Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • A dlaczego filmy i linki nie działają?
  Przecież tak by się chciało posłuchać dowodów na kolejny triumf PIS-u
  i naszą niezaprzeczalnie stuprocentową niezawisłość.
  O co chodzi z tą utratą suwerenności tłumaczą publicyści
 • @Adrian Lenz 12:51:39
  A co mam według ciebie zrobić-buraku?
  Przestać wierzyć własnym zmysłom ? One dzięki bogu najwyższemu wcale nieźle funkcjonują.
  NA KOGO DONOSIŁ SOŁŻENICYN CZ 2
 • @Adrian Lenz 11:35:16
  W dobie rejestrowania rzeczywistości przy pomocy magnetofonów i kamer,nie ma potrzeby przywoływania dodatkowych świadków.Fakty mówią same za siebie.

  https://www.google.com/search?q=%D0%A1%D0%BE%D0%BB%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8B%D0%BD+%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%8B%D0%B2%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8+%D1%8F%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B9+%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80+%D0%BF%D0%BE+%D0%A1%D0%A1%D0%A1%D0%A0+...&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk027VDPDUneeQdasGhcd3FedcZqjwQ:1620639399655&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjmk-ad6L7wAhXMmIsKHT_FCcEQ_AUoA3oECAEQBQ&biw=1333&bih=655
  NA KOGO DONOSIŁ SOŁŻENICYN CZ 2
 • @PiotrZW 11:21:40
  //Adrian Lenz 10:29:33
  Dziękuję! //

  Jeśli doszło do zbliżenia pańskich opinii z opiniami Adrian Lenz to świetnie.
  Zawsze cieszę się z tego kiedy moi przeciwnicy popadają w intelektualne grzęzawisko.

  //Insynuacje ikula....//

  A tego to już nie rozumiem.Może sobie schlebiam,ale wydaje mi się że wykazuję wyjątkową staranność jeśli idzie o ukazywanie źródeł informacji z których korzzystam.Nie ma pan sił i środków aby podważyć fakty o których mówią i piszą znamienitości więc postanowił zarzucać mi insynuacje? to dziwne.Nie mówiąc już o tym że nieuczciwe.
  NA KOGO DONOSIŁ SOŁŻENICYN CZ 2
 • @Querku 11:05:28
  //Jest tak jałowy i typowy dla nienawistników, że świadczy tylko o poziomie intelektualnym i kulturalnym autora.//

  Prawda że świadczy właśnie o tym?
  Dobrze że nie tylko ja to widzę.Napisał fiesta-przymuł że Mosze Kantor jest
  przyjacielem Putina i myśli matołek że to najgorsze co może się zdarzyć.
  Tymczasem jest znacznie gorzej albowiem Kantor nie jest przyjacielem Putina a jego sojusznikiem.
  Jako przyjaciel Kantor jest dla nas niegroźny bo coż to oznacza;że po pijaku razem z Putinem śpiewają "podmoskiewskie wieczory" ?
  Zaś jako sojusznik Kantor konsultuje z Putinem różnego rodzaju strategie i manewry.A to już jest groźne.Zwłaszcza jeśli zważyć że Kantor ma jakieś związki z Yad Washem.
  Fałszywe nadzieje radzieckich towarzyszy i nie tylko
 • @Adrian Lenz 10:29:33
  A kto to jest Maksym Artiomow?

  Moimi źródłami informacji są opinie i badania ludzi znanych a w poniektórych przypadkach,znamienitych.
  A kim autor źródła na które powołuje się Adrian Lenz ?

  zamieniam się w słuch i wzrok.
  NA KOGO DONOSIŁ SOŁŻENICYN CZ 2
 • @PiotrZW 15:12:22
  //Nikczemność!!!. //

  Też mi coś !
  W świecie w którym powiedzieć można wszystko,można głosić że Mahomet był pedofilem a narodowym bohaterem przyjaznego nam państwa jest Bandera i Szuchewicz.Wszystko można.I tylko w kwestii Sołżenicyna obowiązuje omerta.
  Większość tutejszych blogerów i innych użytkowników obawia się zamachu na wolność jednostki ze strony "globalistów".Obawia się zupełnie niepotrzebnie.Globaliści nie mogą im odebrać tego czego nie posiadają i nigdy nie posiadali.

  // Odbieram te dwa teksty jako skrajną nikczemnoś //

  Będzie trzeci.A jeśli nie pomieszczę w nim tego konieczne to skończy się na czwartym.
  NA KOGO DONOSIŁ SOŁŻENICYN CZ 2
 • @Rzeczpospolita 16:05:05
  A co w tej pracy jest takiego "unikalnego" ? Takich i podobnych prac od czasów Imperium Rosyjskiego z ZSRR włącznie powstały sterty.
  To dziwne że muszę przypominać to właśnie panu.Bardzo dziwne.
  Książką 200 lat razem Sołżenicyn próbował się ratować bo w pewnym momencie powstała wokół niego próżna.Dotychczasowi kuratorzy wsadzili go do izby pamięci jako eksponat "walki z komunizmem" i zajmowali się własnymi prywatyzacyjnymi sprawami a "zwykli ludzie" traktowali go jak zadżumionego.Zaś ci "po środku" do ostatniej chwili czekali aż noblista przyzna się do kłamstw.Jak powiadają wszystko by mu wybaczyli,wiele zrozumieli o niejednym zapomnieli.Ale się nie przyznał.Do końca

  https://www.youtube.com/watch?v=xbiZtn5hlno&t=728s
  NA KOGO DONOSIŁ SOŁŻENICYN CZ 2
 • Tak się zastanawia.....
  co też by to było gdyby autor choć raz odszedł od szablonu i zamiast tekstu obliczonego na doraźną propagandową korzyść,napisał coś co przemyślanego,coś co wprawdzie nie realizuje politycznego obstalunku a pomogłoby rozumieć rzeczywistość.  //właściciel piekarni z Nankinu, który we wtorek został przyłapany na wyrzucaniu źle uformowanych ciastek. Piekarz obiecał przekazać resztki klientom, bądź wystawić je jako darmowe próbki"//

  Nieszczęsny człowieku krzysztofjaw;to tylko dowód że Chińczycy ratują się przed moralną degrengoladą.Jednocześnie pierwsze symptomy że podstawowe normy cywilizacyjne są już zagrożone.

  W Chinach tysiącleciami borykającymi się z niedostatkiem żywności zrodził się etos szacunku do tejże.Niedopuszczalnym,wywołującym gniew bogów,było jej marnotrawstwo nawet w wykonaniu ludzi bogatych.
  Pozostawianie na talerzu (lub misce) niedojedzonych potraw było niegrzecznością a nawet skrajnym buractwem.Dzieci od najmłodszych lat uczono aby nie pozostawiały nawet jednego ziarenka ryżu.Dobrze wychowany człowiek powinien nabierać sobie na talerz nieco mniej pokarmu niż wskazywałby apetyt a dopiero po zjedzeniu owej porcji może nabrać kolejną.
  Przypominam że unikalność chińskiej kuchni zasadzała się właśnie w tym że wykorzystywało się w niej wszystko to co inne kuchnie traktowały jeśli nie jako odpad to jako mało użyteczne.
  Więc jeśli jakiś współczesny piekarz tak sobie poczyna z żywnością jak poczyna to znak że etos spajający nacje słabnie i trzeba coś zrobić zanim zniknie a naród przeistoczy się w wieprze.Na przykład "polskie wieprze" które nie kiwnęły palcem w bucie aby w :"kraju gdzie kruszynkę chleba z ziemi podnoszą przez uszanowanie dla darów nieba"
  faktycznie wykazywano szacunek dla darów nieba.

  oczywiście *1
  Dalsze zniewalanie Chińczyków - zakaz nadmiernego jedzenia!
 • "Nieśmiertelny Pułk" w Odessie 9.maj 2021
  https://www.youtube.com/watch?v=caRJEyVqlQ8
  9 MAJ 1945 DZIEŃ ZWYCIĘSTWA NAD NAZIZMEM.
 • @ele 06:16:49
  //Sołżenicyn ! kochał Rosjan i Rosje Słowian ! //

  Możliwe.
  Ale miłość różnie się manifestuje.Bywa tak że kocha się w sposób wolny od perwersji czyli banalnie.Ale bywa i tak że kochający pragnie obiekt miłości udusić w objęciach.

  Przebywający na emigracji generał imperatorskiej armii Piotr Machrow na wieść o napaści III Rzeszy na ZSRR zwrócił się go ambasady ZSRR z prośbą przyjęcia go do Armii Czerwonej choćby w randze szeregowego.
  /22 czerwca 1941 r., zgłosił się do ambasady sowieckiej w Paryżu z pismem wyrażającym prośbę wysłania go do ojczyzny w celu wstąpienia do armii, nawet w stopniu szeregowego. Nie otrzymał na nie odpowiedzi. Pod koniec sierpnia tego roku został aresztowany przez służby Francji Vichy i osadzony w obozie internowania./
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Machrow

  Generał Nikołaj Stogow wydawca emigracyjnego magazynu "Czasawoj"
  poparł idee aby działające na terenie ZSRR "białe konspiracyjne ruchy" całkowicie poparły walkę z nazistowskim okupantem
  / Во время Второй мировой войны морально поддерживал Движение Сопротивления и борьбу СССР против немецко-фашистских захватчиков, что отмечал в письме Деникину от 2 ноября 1944 года /

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2,_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

  Generał Anton Denikin z własnych środków zakupił w wysłał do ZSRR wagon medykamentów dla Armii Czerwonej

  / в 1943 году Деникин на личные средства направил Красной армии вагон с медикаментами/
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%BD,_%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%BD_%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87#%D0%92%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%8F_%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%8F_%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0

  Sołżenicyn postulował amerykański atak jądrowy na Rosję,Rosjan i Słowian.Znaczy się kochał tak, że gdyby poszło po jego myśli nie zostałby kamień na kamieniu.Widać miłość niejedno ma imię.
  NA KOGO DONOSIŁ SOŁŻENICYN CZ 2
 • @Adrian Lenz 21:20:34
  //A kształcić się trzeba samemu,//

  Ale przecież pan się nie kształci co wyłazie z każdego pańskiego wpisu.
  Ma pan świadomość żenującego poziomu jaki prezentuje?
  Fałszywe nadzieje radzieckich towarzyszy i nie tylko
 • @Ziemianin 21:21:07
  //O litewskim świadectwie zesłania //

  Nie brak świadków na tym świecie którzy świadczą.
  Nie masz pan pojęcia jakie i przeciw komy,świadectwa znajdują się Yad Washem.I wyobraź pan sobie już od 1919 r.Mam przeczucie graniczące z pewnością że jeszcze pan o tym usłyszy.
  Więc lepiej do "świadectw" podchodzić ostrożnie.
  Fałszywe nadzieje radzieckich towarzyszy i nie tylko
 • @fretka 21:05:30
  A ja sobie nieraz myślę coby też to było gdyby przypadek ( bo to był przypadek), nie rozbudził we mnie ciekawości tamtych wydarzeń,tamtych klimatów,tamtych ludzi.
  Chryste panie! Rezun i Sołżenicyn byli by dla mnie autorytetami? ciarki po plecach.


  PS
  znam nowe słowo:potasucha потасуха -w slangu kryminalnego półświatka to znaczy kurwa i to zdaje się stara.
  Takim słowem nazwał Gasparian adwokatkę Nowalnego.
  Szenderowicza zaledwie "kawałkiem gówna". Bardzo się Armen rozzłościł
  transmisja wciąż trwa ale możesz cofnąć i posłuchać
  Fałszywe nadzieje radzieckich towarzyszy i nie tylko
 • @Adrian Lenz 20:21:56
  //A co ja jestem, informacja publiczna.//

  Napisał pan post zawierający określone informacje więc mam prawo prawo zadać pytania uzupełniające.Właśnie do tego służy funkcja komentarzy.To chyba jasne.
  Ja dla uniknięcia niezręcznych sytuacji nigdy nie piszę o tym o czym wiem niewiele lub zgoła nic.Ale jeśli już o czymś pisze to znak gotowości do dyskusji na dany temat.
  Dlatego jeszcze raz uprzejmie proszę o odpowiedź na pytania:

  /Ale wróćmy do moich pytań które brzmiały / Czy można nieco informacji o Vladimir Osechkin? Niewiele,dwa maximum trzy, zadania które dadzą nam okazję do wyrobienia sobie właściwej opinii.

  /I na koniec;proszę powiedzieć,z podaniem źródeł rzecz jasna,ile zarabiali więźniowie odbywający karę "obozu pracy" ?
  Bo to że praca była wynagradzana to wie każdy prócz idiotów,ciekawi tylko jak była opłacana./
  Fałszywe nadzieje radzieckich towarzyszy i nie tylko
 • Słyszał już pan?
  Szenderowicz wystarał się o izraelskie obywatelstwo.
  "Na wypadek gdyby zaszła konieczność ucieczki"-jak sam wyjaśnił.
  https://vz.ru/news/2021/5/8/1098246.html
  Ciekawe co na to dobra połowa pańskich graserująych "słowian"
  O Rosji na Neon24.pl i poza nim (cz.1)
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:22:48
  To trudne jeśli się czyta (a ja czytam), pańskie teksty które jak wiadomo u większości tutejszych userów powodują opadanie nie tylko rąk.
  O Rosji na Neon24.pl i poza nim (cz.1)
 • @Adrian Lenz 19:04:21
  Ogólnie rozumiem ale proszę nie szarżować.

  // o suchym chlebie i wodnistej zupie//

  Ilość kalorii była określona regulaminem.Więźniowie mieli stanowić siłę roboczą a nie hospicjum.
  Ale wróćmy do moich pytań które brzmiały / Czy można nieco informacji o Vladimir Osechkin? Niewiele,dwa maximum trzy, zadania które dadzą nam okazję do wyrobienia sobie właściwej opinii.

  I na koniec;proszę powiedzieć,z podaniem źródeł rzecz jasna,ile zarabiali więźniowie odbywający karę "obozu pracy" ?
  Bo to że praca była wynagradzana to wie każdy prócz idiotów,ciekawi tylko jak była opłacana./

  Przypominam że zawsze może pan odpowiedzieć "nie wiem".
  Fałszywe nadzieje radzieckich towarzyszy i nie tylko
 • // bloger o nicku @ikulalibal wykonał niewybredny atak
  nie tylko na rzekomo moje poglądy, ale bezpośrednio na moją osobę.//


  Nic podobnego!
  Ja dopiero dokonam ataku.Uważam że czytelnicy mają prawo wiedzieć z kim i z czym mają do czynienia ilekroć stykają się z treściami rekomendowanymi przez pana.Nikt nie ma prawa wykorzystywać tego że ze względów językowych nie mają możliwości łatwego dostępu do określonych informacji.Ja po po prostu wyrównuje szanse.
  Ja zawsze tak postępuję.Kiedy widzę że ktoś ze względu na własne ograniczenia,nie radzi sobie z jakąś sytuacją to pomagam.Na ten przykład dzisiaj jakiejś starszej kobiecie która nie radziła sobie z samoobsługową kasą w markecie.
  O Rosji na Neon24.pl i poza nim (cz.1)
 • Sprawdzam
  //Zdaniem fundacji Gułagu-niet! jest to proceder dość rozpowszechniony w rosyjskich realiach. Vladimir Osechkin – założyciel stowarzyszenia//

  Czy można nieco informacji o Vladimir Osechkin? Niewiele,dwa maximum trzy, zadania które dadzą nam okazję do wyrobienia sobie właściwej opinii.

  I na koniec;proszę powiedzieć,z podaniem źródeł rzecz jasna,ile zarabiali więźniowie odbywający karę "obozu pracy" ?
  Bo to że praca była wynagradzana to wie każdy prócz idiotów,ciekawi tylko jak była opłacana.
  Fałszywe nadzieje radzieckich towarzyszy i nie tylko