Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze wercia

 • @miarka 00:49:36
  "..ale kłócić się z logiką, to jak kopać się z koniem"
  W tym sęk, że emocji i uczuć nie da się zwykle logicznie oceniać.
  Żydzi a osąd drugiego człowieka
 • Autor
  Ustosunkuję się do jednej tylko kwestii. Nie zgadzam się, że jeżeli się kogoś nie kocha, to sie go nienawidzi. Nienawiść to pejoratywne uczucie zawierające w sobie duży, negatywny emocjonalny ładunek. Zamiast kochać można mieć dla kogoś sympatię, lubić jego towarzystwo, darzyć go szacunkiem czy zainteresowaniem wynikłym z naszych potrzeb. Można czuć do kogoś niechęć, obojętność tj. nie czuć do niego nic ale dla własnego dobra dystansować się od osobnika bez żadnej nienawiści, zwyczajnie, pragmatycznie. Są ludzie, a nawet grupy ludzi, którzy albo przesadnie kogoś "kochają" a jak ten ktoś - w ich ocenie-podpadnie, to się nienawidzi. Podobnie bywa z rozwodzącymi się małżonkami. W Polsce do takich grup należą zdaje się Kurpie. No i chyba żydzi też to mają, bo stale ględzą o nienawiści do nich i o antysemityżmie. Ja tam ich nie nienawidzę ale też i nie kocham.
  Żydzi a osąd drugiego człowieka
 • @Oświat 12:10:48
  Niemcy swoje stocznie dotowały w tym samym czasie w ten sposób, że utworzyły jakąś fundację rządową, której przekazywały pieniądze na rozwój gospodarki a ta przekazywała finanse stoczniom. W Polsce nie było "woli politycznej", bo czy kundle przy misce mogą mieć jakąś wolę?
  Odbudujmy polski przemysł samochodowy!
 • @Fischer 12:01:28
  Już skłócili. Nie było trudno, bo w ubecji i esbecji oficjalnie i nieoficjalnie pracowała armia praszczurów tych, co teraz walczą jako kodziarze i inni otwarci o dominację lewackiego marksizmu i lewactwa rozmaitej maści. Jedni z sentymentu do tradycji rodzinnej, inni za pieniądze.
  Nie każdy żyd to zły żyd.
 • @Fischer 08:50:09
  "Po prostu żydów należy w sposób zdroworozsądkowy unikać, izolować od naszej polityki, gospodarki i innych spraw Polskich"
  Jasne, tylko w jaki sposób ? Przecież od lat stanowią nadreprezentację w sferach decyzyjnych i na stanowiskach pasożytnicznych. Czy ktoś wiedział, że w GUS funkcjonuje rada ludnościowa? Armia sowicie opłacanych pasożytów, która od 2014roku ma taki sam program działania:
  http://bip.stat.gov.pl/organizacja-statystyki-publicznej/rzadowa-rada-l
  Jest tych kwiatków o wiele więcej. Oficjalnie nie wiemy nawet czy Żydzi w Polsce należą do mniejszości czy już do połowiczności. Po 89 roku korowcy budowali społeczeństwo obywatelskie. Takie fanaberie jak narodowość były i są tępione. Stąd nienawiść do ruchu nacjonalistycznego, nazywanego przez nich faszystowskim. Zdaje się, że do mniejszości żydowskiej należą tylko członkowie gmin żydowskich po to, by korzystać z przywilejów przysługujacych mniejszościom a zapisanym w polskim ustawodawstwie. Borowski na ten przyklad nie należy do gminy a kiedy M.Ogórek przypomniała mu o zmianie nazwiska przez jego ojca, to żyd napisał list otwarty do Kaczyńskiego-skargę na Ogórek i jej antysemityzm. Czyli pełno ich a jakoby nikogo nie było. Przed paroma miesiącami znalazłam decyzję czy tam dyrektywę unijną, aby Żydów nie ujmować w statystykach jako mniejszości (ze względu na antysemityzm). Teraz usiłowałam ją bezskutecznie odszukać. Bo gminom zależy na tym statusie z w/wym. względów. Zresztą przy spisach ludności podają się za Polaków, są przecież obywatelami polskimi.
  Nie każdy żyd to zły żyd.
 • @kula Lis 67 17:17:43
  Na budowie przemysłu nikomu w Polsce nie zależy. Wpuścili do Polski obcy kapitał, który zagrabia polskie bogactwa naturalne. KGHM Polska Miedż to spółka akcyjna, w której państwo ma niecałe 32% udziału i tyle samo głosów. http://kghm.com/pl/inwestorzy/akcje-kghm/struktura-akcjonariatu
  Spółka ta oprócz miedzi, srebra wydobywa złoto i ołów. My co najwyżej sprzedajemy srebro w sztabkach, bo pewnie na tłuczenie o wiele droższych monet akcjonariusze nie pozwalaja. To tylko przykład.
  Mamy mądrych ludzi, którzy wiedzą, co w tym nędznym położeniu można zrobić, jak to zmienić ale nikt ich nie angażuje: ani z prawa ani z lewa. Ci z Magdalenki wykonują tylko funkcje nadzorców dla wpływowego brata (kimkolwiek by on nie był). Kiedyś to był ZSRR, potem weszli inni. I nie ma co liczyć, że powymierają. Widzieliśmy podczas ostatnich wyborów jak się pojawił niejaki Zanberg jak królik z kapelusza i Petru, który jeszcze przed zarejestrowaniem swojej partii miał w sondażowniach 13% poparcia. Pozdrawiam.
  Nadchodzi tydzień prawdy dla pana prezydenta
 • @wercia 12:06:37
  Duda był wybrany przez PiS jako kandydat na prezydenta i PiS robił mu kampanię wyborczą. Musieli go dobrze znać, dlatego nie wierzę, że im się urwał. Polityka rządzi się swoimi prawami ale po owocach ich poznacie.
  Nadchodzi tydzień prawdy dla pana prezydenta
 • @kula Lis 67 10:53:08
  Aby przyjąć ponownie ustawę bez możliwości zawetowania przez prezydenta potrzebna jest większość 3/5 głosów. Prawdopodobnie nie będzie oczekiwanej zmiany reformy sądownictwa. Pani Gersdorf jest spokojna.
  Z internetu:
  UWAGA WYBORCY DUDY !! wczoraj w TVN fakty po faktach była prezes SN GERSRORSWINIA , cała w skowronkach , że jest spokojna u ustawy sadownicze skoro pisze je Królikowski ................ Jej zadowolenie mówi wszystko za siebie . projekt Dudy bedzie po jej myśli , choć jak sama powiedziała nie widzi wogóle potrzeby reformy sadownictwa . Myślę , że jest dobrze informowana o zapisach w tym projekcie . Zobaczycie , że DUDA to D..PA .
  Nadchodzi tydzień prawdy dla pana prezydenta
 • @kula Lis 67 14:15:34
  Wygląda na to, że się wszystkiego boi: niedoszłemu zięciowi (czy tam ojcu onego zięcia) zaproponował wysoką posadę w Zarządzie TVP mimo, że kandydat żadnych kwalifikacji ani doświadczenia nie ma, Kornhauser to według jego opinii utalentowany poeta a obserwując fizjonomię jego i małżonki, widać kto gra pierwsze skrzypce.
  Jeszcze podczas uroczystości natęża głos i deklamuje, co mu tam kto napisze patriotycznie., a sondażownie z korzeniami zapodają, że mu słupki rosną, w co nie wierzę. To taki karierowicz mały, którego znalazł Kaczyński.
  Czy Prezydent zaprosi Polaków na narodowe czytanie ANEKSU?
 • @kula Lis 67 17:59:33
  Też z internetu:
  Teczek żadnych nie palą, a takie tam niepotrzebne pierdoły...Stopczyk co wy tam po nocach palicie? Ja panie majorze? EXtramocne !! ... (cytat:film pt. PSY )
  Jak mawia Michalkiewicz: trzeba dużo zmieniać, aby się nic nie zmieniło.
  Moż by tak przeczytali Polakom Aneks? Wesele przerabialiśmy już dawno w szkołach, ciekawi nas Aneks.
  Czy Prezydent zaprosi Polaków na narodowe czytanie ANEKSU?
 • @Docent zza morza 15:21:26
  Brak reakcji oznacza przyzwolenie na złodziejstwo. Jabłonowski twierdzi, że Duda zawetował z przyzwoleniem a nawet aprobatą Kaczyńskiego, że niby taki niezależny i prezydent wszystkich narodów nad Wisłą. Jestem skłonna podzielić ten pogląd, bo Kaczyńskiemu przypisano rolę wielkiego stratega, którą chętnie gra- z różnym skutkiem. Patriotyzm w wydaniu Kaczyńskiego to frazesy na ustach, defilady, akademie, pomniki. Nie rozwój gospodarczy i poprawa bytu Polaków. Jeden Kurski w GW, drugi w TVP, wszystko w rodzinie, zresztą JK proponował na początku PO utworzenie wielkiej koalicji- Macierewicz w młodości działał w jednej organizacji z ojcem Kijowskiego.

  A tu o aktach :)))Teczek żadnych nie palą, a takie tam niepotrzebne pierdoły...Stopczyk co wy tam po nocach palicie? Ja panie majorze? EXtramocne !! ... (cytat:film pt. PSY )
  Nadchodzi tydzień prawdy dla pana prezydenta
 • Też dałam 5*
  Licznik nie zmienił stanu.
  Najlepszą obroną jest atak. Kto głośniej krzyczy (raczej wrzeszczy), ten ma rację. Stąd ustanowienie religii Holokaustu i obwarowanie sacrum sankcjami z więzieniami włącznie. Równolegle wieloletnie ćwiczenia w poprawności politycznej, łgarstwa na codzień -fakty medialne. Prawda jest ciekawa-mówią, podana w tym artykule -odrażająca.
  Największe w dziejach LUDOBÓJSTWO gojów
 • TVP i TVN milczą
  że od 1-30.09 zamykają korytarze powietrzne między Polską a Obwodem Kaliningradzkim, Polską a Białorusią, Polską a Ukrainą.
  https://www.youtube.com/watch?v=2MH3LrzNfzE
  Dzisiaj wieczorem z inicjatywy USA i Japonii zbiera się w trybie nadzwyczajnym RB ONZ w sprawie Korei PŁn. Kongres od dawna naciska na Trumpa o podjęcie zdecydowanych działań. Polacy od pewnego czasu są podgrzewani w duchu bojowym (niejaka księżna szwedzka, Trump, patriotyczny PiS na czele z Macierewiczem). Jedną z teorii spiskowych może być, że USA skoncentruje się na wojnie koreańskiej, w Europie Rosja jest w pełni gotowa do ćwiczeń Zapad i, Izrael się potężnie zbroi a Ameryka tonie w długach.
  Poniedziałek, 28 sierpnia 2017
 • @kula Lis 67 19:05:53
  To jest ubogacanie Europy w inną kulturę. Niemki już nie zgłaszają gwałtów jak Afrykanki. Bo i po co? Policja reaguje niechętnie., gwałcicieli wypuszczają a ofiara przeżywa kolejną traumę. Z drugiej strony Polacy wykazali się wyjatkową lekkomyślnością. W biały dzień napadają na ludzi a co dopiiero o zmierzchu.
  Tutaj młoda Polka opowiada o edukacji we Francji https://www.youtube.com/watch?v=9KKOl5wH-fk
  W Polsce już nie tylko w większych miastach jest też coraz bardziej kolorowo. Miriam im płaci po 2600zł na łebka, ale na jak długo jej wystarczy? Liczy na to, że się zakorzenią a obowiązki finansowe przejmie państwo.
  Lord Weidenfeld i Miriam Shaded, czyli biznesy i ewakuacje
 • biznesłumen
  dysponuje jeszcze jedną firmą: w listopadzie 2014r., założyła Shaded Investmens, gdzie ma 99% udziałów, 1% ma jej matka. Siedziba firmy znajduje się na 6m2 drugiego piętra domu użyczonych przez ojca Miriam. Zakres działalności wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego - od sasa do lasa- usługi informatyczne, fryzjerstwo, zabiegi kosmetyczne, obsługa nieruchomości itp. Wszystkie spółki mają minimalny kapitał zakładowy, a te miliony dla spółek emall i productfinder to udziały Miriam.
  W KRS Emall udziały nie zostały pokryte:http://www.krs-online.com.pl/msig-4396-11767.html
  Wcześniej ta spólka nazywała się Emageo, potem Endofina.
  Fundacja Estera (KRS 0000504290) zajmuje się organizacją wszechstronnej działalności z zakresu pomocy uchodżcom z krajów semickich:
  https://mojepanstwo.pl/fundacja-estera
  Lord Weidenfeld i Miriam Shaded, czyli biznesy i ewakuacje
 • @Oscar 14:37:58
  Dlatego trzymają magdalenkową sztamę, fałszują wybory i tylko okresowo zamieniają się stołkami, byle "wykluczeni" (określenie Kaczyńskiego w Fundacji Batorego) tj. myślący Polacy nie doszli do władzy.
  Na youtubie można obejrzeć cykl wykładów ekonomistki i edukatorki Izabeli Litwin na temat m.in. złodziejstwa bankowego. To, że nie możemy spłacić kredytów, to nie nasza wina tylko systemu:
  https://www.youtube.com/watch?v=RpItpmmEI_s
  tak skonstuowanego, aby Polaków puścić w skarpetkach (to od inaczej rozumnego Bolka), zrobić z nas niewolników.
  Pis dał odpowiedzialne stanowisko ministra gospodarki młodemu bankierowi Morawieckiemu. Nas zalewają propagandą, że wskażniki rosną, podatki są ściągane, wpływy rozmaite rosną. Tylko, że przeciętny Polak nic z tego nie ma.
  Analiza bezprawia i grabieży kredytowej w Polsce
 • @kula Lis 67 14:06:15
  Stanisław Krajski: PiS nas nie wyprowadzi na drogę niepodległości.
  https://www.youtube.com/watch?v=zVuWFCFzfHI
  Kaczyński spotkał się z dworskimi żydami "gorszego sortu"
 • @Husky 20:20:26
  Szkoda, że wiadomość jest z przecieków i z nieoficjalnego spotkania. Powinien to powiedzieć oficjalnie a zyskałby sobie dużo więcej sympatyków.
  Kaczyński spotkał się z dworskimi żydami "gorszego sortu"
 • Fatima to miasto w Portugalii
  W Portugalii, Hiszpanii od VII wieku po podboju arabskim dominował islam prawie przez osiem wieków, stąd nazwa. Argument, że nie padło tam podobno imię Maryi jest żaden. Pewnie, że nie padło, bo dzieci mówiły "Pani"
  Nie chce mi się rozpisywać, bo elementarne wiadomości można znależć nawet w wikipedii, która mimo najlepszych chęci nieprzekonywująco wyjaśnia np. cud słońca. Kościół uznaje objawienia dopiero po żmudnych dociekaniach (nie -jak w przypadku objawień fatimskich "jak się dopiero zaczynają sprawdzać").
  Ogólnie słaby artykuł podpierany dla uwiarygodnienia ojcostwem papieskim Lukrecji Borgii - co ma znaczyć, że duchowieństwu nie należy ufać.
  Skoro grzesznik nie chce, to niech nie wierzy. Ja na jego miejscu, dysponując takimi argumentami bym się nie ośmieszała. Pismo Św. mówi o Objawieniu Bożym, nie Maryjnym. Może niech poczyta jeszcze o objawieniu w Guadalupe, zwłaszcza o wizerunku odciśniętym na płaszczu chłopa indiańskiego, o objawieniach w Gietrzwałdzie, które zgodnie z obecną poprawnością polityczną są zamilczane. I niech się nie usprawiedliwia swoją katolickością. Wiara katolicka to Słowo Boże i Tradycja.
  Głupoty przepowiedni
 • @kula Lis 67 16:56:06
  Dlatego prof. Pawłowicz jest tak ordynarnie atakowana. Warto się przyjrzeć jej napastnikom, bo te ataki nie mają nic wspólnego z jej merytorycznymi wypowiedziami a uprzejmie się wyrażając "krytykanci" sprawiają wrażenie adeptów kursu Schopenhauera.
  UE może stanowić prawo tylko w sprawach określonych w Traktacie akcesyjnym. W praktyce stosuje środki nacisku politycznego i to nie tyle przez swoje organy, co przez Makrelę. Cwane Niemcy podpisując Traktat wprowadziły zmiany do swojej konstytucji, która przewiduje inne rozwiązania tj. zmiany w niemieckim prawie muszą być zatwierdzone przez Bundestag. U nas - jeżeli wynika to z Traktatu stosuje się wprost z pierwszeństwem przed prawem polskim w razie kolizji.
  Kaczyński spotkał się z dworskimi żydami "gorszego sortu"