Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Nick12345678

 • @Ywzan Zeb 10:30:39
  Drogie dziecko (sądząc po piśmie, którego używasz choćby na określenie wyrazu ksiądz), obawiam się, że źle mnie zrozumiałeś.
  Pewnie było wesoło i kolorowo, ale zapewniam Cię, że nie wszystkim.
  Ksiądz słusznie zwraca uwagę na to, że już najwyższy czas zacząć się cieszyć życiem. Zgadzam się w 100%, że martyrologiczny charakter większości imprez okolicznościowych, zamiast nas cieszyć, męczy i nie prowadzi do łączenia Polaków, ale wręcz przeciwnie.
  Życzę Ci bliższego zapoznania się z historią naszego pięknego kraju.
  Czy potrzeba nowego hymnu?
 • @Ywzan Zeb 20:34:46
  Sarmaci nie stronili od imprez. W bogatych i barwnych ciuszkach miło spędzali czas. Sarmata to dla mnie synonim współczesnego, bezwzględnego przedsiębiorcy. Chociaż stanowili niewielki procent ludności zamieszkującej ziemie polskie, większość ówczesnego społeczeństwa to byli ludzie pracujący dla nich na zasadach niewolnictwa. Przeciętny mieszkaniec ich włości był ubrany w potargane łachmany. Sami ziemianie w większości wykorzystywali religię do celów czysto biznesowych przede wszystkim. Moralność była dla nich pojęciem raczej abstrakcyjnym.
  Dlatego byłoby dobrze przemyśleć kwestię wykorzystywania w twojej zabawie słowem jednego z najważniejszych imion, jeżeli nie najważniejszego imienia dla współczesnego polskiego katolika, imię Matki Bożej. Czy to jest z twojej strony przemyślana sprawa?
  Czy potrzeba nowego hymnu?
 • Propozycja utworu na przyszłoroczną Eurowizję?
  Tekst, który napisałeś to twoja propozycja na przyszłoroczną Eurowizję?
  Czy potrzeba nowego hymnu?