Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Diabelsky

 • Mafia
  To co wyprawia PiSuar ostatnimi czasy woła o pomstę do nieba!
  Dziś pisuar zgłosił konstruktywne wotum nieufności dla rządu Tuska, w odpowiedzi na taką zniewagę polskiego rządu papież Benedykt zaprotestował i podał się sam do dymisji.
  Rydzyk na papieża!
  Wstrząs
 • Kłamstwa pani Gargas.
  W „Anatomii upadku” Anita Gargas wraca do starych tez zamachowych, ale robi to tak nieudolnie, że niemal w każdej scenie podważa ustalenia Antoniego Macierewicza, potwierdzając tym samym raporty MAK i komisji Millera.

  Doktor Bodin, właściciel działki, na której rośnie feralna brzoza, omal nie upadł na ziemię, gdy nad jego głową przelatywał polski tupolew. Bodin stał wtedy przy wjeździe na posesję, dość daleko od linii lotu samolotu, ale nawet tam siła gazów wylotowych z silników i efekt zaskrzydłowy były tak wielkie, że Bodin upadłby w błoto, gdyby nie oparł się o zaparkowany samochód. O dziwo, Anita Gargas nie pyta go o ani tor lotu maszyny, ani o kolizję z drzewem, bo dobrze wie, że odpowiedź Bodina podważyłaby raport Macierewicza, widz jednak nie potrzebuje tych pytań, bo sam widzi wielkie, złamane w pół drzewo i prowizoryczną kapliczkę pod jego grubym pniem, szerokim u podstawy prawie na metr. Takie drzewo mogło uszkodzić samolot. Nikt tego dotąd tak jasno nie pokazał.

  W następnych scenach prof. inż. Wiesław Binienda zza Wielkiej Wody tłumaczy, że samolot musiał lecieć wyżej, a drzewo musiało być pancerne, ale widz widzi na własne oczy, że drzewo jest złamane, wcale nie pancerne, a Bodin, nie Binienda, widział wszystko na miejscu. Samolot ściął brzozę na wysokości kilku metrów, a mimo to korona drzewa nie oddaliła się pod wpływem impetu i podmuchu, wręcz przeciwnie, wciąż opiera się o pień, co oznacza, że skrzydło nie zdołało jej przekazać całej energii kinetycznej, bo samo zostało uszkodzone.

  W kolejnej odsłonie ta sama brzoza z lotu ptaka. Rosyjski motolotniarz przelatuje nisko nad drzewami, wskazując złamany kikut, a autorka filmu opatruje to drwiną: „Nie mógł ściąć tej brzozy, bo inne drzewa są nietknięte”. Binienda kpi w tym samym duchu, ale widz wie swoje. Patrząc od strony złamanej brzozy dokładnie w kierunku pasa startowego, widzi przycięte korony drzew. To tamtędy leciał polski tupolew, a nie tam, gdzie sugeruje autorka filmu. Nikt tego lepiej dotąd nie pokazał.

  Motolotniarz wykonał przelot od bliższej radiolatarni wprost do miejsca wypadku, ale tupolew leciał inaczej, bardziej w prawo, czyli prawie równolegle do osi pasa, stale przybliżając się do tej osi. Drzewa pokazane przez Gargas na lewo od brzozy były poza zasięgiem jego skrzydeł. Nieco dalej po utracie końcówki płata samolot zaczął się obracać w lewo i przepadać na plecy, oddalając się gwałtownie od osi pasa, aż w końcu się rozbił. Anita Gargas nie widziała śladów na ziemi ani przyciętych drzew, nie czytała zapisu rejestratorów pokładowych, więc nie umie odtworzyć tej trajektorii. Szuka śladów wypadku tam, gdzie ich nigdy nie było.

  Binienda kompromituje się bardziej od niej, gdy drwi z nieliniowego toru lotu maszyny. Gdyby miał jakieś pojęcie o budowie wysokościomierzy radiowych i barycznych oraz o trybie pracy rejestratorów wypadkowych, to wiedziałby, że nieliniowy zapis pracy urządzeń wcale nie oznacza, że samolot skakał w powietrzu jak żaba, a jedynie o tym, że rejestratory pracowały jak zawsze w trybie poklatkowym, innym niż tryb pracy obu typów wysokościomierzy, z których zresztą żaden nigdy nie daje wskazań idealnie odwzorowujących rzeczywistość.

  W tej samej wypowiedzi Binienda kpi także z możliwości uzyskania lotu wznoszącego na kilka sekund przed wypadkiem. Binienda ma prawo tak kpić, wszak nie dał dotąd żadnego dowodu, że rozumie zapis czarnych skrzynek, a tam nie tylko wysokościomierze, ale także akcelerometry, wariometr i system inercyjny, a poniekąd także wskaźniki kąta natarcia płata, wychylenia sterów i wolantu mówią, że samolot dość ostro odchodził i zaczynał się wznosić z przyspieszeniem kątowym. W chwili zderzenia z brzozą samolot leciał z przeciążeniem dodatnim 1.3 g, co oznacza, że skrzydła wtwarzały wówczas nie 80, ale co najmniej 110 ton siły nośniej i były bardzo obciążone. Każde naruszenie struktury kesona skrzydłowego mogło łatwo doprowadzić do tragedii, a tam o skrzydła uderzało wiele drzew, co słychać wyraźnie w nagraniach z kokpitu i widać na fotografiach krawędzi natarcia skrzydeł, aż w końcu jedno z drzew wbiło się aż do połowy szerokości płata, doprowadzając do jego ukręcenia pod wpływem siły nośniej.

  Prof. Paweł Artymowicz wyliczył, że utrata sześciu metrów skrzydła w tym momecie lotu wytworzyła asymetrię sił aerodynamicznych nawet do 40 razy większą niż kontra, jaką mogła dać lotka na ocalałym prawym płacie. Załoga nie mogła zapobiec rotacji samolotu. Kierowca autobusa, który widział samolot w tej fazie lotu twierdzi, że był pochylony w lewo z dziobem zadartym i wciąż się wznosił, co oznacza, że na dwie sekundy przed uderzeniem w ziemię samolot wciąż wydawał się sprawny, choć niestety już nie był. Bomby Macierewicza jeszcze w nim wtedy nie wybuchły, bo zespół Macierewicza jeszcze wtedy nie istniał.
  autor Krzysztof Mądel
  BEZNADZIEJNY film!
 • @Kula Lis 62 11:14:17
  Pisałem, ze nie jestem ekspertem!
  ale widze, ze prawda jaką przedstwiłem w oczy kole.
  Jeśli Panu będzie się lepiej żyło z teorią zamachu, to więc zdrowia życzę!
  bez odbioru.
  BEZNADZIEJNY film!
 • @Kula Lis 62 10:45:56
  Jakie fakty?? Że brzoza ścięła skrzydło nie uszkadzając przy tym slotu który jest na krawędzi natarcia? No i jakim cudem tyle szczątków przed brzozą skoro to od niej się rzekomo zaczęło?? Tu wystarczy tylko włączyć myślenie żeby ocenić wiarygodność tych twoich faktów. No chyba, że to fakty na miarę tvn.

  Fakty? proszę bardzo
  dlaczego piloci pozwolili na zejście samolotu na niebezpieczną wysokość i zignorowali ostrzeżenia z urządzeń pokładowych?

  dlaczego piloci przestawili nastawienia wysokościomierza ? po to tylko aby zamknać na chwile komunikat o niebezpieczeństwie, które i tak po chwili wydaje ostrzeżenie o niebezpieczeństwie.

  dlaczego piloci przez 7 sekund nic nie robia i czekają nie wiadomo na co? a samolot opada!

  kontakt z brzozą jest też faktem! czy ta feralna brzoza mogła urwać część skrzydła mogła! ale na pewno zmieniła tor lotu samolotu, który i tak już leciał zbyt nisko.

  to są proszę Pana fakty i niech je Pan zrozumie.
  Macierewicz nie jest ekspertem i ja też, ale jego komisja tego nie neguje, nie przeczy, ze piloci nie podejmowali reakcji, gdy za pierwszym razem odezał się komunikat o niebezpieczeństwie.
  BEZNADZIEJNY film!
 • @rip LunarBird CLH 02:05:25
  rip LunarBird CLH - Katolik, socjalchadek, republikanin i doświadczony internauta.

  Powiem jasno, krótko i na temat.

  Wypierdalaj.

  Jak na katolika, jest to nowatorskie podejście do bliźniego!
  Zuch chłopak!
  Szmirką w serca Polaków
 • @Kula Lis 62 20:07:01
  Normalnie kombatant z Pana!
  a przechodził Pan badania medyczne po zatrzymaniu?
  i co?
  może coś więcej Pan napisze w tym temacie?
  Szmirką w serca Polaków
 • @Torin 19:11:37
  Prawdę powiedziawszy to nie będzie to na temat, ale przepraszam autora za to.
  a do Pana, bo mamusia pana nie uczyła, ze prywatnej korespondencji się nie ujawnia?
  strach Pana obleciał i musi się Pan dowartościować ujawniając prywatną wiadomość?
  Nie wstyd Panu?
  a ja słów nie puszczam na wiatr, chamstwa i łamanie prawa nie toleruje.
  Sam nie łamie prawa pisząc tu i w chamski sposob do innych się nie odnoszę, lecz wybacz Pan, ale nie mam przyjemności więcej pisać z Panem i jeszcze raz przepraszam, że nie na temat.
  Na temat napisałem wyżej, lecz zaczepki nie zostawiam bez opowiedzi.
  Szmirką w serca Polaków
 • @noman 18:10:50
  Szanowny Panie
  Wydaje mnie się, ze rozmowa nasza jest tu zbyteczna, widać jaki szlachcic, to i takie rozumowanie.
  Szmirką w serca Polaków
 • @Kula Lis 62 17:15:50
  Napisz gdzie podziało się 1/2 samolotu, fotele, etc... zdematerializowały się? wyparowały?

  Proszę udowodnic, że tych elementów brakuje.
  Był Pan w Smoleńsku? widział Pan te szczątki, ze brakuje 1/2 samolotu?
  może Rosjanie rozkradli na pamiątke?
  może Rosjanie te brakujące elementy sprzedają na swoim allegro?
  BEZNADZIEJNY film!
 • @Torin 17:30:09
  Dobry nick. Masz przyfilowane odemnie od teraz. Bluzgnij tylko, albo przejdz na czerwonym i "naduzycie" leci...

  to jest groźba!
  mam nadzieje, ze Administracja zajmie się Tobą Sznowny Kolego.
  Osobiście posiadam takie zdanie jakie wyraziłem i mam do tego prawo!
  Pan nie musi się zgadzać z moją opinią na temat Smoleńska, ale nie wolno Panu mnie tu grozić za to, ze mam inne zdanie niż Pan.

  Proszę więc Administrację o interwencje i zwrocenie uwagi Panu Torin, ze jest zwykłym chamem.
  Szmirką w serca Polaków
 • @noman 17:16:34
  zgadzam się w 100 procentach z Panem.
  Wyznawcy smoleńscy nie przyjmują tego do świadomości, ze tak mogło być, bo za wszelką cenę swą nienawiść do Rosji muszą podgrzewać teorią zamachu.
  Wyznawcy smoleńscy nie mogą przyjąść do swojej świadomości, ze za tragedią smoleńską stoją błędy popełnione przez pilotów/przestawianie parametrów wysokościomierza, totalne zignorowanie ostrzeżeń wydawanych przez pokładowe urządzenia, kontakt i przebywanie osob trzecich w kabinie pilotów/.
  Wszyscy ci, którzy wmawiaja innym, ze to był zamach są rosyjskimi agentami, którzy razem z Rosją działają na szkodę Polski.
  Szmirką w serca Polaków
 • Wstydzić się powinni Ci, którzy nie chcą uwierzyć, ze była to tragedia.
  Gdy rozum idzie spać budzi się Macierewicz ze swoją sektą.
  Sam Macierewicz i jego czarodzieje nigdy nie podejmowali się wyjasnić dlaczego piloci po usłyszeniu sygnału ostrzegawczego o tym, ze samolot jest za nisko nie regagują natychmiast i uciekaja z zagrożenia!
  Wyłączają ostrzegawczy sygnał i zmieniaja ustawiwnia wysokościomierza. Po chwili ponownie urządzenia dają sygnał ostrzeżenia, ze samolot jest za nisko nad ziemią, ci włączają auto-pilota i nic się nie dzieje, samolot nie reaguje! wyłączają auto-pilota i ręcznie chcą poderwać maszynę. Manewr ten może się udać, ale na to trzeba czasu, a samolot jest w ciąglym opadaniu i następuje katastrofa.
  Czy tak trudno jest to zrozumieć?
  BEZNADZIEJNY film!
 • Szanownym cwaniakom ku przestrodze.
  Przypomnę, że chamstwo jest karalne, tak jak napisał autor
  W tekście autor wielokrotnie obraża publicznie głowę państwa, łamiąc przy tym jednocześnie artykuł 135 Kodeksu karnego (paragraf drugi), który mówi wyraźnie, że kto publicznie znieważa prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ten podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  Wasze chamstwo też podlega pod paragrafy i dlatego zgłosiłem do organów ścigania uwagi z Waszymi tekstami, w których obrażacie prezydenta RP.
  Pragnę nadmienić, że już jeden z tu piszących /też cwaniak/ nabawił się kłopotów.
  Nie przekazuję wyrazów szacunku, bo dla chamstwa szacunku się nie ma.
  Kolejny bloger odpowie za znieważenie Prezydenta RP
 • Niepokorni dziennikarze nie dali się skreślić
  To jednak jest zaskoczenie. Po mocnych deklaracjach dotyczących konieczności znalezienia niezależnych środków koniecznych do finansowania nowego tygodnika Paweł Lisicki zdecydował się podpisać ramową umowę inwestycyjną na finansowanie swojego tygodnika z Michałem Lisieckim i Platformą Mediową Point Group S.A., wydawcą tygodnika „Wprost”. Takie słowa można przeczytać w internecie.
  Więc co niepokorni z pokorą i podwiniętymi ogonami całują rączki za finansowanie pisemka, a reszta się cieszy, ze nareszcie będzie wolne dziennikarstwo.
  Nie będzie!
  Rozmumiem faceci zebrali pieniądze i robią interes na własną ręke, a tak to tylko im się wydaje, ze są niezależni.
  I tak się pokłócą, jak nic.
  Tygodnik Do Rzeczy: Wracamy! Niepokorni dziennikarze nie dali się skreślić
 • Szanowny Autorze.
  Zgadzam się z Panem w 100 procentach.
  Czy T.Lis mógł wstrzymać tekst o R.Kczyńskim, czy taki tekst był etyczny?
  Czy Pan Gmyz poszedł tą samą drogą, co Newsweek?
  Niech odpowiedza ci co tak Pana tu krytykują.
  C.Gmyz czyli neostalinowskie dziennikarstwo
 • W związku z sytuacją
  która dotyczy sędziego, zostaniesz schwytany i poddany leczeniu.
  ciebie i kolege.
  Tule_ya z Bulem Sędziowski Stan czule.
 • Czy chamstwo i głupote można leczyć cenzurą?
  Nie!
  Chamstwo i głupote należy wypalić gorącym żelazem!

  Usłyszcie głos PO litycznego obszczymura

  Takie bolszewickie ścierwa, jak Andrzej Halicki, są oficjalnymi przedstawicielami ubecnego rządu Donalda Tuska, który od zawsze hojną ręką rozdawał nasze pieniądze na PR. Dziwiłbym się wtedy, gdyby takich swoich POtakiwaczy tu nie było ...

  Wrzodak Z.! Czy ktoś ci wypomina komu ty doopy dawałeś albo twoja matka, szmaciarzu jeden???

  Zygmuncie Wrzodak! Stałeś się takim samym bolszewickim ścierwem jak Janusz Palikot i Andrzej Halicki!
  Won do Budy Ruskiej!

  Powiem krótko, panie Wrzodak jutro będziesz pan wywieszony jao obszczymur polityczny z odpowiednią notką. A na tem blog nie masz pan wstępu. Zegnam

  to jest dziennikarstwo obywatelskie?
  to jest zwyczajne chamstwo! przyleciało to takie z pewnego portalu, gdzie im wszystko wolno.

  Mam nadzieję, ze właściciel Nowego Ekranu podziękuje raz na zawsze takiej dziczy!
  CENZURA czyli
 • Niech mi ktoś powie.
  Gdzie jest napisane, że szkoła ma czego uczyć, czy nauczyć?
  No gdzie?
  Mit powszechnej edukacji
 • Mecenas Giertych.
  Jest skutecznym mecenasem i pewnie Rydzyk będzie miał przyjemność spotkać się z Giertychem przed sądem.
  Rydzyk uważa sie za swiętą krowe w naszym kraju i sądzi, ze wszystko jemu wolno.
  Jak ktoś tu napisał
  ,,Kościół Katolicki stoi na straży wartości - strzeże Prawa Bożego, naturalnego, zasad etyki, które kształtuje Dekalog! Rydzyk nie jest politykiem, lecz jako kapłan wzywa do przestrzegania tychże zasad, więcej - jest zobowiązany, przed Bogiem i ludem, by budzić sumienia wiernych, jak każdy kapłan. Jeśli - w takim przypadku, bądź podobnym, ci, którzy sprawują władzę, a żyją w grzechu, zniewalają społeczeństwo - obowiązkiem jest napiętnować takie postawy i czynić wszystko, by przeciwstawić się temu. To Giertych tego nie rozumie, dupa z niego, i tyle. Pozer, kabotyn i faryzeusz, sprzedawczyk. Sprzedał zasady chrześcijańskie.,,
  Ta osoba się mocno myli, bo wszystko co robi Rydzyk jest sprzeczne z tym co tu zostało napisane, a słowa o Giertychu są kłamstwem napisane tylko i wyłącznie z zemsty, że ten się porywa na świętą krowe.
  Giertych pozwie Ojca Rydzyka?
 • Ja nie daje dla Rydzyka.
  a daje orkiestrze Owsiaka.
  Nie czepiam się Rydzyka i jego biznesu, a uważam, ze to właśnie Rydzyk okrada biednych staruszków i nie rozlicza się z tego.
  Nie dajecie na Owsiaka, wiec czemu się go czepiacie?
  WOŚP. Jak długo jeszcze?