Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kkkkk

 • consumatum est
  No cóż, też myślę że mleko się wylało i nic się nie da zrobic. Zasłanianie się przez redakcję wolnością wypowiedzi wobech sytucjach przytoczonych przez Panią Magię, to kpina.
  Zresztą, sytuacja w Noworosji się stabilizuje więc i tak...
  Żeby sprawa była jasna.
 • kolejna analiza :)
  Przeczytałem komentarze, tym razem odnośnie rozmowy jaka toczyła się z udziałem Pana Opary.
  Moje zdanie jest takie: Pan Opara ma wizje, chce niezależnej Polski. A przynajmniej zależy mu na tym żeby był miejsce gdzieś w internecie, gdzie taka niezależna polska myśl moze się rozwijać bez żadnych ograniczeń. Gdzie nie bedzie cenzury, gdzie każdy będzie mógł prowadzić bloga głosząc swoj punkt widzenia, prezentować prawdę w którą wierzy.
  To wzniosła idea ale pojawia się problem bo głoszenie dwóch odmiennych poglądów w tym samym miejscu zakrawa na schizofrenie. Swiat nie jest idealny, ludzie to nie aniołowie a gorszy pieniądz wypiera lepszy. Dlatego tacy Panowie jak AdNovum zawsze będą rezygnowali z rywalizacji ze szczurami obronnymi. Będą tak robić bo zwyczajnie nikt oprócz płazów nie przepada za taplaniem się w szambie. A co to oznacza dla pana Opary i jego idei? Dla niego oznacza to że portal będzie albo równał w dół stając się miejscem gdzie dosłownie każdy będzie mógł prowadzić blog na dowolnie absurdalny temat - co zupełnie pozbawi ten portal jakiejkolwiek wiarygodności i ośmieszy wolną polską myśl którą w zamierzeniu ten portal miał wspierać, albo wprowadzi się cenzurę eliminując blogi osobników niedojrzały. Tyle że ta druga opcja oznacza wprowadzenie cenzury.
  Ludzie niestety nie są równi a o Utopi to Tomasz Morus pisał już w 1516 roku. Pan Opara musi podjąc decyzję, jakiego portalu chce.
  Żeby sprawa była jasna.
 • moja analiza :)
  Jeśli dobrze rozumiem sytuacja wygląda w ten sposób: Pan AdNovum chce prowadzić bloga, ale prowadząc bloga, pada ofiarą własnego sukcesu bo im lepszy blog, tym silniejsza jest presja z drugiej strony. Tym bardziej chamskie ataki jego na jego osobę.
  Pan AdNovum chciałby czuć że redakcja portalu stoi po jego stronie, ale redakcja nie chce się na to zgodzić bo to znaczyłoby ingerowanie w inne blogi. Byłoby to aktem ingerowanie w wolność wypowiedzi i de facto cenzurą. Ten portal ma być miejscem w którym każdy może prowadzić swojego bloga na każdy temat, z tym że jeśli blog na każdy temat, to i przeciwko panu AdNovum co może sprawiać wrażenie że redakcja portalu tolerując blogi przeciwko panu AdNovum, jednocześnie wspiera te ataki
  Słowem, dla niektórych, Pan AdNovum jest kimś przeciwko warto prowadzić specjalną kampanię oszczerstw, tak samą jak podobną kampanie prowadzi się przeciwko Rosji czy Putinowi.
  Jeśli w internecie jest wojna, to Pan AdNovum - w końcu działając niezależnie - stał się kimś w rodzaju samodzielnego oddziału partyzanckiego przeciwko któremu trzeba były wysłać regularne oddział żeby go spacyfikować - co się uda jeśli Pan AdNovum się wycofa.

  No cóż Panie AdNovum, w tej sytuacji muszę Panu zadedykować:

  http://www.youtube.com/watch?v=z9utjothjEU

  Tu się toczy wojna, Pan jesteś nam potrzebny...
  Żeby sprawa była jasna.
 • moje trzy grosze
  Pan AdNovum ma prawo nie pisać, to będzie strata dla wszystkich, ale też nikt nie może mieć o to pretensji do nikogo. Pan AdNovum nie musi się nikomu tłumaczyć. Z drugiej strony, po deklaracji p. Opary, w której to deklarował że jest w stanie nawet dojechać, nie bardzo wiem dlaczego pan AdNovum,o ile rzeczywiście czuje się na siłach i chce, nie miałby pisać tutaj. Jak się domyślam, pisanie takiego bloga to niewdzięczne zajęcie, co widać choćby po tym że nikt z nas nie czuje się na siłach pociągnąć podobnego bloga.
  To czy to miejsce będzie istnieć zależy tylko od tego czy Pan AdNovum będzie chciał pisać i czy Pan Opara stworzy ku temu właściwe warunki.
  Żeby sprawa była jasna.
 • do ps Ad Novum
  Ad Novum. Wtedy kiedy dni noworosji wydawały się policzone a onet, wp, interia prześcigały się w prezentowaniu jedynie słusznej linii, Twój blog był takim światełkiem w tunelu. Ze "jeszcze Polska nie zgineła", że jeszcze tak do końca nie sprzedaliśmy się się za hamburgery i hollywod, nie daliśmy się ogłupić. Dzisiaj kiedy patrzę na komentarze na onecie, to myślę że to też i Twoja zasługa. Będzie co będzie, ale wtedy kiedy okręt walczył, Ty siedziałeś na maszcie i choćby świat miał się jutro zawalić, to tego co tu zrobiłeś się nie zapomni.
  Chciałbym żebyś o tym wiedział.
  A że potem tacy czy inni napisali to czy tamto i że Tobie jest trudno się z tym pogodzić....
  Rozumiem tak Twoje rozgoryczenie jak i żal.
  Wojna domowa na Ukrainie 7.10.2014r- 31 dzień rozejmu.
 • @mania przepraszania 12:45:22
  W konwoju jedzie to co jest potrzebne Ukraińcom do wygrania wyborów. Czyli paczki żywnościowe. Tych 100 tirow nie wystarczy do wyżywienia Ukrainy, ale wystarczy do przekonania niezdecydowanych na kogo głosować.
  Wojna domowa na Ukrainie 4.10.2014r- 28 dzień rozejmu.
 • Debalcewo
  Ukraińcy budują swoje pozycje w koło Debalcewa. Jeśli uda im się tam skoncentrować odpowiednio duże siły i przeprowadzić szybki atak, to będzie po Donbasie w ciągu jednej nocy. Z drugiej strony, jeśli skoncentrują tam swoje siły, a powstańczy zamkną kocioł i powstrzymaja atak, to bedzie po korpusie. Tyle że w Debalcewie można przeczekać zimę.
  Wojna domowa na Ukrainie 4.10.2014r- 28 dzień rozejmu.
 • @brusek 09:56:44
  Jeśli lotnisko jest otoczone a Ukraińcy tam są zamknięci w bunkrach, to ich straty będą nieporównywalnie większe od strat strony atakującej. Upraszczając, do zablokowania wyjścia z bunkra wystarczy jeden karabin maszynowy który jest w stanie blokować dowolną liczbę żołnierzy tam zablokowanych. Oczywiście uprościłem tutaj bo stałe punkty oporu chronią się wzajemnie i zapobiegają takim blokadom. Nie wiem też jak wygląda pas umocnień tego lotniska, ale kluczowa tam jest przestrzeń i możliwość manewru. Sam bunkier to jak pułapka na szczury. Na lotnisku chodzi o przestrzeń operacyjną, możliwość wycofania się spod ostrzału z jednoczesną możliwością przeprowadzenia kontrataków. Bunkry jak i umocnione punkty oporu powinno się niszczyć przy użyciu rakieta czy artylerii. Piechota w takich przypadkach jest wykorzystywani jedynie do lokalizowania punktów oporu. Podobnie zrobili amerykanie w Iraku eliminując okopane czołgi, z tym że tam było rozpoznanie lotnicze.
  Z drugiej strony, jakim cudem Ukraińcom udało się tam ściągnąć 2,5 tyś żołnierzy skoro lotnisko ma być otoczone? To prawie że brygada. Co to wojsko będzie tam jeść, pić? Gdzie będą spać? Jeśli zamkną się w bunkrach to co to za bunkier z taka ilością punktów ogniowych. W Doniecku dzisiaj w nocy był 1 C powyżej zera.
  Wojna domowa na Ukrainie 2.10.2014r- 26 dzień rozejmu.
 • @Shaolin 16:18:07
  Dzięki.
  A tak swoją drogą, o tym co działo się na Ukrainie w czasie wojny to mam relacje z pierwszej ręki i to dosłownie. Moja babcia była na początku wojny wywieziona spod Bielska Białej (stamtąd Polacy byli wysiedlani żeby zrobic miejsce osadnikom niemieckim) pod Lwów, mieszkała tam. Pewnego południa jej ojciec został ostrzeżeny przez ukraińskiego sołtysa żeby uciekali, nie zdązyli, bo tej samej nocy przyszło UPA ale rosyjscy partyzanci zablokowali Upowców i uratowali polskie rodziny - w tym moją babcię i jej rodzinę. Potem uciekli ostatnim pociągiem jadąc w tym przedziale gdzie jest węgiel w lokomotywie. Moja babcia to jest rocznik 28. Ledwo czyta więc raczej tego nigdzie nie przeczytała i niczego sobie nie wymysliła. To co mi opowiadała pokrywało się z tym co sam wyczytałem w opracowaniach.
  Z moją babcia rozmawiałem wczoraj.
  Wojna domowa na Ukrainie 28.09.2014r- 22 dzień rozejmu.
 • ale o co chodzi?
  #225 Redakcja 2014-09-28 09:27
  Wdakra na początku wniosła sensowne propozycje a potem wróciła do typowej dla prorosyjskich botów retoryki. I tak wykorzystamy pański czy paniejski wpis, jako wzorową listę wymogów do strony ukraińskiej, opierając się o adres IP oraz miejscowość, w której Pani ten komentarz pisała. To już zostanie dla historii. Z IP zawsze można dowiedzieć się, kto konkretnie pisał te czy inne komentarze. Na wniosek służb te osoby mogą być łatwo rozpoznane i ukarane. Na razie nie udajemy się do takich kroków, chociaż pewną "infiltrację" oczywiście prowadzimy."

  ________________________________

  Widocznie jestem młody i niedoswiadczony, ale czy mogę wiedzieć o co chodzi z tym wpisem powyżej? Co to za redakcja i w jakich okolicznościach takie komentarze publikuje? Komentarze p.wdakra oczywiście zauważyłem.
  Wojna domowa na Ukrainie 28.09.2014r- 22 dzień rozejmu.
 • @adalbert05 13:03:21
  We Lwowie Polaków to mniej niż 1%. Pewna mniejszość jest na terenie Stanisławowa. Ogólnie jednak, zachodnia Ukraina, to najbiedniejsza część Europy i właśnie ostoja banderyzmu.
  Mój dziadek był ze Stanisławowa, kiedyś się go spytałem czy chciałby żeby te ziemie wróciły do Polski, tylko machnął ręką i powiedział coś co miało znaczyć "nigdy więcej". Przyłączenie zachodniej Ukrainy wraz z mieszkańcami, to jak zaproszenie pedofila do pilnowania dzieci - jeśli potrafi nad sobą zapanować - dzieci będą bezpieczne, ale jeśli coś go napadnie...
  Pomijam tu zupełnie aspekt finansowy takiego połączenia. No i komu tak naprawdę miałoby zależeć na przyłączeniu tego skrawka UKR do Polski? co zwykły obywatel miałby mieć z tego? Zyskaliby tam mieszkający Ukraińcy, ale nie mieszkańcy pozostałych obszarów RP. O ile w Polsce można mówić o podziale na Polskę A i B oddzieloną linią Wisły, to zachodnia Ukraina byłaby Polską U i to tylko przez sentyment.
  Wojna domowa na Ukrainie 25.09.2014r- 19 dzień rozejmu.
 • @Zbyszek Stell 21:24:27
  Tak, morderstwo i wygwizdanie hymnu nie jest tym samym, ale działa tu podobny mechanizm. I o tym mówię. O tym że ideologia jest w stanie zmienic dobrych ludzi w morderców.
  A co jeśli stanie sie tak jak przewiduje Striełkow i polscy żołnierze pojadą do Donbasu walczyć? Kim będą Polacy którzy popierają tych żołnierzy? Ich rodziny, matki, dzieci?
  Wojna domowa na Ukrainie 23.09.2014r- 17 dzień rozejmu.
 • @Zbyszek Stell 20:22:03
  Nie ma zbrodniczych narodów. A oto uzasadnienie. Mistrzostwa świata w siatkowce. Hymn rosyjski wygwiizdany przez polskich kibiców. To tylko hymn, tylko gwizdy, nikt nie ucierpiał, ale z boku wyglądało to tak że to cały naród polski nienawidzi rosjan.
  Ta cała retoryka wojenna która sie toczy w polskich mediach. To jest właśnie ideologia która buduje taki obraz rosjan a nie inny. W rezultacie ogół społeczeństwa temu ulega. Jednak czy to znaczy ze Polacy to naród bez kultury i wrażliwości? Nie, ale emocje i retoryka zrobiły swoje. Tłum żyje swoim własnym życiem, jednostka sie nie liczy, ale dla Rosjanina po takim przedstawieniu Polak to cham i porostak który nie potrafi sie zachować podczas odtwarzania hymnu. Jednak za tym wszystkim ktoś stał, polityk jeden z drugim, dziennikarz wydawaca. I teraz, powiedzmy że nie chodzi o hymn, ale Ci sami ludzie rzucaja sie na boisko i biją zawodników rosyjskich? Czy to znaczy że polacy to huligani? a gdyby komuś zrobili krzywdę, czy to znaczy ze Polacy to naród morderców?
  Wojna domowa na Ukrainie 23.09.2014r- 17 dzień rozejmu.
 • mapka
  No właśnie, Debalcewo. Stamtąd tylko krok do Szachtiorska. Powstańcy muszą zdobyć to miasto, niezależnie od tego czy rozejm jest podpisany czy nie. Miasto musi być bezwzględnie zajęte.
  Wojna domowa na Ukrainie 23.09.2014r- 17 dzień rozejmu.
 • @adalbert05 12:12:05
  Ukraina rozpadnie się jeśli niezadowolenie spoleczne spowoduje bunty kolejnych regionów. Jeśli takich buntów nie będzie przez okres jesień - zima, to będzie znaczyło że Ukraina sie skonsolidowała, mieszkańcy pozostali wierni, przemysł się nie załamał.
  Jeśli tak sie stanie, to będzie znaczyło że Ukraina przetrwała kryzys i jest gotowa do kolejnego kroku na wiosnę - czyli odbicia Donbasu.
  Ci sami ukraińcy którzy utrzymają i powstrzymaja państwo przed rozkładem zimą, będą gotowi do walki o odbicie Donbasu wiosną. Tak to widzę.
  Wojna domowa na Ukrainie 22.09.2014r- 16 dzień rozejmu.
 • @adalbert05 11:33:18
  Obie strony konsoliduja teraz siły. Gdyby było tak, że na mocy rozejmu, Ukraińcy wychodzą poza regiony Doniecki i Lugański, wtedy mielibyśmy pewną równowagę sił. Jednak równowaga sił przy obecnej linii rozdziału sił to miecz demoklesa wiszący nad Noworosją, szczególnie że Debalcewo jest w rękach Ukraińców.
  W czasie poprzedniej ofensywy Ukraińcy, w pewym okresie zajeli oba regiony prawie w całości, zanim zostali zatrzymani. Jeśl Kijowowi uda się przetrwać do wiosny, skonsolidować dość sił i ruszyć z ofensywą, to trzeba będzie takich umocnień jak na łuku kurskim żeby ich powstrzymać.
  Ukraińcy muszą sie wycofać w całości z regionów tak Lugańskiego jak i Donieckiego, inaczej to tylko kwestia czasu kiedy zaatakują raz jeszcze.
  Wojna domowa na Ukrainie 22.09.2014r- 16 dzień rozejmu.
 • @nana 18:33:18
  Rudolf Hess czy Heydrich też byli porządnymi obywatelami, miłym ojcami rodzin. A mimo tego, że dokonywali strasznych zbrodnii to uważali sie za przykładnych obywateli. W tym właśnie jest problem że nie wystarczy być miłym ale trzeba też mieć prawo moralne w sercu. Dramat Ukrainy polega na tym że Ci autentycznie dobrzy i mili obywatele, nie potępiają Bandry i jego zbrodni, nie widzą niczego złego w działaniu UPA i mordowaniu w imie Ukrainy.
  Jak w XXI w mogła sie zdarzyć Odessa? No jak? Dla mnie to rzecz niepojęta. Ale dla Ukraińców to nic takiego, to rzecz naturalna, oni wierza w to że dla Ukrainy, mordować wolno a nawet należy. A jak było z samolotem malezyjskim?
  Wojna domowa na Ukrainie 21.09.2014r- 15 dzień rozejmu.
 • @szczurobronny 15:22:45
  Ukraina nie dlatego nie nadaje sie do Uni, że ma słabą gospodarkę, ale ze wzgledu na mentalność części obywateli. Jeśli dzisiaj uczy się dzieci na Ukrainie banderowskiej ideologii, to Ukraina nie wejdzie do Uni zanim dzieci tych dzieci nie będą miały własnych dzieci. Na Ukrainie patriotyzm to to samo co nacjonalizm. Tymczasem Unia Europejska pod wzgledem świadomosci obywateli to kosmopoityczna wspólnota narodów z patriotyzmem na poziomie lokalnym przy eliminowaniu wszelkich przejawów nacjonalizmu. Nie rozstrzygam czy to jest dobre czy złe, ale tak jest.
  Wojna domowa na Ukrainie 19.09.2014r- 13 dzień rozejmu..
 • @adalbert05 10:46:54
  Mariupol nie byłby atakowany po to żeby zdobyć miasto, ale żeby zmusić jednostki ukraińskie do wycofania z innych kierunków. Mariupol dla Ukraińców na strategiczne znaczenie dla powstańców takie sobie. W tej sytuacji Ukraina jest zmuszona koncentorować znaczne ilości sił na wielu kierunkach.
  Z drugiej strony powstańcy nie są silni żeby walczyć całym frontem. Oni muszą prowadzić wojnę manewrową, czyli albo otoczyć i izolować poszczególne zgrupowania i zamykać w kotłach, albo zmusic Ukraińców do przerzucania swoich sił i wchodzic w te miejsca w których wojska zostały wycofane.
  Jeśli Ukraińcom uda sie skoncentrować w jednym miejscu dość sił żeby wbić sie między Lugańsk a Donieck to będzie po wszystkich. Taki atak w tej chwili mógłby zostać przeprowadzony właśnie z północy ,np przez Debalcewo i dalej na południe - choć to np w tej chwili jest właśnie uniemożliwiane przez powstańców. No ok, to takie moje przemyślenia tylko.. czas sie zajac czymś konstruktywnym :)
  Wojna domowa na Ukrainie 18.09.2014r- 12 dzień rozejmu..
 • ...
  Przeglądam tę mapę i dochodze do wniosku, że sytuacja wczesniej była powazniejsza niż nam sie wydawało. Te odcięte oddziały Ukraińców na południe od Lugańska nie wzieły się tam z księzyca, a wiec miasto de facto było odcięte i okrążone. Ukraińcy faktycznie byli o krok od izolowania tak Doniecka jak i Lugańska a komunikacja między miastami była przerwana. Lotnisko w Doniecku nie jest okrążone i w najbliższym czasie nie będzie zajęte.
  Mamy zawieszenie broni wiec trudno spodziewać sie w chwili obecnej jakiś zdecydowanych działaś, ale jeśli już to na północny wschód od Lugańska wzdłuż granicy z Rosją, na południu w kierunku na Mariupol ewentualnie w kierunku Sławiańska.
  Tak to widze ale to tylo na podstawie dostępnej tu mapy.
  Wojna domowa na Ukrainie 18.09.2014r- 12 dzień rozejmu..