Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze PontoSarmata

 • Polskie działko przeciwlotnicze z ZM „Tarnów” SA w roku 2017 jest w rękach dżihadystów walczących pod Al.-Bab na północy Syrii
  Królestwo Saudów jest jednym ze sponsorów rebeliantów walczących z siłami rządowymi prezydenta Syrii Baszara Asada i jest to „tajemnica poliszynela”. Zatem prawdopodobnym jest zakup tej broni via Cypr przez Arabię Saudyjską, dostarczenie jej do Turcji, a tam już drogą lądową zainstalowane je na rebelianckich „technicalsach”. Jest to na tym etapie dziennikarskiego śledztwa wyłącznie hipoteza i kwestia domysłów, jednak dostępne powszechnie poszlaki je wielce uprawdopodabniają.

  Zagadką pozostają odpowiedzi na dwa pytania. Czy i jaki ma związek w tym eksporcie Ukraina oraz czy nadzorujące obrót sprzętem specjalnym polskie instytucje miały świadomość, że polska broń popłynęła w ręce dżihadystycznych rebeliantów w Syrii. Mimo, że nie jest to sprzęt ultranowoczesny, jednak pozostaje na wyposażeniu Wojska Polskiego i jest morderczo skuteczny. Bojownicy turkmeńscy wielokrotnie byli rozbijani przez ISIS, która przejmowała ich broń. Tym samym eksportując działka przeciwlotnicze z bardzo nowoczesnymi celownikami (takie oferują ZM „Tarnów” SA), ryzykujemy że dostana się w ręce tzw. Państwa Islamskiego. Terroryści wówczas wykorzystają je do walki z samolotami naszych sojuszników na czele z USA, walczących z nimi w Iraku i Syrii. W skrajnie niesprzyjających warunkach, polskie działka ZU-23 będą strzelały do polskich F-16 prowadzących wspólne misje nad Irakiem z Amerykanami, w ramach międzynarodowej koalicji do walki z ISIS pod wodzą Waszyngtonu, której jesteśmy aktywnym członkiem.

  http://trybuna.eu/polskie-dziala-przeciwlotnicze-w-rekach-syryjskich-rebeliantow/
  Igor Mylcew - To nie ja zabiłem Giwiego
 • @Husky 22:46:19
  Chyba wszyscy przyjmują zasadę, że nie obala się legnie wybranego prezydenta. Destabilizacja Ukrainy którą wywołał Majdan, prowadzi właśnie do niepotrzebnie rozlanej krwi. Tu nie trzeba tego tłumaczyć. Zwabiono ludzi wizją integracji z UE, która również się rozpada.
  Igor Mylcew - To nie ja zabiłem Giwiego
 • Zdjęcie Mostu Krymskiego zrobione z pokładu MSK
  https://donpress.com/files/styles/l_width__640xxxx_/public/photo/1955286.jpg
  Igor Mylcew - To nie ja zabiłem Giwiego
 • @trojanka 21:04:04
  W Serbii powstaje mural z Giwim

  https://youtu.be/bZ1qCy2DibQ
  Igor Mylcew - To nie ja zabiłem Giwiego
 • Na wojnie handlowej z Rosją tracimy nawet do 3 miliardów dolarów
  Warszawski ekonomista Łukasz Białek twierdzi, że wojnie handlowej z Rosją Polacy mogą tracić nawet do 3 miliardów dolarów rocznie.

  "Niedawna zapowiedź Donalda Trumpa o gotowości zakończenia sankcji wobec Federacji Rosyjskiej jest, wbrew pozorom, dobrą informacją dla Europy" - ocenia Łukasz Białek w wywiadzie dla serwisu MondayNews. Jak uznaje "to z kolei, pozwoliłoby na powrót współpracy gospodarczej". W przetrwanie sankcji nie wierzy też prof. Stanisław Gomułka, Główny Ekonomista Business Centre Club. Spodziewa się, że sankcje USA wobec Rosji mogą zostać zniesione jeszcze w tym roku, wobec planów współpracy Trumpa i Putina w walce z organizacjami terrorystycznymi. W ślady Amerykanów z pewnością podążą według prof. Gomułki panstwa Unii Europejskiej. Daleko ostrożniej szacuje jednak skutki ekonomiczne, jakie przyniesie Polakom zakończenie wojny handlowej między UE a Rosją - "Należy pamiętać, że udział Rosji w światowych rynkach wynosi zaledwie ok. 1%. Pod względem ekonomicznym ten kraj nie odgrywa poważnej roli w Europie. Jest też stosunkowo niewielkim partnerem handlowym dla Polski, mimo że może mieć znaczenie dla przedstawicieli sektora rolno-spożywczego" - powiedział prof. Gomułka.

  Innego zdania jest Białek. Jak twierdzi: "Trzeba zwrócić uwagę na to, że przed wprowadzeniem sankcji, eksport polskich towarów do Rosji, w cenach bieżących, wynosił ok. 7,5 mld dolarów. Spadek do poziomu 4,5 mld dolarów w 2015 roku oznacza, że nasi przedsiębiorcy mogli nie sprzedać produktów za ok. 3 mld dolarów. Pytanie brzmi, czy znaleźli inne rynki zbytu. Ale nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Dane GUS-u wskazują, że w 2016 roku nastąpił wzrost do 5,1 mld dolarów. Jednak część firm mogła nie zbilansować utraty rynku rosyjskiego".

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/na-wojnie-handlowej-z-rosja-tracimy-nawet-do-3-miliardow-dolarow
  Igor Mylcew - To nie ja zabiłem Giwiego
 • @lorenco 21:25:13
  Polska: Harry Potter i więzień MON

  W konsekwencji fali medialnej krytyki, która spadła na Ministerstwo Obrony Narodowej z powodu wybryków Bartłomieja Misiewicza wyszło m.in. na jaw, że w MON pracuje od niedawna Edmund Janniger. Ten były pracownik biura poselskiego Antoniego Macierewicza został zatrudniony w Ministerstwie 1 grudnia 2016 r.

  Jednocześnie okazało się, że ojcu Jannigera, amerykańskiemu lekarzowi Robertowi Schwartzowi, zlecono w zeszłym roku wykłady w instytucjach medycznych podlegających MON. Za wykłady Schwartza w Wojskowym Instytucie Medycznym i na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, które odbyły się w grudniu ubiegłego roku, Ministerstwo zapłaciło ponad 38.000 złotych.

  https://i0.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2015/11/Macierewicz_Janniger.jpg

  http://xportal.pl/?p=28402
  Igor Mylcew - To nie ja zabiłem Giwiego
 • @trojanka 20:55:23
  Plan Trumpa aby ocalić ludzkość jest sabotowany!

  Alex Jones mówi - pokój i dobrobyt dla wszystkich! Musimy wspierać swoją wizję wyzwolenia wolnego świata od globalistów.

  https://youtu.be/V9oXDps8cJM
  Igor Mylcew - To nie ja zabiłem Giwiego
 • 12 lutego 1809 r. urodził się w stanie Kentucky Abraham Lincoln
  Wielki prezydent USA. Jedna z najwybitniejszych person XIX wieku. Uratował Unię i zakończył niewolnictwo.

  W 1863 – prezydent Abraham Lincoln dowiaduje się, że car Rosji Aleksander II (1855-1881) ma duże problemy z Rothschildami, ponieważ odmawia kategorycznie założenia centralnego banku w Rosji. Car wtedy nieoczekiwanie przychodzi Lincolnowi z pomocą. Aleksander II zapowiedział, że jeśli Anglia lub Francja będą aktywnie uczestniczyć w wojnie domowej w USA i pomagać Południu, to Rosja uzna to za akt wojny i stanie po stronie Lincolna. Na dowód tego, że nie żartuje, car wysyła część swojej Floty Pacyfiku do portu w San Francisco, a część do Nowego Jorku.

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/20/rothschildy-od-dawna-niepokoily-rosje/
  Igor Mylcew - To nie ja zabiłem Giwiego
 • Jemeńczycy stawiają zacięty opór saudyjskim najeźdźcom
  https://youtu.be/IUFxetzTIhI
  Żydowska rewolucja przeciwko „słowiańskim barbarzyńcom”
 • Arabia Saudyjska - Dżizan - jemeńska zasadzka na saudyjski pojazd - 8 lutego 2017
  https://youtu.be/Lo0Gwwx-dpA
  Żydowska rewolucja przeciwko „słowiańskim barbarzyńcom”
 • NIK wziął się wreszcie za trujące suplementy, czekamy na prawdziwą sanację polityki zdrowotnej
  Wykaz suplementów diety, które w trakcie kontroli NIK zakwestionowane zostały przez Głównego Inspektora Sanitarnego:

  https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/suplementy-diety-wykaz-substancji-zakwestionowanych.html
  Czy Pan Jezus kazałby szczepić dzieci?
 • @Stara Baba 18:37:46
  Gdyby sanepid i służby sanitarne były instytucjami które faktycznie troszczą się o zdrowie mieszkańców, to ludzie mieliby większe zaufanie do programu szczepień. Korupcja psuje człowieka i stopniowo rujnuje dobro wspólne. Korupcja mentalności zgniłego zachodu.
  Czy Pan Jezus kazałby szczepić dzieci?
 • Ukraiński wiceszef sztabu armii gen. Giennadij Worobjow zmarł nagle wczoraj
  Generał ten w przeszłości odmówił prezydentowi Janukowyczowi użycia wojska do przywrócenia stabilności demokratycznej, zagrożonej puczem banderowsko-lichwiarskim w 2014 r. Nie miał za to oporów do wysłania samolotów, czołgów i artylerii wobec wolnościowego zrywu mieszkańców Donbasu.

  https://www.rt.com/news/377067-ukraine-army-official-dies/#.WJ814kkfcgE.facebook
  Żydowska rewolucja przeciwko „słowiańskim barbarzyńcom”
 • Prą do konfliktu, nakręcają zbrojenia, korumpują
  Estonia - czołgi USA przy rosyjskiej granicy

  https://youtu.be/AfiZsBiBYhE
  Igor Mylcew - To nie ja zabiłem Giwiego
 • @lorenco 19:52:21
  Na "nowej, demokratycznej" Ukrainie nawet samorząd terytorialny nie może pracować bez bójki

  Na posiedzeniu rady regionu Czerkasy radni pobili się. Przyczyną był fakt że dyrektor hotelu "Dniepr" Borys Lebiedcow rozpoczął swoje wystąpienie w języku rosyjskim. Szowiniści banderowscy z klubu radnych partii "Swoboda" zażądali od niego by mówił po ukraińsku. Lebiedcow powiedział, że w języku rosyjskim jest mu bardziej wygodne, by się komunikować. Wówczas Jurij Botnar, radny banderowski wywołał bójkę. Ukraina rozpada się jak domek z kart.

  https://youtu.be/O9ABvMDNzgY
  Co się dzieje w Australii - 09.02.2017.
 • Przyjdzie taki czas że mury na wschodzie runą
  i pogrzebią stary świat.
  ROK WIĘZIENIA ZA NIC!
 • Europejski Kijów - galeria sztuki współczesnej
  https://youtu.be/iJmjLOiuqsU
  Co się dzieje w Australii - 09.02.2017.
 • @Rzeczpospolita 19:38:36
  Lekcja faszyzmu - film z napisami PL

  https://youtu.be/RvBRjbXUNws
  Co się dzieje w Australii - 09.02.2017.
 • Ceremonia pożegnania Michaiła Tołstycha - bojownika o wolność Donbasu
  https://youtu.be/QT54qBJ9Ikw
  Co się dzieje w Australii - 09.02.2017.
 • Sopot jeżeli może i chce powinien wysłać do Syrii pomoc materialną
  Chiny podpisały z Syrią porozumienie w sprawie udzielenia temu krajowi bezzwrotnej pomocy humanitarnej wyrażającej się we współpracy technicznej i gospodarczej – poinformowała agencja Xinhua.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702054767113-sputnik-syria-chiny-pomoc-humanitarna/
  wakacje w Sopocie