Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Nibiru

  • żrą nas żywcem;
    Mieliśmy zapodany podział świata na dwa wrogie bloki. Ale ewidentni zbrodniarze, zwyrodnialcy, czy zwykli ideolodzy (oczywiście ci z pierszorzędnymi korzeniami) z bloku wschodniego, gdy z jakichś powodów musieli czy chcieli wycofać się , zawsze mogli liczyć na pełną pomoc ziomali dyrygujących blokiem zachodnim. Dostawali pełną protekcję i immunitety. Ci co nadal trzęśli blokiem wschodnim, niejednokrotnie kształcili dzieci w zachodnich uniwersytetach i posiadali konta dewizowe w bankach szwajcarskich. Po zlikwidowaniu bloku wschodniego, jego byli przywódcy jeździli sobie swobodnie z "wykładami" po zachodnich uniwersytetach, byli zapraszani na zachodnie salony. A niektórzy naiwni nadal wierzą, że ten podział na bloki odbył się spontanicznie z nieprzymuszonuej woli narodów. Beneficjentami tego "przedsięwzięcia" byli wyłącznie jego założyciele a okruch dostały się też grupie kolaborantów bez "korzeni", którzy to do tej pory zachwalają ten przekręt tysiąclecia.
    Bo taka to była wolna Polska.
  • @jazmig 22:20:56
    Parę dni temu pisałem o potencjalnych powodach Iranu aby strącić ten samolot. Pisałem też o potencjalnym interesie Izraela w zestrzeleniu. Na dzień dzisiejszy Iran się przyznał, no chyba że zdecydowali się kryć Izrael.
    To nie była "pomyłka" to była zbrodnią z premedytacją
  • @JimA 20:58:53
    Przepraszam że się "wtrancam"

    cyt. "Yes, but : ten system zamontowano wcześniej, przed 2001!- jak głosi plotka. "

    Oczywiście że był znany, chociażby samoloty tzw. bezzałogowe i pierwsze typowe drony. Jednakże po 9/11 oficjalnie ogłoszono w amerykańskich mediach, że odtąd producenci samolotów pasażerskich będą prawnie zobligowani do instalacji takiej funkcji umożliwiającej przejmowanie z zewnątrz całkowitej kontroli nad samolotem (oficjalnie w wypadku jego porwania).
    To nie była "pomyłka" to była zbrodnią z premedytacją
  • @Oscar 18:39:40
    Duży samolot nie sposób pomylić z małą rakietą na radarze oddalonym od nich o paręnaście kilometrów. Ponadto tam były dwa niezależne systemy radarowe: cywilny lotniskowy oraz pobliskie wojskowe, zapewne w ciagłym kontakcie. Samolot znalazł się na radarze nagle po wystartowaniu, a nie leciał spoza granic Iranu. Strzelali aby na 100% zniszczyć cel.
    Pozwolisz, że dam Ci przykład celowej i niecelowej zbrodni,
    Otóż:
    Studium przypadku Nr1,
    Jeśli zamierzasz przejechać na śmierć ciężarną zakonnicę na zebrze, to: po "trafieniu" zwalniasz, patrzysz w lusterko wsteczne i jeśli się jeszcze rusza to cofasz i poprawiasz.
    Studium przypadku Nr2,
    Jeśli przez przypadek przejeżdżasz ciężarną zakonnicę na zebrze to: po "trafieniu" zatrzymujesz się, biegniesz aby zobaczyć co sie stało, pomagasz w miarę możliwości, dzwonisz po pogotowie i ewentualnie odbierasz poród. :-)
    To nie była "pomyłka" to była zbrodnią z premedytacją
  • @JimA 18:05:08
    Inna sprawą jest odczytanie danych czarnej skrzynki, która jest w zasadzie prostym "data logger" - rejestratorem danych, zebranych ze wszystkich czujników i ułożonych w ciągi liczb według zadanego klucza. Aby to potem odtworzyć trzeba według tego samego klucza je poukładać w sekwencje odpowiadające poszczególnym czujnikom (w tabelki na ekranie). To też robi prosty program. A całkiem inną sprawą jest otwarcie bazy danych zebranych z rejestratora i zmodyfikowanie jej. Tu już potrzebna jest pewna wiedza programisty aby nie spieprzyć. Jak znam życie to teraz są też programiki, dzięki który można takie manipulacje zrobić nie mając wiedzy programisty a jedynie wystarczy poprawienie w tabelce wynikowej danych na takie jakie nas interesują i spowrotem upload do bazy danych w rejestratorze. Wtedy główną przeszkodą jest tylko hasło dostępu do tej bazy danych z rejestratora.
    To nie była "pomyłka" to była zbrodnią z premedytacją
  • @JimA 18:00:24
    Jestem telepatą bo mnie telepie jak czytam niektóre wpisy :-)
    To nie była "pomyłka" to była zbrodnią z premedytacją
  • @JimA 16:52:32
    Ponieważ jest ta opcja przejęcia z zewnątrz kontroli nad samolotem, więc już przy katastrofach MH370, MH17 i prezydenckiej tutki sugerowałem wielokrotnie konieczność zbadania czy taki przypadek nie zaistniał. Nikt nawet nie podjął tematu. Taką komendę z zewnątrz "overwrite" wszystkich lub niektórych czynności pilota i autopilota, podejrzewam można znaleźć odzwieciedloną w zapisie czarnej skrzynki. Chyba, że spece od odczytu czarnych skrzynek wcześniej (przed oficjalnym skopiowaniowaniem danych ) usuną ten fragment zapisu.
    To nie była "pomyłka" to była zbrodnią z premedytacją
  • @JimA 16:49:11
    To co wiemy to tylko doniesienia prasowe obu stron. Opcja drona w samolotach pasażerskich to niezaprzeczalny fakt. Samolot pasażerski, w dodatku startujący z pobliskiego międzynarodowego lotniska nie sposób pomylić z wrogim małym skrzydlatym pociskiem sterującym nawet w nocy. Samolot ma kilka niezależnych metod identyfikacji i komunikacji. Mamy tu również do czynienia z regularnym dobrze wyposażonym w radary i środki łączności wojskiem ochraniającym przestrzeń powietrzną stolicy, a nie z partyzantami, którym padła komórka. Ponadto są procedury na uniknięcie tego typu tragedii (mniejszego zła w razie wątpliwości).
    To nie była "pomyłka" to była zbrodnią z premedytacją
  • @zadziwiony 16:25:16
    Skoro po około 30 sekundach poprawili drugą rakietą, to raczej trudno mówić o przypadku i spontanie, no nie ?
    To nie była "pomyłka" to była zbrodnią z premedytacją
  • Uffff !!!!
    Aż miło popatrzeć jak szybko w badaniu przyczyn katastrofy lotniczej znajdują się nagrania, którym można zaufać, wiarygodni świadkowie, przyznanie się do winy podejrzanych, aresztowania bezpośrednich sprawców, wstępne analizy wraku, itd. Myślę, że dzieje się tak dllatego, gdyż tym razem ponad wszelką wątpliwość udało się wykluczyć udział Mossadu. Świat odetchnął i można będzie coś ustalić bez krętactw i mataczenia czcigodnych członków komisji badania wypadków lotniczych oraz rządów (ewntualnie tylko Iran jako sprawca będzie próbował lawirować, ale to im wolno jako oskarżonym).
    To nie była "pomyłka" to była zbrodnią z premedytacją
  • @Stara Baba 19:47:25
    Chyba mają, ale nie z założenia :-)
    Zauważ też proszę, że taką na przykład Rosją to rządzi facet którego nazwisko po angielsku znaczy "Włóż w". I znów obywatel może mieć rozterki typu: o czyj i jaki wsad chodzi, o miejsce zdeponowania tego wsadu, czy może chodzi jakiś otwór jakiejś gimnastyczki czy może zadek obywatela ? :-)
    Skutki zabójstwa gen. Souleimani-widziane z USA
  • @Stara Baba 18:29:57
    Leciwy Babsztylu (To tak pieszczotliwie :-)); czy nie uważasz, że gdy krajem rządzi ktoś kto się nazywa "Ruchani", to obywatele już z założenia mają przeyebane? :-)
    Skutki zabójstwa gen. Souleimani-widziane z USA
  • @lukucjusz 19:00:19
    Może jako nekropolis typu Pompeje ?
    Skutki zabójstwa gen. Souleimani-widziane z USA
  • @Stara Baba 18:29:57
    Jak optymistycznie sugerował w 2012 roku dziennikarz Haaretz'u nawiązując do wypowiedzi Kissingera, w jakiejś formie Izrael tak czy inaczej przetrwa, ale to było 8 lat temu i sytuacja dopiero się rozwijała. Teraz widać o wiele więcej. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach chciałby w obecnie coraz bardziej napiętej sytuacji mieszkać nadal w Izraelu, mieć rodzinę i myśleć o przyszłości? Czytałem też gdzieś, że o ile dobrze pamiętam, ok. 70% Izraelczyków miało też w szufladach paszporty innych państw (a to było ok. 10 lat temu).

    https://www.haaretz.com/opinion/.premium-has-our-expiration-date-arrived-1.5177965
    Skutki zabójstwa gen. Souleimani-widziane z USA
  • Henio szpenio;
    Skoro stary wilkołak Heniek Kissinger (cmokający Er; Er = najstarszy syn Judy) , architekt amerykańskiej (i nie tylko) polityki zagranicznej, wygadał się był swego czasu, że w za 10 lat Izrael przestanie istnieć, to nie upatrywałbym zaczynających się obecnie radykalnych przemian na Bliskim Wschodzie jedynie w ostatnich wydarzeniach. Wszystko wydaje się przebiegać według dawno temu zaplanowanego scenariusza. Również ten rzekomy chaos i mało zrozumiałe posunięcia wielu "graczy". Izrael swymi zbójeckimi posunięciami aż się przecież prosił o nienawiść i odwet ofiar. Już teraz widać, że Izraelczycy zostaną ewakuowani głównie do Polski i na Ukrainę, a pozostali do różnych innych krajów w ramach programów dla uchodźców, które chyba głównie po to zostały za wczasu stworzone aby nikt nie powiedział, że specjalnie dla żydów.
    Skutki zabójstwa gen. Souleimani-widziane z USA
  • @pepe1234 00:44:18
    Mi też, oprócz tego co napisałeś, w tej sprawie mało pasuje. Oczywiście każdy solidny śledczy, aby nic mu nie umknęło powinien zacząć od zrobienia listy hipotez roboczych (także pozornie mało prawdopodobnych) i je potem próbować wypełniać zebranymi twardymi dowodami jak też poszlakami. Tu nic się nie mówi w mediach o alternatywnych hipotezach, a jedynie o przypadkowym zestrzeleniu przez irańskie siły obrony powietrznej (na co władze Iranu zgodnie przystały po sugestii USA). W kanadyjskich wszystkich mediach od razu po katastrofie pokazano zdjęcia ok 40 (zginęło ok. 57 osób mających również paszport kanadyjski) ofiar i dokładnie zaprezentowano ich sylwetki włącznie z wywiadami przed kamerą członków rodzin i znajomych z pracy, zupełnie jakby nadgorliwie chciano ich uwiarygodnić jako zupełnie prywatne zatrudnione w kanadyjskich instytucjach lub uczące się osoby dorosłe i dzieci. Pewnej grupy z listy ofiar na razie nie przedstawiono. Do czego zmierzam, otóż należałoby wziąć po uwagę również hipotezę celowego zestrzelenia samolotu przez władze Irańskie, jeśli jakiś ich ważny aparatczyk z rodziną próbował czmychnąć z kraju na fałszywych paszportach i przy okazji miał ze sobą szkatułkę brylanów i jakieś dokumenty obciążające reżim w Teheranie. Nie wykluczałbym również hipotezy, że Iran wysyłał z zagrożonego kraju poza granice fizyków jądrowych na fałszywych paszportach i Mossad to uniemożliwił poprzez zestrzelenie samolotu Stingerem. Mogli również wysyłać do Kanady z perspektywą przerzucenia do USA dywersantów. Wtedy też Mossad na zlecenie USA mógł dokonać tego zestrzelenia. Te dwie ostatnie opcje są dość prawdopodobne, gdyż USA chciał osłaniać Mossad, a Iran swoje zamierzenia, dletego też USA jak i Iran uzgodnili dla zszokowanej opinii publicznej "przypadkowe zestrzelenie".
    Iran - sprawcą zestrzelenia ukraińskiego samolotu
  • dobrze wiedzieć;
    Jak widać, z mułłami nie zawsze sprawdza się komunikacja metodą kija i marchewki. Czasem trzeba pogłaskać pod włos :-)
    Tajemnice zaszyfrowanego szwajcarskiego faksu...
  • od siebie dodam tylko, że;
    W kilku ostatnich wystąpieniach zarówno Trump jak i Pompeo zaapelowali pojednawczo do władz irańskich aby ujawnili co właściwie się stało, gdyż to najprawdopodobniej (jak sugerowali próbującym motać irańczykom) był błąd operatorów obrony przeciwlotniczej spowodowany napięciem po ataku rakietowym na bazy amerykańskie w Iraku. Czułem z tonu ich wypowiedzi jakby pośrednio też czuli się współodpowiedzialni za tę tragedię. Jeszcze 2 dni temu władze Iranu zaczęły wykonywać pogrążające ich posunięcia przed przybyciem zaaprobowanych zaledwie kilku ekspertów z dotkniętych tragedią krajów, między innymi przenosili szczątki samolotu do hangaru w celu rekonstrukcji oraz równali spychaczem teren katastrofy. A wszystko to przed szczegółowymi oględzinami dowodów na oryginalnym miejscu ich rozrzucenia oraz przeszukania terenu pod kątem odłamków rakiety oraz śladów materiałów wybuchowych.
    Świat domaga się sprawiedliwości
  • @JimA 17:30:26
    Próbuję się opanować, ale mi to ciężko przychodzi :-)
    Postaram się nie dowcipkować na temat Pana Gadowskiego, skoro dostrzegasz w Nim pewien majestat.
    PZDR
    Czy w najbliższym czasie czeka nas III WŚ?
  • @eonmark 17:09:48
    Wiam i o zdrowie pytam.
    Też nienawidzę własnej optyki i ją zwalczam :-)
    Co ja zrobię skoro ta optyka całkiem nieźle opisuje rzeczywistość i czas pokazuje, że z reguły jest poprawna.
    Nic nie należy wykluczać, niemniej "dyrekcja" też ma instynkt samozachowawczy i hoduje nas po to aby im się żyło dostatnio i zdrowo. Pewnie mają enklawy i schrony gdzie naczalstwo mogłoby teoretycznie przebumelować kilka generacji aż radiacja spadnie do poziomu przeżywalnego dla gadów, ale ich się namnożyło bez liku i ich "offsprings" są nieco rozpieszczeni i lubią podróżować w urocze zakątki globusa i wygrzewać gadzie skóry w promieniach bynajmniej nie gwiazdy Dawida, a naszej życiodajnej gwiazdy Słoneczka.
    PZDR
    Motherfucker i inne sowieckie kolędy dnia dzisiejszego