Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ElaZ54

 • @InaMina 22:21:49
  Oj prawda, prawda :))
  „To, co się da, podziel na dwa, bez namysłu dziel …”
 • Czy w tę stonę ,czy w tę
  Podzielam opinię InyMiny. Po tym co się ostatni stało na NE ,nie wiem kto ma rację ,za kim trzymać. Redakcja i zarząd się pokłócili ,a cierpią na tym blogerzy i komentatorzy. W związku z tym podjęłam decyzję ,ze nie będę się za nikim opowiadać ,jako że straciłam zaufanie, będę teraz tylko obserwować.
  „To, co się da, podziel na dwa, bez namysłu dziel …”
 • Ponary - Baza
  Polecam doskonale opowiadanie "Ponary - baza " autorstwa Józefa Mackiewicza - świadka tych wydarzeń
  Zaproszenie na wykład: Ponary – niepamiętana zbrodnia
 • @Kacper Gizbo 08:46:35
  O ile dobrze pamiętam, to nikt z kadry mistrza Polski nie został powołany do reprezentacji Polski na Euro 2012
  Śląsk Wrocław Mistrzem Polski - kibice świętują
 • Czipy, karta i czytniki
  W moim gimnazjum rozpoczęto właśnie zbieranie zdjęć do darmowych Urbancard/Karty Miejskiej - jak powinno się ją nazywać ,bo mieszkamy w Polsce/.
  Danych osobowych zbierać nie trzeba, ponieważ szkoła od dawna nimi dysponuje, jako ze w dziennikach - zarówno papierowych jak i elektronicznych - są na to odpowiednie rubryki. Jako nauczyciele podpisujemy odpowiednie zobowiązanie aby je właściwie wykorzystywać, nie udostępniać osobom nieupoważnionym.
  Parę dni temu do biblioteki przyszedł pan i zainstalował mi na komputerze, który dało miasto, specjalny czytnik, który będzie służył do odczytywania kart bibliotecznych zainstalowanych na miejskich kartach. sprawdzając prawidłowość działanie tego czytnika przejechałam nad nim parę razy swoja kartą, I wyświetliły się jakieś cyferki i literki. I nie był to numer Karty miejskiej, tylko jakieś zakodowane dane czy cóś. zdziwiło mnie to co tam zakodowali.
  Za parę dni koleżanka ma iść na szkolenie w sprawie wczytywania książek z biblioteki do komputera. Bo miasto che, aby wszystkie szkolne biblioteki miały skomputeryzowane zbiory- tak jak biblioteki uczelniane i miejskie. Przepracowałam w tej bibliotece aż 6 lat i nie nadaję się do cyfryzacji- oczy nie te. Idę więc na urlop zdrowotny.
  A we Wrocławiu w Wydziale Edukacji cyfryzują i centralizują ,co się da. /Jak kiedyś- tyle ze wtedy komputerów nie było/
  Oni
  CHIPUJĄ DZIECI WE WROCŁAWIU!!!
 • @all
  Prośba o wklejenie nieaktualna- wkleiły się same. :))
  Eva Cassidy
 • Piekny głos
  i jeszcze linki do następnych przepięknych utworów:

  http://www.youtube.com/watch?v=Ce-5OWBNGNw&feature=related
  /Over The Rainbow/

  http://www.youtube.com/watch?v=nKjjRz0TEUk

  /Songbird/

  http://www.youtube.com/watch?v=YSo7hZeT3Xc&feature=related

  /Bridge Over Troubled Water/

  Balsam na skołataną duszę w tym zwariowanym świecie :))

  Jeśli ktoś potrafi wkleić teledyski na podstawie linków, będę wdzięczna.
  Eva Cassidy
 • @bar-bara 23:15:47
  Brawo i dzięki :))
  Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów – KRBK.
 • @GPS.1965 23:04:20 + @all
  Rozumiem ideę tego artykułu.
  Ale jak się tym sporom przygląda chłodnym okiem, to wcale nie wygląda to zabawnie.
  Boje się ze niedługo Panowie dacie sobie po razie, bo atmosfera robi się gorąca. Żadna ze stron nie chce odpuścić .I czy naprawdę jest o co kruszyć kopie?
  Oświadczenie dotyczące RzBiK i RB
 • @all
  Czytam i czytam komentarze i dyskusje i włos mi się jeży na głowie! Ludzie o co się tak kłócicie i spieracie ! Rzbik ,czy żbik, krbk, oppe ,obwe i inne niezrozumiałe skóty
  'wiosna idzie:)))

  "Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej!
  Już od pierwszych godzin dnia,
  Gdy noc pójdzie spać!
  Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej!
  Tak, jak ja do ciebie,
  Jutro twój szczęśliwy los o sobie da ci znać.

  Już dzisiaj pożegnaj twe smutki,
  Niech dyskretnie ulotnią się gdzieś,
  Bo żywot twych smutków jest krótki,
  Jeśli ty sam tego chcesz!

  Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej!
  Już od pierwszych godzin dnia,
  Na słowo uwierz mi! "
  Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów – KRBK.
 • @all
  Czytam i czytam komentarze i dyskusje i włos mi się jeży na głowie! Ludzie o co się tak kłócicie i spieracie ! Rzbik ,czy żbik, krbk, oppe ,obwe i inne niezrozumiałe skóty
  'wiosna idzie:)))

  "Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej!
  Już od pierwszych godzin dnia,
  Gdy noc pójdzie spać!
  Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej!
  Tak, jak ja do ciebie,
  Jutro twój szczęśliwy los o sobie da ci znać.

  Już dzisiaj pożegnaj twe smutki,
  Niech dyskretnie ulotnią się gdzieś,
  Bo żywot twych smutków jest krótki,
  Jeśli ty sam tego chcesz!

  Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej!
  Już od pierwszych godzin dnia,
  Na słowo uwierz mi! "
  Oświadczenie dotyczące RzBiK i RB
 • @
  Pie Jesu Domine
  Dona eis requiem

  Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół
  Bloger Ambiwalentna Anomalia nie żyje.
 • Szczepko i Tońko.......
  Nie tylko filmy z nimi rozbawiały. Mam w domy wydanie ich przedwojennych dialogów prowadzonych w lwowskiej "Wesołej Fali" .Boki zrywać :))
  Filmy ze Szczepciem i Tońciem
 • @Mariovan
  Widocznie pan nie słyszał prawdziwego organisty, tylko kogoś przyuczonego

  Msza z organami i pięknie śpiewającym chórem lub świetnie akompaniującym organistą daje ogrom wzruszeń .Co nie znaczy ,ze nie lubię innej oprawy. Bywam na mszach akademickich i młodzieżowych ze scholą
  A co do organistów, to tak jak z tymi mszami- zależy na jaki poziom się trafi. Poza tym proboszczowie często oszczędzają i do grania zatrudniają ludzi przyuczonych, a nie przystosowanych do grania w kościele. Znam ten problem z tego względu, gdyż mąż prowadzi chór w centrum dużego miasta, w kościele ,gdzie organista jest super po studiach muzycznych i dalej się kształci. Połozy mu się nuty na pulpicie i gra to co napisane.Ale gdy chór ma wystąpić w innych parafiach lub poza miastem - często jest problem, gdyż organiści nie potrafią zagrać z nut akompaniamentu. Nauczenia są paru akordów do mszy i koniec
  A w ogóle oprawa muzyczna mszy to sprawa na zupełnie inny artykuł....
  ŻENUJĄCY NIEDZIELNY „KATOLICYZM”
 • Polska kawaleria
  Filmiki o przedwojennej kawalerii są bezcenne. Proponuję przekazać kopie na portal Wideohistoria. Myślę ,że tam nie zaginą
  UŁANI, UŁANI...
 • @Gazda
  Prawa autorskie do twórczości A. Mickiewicza wygasły, więc przodków szukać nie potrzeba.Cytować i wydawać można w wolnym dostępie.
  Natomiast Pani Herbert - jako spadkobierczyni praw do twórczości po poecie ma możliwość zaprotestowania, jeśli ktoś posługuje się spuścizną Herberta niezgodnie z jej odczuciami. możecie ja wyśmiewać ,kpić ,ale protestować nie zabronicie.
  Oj, już czuję jakie gromy posypią się zaraz na moją głowę .....
  „Obywatelka wdowa”
 • Fukushima - Czarnobyl
  Teraz jest o wiele więcej informacji dotyczących kierunku wędrującej chmury i poziomu jej napromieniowania.
  25 lat temu po katastrofie w Czarnobylu w polskich mediach była cisza.Gdyby Szwedzi nie puścili w eter informacji o zwiększonym promieniowaniu, nit w kraju by się nie dowiedział. Akcję profilaktyczną z podawaniem dzieciom płynu Lugola przeprowadzono o parę dni za późno. bo w międzyczasie spadł w kraju deszcz i to co napromieniowane w powietrzu znalazło się na ludziach.Jednak chyba coś pomogło.Sama prowadzałam dzieci w szkole do pielęgniarki i pilnowałam, aby kaidy uczeń wypił przewidzianą dla śniegi porcję.Sama też wypiłam kieliszeczek tego ohydnego w smaku napoju. teraz nie ulegam panice. Co ma być to będzie.
  Najgorsza z tego wszystkiego jest świadomość, że promieniowania nie widać, nie czuć i to nie boli .....a potrafi zabić
  W trakcie pisania tego komentarza przypomniałam sobie ,ze był taki film "Ostatni brzeg" z Gregorym Peckiem i Avą Gardner .Dotyczył problemy swiata po katastrofie atomowej. ......
  Rady FUISHIMA po emisji do wody powietrza substancji radioaktywnych i sytuacja w Polsce
 • @kokos26
  Sam tytuł jest nieco ośmieszający,ale po przeczytaniu raz jeszcze, zrozumiałam intencje autora. A przy okazji witam w klubie kupujących taniej. Z tym że w supermarketach zawsze było taniej niż w osiedlowych sklepach- odkąd w do nas doszły - czyli już co najmniej od 10 lat. Więc jeśli by 10 lat temu też zrobić podobne zakupy wyszłoby tak samo. Również pozdrawiam.
  Pod „Biedronkę” mości panowie, pod „Biedronkę”
 • @AndrzejR
  A propos córki i zięcia to się pan myli - nie płakali w 2007 roku ze szczęścia nawet jeśli są lepiej wykształceni i przegrałby ten zakład a kretesem.
  A ludzie odwrócili się od osiedlowych sklepów nie teraz ,nie 2 czy 4 lata temu,tylko kilkanaście, odkąd zauważyli, że można kupić taniej
  Pod „Biedronkę” mości panowie, pod „Biedronkę”
 • @autor
  Z tych "Biedronek" nie ma co się tak wyśmiewać. Chyba piszący jest tym. któremu nie brakuje "do pierwszego albo nie musi wybierać między zakupem żywności a opłatami rachunków. Nie mówię tu tylko o emerytach, ale o ludziach pracujących i wykształconych , którzy muszą tak kupować. Mam córkę i zięcia(ona magister+ licencjat;zięć magister do kwadratu-oboje drugie studia skończyli za granicą) .Bez stałej pracy z dorywczymi zarobkami- Biedronka pozwala przetrwać; tak samo moim koleżankom z pracy( nauczyciele),czy bratowej(lekarz) .Ktoś ,kto pisał te słowa, nie zna chyba codziennego, ciężkiego życia zwyczajnych Polaków. Chciał zadrwić z polityków, zadrwił też z narodu.
  Sama kupuję także w osiedlowych sklepikach. Jeden mam na parterze w swojej kamienicy i bardzo często z niego korzystam. Ale ceny w tym sklepie nie odbiegają zbytnio od cen w supermarketów. Tylko w taki sposó udaje się rodzinie powiązać koniec z końcem
  Kupująca w "Biedronkach"-aczkolwiek nie biedota.
  Pod „Biedronkę” mości panowie, pod „Biedronkę”