Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze dblada

 • @interesariusz z PL 20:27:13
  Szanowny Panie, po pierwsze przykład który Pan podał jest kompletnie od czapy. Dwa monopole, czyli gospodarka socjalistyczna. Gdyby chciał Pan podać wolnorynkową sytuację na onej tratwie byłoby dziesięciu gości z baniami i dziesięciu z chlebem. Wolność wyboru.

  Co do równości, to Pan za to wyznaje Orwellowską zasadę, że wszyscy równi, ale są równiejsi. Nie ma równości i nie będzie. Jak profesor wyższej uczelni może być równy menelowi spod budki z piwem? Jak premier państwa może być róny sprzątaczce?

  Na Pańskie irracjonalne insynuacje odpowiem tak: Pańska nienawiść do wolności wykazuje, że gdyby Pan był kapitanem, to wszyskich zamknąłby po równo do ciurmy. I zapewne Pan też głosuje na podobnych do Pana.

  Może by Pan wreszcie podniósł rękawicę rzuconą tu przeze mnie a nie stosował uniki wypowiedziami kompletnie bez sensu. Jakieś może argumenty konkrety, ja jestem otwarty i oczekuję, że będzie mnie Pan chciał przekonać do swojej wizji świata równości za kratami.

  Przypomnę, że w imię równości wymordowano miliony ludzi. Od rewolucji francuskiej po Kambodżę.
  GPS na wolny rynek
 • @interesariusz z PL 16:56:58
  ok, zmieniam na życzenia Sz. Pana swoją wersję opowieści:
  Kapitan, jako, że człek poczciwy, konfiskuje deficytowe dobra, przy użyciu oczywiście aparatu przymusu, jak to ładnie Pan pmad ujął, pistoletu. Po czym, jako że towar deficytowy wydaje kartki na owy towar. Ponieważ sam jest magazynierem owej bani z wodą, jego kartki nie dotyczą, a ponadto jest kapitanem, czyli jemu, jako w pełni odpowiedzialnemu za los załogi, przysługują z automatu większe racje żywnościowo - napojowe. Gdyż jeżeli kapitan zginie, któż tedy zajmie się niebożętami.

  Co do insynuacji odnośnie preferencji wyborczych, proszę sprecyzować, nie bardzo rozumiem Pańskią irracjonalną wypowiedź, ja mniemam po Pańskich poglądach, że Pan by chciał takiego kapitana właśnie.
  Historia pokazała do czego zdolne są "ideologie" równości.

  Ciekawym jest też i to, że ludzie z krajów "sprawiedliwości" społecznej chętniej emigrują do krajów o większej wolności gospodarczej, niż w drugą stronę. Proszę odpowiedzieć sobie dlaczego.
  GPS na wolny rynek
 • kapitan
  gdyby był kapitan, to wykorzystując aparat przymusu zabrałby jednemu banię, drugiemu chleb, po czym schowałby się za żółtymi zasłonami i miał resztę w głębokim poważaniu, co najwyżej rzuciłby parę okruchów i kropel wody na otarcie łez.
  GPS na wolny rynek
 • @ Autor
  Ja bym dodał jeszcze jeden cytat:
  " Nie każdy kto mówi Panie Panie wejdzie do Królestwa Niebieskiego, lecz ten który wypełnia wolę Ojca". Obala luterańskie "sola fide".
  Spór z protestantami: wiara, czy uczynki?
 • @Autor
  5* daję bez drgnięcia ręki
  Ożywienie smoleńskiego trupa
 • Wydatki
  Dodam do materiału inny przykład. W grudniu 2004 roku zabrakło pieniędzy w Warszawie na dodatek świąteczny dla nauczycieli, ponieważ zostały przeznaczone na nagrody dla urzędników ratusza.
  Programy partii politycznych to ściema
 • @interesariusz z PL 08:33:01
  że tak zapytam, co konkretnie chciałby Pan usłyszeć?
  Programy partii politycznych to ściema
 • @Autor
  "Zazwyczaj jako bazę przy datowaniu skamieliny przyjmuje się wiek warstwy z której została skamielina wydobyta, natomiast wiek warstwy przyjmuje się z wieku skamieliny".

  Dawno temu kolegowałem się ze studentami archeologii i kiedyś podjechałem do nich na wykopaliska w okolice Ełku. Kiedy zapytałem o podstawę na jakiej datują znalezisko, otrzymałem odpowiedź jak powyżej, że na podstawie warstwy. Myslałem przez dzień cały, aż zapytałem na jakiej podstawie znają wiek warstwy, otrzymałem odpowiedź, że na podstawie znaleziska. Pamiętam też jak pomagałem im katalogować owe wykopki. Szczątki organiczne opisywaliśmy tuszem i wkładaliśmy do papierowych torebek. Torebki te były wysyłane do badania metodą węglową. Jak ta metoda może dać jakikolwiek prawidłowy wynik, jak żeśmy gołymi łapami już je zanieczyścili, nie mówiąc o innych nieprawidłowościach. I to wszystko pod okiem pana profesora i paru doktorów.
  Problem z neodarwinowską ewolucją człowieka
 • Samo sedno
  daję 5*
  Neobanderowcy to polski grzech zaniedbania czyli kolejny wpis ...
 • @Kula Lis 62 07:45:17
  niestety, ale to prawda, moja teściowa na dniach wyleci z mieszkania na bruk, ponieważ mieszkania w kamienicy nie będące własnościowymi (możliwość wykupu wtrzymana od 15 lat) zostaną przekazane jako rekompensata za utracony majątek spadkobiercy Jerzego Waldorffa-Preyssa. Zastanawiającym jest, że po pierwsze Jerzy Waldorf ze wględu na swe skłonności żadnych spadkobierców nie zostawił, po drugie, ów "spadkobierca" nawet polskiego obywatelstwa nie ma i cholera wie, jaki stopień pokrewieństaw ze śp. Jerzym Waldorfem ma.
  Jak ukrywa się prawdę? Korekta!
 • @Kula Lis 62 20:49:43
  jeżeli ma Pan kontakt z Panem Krzysztofem, prosze pozdrowić. Śledzę zamach.eu od jakiegoś czasu. Potwierdza moje podejrzenia po obejrzeniu pierwszych relacji z miejsca zdarzenia. Nawet moja małżonka, która nie ma żadnego technicznego wykształcenia, zanim wyraziłem swoje skromne zdanie, stwierdziła (a jest niezwykle spostrzegawcza po szkole socjotechniki), że coś jest nie "halo" z całym tym reportażem na żywo (jak dobrze mieć komentarz takiej małżonki, oglądając wiadomości na przykład, kiedy wyłuskuje każde kłamstwo). Być może nawet z Panem Krzysztofem się znamy z widzenia, też kończyłem MEiL, aczkolwiek nazwiska z wydziału nie kojarzę, a i lata studiowania mogły być odległe i mogliśmy się rozminąć.
  Inż. Krzysztof Cierpisz: Podniesienie głosu wymaga męskości
 • @kowal 12:32:40
  odnośnie wywiadu z J. Kaczyńskim w Pańskim komentarzu na denon.pl. P. Kaczyński mówi o bliźnie na prawym ręku brata, o której powiedział na miejscu zdarzenia. O ile dobrze pamiętam, to p. Kaczyński powiedział, że brata zidentyfikował po bliźnie po złamaniu z lat dzieciństwa. Drobna nieścisłość, ale mniejsza o to, pamięć jest zawodna i tu ja się mogę mylić. Z tego co kojarzę z przedstawionych fotografii ciała z sekcji, domniemane ciało prezydenta jest pozbawione kończyn (chociaż na miejscu zdarzenia kończyn pozbawione nie było).
  Pofantazjujmy:
  p. Kaczyński nie widział blizny, jednak pokazano mu ciało, które uznał za szczątki doczesne brata, zmasakrowane szczątki. W emocjach, całkiem zrozumiałych, potwierdził to co chciano. Po dokonaniu rozpoznania, ktoś go spytał, wątpiąc w prawidłowość rozpoznania, jako, że nie poddany skrajnym emocjom, trzeźwiej patrzący, czy jest pewein. Wtedy p. Kaczyński powiedział o bliźnie na prawym ręku. Nasuwa się wtedy następujący scenariusz: usunięto z podstawionego ciała wszystkie kończyny, na wszeliki wypadek, aby nie wyszły jakieś niezgodności co do znaków szczególnych.
  Czy taki scenariusz jest możliwy?
  Inż. Krzysztof Cierpisz: Podniesienie głosu wymaga męskości
 • @dblada 19:37:05
  Sprostowanie:
  Książka "Czarne karty Kościoła" jest zbiorem artykułów pisanych przez Vittorio Messori dla dziennika Vivaio. Natomiast autorem polskiego tłumaczenia jest ks. Antoni Kajzerek. Czytałem z 10 lat temu, ale pora chyba odświeżyć, polecam do przeczytania.
  Czy zapłoną stosy?
 • @indris 13:22:18
  Jest jeszcze ciekawa książka, nie pamiętam autora, ale też jakiś ksiądz, pt. "Czarne karty Kościoła". Bardzo ładnie wyjaśnione różne sprawy z historii Kościoła, m.in. Sacrum Oficjum, konkwista.
  Z tego co kojarzę, mogę się mylić, ale najwięcej paszkwili na Świętą Inkwizycję powstało w okolicach rewolucji francuskiej. Zapene po to, aby usprawiedliwić zbrodnie na katolikach, np. w Wandei.
  Zaś kwestia mowy nienawiści. Ja się nie boję głośno powiedzieć "Żyd". Jak ktoś protestuje, to wtedy nazywam go antysemitą :), bo każdy kij ma dwa końce. Tak samo nie boję się wyrażać głośno swojego niezadowolenia z tzw. parad równości. Jak ktoś mnie nazywa homofobem, pytam, czy lubisz takie i takie figle? Odpowiedź różna bywa: "A co cię to obchodzi?" Wtedy odpowiadam, no właśnie, tak samo mnie nie obchodzi co robią między sobą uczestnicy parady nachalnie mi się wciskając w oczy. Jak odpowiedź jest "No lubię" wtedy odpowiadam - to czego nie paradujesz po ulicy ze swoimi upodobaniami? - No bo nie wypada - A im wypada?
  @Autor 5*
  Czy zapłoną stosy?
 • @Almanzor 16:15:17
  w jednym z ostatnich "NCz!". Ale nie chodziło o likwidację RN w wypowiedzi JKM, tylko o dwa nurty, narodowo-socjalistyczny i narodowo-konserwatywny. JKM, w intencji swej wypowiedzi z RN chce wyprowadzić konserwatystów jako przeciwwagę, czyli rozbić na dwie frakcje narodowe, a nie zlikwidować RN.
  Do reszty komentujących oraz autora. Odnoszę wrażenie, że NE jest ostatnio miejscem skłócania prawicowców, takie nagonki na JKM, który czasem pierniczy jak potłuczony, ale tylko czasem,tak powiedzmy w 5%, niczemu nie służą. Pokłóćmy się, poróżnijmy, a banda czworga et consortes niech dalej kręcą lody na nasz koszt.
  Wykorzystajmy to, że KaNaPa ma struktury, rozbijmy ten chlew najpierw, potem przyjdzie czas na spory. Teraz potrzeba nam jedności do ch.. pelikana.
  Korwinizm-mikkizm i inne „izmy” a Ruch Narodowy
 • polecam
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8726&Itemid=100
  Inż. K. Cierpisz: Brakuje dowodów na odlot Tu-154M z Okęcia
 • ?
  czy pod pseudonimem "vortex" nie kryje się przypadkiem poseł Niesiołowski? Jakby ten sam styl wypowiedzi...
  Postępy demokracji
 • zamach.eu
  stronę p. Cierpisza śledzę z uwagą od dwóch lat, tym bardziej, że w wielu sprawach spostrzeżenia tamże zawarte pokrywają się z moimi spostrzeżeniami, wielu spraw na brak czasu nie analizowałem, a mogłem uzupełnić czytając właśnie zamach.eu, lub gazetę warszawską. Treść zawiadomienia prokuratury można znaleźć też na strone dakowski.pl.
  Zamach.
 • @romeq 13:34:57
  nie wiem, czy odnosić się rzeczowo do Pańskiej wypowiedzi, ale jesteś Pan ciemny jak tabaka w rogu i zapewne dywagacji tudzież polemiki na pewno Pan nie pojmiesz. Chyba, że Pan jesteś dobrze opłacan i takie głupoty za 30 srebrników Pan wypisujesz.
  Oby Bertone nie został nowym papieżem.
 • @konserwatystka 20:38:50
  otóż to, prawo kanoniczne pozwala na abdykację papieża. Już to się zdarzyło w historii papiestwa. Jedno mnie martwi, tak jak w 2005 roku cieszyłem się na wybór kardynała Ratzingera na tron św. Piotra, mając nadzieję na powrót Kościoła do Tradycji, tak teraz jestem głęboko poruszony. Zastanawia mnie tylko jaka jest prawdziwa przyczyna tego dramatycznego kroku.
  Wstrząs