Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Tiamat

 • @Tiamat 15:55:04
  Bardzo mnie ucieszyła wiadomość, ze Putin obiecuje rozdawac rosyjskie szczepionki ...bezplatnie.
  Pewnie jest to znakomity sposób na wygasniecie komercyjnej pandemii.
  COVIDOWY ■ BIZNES ■ MILIARDY DOLARÓW ZYSKÓW i TERROR !.
 • @Monaco 16:34:00
  Chodzi nawet nie o to, kto ile zarabia - ale kto ile traci.

  1. Traci przede wszystkim podatnik. Bo w kapitalizmie rządy nie reprezentuja wyborcow i nie sa na uslugi calego spoleczenstwa - tylko służą krewnym, znajomym i kumplom i oligarchów.
  Podtnik utrzymuje gansterstwo świata. Czyli socjalizm jest tylko dla miliarderow.
  Za wszyskie szczepionki placi podatnik. Bo przeciez rząd nie ma swoich pieniędzy tylko budzetowe fundusze uciułane z podatkow.
  Kiedys, uczciwie nazywalo sie to zniewoleniem narodu, a właściwie niewolnictwem, bo podatnik nic z tego nie ma, ze go okradaja z zarobionych pieniędzy. Jest to klasyczny przyklad niewolnictwa.

  2. Traci najbardziej drobny biznes, bo trzymanie ludzi w areszcie domowym, nie pozwala na korzystanie z uslug drobnego przedsiebiorcy.
  Duze firmy nie narzekają bo mają zapewnione ...pieniądze podatnika na wykupienie z opresji. Wielkie firmy lotnicze, banki, itp, tez potraciły pieniądze ale sie nie martwia, bo podatnik kocha kapitalizm i jest w stanie poświęcić własną rodzine, żeby tylko oligarcha i jego dzieci miały co jeść.
  Zniewolenie narodow, żeby sluzyly wielkim tego swiata.

  3. Traci oświata i wyksztalcenie mlodego pokolenia, a wiec traci młodzież
  Nie tylko, ze nie maja prawa do normalnej nauki ale zabrano im prawo do wiedzy i rozwoju zarowno umyslowego - jak i fizycznego.
  Jako żywo przypomina to ustroj niewolniczy a moze tylko... pieszczoty przez szybe.

  4. Traci bardzo dużo przeciętna rodzina. Nie może planowac nie tylko wakacji ale i całego budzetu rodzinnego a musi dalej płacić rachunki i różne opłaty. No i policja sciga niesfornych i dobija mandatami za ...nieposłuszeństwo.
  A przecież nikt nie ogłosił stanu wyjątkowego, wiec karanie za nieposłuszeństwo jest zwyklym rabunkiem..
  Obecny, narzucony system kastowy nie pomaga rozwijaniu indywidualnych możliwości, zdolności, talentów i normalnego rozwoju dzieci i młodzieży.
  Nie zapewnia nawet opieki lekarskiej.
  Przeciętny obywatel nie ma prawa kształcić dzieci wychowywać, dbać o rodzine , zdrowie kazdego czlonka swojej rodziny.
  Wszstkimi rząd i policja
  Nawet Stalin nie mógłby sobie wymarzyc takiej władzy !

  Jest to łamanie wszelkich praw humanitarnych zagwarantowanych w Karcie Praw Czlowieka. Karta Praw Czlowieka została podpisana przez wszystkie narody członkowskie ONZ i obowiązuje większość narodów świata.
  Obecnie zalegalizowano niewolnictwo rodziny i obywateli świata

  5. Traci rolnik. Skarżą sie sadownicy i rolnicy ze nie moga sprzedawać swoich produktow na wolnym rynku , bo rynkiem zawladnela kleptokracja
  i zabronila rolnikom nawet mleka produkowac w nadmiarze.

  6. Traci konsument. Teraz wolno kupować przez internet: Buty, ciuchy, kapelusze, płaszcze, bluzki, suknie ślubne: Nie ma radosci w przymierzaniu, wybieraniu i chodzeniu po sklepach ani pogaduszek przy zakupach. Do tego wprowadzili wariackie rozmiary butów: europejskie, angielskie, amerykanskie. A wszystko i tak robione w Chinach.
  Wiec konsument nie ma prawa wyboru ani przymierzania i pogadania ze sprzedawca na temat innych nowości. No i po zakupach nie mozna iść na kawe, pogadac z kolesiami.
  Zrobilo sie ludzkie Zoo

  7. Skończyły sie zabawy, festyny, wycieczki za miasto i za granice, wizyty do teatru, opera juz dawno niemodna; wyjce z estrady sa raczej monotonne..
  A poza tym - to tak naprawde nic sie takiego nie dzieje.

  Ale widac sa jeszcze osoby zadowolone z obecnego stanu zniewolenia.
  bo wszysko co przynosi demokracja USA - dobre jest i pożyteczne.

  Stalin sie nie podobał?
  Bo dzieci mial bezplatna nauke - i to bardzo dobra nauke; i lekarza w szkole. I gotowane obiady w szkole. W programie szkolnym byla obowiazkowo muzyka, spiew, sport, szkolne wycieczki, po Polsce i na miedzynarodowe obozy; mieszkania byly kwaterunkowe i rodzice nie byli zadluzeni w zadnych bankach.
  Policja nie byla uzbrojona bo nie miała prawa używać broni palnej ani żadnych gazow łzawiących..
  Społeczeństwo bylo zdrowe bo nie bylo Monsanto ani Big Farmy.
  Nie bylo narkomanow i ulice były bezpieczne. Można bylo tańczyć na ulicy i urządzać festyny i inne zabawy na świeżym powietrzu.

  I...byly szczepionki: BCG i p/gruzlicy, ospie , kokluszowi

  W XXI wieku w krajach wielkiej zamaskowanej demokracji wystarczyła jedna komercyjna szczepionka, żeby z całego swiata zrobic jedno wielkie Guantanamo.
  Nie wolno latać samolotami. Nie wolno sie modlić, brać ślubów, urządzać Sw. Komunii, jezdzic na sankach, urzadzac hucznych zabaw... a w ogóle...niczego nie wolno bo wszedzie czyha policja i mandaty.
  A to wszystko podobno w trosxc o ....zdrowie!
  COVIDOWY ■ BIZNES ■ MILIARDY DOLARÓW ZYSKÓW i TERROR !.
 • @viridiana 09:45:07
  My rozmawiamy o politykach czy o blogierach?

  Radzę poczytac zasady obowiazujace na blogu a nie w Waszyngtonie.
  Bo w Waszyngtonie akurat konstytucja pozwala na calkowita wolność słowa, nawet na temat politykow.
  A Biden sie na prezydenta nie nadaje z powodu demencji , bo nawet nie pamięta, ze zniszczyl i okradł Ukraine.

  Jak zwykle pani sie pomyliło forum z maglem.
  Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić
 • @viridiana 10:30:36
  "Rozumiem, że Pani stosuje nieuczciwą retorykę"

  Do kogo ? Do pani? Czy pani tak w obronie pokrzywdzonych, którzy osobom ' w wieku schylkowym' radzą "patrzec sie na księżą obore'?

  Nie wiem czy rumpelsiltkin prześledził daty urodzenia i na podstawie prywatnych dokumentów ocenia kto ma prawo czekac na śmierć a kto ma prawo dyskutować.

  Podaję wpis, do którego sie odniosłam:

  Z. Bialas:
  "dziewczęta, zaszczepione z inicjatywy Gatesa czuły się ponoć dobrze, tylko parę lat później okazało się, że nie mają szans zostać matkami."

  i reakcja rumpelsiltskina:
  "A co to obchodzi pana w wieku schyłkowym, który już bardziej wpatrzony jest na księżą oborę niż na to, co na świecie się dzieje."

  (nadużycie link skomentuj)

  rumpelsiltskin 05.05.2021 12:55:44

  Jesli pani viridianie wydaje sie ten wpis jest szczytem elegancji i wytworności stylu - to gratuluje znajomosci etyki i erystyki.

  @rumpelsiltkin poruszyl dwa istotne problemy w sztuce dyskutowania problemów (oba osobiste)
  - zdaniem rumpelsiltskina starsi ludzie maja myśleć o smierci a nie sprawach światowych - i ze starsi ludzie nie maja prawa rozmawiac o sterylizacji kobiet bo to nie temat dla starych ludzi.

  Ciekawe dlaczego sie ten facio uparl sie pisac swoje bezcenne komentarze na blogu osoby, 'w wieku schylkowym, ktora wpatrzona jest na księżą obore?'
  I to w stylu ludowym - przedrozbiorowym.

  Starsi ludzie nie maja prawa dyskutowac okaleczonych szczepionkami mlodych kobiet, w tym na przyklad przyszlosci następnego polskiego pokolenia czy przyszłości 'wysterylizowanej' ojczyzny?

  A to heca!
  I jakie wzniosle!

  Juz nie che snuć dalszych wniosków z tej wypowiedzi o szczepionkach dla młodych - i 'księżej oborze dla starszych.'.

  A gdy chodzi o werke, to prosze przeczytac jej poprzednie bardzo monotematyczne wpisy.
  BEZ argumentow i uzasadnienia opinii.
  Szalenie uczciwa retoryka.!
  A moze poda swoje argumenty?, zamiast grac 'w pomidora'?

  Pani tak w obronie maluczkich? czy zeby mi zaimponowac?
  Jestem wzruszona.
  Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić
 • UWAGA UWAGA
  New York Times wlasnie opublikowal ciekawą wiadomość.
  Otóż pewien szwajcarski obywatel i milioner Hansjorg Wyss wysupłał z kieszeni ćwierć miliarda dolarow, zeby John Biden wygrał wybory.

  Sprawa jest o tyle intrygująca, ze żaden obcy obywatel nie ma prawa opłacać wyborów w USA. (Ale 'lokalmi' moga kupowac glosy!!!)

  Wyss co prawda mieszka w Wyoming ale jest Szwajcarem i starannie ukrywa swoje obywatelstwo. .

  Te sam pan Wyss zapłacił także ponad 10 milionow dolarów różnym 'non profit' organizacjom, żeby Trump nie wygrał.
  Jest to bardzo ciekawy skandal, zwłaszcza w swietle oskarżeń, ze to niby Rosja sie wtrąca do wyborów w USA.

  Tymczasem, nie potrzeba 'Ajnsztajna', żeby wiedzieć, ze Amerykanie nie grzeszą co prawda nadmiarem IQ i demokracji, ale tez szalenie trudno uwierzyc, żeby nawet debile w domu wariatów wybrali wybrakowanego, owianego skandalami i przestepstwami starego dziada, który sam sobie juz pampersow nie potrafi zmienić ...na prezydenta 'najwiekszekj demokracji, ekonomii i potęgi militarnej swiata'.

  The New York Times:

  An explosive report from The New York Times this week outlines how a Swiss billionaire has become a top player in influencing U.S. politics in a manner that helps Democrat politicians win elections even though it is not clear whether the individual is a U.S. citizen.

  Swiss billionaire Hansjörg Wyss has donated massive amounts of money “though a daisy chain of opaque organizations that mask the ultimate recipients of his money.”

  Newly obtained tax filings show that Mr. Wyss’s foundations donated $208 million from 2016 through early last year to three nonprofit funds that doled out money to a wide array of groups that backed progressive causes and helped Democrats in their efforts to win the White House and control of Congress last year,” the report said. "Mr. Wyss’s representatives say his foundations’

  In addition to donating heavily to the three non-profits, Wyss’s foundations also directly donated tens of millions of dollars throughout the Trump-era to groups that “opposed former President Donald J. Trump and promoted Democrats and their causes.”

  Swiss Billionaire, who lives in Wyoming, pumps $208 million into left wing groups | TigerDroppings.com
  https://www.tigerdroppings.com/rant/politics/swiss-billionaire-who-lives-in-wyoming-pumps-208-million-into-left-wing-groups/96205370/
  Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić
 • @rumpelsiltskin 23:37:29
  Czy @rumpelsiltskin ma cos do ciekawgo do powiedzenia, czy tylko tak sie czepia?

  To sie nazywa 'waste of space', marnowanie przestrzeni publicznej.
  Chyba lepsza dla rumpelsiltskina bylaby piaskownica, wiaderko o grabki.
  Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić
 • @rumpelsiltskin 12:55:44
  Wiek schyłkowy przechodzi Polska, w której obecny system wartościowania
  przypomina dno wklęsłe.

  W PRL-u uczyli nas szacunku dla dorosłych i przestrzegania Dekalogu.
  Uczyli nas jak rozmawiać ludzkim głosem i jak zachowac sie przy stole, w towarzystwie i w kazdym miejscu publicznym.

  Uczyli nas, ze nie nalezy obrażać osób, z którymi sie rozmawia, bo obrażając innych - obrażamy sami siebie.

  Wiem, ze to trudno zrozumiec ale tak napisane jest w Ewangelii:
  "Kochaj blizniego swego jak siebie samego".

  A na podwórku uczyliśmy sie, ze 'kto sie przezywa - to sie sam tak nazywa'.
  No i wychowala nas ulica. A była to bardzo dobra ulica.

  Wiadomo bylo , ze jak sie włącza do dyskusji i obraża dyskutantów - to znaczy, ze na lepsze towarzystwo nas nie stać.

  Wiem, ze to bardzo trudno zrozumieć obywatelom kowbojskiej Polski wspolczesnej..

  Dlatego tak chętnie poleciały hordy rozpasanych miłośników Solidarności kraść złoto Tuaregom i mordować cudze dzieci po świecie.

  Rozumiem, ze @rumpelsiltskin popiera:

  - okaleczanie nieletnich.
  W USA w prywatnych więzieniach USA, pod przymusem, sterylizuje sie więznairki.
  - szczepionki Gates'a okaleczyły tysiące dziewczynek na Filipinach, w Indiach i w... Europie.
  - w czasie okupacji hitlerowskiej dr. Mengele tez eksperymentowal na dzieciach
  - W Polsce i na świecie, kliniki aborcyjne kwitną, bo zasilają przemysł kosmetyczny wyskrobanymi płodami, z których sie robi różne
  wspaniałości odmładzające.
  - Naturalnie, ze handel dziećmi w Polsce jest szalenie popularny bo żyjemy w epoce wampirów i kanibali.

  Ale żeby kanibalizm i ludobójstwo mogło kwitnąć należy nałożyć kaganiec oświaty wszystkim tym, którzy pamiętają czasy humanitarnego rozwoju społeczeństw.

  Dlatego na blogi wypusczono zgraje 'emisariuszy', którzy maja za zadanie ośmieszać wszelkie przejawy humanizmu, troski o dobro społeczne i prawa czowieka do zachowania gatunku. Prawo do rodziny.

  Zachowanie gatunku, prawo do własnego potomstwa, jest nie tylko podstawowym prawem czlowieka. jest nakazem religii.

  I tak to nowo-nawiedzeni, niedouczeni 'emisariusze' maja za zadanie zeszmacić religie w Polsce, która nam nakazuje:

  Crescite et multiplcamini. (Genesis)

  Bo młode pokolenie ma być niedouczone, aspoleczne, antyreligijne i ... barbarzyńskie.
  Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić
 • List otwarty
  List Otwarty -- Trzy pytania naukowców i lekarzy do Ministra Zdrowia w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień na SARS-CoV-2. - Petycjeonline.com

  https://www.petycjeonline.com/list_otwarty_--_trzy_pytania_naukowcow_i_lekarzy_do_ministra_zdrowia_w_sprawie_bezpieczestwa_i_skutecznoci_szczepie_na_sars-cov-2
  Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić
 • @werka1321 00:29:22
  re: Braun to polskie nazwisko?

  Jest powód i poważne uzasadnienie, żeby zalecać pseudonimy na blogach.
  Chodzi o to, żeby byle pajac nie czepiał sie nazwisk.

  Na ten przyklad, żaden 'uczony' w Polsce nie czepia sie polsko- brzmiących nazwisk typu Mazowiecki, Walesa, Kwasniewski, Kaczynski czy Duda.

  Sciganie, cenzurowanie i formulowanie opinii na podstawie nazwisk - to widać nowa dziedzina polskiej nauki w demokratycznej Polsce.

  Wiec, może przypomne, ze takie nazwisko jak 'Braun' pochodzi od anglo-saskiego 'brown'; czyli brązowy.
  Proponuje naukowa dysertacje na temat afrykańskiego pochodzenia nazwiska Grzegorza Brauna.
  Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić
 • @Oscar 07:10:43
  To nie elity. To getta.
  Nowe polskie domy.
 • @rowszan 17:01:50
  re: Strach jest doradcą ?
  Ja mialam dzieci w wieku szkolnym i bylam odpowiedzialna za ich bezpieczenstwo. Przed 1980 rokiem, wszystkie dzieci w Polsce byly w miare bezpieczne.

  Ja nie mam nic przeciwko opiniom. I to nie ja wyzywam ludzi od żydów, komuchow i starych bab i agentow służb..
  Natomiast chetnie przypominam obca propagande, zwlaszcza przeciwko Polakom.

  Ja sobie uzurpuje prawo przekazania własnych opinii. Po to jest forum.

  Ale jak juz pan tak ładnie sie doprasza, to pozwole sobie przypomniec, ze jestem kobietą , żoną, matką i babką.
  I mam prawo do idiosynkrazji, wlasnych wspomnień i osobistych 'strachow'.

  Urodzilam sie w takim miejscu, które alianci namiętnie i dywanowo bombardowali ludność cywilna.. 3 razy ratowano mnie z gruzów.

  Jak pan ogląda takie dzieci w Syrii, uratowane z gruzow - to ja byłam takim dzieckiem. Z ostatniego bombardowania w tamtym miejscu uratowalo sie tylko 5 polskich dzieci. A bylo duzo, duzo wiecej.

  I pozwolę sobie zauważyć, ze obecna znieczulica w Polsce jest przerażająca.

  Dlatego nikt sie nie zmartwil w Polsce jak bombardowano dzieci w Iraku, Afganistanie, Syrii, Serbii, Jemenie... Wietnamie.

  Dlatego uważam, ze mam prawo przypominac, ze:
  - w PRL-u polskie wojsko nie okupowalo Bosni, Kosowa, Afganistanu, ..
  - polscy lotnicy w PRL- nie bombardowali Aleppo
  - Polacy zolnierze nie bombardowali cywilow w Libii, Iraku, Afganistanie, Donbasie, Serbii-, a nawet w Mali.
  - w PRL nie trzymano niewinnych Serbow w polskich wiezieniach - nie wiadomo z jakiego powodu, skoro Trybunal Haski odszczekal wszystkie oskarzenia przeciwko Serbom. Miloszewicza uniewinnili. Nie byl Serbem. Nie byl Serbem zaden z przywodcow armii jugoslawianskiej.
  Propagowanie niewypowiedzianych , imperialistycznych wojen jest cecha obecnego systemu w Polsce.

  i dlatego mi sie obecny system nie podoba.
  i dlatego nie wrócę do kraju, w ktorym atakuje sie głównie ...Slowian: Polakow, Serbow, Bialorusinow, i mieszkancow Donbasu.
  Polska bardzo duzo wydaje pieniędzy na rozbój i awantury wojenne.
  A można byłoby na przyklad wydawac na bardzo zdolne dzieci i dzieci potrzebujace pomocy.
  I na edukacje.

  Co nam zrobili Serbowie???
  Poczekamy az oni sie upomna o roszczenia i odszkodowanie?

  Kolejny serbski zbrodniarz trafi do polskiego więzienia - Wiadomości - polskieradio24.pl
  https://www.polskieradio24.pl/5/3/Artykul/1277321,Kolejny-serbski-zbrodniarz-trafi-do-polskiego-wiezienia

  Serbscy zbrodniarze wojenni w areszcie w Piotrkowie
  https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25122149,zbrodniarze-wojenni-trafili-do-aresztu-w-piotrkowie-trybunalskim.html
  Jak to było w tym PRL-u - 01.05.2021.
 • @werka1321 09:33:32
  re:
  "Nie interesuje mnie dorabianie ideologii do ich z palucha wyssanych roszczeń.
  Kiedy rozliczą się z Polakami ?"

  Pozwole sobie na drobne wyjaśnienie:

  Akurat prof. Finkelstein wypisal cale tomy o nieslusznyh roszczeniach zydowskich. Za to zydy zabronily mu wykladac na uniwersytecie.

  A ja mam takie pytanie:
  Kiedy żydowska Solidarnosc rozliczy sie z Polakami? zebrali strasznie duzo dolarow z rozlicznych kont bankowychna calym swiecie, dotacji z CIA i Zwiazkow Zawodowych USA a nawet samego Reagana.

  Pod latarnia najciemniej?
  I dlatego Komorowski mógł odznaczyc Sorosa najwyższym polskim odznaczeniem?. Zdaje sie, ze Polska jest jedynym krajem, który mógł sobie pozwolić na taką ekstrawagancje.

  Komorowski odznaczył Sorosa i innych Żydów - blog Portal Nacjonalista.pl
  https://www.salon24.pl/u/nacjonalista/464204,komorowski-odznaczyl-sorosa-i-innych-zydow

  Niewygodne.info.pl | Komorowski odznaczył Sorosa orderem, a Wyborcza przyznała mu tytuł "Człowieka Roku". Czy teraz Sor
  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02715-Czy-George-Soros-zacznie-krytykowac-rzad-PiS.htm
  Jak to było w tym PRL-u - 01.05.2021.
 • @rowszan 08:41:01
  Prosze wreszcie szczeze odpowiedziec nam i sobie , a przede wszystkim sobie , dlaczego majac to wszystko powyzej co Pani napisala, wyjechala z tego kraju mlekiem i miodem plynacego . Dlaczego ?????
  Krotko cos o sobie bo Pani tam o cinkciach pisala i innych takich .

  Po pierwsze nigdy i nigdzie nie pisałam ze Polska to byl kraj mlekiem i miodem płynącym Prosze nie zmyślać. Pracowaliśmy ciężko ii nie mieliśmy majątku. Mieszkaliśmy w bloku w M-4.

  Nie ma obowiązku czytać wszystkich moich wpisów - wiec nie mam pretensji, ze pan nie wie.
  Ja juz wiele razy pisałam o powodach dlaczego ja, osobiście, zdecydowałam sie wyjechać.
  I mimo, ze niektórych to może nudzic, dla innych ciekawskich chetnie powtórzę, to, co juz wiele razy musiałam tłumaczyć.

  Incipiam:
  W 1980 roku zostałam wysłana do Anglii na szkolenie z mojego ministerstwa, pod które to ministerstwo podlegala instytucja, dla której pracowalam. Nie byłam jedyną osobą wysłaną wtedy. Byli pracownicy tez i z innych państw.
  . ( To akurat jest nieważne).
  Na tym kursie szkoleniowym, jak to zwykle w Anglii, w każdej przerwie i po zajęciach popijaliśmy piwo w pubie z wykładowcami.

  Wtedy po raz pierwszy dowiedziałam sie o Solidarności i Wałęsie.
  I na jednej z takich przerw towarzyskich, wykładowcy z tego College'u nam tłumaczyli, ze w Polsce bedzie przewrót bo Zachód potrzebuje nowe rynki zbytu, a Polska stanowi chłonny rynek, bo jak powiedział jeden z wykładowców:” Chowacie dolary w materacach'.
  Oczywiście zaprzeczałam, bo ja nie miałam żadnych dolarów a nawet materaca, bo spaliśmy na ... wersalce.
  W czasie kolejnych spotkań przy piwie, Anglicy zrobili nam całkiem prywatny wykład, ze ten ruch 'spontaniczny' w Polsce jest celowo zaplanowany, żeby Polska nie stała sie potentatem ...energetycznym. ( pirewszy raz wtedy dowiedziałam sie o gazie jamalskim ale z niczym mi sie nie kojarzył. )

  Naturalnie, ze słuchałam tego jak bajki o żelaznym wilku.
  Wiedziałam z historii, ze Angole to gentlemeni i kanalie ale na polityce sie znają.
  Jakoś pod koniec kursu , w czasie przerwy, podszedł do mnie prof. Davidson i powiedzial poufnie;
  " W Polsce juz nie bedzie lepiej. Radze pakować rodzine i wyjechać.
  Polsce nie bedzie wolno nawet własnej żywności produkować. Będziecie musieli wszystko kupować. Będzie kłopot z pracą."

  Zastanawialam sie czym sobie ‘zasłużyłam' na takie poufności, ale w Anglii nagle wszyscy zaczęli gadać o Polsce, pisać o Polsce ... niekoniecznie z zachwytem.

  O Wałesie chodziły słuchy, ze to chłopek- roztropek i nic nie umie ale 'potrafi poderwać tlumy.
  Dopiero po latach zrozumialm ten poufny przekaz Angola.

  A działy sie dziwne rzeczy. Nie można było sie dostać na samolot do Polski a chętnych było bardzo duzo.
  Polacy w Anglii - i ja tez - wpadli w panike. Cos sie działo 'wielkiego', manifesty, protesty i hasła.

  Wróciłam szczęśliwie do pracy pod koniec sierpnia 1980 roku.
  I powtarzam to, co juz kilkakrotnie pisałam.

  Nagle mój wielki adwersarz zawodowy w pracy , z przyjaznym uśmiechem na twarzy, powitał mnie bardzo serdecznie i namawiał do zapisania sie do wolnych związków zawodowych.
  Może i dałabym sie w końcu namówić, ale, po pierwsze bałam sie zapisywać do nielegalnej organizacji - bo mogłam juz nigdy nie wyjechać za granice- ale i wiedziałam od dawna, ze te facet znany był jako zaplantowany ubek. ( W wielu zakładach pracy były takie ‘wtyczki’, które gdzieś komuś donosiły o pracownikach.).
  Wiec zaczelam sie wykręcać, ze: nie namowili mnie do PZPR to i nie namowia do Solidarnosci, bo ja jestem typ ‘aspołeczny'.

  Kolega z pracy nie dawał za wygrana i przyniosl mi ankiete do wypełnienia.
  I tu sie przerazilam. W tym formularzu na przystąpienie do Solidarności były bardzo osobiste pytania, nawet adres moich rodziców.
  No wiec sie wscieklam, i zapytalam , czy to nie ‘Bekanntmachung'.

  Zostałam wezwana do dyrektora na dywanik, ze sie nieodpowiednio odzywam i ze: (cytuje mojego dyrektora): "Mamy zalecenia odgórne, ze wszyscy pracownicy musza należeć do Solidarnosci”.

  Wróciłam do domu roztrzęsiona.
  Namawiałam meza, żebyśmy wyjechali na kontrakt z Polservisu. Nie wszyscy może wiedza, ze w PRL-u była taka państwowa instytucja w Warszawie o nazwie Polservice. Można było składać podanie o kontrakt zagraniczny, bo było juz wtedy duże zapotrzebowanie na polskich specjalistów.
  A mąz na to: "lepsze gówno w polskim polu niz fiołki w Neapolu".
  Nie dal sie namówić.
  Do czasu.

  Któregoś dnia okazalo, ze Polska złamała jakies embargo na polskie mikroporocesory.
  O tym embargu nikt nie słyszał i pracownikom ośrodka naukowego gdzie pracował mój mąż groziły jakieś kary, nawet więzienne.
  Nigdy sie nie dowiemy kto i dlaczego zamknął OBR.

  Na kontrakt z Polservicu musielismy czekac kilka miesiecy.
  Sytuacja w Polsce byla bardzo dziwna. Nagle robotnicy huty bardzo głośno domagali sie wolnych zwiazkow zawodowych i straszyli strajkami.
  W zakładach pracy zrobilo sie bardzo nieprzyjemnie.

  Wiele osób mi teraz nie uwierzy, ale mój mąż, inżynier, zarabiał dwa razy mniej niz mój nieuczony wujek, który był wytapiaczem w hucie..

  Nie bardzo do tej pory wiadomo, o co ci robotnicy z Huty Lenina czy gornicy ze Slaska walczyli. Chyba o umowy smieciowe i zamykanie hut i kopalni.. Były związki zawodowe robotników, których każdy inżynier sie bał jak ognia, bo miały wielka władze. Bylo BHP (Bezpieczeństwo i Higiena Pracy), którego każdy kierownik sie bal jak ognia: kobietom nie wolno było nosić na budowie wiecej jak 5 kilo; wszędzie obowiązywały tzw. sorty mundurowe, w które zaopatrywał zakład pracy.
  Nikomu nie wolno było zostać po pracy nawet ....5 minut, bo wskakiwał zegar za płatne 'nadgodziny’. Soboty były wolne.
  Nie wolno było ‘odkładać urlopu', bo pracownik miał obowiązek odpoczywać.
  Pracownika nie wolno bylo zwolnic.

  W każdym zakładzie była stołówka, kiosk spożywczy, a także lekarz i pielęgniarka.

  Po urodzeniu dziecka, miałam 3 miesiące płatnego urlopu macierzyńskiego a i potem, wychodzilam z pracy o godzine wcześniej ...na karmienie dziecka.

  Z byle czym można bylo leciec na skargę do Rady Zakladowej czy do BHP.

  No a jeśli mi ktoś nie wierzy , to może zadam pytanie:
  Jak to jest możliwe, ze w kompleksie hutniczym Huty Lenina, gdzie pracowało 40 tysięcy pracownikow i produkowano 10 mln ton stali rocznie… nie było poważnych wypadkow.? (Dziś na prostej drodze, kierowcy samochodów w Polsce zabijaja pieszych.)
  A produkcja stali wymaga ogromnej koncentracji i synchronizacji procesów technologicznych: od momentu przywiezionej rudy z Krzywego Rogu - az do produktu finalnego, czyli: stali karoseryjnej, nierdzewnej, blach, profili giętych itp - bardzo wielkiej dyscypliny zawodowej i wysokich kwalifikacji i w produkcji i utrzymaniu ruchu a także transportu i innych służbach pomocniczych.
  Przecież to nie tylko wielki i piec i walcownia gorąca były pod wysokim napieciem.
  No i byla jeszcze tlenowa stalownia konwertorowa.
  Wystarczyło wrzucić kilo mazutu do tlenu , żeby wysadzić w powietrze caly kombinat i pół miasta.

  Juz pierwsze poważne strajki i awantury uliczne w Hucie Lenina i gwaltowne zwiekszenie bezrobocia zaczęły wypędzać Polakow z kraju.

  W stoczni na Wybrzeżu było zdaje sie podobnie ale nie znam szczegółów,
  (oprócz tego, ze bohater stulecia i noblista przeskoczył sam, bez niczyjej pomocy…
  4- metrowy płot i został bohaterem narodowym.)

  Majdan rozpoczął sie w Nowej Hucie…w sieci sa filmy dokumentalne.
  Byliśmy juz we Wiedniu kiedy dowiedzieliśmy sie, o powaznych rozruchachi i zakloceniach w produkcji i awanturach ulicznych ; no a na dodatek ze zamordowano dwóch ministrów. Jednego znaliśmy bardzo dobrze. Był wcześniej dyrektorem Budostalu, potem prezydentem Krakowa, a potem został ministrem, żeby próbować ratować przemysł.

  Znaliśmy go bardzo dobrze. Ja pracowałam z jego żoną a mieszkali bardzo blisko od nas w mieszkaniu... M-5 na parterze.
  Zamordowanie min. Barszcza i Olszowskiego nigdy nie zostało wyjaśnione. Sprawców nie probowano nawet znaleźć.
  A wszyscy w kółko opowiadają o księdzu Popiełuszce. A o zamordowanym biskupie - juz nikt.
  A teraz różna podstępna smarkateria probuje mnie zdenerwować pytając czy zapłaciłam za studia przed wyjazdem.

  Obecne rządy nam sa duzo wiecej winne.
  A przy okazji: Opłata za studia obowiązywała tylko do 5 lat po studiach, jeśli ktoś emigrował. Ja mialam przepracowane w Polsce 16 lat.
  Wyobrażam sobie, ze teraz na przyklad, ponad 10 milionów wykwalifikowanych Polakow wraca do kraju, do pracy: w hucie, stoczni, kopalni, Polfie, w szkołach, na uczelni...
  Pisałam juz kiedys, ze we Wiedniu , znajomy Austriak, który sie nami opiekowal, zapytal na powitanie:
  “To Polska juz nie potrzebuje inżynierów?"
  Nie potrzebowała.

  A przecież myśmy te Polskę budowali dla siebie, dla naszych dzieci, dla przyszłych pokolen, żeby było w Polsce dobrze i dostatnio.

  Żaden prezydent PRL nie latał do Izraela kłaniać sie do kamieni resztek fortu z czasów rzymskich.


  Po 3 tygodniach na emigracji oboje z mężem dostaliśmy prace w swoim zawodzie. Tak jak ponad 90 Polaków, którzy z nami przylecieli tym samym transportem.

  Zachód potrzebowal wysoko kwalifikowanej kadry technicznej. Przechodzil rewolucje komputerowa. Potrzebne byly nie tylko bazy danych; nie tylko do przeniesienia do komputerów wszystkich danych z firm, zakładów pracy i szkół, szpitali i urzędów .
  Potrzebne były nowe programy i nowe aplikacje.

  Potrzebna była cala infrastruktura podłączeń nie tylko satelitarnych, ale zakladow pracy, telekomunikacji, nawigacji w administracji, przemysle i w itp.
  Nalezalo wypedzic fachowcow nie tylko z Polski; z Czechoslowacji, Rosji, DDR, Rununii, Wegier...
  Nam zamknęli droge odwrotu.
  Hute Lenina sprzedali za centy , huta Sedzimira rzęziła wiec ja upchnęli spekulantowi od handlu upadajacymi przedsiebiorstwami.

  I po tylu latach, pomimo, ze jest dużo prawdziwej informacji o polskim przemyśle, o tym jak Polacy uczcili 1000- lecie państwa polskiego budując 1000 szkol na Tysiaclecie i akademiki dla studentów i nowe budynki uniwersyteckie w Krakowie i Centrum Zdrowia Dziecka - antypolska propaganda każe młodej generacji wierzyc, ze to wszystko ...zydzi zbudowali Polsce , w prezencie..

  W obecnej Polsce kilka tysiecy rolników popelnilo samobojstwo.
  Nie wolno o nich mowic, bo to byli ...kułaki?
  A my , w zaparte dyskutujemy... 'wstrętne' PGR-y, które karmiły całą Polske i unowocześniły polską wieś..

  I może teraz krotko odpowiem na zadane pytanie: Czemu wyjechalam z Polski?
  Bo sie balam rewolucji . Zwlaszcza po reformie szkolnictwa. I uwierzylam Anglikom. i po tych okropnych brakach w zaopatrzeniu. Mysmy przeciez nie wiedzieli, ze pólki sa puste bo tak Reagan kazał. O sankcjach nikt w Polsce nie wiedzial.
  Powiedzieli nam to Austriacy we Wiedniu.
  Jak to było w tym PRL-u - 01.05.2021.
 • @zygmuntbialas 08:12:39
  Skad sie wziely te namietne, antypolskie 'przemówienia' na blogach i nauczanie Polakow o ich wlasnej historii?

  Powtarzaja na blogach i w prasie zalecenia b. prezydenta Izraela, Szimona Peresa, ktory w czasie wizyty w Polsce zalecial ...wymazanie historii z polskich programow nauczania.

  I na polskich blogach widac wyraznie posłusznych uczniów b. prezydenta Izraela:
  Szymon Peres o koniecznosci ograniczenia nauki historii... - Wykop.pl
  https://www.wykop.pl/link/4814821/szymon-peres-o-koniecznosci-ograniczenia-nauki-historii/

  I ze specjaln dedykacja dla viridiany i 'specow' od historii PRL:

  53 lata temu PRL zerwała stosunki dyplomatyczne z Izraelem - Historia - polskieradio.pl

  Syjonisci do Izraela
  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/623558,53-lata-temu-PRL-zerwala-stosunki-dyplomatyczne-z-Izraelem


  Serdecznie pozdrawiam
  Jak to było w tym PRL-u - 01.05.2021.
 • @viridiana 22:13:18
  Dobrze byłoby miec choc odrobine uczciwości w swoich nie bardzo rozgarnietych komentarzach.

  Nigdzie nie napisalam, ze jeździłam do Anglii na wakacje.
  Zaczyna sie ten ubecki knot w przemycaniu.

  W Anglii byłam na szkoleniu. Na wakacje jeździłam do Jugoslawii bo tam miałam rodzine.
  W innych krajach Europy byłam przejazdem na autostopie.
  We Wloszech i Austrii bylam po wyjezdzie z Polski

  W PRL-u wielu Polakow jeździło za granice wiec mnie ta ubecka propaganda często zwala z nóg.

  Moj maz, jako młody inżynier, po AGH, był wysłany do Japonii, gdzie razem z grupa młodych inżynierów przeszedl szkolenie w Toshibie, w Tokyo.
  Polska zakupiła licencje na walcownie blachy karoseryjnej w Toshibie i wysłała mlodych ludzi, zeby sie nauczyli jak obsługiwać nowoczesna walcownie.
  Tych licencji bylo zakupionych wiele.

  Teraz przyglupki Solidarnosciowe smieja sie z Gierka, bo jakos trzeba ukryc zenade i wstyd za zniszczenie Polski.

  Przypominam: Gierek nie byl żydem i nie promowal żydostwa, tak jak to robi obecny prezydent. Był technokrata.
  ( A dla viridiany dwoja z etnografii)

  Bananaowa młodzież nie musiała - i teraz tez nie musi- sie kształcić ani pracowac (na zmiany, w halasie i często bardzo niebezpiecznych warunkach)
  Bananowa młodzież nigdy nie pracowala w fabryce ani w kopalni.: dla viridiany .. dwója z informacji..

  A te zagraniczne szkolenia - to była bezcenna kopalnia wiedzy dla polskiej kadry i myśli technicznej.

  Kiedy uruchamialii Hute Katowice, polscy inżynierowie od hutnictwa, automatyki i programow, współpracowali z ASEA (Szwecja, Linz (Austria Wurth (Luksemburg)
  Moj szwagier, chłopak ze wsi podkrakowskiej, który tez ukończył AGH, zostal dyrektorem technicznym w Artigrafie, i jeździł na szkolenia do Anglii bo stamtąd mieliśmy jakieś nowoczesne technologie.
  Na emigracji, moj szagier, chlopak spod Bochni, pracowal przy instalacji polaczen satelitarnych z telefonami komorkowymi.

  A moj szwagier, kończyl najpierw szkole zawodowa, potem technikum elektryczne, a w końcu, po latach pracy w zawodzie, zdecydowal sie na studia wieczorowe na AGH..
  Nazwac go 'bananowa mlodzieza zydo-komunistyczna" jest szczytem debilizmu.

  Budostal 4 budowal cale zakłady przemysłowe i rafinerie na Bliskim Wschodzie. Mielismy kontrakty w Syrii, Iraku, Libii a nawet ww Egipcie.
  To byla ciezka praca w trudnych warunkach klimatycznych - bananowa mlodziez sie do takiej pracy nie nadawala.

  WSZYSTKO to jest do sprawdzenia w raportach i bibliotekach.
  Nasz kolega z klasy wykładał na uniwersytecie w Bagdadzie. Inny, moj zreszta dobry znajomy z czasów mlodosci, wykładał fizyke nuklearna w Londynie.

  I kiedy otworzyli Centrum Zdrowia Dziecka w Laskach - Zaklad dla Ociemnialych - to moj maz razem z kolegami z AGH programowali we Wiedniu analizatory dla tego zakladu. W Polsce nie mielismy jeszcze systemu testowania programów, dlatego Polska wspolpracowala z firma Margreitera we Wiedniu i przeprowadzalismy te testy w Austrii.

  Viridiania nie po raz pierwszy popisuje sie szkalowaniem Polakow, polskiej wiedzy i polskich osiągnieć.

  A przeciez każdy, kto umie czytac, moze sprawdzic sobie dane statystyczne nie tylko w Polsce ale i WTO i oficjalnych raportach firm takich jak : Bechtel, Wurth, ASEA, BHP, BP a takze w rejestrach zachodnich uczelni.

  Polska miala 6 miejsce pod względem wzrostu ekonomicznego i 11 miejsce w swiecie gdy chodzi o poziom edukacji.

  Przypominam takim niezorientowanym:
  W Polsce system oświaty przyjelismy z Francji!!!!!!
  Podobny system oświaty i programów nauczania mieli Włosi i Hiszpanie.

  Nie dziwie sie obecnej ignorancji i nietolerancji w demokratycznej Polsce.

  Nadal dziala propaganda ubecka, żeby zatrzeć ślady polskich osiągniec nie tylko w kraju ale i za granica..
  Dlatego viridiana nie uslyszy o współczesnych osiągnięciach Polaków na emigracji - bo w Polsce widac zakazano.

  A osiągnieć jest wiele i w dziedzinie programowania: pierwsze komputerowe czytniki w sklepach do odczytania kodu produktu i ceny - zaprogramowal Polak z Warszawy. Te czytniki sa teraz w każdy supermarkecie przy kazdej kasie.
  Polak byl szefem budowy bardzo znanego, nowoczesnego stadionu olimpijskiego, a polscy architekci pracowali w Syrii, Poludniowej Afryce, w Australii. A polscy programisci pracowali jako specjalisci od programow w real -timie. na wszystkich kontynentach.
  Wielu Polaków wyklada i wykladalo na zachodnich uniwersytetach.
  W Poludniowej Afryce, to polscy chirurdzy byli wzywani do najbardziej skomplikowanych operacji.

  Nawet najgłupszy Polak w Polsce wie, ze polscy hydraulicy zrobili zawrotna kariere nie tylko w Anglii i Irlandii.
  Polscy naukowcy pracuja w Poludniowej Korei, na Taiwanie, w USA, Kanadzie...
  I mozna sie ze mnie naśmiewać- ja dalej pracuje zawodowo w bardzo znanej państwowej instytucji. (W Polsce pewnie siedzialabym w domu, na wozku inwalidzkim z maska na twarzy.)

  Ubecja nas nie chciala. Polsce juz sa niepotrzebni inzynierowie, naukowcy, lekarze; nie ma przemyslu, nie ma wlasnej produkcji, mysli technologicznej. Polska juz nie wyksztalci Hermaszewskich.

  Nie ma żadnej inicjatywy do wlasnego przemysłu.
  A kariere naukowa na UJ moze zrobic ... banan Duda i paru jeszcze pryszczatych politykow.

  Bo w 1980 roku ubecja zadecydowala, ze Polska ma byc konsumentem- nie producentem. Dlatego zlikwidowano polski przemysł.

  I taki pusty omłot słomy na temat PRL-u, typowy antypolski bełkot jest bardzo popularny w obecnej Polsce, ktora ma sie zachwycać Bidenem, Trumpem, demokracja z Chicago i jest mocno przekazywany przez takie tuby populistyczne jak viridiana czy Walesa.

  PS .
  Wszechstronna ignorancja na temat PRL i mojego pochodzenia jest cecha charakterystyczna dla krajowych nieuków i propagatorow imperializmu i niszczenia narodowej tożsamości.

  Najlepszym przykladem tej propagandy sa: Irak i klamstwa o Iraku, Jugoslawia i nienawisc do Serbow i milosc do islamistow z Kosowa i Albanii, Libia - kłamstwa na temat Kadafiego;
  No, a teraz mamy wspaniale wieści o tragicznym systemie na Bialorusi i wywalczonej ciężko demokracji...na Ukrainie.
  I sa jeszcze straszne wiesci o otruciu - ciagle żywych - Skripali i Nawalnego.
  Jak to było w tym PRL-u - 01.05.2021.
 • @Pedant 16:09:56
  Nie wiem, jaka jest moc nabywcza obecnej złotówki wiec nie bede sie wymądrzać.
  Inni wpisowcy moga to wyjaśnić.
  Ja moge tylko napisac to co wiem, umiem i pamietam gdy chodzi o zarobki:

  Obecnie:
  3817 zł – nauczyciel dyplomowany z tytułem magistra z przygotowaniem pedagogicznym

  W PRL - w liceum, taki nauczyciel zarabial ca 3.500 zl a taki z dlugim
  stażem , chyba powyżej 10 lat pracy - to zarabial powyżej 4000 zl.
  Ale mial Karte Nauczyciela i różne zniżki; bezpłatne rodzinne wczasy nuczycielskie , bezpłatne lecznictwo, edukacje dla dzieci i zdrowe posiłki gotowane ... w szkole.
  Etat w liceum byl 22 godziny tygodniowo .
  Miał tez doroczne konferencje międzyszkolne a takze ogólnopolskie w ramach doszkalania, poznawania nowych metod nauczania i wymiany doświadczeń z nauczycielami przedmiotowymi z calej Polski.
  Nauczyciel mial płatne urlopy, kwaterunkowe mieszkanie, i nie mial bankowych długów. W przypadku zadłużenia np. na meble czy samochod- nie płacił procentów bankowych.

  Bardzo ważnym aspektem nayczycielskiej kariery była pozycja nauczyciela, lekarza, inzyniera w społeczeństwie.
  Nikt nie straszyl, ze zwolni z pracy; i dyplom nauczyciela był honorowany w całym kraju.
  Bo każdy nauczyciel musiał mieć choćby najniższy stopien naukowy z przedmiotu, ktory wykladal.

  Programy nauczania i podręczniki były jednolite w całym kraju - wiec łatwo bylo o wymiane doświadczeń i ukladanie pytań egzaminacyjnych.
  Nie bylo testów.
  Byly pytania i zagadnienia tylko z przerobionego
  materiału.

  Pozdrawiam
  Jak to było w tym PRL-u - 01.05.2021.
 • @viridiana 12:22:00
  Dziekuje za laurke.
  Nie mam zwyczaju koloryzować bo nic z tego nie mam.
  Martwi mnie, ze ktoś chce nam zabić pamięć.

  Wiele razy pisałam na tym blogu, ze Polska potrzebowała reform i zmian -ale nie potrzebowala ubeckiej rewolucji.
  Wcale nie pisałam, ze w Polsce było cudownie - ale ze była zdecydowanie wieksza wieź społeczna i mieliśmy ogromnie duzo programów młodzieżowych. Sport, muzyka byly integralna częścią narodowego programu oświaty.
  Nie mielismy pieniedzy - ale mielismy wszystko inne. Nie bylismy zadluzeni w bankach.

  Ale mam prawo 'wywijac dupa' zwłaszcza gdy porównuję obecne wspanialosci systemu w 3RP. - dobrze ponad 70 lat po wojnie.

  I ja bardzo poprosze o sprecyzowanie gdzie i w którym miejscu tak 'koloryzowalam' ze obrazilam uczucia viridiany.

  Bo takie obrażanie 'z wiatru' jest chyba nieuczciwe.

  Potrzeba troszke wyobrazni i zrozumienia dla ludzi, którzy przeszli przez pieklo i bomardowania - kazda chwila spokoju, świeże bulki z piekarni i jazda na sankach byly radością zycia. Byly zreszta inne wartosci.

  Czasy studenckie w Polsce były rzeczywiscie ciekawsze niz teraz, bo było bepieczniej na drogach i w ogóle poza domem.
  Nie bylo narkomanii.

  Mnie i wielu moich rówieśników, wychowywała szkola, rodzice, kościół i ulica. I wszyscy mowili to samo. Mieliśmy wspólny system wartosciowania.
  I byla to bardzo dobra ulica.

  Prawda jest, ze od lat istnieje wielka hucpa, kampania zabijania ludziom wspomnień.
  I pewnie dlatego zniknęła niemal cała powojenna literatura obozowa.
  Nam juz wspominać zakazano. Mamy myśleć i wspominac pod dyktat zamorskich dyktatorów zbiorowego myślenia.

  Zdaje sie, ze obecne rządy w Polsce jeszcze nie zakazały Grzesiuka. Polecam.
  Niby kowboje uczą Polaków o tzw. indywidualności - ale w praktyce okazuje sie, ze jest zbrodnią myśleć i wspominać własne dzieje inaczej niz to nakazuje ...gestapo myśli.

  Każdy mial być nieszczesliwy w PRL - bo jak nie, to go zwymyślamy.

  Czytam teraz i ogladam ile ludzi jest nieszczęśliwych w obecnej, wyzwolonej , demokratycznej Polsce.

  Strach. Dzieci i kobiety sa sprzedawane do zachodnich burdeli; handel żywym towarem kwitnie, popieramy niszczenie narodów, bo nie pamiętamy grozy wojny. Oglądałam te radosne , zachwycone twarze rozradowanych Polakow jak Husseinowi podrzynali gardlo PUBLICZNIE. Do kamer!

  A w Polsce?
  Polska jest na pierwszym miejscu w Europie gdy chodzi o fatalne wypadki smiertelne na drogach. Pijani kierowcy zabijaja dzieci idące do szkoly ...po chodniku.

  Co sie dzieje w Polsce?:
  Zaginęła 17-letnia Iza - widziałeś ją? - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-17-letnia-iza-widziales-ja-6031336216633985a

  Zaginęła 14-letnia Wiktoria. Widziałeś ją? - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-14-letnia-wiktoria-widziales-ja-6027727842735233a

  Zaginęła 12-letnia Natalia Kijek. Widziałeś ją? - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-12-letnia-natalia-kijek-widziales-ja-6365307762738817a

  Kraków: Zaginęła 17-letnia Otylia - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/krakow-zaginela-17-letnia-otylia-6264776195147905a

  Zaginęła 13-latka. Policja prosi o pomoc w jej odnalezieniu - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-13-latka-policja-prosi-o-pomoc-w-jej-odnalezieniu-6081476528378497a

  Zaginęła 30-latka. Policja prosi o pomoc w jej odnalezieniu - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-30-latka-policja-prosi-o-pomoc-w-jej-odnalezieniu-6075132867060865a

  ZAGINĘŁA 16-letnia Ewelina Kardacz. Policja prosi o pomoc w jej odnalezieniu - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-16-letnia-ewelina-kardacz-policja-prosi-o-pomoc-w-jej-odnalezieniu-6078708981703297a

  Zaginęła 18-letnia Katarzyna. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-18-letnia-katarzyna-policja-prosi-o-pomoc-w-poszukiwaniach-6116256543389313a

  Zaginęła 17-letnia Roma. Policja prosi o pomoc w jej odnalezieniu - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-17-letnia-roma-policja-prosi-o-pomoc-w-jej-odnalezieniu-6095941194253441a

  Zaginęła 14-letnia Wiktoria Wieczorek. Policja prosi o pomoc - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-14-letnia-wiktoria-wieczorek-policja-prosi-o-pomoc-6087167568380545a
  Zaginęła 15-letnia Angelika. Policja prosi o pomoc - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-15-letnia-angelika-policja-prosi-o-pomoc-6078586406605953a

  Zaginęła 18-letnia Klaudia. Rodzina prosi o pomoc w jej odnalezieniu - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-18-letnia-klaudia-rodzina-prosi-o-pomoc-w-jej-odnalezieniu-6134847919859329a

  Zaginęła 16-latka. Policja prosi o pomoc - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-16-latka-policja-prosi-o-pomoc-6210041816127105a

  Konin. Zaginęła 15-letnia Patrycja. Policja prosi o pomoc - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/konin-zaginela-15-letnia-patrycja-policja-prosi-o-pomoc-6465447665714817a

  Zaginęła Agata Gowarzewska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach 15-latki - WP Wiadomości

  https://wiadomosci.wp.pl/zaginela-agata-gowarzewska-policja-apeluje-o-pomoc-w-poszukiwaniach-15-latki-6586807475387168a?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=WPWiadomosci-push

  Dąbrowa Górnicza: zaginęła matka z siedmioletnim synem. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/dabrowa-gornicza-zaginela-matka-z-siedmioletnim-synem-policja-prosi-o-pomoc-w-poszukiwaniach-6357152464983681a

  Zmarło najwięcej Polaków od czasu wojny | AUTONOM.PL | autonomiczni nacjonaliści nowoczesny nacjonalizm AN
  http://autonom.pl/?p=25172

  Emeryci skazani na nędzę
  https://www.youtube.com/watch?v=BpNkEMlf-_I

  Oczy nam wyszły z orbit. Duda zbeształ 74-latka! Użył tak grubych słów, że wszyscy oniemieli | Dziennik Polityczny
  https://dziennik-polityczny.com/2021/02/11/oczy-nam-wyszly-z-orbit-duda-zbesztal-74-latka-uzyl-tak-grubych-slow-ze-wszyscy-oniemieli/

  Bite i gwałcone. Szokująca prawda o życiu kobiet - Sfora
  http://www.sfora.pl/swiat/Bite-i-gwalcone-Szokujaca-prawda-o-zyciu-kobiet-a38652

  Londyńska policja: Polacy gwałcą, mordują i kradną - Sfora
  http://www.sfora.pl/swiat/Londynska-policja-Polacy-gwalca-morduja-i-kradna-a40643

  Polacy stworzyli największą siatkę handlu ludźmi na Wyspach. Ponad 400 ofiar
  https://wyborcza.pl/7,75399,24968469,polacy-stworzyli-najwieksza-siatke-handlu-ludzmi-w-wlk-brytanii.html

  Polska - (k)raj dla gwałcicieli? Większość oprawców jest bezkarnych - Zdrowie Radio ZET

  http://zdrowie.radiozet.pl/On-i-Ona/Polska-k-raj-dla-gwalcicieli-Wiekszosc-oprawcow-jest-bezkarnych

  Ciekawe jaka to religia?
  https://www.fakt.pl/maz-zabil-zone

  47-latek zabił żonę. Zadał jej kilkanaście ciosów - RMF 24
  https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-47-latek-zabil-zone-zadal-jej-kilkanascie-ciosow,nId,3322184

  Zabił żonę zadając ciosy nożem. Prokuratura żąda 25 lat więzienia - Wiadomości - polskieradio24.pl
  https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2412051,Zabil-zone-zadajac-ciosy-nozem-Prokuratura-zada-25-lat-wiezienia

  Zabił żonę, wysadził kamienicę. Ruszył jego proces w Poznaniu - Polsat News
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-11-15/poznan-rusza-proces-oskarzonego-o-zabojstwo-zony-i-probe-wysadzenia-kamienicy/

  Bestialsko zabił żonę toporem. Podpalił auto, by zatrzeć ślady - WP Wiadomości
  https://wiadomosci.wp.pl/bestialsko-zabil-zone-toporem-podpalil-auto-by-zatrzec-slady-6448882965751425a

  Rozwód zakończony tragedią. Mąż zabił żonę w sądzie - o2 - Serce Internetu
  https://www.o2.pl/artykul/rozwod-zakonczony-tragedia-maz-zabil-zone-w-sadzie-6420275445769857a

  Co piąta Polka zgwałcona. Raport

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/co-piata-polka-zgwalcona-raport,604988.htmlolska:

  Rocznie ginie w Polsce 3,5 tysiąca dzieci | Nowa Trybuna Opolska
  https://nto.pl/rocznie-ginie-w-polsce-35-tysiaca-dzieci/ar/4212319

  Polki ofiarami handlu kobietami. Są sprzedawane do Kosowa - mPolska24
  http://www.mpolska24.pl/wiadomosc/1664187/polki-ofiarami-handlu-kobietami-sa-sprzedawane-do-kosowa

  Handel dziećmi w Polsce. Dziennikarze ujawniają szokujący cennik - Wiadomości
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Handel-dziecmi-w-Polsce.-Dziennikarze-ujawniaja-szokujacy-cennik

  HANDEL DZIEĆMI-Paweł Kukiz - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=Jbl0yr-csbE

  Gang handlarzy ludźmi żył z prostytucji i narkotyków w Wodzisławiu Śląskim. Pseudokibicom grozi 25 lat więzienia | Dziennik Zachodni
  https://dziennikzachodni.pl/gang-handlarzy-ludzmi-zyl-z-prostytucji-i-narkotykow-w-wodzislawiu-slaskim-pseudokibicom-grozi-25-lat-wiezienia/ar/c1-15439007

  No, jeszcze sa fatalne wypadki drogowe: 5-7 tysiecy ofiar rocznie .
  Jak to było w tym PRL-u - 01.05.2021.
 • Ponura rocznica
  No to może przypomnijmy, kto zaczął i kto popierał tę zbrodnie.
  I kto pomógł doprowadzić do tragedii narodowej:

  - Złotousty noblista , Obama, uważał - w publicznym przemówieniu- ze ma prawo, dyktowac prawowitemu rządowi Ukrainy jak ma sie zachowac wobec 'pokojowych' rebeliantow.
  I jeszcze, ten prezydent USA grozil, ze bedzie 'pilnie śledzić zachowanie rządu Ukrainskiego - (nie protestujacych) bo jak sie wyrazil: 'rząd Ukrainy ma obowiązek szanowac wystapienie pokojwych demonstrantow.

  'Pokojowe' demonstracje na majdanie:
  ( na filmie widac Viktorie Nuland z kanapkami i herbatnikami dla zmeczonych bandytow z majdanu, a takze ambasadora USA w Kijowie)

  Солдаты Группы Центр в Киеве - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=VRIle_ANnxU

  - W bardzo publicznych wystąpieniach główny fundator majdanu, George Soros, przyznał sie z duma, ze on sam odpowiada za zbrodniczy zamach w Kijowie:
  Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie. - Prison Planet

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007

  Ten morderczy zamach entuzjastycznie poparła Polska:
  Polska wysłała ukraińskiej armii pomoc o wartości 5,5 mln dolarów :: bezpieczeństwo i obrona :: Kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/polska-wyslala-ukrainskiej-armii-pomoc-o-wartosci-55-mln-dolarow

  Polscy artyści solidarni z majdanem na Ukrainie: .
  Plejada gwiazd wystąpi w koncercie...
  Artur Barciś, Ewa Błaszczyk, Stanisława Celińska,
  Urszula Dudziak, Bożena Dykiel, Kayah, Olgierd Łukaszewicz, Daniel
  Olbrychski, Marian Opania, Andrzej Seweryn, Tomasz Stockinger, Joanna
  Szczepkowska, Maryla Rodowicz, Michał Urbaniak czy Cezary Żak - to tylko
  część artystów, którzy 17 marca pojawią się na scenie Teatru
  Żydowskiego w Warszawie w koncercie "Solidarni z Ukrainą"

  - Wbrew temu co sie teraz opowiada, Rosjan na majdanie nie było.
  Byli Polacy , a nawet jeden mocarny karzełek i jeden blazenek estradowy, który w nagrode za popieranie ludobójstwa w Kijowie , dostał sie do sejmu.

  - Przedstawicielom z Polski dzielnie towarzyszyli architekci zbrodni Kijowskiej
  Słynne zapewnienie pomocy dla ukrinskiego zamachu bardzo publicznie wyrazil sen. John McCain: 'Ameryka z wami, Ja z wami' - Ukraina ma przyszlosc na jaką sobie zasłużyła". (sprawdza sie?)

  Obecny prezydent USA, John Biden, zmusil generalnego prokuratora Ukrainy w rzadzie Janukowicza - do ustapienia ze stanowiska, za kare ze generalny prokurator Ukrainy prowadzil dochodzenie w sprawie malwersacji i okradaniu Ukrainy popelniane przez syna obecnego prezydenta USA - Huntera Bidena (Chodzilo nie tylko o Burisme)

  Biden told ex-Ukraine President Yanukovich to resign, former VP reveals in memoirs — RT US News
  >
  https://www.rt.com/usa/414292-biden-tells-yanukovich-resign/

  Jak klan Bidena plądrował, rabowal, okradal Ukraine - video juz nie czynne ale warto zoaczyc komentarze

  Wystapienie amerykanskich senatorow na majdanie:
  15.12.13 Выступление американских сенаторов на майдане - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=Af8WceoXWJE

  - Jakie plany wobec Ukrainy mieli 'miłujący pokoj' rebelianci?

  Ukraińcy chcą oddać Donbas Ameryce, żeby Trump wygonił Rosjan? Szokujący plan Poroszenki | Wolnosc24.pl

  https://wolnosc24.pl/2017/06/21/ukraincy-chca-oddac-donbas-ameryce-zeby-trump-wygonil-rosjan-szokujacy-plan-poroszenki/

  A kto przehandlowal Ukraine ?
  Kliczko i Jaceniuk sprzedali Ukraine za $ 15 000 000 000

  https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421782837&x-yt-cl=84359240&v=P1NVhqqv_o

  I jaki rząd zostal wybrany w 'demokratycznych' wyborach pozamachowych?


  Sklad rządu ukrainskiego
  Political governmental regime of Ukraine after majdan

  President - Poroshenko (Valtsman) - Jew
  President Turchinov (Kogan) - Jew
  Prime Minister - Yatsenyuk (Buckeye) - Jew
  Minister of Finance - Alexander Shlapak - Jew
  Secretary of national security and Defence - Andrew Parubiy- Jew
  Vice Prime Minister - Vladimir Groisman - a Jew
  Interior Minister Arsen Avakov - Armenian Jew
  Minister of Culture - Sergei Nischuk - Jew
  Mason - Director of the National Bank - Stepan Kubiv - Jew
  Head of the Administration of President - Sergey Pashinskiy- Jew

  The main presidential candidates from the opposition:

  Yulia Tymoshenko (Celia Kapitelman) - Jewish
  Vitali Klitschko (Etinzon) - a Jew by his father
  Oleg Tyagnibok (Frotman) - a Jew mom
  Dmitry (Avdimou) Yarosh - Jew Hasid

  Rosja domagała sie od ONZ , zeby prowadzic dochodzenie w sprawie masowego morderstwa w Odessie;

  Russia urges UN to investigate 2014 Odessa massacre in which 48 people burned to death — RT World News

  https://www.rt.com/news/341203-un-investigation-odessa-masacre/

  Osobiscie i bardzo prywatnie sie zastanawiam, kto i dlaczego jeszcze sie dziwi, ze Krym i Donbas szalenie sie 'zniechecili' do ukraińskich wladz zamachowych.
  Odessa, 02.05.2014. - Pamiętamy!
 • @Jasiek 00:35:38
  Ale za to wszystko wiedza o aneksji Krymu.
  Odessa, 02.05.2014. - Pamiętamy!
 • @Krystyna Trzcińska 18:24:33
  Pisane z domu wariatów:

  "Komunizm zostal zaplanowany przez franco-zymska arystokracje krolow, kaplanow, feudalow w celu zrabowania majątków nowobogackich mieszkańców miast burzuazji(kapitalistow rękoma proletariatu...

  I ten jakiś nowo-nawiedzony analfabeta, Babilończyk z Kanaanu w
  północno-południowej Patagonii w okresie kamienia jeszcze nie rozłupanego, nawołuje do kolejnego porządku światowego:

  "Caly majątek ARYSTOKRACJI KROLEWSKIEJ, MUSI POWROCIC DO:
  CANAAN WLADCOW WIELKIEGO BABILONU"

  No i jestesmy w domu.
  Juz lepiej nie mozna bylo sie rozkraczyc i ujawnić.
  Mazel tow.
  Jak to było w tym PRL-u - 01.05.2021.