Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Soplica

 • Jaki tytuł taki artykuł.
  Niestety świat duchowy daleki jest od rozumienia świata cielesnego. Kiedyś dwoma rękami podpisałbym się pod przemyśleniami p.Wrzodaka. Dziś, mogę co najwyżej napisać swoją myśl i tyle. Argumenty powyżej są zbieżne z "argumentami" pewnego "tradycjonalistycznego" portalu o modlitwie we Włocławku. W 1920 roku Warszawa nie modliła się aby Piłsudski obronił Polskę przed bolszewikami ale prosili o ingerencję Boga przed zarazą komunizmu. We Włocławku myślą przewodnią był krzyż, ten co niesiemy codziennie, czasami buntując się że go mamy. Symbol krzyża dla niektórych jest zbyt bogaty aby go pojąć. Tak i pokuta przez słuchaczy RM tak się ma do PIS-u jak modlitwa Warszawy przez Piłsudskiego czy modlitwa we Włocławku pod krzyżem myląc go z krucyfiksem. Rolą wiernego jest modlitwa a Pan Bóg wie lepiej czy odpowiedzieć na wołanie glorią Piłsudskiego czy PIS-u. Osobiście wolałbym inną alternatywę bo historia już pokazała rolę Naczelnego w Cudzie nad Wisłą i myślę że Pan Bóg ma inną alternatywę niż PiS.
  Słuchacze RM poszczą w intencji PIS
 • Błąd pogania błędem.
  "Tak ateiści jak i chrześcijanie/chrystusowi ZGODNIE twierdzą, że Bóg bezlitośnie zabija swych wrogów." - dwa błędy logiczne.
  a) ateiści jak sama definicja mówi negują istnienie wyższej siły czyli Boga a więc jak mogą twierdzić że coś w co nie wierzą zabija coś co jest dla nich realne? - bo wrogów to oni mają :)
  b) Jacy to chrześcijanie niechrystusowi? A jacy chrystusowi? Nie ma chrześcijan negujących Jezusa Chrystusa.
  c) Bóg nie zabija. Bóg daje życie. Bóg jest Bogiem żywych. Żadem człowiek nie zostanie zabity przez Boga bo to ... niemożliwe. Bóg może pozbawić kogoś życia tu na ziemi ale nigdy już nie zabije stworzenia które stworzył! Tak jak nie zabił aniołów upadłych tak i inne stworzenia mogą być pewne WIECZNEGO życia.

  Jest tyle pożytecznych tematów, ciekawych i na pewno w zasięgu ogarnięcia intelektualnego. Po co pisać bzdury???
  CO RÓŻNI ATEISTÓW OD CHRZEŚCIJAN?
 • @57KerenOr 11:49:01
  Każdy wymaga od siebie tyle ile uważa.
  Cywilizacja Polska a ... KK
 • @57KerenOr 20:01:14
  Proponuję wyłączyć Caps Lock'a. Źle się czyta tekst pisany dużymi literami. Kojarzy się bardziej z krzykiem niż z treścią pisaną. :)
  Cywilizacja Polska a ... KK
 • @57KerenOr 13:28:25
  "Zatem na jakiej bazie w ogóle wyrośli Polacy, skoro oddają cześć bałwanom i obrazom, modlą się o wstawiennictwo do Marii lub są ateistami?" - aby to zrozumieć trzeba odrzucić fałszywą miłość do bliźniego. Ale na to się nie zanosi bo : "Biblia raczej nazwałaby to cywilizacją pogańską o zabarwieniu negatywnym, wręcz grzesznym! No chyba, że ktoś chce być częścią takiej cywilizacji... Ja nie chcę!"
  Denominacje protestanckie nigdy nie wzniosą się wyżej niż ... własne "ja". Nigdy nie pojma tego co jest sednem.
  Cywilizacja Polska a ... KK
 • Jedyny sensowny komentarz to...
  Jedyny sensowny komentarz to słowa o.Pelanowskiego. "Polsce potrzebny jest egzorcyzm". Dlaczego o krowach wypowiadają się hydraulicy, o samochodach literaci a o drobnoustrojach filozofowie? Dlaczego jeżeli człowiek nie ma elementarnej wiedzy porywa się na analizę czegoś co go przerasta i stawia w oczach innych jako .... no właśnie: jak kogo? Nie jestem socjologiem więc niech oni to "rozbiorą" :)))
  Krzyż Polakom nie służy
 • Dobre rady.
  Z ciekawością czyta się treści które są pisane dla wiedzy innych a nie dla swojej pychy i bufonady. Dzięki za dobry tekst.
  Góry - piękne i niebezpieczne
 • @57KerenOr 14:13:25
  Nie pajacuj Pan. To witryna dla dorosłych, przynajmniej średnio rozgarniętych.
  WNIEBOWZIĘCIE MARII – SZATAŃSKI DUCH IM PODPOWIEDZIAŁ...
 • @57KerenOr 17:48:19
  Niewiedza jest błogością życia. Lecz gdy już mamy wiedzę zaciągamy konkrety na swe sumienie. Jan, Janusz, January czy Bożena lub Bożenna - jedno i to samo ... Czołem! Ale fakty są niezmienne, pozostaje tylko nasza ignorancja i pycha.
  WNIEBOWZIĘCIE MARII – SZATAŃSKI DUCH IM PODPOWIEDZIAŁ...
 • Refleksja ....
  Jak można poważnie traktować wypowiedzi i przemyślenia drugiego człowieka gdy On w kwintesencji popełnia kardynalny błąd? Możemy się spierać na różne tematy, możemy się przekonywać lub udowadniać. Czasami może i złapiemy się za czupryny :))) ale tylko wtedy gdy je mamy ... Natomiast "gdy ja o zupie a On o d...e", wtedy dyskusja nie ma sensu. Matka Jezusa Chrystusa ma na imię Maryja drogi Panie. Maryja a nie Maria. Gdy w takich sprawach jest Pan nie douczony cóż mądrego może Pan dalej nam napisać? Jakąż mądrość może nam Pan przekazać? Ot pisanina co mi ślina na język przyniesie. Tyle i tylko tyle.
  WNIEBOWZIĘCIE MARII – SZATAŃSKI DUCH IM PODPOWIEDZIAŁ...
 • @roux 20:23:44
  Nie chce mi się z tobą gadać. Psy, Pasikowskiego.
  „Ikeizm” kontra „ciemnogród”
 • @roux 22:44:49
  Pan tak na poważnie czy żartuje?
  „Ikeizm” kontra „ciemnogród”
 • @roux 10:22:21
  Pan kończył jakąś uczelnię z wyższą znajomością tematów biblijnych? Czy tylko kursy trzepakowe?
  „Ikeizm” kontra „ciemnogród”
 • @rabszak 10:21:08
  Durne rysunki, nietrafne urywki z Biblii, takie ci oto "prostowanie" wszystkich i wszystkiego :(
  „Ikeizm” kontra „ciemnogród”
 • @via vitae 23:07:43
  Nadobowiązkowa lektura wątpliwej wartości jest mi zbędna. Wolę zachować czystość rozumu bo jak widać nie wszyscy przekują swą wiedzę ku dobremu. :)))
  „Ikeizm” kontra „ciemnogród”
 • @roux 21:22:17
  Wujków Dobra Rada jak widać nie brakuje ale odpowiedzi brak.
  „Ikeizm” kontra „ciemnogród”
 • @roux 20:41:39
  Cytowanie wyrwanych z kontekstu urywków jest bardziej manipulacją niż argumentem. :)))
  „Ikeizm” kontra „ciemnogród”
 • @Oracz 12:04:59
  Nigdzie nie napisałem że posiadam jakowyś "certyfikat" czy "cóś" innego. Imputujesz mi waszeć coś? Rozumieć a zrozumieć to delikatna różnica która Panu jest zupełnie obca. Ja nie jestem od tłumaczenia rzeczy oczywistych. A historia obfituje w różne "dziwne" wydarzenia czy to z Borgiami czy innymi "panami".
  "Dlatego porządny katolik nie zważa na kategoryczny zakaz bałwochwalstwa, zawarty w obu Przymierzach (Testamentach), wyrażony przez Chrystusa i Jego Apostołów." - coś bardziej konkretnego?
  „Ikeizm” kontra „ciemnogród”
 • @roux 08:33:23
  Korzystanie z treści Biblii nie znaczy że Ją od razu rozumiemy. Czy znany jest Panu taki zwrot jak Ewangelia? Ona poprzez Wcielenie "uaktualnia" wszelkie sprawy związane między Panem Bogiem a człowiekiem. Poprzez wizerunek cielesny Pana Jezusa człowiek zobaczył Boga żywego. Wcześniej widział Go w ogniu,w aniołach ale nie na "jawie". Więc jak mógł Go przedstawiać w obrazie czy rzeźbie?Byłoby to bluźnierstwo i słusznie że było zabronione! Od momentu pojawienia się w osobie Jezusa Chrystusa, Bóg stał się do "wyobrażenia" a więc i sztuka w swoisty sposób chwali Pana:))) Czy zasada "oko za oko" wydaje się Panu aktualna i akceptowalna w świetle Ewangelii? Pochodzi z tekstów Biblii ale straciła swą "aktualność" ...
  „Ikeizm” kontra „ciemnogród”
 • Celna analiza
  "- informacje jednostronne

  - materiały o obozie władzy propagandowe

  - komentarze wymieszane z faktami

  - łamią ustawę medialną, która nakazuje mediom zachowanie bezstronności, obiektywizmu, pluralizmu i niezależności

  - stronnicza selekcja i kolejność nadawania informacji

  - jednostronność informacji polityczno-gospodarczych

  - dominacja reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości

  - brak pluralizmu i bezstronności

  - niektóre tematy zapowiadane przez prowadzącego "Wiadomości" są mylące w stosunku do prezentowanej informacji

  - miażdżącą przewaga jednej opcji politycznej (PiS)

  - łamanie zasady oddzielania informacji od komentarza

  - według twórców raportu, oglądanie konkretnego wydania programu TVP "można odnieść wrażenie, że Polska to kraj monopartyjny" - otóż jaka piękna analiza TVN! Brawo Panie Hades.Tym razem Pan mnie nie zawiódł.:)))
  TV PIS = OCENA