Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze robinsoncrusoe

 • @circ 02:19:49
  Na milosc Boga. droga Circ czy Ty uwazasz sie za doskonala , ze wytykasz palcem innym niedoskonalosc. Skoro masz w sobie wiare to na pewno NIE. Wlasnie to mam na mysli, mowiac o pokorze. Szacunek do innych ludzi i do tego ze sa moze mniej lotni, gorsi od Nas. Ale moze maja inne cechy , ktorych Nam , Tobie brakuje. Stawianie sie w roli pouczajacego nie przystoi ludziom wielkim. Nie zauwazylas ile pokory maja w sobie lub mieli chociazby tacy ludzie jak Ojciec Pio, jak Teresa z Kalkuty, czy nawet Nasz Papiez? Wsrod zyjacych tez sa takie przyklady , chociaz niekoniecznie pretenduja do bycia beatyfikowanymi. Pycha to jest cos co powoduje ze nie potrafimy sie porozumiewac , mimo ze czesto holdujemy tym samym wartosciom.
  List otwarty do A.Macierewicza.
 • @ratus 07:16:49
  To że Rosja to poligon , tudzież obóz wojskowy to się zgodzę, ale to nie wina samych Rosjan ,że w tym obozie żyć muszą. Swoją wiedzę o Rosjanach gdybym czerpał z bazarów , to zdanie miałbym takie same jak o większości pozostałych przemytników , w tym również Polaków. Mam ten przywilej , że mieszkając poza Polska znam osobiście Władimira Bukowskiego, moja wiedza o Rosji , bierze się z rozmów z Nim , z literatury i muzyki rosyjskiej , również. chociaż niestety nie należę do ekspertów w tej materii. poza tym byłem za mlodu w Leningradzie (St.Petersburg), oraz calkiem niedawno bo zaledwie kilka lat temu w Kaliningradzie. To jak zdewastowany jest to kraj gospodarczo, to nie podlega dyskusji, ale specjalnie zwracalem uwagé na samych Rosjan. Nie jestem pewien relacji pomiedzy Nimi , jednakze w odnoszeniu sie do mnie , zachowywali niezwykla uprzejmosc, a gdy dowiadywali sie ze jestem Polakiem to ich goscinnosci i serdecznesci nie bylo konca. Dlatego bronie ich, bo jak nie bronic ludzi , ktorzy ujmuja Cie sercem i autentycznym szacunkiem. Wbrew pozorom wiele wiedza o Nas i mimo propagandy daza wielka sympatia. Z zadnym narodem nie mamy tak wielkiego zaniedbania do odrobienia i tak wiele do wygrania. No ale z KGB-owskimi mordercami pomiédzy Nami i usluznymi im niektorymi "Naszymi" politykami , nie mozemy zrobic nic.
  List otwarty do A.Macierewicza.
 • jak zacząć odbudowę zaufania i zjednoczyć Polaków ?
  pozwolę sobie podzielić się z Wami pewnym spostrzeżeniem, dotyczącym istnienia wielu lini podziału pomiędzy Nami, Polakami. Niektóre z nich wymagają sprecyzowania i to zdecydowanego.

  Jednym z głównych powodów Naszych niezdrowych emocji, jest sprawa Żydów. Tu pozwolę sobie zadać pytanie. O co się kłócimy? Czy o Żydów, którzy opierają swoją wiarę o Stary Testament, czy o syjonistów, hazarów i innych uzurpatorów tradycji starożydowskiej? Czym jest Talmud i jak ma się ta księga pisana przez rabinów, do ogólnie szanowanych pojęć , jak tolerancja, szacunek, równość , prawo do wolności. Co to za pojęcia i kto i w jakim celu je stworzył: Żyd , Goj? Profesor Jerzy Rober Nowak mówi, "znam Żydów , którzy sa bardziej Polscy niż niejeden "prawdziwy"Polak. Są żydzi , którzy kochają Polskę , bo są dumni z tego że są przede wszystkim Polakami.
  Proszę więc, jesli poruszamy temat Żydów, bądzmy precyzyjni. Podobnie ma się sprawa z masonami. Nie bądzmy naiwni, w samej tej strukturze ludzi , którzy dązą do utworzenia globalnego świata, jest tak wiele pułapek , tyle labiryntów , że mówienie o tym mija się z celem. Albo , idąc za Piłsudskim, całkowicie zakazać działalności tej organizacji, albo rozmontować ją od samej góry, ale to zadanie jest wyzwaniem , dla najwybitniejszych polityków świata , a Ci albo się jeszcze nie urodzili , albo sa po prostu za słabi , by coś zrobić w tym kierunku.

  Czasem zastanawiam się , dlaczego nie mówimy o instytucjach i ludziach , którzy finansowali rosyjską rewolucję, którzy finansowali Niemieckie NSDAP i hitlerowskie Niemcy? Dlaczego nie bojkotujemy tych wszystkich banksterów , którzy mają krew na rękach? Przecież wystarczy ich nazwać i chociaż omijać z daleka. Swiadome społeczeństwo , to jedyna broń , przeciwko tym ludziom. A MY zamiast ludzi uświadamiac , skaczemy sobie do oczu , kłócąc się o to , kto ma prawo to robić, kto jest bardziej polski? Te gęby pełne pięknych słów, wiara, kościół, chrześcijanin... zamiast się kłócić , który z was jest bardziej święty, przejdzcie do Meritum problemów. Ktoś nie kocha PIS? I bardzo dobrze, bo każdemu trzeba patrzeć na ręce i sprawdzać.

  Innym tematem sporów, jest Kościół Katolicki w Polsce. My go tworzymy, czy niektórzy hierarchowie? Nie rozliczyliśmy agentury w aparacie państwowym , no to agentura zainstalowana w kościele rozrabia na całego. Dziwicie się że niektórzy odwracają głowę od Boga? A kto ich ma umacniac w wierze , skoro sa tam ludzie , którzy się umacniają we władzy i pieniądzach? Nie jest tak? Ale czy to powód by atakować cały kościół? Oczywiście NIE i nie wolno tego robić.

  Stosunek do Rosji. Porozmawiajcie z Rosjanami. To są bardzo bliscy Nam ludzie. Mają podobną sytuację co MY. Obcy zainstalowani w aparacie państwowym , którzy traktują swój naród jak niewolników, stwarzając jedynie pozory demokracji, dla utrzymania względnego porządku. Czy nie to samo mamy teraz w Polsce?

  Różnijmy się, swiat jest piękny swoją różnorodnością. Skoro zatem jesteśmy inni , nauczmy się spierać ...pięknie.

  Czego sobie i Wam w Nowym Roku życzę z całego serca.
  List otwarty do A.Macierewicza.
 • co to znaczy POLAK i POLSKA panie Piętak?
  Mam kilka pytań do pana Piętaka.

  Czy mógłby się Pan zdecydować , czy według Pana to co się stało w Smoleńsku to zamach , bo z Pańskiego listu tego nie można jednoznacznie stwierdzić? A jeśli nie zamach to co to było...????

  Zakłada Pan, że nawet udowodnienie zamachu (więc jednak Pan zdaje sobie sprawę , że to był zamach?) nie wprowadzi w Polakach oczekiwanej zmiany postawy , tylko jedynie pogłębi dalsze podziały , ergo rozpad państwa, na jakiej podstawie Pan tak twierdzi?

  Czy według Pana , możliwe jest pokojowe współistnienie katów, morderców i ich ofiar, gdy Ci ostani nie doznali żadnego zadośćuczynienia, a Ci pierwsi zamiast ponieść karę , dalej kradną, manipulują i zabijają ? Chyba wie Pan kogo mam na myśli?

  Czy według Pana Ci wszyscy zdrajcy, kolaboranci, oszuści , cynicy, koniunkturalni intelektualiści ,partyjniacy, agenci, zabójcy z którymi Pan tak walczył całe życie, wzespól z Panem Macierewiczem, różnią się tak bardzo od zwykłych pijaków, złodzieji, kombinatorów, półgłówków , którzy sobie ciągle powtarzają, że na nic nie mają wpływu, egoistów zapatrzonych tylko na grubość własnego portfela,leni i kurwiarzy którym się wydaje że jak pójda w niedziele do kościoła to odkupują swoje grzechy...czy zatem oni wszyscy razem zasługują na to by nazywać ich POLAKAMI?
  A jaką ONI tworzą Polskę teraz, skoro prawda dla nich nie ma znaczenia? Skoro nie chce im się zadać trudu by poznać historię własnego Narodu , którego są butwiejącą częścią i zamiast się leczyć(uczyć) roznoszą swoją zgniliznę !!!

  Pan też Panie Piętak zaraziłeś się tą zgnilizną. A srał Cię pies... To Wy obsrańcy bez pokory, niszczycie ten kraj. Nie zasługujecie na Polskę. Być może to jeszcze nie czas by prawdziwa Polska objawiła swoją moc i twarz.

  Radoslaw Korzeniewski.
  List otwarty do A.Macierewicza.
 • @Kula Lis 62 16:34:59
  niestety potwierdzam w całej rozciągłości stwierdzenie , że tylko powstanie Narodowe może tą bandę oderwać od POLSKI. Inaczej będą ciągle Nam wmawiać ze są demokratycznie wybrani i wciąż mają POparcie większości sPOłeczeństwa.
  Lepper do żony przed śmiercią: jutro przyjadę
 • ciekawe co to za zdradliwa i sprzedajna
  ...menda w PiSie się ukrywa
  POSEŁ PIS: „Przestańcie snuć teorie spiskowe to była zwyczajna katastrofa, wypadek”
 • @35stan 14:11:19
  Otóż to. Już dawno dawno temu w Ameryce, pewna grupa ludzi, doszła do wniosku , że można powiększać zyski, mając wpływ na kształtowanie ludzkich potrzeb. Aby poprawić efektywność tych działań , zaczęto manipulować nad nadbudową, nastąpiło zatem rozmontowywanie dotychczasowego klasycznego modelu chrześcijańskiego , na przeciwny, konsunpcyjno hedonistyczny, czego jesteśmy czynnymi obserwatorami i ofiarami. Stworzono przy okazji nowe rynki , spełniające te funkcję...jak np rynek medialny, opanowany przez ateistyczno-syjonistyczną mafię. Tak mafię , międzynarodową potężną organizację, która swoimi działaniami daleko dalej sięga niż najpotężniejsze Państwa, razem wzięte. Politycy są jedynie papierkami lakmusowymi. To zresztą w większości banda zwyrodniałych i nienasyconych pasożytów, albo zwyklych nieudaczników życiowych. Kryzys o którym mówimy ma swoje jedyne zródło w tych własnie ludziach stawiających się ponad prawem. To co dzieje się w tej chwili to zamach na Naszą wolność. Za swoją rozrzutność nienasyconą chciwość i pożadanie, za swoje uzależnienie od hazardu, narkotyków seksu i luksusu , każą płacić NAM, społeczeństwom. Ktoś kto staje dzisiaj w opozycji do takiego modelu świata, jest natychmiast celem do zniszczenia. To się właśnie stało w Smoleńsku. Tylko w ten sposób mogę sobie wytłumaczyć milczenie "Zachodu" w sprawie tego zamachu. Dlatego, nowegu sensu nabierają dla mnie słowa Władimira Bukowskiego wypowiedziane na konferencji smoleńskiej w Londynie 4 lutego 2011 roku: Jeśli Wy wstaniecie z kolan do Walki , ja stanę razem z Wami za Waszą wolność i Naszą.
  SMOLEŃSK CIĄGLE WE MGLE! GĘSTNIEJĄCEJ?
 • kto jest lemingiem a kto bezdennym głupkiem?
  sami odpowiedzcie mi na to pytanie? Ile trzeba wałkować temt? Państwo jeszcze istnieje, właściwie dogorywa , ale rządu polskiego nie ma. NIE MA POLSKIEGO RZĄDU W POLSCE. Ci co sprawują władzę to między innymi: zdrajcy, konfidenci, agenci obcych państw i korporacji międzynarodowych, MORDERCY. WON z NIMI. Won jak najszybciej !!
  SMOLEŃSK CIĄGLE WE MGLE! GĘSTNIEJĄCEJ?
 • jak to jest mieć kisiel zamiast mózgu ??
  kolejna ofiara Korwinowskiej retoryki "bandy czworga", ujawnia się na NE. Mam nadzieję że poza autorem w Kuczynie wszyscy zdrowi.
  "Nie będzie niczego"
 • jak tu przyjda...
  to Nas też tak odgrodzą jak Palestyńczyków. Murami i drutami kolczastymi. Już tak kiedyś było.
  Szokujący sposób na cenzurę w.s. wojny w Strefie Gazy
 • chcecie by było spokojnie ?
  ...to nie zapraszajcie bandytów na marsz, mówi pan inspektor...dobrze, to Was nie zapraszamy , odpowiada organizator.

  nic dodać, nic ując. A w ankiecie 98% dzwoniących zapowiedziało swój udział w kolejnym Marszu Niepodległości.
  "Świstak" o Marszu Niepodległości w programie "Bliżej"...
 • pokolenie patriotów domaga się głosu
  Marek Laśkiewicz pochodzi z rodziny patriotów, jego ojciec był żołnierzem AK. Długo już toczy walkę o odkłamywanie najnowszej historii Polski. Jest autorem i wydawcą książki o Wałęsie , w której odsłania kulisy okrągłostołowe. Już ponad dwadzieścia lat temu pisał że Wałęsa nie przeskakiwał przez plot w stoczni , tylko został "dowieziony" przez bezpiekę motorówką. Teraz próbuje walczyć o zachowanie dobytku kulturowego i resztek majątku , jaki powojenna społeczność polska pozostawiła Nam w spadku. Walka o takie symbole polskie jak Fowley Court, Ognisko Polskie, POSK, Instytut Sikorskiego trwa i będzie trwać tak długo jak dawna nomenklatura zainstalowana w Londynie nie zostanie zdekonspirowana i odsunięta od polskich istytucji i kościoła.
  LONDYN - PRZEMARSZ NIEPODLEGŁOŚCIOWY
 • kim jest ten zdrajca?
  Zdrajca Prokurator Generalny , powinien zostac powieszony . To nie jest język nienawiści. To język miłosierdzia dla zdrajcy, szybka bezbolesna śmierć na jaka żaden zdrajca i morderca nie zasługuje.
  Niestety czeka go jedynie kilkanaście lat więzienia, z którego zapewne wyjdzie po paru latach , chyba że dopadnie go depresja i spotka seryjnego samobójce.
  Prokurator generalny będzie ścigał "mowę nienawiści" w internecie
 • @cziken1 16:16:14
  jako współorganizator i wice przewodniczący jednego z klubów GP , informuję , że Kluby Gazety Polskiej są organizacjami , dobrowolnymi, działającymi zgodnie wartościami chrześcijańskimi i katolickimi (co nie oznacza braku krytycznego i trzeżwego spojrzenia na poczynania niektórych tzw. hierarhów) oraz, że są jednostkami autonomicznymi, ponoszącymi wyłączną odpowiedzialnosć za swoje działania. Kluby są tak długo z Gazetą , jak długo ta broni wartości które tworzą Polske Naszych marzeń, czyli wolną i niepodległą.
  Gazeta Polska chce podzielić Marsz Niepodległości?
 • @Pan Marky 20:07:17
  nie zgadzam się z tym co napisałeś. Inna sprawa mordy, zaklamanie historyczne, czyli walka od odklamywanie histori i wystawienie rachunku krzywd, a inna sprawa dbałość o godność i honor człowieka , niezależnie od jego narodowości. Słowa mogą mieć siłę rażenia większą niż zwykła broń. Dlatego nie ma zgody do bezkarnego posługiwania się językiem , zwłaszcza w "mendiach" , które docierają do milionów.

  Nie myl wolności ze swawolą.
  Zarzuty dla Jakuba W. oraz Michała F. za "żarty" o Ukrainkach
 • PO-liczmy
  rok temu paliwo było po ok.4,9. Teraz jest za 5,5. Czyli wzrost ceny o około 10 procent. jeśli kupiłem 100 litrów to wydałem 4900 zł. Teraz wydam za 95 litrów 5225złotych. Więc czegoś nie rozumiem. Zyski większe za sprzedaż mniejszej ilości towaru...toż to złoty interes.

  Tak tak wiem , głównie dla akcyzobiorcy, bo detalista , który zarabia grosze od litra traci dochód gdy maleje mu sprzedaż.

  Ale czemu się dziwic. Zagłosowali to mają...peruwiańskie eldorado nad wisłooką.
  Szokujący spadek sprzedaży paliw w Polsce
 • @t-rex 14:18:59
  zgadza się, ale to nie zasługa pawlaka, oni mają swoje pole i im wystarczy, nie wyciągaja łay PO wszystko , mają umiar w swoim złodziejstwie. Ponad 20 lat ogłupiania ciemnogrodu, skrzetnie wykorzystuja towarzysze spod koniczynki. Rwetest podnoszą jedynie wówczas gdy ktoś im włazi z butami na perski dywan z Łowicza. Tymczasem , bezczelny Gowin posłał na zieloną trawę kilka sądów i teraz rwetest bo zadepczą kończynkę.
  PSL liczy że za pomocą PiSu przywróci spokój synekurze , albo chociaż wystraszą ministerka , by sobie "jaj"nie robił. Liczę na dojrzałość polityczną p Prezesa-Premiera
  Ciche rozmowy Pawlaka z Kaczyńskim. PiS nie zdradza terminu
 • @Zeta 14:09:15
  to proste. sprawa była o to, że ktoś kto wypowiedział prawdę, zaszkodził wizerunkowi firmy. Gdy prawda o genezie firmy , jeśli wyjdzie do publiczności, może zaszkodzić, to w PRL-u bis, nie wolno jej głosić. w związku z powyższym Sąd nie mógł wydać innego wyroku. A Pan Macierewicz nie powinien ujawniać prawdy gdy ta godzi w czyjeś interesy.(wiadomo czyje)
  Macierewicz ma zapłacić za pomówienie ITI
 • To wazny egzamin dla PiS
  Jeślii Kaczynski Jarosław zacznie dogadywać się z PSL, stracę do niego zaufanie. Już dosyć czasu uplynęło by zdać sobie sprawę jaką rolę na tej scenie odgrywa PSL. Dosyć. PSL jest takim samym gównem jak była PZPR, a teraz jest SLD i PO. O paligłupie nie bede się nawet wypowiadał, bo on jest poza wszelkimi skalami.
  Ciche rozmowy Pawlaka z Kaczyńskim. PiS nie zdradza terminu
 • wśród dobrze wychowanych ludzi panuje zasada
  nie oceniamy własnych działań. Jeżeli ktoś nazwie sukcesem Twoje działanie, możesz powołać się na opinie tego człowieka. nigdy nie bądz sędzią we własnej sprawie.

  malutkim musisz być człowieczkiem Panie Migalski...i żałosnym. Ale dobrze , pracuj , pracuj , tylko sam nie wychwalaj tego co robisz. Skromnie poczekaj na efekty swojej pracy i opinie innych. Amen.
  Mały sukces w Parlamencie Europejskim