Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze xyz01

 • kartki i takie tam... pyskówki
  A propo wczorajszej "pyskówki" dotyczącej kartek, pewnie nikogo nie przekonam, ale w Internecie można dotrzeć do "źródeł", czyl ustaw, uchwał i rozporządzeń. Poniżej w linku jedno z nich.
  Tu można doczytać jakiego rodzaju były kartki i komu przysługiwały.

  Co można stwierdzić?
  1. Było kilka rodzajów kartek i podział ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, wiek, płeć itp.
  2. Z WLASNEGO doświadczenia wiem, że tak jak to w Polsce bywa (tak tej PRL i IIIRP) prawo sobie i życie sobie. System "kartkowy" był nieszczelny i ludzie różne "cuda wianki" wyprawiali.
  3. Pomimo kartek (wprowadzonych na życzenie Solidarności), poziom spożycia prawdziwego mięsa był wyższy niż obecnie wyrobów mięsopodobnych.

  http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/MPO/1981/7/57.pdf#zoom=90
  Wojna domowa na Ukrainie 14-15.03.2015r - Quo vadis
 • Amerykańska dominacja? nie... to rosyjski spisek ;-)))
  Autor na siłę wmawia nam, ze to USA są niedobre...
  A może spójrzmy na alternatywną historie świata..;-)))

  "Dla tych którzy nie śledzą wydarzeń światowych, długa i brudna historia o tym jak Rosja zdradziła i oszukała Amerykę okaże się być tak szokująca jak przerażająca. Nawet ci którzy uważają się za dobrze poinformowanych w sprawach świata, szablon zdrady Rosji nie jest łatwo dostrzegalny, bo postępował stopniowo w ciągu 25 lat. Cholerne Ruskie to cierpliwe demony."

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosyjski-spisek-zniszczenia-ameryki-2015-03
  Absolutna Dominacja - USA chce rządzić światem
 • Requiem dla Ukrainy
  że też interia jeszcze takich toleruje. Ciekawa analiza czyli "Requiem dla Ukrainy"

  "Ukraina, jako państwo, jest już w stanie agonalnym. Zaś nad Ukrainą zaczynają krążyć polityczne sępy, patrząc ile będzie można wyrwać dla siebie. Zaś obecnie rządząca klika wysłała swoje rodziny do USA, a sama nie oddala się zbytnio od swoich dyspozycyjnych odrzutowców...."

  dalej w

  http://interia360.pl/swiat/rosja-ukraina-bialorus/artykul/requiem-dla-ukrainy,71963
  Wojna domowa na Ukrainie 24.02.2015r - Quo vadis
 • obiektywne me(n)dia
  Odbiór i komentarz polskojęzycznych łże -mediów, na przykładzie tytułu z Onetu
  Kto oglądał ten wywiad i przecztyta te realcje będzie miał wrażenie, że "dziennikarze", żyją w jakimś matriksie
  http://www.wykop.pl/link/2413058/putin-zrugal-dziennikarza-zostal-zapytany-o-wydarzenia-na-majdanie/
  Wojna domowa na Ukrainie 24.02.2015r - Quo vadis
 • marsz hańby
  może nie na temat, ale w związku z dzisiejszym marszem...
  nowy portret wodza
  http://iv.pl/images/04943108989826390145.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 22.02.2015r - Quo vadis
 • marsz hańby
  Sorki, coś nie poszło z linkami do to jest własciwe

  .."Jak zobaczyłam polską flagę dziś w Kijowie na tym marszu i obok banderowska to myślę ,ze polak nazizta i banderowski to dwa bratanki . Styropian przez 25 lat z polski zrobił poligon rusofobów -naziztów i miłujących naziztów ukraińskich . Nasi pomordowani na Wołyniu -200 tys Polaków przewracają się w grobie."


  http://i.iplsc.com/-/00040DSRULGJATB4-C116.jpg


  http://i.iplsc.com/-/00040DSUQ5I7HRH1-C116.jpg


  http://i.iplsc.com/-/00040DSSHAXVNKWV-C116.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 22.02.2015r - Quo vadis
 • Marsz hańby - białoczerwona obok banderówki
  .."Jak zobaczyłam polską flagę dziś w Kijowie na tym marszu i obok banderowska to myślę ,ze polak nazizta i banderowski to dwa bratanki . Styropian przez 25 lat z polski zrobił poligon rusofobów -naziztów i miłujących naziztów ukraińskich . Nasi pomordowani na Wołyniu -200 tys Polaków przewracają się w grobie"...

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-marsz-godnosci-w-kijowie,nId,1675667#pst86107000

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-marsz-godnosci-w-kijowie,nId,1675667#pst86107000

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-marsz-godnosci-w-kijowie,nId,1675667#pst86107000
  Wojna domowa na Ukrainie 22.02.2015r - Quo vadis
 • Pewna historia : )
  to jest dobre.... komentarz pod artykułem z "Polityki"
  :) :)

  http://www.polityka.pl/forum/1218717,zeby-sie-z-rosja-porozumiec-trzeba-spelnic-jej-warunki.thread
  2015-02-07 13:21 | zet

  .."Mój kot to prawdziwy Ukrainiec – żyje na mój koszt, wygrzewa się przy kaloryferze, działającym na gaz, za który ja płacę i jest wiecznie z czegoś niezadowolony.

  I tak sobie myślę, na czym polega dla większości z nas, Polaków, a w szczególności dla naszych polityków i mediów, atrakcyjność Ukrainy, w związku z czym przypomina mi się pewna historia.

  Swego czasu pewien playboy z przedmieścia począł się pokazywać z dumą w towarzystwie nowej dziewczyny, w czym nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ta była urody, delikatnie mówiąc, mocno wątpliwej, by tak rzec – nie nachalnej. Raczej typ posłanki PiS, niż piosenkarki Margaret, a przy tym Spinoza kojarzył jej się nieodparcie z producentem torebek, a słowo „analogia” – lepiej nie mówić z czym. Słowem – nie dość, że koczkodan, to jeszcze do tego głupi.
  Ktoś w końcu nie wytrzymał i zapytał playboya, dlaczego jest właśnie z tą dziewczyną, a ten odparł: „Człowieku, ją miał Mick Jagger!”
  A „dziewczynę”, której kaprysy i wszelkie życzenia spełniamy na wyścigi, miał kiedyś Władimir Putin i właśnie ten jeden jedyny fakt stanowi o jej atrakcyjności.

  Odbić Putinowi dziewczynę to nie byle co, choć ona również nie jest ani ładna, ani powabna, ani miła, ani mądra, czy pracowita.
  Ściślej – wad ma tyle, że gdyby nauczyła je śpiewać, to brzmiałyby jak trąby jerychońskie, podłączone do nagłośnienia zespołu heavy metalowego.
  Dziewczyna bowiem dopuszcza się aktów przemocy domowej – domowników swych tyranizuje, wali czym popadnie. Wymyśliła sobie, że mają w domu mówić tylko po ukraińsku i nie ma zmiłuj, nie trafia do niej argument, że ukraińskiego nie znają, nie mówiąc już o tym, że tak naprawdę to jej samej jakoś łatwiej się po rosyjsku gada. Domownicy natomiast gadać po ukraińsku nie chcą i się dziewczynie postawili – już nie pozwalają się jej bezkarnie lać, sami potrafią nieźle przyłożyć – wybili jej zęby, podbili oko, nadwątlając tym samym jeszcze bardziej jej – i tak już bardzo wątpliwą urodę i oświadczyli, że część domu, w którym razem mieszkają, należy do nich. Dyskusja nad tym zrobiła się na tyle burzliwa, a sąsiedzi byli na tyle delikatni, że nie chcieli tej kulturalnej dyskusji na argumenty siłowe przerywać, że zdemolowano niemal cały dom, doprowadzając go do ruiny.
  Dziewczyna żąda więc od swego nowego faceta, by ten – po pierwsze – dał po mordzie domownikom, którzy nie chcą jej ulegać; po drugie – utrzymywał ją w czasie gdy ona będzie zajęta rozprawianiem się z nimi; po trzecie – wyremontował zrujnowane mieszkanie; po czwarte – wstawił nowe zęby, na miejscu tych wybitych podczas domowych awantur (najlepiej złote) i po piąte – skuł mordę jej eks – facetowi, choć ten jest wielki, jak niedźwiedź po sterydach.
  Problem leży jeszcze w tym, że domownicy nowego faceta za cholerę nie chcą zaakceptować i tęsknią za poprzednim.
  Dziewczyna przy tym wszystkim jest straszliwie rozpuszczona. Wychodzi z założenia, że wszystko się jej należy, oczywiście za darmochę – gaz, węgiel, kasa, kosmetyki. Pięciu miliardów dolców, które jest winna swemu eks – facetowi, ani myśli oddawać, za to lubi mimochodem przypominać, że ten jej obiecywał jeszcze 15 – na waciki, nie mówiąc o tanim gazie, czym ona dumnie na Majdanie wzgardziła, na co nie bez wpływu pozostawały składane jej obietnice, mamiące złotymi górami, czekającymi w UE.

  A skoro obietnice składał, to niech nowy facet teraz się stara, niech się o dziewczynę zatroszczy, jak powinien, niech udowodni, że zaradny, bo w przeciwnym razie ona zawsze może wrócić do poprzedniego.

  Nowy facet więc się poci, robi co może, sam pasa zaciska, aby tylko oblubienicy niczego nie brakowało, nie doje, nie dośpi, tyra jak wół, pracowników pozwalniał, pensje poobcinał, restrukturyzuje, kwiatami obsypuje i czułymi pocałunkami obdarza.

  Jak mawiał pewien sycylijski mafioso – gdy w grę wchodzi honor, pieniądze się nie liczą. A gdy w grę wchodzi sprawa odbicia dziewczyny Mickowi Jaggerowi, to już w ogóle nie ma o czym mówić, tym bardziej, że nowy facet Jaggera nigdy ni znosił, co być może ma kluczowe znaczenie w całym tym melodramacie.

  Zawsze wolał Beatlesów."...

  :)
  Wojna domowa na Ukrainie 8.02.2015r - Quo vadis
 • konkurencja się cieszy....
  Witam, od pewnego czasu zaglądam, nie ukrywam dzięki tekstom AdNovum...
  Wygląda na tgo, że całe to zamieszanie jest "sterowane" przez życzliwych

  AdNovum wracaj i pisz na pohybel takim jak niżej w linku

  http://3obieg.pl/raz-sierpem-raz-mlotem-a-ruscy-zaplaca-potem-czyli-neon24
  Avatar a ochrona dóbr osobistych
 • @LordConqueror 21:50:27
  masz link
  https://www.fbo.gov/index?s=opportunity&mode=form&id=2bb691b61c59be3a68180bd8c614a0cb&tab=core&_cview=1
  Prawdziwy cel destabilizacji Ukrainy.