Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Sol

 • dziad
  Bodakowski to bardzo nieporadny intelektualnie przegryw z parciem na istnienie w polityce. Niskie IQ, mała wiedza. Zachowuje się jak naiwny dziadek głosujący na PiS a nie jest przecież aż tak stary.
  Pan Bodakowski – «politolog» i Yamal II
 • 1
  Mikke wyłamał się z małpiarni. Ciekawe, że jak Polaczkom splunie w pysk Izrael to udają, że deszcz pada a w przypadku Putina stado podnieconych rezusów. Żenada.
  Korwin-Mikke to jedyny rosyjski poseł w Sejmie?
 • 1 dla kalego
  Niedawno w rządowej TVP promowano podobiznę Putina w formie trupiej główki z podpisem "ruSSia". Ze strony marionetkowej III RP na Rosję wylały się kubły wymiocin przy każdej możliwej okazji. 99% takich okazji nie miało zwiazku z interesem Polski.
  Ale od Rosjan wymagamy aby nas traktowali godnie, dopieszczali, szanowali, nie atakowali. Schizofrenia!
  Putin znowu znieważa Polskę
 • Ameryka w Europie rządzi żelazną pięścią
  „Klasa polityczna Europy nie jest psychicznie w stanie uwolnić się z dominujących / podporządkowanych stosunków z Ameryką. (...)"

  Nie sądzę. Ameryka ma w Europie rozbudowaną agenturę, ma podsłuchy, europejskie służby są podporządkowane CIA. To nie kwestia psychiki, ale po prostu brutalnej siły. W Polsce M.Piskorski przesiedział 3 lata na wniosek USA. Ilu takich "piskorskich" jest w Europie? Ilu zostało zamordowanych?
  Z miłości do Żydów
 • 123
  1. Biedny (a może głupi) Patton nie wiedział, że w USA rządzą ci sami co w ZSRR. O pracach Suttona nie mógł wiedzieć, ale społeczeństwo jankeskie wiedziało wtedy więcej o bankierach niż teraz.
  2. Hitler odrzucał prośby Wehrmachtu aby rekrutować Rosjan. To był sabotażysta wydający głupie (tajemniczo głupie) rozkazy.
  3. zbrodni Hitlera i jego pomysłów na lepszy świat nie chce mi sie nawet komentować.
  Gdyby Hitler wygrał wojnę to...
 • dziady z cinquecento i łebki z BMW
  W Europie Zachodniej pieszy ma pierwszeństwo podchodząc do granicy pasów. Nikt nie ma z tym problemu. Testowałem jako pieszy i kierowca. Po prostu kierowca widząc ludzi blisko pasów...zwalnia. Z "50" zwolnić nie jest trudno, zwłaszcza, że na pasach jesteśmy czujni. Uważam to za znacznie lepsze rozwiązanie niż w Bogandzie gdzie pieszy musi wtargnąć na jednię aby mieć "pierwszeństwo". Ludzie. Wy macie po prostu kompleksy z Europy Wschodniej gdzie kierowca to jest ktoś, a pieszy i rowerzysta to biedak. Pobudka! Nie macie kompleksów, to może warunki psychofiz? Zbadajcie sobie jaskrę, zaćmę, poziom cukru, nauczcie się wreszcie operować sprzęgłem albo wymieńcie klocki hamulcowe. No przecież musi być jakaś przyczyna Waszego lęku przed pieszym stojącym przed przejściem. :)
  A te wypadki gdy jeden samochód zatrzymał się, a drugi jechał i skasował ludzi na przejściu? No, jak to świadczy o umiejętnościach kierowców? Sami alkoholicy, dziadki i karki w BMW z otłuszczonymi mózgami. Dziadostwo które ma pole widzenia 5 stopni, czas reakcji 5 sekund, a uważa się za mistrzów kierownicy.
  Kiedy o bezpieczeństwie na drogach decyduje bankier...
 • chwila
  "Niestety, przez ostatnie dwie dekady Moskwa nie wykazała zbytniego pośpiechu z urzeczywistnieniu ustaleń. Kreml obudził się, kiedy stało się już niemal za późno. "

  1. 20 lat temu Rosja nie miała zbyt daleko posuniętej suwerenności. Do dziś jej w pełni nie odzyskała, a system tamtejszej władzy opiera się na kompromisach i walce.

  2. Cofnąć wypadałoby się dalej. Do 1991 gdy w czasie kontrolowanego z USA likwidowania ZSRR, Rosja ogłosiła....niepodległość od ZSRR. Innymi słowy wręcz wypchnęła pozostałe republiki związkowe na niepodległość, nawet te które o to nie prosiły. Kto rządził wówczas ZSRR, a potem Rosją?
  "Białoruski Okręg Federalny" już nie jest możliwy...
 • spis ludności
  Niektórym lepiej idzie licznie Chińczyków na Syberii niż frankistów w Polsce.
  Jak radzić sobie z upadającą Rosją
 • @Pedant 13:23:57
  Przecież to jasne. Podał Pan przykład Kanady i USA. Wojtas uważa, że złe dla Polski jest to, że Kanada jest mniej zasiedlona niż USA. :D Przecież ewidetnnie jest to jakiś plociuch niezdolny do wyartykułowania spójnej myśli.

  Co do artykułu. Chętnie poczytałbym krytyczne artykuły o Rosji, ale gdy czytam tekst w którym padają takie kwiatki u Bezmetki

  "o wprowadzeniu zachodnich sankcji za napaść na Ukrainę"

  to tracę zaufanie. Kijowa Rosjanie nie zbombardowali (a przecież na Bagdad, Belgrad itd. zawsze leciały amerykańskie bomby), sankcje jako pierwsza wprowadzała Ukraina, Ukraina również żąda by nadal prowadzić przez nią tranzyt rosyjskiego gazu. Walki na Ukrainie toczą się tylko tam gdzie chce Ukraina, Rosjanie nie zaatakowali na przykład Charkowa.
  Typowa dla zachodniej propagandy schizofrenia.

  I jeszcze te dawno skompromitowane brednie o Chińczykach chcących się osiedlać na Syberii.
  Jak radzić sobie z upadającą Rosją
 • @chart 18:47:21
  "No właśnie teraz ma NA PRZEJŚCIU, co jest normalne i przyjęte, natomiast od paru lat trwa absurdalna kampania (właśnie oficjalnie poparta przez Razem i SLD), by wprowadzić pierwszeństwo pieszych PRZED przejściami"

  Co to za "pierwszeństwo" gdy uzyskuję je w momencie gdy już jestem na drodze? W ten sposób nikt mnie nie wpuści. Proszę zauważyć, że między pojazdami ta Pańska zasada nie działa i pierwszeństwo ma ten kto jedzie główną drogą, a jeszcze nie wjechał na skrzyżowanie.
  Polski wymysł zmusza pieszych do wywalczania sobie pierwszeństwa przez wtargnięcie. Jak już wtargnie, to ma pierwszeństwo. Absurd który prowadzi do dzielenia włosa na 4. tzn. zastanawiania się jak te wtargnięcie wygladało. tzn. kto tu był najpierwszejszy. :D

  Jak już wcześniej pisałem, we Francji pieszy uzyskuje pierwszeństwo podchodząc pod krawężnik. Nie ma z tym kłopotów, choć tu żyje masa swołoczy! To wschodnioeuropejskie dzbany za kółkiem mają problemy. Pole widzenia 10 stopni, cukrzyca, kac, źle dobrane okulary, brak snu itd. Jedzie takie zombi i po prostu spojrzenie na to co się dzieje 2 metry po bokach drogi przerasta jego możliwości. Poza tym 50 na godzinę narusza jego wolność. On musi za***ć 80 po zabudowanym, inaczej straci 20 sekund na jednym dojeżdzie. Wie Pan co to jest 20 sekund dla takiego nadczłowieka? Przez te 20 sekund można np. kozę z nosa wydłubać!

  Nie dorabiajmy ideologii do chorych ludzi którzy nie powinni prowadzić pojazdów.
  Skręt w prawo
 • @Lotna 21:29:27
  "W każdym cywilizowanym państwie na drogach pierwszeństwo mają najsłabsi uczestnicy ruchu, a takimi są piesi i rowerzyści"

  Rozumiem, że składy pociągów też tam muszą ustępować na przejeździe kolejowym? Ha ha.
  Skręt w prawo
 • sympatycnzy niemowlak
  Panie Konradzie. Lubię i cenię Pańską publicystykę, ale ten wpis to jakiś kleks. Piszę to jako rowerzysta i jako kierowca.

  1. We Francji pieszy ma pierwszeństwo, tzn. jak stanie pół metra od przejścia, to już trzeba go puszczać. Generalnie nie ma z tym problemów. Jeśli ktoś ma wąskie pole widzenia, to niech zbada sobie zaćmę, cukier itd. i nie prowadzi pojazdów do wyleczenia.

  2. jeśli skręcam w prawo, to patrzę w lusterko. Jeśli 5 sekund wcześniej mijałem rowerzystę, to pamiętam że ten rowerzysta jedzie z mojej prawej. Myślę, że nawet mysz, jaszczurka, ba, nawet owady i wyborcy PO-PiS są w stanie pamiętać do było 5 sekund wcześniej i wziąć to pod uwagę.

  3. lusterko w rowerze nie sprawdza się. W samochodzie jest wycyrklowane na oczy i ochronione przed światłem. Na rowerze głowa zbytnio zmienia położenie. Ja nie mam problemu aby zrobić skręt głowy do tyłu. Zawsze tak robię wykonując manewr na rowerze. To odruch.

  Owszem, gdy ja jadę rowerem, to oczy mam dookoła głowy, wjeżdżając na rondo szukam kontaktu wzrokowego z kierowcami, podejrzliwie patrzę na zaparkowane auta w których mogą otworzyć się drzwi. Nie znosze jednak samochodowych wujków dobra rada, którzy apelują do pieszych by "dla własnego dobra" uważali. Przepuszcza cię na pasach samochód. Uważaj, bo drugim pasem może pędzić ziemniak w BMW. Ci wujkowie nigdy nie apelują do ziemniaków. Nie mówią: uważaj jak wymijasz stojące na pasach auto, bo możesz uszkodzić ludzi i dostaniesz 10 lat więzienia + renta dla ofiar. Ha. Może tu pies pogrzebany? Słyszałem, że niedawny morderca z BMW skarżył się, że mu źle, że miał próby samobójcze. Ofiarom nie współczuł. Ja bym stołek wykopał spod nóg. Skończyłoby się po kilku egzekucjach.
  Pieszym wujkowie "dobrze radzą" a rowerzystów nienawidzą. Ach, te komentarze w Internecie. Rowerzysta - wróg klasowy. Wyłazi wschodnioeropejska słoma z butów. :)

  Nie wiedziałem, że Artur Zawisza był kiedyś sympatyczny. Małe oczka, brak uśmiechu, brak poczucia humoru, brak człowieczeństwa (wychwalanie Izraela w czasie izraelskich pacyfikacji Gazy). Może jako niemowlak był sympatyczny...?
  Skręt w prawo
 • lider
  Pan Rzeczpospolita (Dariusz Kosiur) trafnie zauważył banderowskiego "kleksa" u Bosaka. To delikatnie mówiąc Bosaka jako odgrywającego polskiego narodowca - dyskwalifikuje.
  Dodam jeszcze, że

  1. Bosak nie sprawdził się w kreowaniu nowych postaci, wyłapywaniu talentów, budowaniu organizacji. Przyciągał za to jakieś typki typu Andruszkiewicz, Marian Kowalski. Mocno mnie to frapuje. Lata mijają a jest kilku tych samych liderów i dalej nic.

  2. Bosak wypowiada się bardzo obelżywie i agresywnie o Rosji. O żadnym innym kraju tak nie mówi. W kontekście 447 odzywa się, ale nie nazywa np. Izraela krajem bandyckim. Czemu?

  3. Bosak ładnie wypada w dyskusji, ale sprawia wrażenie przeszkolonego. Nie jest naturalny.

  4. Bosak nienawidzi Jabłonowskiego, a ja Jabłonowskiego słucham od lat. Jabłonowski ładnie formułuje interes narodowy, potrafi ustosunkować się do każdego tematu, do ACTA, TTIP itd. a Bosak błyszczy na kilku samograjach. Za co Bosak nienawidzi Jabłonowskiego?

  5. trochę obawiam się, że Bosak już nie taki młody a wciąż nie ma dziewczyny. Krypto gej odgrywający polityka będącego przeciw LGBT. Toż to idealny materiał na szantaż.

  6. Bosak z szacunkiem wypowiadał się o małym obrzydliwym trollu jutubowym Patlewiczu.
  Prawybory prezydenckie w Konfederacji.
 • @AgnieszkaS 20:36:13
  CYT: W styczniu 2018 francuski dziennik Le Monde poinformował, że rząd chiński zbudował w prezencie dla Unii Afrykańskiej główną sieć komputerową, w której umieścił "tylne drzwi" ułatwiające przekaz informacji do serwerów w Szanghaju.

  Le Monde należy do przeciwnika geopolitycznego Chin i będzie pisał o chińskich furtkach, ale słowem nie wspomni o furtkach amerykańskich, a już izraelskie to zupełne tabu. Nawiasem mówiąc zlokalizowanie dobrego backdoora jest zadaniem nietrywialnym, więc ja jestem ciekaw czy Le Monde ma dowody czy tak sobie pisze.

  Ja tam jestem za Chinami, bo to kraj którego nie kontroluje żydostwo. Chiński wywiad nie jest zainteresowany tym co Polak myśli, a żydostwo prowadzi na Polakach aktywną inżynierię. W Chinach jest zdrowy nacjonalizm, nie można tego porównać do talmudu. Chińczycy nie tworzą też mafii przejmującej władze w innych krajach. Obecnie żydostwo kontrolojue większość zasobów Planety i należy mu się przeciwwaga. Oczywiście żydowska V kolumna będzie nas przestrzegać przed Chinami. Szalom.
  Jedwabny szlak albo wojna. Polski rząd już wybrał
 • @adevo 22:32:02
  Dają sobie buzi? Dają.
  Autor muzyki mówi:

  "Hallelujah nie jest hołdem składanym osobie czczonej, idolowi, czy jakiemuś bogu, ale hallelujah orgazmu"

  więc może już przestań, ok?
  W katedrze w Montrealu uczczono orgazm homoseksualny!
 • @adevo 20:10:11
  ...i w tym "artystycznym" tańcu muskają się ustami. Daj spokój trollu. Rzecz jest oczywista.
  W katedrze w Montrealu uczczono orgazm homoseksualny!
 • Opara
  Pod innym artykułem Opara odezwał się dokładnie w ten sposób jaki kilka dni temu krytykowałem:

  1. ogólnikowy
  2. grzecznościowy
  3. nie zainteresowany
  4. nie odnoszący się do meritum
  5. opluty mówiący o deszczu

  Zachowanie między głupiutką kandydatką na miss, botem, a spławiającym pracownikiem call center. w sumie to właściciel tej strony pasuje do Ruszkiewicza wdającego się w długie i niemerytorycznie dyskusje z trollami. Ludzie chorzy psychicznie albo ustawka. Jeśli ustawka to w imię czego? Nabijania oglądalności? Tego przecież nikt nie chce czytać. Ten portal to jest miejsce które Normalni kometują słowami "zabłądziłem w Internecie". Świetny sposób spędzania czasu sobie znaleźliście.
  Kamińskiemu dla odświeżenia pamięci
 • EJECT! EJECT!
  Pod jedną z poprzednich notek napisałem, że wykazuje Pan cechy głupca, ponieważ nie poznał się na lekceważącym podejściu Opary do tego portalu i własnym ciałem próbuje to jakoś ratować. Zastanawiałem się czy nie za ostro, ale teraz widzę, że Pan pracowicie wylicza intrygi jakiegoś trollika w nadziei, że król i lud zawołają: Spirito Libero miał rację! Nawet ślepy widzi, że ma Pan rację.
  Niech Pan wreszcie wyciągnie elemenatarne wnioski. Wiedzę już Pan posiadł.
  **
  Na świecie nie dzieje się nic godnego skomentowania? Nie szkoda czasu na takie bzdury? Kurcze, ja kilku forom już w życiu podziękowałem gdy zdałem sobie sprawę, że szefostwo mi nie odpowiada, że forum przyciąga matołów i mnie męczy. Żałoba trwała przeważnie całe 2 dni. :)
  A Pan się zachowuje jak bita i maltretowana żona.
  To jest jakieś uzależnienie?
  **
  Śmiało. Niech Pan wreszczcie to wydedukuje. Opara albo nie ma kompetencji intelektualnych albo tylko grał. Ja obstawiam, że n24 jest jakimś projektem biznesowym albo tubą służb, ale okazał się twórcom niepotrzebny i przypadkiem przyciągnął trochę wartościowych publicystów. Szef nie bardzo wie co z tym zrobić, ma to trochę w nosie, dlatego ignoruje trolli. Te trolle go ani ziębią ani parzą. W moich oczach ta nieszczerość, niejasność i brak zdecydowania są dyskwalifikujące.
  Mind Service dla odświeżenia pamięci
 • @Sol 21:55:49
  ...a tym samym oszczędza czas zmarnowany na życie złudzeniami. :)
  Kogo promuje Kamiński na fejsbukowym profilu NEon 24
 • to dobrze
  Panie Ruszkiewicz. Lubię Pana czytać od czasów gdy jeszcze nie było tego neona, ale z przykrością stwierdzam, że wykazuje Pan cechy głupca. Głupotą jest tak długie marnotrawienie energii na przedsięwzięcie nierokujące dobrze od samego początku, a takim jest Neon 24. Nie wiem jakie motywy ma ten cały Opara, ale generalnie od zawsze sprawiał wrażenie palącego głupa.
  Na tym portalu wiecznie są jakieś dziwne problemy, walka z jakimiś durnymi prowokatorami, głupie rozmowy i podchody. Szef zagląda rzadko i reaguje jakimś tekstem godnym rzecznika prasowego albo polityka: "drodzy czytelnicy, sprawę wyjaśniamy, apeluję o spokój".
  Pan się przejmujesz, że profil neon24 na FB prowadzi jakiś aparatczyk pisowski spamujący linkami na gadzinówki?
  A czym tu się przejmować. To dobrze. To pokazuje gdzie szef ma Pana, czytelników i deklarowane idee.
  Kogo promuje Kamiński na fejsbukowym profilu NEon 24