Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Inka

 • 100 dni rządu
  Bardzo rzadko komentuję.Raczej czytam. Jednak zamieszczona dziś informacja o wypowiedzi Tuska zszokowała mnie tak bardzo ,że muszę wyrazić swoje oburzenie. Hipokryzja,obłuda,bezszczelność tego człowieka nie zna granic.On już tak nisko upadł,że niżej jestjuż tylko rynsztok.Jak On śmie integrować się z Polakami,gdy swą perfidnie przemyślaną strategią najpierw nas skłócił? Jest to najgorszy premier po roku 89.Chyba że Jego wypowiedź skierowana była do jego Elektoratu?Przecierz48% prawicowców to /g. Tuska-moherowe berety,oszołomy itd.To ta część Społeczeństwa,której premier wraz ze swoimi zauszniakmi nie tylko nienawidził,ale wszelkimi sposobami gnębił i niszczył.Obawiam się jednak,że pewien procent ludzi kupi tą obłudną wypowiedź jako szczerą i zatroskaną o losy kraju.Bo przecież mamy ODWAŻNEGO premiera,który wszelkie niepowodzenia bierze na swą własna klatę. Nie ukrywam,że mam nudności po tej wypowiedzi Donalda.
  Tusk: ja i Polacy więcej oczekiwaliśmy od tego rządu
 • Autor
  Zgadzam się z pana zdaniem, pozan jedną kwestią.Nawet jeśli obecna opozycja złozy wniosek o powołanie Komisji Śledczej ,to z góry można przewidzieć jego drogę .Już bowiem na samym starcie -zostanie storpedowany i odrzucony przez większość parlamentarną. Obserwując debaty sejmowe,bądź też różnych komisji i podkomisji parlamentarnych,można stwierdzić,że nawet bardzo merytoryczne pytania i próby dyskusji ze strony obecnej opozycji są natychmiast "ścinane",zlekceważone i wyśmiane. Prawicowa strona jest bezsilna. Jest w tym wszystkim duzo i jej winy.Po 10.04.2010 -bywała w wielu sprawach zdecydowanie zbyt łagodna, wiele nieprawidłowosci uciekało jej uwadze .Taką postawą umożliwiła "wybicie" się palikotowców i powstanie z kolan lewicy.Szczególnie jej zaplecza. Osobiście nie do końca posądzam PiS o złą wolę. Uważam,że p.J.Kaczyński oczekiwał ze strony rządowej a tym samym od swoich przeciwników pewnego poziomu intelektualnego i w miarę poprawnych manier .Tymczasem okazało się,że obóz współpracujący z Tuskiem,nie ma żadnych skrupułów moralnych ,obyczajowych a z polityki rządowej i sejmowej zrobili gnojowisko. Nie wiem jak to zmienić.To znaczy wiem,są to jednak rozwiązania bardzo radykalne. Bez pomocy Społeczeństwa, ten stan niemożności prawicowej strony politycznej -bedzie się pogłębiał. Wiemy ,że obecna opozycja ma ograniczony dostęp do wielu spraw,ważnych z punktu widzenia Polski. Sądy,prokuratury,policja dmucha w jedna trąbę z obozem Tuska. Więc co dalej? Zjednoczyć wszystkie środowiska o pogladach prawicowych i różnymi metodami WYMUSIĆ ustąpienie tego szkodliwego rządu. W pierwszej jednak kolejności "zagospodarować" /pilne/ publiczne media,by na bieżąco informować społeczeństwo o tym co się dzieje i dlaczego. Niestety jest potrzebna grupa inicjatywna z silnym przywódcą na czele,który pokieruje mądrze społeczeństwem we właściwym kierunku.Odnoszę wrażenie,że szeroko pojęte masy są tak zdeterminowane,że czekają tylko na odpowiednie hasło. Czasu mamy bardzo mało a obecna ekipa wraz ze swoim zapleczem zrujnuje gospodarczo i politycznie Polskę do końca.
  Może tak Komisja Śledcza do zbadania "prowokacji" w dniu 11 listopada?
 • sprawa Daniela
  W opisanej sprawie p.Daniela,szokują dwa wątki.Jedna dot. samego prawdopodobnie "upiększonego" oskarżenia p.D.Kloca -które koniecznie trzeba wyjaśnic i wnieść oskarżenie przeciwko policjantom.Druga sprawa to WYDANIE nieuprawnionej osobie dokumentacji dotyczącej postępowania w sprawie jak wyżej.To nieprawdopodobne,że wydaje się dokumentację,bez odnotowania personalii odbierajacego. Jestem również głęboko przekonana,że dokumentacja ta była potrzebna w celu " poprawienia,uwiarygodnienia ,dopasowania" wszelkich danych z zeznań cywilnego bandyty i w celu ochrony policyjnych kolegów.Sprawa wymaga szczegółowego wyjaśnienia ,bo to jest ewidentny przekręt. Prawdopodobnie będą tłumaczenia,że nastąpiła zwykła pomyłka ze strony osoby,która wydaje dokumenty.To się nie powinno zdarzyć.Świadczy o tym ,jak głęboko są zdemoralizowane wszelkie struktury państwa.Trzymam kciuki za Was wszystkich,którzy w tej sprawie działacie. Dość już zdegenerowanych urzędników i społecznej niesprawiedliwosci. Dziękuję Wam. Acha.Jeszcze jedno.W moim odczuciu ,przygladając się obu fotograwfiom: cywilego bandziora w brązowej kurtce i tego zza biurka -to/moim skromnym zdaniem/ dwie rózne osoby.Ten satysta cywil wygląda na dużo młodszego.On nie ma chyba więcej jak 22-26 lat.Aż nie prawdopodobne,że mimo iż jego zdjęcia obiegły wiele portali - nikt z sąsiadów, znajomych nie rozpoznał jego twarzy i tym samym jego danych.
  „Policjant z nagrania nie jest Andrzejem Czajką" – podkomisarz Daniel Niezdropa . A może jednak pan się myli, panie komisarzu ?
 • MN w roku 2012
  Osobiscie podzielam stanowisko organizatorów przyszłorocznego marszu. Nie wyobrażam sobie aby Prezydent szedł na czele pochodu otoczony dużą rzeszą borowczyków i wszystkich tych , dla których zrywy niepodległościowe naszych Ojców były farsą. Pan Komorowski już wielokrotnie dał przykład swoim postępowaniem i słowem,że słowo PATRIOTYZM ma dla niego znaczenie zupełnie odmienne od oczekiwań tej grupy społeczeństwa,dla której dobro Polski jest najwyższym nakazem.Przyszłoroczny marsz stałby się marszem prezydencko-lewicowym a nie Narodowym.
  Marszu Niepodległości nie będzie z tym pRezydentem
 • kto zapłaci?
  Odpowiedzialnością należy obciążyć wladze stolicy.Pani HGW zabrakło wyobraźni,czy też wydała zgodę na manifę lewaków i anarchistów po to,by zakłócić legalny Marsz Niepodległości. MSW oraz MSZ jest odpowiedzialne za cały przebieg wydarzeń.Od wielu tygodni władze wiedziały,że są przygotowywane bojówki do rozbicia marszu patriotycznego w dniu dzisiejszym. Dlaczego policja zatrzymywała na trasach w kierunku do Warszawy ,autokary zmierzające na LEGALNĄ manifestację,a pozwoliła na przyjazd niemieckiej swołoczy? Przecież 11.11 to nasze Święto Narodowe.Jeśli już mądra Hania zaakceptowała anty-manify,to dlaczego nie wyznaczono im trasy w zupełnie innej części Warszawy?. To wszystko co dziś się dzialo,było świadomie sprowokowane.Będą podstawy,by zakazać wszekich manifestacji.Również tych z każdego 10-tego miesiąca pod Pałacem.
  Warszawa zdemolowana. Kto za to zapłaci?
 • Marszałek Kopacz
  Wysunięta przez Tuska kandydatura p.Kopacz na Marszałka Sejmu, to policzek dla Narodu.Okłamywanie z trybuny sejmowej nie tylko posłów ale całego społeczeństwa w sprawie Smoleńska to powinno skończyć się dyskwalifikacją z życia politycznego. Dzisiejsze pierwsze głosowanie wskazało,jaki będzie rozkład sił w Sejmie.PiS/cały/ -nie będzie miał żadnych szans na przeprowadzenie jakichkolwiek swoich pomysłów-choćby one były merytorycznie dobre.Już dziś można było zauważyć torpedowanie wniosku p.Dorna-przez Palikota.Tak już będzie.Jeśli jeszcze Ziobrysci ustawią się w kontrze do włanej partii,no to PiS będzie zupełnie zmarginalizowany.Cała nadzieja tylko w nas tzn.w Społeczeństwie.Jeśli nie połączymy sił wszystkich Stowarzyszeń jakie powstały po 10.04 2010 i nie będziemy działać fizycznie poprzez wszelkiego rodzaju iinicjatywy,np.pisemne sprzeciwy do róznych instytucji państwowych z pikietami włącznie,to marny będzie nasz los.
  Sejm wybrał Kopacz na Marszałka Sejmu...
 • Autor
  Przeczytałam dość uważnie Pana tekst i przyznam,że przeszły mnie ciarki.Ponieważ wiemy,że jest przygotowana kontrmanifestacja w dn.11.11.br , to najrozsądniej byłoby-w celu uniknięcia zamieszek-zrezygnowanie z uczczenia naszego Święta Narodowego,jakim jest rocznica zdobycia niepodległości przez naszych Ojców.Wiem jednak,że to byłby nasz duży błąd.Nie możemy przecież ciagle się cofać,bać lub nadstawiać kolejny raz policzek.Jest mi przykro,że władze państwowe,przede wszystkim Prezydent nie zorganizował w tym dniu wspólnych obchodów razem ze społeczeństwem. No cóż.To jest tylko prezydent a nie MĄŻ STANU. Mam też ogromny żal do HGW,że wydała zezwolenia na tego typu antymanifę w tym dniu właśnie. Chciałoby się krzyknąć; "..Ojciec prać ? " Prać kochani ,prać i to tak,że już do końca swoich dni pamiętali by swoją wizytę na ziemi PoLSKIEJ.
  komunistyczną ANTIFE będzie ochraniał RAAF
 • co dalej z PiS ?
  Uważam, że nie ma sensu ciagle rozkładać na czynniki pierwsze wszystkiego co dzieje się w PiS-e.To są wewnętrzne sprawy partii i nie powinniśmy roztrząsać ich problemów. Jeśli w partii tej nastąpi rozłam i PiS się rozsypie- przeciwnicy wreszcie będą zadowoleni.Bo przecież o to chodzi ?. Osobiście mam nadzieję,że zwycięży rozsądek i PiS poradzi sobie z wewnętrznymi kłopotami.Zresztą tyle już razy wieszczono upadek PiS-u,tyle już kłód rzucono Prezesowi pod nogi , ale zawsze- choć poturbowany - podniósł się .Więc mam nadzieję ,że tym razem też tak będzie. Pańska ocena innych ludzi jako"miernoty intelektualne" ,jest bardzo buńczuczna i wręcz prostacka.Pan siebie ocenia jako wybitną jednostkę intelektualną?
  Co dalej z PiS?
 • @Wiesław P
  Panie Wiesławie - podane przes Pana strony nie można otworzyć.
  Katastrofa TU-154M – analiza spójności wersji oficjalnej identyfikacji i zwrotu ciał ofiar katastrofy do Polski – identyfikacja zwłok – część II
 • Autor
  Jeśli było tak jak wielu /ja też/spiskuje,że jakieś promile miał we krwi,to prawdopodobnie o tym się nie dowiemy.Więc po co nam ta wiedza?
  Jaki był stan trzeźwości Jarosława Wałęsy?
 • Autor
  Autorze -proszę kontynuować ten temat. Jest bardzo ciekawy i wreszcie jako społeczność dowiemy się więcej o kulisach działalności TVN. Może uda się trochę przychamować zapędy ITI ?. Może uda się cos zrobić z tą "całą prawdą całą dobę"?. Dziękuję.
  Koncesja telewizyjna TVN
 • Autorze
  Sprawa p.Wróbla jest o tyle dziwna,że rodzina nie wypowiada się w tej sprawie.Być może p.Grzegorz dokonał tego makabrycznego czynu ,będąc pod wpływem środków narkotycznych lub na "głodzie" narkotycznym ?.Być może prokuratura " musiała" sprawcę szybko znaleźć i padło na syna zamordowanego?.Dziwna cisza w tej sprawie -tak jak w wielu innych zagadkowych zgonach.Zastanawiające dla mnie jest,że najbliższa rodzina śp.p.Wróbla milczy i nie walczy o ratowanie Grzegorza.
  Domniemany morderca Eugeniusza Wróbla uznany za niepoczytalnego…
 • Autor
  Te pięknie opracowane filmy powinny znaleźć się w kronikach filmowych w kinach w całej Polsce,albo ze starannie opracowanym komentrarzem wyświetlone w TV N, TVP info ,TV TRWAM - w ramach płatnej kampanii wyborczej.Chodzi o to,aby zdemaskować prawdziwe oblicze partii"miłości i uczciwosci ".Bardzo dużo osób w Polsce z różnych przyczyn nie korzysta z internetu i nie jest świadoma tego,jaka jest naprawdę PO ,oraz kto podsyca do nienawiśći .
  Sianie nienawiści i jego skutki.
 • O.R.K.S.
  Pozwolę sobie troszeczkę odejść od głównego wątku Pana rozważań -za co bardzo przepraszam.Czy pamięta Pan lub inni użytkownicy internetu,taka scenę z 10.04.2010:na filmie/chyba Koli?/jest pokazana taka scena:na odłamanym skrzydle przy wraku stoi człowiek w charakterystycznej kurtce z pasem odblaskowym wszytym na wysokości bioder.Stoi twarzą zwróconą w kierunku wraku.W ręku trzyma kałasznikowa.Broń skierowaną ma przed siebie,lekko w dół, w kierunku wraku.Po chwili człowiek ten odwraca się tyłem do wraku ,podnosi karabin pionowo w górę,na wpół wyciagniętych rękach.W tle,poza nim widać dwa małe ogniska i dwóch strażaków gaszących wężami ogień.Byłam ta sceną porażona.Niestety,nie potrafiłam tej sceny zapisać-mimo usilnych mych prób.Scena ta była nagrana na pierwszej wersji filmu/Koli?/zaraz po tym tragicznym zdarzeniu.W późniejszym czasie kilkakrotnie próbowałam tą właśnie scenę odnaleźc w internecie-bezkutecznie.
  Łżą jak psy.
 • ks.Natanek
  Kazania ks.Natanka bywały dosć emocjonalne i ekspresyjne.Taki jest prawdopodobnie charakter księdza.W kazaniach ,które czasem wysłuchiwałam, nie dostrzegałam nic,co można było uznać za zgorszenie,bądź uprawianie herezji.Ostatnie dwa Jego kazania -które tak wzburzyły Kard.Dziwisza- przedstawiały prawdę, która jest wiadoma dużej rzeszy ludzi nie tylko wierzących.Nie może być tak,że o ludziach którzy zajmują wysokie stanowiska wolno mówić tylko dobrze.Przecież Episkopat,Kurie- winna cechować nieskazitelna postawa moralna.Nie kto inny jak właśnie Oni powinni być dla nas pozytywnym wzorcem i swoją postawą bronić prawd zawartych w Katechiźmie.Nie do końca też zgadzam się z tezą,że ks.Natanek powinien dostosować się do nakazu kard.Dziwisza.Suspensa -to nic innego jak uciszenie niepokornego księdza,który nie pozwala się zamknąć w pewnym schemacie. Być może uszło to mojej uwadze,ale nie słyszałam,aby Episkopat,bądź sam kard.Dziwisz stanął w obronie RM i Ojca Dyrektora.Nie zabrał głosu też choćby w sprawie ewidentnej prowokacji Polsatu w czasie ostatniej pielgrzymki zwolenników RM w Częstochowie .Przykłady można mnożyć. Tak przy okazji,czy ktos wie co dzieje się z ks. Natankiem?Gdzieś słyszałam,że wprowadzono do Jego Pustelni słuzby wszelakie w celu kontroli .Czy to prawda?
  W Obronie Księdza Natanka
 • gallux
  Wszystko co Pan napisał jest prawdziwe.Tylko jak sobie poradzimy z tym skundlonym towarzystwem?.Jakiej użyć metody -aby to całe przegniłe do szpiku kosci zło-odsunąć w niebyt?
  „Oskarżam Jarosława Kaczyńskiego!!!”
 • kazania ks.Natanka
  Osobiście,dostrzegam w kazaniach ks.Natanka bolesny KRZYK o to,co dzieje się z Polską i jej Narodem. W ostatnim jego wystąpieniu -wg.mnie nie ma nic- co byłoby zakłamaniem. Postawa wielu ważnych hierarchów kościoła w Polsce, mnie zadziwia .Niektórzy z nich ,dla własnego egoistycznego podejscia do życia,uwikłało się w politykę ukierunkowaną na zniszczenie gospodarcze i co gorsze wynaradawiającą młode pokolenia .Tymczasem, nie kto inny jak KOŚCiÓŁ -winien stać na straży prawdy,uczciwości, patriotyzmu. Myślę,że to kazanie przesadziło o dalszej działalności ks.Natanka. Swoimi słowami uderzył w same centrum Kurii Krakowskiej i nie tylko. Na szczęście -jest jeszcze w Polsce kilku księży,którzy posiadają tą samą charyzmę co ks.Natanek.Uzasadnienie kard.Dziwisza,że ks.Natanek podważa autorytet najwyższych dostojników Kościoła w Polsce ,jest absurdem.Każdy kapłan sam pracuje na własny szacunek u wiernych.Niektórzy dostojnicy naszego kościoła posiadają go coraz mniej,dzięki własnej dwuznacznej postawie.
  Nałożono suspensę na księdza dr hab. Piotra Natanka
 • Autorze
  Czy wspólna ogólnopolska akcja Społeczeństwa Obywatelskiego miałaby sens?.Oczywiście dość ostry proces skierowany do:PKW ,TK, Komorowskiego,Tuska i marszałków sejmu oraz do odpowiednich władz PE. Oczywiście pismo musi być bardzo sensowne oparte o naszą Konstytucję z odpowiednimi komentarzami uzasadniającymi nielogiczność wprowadzonej "nowości" Można równoczesnie skierować takie pismo do Strasburga i Hagi. Czasu jest mało.Nie wiem czy to coś da,ale każdy sposób jest dobry -jeśli miałby przynieść korzyść
  Wołające o pomstę do nieba, nadal sprzeczne z Konstytucją zapisy w Kodeksie Wyborczym
 • Wybory
  Moim skromnym zdaniem,jest to ciekawa alternatywa,aby do minimum ograniczyć oszustwa.Uważam,że bardzo istotną rolę ma do odegrania mąż zaufania.Jeśli to będzie osoba z tzw.ikrą.Spostrzegawcza i energiczna.Do tej osoby winno należeć sprawdzenie orginalności plomb na paczkach z kartami wyborczymi,wnikliwa obserwacja wydawania tych kart Wyborcom i obserwacja samego wkładania kart do urn.Drugim etapem jest,sprawdzanie poprawności zliczania głosów po zamknięciu lokali wyborczych i sprawdzenie oraz sfotografowanie samego protokołu .Trzeci etap,to szybciutkie wysłanie sfotografowanego protokołu pod wcześniej ustalony adres internetowy,oraz przekazanie tych danych telefonicznie -również pod wcześniej uzgodniony nr.telefonu.Czwarty etap,to sprawdzenie,czy dane z protokołu są zgodne z tym,co przewodniczący wywiesi w danym lokalu.Dane ,które zostaną przesłane z poszczególnych lokali do jednej komórki w okręgu są sprawdzane "te telefoniczne z tymi internetowymi,i przesyłane do komórki wyzszej i w ten sposób spływały by informacje z całej Polski.Jeśli nie będzie po drodze przekrętów,to ostateczne dane MUSZĄ być zgodne z wynikami,które ogłasza PKW. Gorzej,jeśli karty do głosowania juz są w obecnej chwili "przygotowane" . W takim przypadku,cały nasz plan przypilnowania wyborów jest nic nie wart.
  Tym razem stalinowcy przegrają! Sami policzymy głosy!
 • Autorze
  Od chwili tragedii smoleńskiej dzieje się w naszym życiu społeczno-politycznyno-gospodarczym tak wiele i z taką intensywnością, że rzeczywiście wiele bardzo istotnych spraw jest niedostrzeżonych ,lub nie poświęca się im z braku czasu uwagi.Sprawa ogłoszenia się p.o. prezydenta i " zadomowienie" się Komorowskiego w Belwederze ,mnie osobiście nurtowała od 10.04.2010. Nie mam jednak takiej wiedzy i siły przebicia,aby ten temat drążyć.Mogą przerażać konsekwencje z tego faktu,że my /Polska/ tak naprawdę prezydenta nie mamy.Osobiście mam zastrzeżenia do TK,który od pierwszej chwili ogłoszenia się Komorowskiego pełniącym obowiązki i później błędnie złożoną przysięgę- nie zareagował,nie zajął właściwego stanowiska. Być może- w późniejszym czasie/a nie doszło to do opinii społecznej/- cała procedura powołania Komorowskiego na urząd p.o. -została z wsteczną datą "wyprostowana".Tego nie wiemy.Z drugiej strony,jeśli tak byłoby ,to byłby skandal podwójny na całyświat.Moim skromnym zdaniem,oczekiwanie sensownej odpowiedzi z Kancelarii Prezydenta bądź Kancelarii Premiera,jest stratą czasu.No bo co oni mają nam odpowiedzieć? Myślę,że wszystko leży w gestii naszej,czyli Społeczeństwa Obywatelskiego.Jak zauważyłam, w internecie wypowiada się w róznych sprawach wielu prawników.Może warto,aby oni skrzyknęli się i wspólnie zgłębili podstawy prawne, w/g.których funkcjonuje obecny prezydent.Inaczej mówiąc Konstytucję RP w dłonie i do pracy.Oczywiście muszą ze sobą dyskutować tylko na PW.Obecny skład TK ,to już skamielina i wcale nie jest powiedziane,że młodzi Blogerzy -prawnicy,nie udowodnią przed prawem,że mamy -no właśnie kogo mamy?. Autorze,a jeśli znajdzie się osoba,która -przkładowo dwa dni po wyborach jesiennych -zaskarży wybory i udowodni,że są one NIEWAŻNE? Więc może już teraz tą sprawę wyjaśnić? Kłaniam się.
  Pan Bronisław Komorowski nielegalnym prezydentem RP?