Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Delinka

 • Poseł Dariusz Piontkowski
  ...odpisał mi na maila, i poinformował, że wniósł w tej sprawie interpelację
  List dr Jaśkowskiego był dyskutowany w sejmie!
 • ok i co dalej?
  Ciesze się, że choć wspomniano o tych kwestiach. No i co dalej, ustawa klepnięta? To tylko Bronisław został i Trybunał Konstytucyjny?
  List dr Jaśkowskiego był dyskutowany w sejmie!
 • jest jeszcze kilka rzeczy..
  Np zniesienie obowiązku rejestrowania NOP (rzekomo ze wględu na wysokie koszty, w uzasadnieniu do projektu ustawy nie podaje sie jakie)

  Utajnione zostają tez dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie sanepid). Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach - wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel

  Przymus bezposredni - w poprzedniej wersji mogl stosowac tylko lekarz niosący pomoc CHOREMU, obecnie osoby pod nadzorem lekarza lub felczera, niekoniecznie wobec osoby chorej
  Przymusowe szczepienia w Polsce - To już realia.