Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze dratewka

 • @koniecPOLSKI 18:22:53
  Albo brak ci wiedzy albo kopiujesz coś i nawet nie zastanawiasz się nad treścią.
  Zapalenie (wybuchu) paliwa zmieszanego z powetrzem to eksplozja i wywoływana jest fala nadciśnienia. To że ładunki termobaryczne na wikipedii nazwano próżniowymi, nie oznacza że rażą próżnią.
  Lepszym przykładem działania termobarycznych ładunków jest metoda zwalczania szczurów kanałowych podczas powstania warszawskiego.
  Czy ładunek punktowy może zniszczyć konstrukcję TU-154?
 • @space 12:57:50
  Nie żeby był bogiem, jest jedynie synem bożym.
  A słowo ciałem się stało, czyli jak nauka potwierdza istnienie Boga.
 • @Ewidentny Oszust 12:27:48
  Czemu od razu plugawych?
  Przecież nie wszyscy kochają Bogów, a tym bardziej Jezusa.
  Te badania po prostu przypomniały mi o paru osobach, do których mogło by się odnosić to odkrycie, o ile nie jest to odkrycie tego typu co zimna fuzja.
  Chodzi mi o Daniela Dunglasa Home'a i Nine Kaugine. Skoro ta dwójka potrafiła cuda robić, to ci ludzie rodżacy się w różnych epokach historycznych posiadała nadprzyrodzone moce....
  To Czemu Jezusa nauki wyznawać a nie tego co mówił Home albo Kaugina?
  Chrześcijanie uznali Jezusa za syna bożego dopiero na soboże nicejskim w 325r.
  A słowo ciałem się stało, czyli jak nauka potwierdza istnienie Boga.
 • Boże, widzisz a nie grzmisz....
  o i le nie mogę nic zarzucić tym badaniom, bo nie zapoznałem się z nimi.... To jednak Autorowi już sporo mogę wytknąć.

  Jakim Prawem powołując się na naukę doprodukowywujesz sobie swoją teorię do faktów wynikających z badań, i uznajesz ją za prawdziwą?

  Więc idąc twoją metodologią mogę załorzyć, że BOGA nie ma a to człowiek jest Bogiem gdyż posiada możliwości kontrolowania materii i energii dające mu możliwość stworzenia.
  Jezus nie był synem bożym, tylko tak jak wiekszość cudotwórców po prostu posiadał potencjał i umiał go okiełznać w celu szeżenia szeroko pojętego dobra...

  stosuję taką samą argumętację jak ty, ale z zupełnie odwrotnym założeniem.
  Spróbuj obalić moją teorię.
  A słowo ciałem się stało, czyli jak nauka potwierdza istnienie Boga.
 • Wszystko jasne...
  Tylko czy można by to w trochę bardziej przejrzysty sposób ująć zło Masonerii?
  Wtrącenie z apokalipsy poprawia wydźwięk całości tylko czy wtedy, za czasów Jana, masoni wogóle istnieli?
  Jedyne co widzę wynikające z tekstu to, stwierdzenie że Masoni są źli bo stanowią konkurencję dla kościła w walce o władzę.
  Zatrute źródło MASONERIA (1) Geneza masonerii
 • @Eugeniusz Sendecki 20:00:24
  Żaden z bogów cię nie ochroni jeśli sam nie jesteś w stanie o swoje bezpieczeństwo zadbać.
  Co da, jakie wymierne korzyści można uzyskać ogłaszając jezusa władcą w Polsce? Jakoś nie wydaje mi się żeby po takim koronowaniu zstąpił z obłoków i zaczął prowadzić Polskę ku świetlanej przyszłości.
  A sam akt koronacji podejrzewam będzie równie skuteczny w walce z masonami, żydami i cyklistami, jak wezwania ONZ do zaprzestania przemocy w syrii.
  Ksiądz Tadeusz Kiersztyn nie żyje. Ten polski ksiądz, który służył Królowi Polski.
 • @autor
  Wsadziłeś kij w mrowisko, szkoda tylko że kij był rozsądny i nagle się okazuje jak bardzo tendencyjne postrzeganie świata wyłazi u komentujących.
  Nie było zamachu na L. Kaczyńskiego
 • @autor
  Zamiast cierpieć po szkodzie i umierać na barykadach albo rzucać się na bagnety, lepiej by było zacząć uprawiać Patriotyzm epoki pozytywizmu zamiast romantyzmu.
  Patrioci powinni wiedzieć, że "Wielkiej Polski" nie można wywalczyć, ją trzeba w pocie i trudzie zbudować.
  Po co nam historia?
 • @OKUTY 06:47:05
  Chyba najbliżej będzie 11 DKPanc albo 17 BZmech.
  Ale nie o to chodzi. Mi chodzi o jedną kwestię, mianowicie model patriotyzmu.
  Zaglądam czasem na NE i widzę że prawie wszędzie propagowany jest mocno ideał romantycznego patriotyzmu, choćby http://owsinski.nowyekran.pl/post/67834,po-co-nam-historia
  Tylko, że nikt nie zwraca uwagi na kontekst historyczny wykorzystania tego modelu. Dobry jest na czasy wojenne i niespokojne.
  A dziwi mnie odrzucenie modelu Pozytywistycznego.
  Nie można zapominać o dawnej świetności, ale dziś nie trzeba się rzucać na bagnety, czy organizować powstań narodowowyzwoleńczych. Dziś trzeba pracować, wspierać rodzime przedsięwzięcia i nastawić się mocno na współpracę sąsiadami.
  Romantyzm nam dał powstania narodowe oraz grono bohaterów którzy w nich ginęli śmiercią chwalebną. Dziś na Węgrzech dzieci takiego romantyzmu odkopują ideały Nacjonalistyczne lat 30 ubiegłego wieku.
  A z drugiej strony tacy Żydzi. Oni nie robili powstań, nie walczyli do ostatniego i udało im się podnieść Izrael z prochów niebytu po ponad 1500 latach.
  W szkole uczą nas ciągle że wybitni Polacy to głównie umierali na polach bitewnych, zupełnie pomijając wielu dzięki którym świat się rozwijał.
  Zdzisław Starostecki, Ernest Malinowski, Kazimierz Siemienowicz, Ignacy Łukasiewicz Jacek Karpiński, Maksymilian Faktorowicz (Max Factor), Mieczysław Bekker. Tych polaków oraz ich dokonania się pomija, a szkoda. Mogą stanowić równie dobry wzór do naśladowania dla młodzieży co Żółkiewski i Wiśniowiecki.
  Husaria: Polska Duma — The Winged Hussars; Polish Pride
 • @Andy-aandy
  Wystarczy wspomnieć takie bitwy jak Walmozja, Batoh, Cecora, Filipów, Górzno, Kliszów, Żółte Wody, Piławce czy też Gniew. I się okazuję, że wcale nie była to cudotwórcza formacja, lecz wymagająca pod względem dowodzenia i warunków polowych ciężka jazda przełamująca. Siała postrach na wszystkich polach bitew w swoich czasach co doprowadziło do dramatycznych prób kopiowania jej przez inne kraje. A w efekcie padła ofiarą skostnienia i swojej silnej spacjalizacji, czego wybitnie dowiedli Szwedzi pod Gniewem.
  Podobna sytuacja z liczeniem strat wśród husarzy była, liczono zgony tylko towarzysz, pomijając pocztowych którzy często byli wyceniani na mniej niż koń na którym siedzieli, więc przy liczeniu strat często ich pomijano.
  Nie żebym był malkontentem, ale lubię po prostu oglądać medale po obu stronach zamiast idealizować.
  Swoją drogą czekam kiedy w końcu przestaną ludzie uprawiać bezsensowną martyrologię i ciągłe wpatrywanie się w przeszłość, i zaczną patrzeć i pracować nad przyszłością. Aby kolejne pokolenie nie były skazane na ten sam los i ciągle powtarzanie "kiedyś to byliśmy pany, nie to co teraz"
  Husaria: Polska Duma — The Winged Hussars; Polish Pride
 • Teraz albo nigdy.
  Popieram w całej rozciągłości, idee porzucenia starych elektrowni węglowych.
  Jeśli nie zacznie, się czegoś robić w kwestii krajowej energetyki, to za 5 lat czekają nas zaciemnienia albo import prądu.
  Porzucać aktualne elektrownie węglowe było by nieekonomiczne gdyby miały przed sobą jeszcze ze 20 lat, ale skoro zostało im już niewiele czasu to zamiast inwestować w ich rewitalizacje to wydać te pieniądze na nowe obiekty. Znacznie czystsze i ekonomiczniejsze będą.
  Jedyne co budzi moje zastrzeżenia to ilość miejsc pracy wytworzona. W końcu pomijając zatrudnienie w nowych elektrowniach, to przecież z zamykanych będą ludzie zwalniani, wiec nie aż tak dużo miejsc pracy się wytworzy w sektorze energetycznym.
  Możliwości rozwoju polskiej energetyki
 • To by pasowało.
  Korporacje i psychopaci tworzą symbiozę.
  Znajdowanie się na stanowisku kierowniczym wymusza niejako wytworzenie nieludzkich odruchów, a psychopata zazwyczaj jest w standardzie wyposażony w taki pakiet.
  Pewnie dlatego jest mniej więcej tyle samo psychopatów na stanowiskach kierowniczych co i w więzieniach.
  Na szczęście jest jeszcze kilka rodzajów psychopatów, które da się na kilka stopni zaawansowania podzielić.
  Władza przyciąga psychopatów?
 • @ezaw 18:05:42
  Tyle że czasem są nie spójne, albo nie logiczne w szerszym kontekście.
  Zakładają nieomylność instytucji, skazując wszystkich mających wątpliwości na ostracyzm, brak odpowiedzi w najlepszym wypadku.
  Bo co właściwie jest fundamentem wiary? Np. Katolików? Biblia, dogmaty, dzieła doktorów kościoła?
  Po co są dogmaty?
 • @Faber 16:37:18
  Moja gorąca prośba.
  Można coś więcej dowiedzieć się, na temat twojego odkrycia z dziedziny termodynamiki/mechaniki?
  Jestem wielkim fanem tego typu odkryć.
  Po co są dogmaty?
 • @autor
  Dogmaty powstały z potrzeby zamknięcia ust pytającym.
  Jak nie potrafili udzielić odpowiedzi, a w tekstach uznanych za święte nie było odpowiedzi to powstawał dogmat, a skoro jest dogmat to podważanie go było herezją.
  Większość metod tradycji i przekazu Kościoła to jedynie zaadoptowane tradycje poprzednich kultów.
  Po co są dogmaty?
 • @autor
  Młodzież Ambitną?
  Po to są właśnie takie targi. Lubisz tokarki i inne cuda techniki to idziesz to technikum i albo na rynek pracy albo ambitnie na studia.
  Jak się wahasz to do Ogólniaka, i później masz wybór, zawodówka pomaturalna albo studia, też wedle ambicji.
  Nie chodzi o brak niższego szczebla pracowników tylko o pracowników branży technicznej i usługowej. A uwierz mi, jest różnica między człowiekiem do łopaty, a operatorem obrabiarki CNC.
  Nie wiem na jakim etapie edukacji jesteś ale powiem Ci że bycie tłumaczem albo rzecznikiem prasowym to wcale nie jest elitarna robota, a za to spora konkurencja.
  Czego nauczyłem się dziś w szkole - cz.2
 • Ludzie...
  Obruszacie się z powodu zupełnie normalnej działalności wywiadu Izraela. Bo chyba przecież w jakimś celu go powołano?
  Działa świetnie i zapewnia bardzo skuteczne przedłużenie ramienia polityki Izraela. Taka histeria z powodu "bo ktoś odwala kawał dobrej roboty" jest dla mnie mało zrozumiała.
  Jeśli choćby połowa z przypisywanych im sukcesów była prawdziwa, to powinniście w ich działania jak w laurkę się patrzeć! Znajdźcie mi drugi taki naród któremu udało się przywrócić swoją ojczyznę do życia.
  Zamiast na nich psioczyć to powinniście z nich czerpać natchnienie, bo nie znam bardziej zdeterminowanego kraju który by odniósł podobne sukcesy na arenie międzynarodowej.
  Petelicki, Lepper i ich słabość do kobiet Mossadu.
 • @polipid 01:22:04
  Jak głosować to tylko na kogoś nowego Przede wszystkim nie na ludzi z okrągłego stołu czy też porozumienia centrum... Oni są wszyscy po jednych pieniądzach, układu z magdalenki.
  Do Wojska Polskiego. Róbcie zamach stanu. Naród Was poprze.
 • @Kula Lis 62 07:57:53
  Nie ma czegoś takiego jak Gospodarka europejska, bo nie ma zjednoczonej europy.
  Idea zjednoczonej Europy była jedyną sensowną w tamtych czasach. Niestety 3 kraje postanowiły wykorzystać to do powrotu swoich marzeń o hegemonii w europie, stąd taka patologia dziś wyłazi z dzisiejszej konstrukcji UE.
  Gausgang
 • @autor.... Co z tym AWACS'em?
  Ściągnięto AWACS do Polski na EŁRO, co w tym dziwnego?
  Wlaściwie, w zasadzie to nic. Samoloty te pełnią rolę mobilnych centrów rozpoznania radiolokacyjnego.
  Niestety chyba zapomniałeś, że poza szpiegostwem, spełniają też ważną rolę zabezpieczenia radiolokacyjnego oraz mobilnych HUB-ów komunikacyjnych dla służb z którymi współpracują, bardzo mobilnych.
  Weź pod uwagę jak wielki teren obejmuje turniej EURO2012, oraz że Ukraina nie jest w NATO więc komunikacja między centrami kryzysowymi na Ukrainie i w Polsce nie jest idealna. Aby poprawić możliwość komunikacji i wczesnego dotarcia i rozpoznania miejsc kryzysowych na tak dużym terenie AWACS jest rozwiązaniem idealnym.
  Dlatego wizyta tych systemów podczas tak dużej imprezy masowej powinna dziwić równie mocno co powoływanie tymczasowych centrów zarządzania kryzysowego w miastach organizujących mecze.

  I nie trzeba być ekspertem wojskowości żeby się w tym połapać.... ale jak ktoś doszukuje się spisków, to wszystko wydaje się podejrzane.
  NATO strzeże bezpieczeństwa powietrznego Rzeczpospolitej?