Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze finka

 • @Oscar 19:14:20
  Absurdalny pomysł kto ma oceniać ryzyko wybuchu epidemii np. na grypę i zmuszać do szczepień. Przechorowałam wszystkie tzw. zakaźne choroby wieku dziecięcego, moje dzieci też i to nam dało odporność na całe życie, czego szczepionki nie dają. Lekarze uważali, że trzeba te choroby przechorować, bo to ćwiczy układ immunologiczny i chroni przed innymi gorszymi przypadłościami w doroslym życiu. Nikt nie robił problemu z odry, świnki, różyczki czy szkarlatyny, bo to wszystko leczy się dziś bez problemu ale marketing koncernów zrobił swoje.
  Koncerny nakręcają spiralę strachu rzekomymi epidemiami jak w maju br. Wg Interii i innych portali miała być u Czechów epidemia odry i wojsko w akcji, wszystko okazało się fale newsem prostowanym przez czeską ambasadę. Nic takiego nie miało miejsca ale nagonka we wpisach na nieszczepiących dzieci na odrę rozszalała się. Koncerny farm. produkują towar, który mają sprzedać, nie bawią się w zbawców ludzkości, ale chcesz sie szczepić to się szczep, nie zachorujesz i nie narzucaj tego innym. Dlaczego na Zachodzie w krajach z dobrowolnością szczepień nie wybuchają epidemie mimo ogromnego najazdu nieszczepionych migrantów wlokących różne paskudztwa ?
  SZCZEPIENIA : JEST RYZYKO- MUSI BYĆ WYBÓR
 • @reflexión 10:22:29
  Nikt nie wypina piersi, Koprowski to rzczywiście Polak żydowskiego pochodzenia, Polak, który studiował w Warszawie i wspierał po wojnie rozwój nauki w Polsce więc chyba czuł się Polakiem i był doceniany w kraju.
  O przeciwnikach szczepień
 • @Pedant 21:57:19
  Wg dzisiejszej wiedzy do 2 roku życia kształtują się podstawy układu immunologicznego, tak mówią mi zaprzyjaźnieni doktorzy medycyny. A jak matka karmi to dziecko ma wszelkie przeciwciała od niej, jak Pan napisał. W takiej Belgii lekarze, gdy matka karmi każą wręcz odsunąć szczepienia w czasie, wiem to znajomych mających tamże trójkę małych dzieci. Dziewczyna ( nie mająca nic przeciwko szczepieniom) urodzona w Polsce w latach 70tych, przechorowała szkarlatynę, świnkę, wiatrówkę i jej dzieci karmione piersią nie powinny być szczepione( wg belgijskiego lekarza). O kalendarzu szczepień polskim to szkoda pisać, co sensowni zachodni lekarze mówią. Ośmieszany , bo inżynier, J.Zięba w swoich książkach podaje linki do badań źródłowych dot. szczepionek i ich długofalowego wpływu na zdrowie, warto do źródeł sięgnąć.
  O przeciwnikach szczepień
 • Zwolennik wolnosci wyboru nie musi byc antyszczepionkowcem
  Warto, zeby autor, ktorego szanuję, obejrzał na wrealu24.tv relacje z marszu w W-wie zwolenników ustawy o dobrowolnosci szczepień, jak to jest wielu krajach Euopy. Byli na proteście rodzice okaleczonych, a również nieżyjacych na skutek powiiklań poszczepiennych dzieci. Sama znam dwa przypadki ciężkiego uszkodzeniu trzustki bezposrednio po szczepieniu MMR, a w ulotkach (oryginalnych ) do szczepionek jest mowa o mozliwym autyzmie poszczepiennym i innych cięzkich powiklanIiach. Na poronne efekty szczepionek na tężca dowody przedstawili afrykańcy biskupi KK, nie jest to wyssane z palce. Tragiczne, śmiertelne skutki szczepionki HPV w Japonii spowodowały wycofanie państwa z tego programu szczepień, jest dokumentalny film nt. efektów tejże szczepionki (był na planete+) np. menopauza w wieku 15 lat. Reasumując jest ryzyko powinien być wybór i pełna informacja nt. zalet ale i mozliwych efektow ubocznych, niech rodzice decydują.
  Za skandaliczne uważam podawanie polskim dzieciom, czego prawie nigdzie nie ma, szczepionki na gruźlicę w pierwszej dobie życia, gdy nie ma pewności co do pełnego zdrowia noworodka. Nawet w komunie szczepienia zaczynano po 2 mies. życia i były to 3 szczepionki w ciągu 2 pierwszych lat. A zwolnienie koncernów szczepionkarskich z odpowiedzialności to oddzielna historia nie tyle medycyny co korupcji.
  No i ta radziecka szczepionka, przecież to polski lekarz w USA ja wynalazł, chyba, ze teraz Koprowski to Rosjanin.
  O przeciwnikach szczepień
 • Czy rząd ma cos innego do zaproponowania ?
  Dla rolników nic, a dla reszty sprowadzenie na początek 3 mln. imigrantów, przepychają w wakacje ustawę o rynku pracy, posłuchajcie rozmowy z ekspertem finansowym p.Izabela Litwin, pierwsze 2,5 min. można pominąć i posłuchać reszty https://www.youtube.com/watch?v=rWFrxDJkhjg
  Cwany żydo-reżim chce ograć rolników
 • Niepotrzebnie Mańko bierzesz do siebie różne farmazony
  Szkoda strzępić język dla ludzi, którzy pewnych rzeczy nie pojmują, a deprecjonując innych leczą swoje kompleksy. Wypowiadaj się na tematy polskie, bo nie tylko masz prawo ale i dobry, bo z daleka ogląd sytuacji. Mam kolegę w USA,wyjechał chwilę przed stanem wojennym, często pisujemy do siebie i on, też prawicowiec -patriota jak ja, ma inne spojrzenie na niektóre sprawy i tak być powinno. Patrzenie cały czas z naszego grajdołu to jak czytanie tylko jednej gazety.
  Dziwne, że JP II mógł się wypowiadać, choć był daleko, do tego o sprawach rodziny i wychowania dzieci, których wszak nie miał, no ale mimo humanistycznego wykształcenia miał umysł analityczny :)
  Skoro już weszłam na wykształcenie to w komunie było na wysokim poziomie i mimo, że np. historia była podawana wybiórczo ( teraz też tak jest), to można było dowiedzieć się i o Katyniu i innych zakrywanych sprawach, jak się szukało. O dzisiejszym poziomie edukacji, szczególnie matematycznej pisuje Iza Brodacka- Falzmann i w tej dziedzinie chciałoby się powiedzieć komuno wróć. Możemy się cieszyć, ze dane nam było wówczas kończyć szkoły i studiować. Pewnie dlatego doceniam Mańko Twoje wpisy nt. muzyki baroku, za komuny mogłam mimo skromnych środków rodziny chodzić do dwóch szkół równolegle (druga muzyczna), a na studiach być w grupie o poszerzonym programie matematycznym, w składzie osobowym z niewielką przewagą facetów, szczęśliwie byli normalni i myśleli głową, co nie wszystkim się udawało.
  Czy emigrant ma prawo wypowiadać się na tematy polskie?
 • Świetny pomysł
  Podrzucam link do tematu z innej beczki, bo rolniczej, ale dot. niszczenia polskich hodowli świń https://www.youtube.com/watch?v=PkroeSPPwTI&feature=youtu.be
  Mały ważny krok do odzyskania suwerenności gospodarczej
 • Czy mamy jeszcze szansę
  Obserwując naszą, polską rzeczywistość mam coraz mniej nadziei na zmiany korzystne dla narodu, posłuchajcie rozmowy o tym jaką pralnią pieniędzy jest Polska, o FOZZ, Getback i innych sprawach, szokujące https://www.youtube.com/watch?v=4PgzM4yq0DI
  My, Polacy...
 • Wiele wątków i w wielu dobra zmiana niszczy państwo
  Nie skupiam się na żydostwie, które nachalnie nam stręczą, bo i rolnictwo niszczą, zdrowie od pierwszych godz. życia niszczą, a teraz posłuchajcie o wiatrakach, lobbował za nimi Pawlak, a tu masz co zrobiła dobra zmiana https://www.youtube.com/watch?v=ZTIs1ac400o
  Trzygłowy smok pożera Drobną Zmianę,czyli PIS i BB,ADL,AJC
 • A może to ustawka
  Czy Dudasz jest aż tak głupi, zeby proponować wpisanie do Konstytucji przynależnosci do eurokołchzu, czy NATO albo 500+, nie chce mi się wierzyć, raczej ustawka, dlatego aż tylu sentorów PiS wstrzymalo się od glosu, wynik był wiadomy.
  Hip! Hip! Hura!! KOLEJNEGO ROZBIORU POLSKI NIE BĘDZIE!
 • Jak oszukuje się polskiego kopnsumenta wieprzowiny
  "...hipermarkety w Polsce podpisują umowy z zagranicznymi koncernami na dostarczanie mięsa. Te sprowadzają małe warchlaki z zagranicznych hodowli i umieszczają je u polskich rolników. Tym płaci się wyłącznie za to, żeby chowały się na ich terenie i były karmione przez nich paszą dostarczoną przez koncern..." więcej na http://prawy.pl/75485-uwaga-wbrew-reklamom-mieso-w-hipermarketach-nie-pochodzi-z-polski/
  "Wieś Dawidy – Rolnicy aresztowali weterynarzy "
 • Mamy od lat łajdackie, antynarodowe rządy
  I taki efekt rządów mamy, bogate Niemcy placą minimalne emerytury po przepracowaniu i odprowadzaniu tam skladek przez min. 5 lat. Polska jak zwykle zachowuje się jak ułomne umysłowo dziecko we mgle.
  ZUS wypłaci Ukraińcom
 • Atak na wynarodowienie idzie na całego
  Biskupi z Europy spotkali się w Sztokholmie, żeby wymyslić sposob na pzrekonanie wiernych do otwarcia granic dla migrantów, w pale sie nie mieści http://prawy.pl/75078-skandal-biskupi-z-calej-europy-obradowali-w-sztokholmie-jak-przekonac-do-przyjmowania-migrantow/
  Ukraińska autostrada do polskiego obywatelstwa
 • @Repsol 22:47:35
  Jestem tego samego zdania, we wszystkich ważnych sprawach, które mogą być dobre dla narodu są zgodni, są przeciw. Co do szczepień przeczytałam dopiero dziś tekst https://wolnemedia.net/szpital-w-liverpoolu-testowal-leki-na-dzieciach/ i komentarz pod nim Atosa i zamieszczam w całości:
  "W Polsce jest dużo gorzej. Nie będziemy wspominać o tych biedniejszych.
  https://www.cooltura24.co.uk/wiadomosci/37401,alfie-evans-prawda-lezy-zazwyczaj-posrodku
  Cytatz linku: „Media zwracają uwagę również na to, że nikt nie chce zabijać Alfiego a sąd nakazał kontynuowanie opieki medycznej chłopczyka, jednak już nie na sali intensywnej terapii a w innym miejscu. I określił: może to być szpital, hospicjum albo dom chłopczyka gdzie w ramach opieki paliatywnej dożyłby końca swoich dni. Czyli nic ponadto co zaoferowali Włosi”
  Polska należy do czołówki państw w testach na dzieciach.
  Dwa: Zbiór badań klinicznych, z którego korzystamy, informuje, że nowa 10 – walentna szczepionka przeciw pneumokokom ( GSK 1024850A) była testowana w Polsce od 2005 r. w fazie III w różnych wariantach: porównywano ją z Prevenarem, sprawdzano odpowiedź immunologiczną w przedziale wiekowym 12 – 18 mies., bezpieczeństwo i reaktywność w przedziale 6 -12 tyg., podawano ją razem ze szczepionkami przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi (pełnokomórkowymi) oraz OPV lub IPV (polio), w dwóch grupach wiekowych: 6-10-14 tyg. i 2-4-6 mies, podawano razem z różnymi odmianami Infarix wraz ze szczepionkami przeciw meningokokom (grupa wiekowa 11-18 mies. i poniżej 6 mies.). Wszystkie te badania określono jako badania fazy III.Badania te przeprowadzano w Bydgoszczy, Dębicy, Krakowie, Poznaniu, Siemianowicach Śląskich, Tarnowie, Woli. Badania na stronie występują pod nr: [16, 18, 22, 31, 50, 58, 60, 61]
  Badania kliniczne leków prowadzi w Polsce ponad 1,1 tys. ośrodków należących do publicznej i niepublicznej służby zdrowia.
  http://www.fakty.nl/wiadomoci-z-holandii/15431-wkrotce-testy-lekow-na-dzieciach-i-osobach-starszych "
  Szczepienia dobrowolne?
 • @fabi 21:38:41
  Oczywiście, również odpowiedzialnosć i odszkodowania za zaszczepienie przeterminowaną szczepionką, za powiklania dla koncernów, lekarzy, a nie z naszych podatków. Zresztą nawet tego obecnie nie ma, jak i uczciwego rejestrowania powiklań, bo Sanepidy blokują zgloszenia. Sytuacja, jak w Japonii, gdy dziewczynki zmarły po HPV i wycofano się z akcji szczepień u nas w skorumpowanym systemie jest nie do pomyślenia.
  Szczepienia dobrowolne?
 • P.Świst jest niedoinformowany
  Nowa włoska minister zdrowia, skądinąd zwolenniczka szczepień, zapowiedziała wprowadzenie dobrowolnosci w tej kwestii, jej poprzednik przez żone powiazany z radą nadzorczą koncernu szczepionkarskiego zarzadził obowiązek, protesty spowodowały,że z części bzdur się wycofał. Szczepienia w 20 krajach Europy sa dobrowolne i nikt prócz Bulgarów i Polaków nie szczepi dziecka w pierwszej dobie życia, to jest największy skandal. P.Merkel o pomyśle zmuszania ludzi do szczepień dzieci postawiła twade NIE i epidemii tam nie ma, jak i w Anglii, Szwecji,Irlandii i innych krajach, gdzie nie ma obowiązku i epidemii też nie ma. Skoro szczepienia sa takie dobre trzeba ludziom dac wybór, wybiorą dla swoich dzieci dobro mając pełną informację. Polecam ostatni program wrealu24 , zablokowany juz na YT https://wrealu24.tv/na-zywo/brwo-rodzice-zieba-u-roli-o-tys-podpisach-za-wolnoscia-szczepien-uratuja-polskie-dzieci
  Szczepienia dobrowolne?
 • Syf to nam rząd funduje migrantami
  Posluchajcie i propagujcie , bo ludzie sa jak lemingi https://www.youtube.com/watch?v=Fk_4UE3wKZM
  Gospodarka - czy to jeszcze dryf czy już syf?
 • @Lotna 15:43:51
  U nas na razie dyskretniej nie powstają, ale rzeczywiście są inne niż jeszcze dwa lata temu, rozłażą się w chmury bardziej podobno do naturalnych. Są dni, że niebo jest pokratkowane masakrycznie, czasem latają tylko rano i dość późno wieczorem, dlaczego tak ? W maju mieli trochę przerwy, zwróciliśmy (cała rodzina obserwuje) uwagę, że w najbardziej upalne dni nie latali. A kto za to płaci, przecież koszty są przeogromne.
  Broń klimatyczna?
 • Państwo teoretyczne mamy w wielu dziedzinach
  Pomijam politykę zagraniczną i historyczną, ale jak nazwać państwo, które bezczynnie przygląda się niszczeniu polskiej gospodarki, polskich rolników, a nawet wspiera i tworzy konkurencję na Ukrainie, żeby wykończyć naszych rolników za nasze pieniądze. Pieniądze rządzą, zobaczcie co można jak się ma kasę, ani profesorskie autorytety, ani urzędy, ani ekolodzy, nikt nie piśnie słowa, gdy w obszarze chronionym rośnie kilkudziesięciometrowe zamczysko https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamek-puszcza-notecka,148,0,2410644.html
  Z państwem teoretycznym nikt się nie liczy-widziane z USA
 • Masz Pan rację
  W 100% ale najważniejsze zdanie to, że należy zdrajców wyłapać i w 24 godz. do pierdla.
  A ile ty masz lat, Polsko Niepodległa? Sto. No, i chwatit