Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze DooH

 • @BTadeusz 12:51:14
  ok 10-12 PLN :)
  Dlaczego KNF zajmuje się nie tym, czym powinna?
 • KNF Amber Gold
  I gdzie jest teraz KNF ?
  "Z wpłaconych 30 tys. zł zostało mi jedynie 20 tys. zł". Klienci Getinbanku czują się oszukani
 • @malwa 11:06:40
  Każdy ma prawo wierzyć w co chce, taką mamy konstytucje i nie mi oceniać czy dobrą.
  Są jednak sprawy dotyczące nas wszystkich, dzieją się teraz, a które są traktowane przez niemalże wszystkich marginalnie, np:
  - pod płotem gdańskiej spalarni odpadów, kilkadziesiąt metrów od Bałtyku leży mnóstwo ton jednej z najniebezpieczniejszych substancji na ziemi - Heksachlorobenzen - nawet TVN o tym mówi.
  - Aspartam(i inne dodatki do żywności) - jedna z najbardziej trujących substancji jest dodawana nawet do artykułów spożywczych dla dzieci. Są jakieś wzmianki na NE ale to za mało
  - GMO - jedno z największych niebezpieczeństw dla ludzkości nie tylko Polski, właśnie zezwolono na używanie pasz GMO przez następne 4 lata.
  - szczepienia - nie znalazłem wzmianki o tym, że prezydent już podpisał ustawę która nas ubezwłasnowolnia.

  Czy ktoś uważa, że to jest mniej ważne od tego kto w co wierzy, albo kto buczy na obchodach powstania ?
  TVP reklamuje Hare Krisznę
 • konstytucja
  Przytoczę tylko 2 pkt'y z naszej konstytucji ale jest ich dużo więcej na ten temat - TVP to telewizja publiczna jak pan zauważył.

  Art. 25.

  1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.

  2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w
  sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych,
  zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

  Zaczynam się zastanawiać czy aby na pewno Nowy Ekran jest niezależny.
  TVP reklamuje Hare Krisznę
 • CO2
  Dość duża grupa naukowców twierdzi (jest to jednak bardzo nie poprawne finansowo), iż rzeczywiście jest zależność między ciepełkiem a CO2 ale zupełnie odwrotna - jak się robi cieplej na ziemi to oceany uwalniają więcej CO2 i odwrotnie, a najprawdopodobniej ma to związek z aktywnością słońca. Niestety są to herezje za które w średniowieczu pewnie by ich spalono :)
  Tylko PARĘSET słów...
 • @Józef Wissarionowicz 20:03:08
  Miło mi, że był pan łaskaw mi troszkę przybliżyć środowisko kleryków mam rzeczywiście nie wielkie pojęcie w tej materii - nie zdawałem sobie sprawy, że jeżeli ktoś czuje powołanie do sutanny i szerzenia słowa Bożego to również czuje powołanie do celibatu, cały czas głupio wierzyłem, iż to dwie różne sfery życia.
  "Newsweek" manipulował danymi o Kościele Katolickim?
 • @Soplica 17:53:21
  Celowo nie pisałem co mam do celibatu, bo nie chcę kogoś niepotrzebnie urazić, rzeczywiście "Celibat to nie kurzajka" to raczej rak i jak widać (mniejsza o liczby - problem jest niezaprzeczalnie) nie dla wszystkich to jest "dobrowolny akt" a raczej narośl na świadomym wyborze.

  "co komu do celibatu?" - mam dwoje dzieci które przynajmniej dwa razy w tygodniu mają kontakt z kapłanami w szkole (ja na religie chodziłem do Kościoła, i bardzo to lubiłem), moje dzieci nie chodzą na lekcje religii bo lubią, tylko dlatego, że ktoś tak zadecydował, pewnie powie pan, że nie muszą - teoretycznie tak, ale powiem panu, iż są dzieciaki w klasach moich dzieci które nie uczęszczają na te zajęcia - nie mają lekko ze swoimi rówieśnikami.
  My "dobrzy" tatusiowie dobrowolnie zostaliśmy tatusiami a kapłan jeżeli czuje powołanie nie wybiera dobrowolnie celibatu - jest mu narzucony przez Kościół, bo zgodnie z moim stanem wiedzy Bóg nie miał z tym nic wspólnego. Ja zanim zostałem tatusiem byłem uczony przez księdza jak być dobrym mężem czy ojcem przez kogoś kto nie ma o tym zielonego pojęcia, obecnie moje dzieci uczą się między innymi uczciwości ale nie wiem czy od uczciwego człowieka.
  "Newsweek" manipulował danymi o Kościele Katolickim?
 • dane dane ....
  Cały czas dostajemy zmanipulowane dane, czy to o przewadze partii nad partią, czy to spożyciu alkoholu, tytoniu itd .... tak samo nie wiemy do końca jak są one uzyskane.
  Jedyne pytanie które mi się zawsze nasuwa to w jakim celu ?

  Jeżeli chodzi o partie sprawa jest dosyć prosta, jak napiszemy, że np PO prowadzi 2% to dużo ludzi zagłosuje na zwycięzców bo ludzie lubią wygrywać a często nie mają pojęcia na kogo głosować.

  Z kościołem sprawa jest pewnie dużo bardziej skomplikowana niż mogę sobie wyobrazić, najprostszy wniosek to taki, że kościół to jedno z kluczowych słów które podnosi oglądalność, poczytność itd.

  Kolejny wniosek to strach, kościół jest już w wielu sferach naszego życia i zdobywa cały czas kolejne, kościół to wielka siła którą należy traktować bardzo poważnie (Opus Dei), dlatego też może być przez niektórych traktowany jak siła czy też opozycja a jak się pogrywa z opozycją to myślę, że każdy wie (nie chciałbym żeby ktoś mylił wiarę z kościołem bo to coraz bardziej odrębne sprawy).

  Wracając do tematu „Tata w sutannie. Jak Kościół toleruje podwójne życie księży” to osobiście ubolewam, że księża nie mogą prowadzić normalnego przykładnego życia, wychowywać dzieci i pielęgnować rodziny jako najwyższego dobra w społeczeństwie.
  "Newsweek" manipulował danymi o Kościele Katolickim?
 • Marek Migalski - Doktor politologii, eurodeputowany, wiceprezes PJN
  Myślę, że jest wiele ważniejszych spraw do rozwiązania - szczerze mówiąc mam w d.... czy Platforma jest Obywatelska czy dla pana Polska Jest Najważniejsza.
  Należało by zrobić rachunek sumienia czy aby na pewno był pan na wszystkich posiedzeniach sejmu za które wziął pan pieniądze (jako eurodeputowany nie małe), czy aby koledzy i koleżanki są tak samo uczciwi następnie sprawdzić jak "konkurencja" zachowuje się w tej materii.

  Jak dotąd wszędzie oszczędności, ludzie szarzy zastanawiają się jak dojechać do pierwszego, a politycy jakoś głodem nie przymierają, może by tak zgłosić projekt do przegłosowania - Średnia krajowa pensja dla polityków rządzących - może wtedy się ktoś zajmie tym, żeby średnia krajowa wzrosła ?

  P.S. Osobiście nic panu nie zarzucam, ale może warto by to przemyśleć ?
  Sądownie odbiorę PO prawo do używania drugiego członu nazwy
 • Jak alkoholik
  Nasi miłościwie panujący zachowują się już jak alkoholik który wynosi wszystko z domu żeby się nachlać, z tym że na alkoholika jest jeszcze jakiś sposób:

  Zgodnie z art. 13 § 1 Kodeksu cywilnego można ubezwłasnowolnić osobę całkowicie, jeżeli wskutek choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii, nie jest w stanie kierować swym postępowaniem. Ubezwłasnowolnienie całkowite może zostać orzeczone w stosunku do osoby pełnoletniej jak i niepełnoletniej, ale mającej ukończonych lat trzynaście.

  a co my możemy zrobić w tej sytuacji ?
  Sprzedają już wszystko, nawet uzdrowiska
 • W następnej kolejności
  POwinno się uregulować minimalną ilość stosunków małżeńskich ( w tym ilość bez zabezpieczenia ) w tygodniu, co przyczyniło by się do uzdrowienia polskiego systemu emerytalnego :)
  Kradzież w imię bezpieczeństwa
 • @obrońca Polski 09:55:11
  to sarkazm :)
  JANUSZ KORWIN - MIKKE OBROŃCĄ ESBEKÓW
 • MIKKE OBROŃCĄ ESBEKÓW
  Rozprawiacie o tych esbeckich emeryturach jak by to był problem najważniejszy w naszym kraju. Nie mam zamiaru bronić esbeków ani nikogo innego ale może należało by spojrzeć ciut inaczej na ten problem - oni maja wysokie emerytury czy my NISKIE, jak zabierzecie emerytury esbekom to nasi emeryci będą bogatsi ? nie wydaje mi się.
  "Kocham naszą Polskę jak się kocha ułomną matkę" (tekst zasłyszany w polskim filmie)
  Obecnie żyjemy w pięknym ustroju który pokonał złych komunistów morderców i złodziei ...... i co się zmieniło ? komuś się żyje lepiej ? Dalej jesteśmy okradani, wykorzystywani , niemalże mordowani w świetle obecnego prawa. Może czas zacząć rozliczać tych co nas teraz krzywdzą chyba, że wolicie czekać, aż nadejdzie NOWE i rozliczy stare, czyli obecne.( nie chce tu kogoś urazić bo wiem, że większość z NE stara się robić porządek)
  Pytacie jakim prawem komuchy mają takie emerytury a ja pytam jakim prawem urzędnik może zarobić obecnie 56,6 miliona złotych rocznie.
  ( http://janpinski.nowyekran.pl/post/69281,13-6-tys-polakow-zarabia-milion-rocznie )
  Kiedyś głosowanie to była farsa, nasi ojcowie i pewnie nie którzy tu obecni w NE walczyli miedzy innymi o prawo do głosu w uczciwych wyborach ( nawet nie chce mi się zastanawiać czy są one uczciwe) idąc do urny może dwa razy głosowałem na ludzi których byłem pewny i się zawiodłem, obecnie wybieram mniejsze zło, powoli tracę szacunek do siebie przez ten stan rzeczy.
  Mikke jest jaki jest, nie trzeba na niego głosować, ale mam szacunek do niego bo wydaje się być jednym z nie wielu który który uczciwie mówi co myśli.
  JANUSZ KORWIN - MIKKE OBROŃCĄ ESBEKÓW
 • @sceptyk 21:32:41
  Alfred Korzybski powiedział:
  Są dwa sposoby na łatwe życie: wierzyć we wszystko albo nie wierzyć w nic. Obydwa zwalniają nas od myślenia.
  To chyba najlepszy komentarz do tej wypowiedzi.
  Poważne wątpliwości w sprawie śmierci generała Petelickiego
 • swastyka
  Nawiasem mówiąc to ciekawe, że nikt już nie pamięta oryginalnego znaczenia tego symbolu.
  Ma swastykę na piersi. Chciał śpiewać ulubione utwory Hiltera