Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze georgek

 • @poligraf 13:34:53
  masz absolutnie racje,ciekawym wydaje sie pomysł/postawa Ryszarda Orlickiego zaprezentowana w dyskusji na blogu Aleksandra Ściosa pod artykułem
  "POJEDNANIE Z CERKWIĄ PUTINA" :
  " Trzeba budować Polskę na nowo. Od początku, od tych zostawionych samym sobie ludziom. Innej drogi nie ma.

  I pójść koniecznie 15 sierpnia do kościołów i głośno, nawet przerywając czytającemu, powiedzieć co się myśli. I zapytać siedzących, czy zgadzają się podać rękę putinowskim mordercom. Tak właśnie musi zrobić dumny Polak, który nie zapomniał o tych, którzy oddali życie za wolność Polski. Tak zrobię. Wierzę, że ten głośny sprzeciw rozlegnie się w wielu miejscach Polski.
  Postawa ze wszech miar godna upowszechnienia, bo wynikająca z własnego przekonania, będąca wyrazem głębokiej świadomości, cywilnej odwagi, a zarazem nie wymagająca, ani nie będąca efektem przynależności organizacyjnej. Podkreślam, że takie zachowanie to wyraz wolności każdego z osobna. To dowód na dojrzałość i odporność na obezwładniające zależności nie mające żadnego znaczenia w obliczu wydarzeń dziejowych o mocy niewyobrażalnie niszczącej.
  Komuniści zmuszeni zostali nieuległością polskiego kleru do stworzenia "księży patriotów", aby mieć narzędzie służące rozbijaniu nie tylko Kościoła, ale i narodu. W III RP z łatwością sięgnięto wyżej. Przysposobiono sobie "episkopat patriotów" zdominowany przez wpływy TWaniaków i salonowych celebrytów w purpurze. W purpurze, która niestety ciągle nie jest dla nich wyrazem wstydu, a jedynie "majestatu stania u żłobu". I nie mam tu na myśli jezusowego żłóbka.
  Sierpień już przesadził z datami drogimi dla Polaków, a jątrzącymi tutejszych: Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą, Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Solidarność. Dość! Trzeba podpisać cyrograf z odwiecznym ciemiężycielem dla zrównoważenia i ostudzenia narodowych uniesień, a i dodania znaczenia takiemu postrzeganiu zasług sąsiedzkich jak to w Ossowie z patronatem Komorowskiego, kolejnego (p)rezydenta.
  Prezes Zbigniew Ziobro o atakach na abp Michalika i Episkopat
 • lepiej wczesniej niz za pozno...
  Niniejszym prezes Ziobro dołączył do zbioru osób nieposiadających mojego zaufania.Dołączył do jakże licznego grona osób podejrzewanych o sprzyjanie Silom Wyższym,a wiec jest wielce prawdopodobne ,ze może być osobą dyspozycyjną wobec wrogów Państwa Polskiego.
  Problem jest też w tym, że wszyscy piszący o zbliżającym się terminie podpisania "paktu z diabłem" piszą o autorach tego tekstu z użyciem ich nazwisk i tytułów, czyli z zupełnie nienależnym im szacunkiem, a pomijając ich pseudonimy, kiedy właśnie podkreślanie ich związków ze służbami komunistycznymi już na starcie wiele by wyjaśniało. Nieprawdaż? Wszak to te pseudonimy mówią nam o ich posiadaczach więcej niż wszelkie tytuły i jawne osiągnięcia. Są lustrem pokazującym wnętrze skrywane pod dostojną opoką. Dziwna to będzie data - 17-go mają toto podpisać - kojarzona od zawsze z wrześniem tamtego roku, "gdy czwórkami do nieba szli.". Tamto było owocem tego, co podpisali Ribbentrop z Mołotowem. Co będzie owocem podpisów "Mikołaja" z "Zefirem"? Co będzie...
  Prezes Zbigniew Ziobro o atakach na abp Michalika i Episkopat
 • Zamiast komentarza...
  Oto nasza Polska właśnie...
  kolejny przykład jak rządzi partia kolesiów.Krok od tragedii kolejnego obywatela
  http://www.youtube.com/watch?v=wPz7zAawOE8
  Nagłaśniam...
 • prawda czasu prawda ekranu....
  Jeżeli dla Pana Opary,by nie użyć tytułu tow. jedynym problemem i przyczyna rysującego się rozdźwięku w społeczeństwie jest PiS,to znaczy,ze mamy do czynienia z kolejna próbą kolejnego niby okrągłego ,ale w rzeczywistości kolejnego kanciastego stołu.Siły Wyższe myślą ,ze jesteśmy aż tak naiwni i głupi,ze nie czujemy tego znanego smrodku jaki zaczyna się rozchodzić wokół NE.Szkoda kolejnej inicjatywy i wysiłków kilkudziesięciu osób,które nieświadomie zostały zmanipulowane.Dajcie sobie spokój p.Opara-jet Pan tak wiarygodny jak pańska kariera lekarska w Australii,jak pańska kariera biznesmena w Polsce.Doprawdy śmieszy mnie Pańskie "w imię Boże". Może będzie Pan nawet robił za kapciowego u Schetyny,ale wizerunku to pańskiego nie zmieni.Az tak naiwni Polacy nie są.Pańska troska o Polskę tyle samo warta co Jaruzelskiego,Michnika ,Geremka czy Tuska.Zwykła sztafeta szubrawców.Choćbyś Pan nie wiem jak malował na niebiesko i tak czerwony wyłazi...W Australii nie ma żadnych religijnych deklaracji polityków,podobnie w Kanadzie czy Szwajcarii lub Szwecji,a ludzie rządzą tymi krajami w sposób normalny i dający się strawić.Dlaczego?Ano dlatego ,ze nie maja tam za plecami Kgb,GRU,nie są umoczeni w żadną agenturę.Co widzi szanowny Pan takiego dobrego w Rosji,ze każe to Panu być na ich usługach,cóż to dla nas za interes.Dla nich Polak to tylko przedmiot do znęcania się i niewolnik.To wie każde dziecko.Z każdym pańskim nowym wystąpieniem wiemy o Panu wciąż więcej, ale w sensie negatywnym.Pan nie oczekuje Polski suwerennej i niepodległej,bo dla Was polskość to nienormalność.
  Ryszard Opara: "Tak nam dopomóż Bóg"
 • Nie czejakajmy na Grasia...
  Rządząca ekipa przerosła w ciągu ostatnich 21 miesięcy nawet późnego Gierka.Tak jest wspaniale i wszystko jasne,wszystko mamy pod kontrola,ludziom nieba doginamy do samego horyzontu.Słusznie wybraliśmy kierunek ,z którego nie zejdziemy.To nic ,ze ziemia jest okrągła...itd
  Wróciliśmy do punktu wyjścia.Układ okrągło-stołowy włóczył nas 30 lat po jałowej pustyni,by wybić nam z głowy mrzonki o suwerenności.
  A wiec najwyższy czas...Uważajmy tylko na nowych przewodników,bo psy wokół pilnujące...ciągle te same.
  JAKI LOS CZEKA PAWŁA GRASIA?
 • juz czas...
  Rządząca ekipa przerosła w ciągu ostatnich 21 miesięcy nawet późnego Gierka.Tak jest wspaniale i wszystko jasne,wszystko mamy pod kontrola,ludziom nieba doginamy do samego horyzontu.Słusznie wybraliśmy kierunek ,z którego nie zejdziemy.To nic ,ze ziemia jest okrągła...itd
  Wróciliśmy do punktu wyjścia.Układ okrągło-stołowy włóczył nas 30 lat po jałowej pustyni,by wybić nam z głowy mrzonki o suwerenności.
  A wiec najwyższy czas...Uważajmy tylko na nowych przewodników,bo psy wokół pilnujące...ciagle te same.
  -Paliwo? -Aktualnie mamy 12 ton. -Wylać.
 • moje trzy grosze...niepoprawne wielce
  obawiam się niestety,ze zgodnie z tradycją spotkamy się na ulicach...
  dywagacje,mądre dyskusje zamykane są w kręgach tak szczupłych i hermetycznych ,ze nie maja szans wyjść poza nie.Brak wolnych mediów tego gwarantem .Wyjście jedyne -to wyjście na ulice i tam wykrzyczenie swoich skarg.Władzę wówczas przejmie kto trzeba i zabawa będzie od nowa.Cały wysiłek intelektualny nas czytających i piszących zamknięty jest tutaj.Te strony nie uzdrowią sytuacji,nie zapewnia pracy,ani pieniędzy na przeżycie społeczeństwu ani nam samym.Przekroczenie masy krytycznej jest bardzo blisko.Lud na ulicy nie będzie słuchał co intelektualiści maja do powiedzenia-posłucha podsuniętych trybunów.Twórzmy wolne i ogólnodostępne media.Czasu pozostało niewiele.Potem nawet tego nie będzie można.
  Biedroneczki mają skrzydełka
 • zal...
  Najbardziej to zal Góraszki...
  Od kukuruźnika do flying team. Rozmowa ze Zbigniewem Niemczyckim
 • @wszyscy komentujacy...witam w PRL-u
  Przeczytałem od góry do dołu Wasze komentarze i widzę w nich właściwie -tylko-zrozumienie nienormalnej sytuacji...
  Brak totalnej krytyki sprawców tej hucpy,czyli Premiera Tuska,jego laleczki woodo czyli Arlukowicza,plus Szefostwo NRL-u ,NFZ-u,wszelkich ich prezydiów,plenów,rad,Prezesów... itp.komunistycznych potworów.Wyobraźcie sobie ,ze gdzieś poza granicami Tuskolandu są kraje gdzie służba zdrowia funkcjonuje, na rożnych oczywiście zasadach.Mam gorącą prośbę do decydentów NE-powołajcie zespól fachowców d/s służby zdrowia,rozejrzyjcie się po szerokim świecie i podpowiedzcie tym tuskowym niemotom,jak można normalnie.Opłaca się wysłać jakiegoś rozgarniętego redaktora,niech im pomoże.Myślę ,ze takich zespołów to trzeba nam w każdej dziedzinie naszej rzeczywistości.Kłania się nam totalny brak mediów zdolnych patrzeć władzy na ręce,chyba ,ze było to PiS lub inne poprzednie.Dlaczego?Bo nie ma mediów niezależnych.Jesteśmy z powrotem w PRL-u.Giniemy sami z własnej reki,z własnego zaniedbania i braku instynktu samozachowawczego.Zawsze potrafimy tylko lizać odbyt sprawującemu władzę,nigdy nie myślimy o swoim społeczeństwie ,a w rezultacie o Nas samych.Nie jesteśmy w stanie przewidzieć nawet paru kroków naprzód i nikt tego nie śmie skrytykować.W Polsce zawsze tak się kończy brak patrzenia władzy na ręce.W przekaziorach winni lekarze,pacjenci i aptekarze...To jak się zachował Premier świadczy o jednym-pozwoliliśmy na to, wiec skwapliwie skorzystał Vitalis pospolity.Wyczyści nam rury i kominy ten wspinaczkowy specjalista,oj jeszcze wyczyści.A społeczeństwo sobie spokojnie kontempluje,a media onanizują się komunikatami Rad,Plenów i Zarządów.Starszy z każdym rokiem Jan Pietrzak próbuje podtrzymać śmiechem gasnące nadzieje-lecz wsparcia żadnego znikąd nie widać.W krajach mniej cywilizowanych ,gdzie władza totalnie przejęła media ,ludzie wychodzą na ulice i tam wykrzykują swe poglądy i potrzeby-nawet to przynosi skutek.Czy już tylko to nam zostało?Czyli jednak jesteśmy z powrotem w PRL-u... Doo siego Roku
  Koniec sporu o recepty? Jest wstępne porozumienie lekarzy z rządem.
 • powoli wraca stare...
  Zachowania wszystkich policji są zazwyczaj brutalne i ocierają się o bezprawie bardzo często.W tym przypadku pewnie zadziałał syndrom niemieckiej miłości do Polaków,którą mają wyssaną genetycznie.Sam poszkodowany walnie przyczynił się do skutków jakie odniósł.Jeżeli będzie to dla niego lekcja na przyszłość ,to była to lekcja nadzwyczaj bolesna.Oczywiście nic nie usprawiedliwia nadużycia siły i pomoc NE jest jak najbardziej potrzebna ,nie tylko ze względów humanitarnych.Dziwi obojętność rodaków.Powoli będą musieli przygotować się na więcej tego rodzaju niespodzianek.Taka postawa tylko rozochoci sprawców ,którzy już dziś czują się bezkarni.Ciekawe co na to nasi eurodeputowani.Konieczne jest wsparcie konsularne MSZ-u,ale Min. Zdradek ma inne spojrzenie na role Niemców w Unii.Kolejny przykład jak jesteśmy bezradni jako społeczeństwo.Jeżeli sami się nie potrafimy obronić nie ma co liczyć na organa rządowe do tego powołane.Wnuczek dziadka z Wermachtu -gwarantem wyższości rasy aryjskiej nad słowiańską.
  Krwawe euro. Berlin – polski robotnik bestialsko skatowany przez niemiecka policję !!!
 • Czy Polska posługuje się tą samą matematyką co Rosja?...
  Natrafiłem na ciekawe zdarzenie opisane przez Niezależna.pl
  http://niezalezna.pl/20386-krzywa-gaussa-krzywy-ryj
  Dr Maksym S. Pszenicznikow, 51-letni rosyjski fizyk pracujący na holenderskim uniwersytecie w Groeningen, opublikował wykres, z którego wynika że rozkład normalny prawdopodobieństwa, czyli krzywa Gaussa, obowiązuje wszędzie w znanym Wszechświecie, tylko nie w Rosji. To znaczy, krzywa Gaussa naturalnie obowiązuje w Rosji dalej, z tego samego powodu z jakiego obowiązuje tam grawitacja. Natomiast dr Pszenicznikow przeprowadził matematyczny dowód, że władcy Federacji Rosyjskiej są łgarzami, od ktorych im dalej, tym lepiej.
  Obsuwa polega rownież na tym, że wykresu nie da się podważyć również od strony danych, ponieważ dr Pszenicznikow użył oficjalnych danych, oficjalnie opublikowanych przez rosyjską PKW. W związku z tym jego wykres ma wagę dowodu, że Putin kłamie. W dodatku dowodu nie prawnego, tylko matematycznego, tak samo niepodważalnego jak to, że kąt prosty ma 90 stopni.
  Nota bene, jego tekst ma fantastyczny tytuł:

  "Hа территории РФ прямой угол равен 100,потому что самый прямой и честный в мире"

  "Na terytorium Federacji Rosyjskiej kąt prosty ma 100 stopni, bo jest najprostszy i najuczciwszy na świecie"

  Wniosek końcowy podany w tekście Kaganowa jest równie prosty i zwięzły, więc go po prostu przetłumaczę i przytoczę, zamiast silić się na własny:

  " ...dla tych, którzy znają trochę matematyki, ten wykres, oparty na danych z oficjalnych stron Państwowej Komisji Wyborczej, jest wymowniejszy od wszelkich filmików. Bo matematyka to jest coś takiego, że zmienić rozkład normalny Gaussa to tak, jak ogłosić, że kąt prosty ma 100 stopni, a woda na mocy dekretu wrze w temperaturze 60 stopni."
  A co to wszystko ma wspólnego z Polską?
  zapraszam do źródła -nie chcę zajmować miejsca.
  RĘKA RĘKĘ MYJE - PRAWO NARUSZONE, WYBORY WAŻNE
 • Nie wierzę w skruchę sowieckiego generała...
  Cóż można jeszcze dodać do sprawy Jaruzelskiego?
  Po tragedii smoleńskiej demonstracyjnie wziął udział w paradzie moskiewskiej,nigdy nie zwrócił orderu Lenina,choć tak chętnie posługuje się honorem oficerskim.Nie starczyło mu odwagi stawiać się w procesach dotyczących wydarzeń na Wybrzeżu.Wątpliwa to i wybiorcza odwaga oficera wojska,ale nie zapominajmy, ze był oficerem Ludowego Wojska Polskiego,wasala Armii Czerwonej.
  Żaden stan zdrowia nie usprawiedliwia oceny tej postaci w kontekście jego zasług dla sowieckiego imperium.Kolejne książki i artykuły popełniane jego lub inną usłużną ręką ,nie pozwalają na najmniejsza wątpliwość, po której stronie stoi.Na koniec przypominam hasło jakie pojawiło się w pierwszych tygodniach stanu wojennego w przejściu podziemnym pod Rondem w Warszawie:
  Wojtek-historia Ci może wybaczy
  u Nas masz prze..bane - NARÓD.
  Przy tym pozostańmy,pamiętając ofiary stanu wojennego i wszystkich jego sprawców.Zbrodnia stanu Wojennego wpisuje się w zbrodnie komunistyczne,dla których nie ma i nie będzie przebaczenia czy zapomnienia,choćby obecni decydenci bardzo tego pragnęli. PAMIĘTAJMY!Pamięć i prawda jest potężną silą!
  Moje Przepraszam dla generała Jaruzelskiego
 • dziekujemy...
  odszedłeś (as),ale został bardzo mądry tekst.Tylko tekst ,ale jakże mądre przesłanie.Czy można opisać życie ,czy można opisać śmierć?Czy życie jest wymierne,czy śmierć jest wymierna?Ty już wiesz...my jeszcze spekulujemy...
  24 METRY NASZEGO ŻYCIA
 • @rebeliantka
  wszelkiej maści podejrzanych,mniej lub bardziej osobników odwiedzających i komentujących co niemiara.Jedni oportuniści, co to zawsze w poprzek ,zawodowi mieszacze i oddelegowani na "służbie".Skład odzwierciedla przekrój społeczny.W czasach pierwszej Solidarności tez tak mieliśmy.Im bardziej jesteś groźna dla systemu tym musisz liczyć się z większą brutalnością i metodami daleko wykraczającymi poza normalną wyobraźnię.Nie traćmy kochani czasu i sil na zaczepki i mierne uwagi.Oni inaczej nie mogą ,bo brak im argumentowi, liczą na ciemnotę czytających.Po części maja racje:dajemy łatwo wpuszczać się w maliny i sedno sprawy ucieka.Róbmy wiec swoje.Jak Nas wściekle atakują to znaczy ,ze mamy racje.Cel jest inny niż tłumaczenie każdemu idiocie ,ze nie jesteśmy wielbłądem.Kto ich mógł nauczyć kultury politycznej i umiejętności dyskusji,skoro system na zamordyzmie polega.
  Kim jest bloger Vars, czyli zagadka może wyjaśniona
 • stokrotka pewna....
  Monisia Olejnik znana tez pod pseudonimem Stokrotka,nie chodzi o pseudonim artystyczny tylko operacyjny, przodującą jak zawsze w wyszkoleniu ideologicznym,sumiennie wykonuje zlecone jej zadania za co otrzymuje należną zapłatę.Tak jak każda ekskluzywna pr...ezenterka.Jest dobra w tym co robi i dlatego cieszy się takim wzięciem.A ten co ogląda niech nie narzeka-ma co chciał,co wybrał i za co płaci.Niekoniecznie pr...ezenterka musi być ładna i inteligentna.Ważne by spełniała społeczne potrzeby.Tak to już w tej naszej przyrodzie się poukładało.
  Rok prawdy o III RP
 • bieg ku przepasci....
  stado zdezorientowanych owieczek pod przywództwem starego tryka-Michnika podąża w kierunku przewidywanym dla owieczek czyli tradycyjnie-w przepaść i do rzeźni.Spadając może jeszcze zdążą pomyśleć,czy ja spadam czy się wznoszę.To będzie ta jedyna chwila racjonalnego myślenia.Sama redakcja GW czy TVN-u z zawartością ,tez niestety stanowi wypełnienie tego stadka.A baca poza granicami kraju zaciera ręce i od czasu do czasu wyśle SMS-a:dobrze juhasie Adamie działacie,nawet dożynać nie trzeba.Sami się pozabijają.A propos wdowy.Nie pierwszy i nie ostatni przypadek wykorzystywania biednej wdowy pogrążonej w tęsknocie za czymś co miała,a raczej wydawało się ,ze miała.Ciężki los wdowy,której nawet przybłęda pies nie chce polizać,jak trzeba obszczeka,a jak przyjdzie ochota to i obsika.Biedna i nadal naiwna.
  „Obywatelka wdowa”
 • @Autor
  Jak to tak delikatnie,ze nie kłamie tylko mówi nie cala prawdę.Ja twierdzę,że łże sobaka czerwona...
  Brawo za konsekwencje w poszukiwaniu prawie prawdy.Jaka ona jest,wiemy doskonale.Gdy zdecydujemy się mówić ją całą,taką jaką jest -uczynimy ogromny krok naprzód.W przeciwnym razie nigdy nie przekroczymy granicy wolności.Wolność jest poza kręgiem kłamstwa.My jako Naród tkwimy w tym zaklętym kręgu od stuleci... Ciekawe czy Nasi dzielni dociekliwi dziennikarze dotrą do tych faktów.Myślę,ze Siły Wyższe muszą zdecydować,
  choć coraz więcej faktow wskazuje,ze wiatr przemian,a raczej przetasowan,wiosennie dmuchać poczyna. ..."Właśnie okazało się, że przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski wysunął się na drugie miejsce – po prezydencie Komorowskim, a przed premiera Tuska pod względem zaufania, jakim naród obdarza swoich Umiłowanych Przywódców. Zarówno ten komunikat, jak i coraz bardziej bezceremonialny dla rządu ton mediów skłonił premiera Tuska do stwierdzenia, że „ktoś przestawił wajchę”. Najwyraźniej już nawet on uświadomił sobie, że najbardziej wpływowa część rządzącego Polską dyrektoriatu tajnych służb postanowiła stopniowo odejmować Platformie Obywatelskiej atuty, w jakie uzbroiła ją w roku 2005, kiedy SLD po zamęcie spowodowanym aferą Rywina nie nadawał się do użytku. Dzisiaj oczywiście sytuacja jest zupełnie inna; SLD pomyślnie odbył kwarantannę, czego najlepszym dowodem są spekulację związane z powrotem do polityki nawet Leszka Millera i Józefa Oleksego..."/za St.Michalkiewiczem-jego blog/
  Chcemy czy nie Siły Wyższe wracają do starej ,sprawdzonej miłości czyli SLD,a my wsiadamy w wehikuł czasu i przenosimy się w czasy wczesnego PRL-u z wszelkimi jego konsekwencjami,w oparciu o nowoczesną technologię,bo ma się rozumieć ze zdobyczy postępu korzystać trzeba...Czyli jeśli nie kibitka,to co?...
  Minister Bogdan Klich BYŁ w Katyniu
 • krok po kroku....
  @wawa
  Czy myślisz ,ze ktoś kto gdziekolwiek występował przeciw Rosji,ba ponoć walczył u boku talibów w słusznej sprawie podczas wojny w Afganistanie,mógłby spokojnie doczekać czasów,ze zostałby wysokiej rangi politykiem w naszej rzeczywistości,ze mógłby ot tak swobodnie być partnerem min spraw zagranicznych Rosji.Czy jest do pomyślenia by wziął sobie na asystenta byłego agenta KGB.Tajemnica Sikorskiego jest banalnie prosta.On znalazł się w Afganistanie z woli Kremla.Oni mu przygotowali życiorys i ułożyli ścieżkę kariery.Być może właśnie Turowski go prowadził kiedyś.Reszta już jest dalej dziecinnie prosta...
  Telefony
 • ruska zona...
  Na razie mgła nas otacza,rzeczywiście trudno ogarnąć wszystko i znaleźć właściwy kierunek poszukiwań jak i ścieżkę,która potrafi przeprowadzić Nas bezpiecznie przez to bagno.W tym miejscu całkowita racja autora-klasyczna maskirowka.A wiec automatycznie pytanie -po co?...
  Co sadzicie o hipotezie Krzysztofa Cierpisza w
  http://zamach.eu/
  Zmyłka czy możliwy trop?
  Poza ruską zonę
 • zero zdziwień...
  Nie dziwie się ,ze nawet nie ma jednego komentarza,mimo ,ze oglądało ten wpis 430 osób.Cóż, rzeczywistość nie pozostawia już nawet miejsca na zdziwienie,po co wiec komentować-niech tak pozostanie.I to będzie najlepszym komentarzem.Dzięki autorze za ten tekst.
  Niejaki pan Tomasz T.