Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze tie fighter

 • Pytanie
  Czy szanowna autorka mogłaby złożyć jasną deklarację, czy akceptuje tezy zawarte w raporcie MAK i jego podretuszowanej kopii, zwanej "Raportem Millera"?
  Co robil Macierewicz w dniu 10.04. 2010 roku?-widziane z USA
 • Norymberga
  Jestem absolutnie przekonany, że gdyby polscy sędziowie sądzili zbrodniarzy hitlerowskich w Norymberdze, to większość dostałaby grzywny, a ci najwięksi wyrok w zawiasach.
  Są jeszcze sądy w Berlinie , w Polsce, a zwłaszcza w Warszawie już nie
 • @slepa manka 00:23:52
  Jeśli już komuś przypisywać rzeczywista winę za uwalenie lustracji, to sugeruję cofnąć się do roku 1992 i słynnej "nocnej zmiany", która uwaliła nie tylko poważna próbę lustracji nomen omen forsowanej przez Macierewicza, ale też jedyny praworządny rząd Olszewskiego. Watro zatem skreślić parę słów na temat haniebnej roli Tuska, Pawlaka, tudzież TW "Bolka" w przekreśleniu lustracji i utrwaleniu układu zamiast grzebać w trumnie nieżyjącego Prezydenta.
  P.S.
  O ile pamiętam to właśnie partia Kaczyńskich po słynnej "nocnej zmianie" głosowała za przeprowadzeniem lustracji i przeciw obaleniu niewygodnego rządu.
  Prezydent Kaczynski, Wildstein i lustracja-widziane z USA
 • @prolet 20:30:09
  Wydaje mi się, że taki wniosek jest uprawniony, choć w realiach grasującego seryjnego samobójcy, może to również wynikać z obaw o życie.
  Prezydent Kaczynski, Wildstein i lustracja-widziane z USA
 • Zmiana celu.
  Zgodzę się z jedną postawioną tu tezą, która mówi o braku odcięcia pępowiny ze zbrodniczym reżimem komunistycznym. Prawdą jest też to, że układ magdalenkowy był rodzajem przepustki dla komunistów do nowej formy dalszej działalności zwanej trzecią RP i glejtem na nietykalność. Gdyby któraś z ekip rządzących przez ostatnie 23 lata chciała zrobić z tym śmiertelnym rakiem porządek to mogłaby to zrobić już kilkukrotnie. Wystarczyło uznać aparat zarządzający PRL - em za bandytów zrzeszonych w zorganizowanej grupie przestępczej i znieść przedawnienie zbrodni komunistycznych oraz dożywotnio wszystkich uczestników tejże grupy pozbawić możliwości uczestnictwa w jakiejkolwiek działalności społecznej, politycznej i biznesowej. Następnie zrobić porządek z wymiarem sprawiedliwości i tych zdrajców jednego po drugim sprawiedliwie osądzić. Nie trzeba żadnej lustracji, aby stwierdzić kto pełnił kierownicze funkcje w PZPR czy "służył" w zbrodniczej SB. Jednak mimo takich możliwości, żadna z partii postsolidarnościowych tego nie uczyniła, a zatem próba skierowania głównej odpowiedzialności za brak lustracji na nieżyjącego już Prezydenta jest intelektualnym nadużyciem, jak również również delikatnie mówiąc brakiem taktu, gdyż o zmarłych mówimy tylko dobrze lub wcale - nawet w odhumanizowanych realiach polityki. Gdyby Pani jednak zechciała swój niemały przecież potencjał intelektualny skierować na patologię obecnej władzy, która wszak ma przełożenie na życie nas wszystkich, to myślę, iż lepiej się Pani przysłuży sprawom, które jak sądzę są również dla Pani ważne. Proponuję zatem, skierować swoją uwagę na cele nieco ważniejsze niż zespół parlamentarny Macierewicza, czy cele zupełnie chybione jak były Prezydent, który nie żyje i nie może się już bronić.
  Prezydent Kaczynski, Wildstein i lustracja-widziane z USA
 • @slepa manka 22:31:31
  Patrząc na fakty, musimy sobie powiedzieć, że komisja Macierewicza zbiera materiały, nad którymi później toczy się dyskusja i wydawane są rozmaite opinie, nierzadko ekspertów daleko bardziej poważnych niż Lasek czy Artymowicz. Zespół Macierewicza wykonuje kawał dobrej roboty, gdyż wytyka poszczególnym organom państwowym błędy i zaniechania. Odnosząc się do udziału Rosjan w całej sprawie, to nie możemy zrobić absolutnie nic, ponieważ wszystkie karty do gry znajdują się w rosyjskich rękach i o ile sami się nie przyznają do sprawstwa to możemy im co najwyżej nagwizdać. Nie przeceniałbym również wartości poznawczej próbek gruntu, gdyż na całość materiału dowodowego składa się badanie kilkudziesięciu obszarów badawczych z wrakiem i czarnymi skrzynkami na czele. Możemy zatem mówić o całkowitym blamażu komisji Milera, która wydaliła z siebie raport oparty o bzdury rosyjskiego MAK - u, sama nie posiadając minimum materiału dowodowego potrzebnego do opracowania wiarygodnego raportu. O "działaniach" polskiej Prokuratury przez litość nie wspomnę, gdyż jedyne co zrobiła dobrze to potwierdziła właśnie wystąpienie śladów trotylu na wraku. Całą resztę prokuratorskich działań określiłbym błądzeniem ślepego we mgle - i tyle. Patrząc na dokonania wyżej wspomnianych instytucji, nasuwa mi się konkluzja, że mogłyby one od zespołu Macierewicza nauczyć się bardzo wiele, a w szczególności systematyki, dokładności, solidności i konsekwencji w działaniu.
  Pan Antoni Macierewicz w PE - widziane z USA
 • @Bogdan 20:59:52
  Dokładnie. Odkopali nawet niejakiego Artymowicza, który jako astrofizyk z wykształcenia i pilot ultralekkiej awionetki, będzie brylował w komisji Laska jako "ekspert" od mechaniki lotu, awioniki i procesu destrukcji
  stutonowego odrzutowca - żenada!
  Pan Antoni Macierewicz w PE - widziane z USA
 • Ano
  tak długo, aż nie zrobimy z tą bolszewicką hołotą w togach porządku, tak jak to zrobili Węgrzy u siebie.
  Skorumpowana Sędzia Krystyna Mieszkowska w Częstochowie!
 • Łatwo ferować wyroki
  Tak się składa, że ten złowrogi Macierewicz zrobił dla ustalenia prawdy o katastrofie smoleńskiej więcej, niż wszystkie operetkowe instytucje tego państwa razem wzięte. Gdyby nie brak honoru i postawa służebna osobnika podającego się za premiera nie mielibyśmy kompromitacji wszystkich ważniejszych organów państwowych i być może powstałaby wspomniana komisja międzynarodowa, tyle tylko, że i ta komisja rozprysłaby się jak mucha o szybę w starciu z rosyjską machiną zacierania śladów i starej dobrej bolszewickiej propagandy. Zatem, zamiast odsądzać Macierewicza od czci i wiary, może warto bardziej obiektywnie spojrzeć na jego działania - zwłaszcza gdy patrzy się poprzez pryzmat braku działań, lub kompletnej nieudolności osób i instytucji, które powinny robić wszystko to, co właśnie robi Macierewicz.
  Pan Antoni Macierewicz w PE - widziane z USA