zdaniem całkowicie nieracjonalny. Wystarczyłoby ludziom uczciwie (podkreślam- uczciwie) przedstawić w przystępny sposób problem, oraz odwołać się do dbania o swoją higienę i zachowań kulturalnych.
  Cały problem bierze się jednak stąd, że decydentom nie chodzi tu o nasze zdrowie - tu w grę wchodzą różne zawiłe interesy co do których my prostaczki możemy bić pianę do końca świata. Ja jej nie będę powiększał, toteż ograniczę się tylko do stwierdzenia że ten nakaz noszenia maseczek ma znamiona świadomego przestępstwa.
  I taka merytoryczna uwaga - proszę nie traktować jej jako próby znęcania się nad Panem. Bo ja nie podzielam otaczającego tu Pana ostracyzmu - powiem więcej - lubię i cenię Pana notki i komentarze.
  Porównanie z lasem i kulą karabinową jest jednak nietrafne. Wystrzelona kula porusza się prostoliniowo w płaszczyźnie horyzontalnej. Zaś różne mikrodrobinki (pod wpływem podciśnienia i ciśnienia towarzyszącego oddychaniu) w znacznej części przelatują przez strukturę zwykłej maseczki.
  Koniec? Początek Świata? Część dalsza -3
 • @Berkeley72 16:37:04
  Jeśli
  " ta CELOWA BRUTALNOŚĆ miała za zadanie "wybicia z głów" nasłanym, profesjonalnym "płatnym pachołkom globalnego USractwa" (PPGUS) dalsze walki o ustawienie jakiejś, w miarę trwałej barykady.."
  to dlaczego??
  "zatrzymywano ludzi, którzy z rozróbami nie mieli nic wspólnego....".
  I z kontekstu wywiadu wynika że ci ostatni nie byli przypadkowymi ofiarami OMONu.
  Ale to już przeszłość - ważniejsze jest uświadamianie Białorusinów co na własne życzenie mogą stracić oślepieni powierzchownym blichtem Zachodu. A to można zrobić tylko na spokojnie i tu może być problem.
  Szkoda :(
  Mateusza Piskorskiego wywiad z S. Musienko, szefem ECOOM
 • @Anna-PK 20:49:49
  Jakie reformy? Odrobina kapitalizmu? prywatyzacji? To będzie kamyczek który wywoła lawinę.
  Również ewentualna, rozważana tu interwencyjna "pomoc" Rosji będzie półśrodkiem. Problem pozostanie. A tym problemem (na Białorusi , jak i wszędzie) jesteśmy po prostu my ludzie. Mianowicie większość z nas marzycielko, życzeniowo, nierealnie podchodzi do życia. Ten 1% sprytnych zaradnych (o którym dyskutowaliście pod wczorajszym wpisem gospodarza) spokojnie może wykołować większość. I kołuje - na całym świecie.
  Niestety ale kapitalizm w zderzeniu z systemem jaki jest na Białorusi, zgodnie z prawami przyrody będzie górą. I żadne reformy na Białorusi tego nie zmienią. Owieczki nie mają szans z wygłodniałymi wilczkami. Żal ściska mi gardło jak na to patrzę. Szkoda mi tych starszych ludzi. Młodzi będą mieli to na co zasłużą - inna sprawa że do "porządków" które stworzą z czasem zapewne przywykną i nie będą nawet w większości świadomi że są nowoczesnymi niewolnikami.
  Mam jeszcze resztki nadziei, że się to może jeszcze odwlecze.
  Przepraszam za swój pesymizm.
  Co się dzieje na Białorusi - 16.08.2020.
 • @RAM 19:32:39
  Może to wynikać z sympatii jaką mam do ludzi zza Buga, ale dołączam się do powtarzających się komentarzy pod tym filmikiem -
  Trzymajcie się Białorusini . Chrońcie swój kraj i swego prezydenta.
  Włosi atakują: «Scjentokracja przejęła władzę polityczną!»
 • Witam gospodarza
  "translate.yandex.ru" wystarczająco poprawnie tłumaczy na polski teksty z języka rosyjskiego i białoruskiego.

  Poczytałem i jawi mi się taki obraz że MFW i Bank Światowy odgrywają role złego i dobrego.
  Dowiedziałem się również że Białorusini którzy nie przerwali pracy z powodu covida mają problem z eksportem, ze zbytem swojej nadprodukcji w warunkach światowego spowolnienia.
  Summa summarum bilans się nie zeruje i potrzebne są dewizy.
  Chętni do pożyczenia natychmiast się pojawili.
  22 maja Bank Światowy zatwierdził wniosek z Białorusi o pomoc w postaci kredytu w wysokości 90 milionów $. Ze zwrotem do 2031 roku.

  Umowa o przydzieleniu Białorusi 90 mln euro na sfinansowanie projektu reagowania na COVID-19 została zawarta 1 czerwca tego roku. Podpisy pod dokumentem w Internecie umieścić minister zdrowia Vladimir Karanik i Alexander Kremer szef przedstawicielstwa Banku Światowego na Białoruś. 23 lipca dekretem nr 292 potwierdził to sam prezydent Łukaszenka.

  "Zgodnie z warunkami umowy przewiduje się udzielenie pożyczki ICBRD w [IBRD to fragment Banku Światowego-dopisek własny] wysokości 90 mln euro republikańskiemu Centrum Naukowo-praktycznemu technologii medycznej, informatyzacji, zarządzania i gospodarki zdrowotnej. Ze względu na otrzymane środki planowane jest zakup sprzętu dla oddziałów intensywnej terapii i OIOM, wyposażenie dla pogotowia ratunkowego, a także zakup 20 tomografów komputerowych, środków ochrony osobistej i leków, systemów testowych do diagnozowania infekcji.

  W szczególności, dla oddziałów intensywnej opieki medycznej i intensywnej opieki medycznej zostaną zakupione 460 respiratory respiratora, 350 znieczulające aparaty oddechowe, 200 aparatów do WYSOKOPRZEPŁYWOWEJ terapii CPAP, 800 monitorów pacjenta, 30 ruchomych aparatów rentgenowskich, 22 aparatów do terapii zastępczej nerek.

  W przypadku pogotowia ratunkowego planowane jest zakup 50 resuscytatorów, urządzeń transportowych respiratorów, modułowych defibrylatorów-monitorów, a także skrzynek transportowych.

  Dekret określa cechy funkcjonowania specjalnego konta, które zostaną otwarte w JSC "Belinvestbank" w celu zapisania środków pożyczki. Ustalono odrębne preferencje podatkowe i celne dla wykonawców działań przewidzianych w umowie, a także podstawy do stosowania takich preferencji.

  Wdrożenie umowy umożliwi pozyskanie dodatkowych środków finansowych na kompleks środków zapobiegawczych, diagnostycznych i leczniczych zakażenia koronawirusem, a także wzmocni bazę logistyczną organizacji opieki zdrowotnej i poprawi jakość opieki medycznej".

  Powyższy teks w cudzysłowie to automatyczne tłumaczenie ze strony:
  https://www.belta.by/president/view/lukashenko-utverdil-soglashenie-o-zajme-v-90-mln-evro-ot-mbrr-dlja-reagirovanija-na-covid-19-399830-2020

  Tymczasem z tego co przeczytałem w jakimś innym miejscu potrzeby Białorusi związane z sytuacją covid to kwota ok. 2 mld. $.
  Tak więc Białoruś połknęła już haczyk, a starając się o duży kredyt a nie jakąś zakąskę która była na pobudzenie apetytu, trafia na warunki które rzeczywiście można to nazwać szantażem.

  Dziwi bierna postawa Rosji i Chin w tej sprawie, ale to mnie dziwi bo widać niewiele wiem i rozumim o co tu chodzi w tej grze.
  Łukaszenko: «Nie będziemy tańczyć do niczyjej muzyki»
 • @wiatr2020 , @zygmuntbialas i gospodarz Pan Opara
  Cytuję
  "Żyjemy obecnie w nowych, coraz mniej zrozumiałych, nigdy jeszcze dotąd nieznanych czasach". -

  "--- Tak, coraz mniej zrozumiałych czasach. Dziwne rzeczy się dzieją, a my mamy trudności w określeniu, co się dzieje i ku czemu to zmierza. I nie wiemy, ku czemu to zmierza, ale potrafimy przynajmniej część tych faktów rozpoznać i powiązać"

  "oni zawsze wiedza co jest dobre dla nas my nie wiemy nic jak dzieci we mgle .przykre to.ale nie potrafimy juz samodzielnie myslec bez googla,,smartfonow, fejsow , pejsow itd.."

  Kiedyś w jaskini, szałasie, prostej chatce życie naszych przodków było trudne ale proste. Proste czynności, proste narzędzia, proste społeczne zależności. Dziś nawet najinteligentniejsi ludzie utracili kontrolę nad tym wszystkim, utracili kontrolę nad swoim życiem.
  Tak ...to jest przykre, ale to nieunikniony wynik postępu. Ale mimo tych komplikacji dało by się może żyć gdyby nie ta "ciemna energia" o której pisze "demonkracja" a która tkwi w nas. I to chyba (oczywiście w różnej wielkości) tkwi w większości z nas.
  Smutne.
  Dramat COVID-19. Akt I - Co dalej?
 • Docelowo
  ludzkość w całości najprawdopodobniej nie uniknie czipowania. Przecież już obecnie są praktycznie w użyciu wyspecjalizowane implanty czipowe: karty płatnicze, paszporty, dowody osobiste, stałe przepustki czy dostęp do kontrolowanych pomieszczeń i urządzeń. Wprowadzane są czipowe sensory np poziomu glukozy we krwi. Ludzie to kupują z różnych powodów - jedni dla wygody inni z ciekawości, a jeszcze inni bo są przymuszani przez okoliczności.
  Na razie jest to jeszcze margines i nie pozbawia prywatności ich użytkowników. Ale to tylko najprawdopodobniej kwestia czasu kiedy będą coraz więcej mogące czipy za sprawą których zostaniemy z niej (prywatności) całkowicie obdarci. A tak w ogóle to na kwestię prywatności staliśmy się właściwie (już w dużej części) obojętni. Jako buszujący w internecie, użytkownicy poczty e-mailowej za sprawą ciasteczek i innych programików śledzących możemy o niej zapomnieć.
  "Podskórny implant z amerykańskim kooperantem" już niedługo!
 • @35stan 15:45:27
  Obstawiam że to tylko prowokacja. Teza jest tak absurdalna że powinna wymusić skrajne reakcje. I to dla niektórych jest metodą na lansowanie swojej osoby - nie ważne co o tobie mówią, ważne że mówią.
  KORONAWIRUSEM Niemcy zabiorą ŚLĄSK?
 • Bez tytułu
  Witam gospodarza.
  Zastanawiam się co kieruje ludźmi sprawiający wrażenie bardzo sprawnych umysłowo a którzy jednocześnie są odporni na argumenty zrozumiałe dla przeciętnie inteligentnego.
  Pomińmy kwestię lansowania Covid-19 jak średniowieczną dżumę, choć przyznaję że jest to kwestia nadrzędna, zasadnicza, ale jestem za cienki aby na tym zacnym forum zabierać w tej sprawie głos.
  Ale już w podrzędnej sprawie jaką jest kwestia maseczek odważę się coś napisać.
  Dziesiątki zarówna tych prawdziwych jak i pseudo autorytetów wyjaśniało że - przeciętna( !) maseczka nie chroni osoby ją noszącą tylko zmniejsza prawdopodobieństwo zarażenia osoby drugie. A tymczasem wielu z dyskutantów nawet tej dyskusji jest w tej kwestii nieprzemakalnych, dalej uparcie drążą dziesiąte i setne części mikrometra.
  To powyższe nie czyni mnie automatycznie zwolennikiem noszenia maseczki.... bezwarunkowym zwolennikiem. Rozsądek podpowiada mi bowiem że nie będąc w tłumie nie będę tego śmierdzącego niekiedy po kwadransie (niczym skarpetki) przedmiotu trzymał na twarzy.
  Albo w sytuacji gdy z powodu wysiłku fizycznego prawie w sposób ciągły moje serce tłucze się przeszło dwa razy szybciej niż w spoczynku... i w tym ostatnim przypadku nie ma dla mnie znaczenia czy jestem sam czy też między innymi ludźmi.
  Pozdrawiam, życzę wartościowych dyskusji. I oczywiście, a właściwie przede wszystkim życzę zdrowia.

  Jednak na koniec, ośmielony nieco, pokuszę się o odpowiedź na kwestię z mojego pierwszego zdania. Najprawdopodobnym powodem jest...... po prostu zła wola mówiącego czy piszącego.
  Lekarze z Hamburga o wirusie i panice - 11.05.2020.
 • @rumpelsiltskin 14:33:12
  Witam gospodarza i gości.
  Panie "rumpelsiltskin" .... mam całkowicie odmienne zdanie co do potencjałów Chin i Niemiec. Ale jeśli by nawet przyjąć za prawdę że Chiny to papierowy tygrys, to państwo niemieckie należałoby nazwać starym, zdychającym wilkiem.
  Obłęd Patologia Nonsensy Współczesności Część II.
 • Taka sobie osobista uwaga
  Dzień dobry gospodarzowi.
  Parę zdań w temacie kręgosłupa i diagnostyki obrazowej.
  W moim przypadku to obrazki z rezonansu magnetycznego przekonały lekarza urologa do MOICH własnych obserwacji i sugestii, że moje problemy z pęcherzem mają podłoże neurologiczne. A nie jest nim prostata którą "leczył" mi wcześniejszy urolog.
  Na obrazkach z rezonansu których znakomitą jakością byłem zaskoczony, nawet laik zauważy jak na dłoni uszkodzenia kręgosłupa na odcinku L1-L5,S1 i ucisk korzeni nerwowych w zwężonych otworach międzykręgowych.
  A lekarzowi z NFZ który zlekceważył mnie i porządną diagnostykę i który przez pół roku "leczył" moją prostatę pigułkami o działaniu pavulopodobnym zwiotczajacymi mięśnie całego mojego organizmu, powinienem wytoczyć sprawę cywilną.
  Wystarczyła jedna wizyta u fizjoterapeuty, kilka prostych ćwiczeń i nie mam problemów.
  I dodatkowa korzyć z tych obrazków to świadomość że mój kręgosłup ( na odcinku lędźwiowym) z racji wieku, nietypowych obciążeń i urazów to cykająca bomba. To że jeszcze nic mnie nie boli to cud. Oraz że to najwyższy czas zmienić przyzwyczajenia i strzec go (kręgosłup) niczym oko w głowie.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Rwa kulszowa w stanie ostrym u 79 latka
 • @Janusz Kamiński 09:40:40
  Źródło niepoważne. I te dane jak wszystkie zresztą są pewnie zmanipulowane, przesadne, aby było efektownie. Ale może warto (jak kto sprawny w poszukiwaniach w sieci ) to sprawdzić?
  cyt. "Według wyników badań Vaclava Smila, naukowca z University of Manitoba, który w przybliżeniu policzył biomasę kręgowców na naszej planecie, 67 proc. biomasy wszystkich kręgowców to zwierzęta hodowlane i udomowione – czyli krowy, świnie oraz nasze psy i koty. 30 proc. biomasy to my – ludzie, a 3 proc. to dzikie kręgowce. Słowem, kiedy zachwycamy się dzikimi zwierzętami, to zachwycamy się rozbitkami z tonącego okrętu. Sami go zatapiamy."
  https://kobieta.onet.pl/zycie-na-ziemi-zanika-w-przerazajacym-tempie-zmierzamy-ku-zagladzie/er1jq7z
  Prof. Jaworowski w 2008 i 2009 r. o ideologii glociepu
 • @Gospodarz
  Bardzo,bardzo ciekawa notka. Zasadnicza myśl warta zapamiętania i obserwowania sygnałów potwierdzających jej realizację. Wzmacnia Pan we mnie resztki nadziei w dobre intencje rdzenia PISu. Chciałoby się wierzyć że jest tak jak to Pan przedstawia, mimo że nasz premier przypomina mi Pinokia, że zbyt wiele słów dotyczących różnych wydarzeń odbieram jako kłamliwą i to w nadzwyczaj prymitywny sposób robioną propagandę.
  Na osobną ocenę, niestety nie najlepszą zasługuje sposób w jaki traktuje Pan tych z którymi Panu nie po drodze. Tak to przynajmniej subiektywnie to widać z mojego punktu siedzenia.
  Dlaczego nie możemy być tacy. Zgłupieliśmy?
 • @Janusz Kamiński 22:56:34
  Dobry wieczór gospodarzowi i starym, stałym komentatorom.
  Jako nowy na Neonie z taką pewną nieśmiałością chciałem spytać co Pan rozumie przez
  "A my jeszcze mamy szanse zablokować dążenia do naszego powszechnego zniewolenia...."
  Mamy kupić te chipy od Muska, wywiercić sobie dziurki w czaszce i tym samym mamy szanse być w awangardzie?
  Myślą otworzę swój dom
 • @trojanka 09:20:07
  Szykują blitzkrieg Doniecka i jednoczesne natarcie wzdłuż granicy między DRL i ŁRL z okolic Debalcewa. Ma być krótko ale ostro - i potem znów "pieriemirie" na nowych warunkach do wiosny. Chodzi o maksymalne wykorzystanie czasu zanim Federacja Ros. wspomoże powstańców, bowiem tej nawale Noworosja może samodzielnie nie sprostać. Striełkow sugeruje również, że być może ukraińcy tak na wszelki wypadek dla usprawiedkiwienia swojego natarcia doprowaszą do jakiejś prowokacji. Termin - max do 15 listopada.
  Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi.
  Wojna domowa na Ukrainie 22.10.2014r
 • @all
  Rosja musi stworzyć alternatywę dla modelu USrańskiego. W przeciwnym wypadku - to tylko kwestia czasu kiedy padnie.
  USA: Co Rosja powinna zrobić
 • @KHT 09:22:09, @pixel 09:46:46
  Bardzo proszę jaśniejsze przedstawienie swoich przypuszczeń.
  To zapewne bardzo przykra niespodzianka dla wielu osób śledzących ten blog.
  Żeby sprawa była jasna.
 • @rasten-burger 23:55:53
  Pokrętny pseudowywód.
  "Pomiędzy wierzącym i ateistą w zasadzie nie ma żadnej różnicy, bo jeden i drugi wierzy". Zwracam uwagę, że znaczna część naszej wiedzy oparta jest na wierze w rzetelność i uczciwość badaczy, naukowców, uczonych itd.
  Wojna domowa na Ukrainie 7.10.2014r- 31 dzień rozejmu.