Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Nibiru

 • @Astra - Anna Słupianek 16:52:39
  cyt.: "Startuj ... mówię Ci tyle, że na kasę nie licz bo "piniendzy ni ma" jak mawia klasyk :)"

  Czyli to by znaczyło, że Jareczek przez tyle lat robił z siebie małpę za friko? Ja myślę, że za taki ofiarny PR to jednak klient nieźle płacił, z tym że do Waszego szczebla nic nie dochodziło. :-)
  Podziękowania
 • @Astra - Anna Słupianek 14:02:31
  cyt.: "Ale wiesz co? fucha się zwolniła to startuj! :)))"

  Kol. Ruszkiewicz to miał wyjątkowo paskudną tę "fuchę". Nie dość że robił prymitywną klakę administracji Kremla, to dodatkowo wyżywał się z pasją na polskich patriotach (samemu Pełniąc Obowiązki Polaka - w skróćie POP). Do tego treba mieć charakter (nie powiem jaki). Ja się do czegoś takiego nie nadaję, bo ilekroć spojrzałbym w lustro musiałbym na nie pluć. To stygmatyzowałoby na wieki wieków nie tylko mnie, ale także moich potomków. :-)
  Podziękowania
 • uwaga, będzie żart;
  Przyjmijmy na chwilę że dr. Opara zrealizuje swe marzenie o przyznaniu ludzkości nieśmiertelności i wtedy..... będzie zmuszony co ok. 2 lata dawać straszącemu odejściem koledze Ruszkiewiczowi podwyżkę do końca świata. :-)
  Podziękowania
 • @Husky 22:00:08
  A może PIS jest promowany w celu ośmieszenia go ? :-)
  Niewolnictwo w Wielkiej Brytanii
 • Ja w kwestii formalnej;
  Czytałem tu czasem żale niektórych niewolników, że na NEONie tyrają za darmo. Ciekawe czy zrobiono już coś z tym wyzyskiem w biały dzień i czasem nawet w czarną noc ? :-)
  Niewolnictwo w Wielkiej Brytanii
 • @Husky 18:18:20
  cyt.: "A więc nie dwie twarze a kilka"

  Mam już pomysł na tytuł bestsellera: "50 śnup Husky'ego" :-)
  Ośmieszanie.....przez promowanie
 • Huskuniu!
  Do not be such a drama queen :-)
  Przypominasz mi tego amerykańskiego aktora w niebrudzącym kolorze Jussie Smollett'a, który sam zorganizował na siebie atak rasistowski aby się o nim pisało i mówiło. :-)

  A co do zapewnień Pana Właściciela portalu, że jest to forum Polaków, to należałoby tylko dodać: ale kontrolowane przez zmutowaną wersję NKWD (czyli jak dawniej żydów rosyjskich) w wersji soft
  Ośmieszanie.....przez promowanie
 • Może Kim nie przekimał szansy i wynegocjował dalsze życie;
  Myślę, że Trump dlatego spotkał się z Kimem osobiście i w 4 oczy aby wręczyć mu i jego bliskim amerykańskie paszporty (azyl w USA) i klucze do luksusowych apartamentów w z Trump Towers. W zamian Kim zgodził się na połączenie obu Korei pod tymczasowym zarządem południowokoreańskiej administracji. Nie takich ciemiężców i zbrodniarzy przecież Ameryka "usynowiała".
  Donald Trump i Kim Jong-un: Od wrogów do ......?
 • @Janusz Kamiński 17:50:11
  Burza mózgów (pomimo swych niedoskonałości) rozpętana wokół jakiejś multidyscyplinarnej zagadki przeważnie umożliwia pewne zbliżenie się do faktów poprzez właściwe zdefiniowanie warunków brzegowych i jej charakterystycznych cech. Potem często nic się nie dzieje, mimo przespania się z problemem wielu nocy. Dobrze, gdy ktoś zbiera wszystko to co na dziś udało się ustalić, lub chociaż zadać prawidłowe pytanie nie znajdujące jak dotąd odpowiedzi, do jednego katalogu - szkieletu wypełnianego potem mozolnie jak wzniesiona konstrukcja ze słupów i płyt żelbetowych budynku cegłami, oknami i drzwiami. To że amatorzy, ignoranci i dresiarze też przedstawiają swój pogląd ma swój smaczek, a nieraz inspiruje innych do całkowitej rewizji własnych stanowisk w sprawie. Nawet istnieje takie stwierdzenie, że jeśli coś nie daje się rozwiązać to należy dać ten problem komuś kto nie wie że jest on "nierozwiązalny", to on go rozwiąże. W temacie notki, to pozostaje nam jak na razie dochodzenie poszlakowe, gdyż twardych dowodów jest jak na lekarstwo. Sprawę komplikują nieraz próby opisania jej przy użyciu starych trendów filozoficznych, ksiąg i wierzeń. Ja bym proponował taktyczne odcięcie się tych "skażeń" i zaczęcie od samego początku opierająć sie na najnowszych badaniach, obserwacjach, teoriach naukowych i udoskonalonej pokoleniami intuicji współczesnego człowieka . PZDR
  Zdarzenia i świat
 • Co udało mi się zapamiętać z "mądrych" źródeł;
  Oczywiście można, a nawet trzeba rozmyślać i dyskutować na temat istoty oraz pochodzenia fenomenu życia i świadomości, ale do takich rozważań należy raczej podejść z pełnym spektrum wiążących się uwarunkowań. Otóż nie można pominąć faktu determinizmu naszych zachowań, udowodnionego zresztą naukowo (doświadczenia ciągle przynoszą nowe niespodzianki), który jasno pokazuje że nasza wolna wola jest w ogromnym procencie iluzją. Bowiem nasze wybory życiowe wynikają najbardziej ze struktury fizycznych połączeń neuronowych naszych mózgów (które to w większości otrzymujemy przy urodzeniu a częściowo dzięki trenigowi intelektualnemu i doświadczeniom życiowym). Na to nakłada się bieżąca naturalna, bądź stymulowana chemicznie z zewnątrz, gospodarka hormonalna mózgu przekładająca się na element emocji w naszych działaniach. Sprawę komplikuje jeszcze zjawisko świadomości zbiorowej, o którym bardzo mało jeszcze wiadomo (przynajmniej w oficjalnych żródłach), a która łączy nas wszystkich w wielu niespodziewanych aspektach zapewne przy pomocy splątania kwantowego. Nie można też uciec od pytania co dzieje się z naszymi świadomościami (duszami) przed i po śmierci. Szacuje się że dotąd żyło na żiemi ok. 100 miliardów istnień ludzkich. Czy nasza świadomość zagnieżdżona na czas naszej krótkiej egzystencji na
  Ziemi to nie jest czasem tylko terminal połączony z "mainframe" przy pomocy swego rodzaju WiFi.
  Zdarzenia i świat
 • odbiegając od głównego tematu ;
  cyt. : "Po nocy (utrudnionej sikaniem, bo rak prostaty mnie gnębi) ..."

  Berkeley'u przyjmij proszę moje wyrazy współczucia z powodu tej paskudnej choroby. Trzymaj się i wracaj do zdrowia.
  PRZECIWENTROPIA to Pierwszy Motor Stworzenia
 • @Janusz Kamiński 21:56:16
  Co do ściemy z walką z globalnym ociepleniem, to już parę razy tu na NEONIE odbyły się ciekawe dyskusje. Twój artykuł celnie punktuje wiele z symptomów tego przekrętu. Od siebie dodam tylko, że zainteresowałem się głębiej tymi sprawami ok. 10 lat temu przy okazji skandalu - tzw. "climate gate". Tu chodzi o ogromne pieniądze z dodatkowego opodatkowania obywateli i firm, handel limitami emisji CO2, wydawanie certyfikatów "koszerności klimatycznej" itp bzdury. Do tego potrzebna jest przecież armia biurokratów, którzy będą z tych pieniądzy wykrawać dla siebie niemałe wynagrodzenia, ale jeszcze więcej podejrzewam uzyskają w drodze korupcji, która w takich trudno mierzalnych i sprawdzalnych okolicznościach jest nieunikniona. Oprawa medialna "climate change" zaczęła się na całym świecie niemal jednocześnie jak na komendę i ma tę samą nie znoszącą sprzeciwu narrację. Naukowców z o przeciwnego końca spektrum tego zagadnienia całkowicie wyeliminowano z debaty publicznej, która powinna być otwarta. Globaliści widocznie uważają, że ciemnemu "motłochowi" mogą wcisnąć każdą lipę, podobnie jak kapłani z czasów Faraonów, którzy wiedzy o zaćmieniach słońca używali do trzymania ludu w ryzach i wyciągania od niego danin.
  To ty, nie odwracaj głowy, kopcisz kopciuchem
 • @Janusz Kamiński 21:56:16
  Gratuluję wiedzy oraz podróży, które zawsze kształcą, co zresztą widać. Dzięki Twoim informacjom zaintersowałem się tym chińskim piwem Tsingtao i okazuje się że mogę je kupić w sąsiedztwie w sklepie "monopolowym" w cenie $10.60 za 6 x 330ml butelek. Ma pewno spróbuję, bo narobiłeś mi chęci.

  https://www.lcbo.com/lcbo/produit/tsingtao/293787

  Również zamierzam spróbować San Miguela, który okazuje sie także u nas jest. Być może nie wiem co traciłem nie zwracając szczególnej uwagi na egzotyczne piwa. Dziękuję za sugestie.

  https://www.lcbo.com/webapp/wcs/stores/servlet/fr/lcbo/lager-asiatique-2-16023071057/san-miguel-lager-13888
  To ty, nie odwracaj głowy, kopcisz kopciuchem
 • @Janusz Kamiński 15:35:42
  Za artykuł dałem szczodrze 5* bo "wali" profesjonalizmem :-)
  Już wiem: uwielbiasz piwo Trappist, bo ma ukryty w nazwie PIS :-)
  Chyba ze 2 razy próbowałem piwo tej serii o nazwie La Trappe - Tripel

  https://theculturetrip.com/europe/the-netherlands/articles/la-trappe-netherlands/

  i uważam że jest bardzo dobre, ale tylko od czasu do czasu (ma dosyć "kwiecisty" smak :-))
  Do codziennej konsumpcji doustnej polecam: Sapporo

  https://www.ratebeer.com/beer/sapporo-draft-beer-premium-beer/729/

  a także Stella Artois

  https://store.belgianshop.com/pils/1372-stella-artois-52-50cl-can.html
  To ty, nie odwracaj głowy, kopcisz kopciuchem
 • chyba spóźniliśmy się na ten pociąg ;
  Już na dzień dzisiejszy sprawy wyglądają dla nas bardzo beznadziejnie. Śmiało możemy zaliczyć broń atomową, chemiczną czy biologiczną (tę w tradycyjnym rozumieniu) do reliktów przeszłości. Dotąd to one miały nas dyscyplinować i przetrzebiać, gdy nasi hodowcy uznawali za celowe. Były one drogie, niewygodne w użyciu, i w sumie mało efektywne. Dużo "inwentarza żywego" miało do niech dostęp i przez to mogły zagrażać także samym "hodowcom", jeśli coś wymknęłoby się spod kontroli. Te wszystkie niedoskonałości i rozterki odeszły w przeszłość w momencie gdy opanowano techniki edycji genowej. Tak więc teraz przy ich pomocy nasi "hodowcy" mają dwie opcje: albo samemu udoskonalić się genetycznie aby zostwić nas pod tym wzgędem daleko w tyle, albo zdegradować nasze geny odpowiedzialne za świadomość do poziomu zwierząt pociągowych (nawet dorosłych już osobników).
  Quo vadis Vox populi, Wojna o nasze dusze
 • @Husky 23:03:48
  cyt. "Towar gdzie sie zaopatruje Ekstraliga 8-)))) Ale droga"

  Mam nadzieję że nie bierzesz na kredyt :-)
  Żar się leje z nieba
 • ja to mam zawsze mnóstwo dylematów;
  Ciekawe czy wśród tylu milionów emigrantów w ciągu ostatnich 40 lat znalazłby się jeszcze chociaż jeden, który udawałby się na emigrację własnym Maserati. Czyżby Dr. Opara był jak na razie unikatem w skali Drogi Mlecznej? :-)
  Portret desperacji
 • @Zawisza Niebieski 22:40:33
  Husky tylko dodał pikanterii, jak przystało na "angielskie Ziele" :-)
  Żar się leje z nieba
 • Uwielbiam teorie spiskowe i już;
  Według mnie to te upały zostały zorganizowane przez Mosad w ramach upodabniania Polinu do Izraela. Skoro mają się tu przenieść, to trzeba zapewnić im w miarę podobne warunki aby nie doznawali szoku i żądali potem odszkodowań. :-)
  Żar się leje z nieba
 • santo subito !!!
  cyt. :"Jeśli bóg Ryszard, jak by nie było lekarz,....".r

  Może sie zdarzyć że "bóg Ryszard" będzie kiedyś czczony pod ksywką OzyRysiek :-)
  Nasz kandydat na boga - R. Opara