Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze gmsp

 • @Marek Kajdas 23:09:43
  "Chińczycy poić koni w Wiśle idąc na Berlin... Nie powinniśmy ich wtedy zatrzymywać, nawet im siana dam..."

  Mi by wystarczyło, żeby zrobili dystans do Moskwy z Pekinu kilka razy, jak w słynnym kawale.

  Bo z resztą poradzimy sobie sami. Niemcy bez Rosji by trochę inaczej śpiewały.
  Niemcy, Rosja, czy... Polska?
 • @autor
  Hehe, wykres wygląda jak wygłuszana fala, coraz mniejsza amplituda.

  Życzę z całego serca WSI24, żeby trafiło czwórkę, dwójkę i może nawet kilka jedynek. :)
  TVN trafia szóstkę
 • @
  "Czy naprawdę chcemy, by to właśnie oni ('uczciwy punkt widzenia - po stronie prawdy' i 'my informujemy - oni kłamią') nadawali w przyszłości ton przekazowi medialnemu w Polsce?"

  Tak. :-)
  POWIEDZCIE O NAS INNYM ! Karnowski broni Sakiewicza czyli propaganda urągająca zdrowemu rozumowi
 • @
  Przeczytałem poprzedni post i do niego chciałbym się odnieść.
  Myślę, że jest Pan na drodze do nawrócenia. :-) Jeśli widok Bożego Dzieła powoduje pytanie o modlitwę, trzeba jeszcze zadać sobie pytanie o miłość i o cierpienie. I jakiej natury jest Bóg? Bo jeśli podobnej do swego stworzenia - poza ludźmi obdarzonymi wolną wolą - to jest obojętny, ponieważ natura jest obojętna. A wtedy trzeba zadać pytanie o dobro, zło oraz sprawiedliwość. Jeśli Absolut jest dobry, to można zapytać, czy uznaje się Boga Objawionego w Starym Testamencie, a potem - na podstawie Biblii - o prawdziwość Ewangelii.

  Z uwagi na wykształcenie polecam "Logikę religii" o. J.M. Bocheńskiego, jeśli jeszcze nie wpadła w ręce. Dobrze różnicuje dyskurs empiryczny, religijny oraz totalny. Niezapomniana lektura na dosyć dobrym poziomie. Pozdrawiam!
  Co jest grane odnośnie katastrofy TU-154 M w Smoleńsku?
 • @AdNovum 12:42:37
  1. Podaj źródła statystyk o masonerii w nauce, to mi pomoże. Natomiast w ogólności liczba masonów w USA spada, aktualnie jest najniższa od 1924 roku, oczywiście za statystykami masońskimi, mogą wprowadzać w błąd:

  http://www.msana.com/msastats.asp

  Co rzecz jasna nie dowodzi, że akurat w kręgach naukowych nie ma ich wielu. Zgrywa się to ze statystykami religijności naukowców różnych profesji (najlepiej się mają fizycy i n. ścisłe - najgorzej: psychologia) oraz ze statystykami nt. członkostwa w lożach, zależności od miejsca zamieszkania, statusu socjoekonomicznego, etc.:

  http://higherlogicdownload.s3.amazonaws.com/AMSTAT/ea9d01bf-dbfe-46f6-a681-fd7890cf1357/UploadedImages/JSM_2011_Romeu_Valdes.pdf

  2. Co do Aurory mogły decydować jeszcze inne czynniki (wrażliwość na atak, odległość od komisariatów policji, ilość osób), dopiero kiedy je wykluczymy można mówić o symbolice. Pytanie, czy inne kina w tym mieście również mają nazwy i jeśli tak to jakie? Jeśli nie, mógł po prostu wybrać to, co mu się z czymkolwiek kojarzyło.

  3. Już któryś raz słyszę o premierze o 0:00. Znany trick marketingowy. Natomiast zapytuję o dokładne symboliczne znaczenie 0:11, bo o to chodzi. Jeśli jedyny trop wiedzie do Batmana to jeszcze za mało, żeby mówić o masońskim rytuale.

  4. Trzeba odróżnić MK - jak rozumiem programowanie dokładne, takie jak rozkazy w seansach hipnotycznych wykonywane po przebudzeniu - od propagandy i mieszania w systemie wartości, tożsamości oraz zarządzania emocjami. Generalnie różne zjawiska, ale oczywiście posiadają wspólny grunt. Telewizji oglądanie odradzam! :)

  5. No ja akurat znam przypadek, że zamknięto badania w PL z dziedziny psychologii, ale może to mi heurystyką dostępności zaburzyło obraz. Granty również mają swoje tytuły, zgoda że czasami mętne.
  Nie widzę sensu w delegowaniu poważnych badań na zwykłe uczelnie, skoro akurat badania neuropsychologiczne tego typu naprawdę trudno by było ukryć przed okiem Komisji Bioetycznej chociażby, jeśli nie zwierzchnictwa uczelni. To wymaga dosyć dużych środków, bo obiektami badanymi są ludzie. Co się z nimi dzieje podczas trwania eksperymentu, a co potem? Takie rzeczy lubią wychodzić na jaw, bo rzeczywistość nie jest taka szczelna. Ludzie są gadatliwi, leniwi, zazdrośni - toteż stworzono wywiad.
  A jeśli chodzi o jakieś konkretne, małe temaciki to oczywiście każdy program badawczy z zakresu neuronauk albo psychologii może potencjalnie posłużyć do skonstruowania poważniejszych metod albo technik. Zatem ja też prawdopodobnie pracuję dla tajnych służb. ;)
  Po prostu coś jest odkrywane, formalizowanie, etc. i można z tego skorzystać na wiele różnych sposobów, jednak aby mieć narzędzie trzeba poskładać to wszystko samemu. Myślę, że armia USA posiada całe zastępy swoich naukowców i wystarczy, żeby sami czytali papery, posiadają wystarczająco dużo kasy i zasobów ludzkich, żeby minimalizować ryzyko, zwłaszcza jeśli pracują nad czymś naprawdę poważnym. Zaznaczam, że np. mapowanie kontroli poznawczej przez fMRI a np. budowanie programów kontroli zewnętrznej człowieka (bezpośredniej - chipy - czy pośredniej) to zupełnie inna para kaloszy - diametralnie różna ocena bioetyczna, inne trudności (wiedza vs. technologia), nakłady i wrażliwość uzyskanych informacji.
  Oczywiście jest tak że granty są celowe, niemniej dużo argumentów przemawia na rzecz programów tajnych, nie widzę też powodu, żeby rozdrabniać programy MK na ileś małych projektów, zwłaszcza że po złożeniu nadal by trzeba przeprowadzić własne badania nad całością.  Pozdrawiam!
  J O K E R.
 • @JKM
  Byłbym bardzo zaskoczony, gdybym zobaczył JKM, który dla odmiany NIE kompromituje koliberalnego podejścia do problemów.

  Jego pieprzenie o respektowaniu prawa pod okupacjami to kuriozum dla kretynów. Wiadomym jest, że okupacja to właśnie wprowadzenie swoich porządków. Jak bowiem można mówić o respektowaniu praw podbitych ziem, skoro od starożytności działo się inaczej. Właściwie przez CAŁĄ historię działo się inaczej i pewnie są jakieś wyjątki (?), ale doprawdy chciałbym je poznać.

  To wypłacanie emerytur przypomina mi "prawo do po pożegnania" z obozów w Auschwitz. Rodzina dostawała list, że bliski zmarł na zapalenie płuc, potem została zapraszana na ostatnie pożegnanie z kilku metrów, z ciałem, które nie należało do bliskiego.

  Bo jeśli jakiś idiota uważa, że to różniło nazistów od komunistów, że jedni byli potworni ale jednak jakoś uczciwi, a drudzy potworni i kłamali gdzie się da, to się grubo myli. Jedno ścierwo i trzeba być literackim, kulturowym i historycznym analfabetą, żeby wygłaszać podobne do JKMa bzdety.
  JANUSZ KORWIN - MIKKE OBROŃCĄ ESBEKÓW
 • @AdNovum
  Przegięta interpretacja, ale dzięki za część życiorysu zabójcy.

  Interpretacja przegięta, bo nie bierze pod uwagę innego wytłumaczenia zaistniałych "symboli" oraz miesza symbole masońskie z tymi, które pochodzą np. z wypowiedzi autora komiksu.

  Na przykład trzeba się zastanowić, czy przypadkiem kino Aurora nie mieściło się akurat najbliżej miejsca zamieszkania zamachowca, jakie jeszcze do wyboru były kina i czy ich cechy jakoś mogły wpływać na skuteczność przebiegu zamachu. I tam szukać pierwszych wytłumaczeń, nazwa mogła - chociaż rzeczywiście nie musiała - być przypadkowa. Dużo więcej by pomogło, gdyby poznać jego postawę wobec masonerii.

  Podobnie z datą myk załatwia statystyka. Okultystycznych, pogańskich i perwersyjnych "okazji" pewnie można zapchać z pół kalendarza. A to by już dawało 50% szans, że każde morderstwo da się nimi wytłumaczyć i połączyć z masonerią. A dlaczego szacuję je na tak duży odsetek? Z tego względu, że masoneria to ściek po wszystkich sektach, w którym pływają różne nurty, sekty i praktyki. Zawsze coś się znajdzie, chociaż powtarzam, gdybyśmy mieli wiedzę o przynależności tego człowieka do jakiejś loży wytłumaczenie byłoby bardziej prawdopodobne.

  Co do wypowiedzi autora komiksu, nie spotkałem się wcześniej z symboliką 0:11, nawet nie wiem, co mogłaby oznaczać. Coś słyszałem o 03:00, ale nigdy o 0:11, więc autor mógł po prostu użyć figury poetyckiej, dając konkretny czas jako kotwicę, z resztą opis trafnie oddaje klimat komiksu.

  Co do MK, wątpię, żeby z grantów na państwowych uczelniach realizowano takie twarde programy. Działa to nawet wprost odwrotnie, pewne projekty po zgłoszeniu są zamykane przez wojsko i tyle. Byłoby bezsensem realizować takie badania w środowisku niekontrolowanym w zupełności, narażając przy tym duże środki na infiltrację, sabotaż, etc.  Niemniej wierzę w to, że lucyferańskie plany istnieją, tak jak wierzę w Jezusa Chrystusa, Jego Zmartwychwstanie i nieskończoną Bożą Moc. I oczywiście każde zło uznaję za złamanie przez diabelskie siły, natomiast żeby zamieszać w to bezpośrednich pomocników diabła na Ziemi, trzeba mieć przynajmniej bardziej widoczne przesłanki. Pozdrawiam!
  J O K E R.
 • @JKM
  ...co było wiadome od samego początku, ponieważ obiektów tego typu, które się zwróciły, jest niewiele na świecie. Zazwyczaj są za miastem i posiadają własną bazę sypialniano-rozrywkową. Dlatego wk*** gadanie teledebili o jakichś "inwestycjach" na Euro. Oprócz małej ilości dróg wszystko inne to były po prostu koszty. I jak się okazuje będą następne.
  Narodzie - oddaj jak najszybciej!
 • @autor
  "Stratfor ze względu na swoją skuteczność nazywane jest 'The Shadow CIA'."

  Dla ścisłości: Stratfor nazywany jest cieniem CIA ze względu na pochodzenie kadry, nie zaś skuteczność.
  Petelicki otwierał prywatną wywiadownię
 • @Antymedyczny 22:54:42
  "Jednak chyba nie. To tylko drgawki umierającego."

  Jesteśmy narodem, który produkował steny z rur kanalizacyjnych, którego członkowie wkradali się DO obozów śmierci i który potrafił przetrwać najbardziej nieludzki z reżimów jaki nosiła ziemia. Proszę albo zrozumieć co śpiewamy w Hymnie i się poprawić, albo zamilknąć.

  Jeśli śmierć śp. gen. Petelickiego była zabójstwem to - jak w każdym akcie terroryzmu - recepcja obniżająca morale gra na korzyść sprawcy.
  Oświadczam
 • @
  Proponuję, żeby wszyscy dziennikarze śledczy, politycy oraz w ogóle figury znaczące złożyły tego typu deklaracje - przy czym powinny to być deklaracje wideo. To jest ważne, ponieważ wytrąca potem osobom pokroju naczelnego zoologa argumenty "o kondycji", "o sprawach rodzinnych", "o kłopotach", etc.

  Inaczej zawsze może się coś dać znaleźć, zwłaszcza przy braku listu. Zjawisko z natury jest dosyć skomplikowane i psycholodzy sobie łamią głowy od dawna, co od czego zależy. Dlatego łatwo "dziennikarzom" pod tezę ubrać opowieść w pseudopsychologiczne wywody.
  Oświadczenie
 • @LosHelios 21:33:53
  Tarzam się po ziemi, bo wyobraziłem sobie tych ludzików, którzy klikają z całym przekonaniem "nie mam zdania" na pytanie o rokosz... :-)
  Oświadczenie
 • @LosHelios 20:36:04
  Z żołnierzami GROMu bym poszedł. Na żołnierzy GROMu niekoniecznie.

  Wojna bratobójcza dla wrogów Polski byłaby niespodziewanym prezentem. Trzeba ustanowić nową konstytucję, położyć struktury Gwardii Narodowej - na etosie AK i NSZ, przeszkolonej do długiej, bardzo kosztownej dla wroga wojny partyzanckiej - oraz wyciąć w pień korupcję w WP. Przejęcie władzy przez środowiska niepodległościowe w sposób demokratyczny jest nadal możliwe.

  Chyba że podejrzewasz fałszowanie wyborów, wtedy też są sposoby i tak - według Locke'a - wtedy rokosz zbrojny dużo bardziej uzasadniony. Dobrze, żeby rządzący zdawali sobie z tego sprawę.
  Wywiad dla „Niedzieli”
 • @Bibrus 19:54:01
  Wybacz, ale nasi przodkowie w gorszych czasach nie mówili "koniec". Obiektywnie mamy dosyć dobry czas w historii, dużo możliwości i nadal potencjał. Zgadzam się, że potencjał się zmniejsza i że pracuje nad tym wielu paskudnych ludzi, niemniej nadal mamy szansę. Tylko trzeba wymienić te pionki u góry, to chyba najbardziej degeneruje życie naszego narodu. I to wymienić szybko.
  Wywiad dla „Niedzieli”
 • @autor
  W moim przekonaniu to pogłębianie rosyjskiej strefy wpływów.

  Nie wierzę, że taki człowiek zdecydowałby się na śmierć samobójczą. Pokój Jego duszy.
  Wywiad dla „Niedzieli”
 • @Marek Kajdas 15:31:00
  Zwolennikom Rosji z racji wspólnych "korzeni" chrześcijańskich polecam wypowiedzi Aleksandra Dugina nt. Polski, masonerii i GRU.
  Generał Petelicki – dlaczego go zabito?
 • @circ 01:29:59
  "Rzeczywistość nie ma natury systemowej."

  Zdanie wysoce spekulatywne. :)
  Do Wojska Polskiego. Róbcie zamach stanu. Naród Was poprze.
 • @konserwatystka 00:03:50
  Nie mam słów na to, co Pani pisze.
  Oświadczenie w sprawie śmierci śp.Sławomira Petelickiego
 • @antares 22:42:33
  W życiu! Ale możesz sobie tak tłumaczyć, w swoim pustym łbie i tak nie znajdziesz danych na temat wykorzystania metod ilościowych i numerycznych w biznesie. :-)
  Ziemie Zachodnie, czy Wschodnie?
 • @antares 08:16:24
  Żeby pieniądze zarabiać. :-)
  Ziemie Zachodnie, czy Wschodnie?