Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze finka

 • Należę do trzeciej grupy
  Czysto pragmatycznej, Rosja jest dla Polski gigantycznym rynkiem zbytu i powinniśmy utrzymywać poprawne relacje, a w handlu wręcz bliskie. Zawsze można się doagadać, jeśli się chce i nie przedklada fobii politycznych na gospodarkę. Polska zamiast być rynkiem zbytu dla Niemców i reszty Zachodu powinna przywrócić sensowne relacje z Rosją, zamiast ładować pieniądze polskiego podatnika w coraz bardziej banderowską Ukrainę
  Czy Rosja pomoże Polsce?
 • Jest ryzyko groźnych powikłań więc musi być wybór, nie przymus
  W Izraelu nie ma przymusu szczepień, dbają o następne pokolenia. A z nowości prof. Majewska: Równoczesny autyzm poszczepienny u trojaczków. Cały wpis na str. prof. Dakowskiego http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20754&Itemid=53
  Włoscy Żydzi boją się "faszystów" antyszczepionkowych
 • My bez NGOsów mamy już wrogów w Polsce
  Nie wiem, czy to nie fake news, bo portal, z którego fragment tekstu pochodzi, moim zdanie skłania się ku lewactwu, ale przeczyta trzeba:

  Przewodniczący Rady Naczelnej Ligii Muzułmańskiej RP, imam Yossuf Chadid udzielił kontrowersyjnego wykładu zebranym w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym w Poznaniu. Wydźwięk jego słów jest przerażający. Oburzeni słowami muzułmańskiego duchownego odebrali to jako groźby pod adresem polskich chrześcijan.

  Chadid podczas wykładu tłumaczył zasady współistnienia muzułmanów i chrześcijan, na ziemiach, gdzie to muzułmanie są silniejsi liczebnie. Oparł swoje słowa na Koranie i jego naukach.
  Islamski duchowny przekonywał, że gdy islam zwycięży to wszyscy chrześcijanie (także ci w Polsce) będą płacić tzw. dżizję. Wygląda ona następująco: „niewiernym” stawia się ultimatum – układ w postaci płatnej ochrony życia (płatnej) – jednym słowem: dżizja, albo śmierć. Wizja rzezi przedstawiana jest jako odległe i ostateczne rozwiązanie w wypadku nieposłuszeństwa. Ostateczność kary śmierci za nieposłuszeństwo wcale nie odbiera jej makabryczności.
  http://pikio.pl/pilne-imam-z-poznania-straszy-polakow-niewiernych-czeka-smierc-jesli-video/
  Statek "Pokolenia Tożsamości" czeka na Polaków
 • W Czeczenii nie ma wojny
  Ergo odesłać ich do ojczyzny, nie ma już zagrożenia wojną, a ubiegali się o azyl, gdy wojna trwała, więc nie widzę problemu. Taniej wyczarterować samoloty dogadać się z Kadyrowem, żeby przyjął rodaków i braci w wierze, a my partiami będziemy odsyłać ich do Czeczenii.
  Polskie No-Go,Czeczeni i import "nieterrorystycznego" islamu
 • Celowe niszczenie narodu uderzeniem w najbardzie j bezbronnych
  MZ działa w interesie firm farm. trując polskie dzieci, taki jest plan, Gdyby było inaczej mielibyśmy kalendarz szczepień, jak na Zachodzie, monitoring NOP i fundusz odszkodowawczy dla okaleczonych. Trzeba zlikwidować patologię, która pozwala Sanepidowi handlować szczepionkami i jednoczesnie nadzorować plan szczepień. W jakiej innej dziedzinie jest tak, że ten co sprzedaje produkt jednoczesnie zmusza do jego przyjęcia i narzuca kary za opór ?
  Potrzebna pilnie klauzula sumienia w sprawie szczepień...
 • Dlaczego nie piszą o tym w mainstreamowych mediach ?
  Potwierdza się, że w ważnych dla NWO sprawach PO i PiS głosują tak samo. Zastanawiałam się co ma przykryć codzienne młócenie w mediach ustawy o wycince drzew na prywatnych działkach, myślałam, ze chodzi o CETA, ale jak widać nie tylko o CETA , lobbyści w Polsce działają jak w bantustanie, a zwłaszcza w resorcie zdrowia.
  MZ i Sejm w rękach „lobbystów”. Śmierć mózgowa wg posłów.
 • Krótka pamięć nad zmianami przeforsowanymi przez PO
  Nikt nie chce pamiętać, ze to PO przeforsowała w ustawie o spółdz. mieszk. kadencyjność członków rad nadzorczych, tgeż dop dwóch kadencji. Wszystkie spółdzielnie zmieniały statuty i był okres przejściowy, ale żadne nieliczenie wcześniejszych kadencji. Kadencyjność to dobry pomysł. Dwie kolejne kadencje i wynocha, zawsze po przerwie można wrócić, jak ktoś dobry to go wybiorą. Dlaczego w spółdzielniach to się sprawdza a samorządach miejskich ma się nie sprawdzić ?
  Kto zapomniał o „vacatio legis”?
 • Ciekawe rozmowy o CETA
  Ostanie rozmowy blogera Zezowatego z D. Urbasiem na temat CETA https://www.youtube.com/watch?v=qYz1NopUANw https://www.youtube.com/watch?v=REcKbDSQYfc
  TTIP,CETA, itp.
 • @Husky 21:58:35
  Co za bzdura, kobieta, której płód obumarł np. w 8 tyg. ciąży musi poddać się aborcji tegoż płodu. Nie zawsze da się wydalić samoistnie, a nawet wspomagając lekami, zostaje brzydko mówiąc wyskrobanie, inaczej posocznica u młodej kobiety pewna ja w banku. I mam niestety dwa takie przypadki wśród bliskich, dla matek tragedia, bo pragnęły dzieci, a lekarze z usunięciem martwego płodu przewlekali do ostatniej chwili, żeby nie podpaść pod paragraf.
  3 lata dla zgwałconej
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  W relacji polskiej korespondentki wyraźnie "stoi", co polski rząd w osobie p.Szydło przyklepał http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/katarzyna-szymanska-borginion/blogi/news-ankara-kiwa-unie-i-polski-rzad-czyli-szczyt-ue-turcja,nId,1929524
  Z zapisów dokumentu, który ma zostać przyjęty na szczycie UE-Turcja wynika, że Ankara otrzyma prawie wszystko, na czym jej zależało, a Unia jedynie mgliste zapewnienie, że Turcja będzie się starać uszczelniać swoje granice, by zatrzymać u siebie uchodźców. Unia obiecuje Turcji 3 mld euro w ciągu dwóch lat, z czego polscy podatnicy mają zapłacić 71 milionów. Turcja wynegocjowała jednak tzw. klauzulę o przeglądzie finansów - de facto oznacza to, że w przyszłości popłynął do niej kolejne miliardy z UE i z polskich kieszeni.
  Jest naiwnością sądzić, że 3 mld euro to wystarczająca kwota na utrzymanie ponad 2 mln uchodźców syryjskich. I naiwnością jest sądzić, że Ankara zadowoli się tą sumą. Tureccy dyplomaci już mówią o 5-6 mld i są przekonani, że wcześniej czy później postawią na swoim. Mogą przecież raz zamknąć granicę (np. teraz zimą, gdy i tak ruch migracyjny będzie mniejszy) a innym razem ją otworzyć. Turcy potrafią liczyć pieniądze i znają swoją siłę - przyznał w rozmowie ze mną jeden z dyplomatów UE. Dziwna jest także wiara Unii, że te pieniądze rzeczywiście trafią tam gdzie trzeba, czyli do obozów dla uchodźców. W Turcji korupcja jest na porządku dziennym i wystarczy poczytać raporty Komisji Europejskiej na temat praworządności w tym kraju, żeby chociaż zadać sobie pytanie, jakie są gwarancje, że pieniądze te rzeczywiście zostaną wydane na rozbudowę infrastruktury w obozach, na budowę szkół czy prowizorycznych domów dla uchodźców.

  Mam spore wątpliwości co do tego, że pieniądze polskich podatników rzeczywiście wspomogą tych najbardziej potrzebujących. Unia zgadza się także na przesiedlenia, czyli na przyjęcie z czasem części azylantów z tureckich obozów. Sam zapis w tej sprawie oznacza zgodę UE i polskiego rządu na przyjęcie w przyszłości uchodźców z Turcji na zasadzie kwot. Nie ma innej możliwości przyjęcia do UE przesiedleńców z tureckich obozów bez sprawiedliwego ich podziału między kraje UE.

  W dokumencie jest też zobowiązanie ze strony Unii do stopniowego znoszenia wiz dla Turków już od przyszłego roku. Turcja ma w zmian przyjmować tych imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Wiadomo jednak, że polityka powrotowa w UE jest mało skuteczna. Wystarczy, że w rodzinie takiego imigranta pojawi się dziecko, które zacznie chodzić do szkoły i wydalenie takiej rodziny staje się niemożliwe ze względów humanitarnych. Unia obiecuje także Turcji postęp w negocjacjach w sprawie członkostwa w Unii i zapowiada formalne spotkania Unia-Turcja. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiadał równorzędne negocjacje między Unia a Turcją: "Proponowałem, aby tak tę współpracę budować, żeby Turcji oferować "coraz więcej" w zamian za "coraz więcej"".

  Na razie jednak więcej daje Unia. I nie ma żadnej pewności, że cokolwiek otrzyma w zamian. Zwłaszcza, że Turcja zatrzyma u siebie miliony uchodźców.
  Turki bez wiz w Schengen i kasa na podróż...
 • Wywiad z min. Biernackim
  Minister-koordynator służb specjalnych Marek Biernacki w radiowym wywiadzie udzielonym dziennikarzowi RMF Konradowi Piaseckiemu odniósł się do możliwości masowego transferu imigrantów do Polski oraz perspektyw z nim związanych. Poniżej cytujemy fragmenty wywiadu:

  Marek Biernacki: Ważne, skąd przyjmiemy też tych imigrantów. Jeżeli będziemy mieli na przykład imigrantów z Erytrei, imigrantów, którzy uciekają do Europy przez Libię, przez państwo upadłe, czyli ze środka Afryki, to ocena tych ludzi będzie o wiele trudniejsza i bardziej złożona. Ale musimy być na to przygotowani.

  Konrad Piasecki: Jak rozumiem, Syryjczyków jesteśmy w stanie jakoś sprawdzać?

  – Tak, Syryjczyków jesteśmy w stanie weryfikować.

  – Do tego stopnia, żeby pan zagwarantował, że nikt, kto jest związany z jakąkolwiek organizacją terrorystyczną nie wjedzie do Polski jako uchodźca?

  – Bardziej obawiam się tego, że te osoby, które przyjadą później, przeżyją bardzo dużą frustrację.

  – I będą takim zaczynem...

  – Tak jest, właśnie, żeby stać się samotnym wilkiem czy działać w jakiś organizacjach. To jest problem bardzo złożony, bardzo trudny.

  (...)

  – Czym się zajmuje, czy zajmowała się, polska komórka wsparcia Państwa Islamskiego?

  – Ta polska komórka wsparcia Państwa Islamskiego zbierała fundusze, to mogę powiedzieć. Fundusze dla Państwa Islamskiego – to był stary kanał czeczeński, którym Czeczeni przez Polskę wyemigrowali. Czeczeni stanowili podstawę.

  – Polscy Czeczeni zbierali pieniądze dla Państwa Islamskiego?

  – Tak jest.

  – I rzeczywiście te pieniądze tam trafiały?

  – Tak, trafiały.

  (…)

  – Ale jest taka liczba uchodźców, o której pan powie: Jesteśmy w stanie sprawdzić do 10 tys. osób, jak to będzie 30 tys. osób, to polskie służby nie są na tyle dobrze do tego przygotowane?

  – Polskie służby zawsze będą starały się wypełnić swoje obowiązki, ale byłbym niepoważną osobą, gdybym od razu wszystko gwarantował na sto procent. Zrobimy wszystko, żeby te osoby zweryfikować, przygotować się do tego typu działań, żeby polscy obywatele byli bezpieczni.
  http://xportal.pl/?p=22501
  O współczesnej wędrówce ludów i przyszłości III RP
 • Radek nie może przyjąć imigrantów z powodów oczywistych
  Islam zabrania picia alkoholu, a bez tego Radek ani rusz, musiałby usunąć wszystko z piwniczki, a dla małżonki przygotować burkę. Jeśli ma psy to też je przepędzić, bo to zwierzęta wg. islamu nieczyste. No i gdzieś w pobliżu rzeźnia dla bestialskiego uboju zwierząt, bo innego muzułmanie nie jedzą. O zakazie jedzenie w domu wieprzowiny nie wspomnę, więc dal Radka rzecz nie do przejścia, he,he A z drugiej strony może Radek cały czas jest na koszernym żarciu więc jeden problem by mu odpadł.
  Radek, weź migrantów !
 • Poczytajcie Cynika
  Krótki wpis http://dwagrosze.com/2015/08/referendum-2.html
  Jak to jest z tymi JOWami?
 • Znam podobny przypadek
  Znajoma (dużo starsza) opowiadała mi, jak zaraz po wojnie jej brat zachorował na gruźlicę i znachor polecił picie baraniego łoju i okłady z tegoż na klatkę piersiową. Brat wyzdrowiał, więc coś w tym tłuszczu jest co leczy.
  Gruźlica
 • @Iza 15:49:19
  Czy stracą wyspy to zależy od jutrzejszego referendum, banksterzy robią wszystko, żeby przejąć za bezcen majątek, który pozostał w rękach narodu. Niestey proces tzw. prywatyzacji przebiegał podobnie jak u nas, gdy uwłaszczała sie postkomuna, ale prócz tego co zagarnęli oligarchowie greccy i tak maja dużo jako państwo. A my możemy liczyć jedynie na to, że objawi się w Polsce polityk na miarę Orbana, oby.
  Nie udawaj Greka
 • Jak zawsze masz rację
  Banksterka znalazła cudowne źródło w Polsce, takich rządzących działających na szkodę narodu tylko mogli wymarzyć. Polskie zadłużenie podawane w dolarach jest prawie identyczne z greckim tyle, że greckie podają w euro. Grecy mają i tak lepszą sytuacją, bo nie wyprzedali banków ani innych dóbr narodowych. Część pieniędzy rzeczywiście przejedli, część poszła na rosnące tabuny urzędasów niezbędnych w eurokołchozie, część na stadiony i inne rozrywki. Po co zamawiali za kredyty w obcych bankach niemiecką broń, francuskie okręty wojenne, dziś spłacają od tego tylko odsetki, a dług rośnie. U nas zastosowano ten sam mechanizm, jesteśmy w czarnej dziurze, o czym społeczeństwo jeszcze nie wie.
  Nie udawaj Greka
 • Za co siedział ?
  Inny życiorys prezentuje wróg Stonogi , choć wróg można przeczytać przemekwojciechowski.blogspot.co.uk
  Zbigniew Stonoga, WSI i PiS-widziane z USA
 • Na astrologii trzeba się znać
  Mawiał znany polski jasnowidz i astrolog L. Szuman, do tych co mówią, że nie wierzą w astrologię - wierzyć to można w życie pozagrobowe, a na astrologii trzeba się znać. Ustawianie horoskopów bez znajomości godziny urodzenia jest mało rzetelne, ale znalazł się jeden, który trafnie przewidział zmiany, choć też zastrzega, że bez godziny to nie jest pewien na 100% wygranej Dudy. Mimo to idąc pod prąd napisał, że właśnie jego widzi w pałacu prezydenckim http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/o-rewolucjach-w-polsce-ktore-sie-wypelnily/
  Wybory 2015 porażką astrologów.
 • @sigma 08:40:51
  Dziwne, że zupełnie niewinne notki znikają i mniej niewinne komentarze pod nimi też. Napisałam dziś w komentarzu do notki o" planach urlopowych" Marxa 8888 , że przysięgałam nie wybierać nigdy więcej mniejszego zła, ale czytając książkę Sumlińskiego o niebezpiecznych związkach strażnika żyrandola, chyba pójdę na wybory i zagłosuję. Notki nie widzę, a była na SG, ale może nie dowidzę, a może napisanie o zakazanej książce jest be.
  Jaja bzdyklaczy XVII, czyli dywagacje Tapira przed wyborami.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:16:27
  Oczywiście, wspierając myślą i od czasu do czasu komentarzami ;)
  Zgoda buduje