Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze danekbb

 • stawka nie jest wysoko...
  żądanie Rosji wypowiedziane przy tej okazji jest logiczne. Kiedyś ono musiało paść. Nie da się unormować stosunków między Rosją a USA/Zachodem, jeśli zaakcepruje się złamanie słowa danego Rosji o nierozprzestrzenianiu się NATO/USA dalej na wschód, co też ma bardzo realną stronę w zwiększeniu zagrożenia Rosji. Tak długo, jak to zagrożenie nie zostanie usunięte, Rosja będzie oczekiwanym objektem przyszłej agresji. Na co kiedyś odpowie podobnie. To jest jedyne rozsądne rozwiązanie, gdyby chciało się usunąć konfrontację długoterminowo. To, że te żadania padły teraz, świadczy, że Rosja liczy się z wybuchem wojny i to już wkrótce, przy czym jednym z celów tej wojny byłoby wypełnienie tego dla trwałego pokoju nieodzownego żadania
  Pokerowe ultimatum Putina
 • @Ben Nechar 12:40:26
  niby racja. Tylko po 1sze jedno z wydań chrześcijańskich to krzyżowcy, IRA, i podobni. Może tego na 1szy rzut oka nie widać w 10 przykazaniach, lecz i głupota jest grzechem albo że bycie chrześcijaninem nie zapewnia uwolnienie się od wrogich działań.
  Sami Świadkowie Jehowy są tak zindoktrynowani, że żadnemu nie możnaby powierzyć bardziej skomplikowanego zadania. Lecz przecież centrala może podesłać jakiejś gminie "brata" z innej gminy ;)
  To jest tylko teoretyzowanie, lecz faktem jest, iż ta organizacja jest idealna do realizacji specjalnych akcji wrogiich sił. Czy to się stało - nie wiemy. Warto byłoby wiedzieć, gdyż wcale interesujące wnioski możnaby wyciągnąć o Rosji teraz, o tym co oni wiedzą, co sądzą. Jedno tylko wydaje mi się zupełnie nieprawdopodobne, gdyż nielogiczne i sprzeczne z dotychczasową i obecną praktyką, że Rosja zdecydowała się na brutalne prześladowanie chrześcijan ot tak sobie, gdyż konfesja im nie odpowiada - to zupełnie nie pasuje do ich postępowania w stosunku do innych religii, czy chrześcijańskich odłamów. Jedynym racjonalnym wyjaśnieniem jest, że Rosja widzi w działalności Świadków Jehowy zagrożenie i ma do tego poważne poszlaki, czy dowody.
  Wolność wyznania - jak długo jeszcze w naszym kraju?
 • jaką organizacją są świadkowie Jehowy ?
  czasami mam wizytę Świadków Jehowy. Słuchają tak samo chętnie, jak opowiadają, lecz nie miałem wrażenia, że to, co im powiedziałem było czymkolwiek innym, niż czystą taktyką w formie uprzejmości, a nie zauważeniem moich wypowiedzi, które miały treść i na które możnaby odpowiedzieć.
  Gdy zazwyczaj byli to tubylcy, zdarzyło się kilka razy, że pojawili się sami Jankesi.
  Gdyby tak już z tego wyciągnąć wnioski, to byłyby one takie: Świadkowie Jehowy to w wysokim stopniu zdyscyplinowana, zindoktrynowana organizacja z główną siedzibą w USA - to nie ulega wątpliwości.
  Wydaje mi się pewne, że większość członków tej organizacji są żarliwymi chrześcijanami. Lecz ta organizacja nadaje się świetnie, ażeby jakieś inne organizacje mogłyby w niej działać – to się aż rzuca w oczy.
  Co się Rosjanom w tej organizacji nie spodobało ? Ich powiązanie i sterowanie z USA ? Czy też znaleźli jakieś konkretne poszlaki na działalność w rodzaju NWO, czy szpiegowskiej ? Jakby nie było jest oczywiste, że ta organizacja jest potencjalnym zagrożeniem w czasie, gdy USA przygotowuje wojnę przeciw Rosji. To jest poszlaka na to, jak bardzo Rosja widzi bliskie realne zagrożenie wojną.
  Wolność wyznania - jak długo jeszcze w naszym kraju?
 • @zygmuntbialas 00:16:26
  Dziękuję za miłe słowa.
  Tak, to nie muzułmanie wywołali 2 wojny światowe, ale czy oni są lepsi, niż katolicy byłoby udowodnione dopiero wtedy, gdyby się im dało ten przemysł zbrojeniowy i te bomby atomowe (najpierw może Arabii Saudyjskiej ;) ). Miałby Pan rzeczywiście na to ochotę ?
  Co się dzieje w Europie - 02.08.2016.
 • Dunina najnowsza teoria nie pasuje do faktów
  Tu Dunin ponadciągał fakty i interpretacje, ażeby pasowały do jego najnowszej teorii. I tak PEGIDA jest nacjpnalna w sensie interesu Niemiec i nie jest antyrosyjska. Są w niej jawni naziści, lecz ten odłam jest pod stałym naciskiem. Ten ruch jest reakcją na prowadzoną politykę sprzeczną z wolą ludności, więc Niemców. Może i udało się tego i owego z góry PEGIDY już przekupić, ale na ulicę wychodzą ci, którzy są przeciwni islamizacji Niemiec, rujnowaniu Niemiec sankcjami przeciw Rosji, przygotowaniami wojny z Rosją, które zniszczą Niemcy.
  Terroryzm islamski wydaje się być narzędziem CIA w wersji GLADIO II. I trzeba przyznać, że to jest świetny pomysł, gdyż trudniej jest z katolika zrobić masowego mordercę, niż z muzułmanina, który pobudki do mordu ma już wessane od kołyski – muzułmanin nie będzie miał wyrzutów sumienia, wręcz przeciwnie i już tak od razu, bez prania mózgu, można go do mordowania „niewiernych” użyć.
  Duninowi wydaje się PEGIDA podejrzana, gdyż z niej może wyjść ruch nielegalistyczny, który sięgnie po metody przemocy (co już się czasem działo), a w końcu może doprowadzić do wojny domowej. Straszne rzeczy, zwłaszcza patrząc z Rosji. Lecz gdy zdamy sobie sprawę, w jakim kierunku pchają nas w Europie polityczne elity prowadzące politykę USA, może to nie są jeszcze te najstraszniejsze rzeczy, gdyż wskutek tej polityki, większości grozi zagłada i już tak od razu również strata tożsamości narodowej, kulturowej oraz ciągły terroryzm państwowy w dziedzie fiskalnej i socjalnej. Przy tym ponieważ z demokracji została tylko fasada, nie jest wielce prawdopodobna zmiana klasy politycznej w wyniku wyborów : stopień manipulacji i inwigilacji stojący do dyspozycji klasie rządzącej, sprzężonej w ramach NWO zdolny jest temu zapobiec.
  Tym źródłem wszystkich tych problemów jest mała grupa ludzi o gigantycznych możliwościach, zasobach finansowych, które użyła do zdobycia i utrwalenia supremacji politycznej. Dopóki ta grupa nie straci swej władzy, nasze życie nie jest wiele warte.
  Co się dzieje w Europie - 02.08.2016.
 • marzenia ściętej głowy
  jedynym pozytywnym wydźwiękiem tego artykułu jest, że w Polsce są jeszcze ludzie, którzy rozumieją wyżej opisane zależności. Lecz oczekiwać od polskich władz i polityków zrozumienia tych zagadnień w kontekście Polski, o działaniach nie wspominając, jest znów zupełnym niezrozumieniem polskiej polityki, tj. klasy politycznej. Oni nie są na jakimś poziomie, lecz daleko poniżej z ich mentalnością podwórkowych rzezimieszków, a w najlepszym razie gangsterów. Po nich nie można niczego oczekiwać, niż tego, co dotychczas, czyli bezwzględnej, łapczywej i zachłannej dalszej grabieży Polaków i już właściwie nie Polski, gdyż ta została niemal doszczętnie rozgrabiona. Dopiero wtedy, gdy się przepędzi tych przesptępców, można myśleć o tym, ażeby było lepiej
  Industrial 4.0 : Niemiecka rewolucja przemysłowa
 • @Nibiru 06:25:10
  Pucz w Kremlu ? Dość kuriozalny żart, gdyż wyłącza układy sił w Rosji. Nie tylko bowiem Putin prowadzi tą politykę, lecz cały jego sztab - gdyby Putin został zamordowany, w polityce Rosji niewiele się zmieniłoby. Manewry koło granic Rosji powodują wręcz przeciwne do zamierzonych efekty, gdyż skłania to Rosję do większej konsolidacji i uwagi.
  Ilość podanych wojsk i sprzętu biorących udział w manewrach nie musi się zgadzać: może ich być tam 100x więcej - w przeszłości tak właśnie udawało się wprowadzić w błąd przeciwnika nieraz.
  USA chce (i musi) pokonać Rosję i Chiny, lecz to nie znaczy, że chce ją okupować w całości. USA czeka albo na wykańczanie się gospodarcze Rosji (czego się raczej nie doczeka), albo na odpowiedni moment do uderzenia jądrowego, i też konwencjonalnego, ażeby znacznie osłabić Rosję, tak ażeby nie była potem groźna, tzn. ażeby w Rosji wyglądało tak, jak teraz w Libii, albo przynajmniej w Iraku. I w tym zapewne USA przeliczy się mocno, gdyż Rosja oświadczyła wyraźnie, że wojna dojdzie do USA. Przy tym napewno w wszelakie plany Rosji są wintegrowane Chiny, co czyni prawdopodobnym inwazję na teren USA. Rosja i Chiny stoją tu z plecami do ściany, a USA chce być panem całego świata. Już nie jest pytaniem czy, lecz kiedy. Niestety rządzą nami degeneraci, przestępcy, w najlepszym razie zdrajcy, a wśród Polaków świadomość tego jest nikła - będziemy nie więcej niż słomką na fali w tych tragicznych wydarzeniach.
  Co się dzieje na świecie - 09.06.2016.
 • ciekawe wcale nie jest...
  kogo neokoni wystawią jako swoją marionetkę, gdyż tego już mają: Clinton przede wszystkim. A oprócz Sandersa i może Trumpa wszyscy są jeich ;) Gdyby demokracja, a przynajmniej jakieś jej resztki, byłyby w USA realne wtedy rzeczywiście świat odetchnąłby od USA. Lecz USA jest oligarchią i ci neokoni nie pogodzą się z gasnącą rolą USA o krok przed zgarnięcia świata. Oczywiście, że wojna na Bliskim Wschodzie wkrótce ruszy pełną parą, jak i gdzie indziej. Zadziwiające jest, że ludzie w USA zdają sobie w o wiele mniejszym stopniu sprawę, kim jest ich państwo, niż ludzie z zewnątrz. Jak to widać po tym artykule
  Wymuszona rezygnacja Jeba Busha-widziane z USA
 • spekulacje o spekulacjach
  Powyższy artykuł jest niczym więcej niż wytworzeniem sztucznej sensacji, a faktów na których się opiera realnie nie ma. Do tego "zręcznie" zostały pominięte zasadnicze elementy tej całej gry, którą przecież wywołały USA. Przyczyną obecnych napięć jest bowiem dążenie USA do stania się jedynym hegemonem, a przeciwdziałanie państw BRICS podłamuje podstawy utrzymania się USA jako mocarstwo. USA w obecnej postaci nie może zrezygnować z tych dążeń, gdyż oznacza to ich całkowite załamanie. Istnieje aż za dużo poszlak i informacji, ażeby w to wątpić. Z tego wynika, że powyższe spekulacje są bezpodstawne, nie dadzą się pogodzić z tym, co już napewno jest wiadome.
  Zdrada w Monachium
 • bardzo realistyczne wnioski...
  odarte z zasłony propagandowej. Sądzę jednak, że ten wytwarzany chaos jest częścią planu, gdyż np. ropę za pół darmo z terenów zajętych przez ISIS USA ma, tak samo, jak w Libii: łatwo jest im tam wymusić odpowiednie postawy na słabych grupach terrorystów, którzy byli zresztą od samego początku zależni od USA. Tak samo sterowana fala emigracji jest częścią planu, ażeby sterroryzować społeczeństwa Zachodu zniszczeniem resztek demokracji, barbaryzacją, wymianą samych społeczeństw oraz samym terrrorem, o który zadbają ci muzułmanie z tego eksodusu. Z tego wynika, że III WS może w każdej chwili już wybuchnąć. Nie sądzę, że dla Polski jest przewidziana inna rola z uwagi na umyślnie spowodowaną jej słabość, niż pozycja wyjściowa do ataku i działań wojennych, co zapewni wyniszczenie Polski. Dlatego jeśli nie wymieciemy tych reprezentantów obcych sił w Polsce, nie przeżyjemy tego.
  Podwójna gra zachodu na globalnej scenie
 • jest naszym prawem bronić się
  przed tym bandytyzmem reprezentantów sił, które okupują Polskę. Każde środki powiiny być uznane za legalne
  SOSNOWIEC – BANDYCKIE EKSMISJE NA BOŻE NARODZENIE
 • ludzie czują, że będzie wojna, a co niektórzy umieją to uzasadnić
  Nie zgodzę się z twierdzeniem, że działania USA wykazały bezsilność Rosji. Wręcz przeciwnie.
  Rosjanie wiedzieli, że USA przygotowuje pucz na Ukrainie i świadomie nie przeszkadzali. Dlaczego ? Gdyż jedną z ich strategii jest opieranie się na prawie międzynarodowym. Oraz w tym przypadku dlatego, gdyż dobrze zinfiltrowana Ukraina jest dla Rosji wymarzonym polem starć i bitw z USA i Zachodem. Obecnie widać, jak bardzo to jest słuszne, gdy zupełnie zrujnowana Ukraina jest na utrzymaniu USA i Zachodu.
  W Syrii z dnia na dzień Rosja wyparła USA i Zachód z Syrii, zabroniła im tam latać i to wszystko bez wielkich słów. I do tego nie tylko w Syrii, lecz na w2ielkich połaciach Bliskiego Wschodu USA i Zachód zostały wyparte, straciły swoje spływy. Rosja utopiła tam miliardy $ USA kilkoma posunięciami. Rosja zmobilizowała do tej wojny olbrzymie lokalne siły po swojej stronie: Liban(Hizbolla), Iran, Iran, podobno też Afganistan no i samą Syrię. To jest koalicja, której nie da się pokonać wynajętymi bandziorami w rodzaju ISIS, czy Academii.
  Zestrzelenie samolotu rosyjskiego nie było nauczką, jak to przedstawiają media mainstreamowe, lecz bezsilnym, bezradnym i tchórzliwym aktem – znów rosyjska reakcja była optymalna i adekwatna w stosunku do tych zbirów.
  Obecna sytuacja znaczy, że jeśli nastąpi atak na Rosję, to nastąpi on w Syrii. Z daleka od Rosji. A ten atak nie zakończy się pokonaniem koalicjantów Rosji i zapewni dużą i drogą wojnę USA i Zachodowi, przy minimalnych kosztach Rosji. Lepiej nie można, patrząc ze strony Rosji.
  Oligarchom nie są najważniejsze pieniądze, wygoda, lecz ich władza i znaczenie. To stawia ich na pozycji nadludzi, a patrząc z boku, zbrodniarzy i psychopatów. Dlatego będzie ta wojna ABC.
  Wojna na horyzoncie
 • zorganizowane igrzyska...
  za pieniądze międzynarodowej finansjery, nazwane wyborami, a teraz ta przepychanka między kanaliami obcych sił nie jest aż tak fascynująca, jak to się niektórym wydaje. Gdyż dla Polski i Polaków pod kreską wyjdzie na to samo. Wyrażenie solidarności z PiSem i Kaczyńskim tylko dlatego, że jest atakowany przez zbirów z tej samej paczki, jest śmieszne, gdyż oni się biją nie dla Polski, lecz o podział łupów, a tym łupem są dobra zagrabiane Polakom.
  Do Przyjaciół Moskali, wróć, PiSowców ...
 • @detektywmjarzynski 19:26:02
  czy istotnie doszło do tej eksmisji ?
  Eksmisja matki z dzieckiem w Sosnowcu
 • dziewne, dziwne ...
  że Polacy nie powstaną przeciwko tym zdrajcom. Jeszcze można w Polsce przeżyć, a pogarszanie się sytuacji jest zbyt powolne, ażeby większość straciła nadzieję, że będzie lepiej. Obawiać się można, że dla większości fakt straty suwerenności na rzecz oligarchii USA (w czym Niemcy mają swój udział) jest zbyt abstrakcyjnym pojęciem, ażeby coś z tym zacząć. Również wynikające z tego konsekwencje muszą być niejasne – to jest zrozumiałe, gdyż jeszcze na Polaków nie spadały bomby atomowe, więc skąd mieliby o czymś takim coś wiedzieć, czy to przewidzieć. Gdyby Polacy wiedzieli co im grozi z prawdopodobieństwem w okolicach 100%, nie siedzieliby w swoich domach, lecz bylłiby na ulicy.
  Obecnie jedynie w partii Zmiana widziałbym nadzieję, lecz po następnym stopniu radykalizacji.
  Pierwszy miliard euro dla banderowców-widziane z USA
 • kilka uwag
  Zacharowa jest jedynie dyplomatycznie uprzejma, nic więcej. To taka urzekająca cecha ludzi kulturalnych, zachowujących pogodę w nawet dramatycznych sytuacjach, specyficzna dla rosyjskiej dyplomacji w tych czasach. Rsojanie wiedzą, że żadnego zwrotu w polityce USA nie będzie, co wśród uprzejmości zostało na końcu wspomniane. USA pokazuje często swój prawdziwy stosunek do Rosjan, ostatni raz zaledwie przed kilkoma dniami : są oddani do odstrzału.
  Bloomberga pióro zdradza kogoś prosto jeszcze ze świeżym dyplomem: wylicza możliwości bez większej analizy i wnikania w szczegóły, że wszystko co możliwe nie jest w takim samym stopniu prawdopodobne: jeśli Merkel zostanie zmuszona do odejścia to jedynie na żądanie hegemona ; innej opcji nie ma w demokracji a la USA. Jeśli Le Pen wygra to tylko wtedy, gdy będzie pewne, że nie zagraża interesom USA . Putin Obamy nie owinie, gdyż Obama jest marionetką oligarchii FEDu, więc już dawno jest tak owinięty, że nie ma tam co odwijać. Pomysł, że mogłaby nastąpić walka USA z ISIS zanim upadnie Assad, będzie podporządkowana Rosja i Chiny, jest zabawny, zdradza niepojętą ignorancję albo aportowanie „jedynie słusznej sprawie”.
  Jeśli Turcji wydano nakaz zrobienia tej prowokacji to napewno nie bez stworzenia bilansu strat i zysków dla Turcji. To jest poszlaka, że zaatakowanie Syrii wraz ze wszystkimi tam jej sprzymierzeńcami jest planowana na względnie bliski termin
  Środa, 16.12.2015
 • ten artykuł to tylko nudna tylko propaganda
  porównania szkolne, na poziomie prostej arytmetyki, "pobożne" życzenia, wiara zamiast faktów czy istotnych analogii historycznych. Przez to widoczna jest ubóstwo edukacji autora.
  Nie dyskutuję z tymi wypocinami, gdyż jestem przekonany, że bez wiekszego trudu można poznać słabe punkty, czy banalne pomyłki w tych wywofdach.
  Dziwię się, że taka surowa propaganda tu została umieszczona
  Gdzie zatrzyma się Rosja ?
 • Dymisja ?
  oczywiście o dymisji Erdogana ani mowy nie będzie. Wśród obecnej monstrualnie kłamliwej propagandy ani słówko nie ukaże się w oficjalnej prasie w krajach "demokracji" USA, czyli ich wasalach. A tej nieoficjalnej nikt oficjalnie nie bierze pod uwagę. Nawet nie będzie trzeba mówić, że nic się nie stało, gdyż ta oficjalna propaganda teraz to nie są zwykłe kłamstewka tu i tam, lecz to są opisy równoległej rzeczywistości, której nie ma.
  Wielu teraz ma wrażenie, że decydenci krajów "demokracji" USA zwariowali, w tym jest wielu takich (polecam Willi Wimmer), którzy byli, albo są jeszcze w służbach państwa na wysokim szczeblu. Dla porównania w czasach bloków ZSRR-NATO wydawało się wszystkim, tym na dole, jak i tym na górze, jasne, że konfrontacja oznacza zagładę ludzkości – teraz to zdaje się tym na górze zupełnie możliwa wygrana w konfrontacji militarnej z Rosją.
  Mam pewną teorię, która ten fenomen wyjaśnia : ci decydenci to marionetki oligarchii FEDu, a ci są tak bardzo bogaci i co za tym idzie wpływowi, z tak nieograniczoną władzą, że powstał u nich kompleks bóstwa. Oni wierzą w swoje nieograniczone możliwości i ich status wysoko powyżej innych ludzi. Oni widzą siebie jako bogów. Taką właśnie mentalność mają ich pośledni reprezentanci w krajach wasalnych, którą wywołały walizki z pieniędzmi, które ich odczłowieczyły.
  Erdogan w opałach
 • @staszek kieliszek 22:11:56
  dolar międzynarodowy to doskonały środek grabieży świata i podstawa niezmierzonego bogactwa dla właścicieli drukarni dolarów (= FED). Funkcjonuje jednak tak długo, jak da się go wtrynić reszcie świata bez alternatywy. Za wyłamywanie się z tej gry zapłacili głową Kaddafi i Hussejn, oraz Syria. Lecz to samo robi teraz Rosja, Ciny i kilku większych graczy. A armia USA z mało wartym dolarem jest tyle samo warta. To potrwa jeszcze trochę, ale trend jest jednoznaczny. To widzą wszyscy, też USA (= finansjera FEDu), więc stąd to dążenie do wojny
  Nie będzie komu wyciągnąć wniosków
 • co cenzorują na interii, tej okupacyjnej gadzinówce
  Obama, kukiełka finansowej oligarchii zarzącającej FED, prowadzi świat prosto do III WŚ. Ci oligarchowie, to szaleńcy z mocnym przekonaniem, że są bogami, a ich najwyższym bogiem jest dolar jako waluta międzynarodowa. Lecz ten rachunek zrobili bez Rosji i Chin, które pracują nad zmierzchem bogów. Jeśli to przebiegnie pokojowo załoga tych 1000 baz USA na całym świecie nie będzie miała dostatecznie pieniędzy, ażeby wrócić do domu. Jeśli nie, wtedy jest nad wyraz wątpliwe, że ”bogom” uda się przeżyć w ich mega-schronach. Tak czy inaczej upadek dolara i „bogów” jest nieunikniony. Tym razem nie uda się im przesiąść się na innego konia. Lecz nie wystarczy nam spokojnie czekać, aż to nastąpi, gdyż wygląda na to, że oni nas wezmą w sobą do grobu. Jeśli nie uda się nam pozbyć ich kanalii w Polsce, naszych „elit”, tak się też stanie.
  Nie będzie komu wyciągnąć wniosków