Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Cyanide and Happiness

 • @Vinto 10:34:53
  Niewiele ale zawsze coś - http://www.aif.ru/society/science/1354822
  SPOSÓB NA OGRZEWANIE ROSYJSKIEGO EMERYTA
 • @kowalskijan584 10:05:38
  Podzielam Pana opinię.Odczytałem to zdanie zaraz na początku artykułu podobnie,zaskoczyło mnie z jaką łatwością po spojrzeniu na tekst można to uczynić.NADZIEJA MAŁA JAK MRÓWKA TURA ZWYCIĘŻYĆ MOŻE.
  Pozdrawiam.
  Wiadomość dla Boga
 • @provincjał 16:34:00
  Uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym... nikt nie słyszał.
  http://www.ipla.tv/Sugar-man/vod-5953755
  Noblista Dylan czyli Robert Allen Zimmerman
 • @nana 11:30:08
  Polecam Pani uwadze film o Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu.Ponoć ostatniej która kształci klasycznie. :) doc.rt.com/filmy/sankt-peterburg-akademiya-hudozhestv/#part-1

  Proszę się nie bać się sztuki nowoczesnej-jest tam tyle samo dobrego malarstwa jak i w dawnej i tyleż samo marnego.W pewnym sensie obraz jest również meblem,dopełnia wnętrze,towarzyszy nam w życiu,czasem to pamiątka,swiadectwo gustów naszych przodków.My także pozostawimy po sobie dowody naszej wrażliwosci na piękno.O gdybym był na tyle bogaty aby posiadac w swoim zbiorze prace np.Piotra Potworowskiego nie niepokoił bym się komentarzami potomków:)
  Ludzie kochający sztukę w każdej jej odmianie odnajdą rzeczy wartosciowe.
  "bohomaz” – ukraińska etymologia („malarz świętych obrazów”) wskazuje właśnie na ikonę. A przecież dla nas „bohomaz” to tyle co liche malowidło, tandetny obraz, kicz.
  Pozdrawiam.
  Drzeworyty Hokusai
 • Bardzo bogate godzinki księcia de Berry
  Opatrzona już ta japońska sztuka,piękna,melancholijna,ascetyczna i na zawsze nowoczesna.Proponuję pod następne rozważania Les Très Riches Heures du duc de Berry.Niieprzemijające swiadectwo chrzescijańskiej Europy.Piękno w czystej postaci.Pozdrawiam.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bardzo_bogate_godzinki_księcia_de_Berry
  Drzeworyty Hokusai
 • @nana 16:41:53 takie tam dla rozrywki
  Fajne!Mój wynik http://s2.postimg.org/j8c924k5l/m_j_wynik.jpg
  http://wvw.igame.com/eye-test/?fbs=7||PL
  + Wojna domowa na Ukrainie 26.06.2015r - Quo vadis
 • Wesołe historie w drodze na Księżyc
  Polecam to jeden z zabawniejszych filmów w temacie.
  https://youtu.be/MgPcfQ-Hc-Y
  Gdzie się podziało 400 kilogramów księżycowych skał ?
 • Teoria Heartlandu H. Mackindera
  Obecna sytuacja to jedynie konsekwentne realizowanie teorii Hartlandu-Halford John Mackinder.W roku1919 napisał "Idee demokratyczne i społeczeństwo" (Democratic Ideals and Society). To tam zawarł najbardziej znane swoje słowa:"kto panuje we wschodniej Europie-panuje nad sercem Eurazji. Kto panuje nad sercem Eurazji-ten panuje nad wyspą światową-kto panuje nad wyspą światową ten panuje nad światem."Właśnie oglądam rosyjski dokument w którym jest między innymi o tym mowa-Что будет с Украиной? 2015 Фильм сенсация podaje link- https://www.youtube.com/watch?v=6vm2gCJK-Yg
  i cytat za wikipedią"Jego nowatorstwo polegało na traktowaniu zagadnień historycznych jako wykładni geografii. Potrafił spojrzeć na dzieje świata globalnie z perspektywy obserwatora kuli ziemskiej. Wyszedł od stwierdzenia, że lądy stanowią faktycznie małe wysepki na oceanie światowym, a panowanie na lądach zapewnia kontrolę tego morza. Kluczową dla jego teorii geopolityki była koncepcja Heartlandu. Heartland to według niego stepy Azji Środkowej (dzisiejsze republiki środkowoazjatyckie), opanowanie Heartlandu daje kontrolę nad Eurazją. Ta z potęg, która kontroluje Eurazję, może zapanować nad światem. Zwolenniczką jego teorii jest m.in. była sekretarz stanu USA Condoleezza Rice. Potwierdzeniem jego teorii jest wyścig strategiczny USA i Rosji o wpływy w Azji Środkowej."
  link do ciekawego artykułu na ten temat - https://pracownia4.wordpress.com/2014/04/14/geopolityka-imperium-teoria-heartlandu-h-mackindera-i-doktryna-powstrzymywania-rosji/
  Pozdrawiam.
  Wojna polsko-rosyjska - dlaczego i jak jej zapobiec
 • @PiotrZW 09:05:09
  Nie brylują oni tam ciężko pracują!:)
  Dzikie Pola oligarchów
 • http://jeznach.neon24.pl/
  Szanowny Panie Bogusławie pozostał Pan jedynym autorem dla którego warto jeszcze otwierać przeglądarkę i to od razu z adresem http://jeznach.neon24.pl/.Pomijając odejście wielu zacnych blogerów,powrót męczących komentatorów, szata graficzna,jej rozkład i estetyka to kombinacja która doprowadzi ten portal do całkowitego upadku.Pozdrowienia.
  Dzikie Pola oligarchów
 • @nana 21:20:10
  Barykada w okręgu dobrze wyglądała w westernach ale co to za obrona być otoczonym przez siły zła w ich nieprzebranej masie głupców (grecy utożsamiali grzech z głupotą)Jak długo można dzierzyć taką obronę?Moje skojarzenie zrodziło się na skutek obserwacji naszego rodzimego ogródka a patrząc w daleki świat nie widzę żadnych poważnych sił pod zachodnim słońca blaskiem, gotowych przywrócić porządek polityczny,społeczny,wartości kultury etc.Czy obrona w takim "kółku"niewielu nieuzbrojonych w nic ponad słowo nie jest tak naprawdę obozem?Jest.
  Wojna domowa na Ukrainie 17.03.2015r - Quo vadis
 • @nana 20:52:58
  A jesli już mowa o szczęściu bez trucizny polecam film dokumentalny reż Дмитрий Васюков który daje bardzo dużo do myślenia każdemu kto siedzi zakotwiczony w cywilizacji.Proszę zobaczyć wszystkie cztery części. https://www.youtube.com/watch?v=bITElb4l_SY
  Wojna domowa na Ukrainie 17.03.2015r - Quo vadis
 • @nana 20:52:58
  Ja sem mały i niegroźny a nick rzeczywiście od serialu pochodzi.Po jednej stronie barykady ale ta barykada jest okręgiem niestety. Ukłony.
  Wojna domowa na Ukrainie 17.03.2015r - Quo vadis
 • @nana 20:36:53
  Oczywista oczywistość!Pozdrowienia.
  Wojna domowa na Ukrainie 17.03.2015r - Quo vadis
 • Rosja przeprowadza próbę wojny.
  17.03.2015, 18:54 |  Dennis Thalmann
  Rosja przeprowadza próbę wojny.
  Rosyjskie ministerstwo obrony prowadzi ćwiczenia na dużą skalę, z udziałem prawie wszystkich istniejących modeli broni, w tym bombowców strategicznych systemów rakietowych "Iskander", komunikacji i zwalczania okrętów podwodnych. NATO już określiło te ćwiczenia zagrożeniem dla stabilności globalnej a eksperci zaznaczają że ich skala świadczy, że Rosja, odpracowuje na dużą skalę operacje wojskowe przeciwko Zachodowi.
  W ramach ćwiczenia na dużą skalę Rosyjski MON prowadzi przegrupowanie wojsk na zachodnim, północnym i południowym kierunku, włączając przerzut do Krymu strategicznych bombowców Tu-22M3-zdolnych do przenoszenia pocisków z głowicą jądrową. Bombowce są skierowane także do Obwodu Kaliningradzkiego, a siły lądowe na Bałtyku będą wzmocnione taktycznym kompleksem rakiet "Iskander", które dostarczą na desantowych okrętach Floty Bałtyckiej. W Morzu Barentsa statki wojenne niszczyciele łodzi podwodnych i samoloty szukają łodzi podwodnych. W regionie Niżnym Nowogrodzie trwają czołgowe ćwiczenia strzeleckie.
  W Arktyce, w celu zwiększenia grupy "Północ" przygotowują się do przerzutu dwa wzmocnione półki wojsk powietrznodesantowych - WDW (Воздушно-десантные войска)
  Na Północnym Kaukazie ćwiczyć będzie ponad 2 tys. żołnierzy łącznościowców i ponad 500 jednostek specjalnej techniki.. Łącznościowcy Południowego wojennego okręgu dokonali 300-kilometrowego marszu w okręgu stawropolskim i 50-kilometrowe przerzuty w Północnej Osetii. W naukach także uruchomieni zwiadowcy rosyjskiej wojennej bazy w Armenii, którzy odpracowują działania w górach na poligonie Pambak.
  Ekspert wojskowy Александр Гольц powiedział "Gazeta.ru", że
  ćwiczenia na taką skalę sugerują, że armia rosyjska realizuje działania na wypadek wojny z Zachodem.
  "Jeśli obejmują zasięgiem Krym, Arktykę i Kaliningrad - oczywiście, to opracowuje się wielką wojnę.nie znamy scenariusza, ale chodzi o przećwiczenie działań na kilku teatrach. Jako potencjalny wróg w tym konflikcie są zatem tylko kraje NATO - tylko oni mogą domagać się terytorium Rosji w Arktyce, Krym, Kaliningrad. Chodzi o wypracowanie wojny na dużą skalę z Zachodem "- stwierdził Гольц.
  Zaznaczył jednak, że do tej pory ani Zachód, ani Rosja nie mają niezbędnej liczby żołnierzy do prowadzenia na szeroką skalę ofensywę.
  "Zaczepna operacja powiązana jest z tym, że trzeba zajmować terytorium. A ani u nas ani u nich po prostu nie ma takiej ilości wojsk. W rosyjskich lądowych siłach stworzono koło 70 ogólnowojskowych brygad. W NATO — niewiele więcej. Ale dla agresji tego to zamało. "- powiedział ekspert, zwracając uwagę, że fizyczne zniszczenie jako cel sam w sobie, w nowoczesnych konfliktach zbrojnych nie może być rozpatrywany.
  Były szef wywiadu syberyjskiego okręgu wojskowego, generał Emerytowany Сергей Канчуков uważa również, że rzeczywisty konflikt zbrojny między między Rosją a USA jako przywódcą NATO jest niemożliwy.
  « do rzeczywistego konfliktu nie dojdzie. Amerykanie nigdy z nami nie będzie walczyć, bo nigdy nie walczył z silnym przeciwnikiem – dla nich wystarczający był Wietnam, gdzie otrzymali pełny program(skalę działań wojennych). Ale nawet ze słabymi przeciwnikami żadnych osiągnięć nie mają - w Iraku, zostali pokonani, to samo czeka ich w Afganistanie i tu "- powiedział Канчуков" Gazeta.ru ".
  Niemniej jednak, powiedział, że USA aktywnie przygotowuje się do wojny w Europie na dużą skalę.
  "W ciągu półtora roku w Europie, Amerykanie podjeli kilka przygotowań infrastruktury i sprzętu operacyjnego dla operacjach bojowych: przywrócone lotniska, przebudowywane koszary, odtworzone poligony. To przygotowywanie do rozmieszczenia grupy uderzeniowej. . Z krajów bałtyckich szturmowe grupowanie w 20 tys. lodzi z wsparciem lotniczym NATO jest w stanie zrealizować pewną porażkę, jeżeli nie będziemy przyjmować adekwatnych miar odporu, jeżeli będziemy siedzieć i czekać, kiedy po nas będą nanosić uderzenie », — zaznaczył generał.

  Głównym cel ćwiczeń - aby pokazać możliwości Rosji w odpowiedzi na działania NATO w pobliżu granicy z Rosją.
  "Widzimy realne działania: przenoszenie wojska do krajów bałtyckich, Niemiec, Rumunii, Polski, dostawę stu czołgów do Estonii i na Litwe, wprowadzenie dwóch lotniskowców na Morze Śródziemne, sześć okrętów wojennych na Morzu Czarnym. Dlaczego oni to robią? Nie ma żadnej agresji ze strony Rosji, wręcz przeciwnie, teraz my odpowiadamy na ich agresję "- powiedział Канчуков .
  Ćwiczenia rozwiązują naraz wiele problemów, w tym dość powszechne - na przykład przygotowanie do — na przykład, przygotowują żołnierskie działania do ćwiczeń z zadań, które zaplanowane są na kwiecień.
  "Trwają normalne rutynowe szkolenia bojowe, które powinny zakończyć się kontrolnym sprawdzianem w kwietniu, w oczekiwaniu na nie testowane jest bojowa gotowości jednostek i koordynacji walki w ogóle" - powiedział generał.
  Innym problemem, który rozwiązują ćwiczenia - elementy przyszłego planu dla obronności państwa, wyznaczone przez Prezydenta muszą zostać zrealizowane do końca 2015 roku. "To algorytm dla przerzutu oddziałów, zwiększenie wysiłków w określonym kierunku, tworząc wielo rodzajowe ugrupowania. Jest to przeprowadzane w celu sprawdzenia gotowości żołnierzy do wykonywania zadań, które zostaną utrwalone potem w tym planie » "- powiedział Канчуков. .
  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg nazwał działania rosyjskim zagrożeniem dla stabilności świata, przypominając, że przed operacją dołączenia Krymu również odbywały się ćwiczenia na dużą skalę.
  "Ćwiczeń jest coraz to więcej i są przeprowadzane bez uprzedzenia" - powiedział Jens Stoltenberg. Podkreśla on, że ćwiczenia wojskowe powinny być przedmiotem dyskusji przed rozpoczęciem w celu uniknięcia nieporozumień "« niedogadania »" przypadki, gdzie coś może wymknąć się spod kontroli.
  Według Stoltenberga, NATO nie prowadziło tak wielkich ćwiczeń od zakończenia doktryny "zimnej wojny", gdy w Rosji w ostatnich dwóch latach, jest to powszechną praktyką.
  Szef Sojuszu uznał potrzebę utrzymania kontaktów z Rosją i zwiększenia przejrzystości w stosunkach. "Każdy naród ma prawo do prowadzenia ćwiczeń, o ile są one zgodne z jej zobowiązaniami międzynarodowymi" - stwierdził Stoltenberg.
  Za http://www.gazeta.ru/politics/2015/03/17_a_6602669.shtml
  Tłum- Cyanide and Happiness
  Wojna domowa na Ukrainie 17.03.2015r - Quo vadis
 • Ukraiński czołg ostrzelał samochód osobowy
  Ukraiński czołg otworzył ogień do samochodu Pospolitego Ruszenia Donbasu. W wyniku czego zgineło dwóch noworosyjskich żołnierzy. Do zajścia doszło nieopodal Mariupola.
  O rażącym naruszeniu zawieszenia broni dowództwo sił zbrojnych Donieckiej Republiki Ludowej poinformowało przedstawicieli OBWE
  za-http://novorossia.today/
  Wojna domowa na Ukrainie 17.03.2015r - Quo vadis
 • Dzień Legionistów na Łotwie czyli 16 marca pod znakiem SS?
  Latviešu leģionāru diena
  Dzień Legionistów obchodzony po raz kolejny w 2015 roku, to ważna uroczystość w dacie łotewskich obchodów świąt narodowych, jednakże niezwykle trudno jest życzyć Łotyszom najlepszego.

  Oczywiście nie nam jest orzekać o tym, kto może świętować w swoim kraju i jakie rocznice, jednakże nikt kto ma odrobinę szacunku do siebie nie może uszanować jakiejkolwiek formuły wspominania poległych SS-manów, niż wspominanie zmarłych przez rodziny. Argumentacja o jedynym sposobie obrony niepodległości Łotwy przed „agresją” ze strony ZSRR pod sztandarem SS jest chybiony, albowiem to właśnie ta spolegliwość Łotyszy wobec swoich hitlerowskich „wyzwolicieli”, spowodowała działania Armii Czerwonej. Nawet przy uznaniu, że Łotysze nie mieli ochoty należeć do ZSRR, nic nie uzasadnia walki w szeregach zbrodniarzy wojennych, morderców i pospolitych bandytów.
  http://i2.wp.com/obserwatorpolityczny.pl/wp-content/uploads/2015/03/Bundesarchiv_Bild_183-J16133_Lettland_Appell_der_SS-Legion.jpg?zoom=2&resize=300%2C197
  To zaskakujące, że niepodległa, należąca do Unii Europejskiej i NATO – Łotwa, przez cały okres swojej odnowionej historii, nie tylko nie rozliczyła się z przeszłości, ale jeszcze pozwala na jej afirmację.
  Całość - http://obserwatorpolityczny.pl/?p=30796
  Wojna domowa na Ukrainie 17.03.2015r - Quo vadis
 • USA – finansowa ruina
  USA, w porównaniu z Grecją, stoją gorzej o 16 razy. Stan finansowy USA jest katastrofalny a zadłużenie zagraniczne jest dużo bardziej poważne niż zadłużenie Grecji, która z trudem spłaca swoich wierzycieli nawet po zmianie rządu w kraju.

  O tym fakcie powiedział dzisiaj profesor amerykańskiego University of Boston, Lawrence Kotlikoff, przemawiając przed Komisją Senacką tego państwa.

  „W rzeczywistości nasz naród znajduje się w gorszej sytuacji finansowej niż jakikolwiek kraj rozwinięty, w tym i Grecja” – powiedział Kotlikoff zwracając uwagę, że dane statystyczne ustalają wielkość deficytu amerykańskiego budżetu, który w stosunku do długu publicznego wynosi 210 bilionów dolarów albo 211%. Taka liczba czyni go większym niż grecki gdzie stosunek wynosi 175%. W ten sposób” – podkreśla uczony – „sytuacja USA w porównaniu z Grecją jest 16 razy gorsza”.
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/03/USA-NIEWOLA.jpg
  To są astronomiczne kwoty, uważa Kotlikoff, i nie widzi innego sposobu jak tylko anulowanie w terminie wymagalności jego płatności. Skarży się on także, że liczni amerykańscy wyborcy nie są świadomi zadłużenia zagranicznego kraju i zagrożeń, które ono ze sobą niesie w przypadku jego restrukturyzacji lub upadku dolara co może doprowadzić do krachu gospodarki USA.

  Nie wiedzą także o tym, sądząc po wszystkim, triumfujący ukraińscy patrioci USA, upajająco płaszczący się przed upiorem światowej potęgi.
  Za:http://wolna-polska.pl/wiadomosci/usa-finansowa-ruina-2015-03
  Wojna domowa na Ukrainie 17.03.2015r - Quo vadis
 • @Berehynia 17:26:13
  СКОРБИМ-Tęsknimy
  Wojna domowa na Ukrainie 17.03.2015r - Quo vadis
 • @niebieski2 17:28:03
  Tęsknimy.
  Wojna domowa na Ukrainie 17.03.2015r - Quo vadis