Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze wacieńka

 • Historia kołem sie toczy
  Pożytecznych idiotów nigdy nie brakowało. Ale szmal też nie smierdzi.
  BEZNADZIEJNY film!
 • Vaticanum II Krok we właściwym kierunku.
  Aby dobrze zrozumieć znaczenie II Soboru Watykańskiego trzeba cofnąć się do roku 1870 kiedy to zawieszone zostały obrady Pierwszego Vaticanum. Pokazały one, i udokumentowały na zawsze, obraz Kościoła Katolickiego w drugiej połowie 19. wieku z całą jego archaiczną i absurdalną dogmatyką. Widzimy zaskorupiałą w swojej na poły średniowiecznej postaci, ale już bez możliwości zastosowania rygoru przymusu Hierarchię, zmagającą się z zalewem modernistycznych prądów otaczającej Ją rzeczywistości. To co najbardziej szokuje dzisiejszego Katolika, nie mówiąc już o ludziach obojętnych, to skrajnie anachroniczna, fanatyczna retoryka w bolesny sposób nie przystająca do współczesnego świata. Jak wielki jest to rozziew zobaczy tylko ten kto pozna tamte pożółkłe już dokumenty. Tylko wtedy można rzeczowo komentować II Sobór Watykański, jego błędy i osiągnięcia.
  Kto nie chce jechać do Rzymu i grzebać w przepastnych archiwach, ten może nie ruszając się zza biurka, kilkoma kliknięciami klawiatury otworzyć sobie przed oczami tamten dawno miniony świat. Naprawdę zachęcam.
  "Sobór Watykański II" – największa katastrofa w historii świata (*)
 • Kaczyński to katastrofa.
  Byłem kiedyś olbrzymim politycznym fanem Jarosława Kaczyńskiego. Miał wspaniałe chwile, które przeminęły z wiatrem. Ale nie mogę przejść obojętnie nad jego obecnym zachowaniem. Trzeba być absolutnie nieodpowiedzialnym durniem aby zachowywać się tak jak prezes PIS. Gdzieś w internecie przeczytałem....Rzeczpospolita wyrwała zawleczkę z Kaczyńskiego. To zdanie mówi wszystko. Pamiętna walka ze "zdrajcami" z PJN, które, gdyby cokolwiek robiło też by zyskało, na jego wrzaskach to także zupełna bzdura. Spadaj człowieku i przestań szkodzić prawicy... Swoją drogą jakże słabe jest PIS. Nie potrafią pozbyć się niebezpiecznego maniaka. No cóż. Coraz bardziej nie o zwycięstwo chodzi ale o parlamentarne posadki.
  Jak PO trotyl rozbroiła. Komedia w trzech aktach
 • Macierewicz to dzielny idiota. I nie pierwszy raz to udowodnił.
  Prezes PIS postąpił jak dziecko. Szkoda, wyraźnie widać, że nie panuje nad emocjami i słucha się nie tych co trzeba. Cała sytuacja wyrwała z niego zawleczkę i ten eksplodował jak granat. Świetną, z takim trudem przygotowywaną strategię, diabli wzięli. Muszę dodać, że jestem byłym działaczem PIS ale po wystrzałowych scenach jakie ten człowiek odstawił po przegranych wyborach prezydenckich, porzucenie rozsądnej narracji i powrót do krzyku, odszedłem. Teraz Jarosław Kaczyński nie wytrzymał po raz kolejny. Tusk zgniótł go jak szklaną bombkę. Wielka szkoda. Utwierdził ludzi w przekonaniu, że jest emocjonalnie niezrównoważony. Zrobił i sobie i całej Polsce straszliwą krzywdę. Wepchnął swoim wrogom do ręki argumenty, którymi ci bedą go lali do krwi. Jeszcze raz powtórzę SZKODA.
  W PiS o trotylu: Miało być bez emocji. Prezes nie wytrzymał.
 • OGLĄDAM OD RANA
  WSPANIALE, ŻE TO TRANSMITUJECIE. DAJCIE TEŻ OBSZERNE OMÓWIENIE. POZDRAWIAM!
  Konferencja Smoleńska – 22 październik 2012 - transmisja ON-line
 • @Andrzejek 08:22:21
  Że to fragment przedniej szyby poznano po jej grubości.
  Polscy naukowcy zbadali szczątki wraku. To mógł być wybuch
 • @ Ultima Thule
  Nie napisałem tego co mi insynuowałeś. Ale ponieważ wypowiedziałeś się na temat interpretacji kopenhaskiej, która twoim i również wielu innych zdaniem, dotyczy jedynie modelu matematycznego to nadal nic nie wiadomo na temat powstawania rzeczywistości. Innymi słowy redukcja funkcji falowej zachodzi( np przykład pod wpływem fluktuacji grawitacyjnych) ale to nie przekłada sie na real bo napisałeś, dotyczy jedynie przekształceń matematycznych. W takim razie nie była by to żadna interpretacja bo jaki jest jej związek z wyłonieniem się rzeczywistości z aczasowego i aprzestrzennego świata kwantów? Nie mniej znam wypowiedzi wielu naukowców którzy w taki oszczędny sposób nijako ograniczają i normalizują interpretację kopenhaską. Ale nie wszyscy. Zobacz najnowsze prace sir Rogera Penrose, który uznaje fizyczne znaczenie inteligentnego obserwatora w kolapsie pola falowegoi i w wyłaniania się świata makroskopowego. Są na ten temat po prostu różne zdania. Dalsze wywody, wybacz, zostawiam bez komentarza bo sa to jedynie twoje prywatne dywagacje. Na dzisiaj nikt nie wie jak jest...Oprócz Ultima Thule oczywiście.
  Światy równoległe Everetta
 • Nie ma jednej uznanej przez wszystkich interpretacji teorii kwantów.
  W mechanice klasycznej, opracowanej pod koniec XVII w. przez Isaaca Newtona i uważanej przez wielu za największe naukowe osiągnięcie tysiąclecia przedmioty są po prostu podlegającymi prawom matematyki rzeczami a ludzie, w swojej najgłębszej istocie, duchami powołanymi do życia przez siłę wyższą, która te prawa ustanowiła. Teoria ta dominowała do początku XX wieku a jej interpretacja ( co najmniej w zakresie świata nieożywionego)jest akceptowana do dzisiaj przez większość europejczyków. Dopiero na początku XX wieku okazało się, że podane prze Newtona wzory są niedokładne, w tym sensie, że dają błędne wyniki jeśli będziemy wstawiać do nich dowolnie wielkie lub małe wartości. Przeprowadzone wówczas eksperymenty z zakresu oddziaływań znanych wtedy cząstek elementarnych / przejdź do literatury/ dały podwaliny pod rozwój mechaniki kwantowej i zachwiały interpretacją rzeczywistości przyjmowaną od czasu Newtona.
  Mimo upływu czasu i ogromnych wysiłków największych sław naukowych ubiegłego stulecia aż do chwili obecnej uważa się, że nie znamy dzisiaj prawdziwej interpretacji mechaniki kwantowej. Oficjalnie uznaje się za obowiązującą tzw interpretację kopenhaską opartą na redukcji probabilistycznej funkcji falowej przez świadomego obserwatora. Dla przeciętnego człowieka jest to interpretacja tak fantastyczna i nierealna, że chętnie szuka innej...Niestety wśród kilku konkurencyjnych nie znajdzie ukojenia. Zarówno rozwiązania sięgające po oszałamiający świat geometrii nieprzemiennej jak i wszystkie pozostałe wśród których jest również hipoteza światów równoległych Everetta, o której traktuje ten artykuł, rujnują nasze poczucie realu i dotykalnej rzeczywistości. Na dziś wiadomo jedno. Interpretacja mechaniki klasycznej w prosty i jasny sposób wyłaniająca sie z teorii Newtona już nie obowiązuje. Nowej nie ma. Gdy jednak powstanie przewróci nasz świat do góry nogami.
  Światy równoległe Everetta
 • A kiedy przyjedzie inwestor z Kataru?
  Co ze stocznią w Szczecinie. Bo porty na terenie byłej NRD pracują bez przestojów. Niedawno czytałem, że na zarośniętych terenach szczecińskiej stoczni stawiają pawilon kolejnej Biedronki.....Tusku! Hurrrrrrrrrra!!!
  Wielki Protest w Szczecinie przeciwko polityce rządu
 • Tusk ma rację!
  Nie wolno sie tłumaczyć!!! Trzeba iśc w zaparte! Leming POspolity tylko tego oczekuje. Powtarzam iść w zaparte!!!!!
  Tusk wściekły na Kopacz, bo zaczęła się tłumaczyć
 • Brak moralności i bezczelność w jednym.
  Straszne słowa małego POdłego człowieka! Butami depcze po twarzach ofiar katastrofy. Brak słów. Jak on sie nie wstydzi. W jakiej rodzinie się wychowywał?....I kim są ci co go na premiera Polski wybrali????? W PO jest wiele osób z solidarnościowym rodowodem. Ale już sie do was nie zwracam...Bo straszliwie zawiedliście.
  Terlikowski o Tusku: człowiek bez honoru i zasad
 • Kaczyński sam sobie szkodzi...
  Kaczyński sam sobie szkodzi....Niestety jego upór i niereformowalność, niezrozumienie czasów w których żyjemy,blokuje również całą prawicę. Lider PIS nie rozumie ludzi i ludzie jego nie rozumieją.
  Polacy chcą, aby Kwaśniewski zastąpił Tuska
 • Znakomity wywiad!
  Znakomity wywiad. Profesionalne pytania i odpowiedzi bez politycznego ustawienia i żalu. Takie spojrzenie za kotarę. Po angielsku nazywa się to "Behind scene". Smutny ale prawdziwy obraz polskiego leminga modlącego się do telewizyjnego okienka. Kilka dni temu ukazało się również najnowsze, magazynowe wydanie Uważam Rze - Historia, poświęcone polskim Kresom. Znakomita, arcyciekawa lektura. Polecam kazdemu.
  Koniec układu słonecznego
 • Ziemkiewicz ciężką ma czasami rękę ale pióro lekkie. Słusznie panu przywalił.
  Ma pan obsesję. Tym tekstem potwierdził pan wszystko co Ziemkiewicz o panu napisał i dużo więcej. Ciekawy z pana człowiek ale strasznie nawiedzony.....Kliniczny przypadek strażnika oblężonej twierdzy.
  Ziemkiewicz, masoneria i …. „Gazeta Wyborcza”
 • Kaczyńskiemu odebrało rozum
  Jeśli formacja Janukowycza utrzyma sie na Ukrainie u władzy to kto w razie rządów PIS poda tam Kaczyńskiemu rękę. Z władzami tego państwa należy współpracować mimo wszystko. Ale taki radykalny ruch to głupota. Tylko Rosja na tym zyskuje. Dobra, niech sobie to robi Merkel czy Barroso. Ale Kaczyński powinien siedzieć na dupie!!!!!!!!!!!! A jego argumentacja jest śmieszna, bo kim on jest, co od niego zależy? Na kogo wpłynie? Od czasu smierci Lecha Kaczyńskiego i przegranych wyborów prezes PIS bardzo zmienił się na niekorzyść. Stał się śmieszny nieporadny, zbyt religijny. Brak mu umiarkowania, olał młodzież, studentów, tworzącą się, mimo wszystko, klasę średnią. Mobilizuje już zmobilizowanych, odpycha umiarkowanych. Mamy coraz większy problem na prawicy bo nie widać następcy.
  PiS bojkotuje EURO 2012 na Ukrainie
 • TRWAM
  Dużo w tym prawdy. Tusk trwa ponieważ jest Kaczyński a Kaczyński trwa ponieważ jest TUSK. Do tego dochodzi jeszcze oczywiście cały kontekst postkomunistycznego kraju i ogłupionego społeczeństwa.
  POPiS zastąpiony przez Pałaco-Paca
 • Niestety Polsce brakuje umiarkowanego Centrum
  Tacy ludzie jak Macierewicz czy Stankiewicz nie panują nad swoim językiem i targającymi ich namiętnościami. Oni już tak mają, żeby nie wdawać się w głębokie i trudne analizy polityczno-psychologiczne. Szkoda tylko, że rozsądny, umiarkowany głos brzmi tak słabo. Polska podzieliła się na amoralnych eurofanatyków, którzy za grosz nie rozumieją co to jest Europa i maryjnych kato-narodowców, którym wydaje się, że czas nie biegnie do przodu. Akty strzeliste na cześć oligarchicznej europejskości suflowane nachalnie przez POpłuczyny po PRL mieszają się z religijnym śpiewem rydzykowców. Istny dom wariatów.
  Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. Kłamcy, kłamcy, kłamcy.
 • Święte słowa!
  Sam bym tego lepiej nie sformułował. Macierewicz to nawiedzony narodowo-katolicki fanatyk nie panujący nad językiem. Brak dyplomacji posunięty do samobójczej głupoty. I taki palant ciągnie wszystkich, całą prawą stronę sceny politycznej na dół. Brak rozwagi, kontaktu z rzeczywistością, opamiętania. Dostarczyciel broni swoim własnym wrogom. Faktycznie palnął jakby był ruskim agentem...i oni brawo mu bili.Co za szkodliwy dureń!
  Kaczyński Syzyfem,Macierewicz ruskim agentem,czyli wojna z Rosją
 • Podobno, jak mi ktoś napisał Łysiak, ten typ, tak ma.
  Z drugiej strony sam Sakiewicz dał taki koncert gryzienia "Uwarzam Rze" po kostkach, że aż mi sie niedobrze zrobiło. To i dostał na odlew. A że Łysiak bije za mocno jak nie przymierzając uliczny chuligan to i problem sie zrobił! Mam nadzieję, że Pan Tomasz jako prawdziwy Gentelmen puści to ordynarne łysiakowe wyjście przed orkiestrę i spokój będzie! Bo my sobie takiej walki po prawej stronie nie życzymy.
  Sakiewicz kontra Łysiak
 • Rozsądny tekst Migalskiego
  Zgadzam sie co do meritum. "Wewnętrzna" względem szeroko pojętego własnego środowiska a także informacyjna ekspresja tego polityka "na zewnątrz", od dawna przyprawia mnie o ból głowy. Kaczyński szkodzi tym nie tylko sobie ale przede wszystkim całemu obozowi, który reprezentuje. jest całkowicie niereformowalny i niespożyty. To u niego siega bardzo głeboko. Obawiam się, że wyobraził sobie, że jakiekolwiek inne zachowanie będzie nielojalne wobec Brata. I to jest niestety problem nas wszystkich bo nieobliczalne i szkodliwe szarże tego polityka utrwalają Platformę przy władzy. Prezes PIS wspaniale gra w scenariuszu napisanym przez szeroko pojęty mainstream. On! On jest ich nie tylko największym zagrożeniem ale i sojusznikiem!
  Mazurek w PJN, czyli ciemność w południe. Zdradzić, by ocaleć