Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Sol

 • mrzonki
  1. "antyrasistowski" zajob jest wprowadzany równolegle niemal we wszystkich białych krajach.

  2. za zamieszki odpowiada realna władza w USA, niczym Mao za rewolucję kulturową. tak więc proponuję porzucić mrzonki o skupieniu się Ameryki na sobie.
  Patrz, Kościuszko…
 • @bez kropki 14:13:45
  Pani wypisuje ahistoryczne, oderwane od rzeczywistości brednie.

  1. "pochód" Rosji zatrzymał się na wielu krajach. np. Szwecji nie próbowali Rosjanie podbijać. Odebrali im za to Finlandię. Finowie są Rosjanom za to wdzięczni do dziś, bo opresja szwedzka była bardzo ciężka. Rosja zajęła wyłącznie miękkie G (dzikie pola, kraje upadłe, pustkowia), dalej już nie podbijała. Rosjanie sami też byli celem najazdów. Mongołowie, Polacy w Moskwie, Szwedzi, Napoleon, Niemcy (dwa razy).

  2. USA mają bazy w większości krajów świata. Napadali ostatnio Wietnam, Irak, Jugosławię, Libię, Syrię, Iran. To oni graniczą z kim chcą. Wcześniej graniczyli z kim chcieli Anglicy. Różnica względem Rosji jest KOLOSALNA.

  3. "To co pisałam wyżej. to dowcip. Rosyjski. Rosjanie SAMI O SOBIE tak mówią."

  Jasne. A Polacy sami przepraszali za Jedwabne.

  Tak czy siak. Wprowadza Pani typową dla natowskich trolli dawkę irracjonalności w dyskusji. Uuuuuu! Rosja to dziwne, wyjątkowe państwo, które nie spocznie dopóki nie podbije całego świata. Bez względu na okoliczności musimy ich atakować, bo oni sami atakują czy im się to opłaca czy nie.
  Polski narodowy zespół dwubiegunowy
 • @Repsol 23:00:24
  Wiele lat temu Gadowski powiedział, że nie ma w Rosji czegoś takiego jak żydowscy oligarchowie, tylko etniczni Rosjanie udający Żydów aby podbić Izrael.
  Przed wyborami Gadowski powiedział, że PiS to młot na Magdalenkę. Serio? Przecież politycy PIS byli w Magdalence, byli w Unii Wolności.
  Takie numery Gadowski odwala co kilka dni. To jest patologiczny kłamca i pozer.

  W zasadzie nie ma co tracić czasu na głupków którzy słuchają Gadowskiego. Jeśli komuś trzeba takie rzeczy palcem pokazywać, wyjaśniać, dementować to jak to świadczy o jego horyzontach umysłowych? Jest pewna kategoria ludzi którzy nie mają w głowach absolutnie nic, ale za to mają wielką potrzebę zostać oświeconym w krótkiej pogadance. To są fani Gadowskiego. Co z tego, że zdementuję jedno, drugie, trzecie kłamstwo.... skoro taki fan nie ma aparatu pojęciowego i metodologii aby dalej iść samodzielnie? Pomogę, przytrzymam, wyjaśnię jak chodzić, potem puszczę jego rękę, a on zaraz i tak się wywali.
  Szwedzkie sukcesy solą w oku globalistów i panikarzy
 • @Stara Baba 13:58:02
  1000 zmarłych w Szwecji to nie jest wcale tak dużo. nie rozumiem też czemu piszesz, że tam się dopiero zaczyna. Na jakiej podstawie?
  Szwedzkie sukcesy solą w oku globalistów i panikarzy
 • @AgnieszkaS 19:24:24
  Jednak Jankesi są liderami w tej dziedzinie, a DNA Rosjan zbierają nawet nie kryjąc się. Skąd więc u Pani ta bydlęca agresja?
  Putin 2017: w Rosji ktoś zbiera" materiał biologiczny "
 • fly by wire
  Nie jest prawdą, że fly by wire w Rosji po raz pierwszy zastosowano w SU 57. SU 35 też to ma. Już w latach 80 miał to cywilny IŁ 96. w branżowym medium taka wtopa?

  Ciekawie czyta się tekst krytyczny, ale nie zapominajmy, że źródło jakim jest Defence24 to portal bardzo mocno zaangażowany w wojnę informacyjną przeciw polskiemu społeczeństwu. Oni nie informują, oni wychowują. Polak nie może rozumieć, wiedzieć. Polak musi operować na podstawie odpowiednich emocji. tutaj: pogarda.
  Dziesięć lat Su-57 i co dalej?
 • że co?
  "Bieżąca sytuacja w Syrii dobitnie ilustruje fakt uzyskania przez Rosję prymatu militarnego i politycznego w świecie."

  Rosjanie w Syrii są legalnie i dzięki temu mogą spokojnie trzepać terrorystów wspieranych przez USrael. Jednak Rosjanie nie odważyli się zestrzeliwać Izraelskich samolotów naruszających przestrzeń Syrii, nie atakują wojsk amerykańskich w Syrii. Tamci Rosjan też nie atakują, ale gdyby doszło co do czego, to Rosja ma tam ze 30 samolotów, a Turcja, Saudowie, Izrael, szejkowie, USA mają w regionie tych samolotów grubo ponad 1000 i to lepszych. W razie eskalacji Rosja zostaje odcięta od Syrii a drogi sobie nie wywalczy bo w wojnie konwencjonalnej zablokuje ją sama Turcja. Proszę spojrzeć na mapę. To USA ma dogodne dojścia do Syrii.
  Pouczające jest też określenie potencjału rosyjskiego przemysłu, wydatków na R&D, wydatków zbrojeniowych, PKB. Gdzie ten prymat? W nieustannym odkładaniu produkcji SU57 gdy F35 produkuje się w setkach? W braku własnych obrabiarek i fabryk układów scalonych o dzisiejszej skali integracji? Gdzie jest ten prymat. W Pańskiej głowie. Pan nie jesteś analityk. Pan jesteś histeryk, dyletant i moralizator.
  Pietyzm w restytucji wschodniego imperium zła
 • miałem kiedyś Pana za mądrzejszego
  Ciekawe zarzuty wobec Rosji stawia autor. Na przykład wypomina, że Rosjanie nie zaakceptowali "faktu, że nie są wyjątkową w świecie nacją, a jeżeli już nawet w jakimś stopniu tak to w sposób negatywny, a nie pozytywny."
  Mówiąc krótko, autor ma za złe Rosjanom, że nie uznali się za podludzi. A to też jest niezłe:

  "Zabezpieczono już ziemie zrabowane wszystkim bez wyjątku sąsiadom, w okresie setek lat Kremlowskiego imperializmu, poprzez konstytucyjny zakaz dyskusji ewentualnych zmian terytorialnych Federacji na jej niekorzyść."

  Nie bardzo rozumiem jaki kraj dobrowolnie zrzeka się własnego terytorium. Poza tym dzięki elitom ZSRR Rosja w 1991 straciła ogromne terytoria, cofnęła się do granic sprzed wieków, jeśli nie liczyć Dalekiego Wschodu. Rozumiem, że po prostu powinna zadeklarować samolikwidację i dać "wolność" każdemu ludkowi od Kaukazu po Syberię. Inaczej będzie Imperium Zła.

  "Pradze dostało się ostatnio po głowie za nieopatrzne przemianowanie jednego z jej placów na imię nielubianego w II Żydokomunie opozycjonisty rosyjskiego"

  Po tym tekście gloryfikującym żydowską kanalię Niemcowa jako "rosyjskiego opozycjonistę" jest Pan skończony. Zabiera się Pan za wykładanie, za analizy a sam nie odrobił pracy domowej. Kuriozalnie też brzmi tekst o mieszaniu się w sprawy innych państw. Autor jako dowód podaje negatywne stanowisko Rosji w kwestii niszczenia pomników armii czerwonej. Pan w ogóle wie co to jest PRAWDZIWE mieszanie się w sprawy innych państw? To jest wygrywanie przetargów, narzucanie własnej ideologii, pisanie ustaw, przejmowanie majątku i ziemi. To co robi w Polsce USA albo UE.
  Pietyzm w restytucji wschodniego imperium zła
 • 1
  Mikke wyłamał się z małpiarni. Ciekawe, że jak Polaczkom splunie w pysk Izrael to udają, że deszcz pada a w przypadku Putina stado podnieconych rezusów. Żenada.
  Korwin-Mikke to jedyny rosyjski poseł w Sejmie?
 • Ameryka w Europie rządzi żelazną pięścią
  „Klasa polityczna Europy nie jest psychicznie w stanie uwolnić się z dominujących / podporządkowanych stosunków z Ameryką. (...)"

  Nie sądzę. Ameryka ma w Europie rozbudowaną agenturę, ma podsłuchy, europejskie służby są podporządkowane CIA. To nie kwestia psychiki, ale po prostu brutalnej siły. W Polsce M.Piskorski przesiedział 3 lata na wniosek USA. Ilu takich "piskorskich" jest w Europie? Ilu zostało zamordowanych?
  Z miłości do Żydów
 • 123
  1. Biedny (a może głupi) Patton nie wiedział, że w USA rządzą ci sami co w ZSRR. O pracach Suttona nie mógł wiedzieć, ale społeczeństwo jankeskie wiedziało wtedy więcej o bankierach niż teraz.
  2. Hitler odrzucał prośby Wehrmachtu aby rekrutować Rosjan. To był sabotażysta wydający głupie (tajemniczo głupie) rozkazy.
  3. zbrodni Hitlera i jego pomysłów na lepszy świat nie chce mi sie nawet komentować.
  Gdyby Hitler wygrał wojnę to...
 • dziady z cinquecento i łebki z BMW
  W Europie Zachodniej pieszy ma pierwszeństwo podchodząc do granicy pasów. Nikt nie ma z tym problemu. Testowałem jako pieszy i kierowca. Po prostu kierowca widząc ludzi blisko pasów...zwalnia. Z "50" zwolnić nie jest trudno, zwłaszcza, że na pasach jesteśmy czujni. Uważam to za znacznie lepsze rozwiązanie niż w Bogandzie gdzie pieszy musi wtargnąć na jednię aby mieć "pierwszeństwo". Ludzie. Wy macie po prostu kompleksy z Europy Wschodniej gdzie kierowca to jest ktoś, a pieszy i rowerzysta to biedak. Pobudka! Nie macie kompleksów, to może warunki psychofiz? Zbadajcie sobie jaskrę, zaćmę, poziom cukru, nauczcie się wreszcie operować sprzęgłem albo wymieńcie klocki hamulcowe. No przecież musi być jakaś przyczyna Waszego lęku przed pieszym stojącym przed przejściem. :)
  A te wypadki gdy jeden samochód zatrzymał się, a drugi jechał i skasował ludzi na przejściu? No, jak to świadczy o umiejętnościach kierowców? Sami alkoholicy, dziadki i karki w BMW z otłuszczonymi mózgami. Dziadostwo które ma pole widzenia 5 stopni, czas reakcji 5 sekund, a uważa się za mistrzów kierownicy.
  Kiedy o bezpieczeństwie na drogach decyduje bankier...
 • chwila
  "Niestety, przez ostatnie dwie dekady Moskwa nie wykazała zbytniego pośpiechu z urzeczywistnieniu ustaleń. Kreml obudził się, kiedy stało się już niemal za późno. "

  1. 20 lat temu Rosja nie miała zbyt daleko posuniętej suwerenności. Do dziś jej w pełni nie odzyskała, a system tamtejszej władzy opiera się na kompromisach i walce.

  2. Cofnąć wypadałoby się dalej. Do 1991 gdy w czasie kontrolowanego z USA likwidowania ZSRR, Rosja ogłosiła....niepodległość od ZSRR. Innymi słowy wręcz wypchnęła pozostałe republiki związkowe na niepodległość, nawet te które o to nie prosiły. Kto rządził wówczas ZSRR, a potem Rosją?
  "Białoruski Okręg Federalny" już nie jest możliwy...
 • spis ludności
  Niektórym lepiej idzie licznie Chińczyków na Syberii niż frankistów w Polsce.
  Jak radzić sobie z upadającą Rosją
 • @Pedant 13:23:57
  Przecież to jasne. Podał Pan przykład Kanady i USA. Wojtas uważa, że złe dla Polski jest to, że Kanada jest mniej zasiedlona niż USA. :D Przecież ewidetnnie jest to jakiś plociuch niezdolny do wyartykułowania spójnej myśli.

  Co do artykułu. Chętnie poczytałbym krytyczne artykuły o Rosji, ale gdy czytam tekst w którym padają takie kwiatki u Bezmetki

  "o wprowadzeniu zachodnich sankcji za napaść na Ukrainę"

  to tracę zaufanie. Kijowa Rosjanie nie zbombardowali (a przecież na Bagdad, Belgrad itd. zawsze leciały amerykańskie bomby), sankcje jako pierwsza wprowadzała Ukraina, Ukraina również żąda by nadal prowadzić przez nią tranzyt rosyjskiego gazu. Walki na Ukrainie toczą się tylko tam gdzie chce Ukraina, Rosjanie nie zaatakowali na przykład Charkowa.
  Typowa dla zachodniej propagandy schizofrenia.

  I jeszcze te dawno skompromitowane brednie o Chińczykach chcących się osiedlać na Syberii.
  Jak radzić sobie z upadającą Rosją
 • @chart 18:47:21
  "No właśnie teraz ma NA PRZEJŚCIU, co jest normalne i przyjęte, natomiast od paru lat trwa absurdalna kampania (właśnie oficjalnie poparta przez Razem i SLD), by wprowadzić pierwszeństwo pieszych PRZED przejściami"

  Co to za "pierwszeństwo" gdy uzyskuję je w momencie gdy już jestem na drodze? W ten sposób nikt mnie nie wpuści. Proszę zauważyć, że między pojazdami ta Pańska zasada nie działa i pierwszeństwo ma ten kto jedzie główną drogą, a jeszcze nie wjechał na skrzyżowanie.
  Polski wymysł zmusza pieszych do wywalczania sobie pierwszeństwa przez wtargnięcie. Jak już wtargnie, to ma pierwszeństwo. Absurd który prowadzi do dzielenia włosa na 4. tzn. zastanawiania się jak te wtargnięcie wygladało. tzn. kto tu był najpierwszejszy. :D

  Jak już wcześniej pisałem, we Francji pieszy uzyskuje pierwszeństwo podchodząc pod krawężnik. Nie ma z tym kłopotów, choć tu żyje masa swołoczy! To wschodnioeuropejskie dzbany za kółkiem mają problemy. Pole widzenia 10 stopni, cukrzyca, kac, źle dobrane okulary, brak snu itd. Jedzie takie zombi i po prostu spojrzenie na to co się dzieje 2 metry po bokach drogi przerasta jego możliwości. Poza tym 50 na godzinę narusza jego wolność. On musi za***ć 80 po zabudowanym, inaczej straci 20 sekund na jednym dojeżdzie. Wie Pan co to jest 20 sekund dla takiego nadczłowieka? Przez te 20 sekund można np. kozę z nosa wydłubać!

  Nie dorabiajmy ideologii do chorych ludzi którzy nie powinni prowadzić pojazdów.
  Skręt w prawo
 • @Lotna 21:29:27
  "W każdym cywilizowanym państwie na drogach pierwszeństwo mają najsłabsi uczestnicy ruchu, a takimi są piesi i rowerzyści"

  Rozumiem, że składy pociągów też tam muszą ustępować na przejeździe kolejowym? Ha ha.
  Skręt w prawo
 • sympatycnzy niemowlak
  Panie Konradzie. Lubię i cenię Pańską publicystykę, ale ten wpis to jakiś kleks. Piszę to jako rowerzysta i jako kierowca.

  1. We Francji pieszy ma pierwszeństwo, tzn. jak stanie pół metra od przejścia, to już trzeba go puszczać. Generalnie nie ma z tym problemów. Jeśli ktoś ma wąskie pole widzenia, to niech zbada sobie zaćmę, cukier itd. i nie prowadzi pojazdów do wyleczenia.

  2. jeśli skręcam w prawo, to patrzę w lusterko. Jeśli 5 sekund wcześniej mijałem rowerzystę, to pamiętam że ten rowerzysta jedzie z mojej prawej. Myślę, że nawet mysz, jaszczurka, ba, nawet owady i wyborcy PO-PiS są w stanie pamiętać do było 5 sekund wcześniej i wziąć to pod uwagę.

  3. lusterko w rowerze nie sprawdza się. W samochodzie jest wycyrklowane na oczy i ochronione przed światłem. Na rowerze głowa zbytnio zmienia położenie. Ja nie mam problemu aby zrobić skręt głowy do tyłu. Zawsze tak robię wykonując manewr na rowerze. To odruch.

  Owszem, gdy ja jadę rowerem, to oczy mam dookoła głowy, wjeżdżając na rondo szukam kontaktu wzrokowego z kierowcami, podejrzliwie patrzę na zaparkowane auta w których mogą otworzyć się drzwi. Nie znosze jednak samochodowych wujków dobra rada, którzy apelują do pieszych by "dla własnego dobra" uważali. Przepuszcza cię na pasach samochód. Uważaj, bo drugim pasem może pędzić ziemniak w BMW. Ci wujkowie nigdy nie apelują do ziemniaków. Nie mówią: uważaj jak wymijasz stojące na pasach auto, bo możesz uszkodzić ludzi i dostaniesz 10 lat więzienia + renta dla ofiar. Ha. Może tu pies pogrzebany? Słyszałem, że niedawny morderca z BMW skarżył się, że mu źle, że miał próby samobójcze. Ofiarom nie współczuł. Ja bym stołek wykopał spod nóg. Skończyłoby się po kilku egzekucjach.
  Pieszym wujkowie "dobrze radzą" a rowerzystów nienawidzą. Ach, te komentarze w Internecie. Rowerzysta - wróg klasowy. Wyłazi wschodnioeropejska słoma z butów. :)

  Nie wiedziałem, że Artur Zawisza był kiedyś sympatyczny. Małe oczka, brak uśmiechu, brak poczucia humoru, brak człowieczeństwa (wychwalanie Izraela w czasie izraelskich pacyfikacji Gazy). Może jako niemowlak był sympatyczny...?
  Skręt w prawo
 • lider
  Pan Rzeczpospolita (Dariusz Kosiur) trafnie zauważył banderowskiego "kleksa" u Bosaka. To delikatnie mówiąc Bosaka jako odgrywającego polskiego narodowca - dyskwalifikuje.
  Dodam jeszcze, że

  1. Bosak nie sprawdził się w kreowaniu nowych postaci, wyłapywaniu talentów, budowaniu organizacji. Przyciągał za to jakieś typki typu Andruszkiewicz, Marian Kowalski. Mocno mnie to frapuje. Lata mijają a jest kilku tych samych liderów i dalej nic.

  2. Bosak wypowiada się bardzo obelżywie i agresywnie o Rosji. O żadnym innym kraju tak nie mówi. W kontekście 447 odzywa się, ale nie nazywa np. Izraela krajem bandyckim. Czemu?

  3. Bosak ładnie wypada w dyskusji, ale sprawia wrażenie przeszkolonego. Nie jest naturalny.

  4. Bosak nienawidzi Jabłonowskiego, a ja Jabłonowskiego słucham od lat. Jabłonowski ładnie formułuje interes narodowy, potrafi ustosunkować się do każdego tematu, do ACTA, TTIP itd. a Bosak błyszczy na kilku samograjach. Za co Bosak nienawidzi Jabłonowskiego?

  5. trochę obawiam się, że Bosak już nie taki młody a wciąż nie ma dziewczyny. Krypto gej odgrywający polityka będącego przeciw LGBT. Toż to idealny materiał na szantaż.

  6. Bosak z szacunkiem wypowiadał się o małym obrzydliwym trollu jutubowym Patlewiczu.
  Prawybory prezydenckie w Konfederacji.
 • @AgnieszkaS 20:36:13
  CYT: W styczniu 2018 francuski dziennik Le Monde poinformował, że rząd chiński zbudował w prezencie dla Unii Afrykańskiej główną sieć komputerową, w której umieścił "tylne drzwi" ułatwiające przekaz informacji do serwerów w Szanghaju.

  Le Monde należy do przeciwnika geopolitycznego Chin i będzie pisał o chińskich furtkach, ale słowem nie wspomni o furtkach amerykańskich, a już izraelskie to zupełne tabu. Nawiasem mówiąc zlokalizowanie dobrego backdoora jest zadaniem nietrywialnym, więc ja jestem ciekaw czy Le Monde ma dowody czy tak sobie pisze.

  Ja tam jestem za Chinami, bo to kraj którego nie kontroluje żydostwo. Chiński wywiad nie jest zainteresowany tym co Polak myśli, a żydostwo prowadzi na Polakach aktywną inżynierię. W Chinach jest zdrowy nacjonalizm, nie można tego porównać do talmudu. Chińczycy nie tworzą też mafii przejmującej władze w innych krajach. Obecnie żydostwo kontrolojue większość zasobów Planety i należy mu się przeciwwaga. Oczywiście żydowska V kolumna będzie nas przestrzegać przed Chinami. Szalom.
  Jedwabny szlak albo wojna. Polski rząd już wybrał