Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ulak-U.Krzyżanowska

 • @ AUTOR
  "aparat wykonawczy wywiadu skarbowego, wspomagany przez służby celne i oddziały policji związkowej przeszedł do twardej egzekucji pozyskanych danych."

  A u nas...
  GDY NIEMCY OSZCZĘDZAJĄ
 • Każda minuta jest dobra
  Każda minuta jest dobra, by usłyszeć lub przeczytać coś pozytywnego, oczywiście miłego słowa nie żałujemy również innym.
  W taki szary deszczowy poranek jaki widzę za oknem uśmiechnęłam się czytając te słowa.
  ŻYCZĘ WAM WSZYSTKIM PANIE SPEŁNIANIA WASZYCH MARZEŃ !
 • @ulak-U.Krzyżanowska 10:07:16
  Zapomniałam dodać, mam zwyczaj zachowywania swoich tekstów, przy okazji również tekstów na które odpowiadam.
  To, że gallux raczył swoje szambo wylane na mnie częściowo posprzątać nie znaczy, że przestało śmierdzieć, bąki będą puszczane w odpowiednich momentach.

  Jeżeli osoby obrażone przez galluxa wyjdą z propozycją np. wspólnego pozwu o zniewagę służę swoją osobą i "kwitami" w sprawie.
  Galluxie zapraszam do intelektualnej dyskusji!
 • Uwaga!!! gallux pod specjalną ochroną
  Ja też oberwałam za niewinność
  Wielokrotnie pisałam do redakcji z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu galluxowi i sp-ce, że ja tzn Urszula Krzyżanowska to nie Franciszek Krzysiak, żadnej reakcji na moje prośby nie było. To, że teraz w/w raczył przy swoich postach częściowo wykasować poniżające mnie wpisy niewiele znaczy. Gallux odważył się sfałszować ekran monitora i to fałszerstwo opublikować, zgłosiłam i też cisza. Ten komentarz zaczęłam pisać przy poście F. Krzysiaka (domagam się obiektywizmu), ale zanim skończyłam pisać post został usunięty.
  Wyjaśniam moje umiejętności korzystania z komputera są na takim poziomie (niskim) jaki jest mi potrzebny do pracy, ale ja też potrafię pokazać taki ekran jak potrzebuję i przykro mi, że gallux bezkarnie oszukuje czytelników, rzucając oszczerstwa, a szanowna redakcja pochwala widocznie takiego bohatera.
  Galluxie zapraszam do intelektualnej dyskusji!
 • *5
  Tylko palaczowi zdaje się, że ładnie pachnie, może w trakcie palenia dym niektórych gatunków tytoniu tak, ale już zimne osady tegoż to naprawdę dla osoby niepalącej fetor.
  Paliłam to wiem co piszę.
  Wszystkim palaczom życzę duużo zdrowia (bo na rozum za późno)
  O paleniu krótko
 • Paliłam
  Paliłam przez wiele lat i wiem jak bardzo trudno jest wyzwolić się z tego nałogu. Już udowodniono, że tytoń uzależnia i jest narkotykiem, a podpowiedzi jak palić taniej? No puki zdrowia.
  200zł miesięcznie puszczone z dymem to mało? - Proste liczenie w ciągu roku to 2400 zł puszczone z dymem, czyli np wycieczka pod koniec zimy "w ciepłe kraje" dla podreperowania zdrowia.
  Ale człowiek jest istotą myślącą i ma wolną wolę (przecież jak lubi to może pachnieć jak zagniwające szambo).
  Sposób na tanie papierosy z obejściem prawa.
 • Jestem bardzo ciekawa
  Jestem bardzo ciekawa tej dyskusji, zaproszę też swoje koleżanki jak będzie znane miejsce i czas.
  Galluxie zapraszam do intelektualnej dyskusji!
 • @gallux 21:05:29
  NARESZCIE SIĘ WYJAŚNIŁO - GALLUX PO PROSTU JEST SFRUSTROWANY BRAK MU KASY, A PALIĆ I PIĆ NIE MÓWIĄC O JEDZENIU SIĘ CHCE.
  WIĘC PRÓBUJE COŚ UKRĘCIĆ
  - UWAŻA KRZYSIAKA ZA ZAMOŻNEGO CZŁOWIEKA I TERAZ ŚWIETNIE WIDAĆ JAK STOSUJĄC DOBRZE SOBIE (PRACOWAŁ?) ZNANE METODY UB-ECKIE CHCE TAK ZMĘCZYĆ UPATRZONĄ OFIARĘ, ŻEBY SAMA PROSIŁA OPRAWCĘ PRZYJMIJ "TAKI DROBNY PREZENCIK" NP. Z OKAZJI URODZIN UKOCHANEGO DZIADZIUSIA.
  - POKAZAŁ NAM SWOICH KOLEGÓW "OD SERCA" BO PRZECIEŻ TYLKO TAKIM ZAŁATWIA SIĘ ROBOTĘ
  - A NA PROWIZJACH CAŁKIEM SIĘ NIE ZNA, ALE TO JUŻ NIE MOJA BAJKA.
  GALLUX DOBRY CZŁOWIEKU, WEŹ SIĘ PO PRACY SAM ZARÓB TROCHĘ KASY LEPIEJ SIĘ POCZUJESZ.
  Uczciwym, odważnym się cześć należy! A wulgarystów, chamów wszystkich Wpiszmy tu na listy :
 • @gallux 13:40:52
  NO PROSZĘ I NA LEKACH DOBRY CZŁOWIEKU SIĘ ZNACIE PRZYPUSZCZAM, TO CHYBA Z WŁASNEJ APTECZKI!
  Uczciwym, odważnym się cześć należy! A wulgarystów, chamów wszystkich Wpiszmy tu na listy :
 • @gallux 10:29:56
  A SKĄD DOBRY CZŁOWIEKU MACIE TAKĄ SZCZEGÓŁOWĄ WIEDZĘ?
  Uczciwym, odważnym się cześć należy! A wulgarystów, chamów wszystkich Wpiszmy tu na listy :
 • @gallux 10:13:52
  BARDZO PROSZĘ - TYLKO WCZEŚNIEJ PROSZĘ OPUBLIKOWAĆ SWOJE ZDJĘCIE, ŻEBYM MOGŁA PANA POZNAĆ, A I INNI CZYTAJĄCY TEŻ.
  MAM CZAS TYLKO W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ, A POTEM DOPIERO W MAJU BĘDĘ ZNOWU W GDAŃSKU.
  Uczciwym, odważnym się cześć należy! A wulgarystów, chamów wszystkich Wpiszmy tu na listy :
 • @Paweł Tonderski 09:46:07
  Nie mam wpływu na Franciszka Krzysiaka, fakt znam go i bardzo wysoko cenię.
  On nie budzi letnich uczuć - jedni ludzie go bardzo lubią i wysoko cenią, a inni wręcz nienawidzą.
  Zasadniczo nie poznałam osoby (obracamy się w tych samych kręgach), która poddałaby w wątpliwość jego naprawdę wielką wiedzę na temat np.historii Gdańska i jego zabytków.
  Franciszek Krzysiak jest jedną z kilku osób na Pomorzu, która czyta stare rękopisy pisane przecież po niemiecku i łacinie (przetłumaczył np.pierwsze regulaminy Dworu Artusa, wszystkie supliki Abrahama van den Blocka do Rady Miejskiej Gdańska itd.)
  Ile tak naprawdę zna on języków to nie wiem, ale przy mnie rozmawiał po niemiecku, francusku, włosku i rosyjsku, oczywiście zna łacinę i grekę, a ile jeszcze to nie wiem.
  W realu przebywanie w jego towarzystwie to naprawdę duża przyjemność - jest multiinstrumentalistą i bardzo ładnie gra - teraz głównie na instrumentach klawiszowych.
  Przykro mi, że "dostało się Panu" od Krzysiaka, ale widocznie coś mu Pan przeskrobał.
  On już jest zmęczony tą walką z bezdenną głupotą - na Bramie Długoulicznej w Gdańsku pozłocono napis z błędami ortograficznymi i nic nie daję się zrobić.
  Biorąc pod uwagę, że F. Krzysiak jest perfekcjonistą, ale niestety musi jako przewodnik przechodzić pod tą bramą niezliczoną ilość razy i jak przy tym cierpi ( bo i figury spartolone i od "restauracji" nie poddawane są stałej konserwacji), to może troszeczkę Pana gniew na niego złagodziłam.
  Jeszcze pozwolę sobie na koniec jedną kwestię wyjaśnić, Krzysiak pracuje jako przewodnik nie tylko dlatego, że jest to jego pasja, on po prostu musi pracować żeby mieć pieniądze na życie, nie narzeka, nie prosi o pomoc finansową, jest b. pracowity i razem z żoną "dadzą radę".
  Jeszcze raz dziękuję, że odezwał się Pan do mnie ludzkim słowem, bo te poniżające ataki na mnie osobiści, w wykonaniu galluxa i s-ki są tak prostackie, że gdyby mnie aż tak nie obraził to bym odpuściła, ale w tej sytuacji ma we mnie "dozgonnego" wroga.
  Pozdrawiam Urszula Krzyżanowska
  Uczciwym, odważnym się cześć należy! A wulgarystów, chamów wszystkich Wpiszmy tu na listy :
 • @ulak-U.Krzyżanowska 09:36:31
  Bez żadnej kpiny i z całego serca dziękują, że zwrócił się Pan do mnie jako kobiety, myślałam, że ten moment nigdy nie nastąpi.
  To tylko tyle teraz - piękna pogoda i ogród mnie woła wielkim głosem.
  Pozdrawiam i miłego dnia - zajrzę tu wieczorem.
  U.K.
  Uczciwym, odważnym się cześć należy! A wulgarystów, chamów wszystkich Wpiszmy tu na listy :
 • @gallux 09:43:51
  PAN PANIE GALLUX CZYTA TYLKO POSTY INNYCH BLOGERÓW?
  PRZECIEŻ O WYJAŚNIENIE POWINIEN PAN PANIE GALLUX ZAPYTAĆ BRATA ŻORŻA ON TEN I KILKA INNYCH TEKSTÓW W TYM KLIMACIE WPISAŁ NA PANA BLOGU, A ŻE PRÓBUJE PAN JE TERAZ PRZYPISAĆ KRZYSIAKOWI NO TO JUŻ PANA PROBLEM - CIEKAWE JAK PAN TO KOLEJNE FAŁSZERSTWO WYTŁUMACZY CZYTELNIKOM
  Uczciwym, odważnym się cześć należy! A wulgarystów, chamów wszystkich Wpiszmy tu na listy :
 • @gallux 08:41:40
  I ZNOWU FAŁSZUJESZ PAN PANIE GALLUX - TO JEST FRAGMENT WPISU BRATA ŻORŻA NA PANA PANIE GALLUX POŚCIE --ZAINTERESOWANI MOGĄ --JAK SIĘ POSPIESZĄ (BO USUWASZ PAN PANIE GALLUX KOMPROMITUJĄCE PANA WPISY Z SZYBKOŚCIĄ BŁYSKAWICY) PRZECZYTAĆ TEN I JESZCZE KILKA
  Uczciwym, odważnym się cześć należy! A wulgarystów, chamów wszystkich Wpiszmy tu na listy :
 • @gallux 08:33:46
  LUBI PAN CYTOWAĆ PANIE GALLUX TO PANU ZACYTUJĘ
  MAM PAN PANIE GALLUX PRAWO USUWAĆ WPISY NA SWOIM BLOGU A JA MUSZĘ SIĘ POCHWALIĆ CZYTELNIKOM, ŻE MAM SŁOWNIK WYRAZÓW OBCYCH, A CO

  Kłamie, konfabuluje, manipuluje.
  Nie rozwodząc się zbyt długo, całą rzecz ujmę krótko: Gallux i sp.są kłamcami.
  Pisali, że jestem Franciszkiem Krzysiakiem. Odpisałam, że nie jestem Franciszkiem Krzysiakiem, że jestem kobietą i w tym fakcie nie widzę nic zdrożnego.
  I na tym właściwie cała dyskusja mogła się zakończyć. Ale nie z galluxsem.
  Niestety, gallux swoje kłamstwo powtórzył jeszcze wielokrotnie.
  Zamiast wycofać się z pomyłki i przeprosić, jak to mają w zwyczaju porządni i uczciwi ludzie, swoje kłamstwo powielił dodając kolejne kłamstwo.
  Prosiłam galluxa, żeby sprawdził w redakcji NE, przecież tam mają moje dane, mógł zaproponować jakieś spotkanie w realu – on podobno mieszka w Sopocie ja w Gdańsku – niestety żadne rozsądne argumenty nie docierały.
  Mimo, że wielokrotnie pisałam, że jestem kobietą nie zaprzestał obrzucania mnie niewybrednymi wulgarnymi epitetami.
  …….. doszło już do tego, że z powodu krętackiej natury galluxa, człowiek musi się tłumaczyć, że nie jest wielbłądem.
  Ostrzegam wszystkich porządnych ludzi przed galluxem. To jest taki typ człowieka, który złapany na gorącym uczynku za rękę, odcina ją i mówi, że to nie jego.
  Ostrzegam przed wdawaniem się z nim w dyskusję, gdyż nie ma on odpowiedniej percepcji i umiejętności intelektualnej, zdolnej do odróżnienia czym jest w dyskusji ironia, żart, kpina i swawola, a czym jest stwierdzenie powszechnie znanego faktu.
  Gallux separuje z kontekstu kilka słów czy zdań i zaczyna swoje manipulacje. Jestem szczególnie wrażliwa na ten rodzaj manipulacji.
  To tacy ludzie jak gallux tworzą i powtarzają ploty niczym przekupki z magla. Konfabulują, manipulują, przekręcają i kłamią.
  Gallux zasłaniasz się swoim nikiem i biednym niewinnym psem. Gallux jesteś zbyt tchórzliwy żeby występować pod własnym (tym z dowodu osobistego nazwiskiem) i reprezentować sam siebie. Od Polek, takich jak ja, zwyczajnie się ……l. Ja żyję, działam i płacę podatki w Polsce.
  Napisałam to wyłącznie w celu pokazania jak gallux kłamie i manipuluje oraz sprowokowana do tego przez samego galluxa.
  Każdy uczciwy człowiek ma prawo się bronić przed kłamstwami i kłamcami.
  PS. Gallux zwracał się do mnie w bardzo wulgarny sposób. Sam (patrz w jego oryginalny tekst) napisał, że służy wielu Panom. Nie oceniam tego, bo to nie mój cyrk.
  Tym bardziej ostrzegam przed wdawaniem się z galluxem w jakiekolwiek dyskusje, bo nie dość, że was opluje, to na dodatek wy będziecie zmuszeni udowadniać, że nie jesteście wielbłądem.
  A po galluxie wszystko spłynie, bo ten typ już tak ma.
  Są też jeszcze tacy osobnicy, którzy tworzą wirtualne byty, zmieniają nicki i poglądy, jak pan Hrabia rękawiczki. Ja do takich osób nie należę. Nie mam w naturze oszustwa i łajdactwa.
  Nie muszę udawać nikogo i niczego. Jeżeli piszę, to wyłącznie jako, ulak –U. Krzyżanowska.
  Oświadczam, że wszystkie podobieństwa do oryginalnego tekstu galluxa są celowe i zamierzone, pokazują jak różną miarę przykłada on do takiej samej (prawdopodobnie) sytuacji.
  Galluxa bolą bezpodstawne insynuacje i kłamstwa P.Marka Lipskiego, natomiast obrzucanie innych niewybrednymi i wyssanymi z palca oskarżeniami jest cacy – takie prawo Kalego.
  Podpisuję się pod tym tekstem i oczekuję od Pana, Panie gallux takiej rekcji wobec mnie Urszuli Krzyżnowskiej jakiej oczekuje Pan od Pana Marka Lipskiego.


  • @ulak-U.Krzyżanowska 21:53:48
  Wiesz smutna człuchowska pało, że popełniłeś plagiat? Chciałeś byś oryginalny, ale niestety jak zwykle pudło:-) Na dodatek przestępstwo:-) Pozwolę łaskawie żebyś tu wisiał jako ostrzeżenie dla innych szarych pał:-)

  "Plagiat jest przestępstwem, polegającym na przepisywaniu tekstu innego autora i podpisywaniu go własnym nazwiskiem. Dotyczy to także ściągania tekstów z sieci, w tym ogólnodostępnych, czy przytaczania w niewiele zmienionej wersji tekstów bez podania źródła. Nie wolno jest przepisywać cudzych tekstów bez podania źródła - jak sobie z tym radzić, wyjaśniam poniżej. Nie należy też podawać za swoje cudzych idei, czyli nie przepisując dosłownie, używać cudzych idei, pomysłów, modeli, teorii, bez powołania się na ich autora. Kiedy korzystamy z cudzego tekstu i/lub idei, koniecznie powołujemy się na źródło, najlepiej w uznany w środowisku międzynarodowym sposób, ponieważ nie pozostawia to żadnych wątpliwości co do naszych intencj i z pewnością będzie wyrazem poszanowania praw autorskich.

  Plagiatem jest także podpisywanie jednym (np. własnym) nazwiskiem tekstu pisanego wspólnie z kimś innym.

  Autoplagiat występuje wtedy, gdy autor przepisuje rozległe fragmenty opublikowanego już (lub oddanego w ramach pracy zaliczeniowej) tekstu. Są różne standardy mówiące, ile powtórzeń jest dopuszczalnych, jendak należy starać się pisać na nowo teksty na ten sam temat. Nie należy przpisywać w pełnym brzmieniu nawet jednego akapitu. Autoplagiat jest powodem do wstydu, a niekiedy także przestępstwem (publikacja, zaliczenie)."

  http://kostera1523.republika.pl/Plagiat.htm

  Ja od LipskiegokropkaMarka niczego nie oczekuję, tak samo jak od ciebie. Jak to mówią starzy górale: nie ruszaj gówna, bo zacznie śmierdzieć.


  NO WŁAŚNIE POLECAM DOKŁADNE PRZECZYTANIE TEKSTU.
  W ÓSMEJ LINIJCE OD KOŃCA TEKSTU INFORMUJĘ, ŻE ŹRÓDŁEM JEST PANA TEKST PANIE GALLUX I NIGDY PANU TEGO NIE ZAPRZECZĘ, ALE WIDAĆ, ŻE PASUJE DO PANA JAK ULAŁ.

  PLAGIAT JEST WTEDY GDY KTOŚ PODAJE SIĘ ZA AUTORA NIE SWOJEGO TEKSTU, A JA WYRAŹNIE NAPISAŁAM, ŻE TEKST JEST PANA, NO CHYBA, ŻE PAN POPEŁNIŁ PLAGIAT PANIE GALLUX.
  PAN OBLAŁ MNIE (PRZYPOMINAM U. KRZYŻANOWSKĄ) TAKĄ ILOŚCIĄ G.... ŻE CZEGOŚ MI BRAK I MUSZĘ SIĘ UPOMINAĆ O "SWÓJ PRZYDZIAŁ" I TAK BĘDZIE DOPÓKI PAN NIE ODSZCZEKASZ

  @ulak-U.Krzyżanowska 22:21:20
  Pa, pa, pa stary grzybie. Idź sobie włóż czopek. Nie lubię chamstwa, góralskiej muzyki i dysydentów z mchu i paproci.
  Przeczytaj ze zrozumieniem, to co wkleiłem z http://kostera1523.republika.pl/Plagiat.htm
  bo najwyraźniej musisz czytać ze trzy razy. Niech ci Krzysiak pomoże.
  nadużycie link skomentuj
  gallux 28.02.2013 22:32:08


  ROZUMIEM, ŻE NIE POSIADA PAN SŁOWNIKÓW I MUSI PAN POSŁUGIWAĆ SIĘ DOWOLNYMI INTERPRETACJAMI DLA NIEDOUKÓW
  PODAJĘ ZA:
  "NOWY SŁOWNIK WYRAZÓW OBCYCH"
  POD REDAKCJĄ ARKADIUSZA LATUSKA
  WYDAWNICTWO ZIELONA SOWA KRAKÓW 2003

  PLAGIAT( fr. z łac. plagiator - wyzyskiwacz, handlarz niewolników, złodziej)
  ===PRZYWŁASZCZENIE SOBIE POGLĄDÓW, POMYSŁU, CZYJEGOŚ DZIEŁA I P O D A W A N I E S I Ę Z A J E D N E G O I C H
  A U T O R A.
  ===DZIEŁO I CYTATY PODAWANE JAKO WŁASNE, MIMO, ŻE TAKIMI NIE SĄ.
  Uczciwym, odważnym się cześć należy! A wulgarystów, chamów wszystkich Wpiszmy tu na listy :
 • @Paweł Tonderski 09:17:49
  Proszę, czy naprawdę myślenie boli?

  Czy gallux naprawdę ma taką charyzmę, że wyłącza myślenie tym co go czytają?
  Rzucił w przestrzeń bzdurę totalną i nikt się nawet przez chwilę nad nią nie zastanowi?

  Nie wiem czym Pana Krzysiak wkurzył, ale może jeżeli już to jakaś merytoryczna dyskusja, a nie z uporem lepszej sprawy powielanie urojeń galluxa.
  Uczciwym, odważnym się cześć należy! A wulgarystów, chamów wszystkich Wpiszmy tu na listy :
 • @gallux 08:29:04
  UDERZ W STÓŁ, A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ
  Uczciwym, odważnym się cześć należy! A wulgarystów, chamów wszystkich Wpiszmy tu na listy :
 • @gallux 08:41:40
  OJ PANIE GALLUX TO JEST CYTAT Z KOMENTARZA BRATA ŻORRZA DO PANA POSTU (JAK TRZEBA BĘDZIE TO ZNAJDĘ)
  POTWIERDZA PAN NIEUSTANNIE, ŻE MA PAN DUŻE PROBLEMY Z GŁOWĄ
  PRZECIEŻ W SOPOCIE SĄ LEKARZE OD GŁOWY, A JAK NIE TO W CAŁYM 3-MIEŚCIE NA PEWNO ZNAJDZIE PAN PANIE GALLUX POMOC.
  DUUUŻO ZDROWIA DLA PANA PANIE GALLUX
  Uczciwym, odważnym się cześć należy! A wulgarystów, chamów wszystkich Wpiszmy tu na listy :
 • Jak zawrzało natychmiast i gorąco
  Życzę aby ta propozycja znalazła poparcie wśród tych ,którzy mogą służyć jako wzór do naśladowania , bo teraz odezwały się przykłady negatywne.
  A swoją drogą to musi być jednak satysfakcja, że ci opluwający tak śledzę te posty, trudna męska miłość, ale jednak - nie wiem tylko dlaczego ja też obrywam.
  Uczciwym, odważnym się cześć należy! A wulgarystów, chamów wszystkich Wpiszmy tu na listy :