Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze PyzaPolonia

 • POROZMAWIAJMY O RZĄDOWYM ELEMENTARZU BEZ CENZURY.
  Nie tylko w Katolickich szkołach nie chcę tego tworu. Również szkoły publiczne nie zamierzają używać tego podręcznika. Wiele wydawnictw weszło w układ ze szkołami i w ramach 50 zł (na ćwiczenia) będą sprzedawać szkołom swoje pakiety podręczników. Nauczyciele boją się o utratę pracy i np. Katolicy uczący w szkołach państwowych , rodzice Katoliccy posyłający dzieci do szkół publicznych ( zwykle Katolicy to ponad 80% dzieci w szkole!!!) są zaniepokojeni i szukają innych rozwiązań. Prorządowe Samorządy NIE chcą finansować podręczników, do których wyborów wg Karty Nauczyciela mają prawo nauczyciele. Dyrektorzy nie chcący się narażać i dbający o dobre imię szkoły wolą siedzieć cicho i robić swoje. Oby w papierach był porządek bo te podlegają kontroli. W tych sprawach nauczyciele Katoliccy pracujący w szkołach publicznych potrzebują pomocy i wsparcia rodziców. Rodzice muszą wejść do szkoły i angażować się we wszystko co tam się dzieje. To Rodzice maja rozliczać nauczycieli z ich pracy bo nauczyciele służą ich dzieciom!!!
  Deklaracja Wiary i Sumienia nauczycieli polskich
 • @Janusz Górzyński 06:08:19
  Oni sami nie wiedzą o czym mówią. To NIE są deklaracje "fundamentalistów katolickich", ale PODSTAWOWA ODPOWIEDZIALNOŚĆ KAŻDEGO KATOLIKA. Jeśli ktoś ma wątpliwości i o tym nie wie tzn. zalicza się do grona Katolików analfabetów religijnych nie znających podstawowych treści NAUKCZANIA KOŚCIOŁA RZYMSKOKATOLICKIEGO, a opierających swoją wiarę jedynie na ludowym folklorze. Kościół Jest dany min. po to aby człowiek NIE MUSUAŁ BŁĄDZIĆ I PO OMACKU POSZUKIWAĆ PRAWDY WSRÓD KŁAMSTW. Pan Jezus dał Piotrowi KLUCZE do poznania TEJ PRAWDY. Dlatego Katolik nie jest sierotą. Za sprawą Ducha Świętego ma rzetelne nauczanie, które prowadzi go DROGĄ PEWNĄ. Katolik "...nad jego prawem rozmyśla dniem i nocą". Prawem które Chrystus wypełnił MIŁOŚCIĄ, ale ani jedna jota z tego PRAWA NIE MOŻE BYĆ ZMIENIONA.
  Deklaracja Wiary i Sumienia nauczycieli polskich
 • Narzucając rodzicom i nauczycielom swoją wizję nauczania i wychowania przez wprowadzenie Elementarza MEN szykuje się do odlotu
  To są okultyści. Sekty polityczne i ekonomiczne nie muszą mieć w nazwie słowa "sekta" wystarczy, że ich decyzje, czyny, poglądy mają znamiona sekty.
  Za to co MEN robi z Katolikami narzucając im swoją wolę będzie miał Trybunał Stanu w nagrodę.
  Deklaracja Wiary i Sumienia nauczycieli polskich