Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Aiden

 • ku chwale Ojczyzny
  Prawda, kto jak kto, ale Biskup Polowy jak i każdy żołnierz czy to rezerwy, czynny czy jakakolwiek osoba mająca styczność z wojskiem powinna wiedzieć, że wykonujący rozkazy to nie to samo co je wydający - zresztą tak na marginesie, wcale nie dziwi mnie podział na dobrych i złych, dobrzy to ci, którzy nas popierając, źli cała reszta - jaki orator taki styl.

  Pozdrawiam
  Biskup Polowy mija się z prawdą.
 • zboczenie rodzi zboczenie
  Ciekawi mnie fakt, że wciąż wielu ludzi dziwi tak oczywista sprawa - zboczenie rodzi zboczenie, odchylenie od normy (mam tutaj tylko i wyłącznie odniesienie do naturalnego porządku) jest niejako pożywką dla rozwoju wszelkiej maści wynaturzeń. Nie dziwmy się że wśród księży znajdujemy wykolejeńców - wszak starają się odrzucić naturalny biologiczny aspekt człowieczeństwa, chociażby podtrzymania gatunku - jak widać nader często kapitulują.
  Właśnie te dane, które przedstawił ksiądz Oko powinny w głównej mierze trafić pod "strzechy", a nie "wydumane" przez pederastów postulaty!
  Media ukrywają pedofilię gejów
 • @LosHelios 02:55:48
  Po Islandii i Węgrzech :)

  Przypomina mi się treść pewnej przepowiedni traktujący o wspomnianej przez Ciebie iskrze, która "wyszła" z Europy centralnej :)
  Zdjęcie z Bułgarii, które zmienia oblicze tej ziemi.
 • :)
  Bardzo przyjemnie i "łatwo" się Pana czyta, za co notabene 5.
  Nie mniej jednak nie zgodzę się z jednym - za pracę w niedzielę otrzymuje się odpowiednie wynagrodzenie lub dzień wolny, tak więc pracownik ma możliwość należnego a nie "należytego" odpoczynku.

  Pozdrawiam
  Zniesiona niedziela
 • @Kula Lis 62 09:27:40
  "pederaści, sodomici, pedryle" - te określenia wobec kogo kierować?

  Wobec człowieka/obywatela, który z różnych przyczyn psycho-fizycznych swój seksualizm kieruje ku osobom tej samej płci lecz nie popiera ingerencji w naturalny proces płodzenia czy też daleki jest od prób "normalizowania" takowych zachowań

  czy

  wobec człowieka, rzadko homoseksualisty, który swe idiotyczne i pozbawione sensu wywody próbuje upolitycznić, ba stanowić nowe lecz wrogie naturze "sacrum"?

  "pedalstwo" w chwili obecnej nie jest wcale określeniem homoseksualizmu, bardziej mi to pasuje do wszelakiej maści imbecyli i dewiantów politycznych żerujących na zagadnieniu homoseksualizmu, czego niewątpliwym celem jest degradacja takich wartości jak rodzina, dziecko, miłość.
  Jeszcze tylko jedno zdanie: jest gros homoseksualistów negujących postawę i twierdzenia "zjebów" organizujących wszelakie parady - znam dwóch.
  "Homolobby przypisuje sobe cechy boskie"
 • Dobrze się stalo
  Jak zresztą mogłaby to być debata jeżeli z cytowanego listu Młodzieży Wszechpolskiej jasno wynika, że na spotkanie nie zostali zaproszeni oponenci, którzy jawnie i zapewne konstruktywnie mogli by krytykować postulaty wnoszone przez organizatorów.
  Faktem, więc jest, że spotkanie to było by tylko i wyłącznie:
  "promowaniem jednej, skrajnej i marginalnej społecznie opcji ideologicznej".
  Zresztą (dzięki notabene bujnej wyobraźni) już widzę przebieg takowego homo-paneliku:

  -Prowadzący...pitu pitu małżeństwo i adopcja dzieci przez homo jest ok

  -Studencik...nie zgadzam się, jest to wbrew zdrowemu rozsądkowi, gdyby "natura" chciała aby dziecko przyszło na świat poprzez stosunek analny dwóch samców to by stworzyła ku temu możliwości

  -Prowadzący...odbieram Panu głos, proszę o następną wypowiedź, może ta Pani trzymająca za rękę koleżankę ma coś ważnego do powiedzenia.
  Odwaga Rektora
 • Czego się boją?
  Zastanawia mnie czego lub w zasadzie kogo syjoniści się obawiają?
  Obstawiam ruskie okręty pląsające po Morzu Śródziemnym.
  Izrael planuje wojnę w Europie.
 • Czy aby na pewno?
  "Berlin leży 90 km od polskiej granicy"

  Warto zauważyć ile kilometrów dzieli go od Warszawy - ok 580km


  "czy potrzebujemy utrzymywać tam armię urzędników i do tego w marmurach?"

  Widocznie lepsze marmury od porządnych samolotów, zresztą...widocznie urzędnicy nie będą musieli się czego wstydzić dojeżdżając luksusowymi limuzynami do marmurowych, ba może i szklanych pałaców, za to osoby wynajęte przez Polaków, przez obywateli na reprezentantów państwa niech nadal się ośmieszają "cudacznymi" czarterami.
  Zresztą zagrywka z przelotami rejsowymi jest nie tyle groteskowa co żenująca, za pewne większość współobywateli czuje się nieswojo gdy Prezydent bądź Premier RP kiepsko udaje "równego gościa" - ośmieszając tym samym Urząd jak i samych siebie.
  Z drugiej jednak strony - rządzący jako że są "wynajmowani" przez ogół mają umowę o pracę na czas określony, tak więc nic nie stoi na przeszkodzie aby swym poplecznikom i "dupolizom" fundnąć zacne warunki do kontynuowania grabieżczej polityki.
  Radek sprzedaje nasz spadek
 • @interesariusz z PL 17:51:27
  To nic, pomyśleć, że już niedługo schorowani, pozbawieni odpowiednich leków (i opieki zarówno służby zdrowia jak i najbliższych) ludzie będą musieli jakoś przykuśtykać do kiepsko zarabiającego lekarza z prośbą o eutanazję?!
  Co tam odrąbywanie nóg...przy powyższym to pestka.
  Szpital atakuje lekarza, który nie chce zabijać nienarodzonych dzieci
 • @interesariusz z PL 16:54:29
  Chyba nie jest Pan zaznajomiony z tematem aborcji w Polsce.

  Otóż większość "aborcjonistek" za swoje pieniądze "najmuje sobie zdeprawowanych lekarzy" - tak drogi komentatorze, dzięki temu Twoja sąsiadka, koleżanka żony ma powikłania, dzięki temu nie może zajść w kolejną ciążę, dzięki temu niejednokrotnie schodzi na skutek powikłań a co najważniejsze na skutek aborcji dokonanej w niefachowy sposób, w urągających człowieczeństwu warunkach!

  Poza tym Panie Intesariusz'u z PL od wieków aborcja była stosowana, w chwili obecnej mamy możliwość aby kobiety jej dokonujące (z różnych pobudek) mogły "tego" dokonać w cywilizowany i bez zagrożenia zdrowia lub życia - niech Pan nad tym pomyśli, to nic nie boli.
  Szpital atakuje lekarza, który nie chce zabijać nienarodzonych dzieci
 • @ninanonimowa 13:59:35
  Śmiem twierdzić, że Twój powyższy post jest w takim samym tonie jak owych "talibów" choć porównanie przypadło mi do gustu :D
  Sęk w tym, że ton Twojej wypowiedzi jest taki sam jak Talibów - nie wnosi nic nowego, wręcz zachęca do podziału na dwa, skrajne obozy.
  Wbrew poglądom pewnych pseudo-myślicieli nie ma miejsca na podział na białe i czarne, "szarość" Naszego życia jest tego doskonałym potwierdzeniem, zaś wyjątki choć nieliczne tylko potwierdzają regułę.
  Co do Talibów, warto wsłuchać się w Ich głosy i nawoływania, nawet pośród steku bzdur można wychwycić ciekawe i godne pochwały twierdzenia/poglądy/zasady.

  Pozdrawiam
  Szpital atakuje lekarza, który nie chce zabijać nienarodzonych dzieci
 • @Marek.Lipski 10:43:42
  Witam, w zasadzie zgadzam się z Pańskim komentarzem.
  Lekarz przysięgał w Przyrzeczeniu Lekarskim:

  "według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek"

  oraz

  "służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu".

  Aborcja jest niezwykle ciężkim do "rozgryzienia" zagadnieniem etyczno-moralnym. Nie można określać jej bynajmniej w kategoriach zła bądź dobra - ten kto tak czyni jest nie tyle ignorantem co nie bardzo rozumie powyższe pojęcia - tak dla przykładu: dobro brzemiennej kobiety nie musi iść w parze z dobrem poczętego "dziecka", nie mniej jednak okazuje się że zło dla brzemiennej jest dobrem dla internetowych maruderów opowiadających się za niby dobrem nie poczętego jeszcze organizmu.
  Krytykowanie procederu aborcji jest bardzo ważnym zadaniem, ale proszę o choć odrobinę myślenia - np przykładem takiej wypowiedzi jest Marek.Lipski.
  Nie może być tak, że Pan Mariusz Olchowik wobec szpitala używa określenia "zbrodniczy" - równie dobrze mógłbym powiedzieć, że Pan Mariusz Olchowik krytykuje wolną wolę brzemiennej kobiety, która nie chce aby poczęte zostało dziecko, którego poczęcie nastąpiło w skutek zbrodniczego procederu.
  Jeszcze raz jako nie-katolik nawołuję o zdrowy rozsądek oraz poświęcenie choć chwili na przeanalizowanie tego ważnego tematu w swoim sercu, duszy, umyśle a nie jak to wielu ma w zwyczaju jedynie w oparciu o brednie jedynie słusznej wiary/poglądu/normy etycznej/opcji politycznej.

  Pozdrawiam
  Szpital atakuje lekarza, który nie chce zabijać nienarodzonych dzieci
 • @Rusticulus 18:15:02
  Nie chcę stawać w obronie Pana Szeremietiewa z prostej przyczyny, nie potrzebuje On obrońców, bo po co niewinnemu obrońca?
  Za to mam jedno do Pana Rusticulus'a pytanie, czy ma Pan jakiś materiał potwierdzający ów wykonany aport? najlepiej w formie filmu, gdyż w czasach obecnych jest to chyba najlepszy sposób przekazywania informacji, dzięki któremu notabene nie trzeba czytać tak bzdurnych i chamskich komentarzy jak Pański.

  Co do tematu przewodniego, ciekawi mnie jak w chwili obecnej wygląda morale żołnierzy, przede wszystkim tych reprezentujących najniższy stopień zaszeregowania, bo rozumiem że powyższymi czołgami nie będą "powozić" jenerały.
  Niech sobie z głów wybiją taki scenariusz, chyba że od dawna prowadzą wśród żołnierza zakrojoną na szeroką skalę indoktrynację na wzór komuszej?
  Szeremietiew: Platforma bierze wojsko. Czy po to, aby czołgi wyjechały przeciwko protestującym?
 • co to są metody kwestionariuszowe i kto je uznaje za obiektywne?
  Już powoli widać pojawiających się zwolenników i przeciwników maryśki, ale...proszę spojrzeć na to z innej perspektywy. Otóż niejaki Profesor John McGrath zapodał badanie na powiedzmy reprezentatywnej grupie osób, badanie przeprowadził w oparciu o kwestionariusze mające wskazać u badanych występowanie objawów psychotycznych, wszystko pięknie ładnie, tak naukowo i w ogóle. Mam pytanie, kto i na jakiej podstawie ułożył powyższe kwestionariusze? Od dawna twierdzę, że człowiek jest tak nieprzewidywalną i samą w sobie wspaniałą bestią, że nie sposób określić ogólnych i normatywnych wzorców jego zachowań a co dopiero robić badania na kilkutysięcznej grupie.
  Pamiętam, że kiedyś podobne badania odnośnie idiotyzmu prowadzono na imigrantach w USA, dotąd istnieje MENSA choć zarówno testy IQ jak i samą zasadność ich używania podważono.
  Są ludzie, którzy spożywają alkohol, są tacy którzy raczą się narkotykami (nie ma twardych i lekkich, każdy narkotyk jak sama nazwa wskazuje uzależnia), jedni potrafią to kontrolować i są pomimo "innych stanów świadomości" całkiem do rzeczy tzn nie przejawiają agresji, nie "świrują".
  Oczywistym jest fakt, że zarówno zwolennicy jak i sceptycy różnych środków stymulujących posiłkują się szeregiem badań, wywodów naukowych.
  Mam jedną prośbę, bądźmy uważni, nie pozwólmy aby ktokolwiek narzucał nam swojego modelu postępowania ani swoich świętych prawd tylko dla tego że on za takowe je uważa.
  Postępujmy w myśl maksymy: "moje prawo kończy się tam gdzie zaczyna się twoje" zarówno jeżeli chodzi o używki jak i każdą inną ważną sprawę z pogranicza etyki/moralności/światopoglądu.

  Pozdrawiam
  Schizofrenia paranoidalna po MARIHUANIE
 • Rosjanie oddajcie Obwód Kaliningradzki Polsce
  Rosjanie oddajcie Obwód Kaliningradzki Polsce, wszak "kurica nie ptica, Polsza nie zagranica" co zresztą wyczytałem w najnowszym wpisie Pana Szeremietiewa.
  Zostawcie tylko stacje paliw w swoich rękach z dotychczasowymi cenami :)
  Nie oddawajcie Niemcom obwodu kaliningradzkiego!
 • marazm
  "A przede wszystkim ruszyć dupę , bo siła władzy bierze się z niewiary ,tchórzostwa i lenistwa poddanych. "

  Właśnie to zdanie najlepiej obrazuje stan naszego społeczeństwa, marazm.
  Do osiągnięcia zakładanych przez Pana celów niezbędne jest to czego brakuje w dzisiejszym społeczeństwie, a więc moim zdaniem "świadomości" własnej wartości, pochodzenia. Nie chodzi mi wcale o nacjonalizm czy tez utożsamianie się z jakąkolwiek religią (której notabene jestem nie tyle wrogiem co sceptykiem, dla mnie religia to pierwszy udany sposób kontrolowania ludzi), po prostu bądźmy świadomi własnej odrębności, swoistej autonomii, dzięki temu być może uda nam się "zrzucić kajdany". Dopóty dopóki nie odnajdziemy w sobie siły i woli zmian nadal będziemy posłusznymi owieczkami prowadzonym od kilki już pokoleń na rzeź.

  A tak na marginesie, chciałbym porozmawiać o tym z moimi rówieśnikami, a więc ludźmi 25+, niestety dla znakomitej większości moich znajomych liczy się tylko praca, nowy tablet, ewentualnie uczestnictwo w jakimś weekendowym "spędzie bydła" :)

  Pozdrawiam
  Co robić?
 • na szczęście
  na szczęście jesteśmy na "wolnym" blogu, a więc...gówno nie święci, gówno nie autorytety. Mili Państwo dopóty dopóki wyznania będą kształtowane przez "ludzi" dotąd "świętych" możecie wsadzić miedzy bajki, tak....obok Grimm'ów :) oby wam się święcie żyło "zagubione owieczki"
  Benedykt XVI kanonizował siedmioro błogosławonych
 • a czym MY obywatele mamy się przejmować?
  ktoś wybrał lokalizację
  ktoś lokalizację zatwierdził
  ktoś wydał pozwolenia na budowę

  ktoś = urzędnik

  Urzędnik wiedział, że sprawa własności gruntów jest nieuregulowana, jeżeli liczył na to że trwający od kilku lat spór ze spadkobiercami powyższych terenów pójdzie w niepamięć to się przeliczył.

  Niech w końcu znakomita większość bęcwałów pobierających urzędnicze pensje zacznie brać odpowiedzialność za swoje po..ne pomysły i ich realizację!!
  Najważniejszą sprawą do rozstrzygnięcia a wynikłą z powyższego jest to kiedy w końcu "banda" poniesie konsekwencje wielomilionowych jak się okazuje "pomyłek".

  Pozdrawiam
  Narodzie - oddaj jak najszybciej!
 • tak tak a kasy z offsetu nadal brak
  tak tak a kasy z offsetu nadal brak

  Dali nam ostatnio przedpotopowego Herculesa, aż wstyd pisać że zgodziliśmy się przyjąć owy latający (czy aby długo) złom. Czuję się tak jak by nasz kraj spełzł do roli żebraka.
  Nigdy nie byliśmy dla USA partnerem i z pewnością nim nie zostaniemy, można nas jedynie porównać do petenta, szlachty klamkowej!
  Niech Pan,( z całym szacunkiem) przestanie upatrywać w "tych" amerykańskich konkwistadorach i złoczyńcach ratunku.
  Nie ma i nie będzie żadnego Polsko-Amerykańskiego układu, zaś ułuda, którą Pan być może żyje powinna już dano prysnąć.
  Jak to być może, że co chwilę czytam artykuły i komentarze, w których upatrujemy ratunku/pomocy w innych krajach?
  Jeżeli sami jako naród nie możemy poradzić sobie z zaistniałymi w kraju problemami to jakim prawem chcemy odgrywać jakąś rolę na Świecie?
  Panie Owsiński, Polska nie potrzebuje USA i jej "pieprzonych" porządków.
  Polska potrzebuje spokoju i stabilizacji a już na pewno zmiany Rządu.

  Pozdrawiam
  Nadzieje amerykańskie