Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ozimina2

 • @Kula Lis 62 22:18:54
  "Znany polityk" zwrócił uwagę na absurd, jakim jest decydowanie przez sąd o tym, czy jakaś grupa jest narodem, czy nie. Zresztą każdy, kto ma w głowie choć odrobinę rozsądku zwraca uwagę na tę "ciekawostkę".
  Wyobraźmy sobie sytuację, w której Sąd Najwyższy - kiedyś tam - "staje na wysokości zadania" i decyduje, że nie ma czegoś takiego, jak "naród polski", lecz jest tylko "naród europejski", a Polacy to jakaś grupa etniczna wchodząca w jego skład, razem z tą swoją "gwarą". Niemożliwe? Na pewno? A dlaczego?
  Oświadczenie w sprawie wyroku zakazującego działalności SONŚ
 • @
  Żarty żartami, z poważniejszych opinii polecam http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/nie-wpuszczajmy-ukrainy-do-ue
  ZEMSTA PREZESA KACZEK...(odc.17)
 • @prawi co wiec 19:50:23
  No ale ci, którzy wyrzucili w zasadzie JKM nie muszą oglądać, to apel do tych pozostałych, nieprawda-ż?
  Dziś jestem o 21:30 w PolsatNews
 • @korwinista 19:25:29
  Miarą człowieka jest liczba wrogów, poza tym autor dalece odbiega od wzorca koniunkturalisty. ;)
  JAK POKONAĆ SYSTEM
 • @Iza 18:33:28
  Rynek? Przecież to system z góry narzuconych reguł poza które nie można wyjść. Pamięta Pani sklepy państwowe w latach '80? Właśnie taką mamy "służbę zdrowia". Jak się komuś nie podobał wybór lub spędzanie połowy dnia w kolejce mógł pójść do "Peweksu". Teraz też niby można pójść do prywatnej kliniki lub "dać w łapę".
  Wie Pani co się stało? Zadziałała ta "niewidzialna ręka", wystarczyło dać ludziom wybór. Tu wystarczy to samo: pozwolić się odłączyć od chorego systemu. Lekarze nie będą mieć wyjścia.
  Lewatywa czyli eutanazja po polsku
 • @Marek Lipski 14:10:24
  Dlacego do mnie Pan kieruje te swoje wierutne bzdury? Zresztą, dane są tu: http://www.asbiro.pl/kontakt/ . Sam niech Pan sobie analizuje te strony, trochę techniki nie zaszkodzi. Co za koleś...
  Towarzysze milionerzy
 • @nana 10:52:00
  Nie uważam, że "cel uświęca środki". To wszystko w temacie naszej "dyskusji".
  Towarzysze milionerzy
 • @Fundacja LEX NOSTRA 09:45:18
  Nie jestem mlody, ani nie "nabieram się" na pana Cebulskiego, słabo go znam, a poza tym działa mi na nerwy. Bynajmniej nie przez działania biznesowe, które doceniam, ale przez powierzchowność, arogancję szczególnie. Zresztą podsunięty przeze mnie opis Pańskiej osoby trochę o tym świadczy. Ale to nie o mnie chyba?
  Znam świetnie ludzi, którzy w Asbiro wykładają, do swojej pozycji doszli ciężką pracą i niebywałymi umiejętnościami. Ich porównywanie do grandziarza Kulczyka jest po prostu idiotyczne. Kto uczciwy ma szansę w naszym państwie z takimi ludźmi konkurować?
  W artykule są fakty, ale nie tylko. W sumie przede wszystkim "nie tylko". Skąd Pan wie, że wolontariusze handlują narkotykami? Skoro Pan o tym wspomniał, proszę rozwinąć temat, jest na tyle istotny, że krótka wzmianka to za mało.
  Towarzysze milionerzy
 • Trzy piątki pod paszkwilem?
  Czy ktoś zadał sobie trud sprawdzenia, kto naprawdę i jak działa w Asbiro? Kim jest kadra, czego uczy i dlaczego?
  Czy ktoś sprawdził, czego dotyczy inwestycja w Zambii, kto jest jej inicjatorem i jakie kierowały nim idee? Dla ciekawych polecam odnośnik, którego powyżej zabrakło:

  http://www.jacekgniadek.com/

  I jeszcze za http://www.kamilcebulski.pl/garsc-angielskich-przepisow/ zeby motywy autora były jasne:

  "Podobny przykład z Polski. Niejaki Maciej Lisowski, brylujący w mediach adwokat z Fundacji Lex Nostra, prywatnie kawał chama przeciwko któremu prokuratura prowadzi śledztwo o oszustwa na kilkaset tysięcy złotych. Mieliśmy razem z nim zakładać spółkę akcyjną. Wpłaciliśmy pieniądze tytułem nabycia akcji, a potem grubas spółki nie zarejestrował, a jak przyszło do oddania pieniędzy to się okazało, że je zdefraudował. Zresztą nieważne. Ważne jest to, że Lisowski na sprawy sądowe się nie zjawia. Zostawia zwolnienie lekarskie i prosi o odroczenie. Po kolejnej sprawie znajomi poszli tego samego dnia do jego biura przedstawili się jako potencjalni klienci i bez problemu zastali go w swoim gabinecie pracującego jak w każdy inny dzień. Sędzia zobaczył zebrane niezbite dowody za oszustwo i … nic. Napisał do ZUS czy Lisowski brał pieniądze za te dni choroby czy tylko zwolnienie do sądu zaniósł. Jakby to miało jakieś znaczenie. Jak sprawa się rozwinie nie wiem, ale ubaw z kraju dziadów przedni."
  Towarzysze milionerzy
 • @Marek Lipski 12:43:19
  Komentarz jak zwykle bez sensu i zupełnie nie na temat. "Przywiązanie pracodawcy do pracownika" skutkuje znacznie większym ograniczaniem zatrudnienia niż ma to miejsce w przypadku swobodnych umów. Chciałby Pan np. nie móc zrezygnować z usług operatora telekomunikacyjnego bez wiarygodnego uzasadnienia? A z usług pracownika Pan nie może. Niby dlaczego? Święta krowa?
  Proszę zobaczyć, co się dzieje z gospodarką we Włoszech, gdzie zatrudnienie kogokolwiek to iście cyrograf.
  Jak trafnie ujął Bastiat: dobry ekonomista - w odróżnieniu od złego - widzi nie tylko bezpośrednie skutki określonych działań, ale także wtórne ich konsekwencje. Zastanawiał się Pan jaki jest koszt alternatywny takich chorych regulacji?
  Unia? Jeśli nam pasuje…
 • @Autor
  W jednym z poprzednich postów świetnie Pan ujął cechy ludzkie: "Jeśli w ogóle w jakimkolwiek stopniu można polegać na ludziach - to wyłącznie biorąc pod uwagę ich najgorsze cechy. Ludzie ZAWSZE będą chciwi, leniwi, złośliwi, skłonni do życia na cudzy koszt i nieuzasadnionego wywyższania się.". Dlaczego XIX wiek był złotym wiekiem ludzkości? Ano właśnie dlatego, że kapitalizm ogranicza możliwość obijania się, życia na cudzy koszt, a zaspokajanie chciwości wymaga uczciwej współpracy z innymi ludźmi, korzystnej dla każdej ze stron. 5 oczywiście.
  Cenzus
 • @SpiritoLibero 14:34:47
  Przedsiębiorcy zamiast produkować pożyczają pieniądze na swoje utrzymanie. Dobre.
  Apolitycznie - dlaczego mamy kryzys w Europie?
 • @Jan Szczepanik 12:52:56
  Nie ma Pan racji.
  Zrównoważony rozwój Szczęścia Narodowego Brutto.
 • Może któryś z czytelników wie, bo autor to osobowość autystyczna...
  "Wtedy naturalna wydaje się decyzja przedsiębiorców: ponieważ towary importowane są tańsze od krajowych, to należy zlikwidować własną produkcję i kupować je za granicą." - pytanie: za co?
  Apolitycznie - dlaczego mamy kryzys w Europie?
 • @gallux 10:48:42
  Brakuje tylko, by pojawił się jakiś "spryciarz", który zainwestuje w "innowacyjność" i wykorzystując niskie wymagania naszych "afrykańskich niewolników" wymiecie konkurencję w pył.
  UWAGA NA PORTFELE!
 • @vortex 11:05:21
  To, że Kaczyński ma rację nie wzbudza niczyich wątpliwości. Sam Korwin to przyznał zresztą na filmiku, którego nie widziałeś.
  WCz. Jarosław Kaczyński nazwał mnie dywersantem - moja video-odpowiedź
 • @interesariusz z PL 11:51:57
  Tylko Ty płacisz podatki? Nie rozśmieszaj nas.
  Fiskus chce rozpocząć wielkie polowanie na podatników
 • @Andrzej Madej 20:04:38
  Czyli nie ma rady, trzeba drogo i przede wszystkim "siłą"? Proszę się bardziej wysilić próbując kogoś przekonać, nadęty bełkot to za mało.
  Z przymusu do szkoły
 • @interesariusz z PL 23:34:48
  Oooo. Nawet rozsądny komentarz. Co takiego Waści się stało???
  Szokujący raport na temat fotoradarów. Nie zwiększają bezpieczeństwa
 • Nasz "biznes" z UE świetnie podsumował na swym blogu Kamil Cebulski
  Można przeczytać tutaj: http://www.kamilcebulski.pl/polska-afryka-europy/

  Ilu Polaków będzie żyło poniżej 1 dolara dziennie za parę lat?
  Absurdalny system unijnych dopłat