Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze LeAN

 • :-)
  Precz z komuną
  Przemówienie Mariana Kowalskiego
 • Wolność słowa
  panie Bogumił Jeznach. Czemu pan komentarze usuwasz?
  Rosjanom bądźmy wdzięczni
 • Szkoda tylko
  że nasza rząd tego nie rozumie i zaczął się tłumaczyć. Jakim prawem się pytam? I komu? Szwabstwo nie ma najmniejszego pojęcia o demokracji. Polacy mając swe państwo ją mieli. Nasz król nie był tyranem, lecz wybranym przez wolnych primus inter pares... Niemiec nie zrozumie
  Polska choroba zagraża Europie.
 • @Casey 22:55:27
  Wot mołodcy! Jak na nas napadli razem z Hitlerem w 1939 r. i mimo rozkazu Rydza Polacy stawiali opór, to nas mordowali i wywozili. Było nie walczyć, tylko by wywozili... No bo trzeba było zlikwidować ziemian, kler, inteligencję, osadników wojskowych i leśniczych, "kułaków" itd....
  Rosjanom bądźmy wdzięczni
 • @Zbójnicki pies 20:15:00
  Tak jest. Żeby komuś coś dać, najpierw to trzeba mieć. Jak sowiecki żołnierz miał komukolwiek przynieść wolność, jeżeli sam był niewolnikiem? Wraz z liniowymi oddziałami wkraczały odpowiednie służby i urządzały nam "wolność"
  Rosjanom bądźmy wdzięczni
 • @Kula Lis 65 17:35:31
  "3. Rosja ma swoje interesy na Ukrainie, większe niż my, ponadto Ukraina od ponad 250 lat wchodziła w skład Rosji, a wcześniej, gdy była częścią Wielkiego Księstwa Litewskiego (bo nigdy częścią koronnej Rzeczypospolitej),"
  Bzdury Waść piszesz. Ukraina w skład Korony weszła w 1569 r. (Unia Lubelska).
  My Komisarze...
 • Więc odpowiedź
  jest prosta. Jest to kolejny sposób pompowania publicznych pieniędzy do prywatnych kieszeni. Gdyby zamienić wycenami in vitro i naprotechnologię to tzw rząd forsowałby tę ostatnią metodę
  O in vitro: Dlaczego rząd nie wdraża skuteczniejszych metod?
 • Może i ta tzw. ewangelia Barnaby jest autentyczna...
  Czyli napisana we właściwym czasie i na właściwym materiale. Moje zeszyty, w których próbowałem różnej twórczości, jeżeli by się odnalazły też okażą się autentyczne. A czy treść w nich będzie prawdziwa?
  ---Jezus --SZOK
 • Proszę o konkrety
  mój e-mail nizle@poczta.onet.pl
  Sejmik Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych
 • OK
  Może wpadnę. Lecz gdzie, a kiedy? A jak rozumiem 19.04
  Sejmik Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych
 • Autor
  Proponuję zbanować paru osobników za pyskówki mające na celu odciągnąć od tematu - partyzant, zbójnicki pies. Przez nich "śmierdzi" tu onetem
  List Polaków do narodów Federacji Rosyjskiej.
 • @partyzant 18:55:48
  A co na temat przytoczonego listu powiesz?
  List Polaków do narodów Federacji Rosyjskiej.
 • @partyzant 18:38:10
  A może choć raz na temat napiszesz?
  List Polaków do narodów Federacji Rosyjskiej.
 • Czy ktoś
  wie, kto jest autorem tego listu? Kim są ci "polscy patrioci, kontrrewolucjoniści i antykomuniści". Inna sprawa, że Rosja naszym wrogiem nie jest. Historia nasza czytana, nie tylko jednostronnie, pokazuje, że gdybyśmy w trakcie Sejmu Wielkiego postawili na Rosję, to Rzeczpospolita przetrwałaby w granicach po I rozbiorze. Dołączając się do wojny z Turcją, mogliśmy odbudować i przeszkolić armię, która działając wspólnie z rosyjską miałaby szansę na zdobycie doświadczeń bojowych. Korpus z wojny tureckiej stałby się zalążkiem odrodzonej armii Rzeczypospolitej, która mogłaby samodzielnie odebrać ziemie z pierwszego rozbioru Prusom, a następnie Austrii.
  List Polaków do narodów Federacji Rosyjskiej.
 • @Jaromir 21:27:11
  Może i coś jest powszechnie uważane... Tylko ile tego uważania zrobiła propaganda? Czy skompletowanie listy pasażerów przyczyniło się do katastrofy? Czy z udostępnionych zapisów czarnych skrzynek wynika, że dowodził samolotem pasażer? Czy mataczenie przy wyjaśnieniu przyczyn, a w zasadzie brak rzetelnego wyjaśnienia katastrofy, wpływa, czy nie wpływa na powstawanie alternatywnych scenariuszy? Podstawa to uderzenie w brzozę, utrata części skrzydła, co spowodowało obrót samolotu i jego upadek. Tylko tu jest mały problem. Samolot uderzył w brzozę na wysokości ok. 5 m od ziemi:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Brzoza_smole%C5%84ska
  No to jak on się obrócił, skoro rozpiętość TU 154 M to 37,55 m?:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Tu-154
  Musiałby skrzydłem przeorać ziemię i w tym miejscu spaść. Kolejna rzecz, to dlaczego, jeżeli spadł na ziemię, nie było leju po uderzeniu? A czy wtedy rozpadłby się na tysiące kawałków w promieniu kilkuset metrów?
  Do tego działanie po katastrofie - wkręcanie żarówek, wycinka drzew.
  Jeszcze niszczenie wraku, gdy przy badaniach katastrof zbiera się najmniejszy nawet odłamek, układa się wrak i na nim się bada przyczyny katastrofy. Nie wiem, czy to był zamach, czy katastrofa. Lecz to całe mataczenie skłania mnie raczej do poglądu, że przestępcy zacierają ślady...
  Znany jest motyw zamachu w Smoleńsku
 • Kpina
  to nie tylko ta sławetna szpica, ale kpiną z nas Polaków jest opieranie bezpieczeństwa na obcych. Sojusznicy mogą (aczkolwiek mile widziani) powinni być we wszelkich planach obronnych uwzględniani jako uzupełnienie. Obronić powinniśmy się sami. A potencjał, by tak było wciąż posiadamy. Polacy są narodem lwów. Niestety, na czele wciąż barany...
  Szpica NATO to kpina!
 • @ninanonimowa 21:15:27
  W czasie wojny, też dzięki polskim rolnikom (mimo przymusowych kontyngentów) Polacy mieli co jeść.
  Odzyskujemy Kraj – (1) Prawo od nowa
 • @ninanonimowa 20:37:40
  Masz rację. System bankowy jest patologiczny. A rolnictwo to podstawa. Warunkiem przeżycia narodu jest samowystarczalność żywnościowa. Można mieć ogromne zasoby ropy, czy gazu - wystarczą jakieś sankcje, nie sprzedamy - i tego nie zjemy. Nie mogąc powyższych kupić - jakoś przeżyjemy. A spróbujmy przeżyć bez żywności...
  Odzyskujemy Kraj – (1) Prawo od nowa
 • Napisać od nowa...
  Myślę, że znaczącą większość ustaw należałoby uchylić. Zacząć od napisania porządnej konstytucji, która stałaby się podstawą do pisania nowych ustaw. Reszta precz. Przykład jak to dziś robią. Pan Gowin zabrał się za tzw deregulację zawodów. Jedna ustawa - 50 zawodów uwolnili. Druga ustawa -ileś tam uwolnili itd. A czy nie można napisać jedną ustawę, w której wymienia się profesje w których trzeba spełnić jakieś wymogi - np 25. Reszta nie potrzebuje koncesji, pozwoleń itp. A na końcu wykaz ustaw uchylonych.
  Odnośnie podatków. Należy zlikwidować PiT, Cit. Zostawić VAT w wysokości 15% (jedna stawka). Obrót faktur poprzez urząd skarbowy - firma A wystawia fakturę dla firmy B. Przesyła ją do US. US ściąga należność z firmy B, potrąca podatek, przesyła do firmy A. Przekręty i wyłudzenia znikną.
  Dalej likwidacja powiatów i województw samorządowych. Ograniczenie roli państwa do:
  1. Obrona terytorium państwa (armia)
  2. Ochrona obywateli przed zagrożeniami wewnętrznym (policja centralna
  3. Rozstrzyganie sporów pomiędzy podmiotami i osądzanie sprawców przestępstw (sądownictwo)
  4. Reprezentowanie wspólnoty narodowej wobec innych wspólnot (MSZ)
  5. Ministerstwo Skarbu, które powyższe sfinansuje.
  Odzyskujemy Kraj – (1) Prawo od nowa
 • @AlexSailor 09:48:26
  Dla uściślenia. 12 letni okres służby nie dotyczy korpusu szeregowych lecz żołnierzy kontraktowych, którymi mogą również być oficerowie lub podoficerowie. Jednak ci ostatni mogą przejść do służby stałej i mogą dosłużyć się emerytury. Szeregowi mogą wyłącznie służyć jako żołnierze kontraktowi. 12 lat to nie jest okres wyłącznie służby wojskowej lecz wlicza się również do niego okresy służby w innych służbach mundurowych (np w straży więziennej lub policji). Teoretycznie, szeregowy po 5 latach służby może ubiegać się o skierowanie do szkoły podoficerskiej, warunek to zagwarantowanie etatu, na który mógłby zostać wyznaczony po ukończeniu szkoły. Oczywiście musi spełnić również inne warunki jak choćby wymóg posiadania wykształcenia średniego.
  Na wszelkie postulaty zmiany tych 12 lat, beton z MON twierdzi, że nie zmienią, bo chcą mieć młodych szeregowych. Jawna to bzdura, bo niejednokrotnie do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych trafiają osoby po 40-tym roku życia, gdy 32 latek zostanie zwolniony, bo mu się 12 lat służby skończyło. Gdyby w zależności od korpusu dać limit wieku, a nie długości służby to gadanie o "młodości" szeregowych miałoby pokrycie. Np ubieganie się o przyjęcie do służby osób, które nie przekroczyły 30 roku życia, a maksymalny wiek do którego mógłby służyć szeregowy to np 40 lat, podoficer młodszy - 45, podoficer starszy i oficer młodszy do 55, oficer starszy do 60ki, a gen do 63.
  Pod Wojskiem Polskim tyka bomba