Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze sambor

 • sambor
  Coś mi się wydaje, że dobrze pan kombinujesz. Moje przemyślenia są podobne. Możliwość manewru kurczy się coraz bardziej. To prawda, że całkowita niepodległość to mrzonka na którą nikt nam już nie pozwoli. Teraz trzeba sobie odpowiedzieć co zrobić żeby zachować tożsamość w obliczu zawieruchy, która niechybnie nadchodzi.
  Zmierzch Narodów – 25.05.2014 ?
 • @kserkses 16:39:28
  Słusznie dedukujesz. jak powiedział jakiś Arab syryjski, jeśli siły Asada przegrają w Syrii, dla Rosji nie zostanie szklanki wody na M.Śródziemnym.
  Gdzie Rzym Gdzie Krym
 • @Prome 14:59:25
  a widziałeś te demonstracje? kilkuset ludzi stało sobie w grupkach na jakimś placu i gawędziło. bez transparentów, bez wykrzykiwania jakichś haseł.
  Gdzie Rzym Gdzie Krym
 • @Maciej Piotr Synak 19:14:43
  tak potłuczonego argumentu jeszcze nie słyszałem.
  Podział Ukrainy staje się faktem.
 • Bardzo dobry tekst
  Bardzo dobry tekst i zasadnicze pytanie, które ja także sobie zadaje. Pamiętam kiedy wyszedłem z wojska w 1991 r i wróciłem do pracy w Fabryce Mebli w której pracowałem przed służbą wojskową nie było dnia, powtarzam nie było dnia żeby na fabrycznym parkingu nie stał jakiś TIR z Rosji po załadunek mebli. Dodam, że dziś tej fabryki już nie ma. pozostały z niej tylko zgliszcza.
  Polemika z Gadowskim: Dlaczego nie Rosja?-widziane z USA
 • Słuszna opinia
  Słuszna opinia. tyle, że syjon nie poprzestanie na Ukrainie. Prędzej czy później posunie się dalej.
  Kto skorzysta, a kto straci na rozpadzie Ukrainy?
 • @Łukasz Roman 18:46:12
  Po za tym każdy szanujący się historyk przyzna, że prymat papieski powstał w wyniku ewolucji historycznej a nie jak to nazwałeś "sukcesji apostolskiej".
  Proroctwo Ratzingera
 • @Łukasz Roman 18:46:12
  Jesteś w błędzie. Skałę oznacza słowo "petra" i jest rodzaju żeńskiego! Petros to raczej kamień, odłamek skalny.
  Proroctwo Ratzingera
 • @kserkses 15:26:41
  Tak, znam treść tego referatu. Niezła taktyka. Czy coś się zmieniło do dnia dzisiejszego?
  "Mój ojciec Mordechaj i dziadek Juda" - dziennikarz TVN24 o "lustrowaniu" rodzin
 • Więcej proszę
  Ciekawe ile jeszcze takich kwiatków w polskim życiu publicznym jest - wśród dziennikarzy, polityków, biznesmenów. Ot taka zafałszowana elyta o rodowodzie ubeckim. Największym zaś paradoksem jest, że oni wszyscy robią za autorytety moralne....
  "Mój ojciec Mordechaj i dziadek Juda" - dziennikarz TVN24 o "lustrowaniu" rodzin
 • @Bibrus 18:40:43
  Słusznie. Też myślę, że trzeba się włączyć do głównego nurtu. Potrzeba scalenia a nie dzielenia.
  Czas na działanie.
 • Konsekwentnie do celu
  Mnie także nie interesuje stosunek p.Opary do tego przedsięwzięcia. albo teraz nastąpi zjednoczenie ponad podziałami tych, którym na sercu dobro Polski albo dzieło zmarnieje i skarłowacieje nie osiągając celu którego wszyscy oczekujemy.
  RUCH NARODOWY SIĘ RODZI A "NOWY EKRAN" ŚPI!
 • Racja
  Racja. Teraz albo nigdy.
  RUCH NARODOWY SIĘ RODZI A "NOWY EKRAN" ŚPI!
 • Odważna teza
  " Dlatego, aby się zabezpieczyć nadała ona specjalne przywileje dla silnych organizacji krajowych. I to zarówno dla Kościoła katolickiego, jak i wojska czy policji. Musimy przekonać te organizacje, że one też tracą materialnie i duchowo"

  Odważna teza, ale jak można przekonać KK do jeszcze większej "pomyślności materialnej"? Przecież on już opływa w takie dostatki i przywileje jak w żadnym innym kraju na świecie. Nawet w krajach Ameryki Łacińskiej sytuacja KK "znormalniała" w stosunku do Polski. Co do zysku duchowego to nie sądzę aby był on nim zainteresowany.
  ULTIMATUM
 • Premier?
  Rzeczywiście. TuskoGraś kreują się na nie wiadomo kogo a w sumie gówno znaczą nawet w UE. Wszyscy politycy, dziennikarze w UE pewnie Tuska biorą za przybocznego ratlerka Angeli, który od tego jest żeby ochoczo szczekając reklamować i propagować jej i rządu IVRzeszy politykę i pomysły co rusz obwieszczane zjednoczonej Europie. Mnie ten gość już nawet nie przeraża ale raczej śmieszy. co nie znaczy, że Tusk już nie jest niebezpieczny. Powoli jednak chyba wypada z łask swoich mocodawców, którzy tracą swoją sympatię do rudego.
  Premier, kórego nie ma!
 • @p.e.1984 14:58:08
  "Ogólnie zdrowy ruch narodowy musi być indyferentny światopoglądowo. Zadruga niestety jest jawnie zaangażowana przeciw katolicyzmowi i forsuje rodzimowierstwo. Ale tak jak nie ma katolickich czy rodzimowierczych elektrowni i autostrad, tak i ruch narodowy, który ma służyć całemu narodowi, a nie określonej religii, nie może być w żaden sposób zaangażowany w spory światopoglądowe. W polityce najwyższą wartością jest naród - dla wszystkich Polaków i każdego z osobna. Natomiast w obszarze metafizyki każdy ustala hierarchię wartości indywidualnie, zgodnie z sumieniem."

  Wreszcie ktoś tu pisze do rzeczy. Szkoda, że tak rzadko.
  Może to co napisze zabrzmi "nieelegancko" ale rodzący się Ruch Narodowy potrzebuje sojuszników, szerszej platformy porozumienia. Może dlatego próby dogadania się z KNP? Jeśli RN ma do osiągnięcia cel - konkretny w postaci zmiany sceny politycznej- to niech wchodzi w takie sojusze taktyczne w myśl zasady, że cel uświęca środki. Tak się robi wszędzie i od wieków.
  Będzie jedna partia narodowa w Polsce?
 • @Janusz Górzyński 20:21:23
  Weź człowieku wyjdź na dwór i przyłóż sobie śniegu do głowy, może coś pomoże.
  Władza duchowa narodu polskiego, więc narodowców, mieści się w Watykanie.
 • @ATMAN 21:07:12
  mówiąc ogólnikowo kontrreformacja przygotowała grunt mentalny pod upadek Polski. Zawłaszczyła państwo i umysły jego obywateli. wystarczy porównać intelektualną sprawność i aktywność szlachty w dziele reformy państwa, kultury, publicystyki etc etc doby reformacji i złotego wieku kultury polskiej XVI wieku ze spaloną ziemią umysłową jaką zostawili po sobie jezuici w XVIII wieku. To miałem na myśli.
  Dzieło reformy państwa doby konstytucji 3 maja i reformy sejmu czteroletniego dotyczyły tak naprawdę niewielkiej grupy oświeconej szlachty. Większość kołtuństwa była im przeciwna. Trzeba byłoby pokolenia albo dwóch żeby dokonać mentalnego ozdrowienia narodu, naprawić to co zostało zniszczone przez kontrreformacje w umysłowości społecznej. Niestety było już za późno.
  Władza duchowa narodu polskiego, więc narodowców, mieści się w Watykanie.
 • @ATMAN 19:26:36
  "Co by nie mówić o doktrynie i jak by nie spierać się o detale - w znacznej mierze dzięki klerowi KATOLICKIEMU Polska przetrwała zabory."

  Akurat. Tylko, że gdyby nie jezuicki zamordyzm, wypranie mózgów i mentalne zabójstwo i upokorzenie Polaków przez kontrreformacje to do zaborów nigdy by nie doszło.
  Władza duchowa narodu polskiego, więc narodowców, mieści się w Watykanie.
 • władza nieduchowa
  Tak głoście i róbcie dalej a z Ruchu Narodowego nie wyrośnie nic trwałego. Zrazicie sobie tylko tę część Polaków, którzy waszego wazeliniarstwa wobec tej destrukcyjnej siły nie podzielają. Wasz Ruch tak szybko zgaśnie jak się narodził, bo te hasła po prostu już niewielu zwłaszcza młodych ludzi porwą. Za bardzo społeczeństwo przejrzało na oczy w ostatnich latach. Tak głoście dalej a pozostaniecie tylko niszowym ugrupowaniem gdzieś tam na marginesie życia politycznego jak do tej pory. Czasy się zmieniły, ludzie wokół także i albo się dostosujecie i zmienicie nieco swoje zapatrywania na ten temat albo - używając słów D.Ambergolda z przemówienia sejmowego- "wyginiecie jak dinozaury". Nie osiągniecie sukcesu trwając na pozycjach z czasów kontrreformacji i jezuickiego zamordyzmu na narodzie polskim. Aż nie mogę się nadziwić, że tego jeszcze niektórzy nie zrozumieli.
  Władza duchowa narodu polskiego, więc narodowców, mieści się w Watykanie.