Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze A.Novak

 • @circ
  Szanowna Pani,
  Zgoda. Potrzeba innej narracji. Niestety od razu do Ruchu Narodowego przyklejają się rozmaite "anioły stróże" pod pretekstem że "Ojczyzna wzywa". Ten z martwą ryjówką pod nosem, że zacytuję Coryllusa to szkodnik. Łazi po studiach polskojęzycznych stacji propagandowych i toczy jakieś dziwne dyskusje, uwiarygadniając tylko swoich rozmówców typu Szczuka czy inny lewak.
  Boh trojcu ljubit
 • Porozumienie ponad podziałami
  W Polsce panuje porozumienie ponad podziałami w sprawie bronienia czerni by nie zrobiła sobie krzywdy. Co powiedział wczoraj L.Dorn - min.SW w rządzie PiS , na temat dostępu do broni w PL?:

  "Jesteśmy niegotowi kulturowo, politycznie, prawnie, społecznie, wszystko no. Jestem przeciwnikiem (powszechnego dostępu do broni), jest dobrze tak jak jest i po co to zmieniać."
  Broń dla każdego
 • @circ 18:32:32
  Zgadzam się, pytanie tylko jak i kto nas zmobilizuje. Z grubsza wiemy wokół czego - modlitwy i szkoły filozoficznej o.Krąpca, brakuje jednak liderów.

  Ksiądz prof. T.Guz jako wzór do naśladowania wskazuje ekonomię Niemiec po 2WŚ, czyli chyba społeczną gospodarkę rynkową. Trudno mi się z tym zgodzić. Szukając "systemu" który nie rabowałby narodu, mój ubogi umysł nie potrafi znaleźć innego rozwiązania od libertariańskiej utopii, skutecznie ośmieszanej przez JKM . Jest w niej kilka ciekawych pomysłów na życie. Przykładowo, to co Pani bardzo celnie pisze o dostępie do broni, poza Panią głosi chyba tylko właśnie szkodnik i nieudacznik JKM. Jednak jako całość, utopia libertariańska jest nie do pogodzenia z filozofią realistyczną.
  Czyli pewnie w poszukiwaniu odpowiedniej (sprawiedliwej, najmniej rabunkowej) ekonomii należałoby się cofnąć do czasów średnich.
  Do Wojska Polskiego. Róbcie zamach stanu. Naród Was poprze.
 • @circ
  Po ostatniej noweli "ustawy o broni i amunicji z 2010r." o dostęp do broni jest troszeczkę łatwiej. Nie mówię, że jest b. łatwo, ale uznaniowość decyzji policji przy wydawaniu pozwolenia na palną broń sportową (pojęcie której jest bardzo szerokie) zmniejszyła się.
  Nadal b. dużo ludzi ekscytuje się paintballem czy innymi zabawami z imitacjami broni palnej. Jednak gdy rozmowa schodzi na prawdziwą broń palną, szybko wychodzą efekty tak pacyfistycznej jak i pisowskiej indoktrynacji.
  Do Wojska Polskiego. Róbcie zamach stanu. Naród Was poprze.