Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Lukero

 • asd
  Znaczy się Eckhart to stary zapakowany new age i buddyzm.
  KAZANIA ECKHARTA - mistyka; możesz Go poznać (Bb).cz 2
 • asd
  Siedziałem i trochę posłuchałem Echarta i trochę w tym byłem przez chwilę bo słuchałem jednej osoby gdzie wplatały się takie mistyczne rzeczy.

  Bóg mi pokazał że jestem w jakimś zwiedzeniu i że jak dalej będę w to szedł to umrę, duchowo. Poświęciłem trochę czasu na modlitwę i w swym czasie Pan mnie poprowadził i uratował z tego. Miałem niezły bajzel w głowie. Teraz jeszcze bardziej kroczę bezpiecznie z Biblią w ręku.

  Za Echartem idą duchy, jest to zwiedzenie demoniczne. Facet odwodzi od Boga do metafizyki. Głosi że jest inna droga do zbawienia niż Jezus itp.
  New Age, buddyzm, itp To jest okult, proszę to rozważyć, szukać Boga i uciekać.

  Pozdrawiam.
  KAZANIA ECKHARTA - mistyka; możesz Go poznać (Bb).cz 2
 • Asd
  Hejka.

  Przykro za twoich synów, powinni być ci posłuszni. I też nigdzie nie napisałem byś nie głosiła ewangelii, wręcz przeciwnie. Nie zrozumiałaś moich komentarzy i co chciałem przekazać. No ale nic, życie toczy się dalej i życzę wszystkiego dobrego :)
  Co znaczy głosić Ewangelię Chrystusową?
 • @Bara-bar 21:11:04
  asd


  Nie wiem co ci się w życiu przytrafiło że tyle jadu wylewasz. Ja nic do ciebie nie mam. Ale nie pokazuj na mnie palcem tylko badaj swoje własne serce bo tu nie chodzi o mnie tylko o ciebie. Nie zasłaniaj się innymi jak Adam Ewą.

  Bóg cie może uleczyć z twoich zranień, uleczyć twoje serce byś mogła leczyć innych i innym nogi obmywać. By budować innych. Bo o to chodzi.

  Możesz się kłócić o swoją teologię, dawać setki wersów z Biblii. Nie interesuje mnie to, szatan też może rzucać wersetami, ale to życie pokazuje kto naprawdę trwa w Jego miłości.

  Bara-Bar, czy naprawdę twoje życie przepełnione jest miłością i życiem Jezusa? Sama sobie odpowiedz na to pytanie i kurde ogarnij to i bądź ze sobą szczera.
  Czy o to chodzi by siedzieć na jakimś głupim internetowym czacie i kłócić się o teologie?

  Pozdrawiam.
  CHRZEŚCIjanstwo, CHRZEŚCijanie
 • asd
  Hej, witam.

  Chcesz tak ciągle kłócić się o słowa i uważać się za nieomylną? Właśnie uniżyłaś przed sobą resztę chrześcijan i uważasz że wiesz więcej.

  I to nie atak, ale Bóg będzie ciebie sądził według twej miary i twych słów. Tu pouczasz innych, ale jak w rzeczywistości wygląda twoje życie, jaki niesiesz owoc?
  Lepiej więcej robić niż mówić.


  Z Jezusem.
  CHRZEŚCIjanstwo, CHRZEŚCijanie
 • @odp
  Dobry.

  Nie wiem czy zazdroszczą czy nie. Lubie Kerenora i Bara-Bar. Wszyscy siedzimy na jednej łodzi i trzeba sobie pomagać, ale kłótnie i oszczerstwa są zbędne moim zdaniem.

  Co do modlitwy do zmarłych to może przynieść duchowe kłopoty. To bardziej nekromancja, okultyzm. Koleżanka raz w czasie modlitwy o zmarłego dotknęła ciała. I nie modliła się do zmarłego, tylko o zmarłego. Jest bardzo duchowo uzdolniona swoją drogą. Poczuła zimno wchodzące jej po ręce. Była to zapewnię demoniczne, po nawrócenia potrzebowała uwolnienia, czy egzorcyzmu jak to się nazywa.

  Jest trochę świadectw na ten temat.
  W Biblii też pisze jak Saul szukał pomocy u zmarłych nie u Boga i podpadł pod przekleństwo bo nie szukał jej u Boga.

  Bóg nas kocha i tylko Jego potrzebujemy, jest też Bogiem zazdrosnym i nie pozwoli nas dzielić z innymi. Wiedza - sen kieruj swoje kroki do Boga a ci wynagrodzi, tylko On jest wszechobecny i nas słyszy.
  Miłego wieczoru.
  Strach KerenOr przed prawdą przyczyną bana dla Zawiszy
 • asd
  Witam.
  Widzę że na ekranie jak zawsze ostro. Moja szczera rada to nie tracić czasu na kłótnie. To doprowadzi do wspólnych oskarżeń, a zły tego oczekuję.
  Lepiej szukać Boga i wspólnoty z Nim, a wszystko trafi na swoje miejsce. Wtedy Bóg dopiero pokazuję nam i kieruję nas do naszego powołania, prawda?
  Albo nie zwracać uwagi na agresywne ataki. Sam wiem po sobie że kiedyś nawet jak widziałem swój błąd to ciężko przyznać się do błędu z powodu czegoś takiego. Takie coś to krecia robota.

  Zdrowia i siły. Wierzyć, szukać a Duch Święty poprowadzi.
  Alleluja ;)
  Strach KerenOr przed prawdą przyczyną bana dla Zawiszy
 • asd
  Witam.
  Dobrze że wszyscy zdrów. Jak będę miał chwilę to odpiszę. Swoją drogą nie było mnie długo bo ma się różne rzeczy do roboty poza czatem.
  Ale kupa czasu minęła i Bóg zrobił i robi w moim życiu drastyczne zmiany i jest nieziemsko.


  Z Panem.
  NIE MAMY WSPÓŁUCZESTNICTWA Z BOGIEM DUCHEM ŚWIĘTYM!
 • Dobry :)
  Witam.

  To współuczestnictwo to koinonia.

  2 Kor 13: (13) Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga, i społeczność (koinonia) Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi.

  Koinonia to wspólnota, bliska relacja gdzie wszystko jest wspólne. I mamy ją mieć też z Duchem Świętym.

  On jest naszym nauczycielem i nas prowadzi i jak jeszcze Jezus powiedział, chce do nas mówić. Też rzeczy przyszłe. I przypominać nam rzeczy. Jana 14-16

  On prowadzi nas do jednego zrozumienia, bez niego są kłótnie i teologizowania. Bezsensowne dysputy. Bez Niego nie ma zrozumienia, jakby ludzie Go słuchali byłaby jedność. On prowadzi do Jezusa i do Ojca.

  Miłego wieczoru.
  NIE MAMY WSPÓŁUCZESTNICTWA Z BOGIEM DUCHEM ŚWIĘTYM!
 • @Bara-bar 21:01:18
  "Porzucil on jednak wiare ojcow (zakon ojczysty)!!!"

  He to dobrze :) Bardzo mnie porusza historia z Pawłem. Zwłaszcza że porzucił to co stare nie dlatego bo ktoś go "ciągnął" za włosy do Jezusa, ani dlatego że ktoś go nagabywał.

  Lecz po prostu poznał Jezusa i Jego łaskę! To jest super. Bóg mnie uczy by nikogo nie cisnąć, tylko siać, siać siać i szanować ludzi. Duch Święty robi resztę :)

  Pozdro Bara.

  ps. Fajnie że jesteś gorliwa, ale źle traktujesz Helenę. Pozwól Bogu wypowiadać się kto jest Jego wrogiem a kto nie. Pana to sprawa czy Jego sługa stoi czy leży. ;)
  Miłość i nienawiść w nauce Zbawiciela
 • asd
  "wszystkie te podłości ludzie starają się wytłumaczyć miłością do bliźniego!
  To jest dopiero obłuda!"

  Amen, to jest właśnie ten faryzejski zakwas którego trzeba się wyzbyć. Z Bogiem!
  Dziękuję pani Barbaro
 • asd
  Jakuba 3:17 - 18
  " (17) Ale mądrość, która jest z góry, jest przede wszystkim czysta, następnie miłująca pokój, łagodna, ustępliwa, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, nie stronnicza, nie obłudna. (18) A owoc sprawiedliwości bywa zasiewany w pokoju przez tych, którzy pokój czynią. "
  Miłość i nienawiść w nauce Zbawiciela
 • asd
  Niech On Panią błogosławi i jeszcze bardziej zmieni na Swój obraz.
  Nigdy się nie spóźnia i zawsze się troszczy, jest nieziemski.
  Z Panem.
  Przyjdź Królestwo Twoje
 • aasd
  Tak nie uczynki tylko wiara. Uczynko sa konieczne bo sa dowodem wiary i tego zo On nas zmienia. Kiedy uwierzylem w Jezusa i to ze On tu rzadzi zalal mnie pokoj jakiego w zyciu nie czulem. Pokoj wolnosc i radosc wtedy wiedzialem ze moje zycie juz nie bedzie takie samo. Jezus przyszedl do mego serca. Potem zaczalem sie zmieniac. Zobaczylem ze nie chce robic starych rzeczy ktore kiedys robilem. Bylem jwdnak mocno w pornografii i nie moglem zerwac. Obiecalem Bogu ze przestane i walczylem walczylem. Ale bylo jeszcze gorzej. W koncu uslyszalem ze Jezus moze mnie uwolnic a do tej pory musialem upasc bo staralem sie wlasnymi silami. Kiedy uwierzylem ze moze to zrobic poprosilem i zrobil to. Stalem sie od razu wolny. Nawet moj umysl byl czysty od tego za przeproszeniem scierwa. I tak zawsze jak sie staralem to upadalem. Dopiwro jak czlowiek zdaje sobie sprawe ze w Jezusie ma wolnowsc jest czysty i ukonczony i wierzy w ta prawde to prawda sama do Niego przychodzi i czyni go wolnym.


  Czyli najpierw wiara. Amen. Blogoslawienstwa ;)
  Poganin pyta: Co mam czynić, abym był zbawiony?
 • @puuuq 21:00:15
  Hej. Gleboka wiara jest rozsadna. Jednak czesto nie rozumiemy jak dziala Bog i idziemy zla droga.zapatrzeni w siebie myslac ze na 100 robimy dobrze. To jest zaslepienie i fanatyzm. Bog nie potrzebuje fanatykow tylko ludzi ktorzy beda chcieli z Nim miec relacje i mu ufac. Wiara zaczyna sie kiedy przyznajemy sie do bledow swoich i liczymy ze On je naprawi. Najwiekszy skok relacji z Bogiem mialem kiedy przyznalem sie ze do bledow ze moja religia byla zla i musialem pokutowac przed rodzina. Potem prosilem Boga zeby mo pokazal o co tu naprawde chodzi. Bo uwierzylem w Jezusa a przez dlugi czas zylem w klamstwie. Teraz Bog objawia sie w moim zyciu i nie jest to zwykle chwalenie sie. On po prostu chce byc aktywny w naszym zyciu i niesc nas przez zycie jak orzel swoje mlode niesie w locie na swych skrzydlach. Jezus jest nie ziemski i kazdemu Go zycze. Nie tylko religijnosci i jakiejs koncepcji Boga z tylu gdzis w podswiadomosci.
  Poganin pyta: Co mam czynić, abym był zbawiony?
 • asd
  Ciekawa rozmowa. Bo rzeczywiscie wiara wystarczy. Prawdziwa wiara kowdy Jezus mieszka w naszym sercu i zmoenia nasze myslenie i pragnienia od srodka. To jest niesamowite.

  Ale o wiele rzeczy trzeba walczyc.chocby szczera modlitwa. Ale jesli ktos naprawde wierzy to rzeczywiscie bedzie jak samarytanin. Nie bedzie sie przejmowal soba bo wie ze WSZYSTKO dostarcz mu Bog. I jak ktos wierzy i widzi osobe cierpiaca to powie jej prawde ze Jezus moze ja uzdrowic. Polozy rece i bedzie sie modlil o otrzymanie uzdrowienia ktore otrzymalismy juz przez krzyz. Jesli ktos nie wierzy to powie ze tylko doktor. Dlatego nasze zycie to prawdzwy poscig za wiara. W koncu czy Pan znajdzie wiare na swiecie gdy przyjdzie?
  Poganin pyta: Co mam czynić, abym był zbawiony?
 • @Bara-bar 17:46:42
  Hej szkoda ze odebralas to jako tak ostra krytyke. Moze za ostro napisalem. Szkoda staram sie dzielic doswiadczeniem. :) wersy podalem ale nie podpisalem ale mniejsza o to. A czego nie rozumiem to z czasem zrozumiem to juz od Niego zalezy. I On jest niesamowity i nas nie zawiedzie! Haha nikt mi tutaj "czulej struny" nie poruszy juz. Jezus jest Panem! Amen.
  Śmierć druga, to śmierć dla grzechu
 • @Bara-bar 20:37:57
  Hej fajnie ze jestes gorliwa i w zdrowiu ale nie powinnas budowac doktryny na wlasnym doswiadczeniu a na Slowie i relacji z Duchem Sw. Tak jak Piotr napisal mamy uzasadniac swoja nadzieje przed kazdym traktujac go z zyczliwoscia i szacunkiem. Mamy tez szanowac kazdego. W koncu madrosc pochodzaca od Boga przynosi pokoj. Jest zyczliwa wyrozumiala bezstronna bez obludy i ulegla. Zycze dobrego owocu i blogoslawienstwa. Jezus nas kocha zarliwą miloscia. Blogoslawienstwa.
  Śmierć druga, to śmierć dla grzechu
 • @zjawa 12:19:09
  Amen. Tak jest ale tego Pan nas uczy z czasem i jesli chcemy i sie naprawde wsluchujemy. Zazwyczaj jest odwrotnie to musimy przez cos przejsc. Jest po prostu dobrym Ojcem. Dobra uwaga tez Zjawa ze mozemy tylko prowadzic do prawdy a nie mowic ze ja mamy. W koncu wielu obwola sie Chrystusem czyli namaszczonym czyli tym ktory ma pdawde. A my po prostu mamy pokazywac owoc.

  Takze dobrze od Ciebie slyszec. Dobrze ze idziesz za Panem. Blogoslawienstwa.
  Śmierć druga, to śmierć dla grzechu
 • @Lukero 18:22:20
  CEkaj usunelas moj koment? Chyba w tym watku nic nie pisalem.
  Co jest niezbędne, aby zrozumieć Biblię?