Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Bożan

 • @p.e.1984 18:29:19
  Szanowny p.n.1984. Zgadzam się w pełni, że p. Szmidt to prowokator i siewca wiatru.
  Nie sprawdziłem, że zmyślił stronę internetową ponieważ nie biorę na poważnie jego pisaniny. Dla ludzi trochę starszej daty ,,Obrona Sokratesa” w liceum oraz ,,Państwo” na studiach, to był kanon lektur. Zatem pisanie i czytanie tego typu ,,esejów” mają już dawno za sobą. O tym, że p. Szmidt generalnie uważa czytelników NE za idiotów, świadczą serdeczne pozdrowienia, które złożył mi w reakcji na mój ironiczny komentarz z sugestią, że ,, trzeba zachować czujność”
  Jak widać, on również daje się złapać na najprostszą prowokację. Na temat manipulacji p. Szmidta mógłbym pisać wiele, ale szkoda mi czasu.
  Co do Dmowskiego i antysemityzmu: redaktor Ziemkiewicz od dawna lansuje tezę, że niechęć Dmowskiego do Żydów miała tyko podłoże ekonomiczne (blokowanie rozwoju klasy średniej, finansjera itd.). Otóż negatywne zdanie Dmowskiego o Żydach w związku ze sprawami Polski, ugruntowało się w czasach gdy walczył On o niepodległą Polskę na arenie międzynarodowej. Opisał to szczegółowo w monumentalnym dziele ,,Polityka polska i odbudowanie państwa”. Można tam znaleźć rozdział ,,Żydzi wobec wojny” z którego pozwolę sobie zacytować ostatnie zdanie: ,,Walka z przeszkodami stawianymi sprawie polskiej przez Żydów, stałą się odtąd, jak to w następstwie zobaczymy, najtrudniejszym zadaniem polityki polskiej”. Polecam, też np. ,,Pamiętniki” I.J. Paderewskiego. Mówi w nich otwarcie, kto podkładał bomby w teatrach podczas jego koncertów w USA. (Dla jasności przyczyną były bardzo luźne związki Paderewskiego z Narodową Demokracją).
  Serdecznie Pozdrawiam,
  Bożan
  Jeśli jestem endekiem, muszę być antysemitą
 • Radość może być przedwczesna.
  Ta hydra ma wiele głów. Propnuję zachować czujność.
  syjonizm.wordpress.com is no longer available :-)
 • Nagroda Miglanca -
  dla Marka Migalskiego za świetne funkcjonowanie w Rzeczpospolitej Koleżków.
  Nagrody polityczne za 2012 rok. Moje nominacje.
 • Pożyjemy, zobaczymy,
  W którą to stronę poleci politologiczny opiłek z PJN przed wyborami, żeby się załapać na nastepną kadencję? W stronę PO czy PIS?
  O opiłkach, magnesach, mediach i podeszwach
 • Wstyd Autorze
  Widać,że studiował Pan polonistykę dawno temu. Według ostatnich badań Gender Srudies, Konopnicka i jej partnerka odebrały te dzieci z rąk katolickich, ksenofobicznych rodzin, w ktorych matki każdy wyżebrany grosz oddawały klechom, a zapijaczeni ojcowie w przerwach między piciem a znęcaniem sie nad rodziną urządzali polowania na przedstawicieli mniejszości narodowych, zwłaszcza Cyganów i Żydów.
  Ps. Skąd Pan wytrzasnął tę historię z Hermanem i Sieciechem doprawdy nie wiem.
  Ziemkiewicz: Homosierotka, homokrasnoludki i ogólny homodebilizm
 • Muniek, Kazik, Kukiz, Kora, Tymański, Brylu i inni....
  Czy Nowy Ekran nie mógłby być wolny od zamulania tym lewackim bagnem?
  Muniek Staszczyk u Kodyma
 • @gosc hotelowy 08:32:43
  Gościu Hotelowy,
  Jeżeli jako prawo do mieszkania w jakimś kraju zaczną być stosowane kryteria ,,zasiedzenia", to obcy mogą przestać być wpuszczani nawet do hoteli.
  Decline of white man race, in America
 • Smacznego Rodacy,
  Byłem w Bruksellii blisko 30-lat temu. Budy z kababami powstawały tam wszędzie, tak jak obecnie w Polsce. Smacznego Rodacy
  Imigranci w Paryżu. O czym milczy Francja
 • @Pan Marky 13:46:01
  Oczywiście Marky, przejdźmy na ,,ty".
  Właściwie nie mam w tej sprawie wiele do dodania. Poszlaki z książkii Piotra Kowalskiego, wskazujące co najmniej akceptację przez Miarszałka wyroku śmierci na generała Zagórskiego mnie przekonały. Stąd roboczy termin ,,poszlaka granicząca z dowodem". Za dużo było w tej sprawie ,,zbiegów okoliczności ". Z tego co pamiętam, wkrótce zastrzelono kierowcę samochodu do którego wsiadł generał Zagórski.
  Jasne, że ta sprawa była wykorzystywana politycznie. Trudno żeby nie była. Wspólcześnie batem na przeciwnika politycznego może być np. rachunek za dorsze na 8 zł.
  Daleki jestem od nienawiści, czy totalnego potępiania Piłsudczyków, trudno im odmówić patriotyzmu. To jednak temat na inną rozmowę.
  Jescze raz pozdrawiam, i w tej kwestii będę już milczał.
  Wielka milość Panów Giertychów do postaci Józefa Pilsudskiego
 • @Pan Marky 10:51:36u)
  Nie wypowiadam sie obszernie w tematach w których nie jestem ekspertem, stąd odesłanie do źródła - tym bardziej, że owego źródła nie mam w tej chwili pod ręką i muszę przywoływać je z pamięci. Zapewniam, że książkę mam (,,zagruzowaną" w innym miejscu) iczytałem.
  Czy w książce są dowody na to, że Piłsudski był agentem (austriackim) i mordercą (zza biurka)? Dowodów 100- procentowych nie ma, tak jak w setkach czy tysiącach innych spraw ,w których działali ,,nieznani sprawcy". Są jednak poszlaki, które graniczące z dowodami.
  Generał W. Ostoja-Zagórski był oficerem armii austriackiej prze I wojną światową i już wtedy stykał się z Piłsudski. Panowie bardzo się nie lubili. Konflikt narastał w okresie Legionów, gdzie o ile się nie mylę, był szefem sztabu oraz wywiadu. Podobno doszlo nawet do spoliczkowania Piłsudskiego przez generała. Oliwy do ognia dolała sprawa Bitwy Warszawskiej i kwestionowania przez niego wraz z generałm T. Rozwadowskim sprawczej roli Marszałaka. Po Zamachu Majowym obydwaj generałowie zostali zamknięcenei w więzieniu w Wilnie, skąd wprawdzie wyszli ale już długo nie pożyli. Generał Zagórski zaginał już w trakcie powrotu z więzienia, są świadkowie, że wsiadał do samochodu z oficerami na dworcu Wileńskim w Warszawie. Sprawa szczegłowo opisana w książce w rodziale ,,Sąd kapturowy".
  Znana jest też sprawa generał Tadeusza Rozwadowskiego, z więzienia wyszedł chory (wg. opinii lekarza był truty) za kilka miesięcy zmarł, nie zgodzono się na sekcję. (O tym też jest książka !)
  Spraw tego typu ma na sumieniu sanacja dużo więcej. Przypomnę pobicie i wrzucenie do dołu pod Warszawą półmartwego pisarza T. Dołęga-Mostowicza za obmalowanie ich w ,Karierze Nikodema Dyzmy".
  Proszę nie żądać żebym streszczał całe publikacje. Jeżeli ktoś się wypowiada na dany temat to powinien znać chociaż podstawowe źródła.
  Pozdrawiam
  Wielka milość Panów Giertychów do postaci Józefa Pilsudskiego
 • Szanowny Autorze
  W celu dokształcenia się w temacie ,,Piłsudski, agent i morderca?" polecam panu książkę Piotra Kowalskiego ,,Generał Brygady Włodzimierz Ostoja-Zagórski (1882-1927). Toruń 2007.
  Wielka milość Panów Giertychów do postaci Józefa Pilsudskiego
 • Za czasów mojej młodości mówiło się, że papier przyjmie wszystko.
  A teraz - niegraniczoną cierpliwość, nie mówiąc o pojemnośc,i mają serwery. Ciekawe jak długo ta wyssana z palca teoria może wisieć na czołówce Nowego Ekranu i siać zamęt w głowach niezorientowanyh czytelników?
  Czy Słowianie Są Izraelitami?
 • @drhumor 19:44:08
  Zabytki te nie mają nic wspólnego ze Scytami. Gdy je wytwarzano Scytów nie było już od kilkuset lat na arenie dziejów. Są to wyroby bałtyjskie z okresu wędrówki ludów (mniej więcej V-VI w. po Chrystusie). Biżuterię scytyjską można obejrzeć np. w książce: Koczownicy Ukrainy, red. J, Chochorowski, Katowice 1996.
  Pozdrawiam.
  Poziom "barbarzyństwa " słowiańskiego nie przestaje mnie zadziwiać....
 • Drodzy Przyjaciele,
  Drodzy przyjaciele, a przede wszystkim Ty Zbigniewie - proszę nie wypowiadajcie się publicznie na tematy o których nie macie pojęcia. (Oczywiście zawsze można zadawać pytania) Prezentowane ozdoby należą do typowych ozdób bałtyjskich z V-VII w. (Bałtowie - przodkowie m.in, dzsiejszych Litwinów). Nawet przy najlepszych chęciach trudno je uznać za wytwór rzemiosła słowiańskiego. W dodatku okolice dzisiejszego Briańska zamieszkałe były w owym czasie przez ludy ugro-fińskie. Od książek na ten temat, w tym także omawiających ozdoby ówczesnych ludów uginają się półki w bibliotekach - część jest po polsku (niestety z żałosnego tłumaczenia tekstu przez google widać, że młode pokolenie już kompletnie nie włada rosyjskim). Dla dociekliwych proponuję np. artykuł: A. Bitner Wróblewska, T, Stawiarska ,,Badania technologiczne wschodnieuropejskich zabytków zdobionych emalią" w: Bałtowie i ich sąsiedzi, Warszawa 2009.
  Na marginesie. Nie jest to aż tak sensacyjne znalezisko na jakie wygląda. Sensacją jest raczej, że dotarło ono do muzeum a nie zaginęło.
  Nie zmienia to faktu, że Sowianie byli ludem na wysokim poziomie rozwoju duchowego, może z kulturą materialną, tak jak i dziś, było trochę gorzej. Pozdrawiam Czytelników
  Poziom "barbarzyństwa " słowiańskiego nie przestaje mnie zadziwiać....
 • Poseł ma dużo do państwowego podmiotu gospodarczego
  Jego obowiązkiem jest kontrolować działanie państwowej spółki. Jeżeli uzna, że spółka dziala na korzyść obywateli to można go zobowiązać do zachowania tajemnicy. Sytuacja jest poważna, bo już teraz w okolicach Ostołęki nagminnie wyłączane są dostawy prądu (nieraz kilka razy dziennie). Jeżeli nie powstanie ta elektrownia, to za kilka lat dojdzie kompletnego zaciemnienia.
  Energa S.A. po raz drugi odmawia wydania dokumentów
 • @janetatanka 15:58:45
  Nie jestem osobą publiczną żeby na tym forum chwalić się co zrobiłem w swoim dość długim życiu dla dzieci. Ale skoro tak (niegrzecznie) mnie Pani (?) atakujesz to składam deklarację, że ufunduję jedną wyprawkę szkolną na akcję Naczelnego dla dzieci z Mazur. Wynisie to około 1/20 mich miesięcznych dochodów. Proponuję też żeby auroposeł Migalski podarował 1/20 swojej europoselskiej gaży a wyekwipuje za to co najmniej jedną klasę.
  I nie nazywaj mnie Pani(?) lemingiem bo nie wiesz z kim masz sprawę.
  Wystawa atakująca Polskę w PE
 • I bardzo dobrze, że chce pokazać polską biedę.
  A pan uroposeł niech lepiej zrobi coś dla polskich dzieci żyjąch w nędzy, zamiast oburzać się na coś co jest faktem. Pewnie wystarczy się przejść po zaułkach Ślaska skąd pan pochodzi, a biednych dzieci spotka się bez liku.
  Wystawa atakująca Polskę w PE
 • Znowu Rycho Czarnecki
  Znowu Rycho Czarnecki bryluje na pogrzebie. Pamiętamy jak asystował wyprowadzaniu trumny prof. Geremka z katedty św. Jana. (!!!!). Wygląda na to, że obydwu zmarłych profesorów darzył jednakowym szacunkiem. Widać, ma wiele różnych autorytetów. W kolejce ,,profesor"Bartoszewski.
  FOTOREPORTAŻ z filmikami z ostatniej drogi prof. Józefa Szaniawskiego - 15.09.2012
 • Nie ma znaczenia jaki to odłam islamu.
  Tatarzy walczyli dla Rzeczpospolitej i do dziś nie ma z nimi kłopotów. A ci kebabiarze wczskają tę ich padlinę i biisurmanią Polki. W Niiemczech i Skandynawii było samo. Teraz przeklinają dzień kiedy ich zaczęli wpuszczać.
  Warszawiacy nie chcą meczetu
 • Nie ma się czemu dziwić. Polskojęzyczne przekaziory działają zgodnie.
  W ubiegłym roku Panorama w pr II TVP informację o napisach wykonanych przez ,,nieznanych sprawców" na pomniku w Jedwabnem opatrzyła Krzyżem NSZ z komentarzem, że pomnik zbeszcześcili neonaziści. Nie wiem czy wykryto tych ,,nieznanych spawców", ale jestem się gotów założyć, że nie. Tak jak nie wykryto ,,nieznanych sprawców", którzy pomalowali w ub. roku pomnik bolszewików w Osowie (w rocznicę 1 września), ani ,,nieznanych sprawców", którzy zamalowali litewskie napisy w jednej ze wsi (nie pamietam nazwy) i setek innych tego typu ,,wandalizmów", które miały miejsce od 45 roku.
  Ciekawe co ,,nieznanie sprawcy'' zbeszczeszczą następne?
  Polskie orzełki jako nazistowskie pamiątki