Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stefania

 • To dobrze , że coś się dzieje pod tym względem ale obawiam się,
  że ankiety nic nie dadzą . Komu je przedstawić ? MŚ , RPO umywa rączki . Wszystkich się knebluje stwierdzeniem , że sądy są niezawisłe i po problemie. Oczywiście , że nie są niezawiśli { przynajmniej spora ich grupa}. To skorumpowani kumple chroniący się nawzajem. Może ktoś zada pytanie Trybunałowi Konstytucyjnemu czy sędzia który nie jest niezawisły może być w ogóle sędzią? Może stworzyć organizację która pomagałaby pisać pozwy o przewlekłość postępowania . Odszkodowawcze- bo sędzia nawet akt sprawy nie czyta , zapisuje bzdury i pod bzdurami się podpisuje. Sprzątaczka jak źle wykona pracę wylatuje z niej . Sędzia , prokurator może robić co chce . Rozprawa sądowa to takie widzimisię sędziego i prokuratura { ten ostatni też nieprzygotowany , za każdym razem inny}. W mojej sprawie sędziowie , prokurator , biegli podpisują się pod tym , że ślepy widzi , głuchy słyszy . Koniec kropka . Nic nie jest ważne . Panuje olbrzymi chaos , bałagan. Długoletni oszuści MUSZĄ być bezkarni . Poszkodowane są osoby b. bezradne ale to nikogo nie obchodzi . Sąd dręczy poszkodowanych . Panuje niesamowity bałagan , chaos. Nikt nie jest z oszustów { to rodzina} dyscyplinowany . Rozprawy to ilość nie jakość. Ta rozprawa toczy się w Wołominie. Reasumując- potrzebna jest organizacja pomagająca poszkodowanym w toczeniu procesów odszkodowawczych , w tym i do Strasburga. Tak to widzę . Żeby nie było przelewania z pustego w próżne.
  Ocenimy waszą sprawiedliwość
 • Są okropni . Niewrażliwi . Bez honoru
  z wielgaśnym ego . Nawet akt sprawy nie czytają . Są źródłem ogromnego cierpienia. Są niemerytoryczni . Idą w ilość , nie w jakość dlatego rozprawy ciągną się latami. Kiedy w Polsce będziemy mieć niezawisłe sądy i niezależne prokuratury ? Tryb skargowy ? RPO? Kiedy będziemy mieć uczciwe struktury państwa?
  Sędzia to człowiek wyjątkowy...
 • Przepraszam , ze zapytam się czy dobrze zrozumiałam
  Czy można starać się o orzeczenia, postanowienia sądu w formie elektronicznej? W sprawie w której uczestniczę jako oskarżyciel posiłkowy ciężko jest w ogóle coś dostać . Nie jest się informowanym, że trzeba za coś płacić . Trzeba specjalnie jechać , żeby najpierw dokonać wpłaty i potem dopiero jakieś orzeczenie otrzymać. Nie ma też zupełnie trybu skargowego jeśli chodzi o sądy . Nikt niczego nie sprawdza. To dotyczy i SO i sądu Apelacyjnego. Moja sprawa toczy się w sposób skandaliczny w Wołominie. Mogę śmiało stwierdzić , że tamtejsza prokuratura i sąd pomaga przestępcom . Wiadomość , że mogę od nich chcieć coś elektronicznie b. by mnie ucieszyła. Nie stać mnie już na dojazdy . Sąd w Wołominie wcale nie jest bezstronny i niezawisły , prokuratura nie jest niezależna. No chyba na zasadzie "nie mamy pana płaszcza i nic mi nie zrobicie". Jak pan myśli , czy obywatel mając do czynienia z jawnym łamaniem prawa przez sąd i prokuraturę może się domagać odszkodowania od skarbu państwa?
  Czy wyrok sądowy stanowi informację publiczną?
 • @faxe 19:56:54
  Oburzam się i stresuję ale jako "mięso armatnie" w walce z tą niegodziwością też mogę służyć . W tej chwili protestuję gdzie się da. Walka z wiatrakami. Pozdrawiam.
  MITY I HITY TRZECIEJ WŁADZY - Zasady dowodzenia w procesie karnym
 • Z moich doświadczeń wynika , że sędziowie i prokuratorzy czytają
  akta sprawy "po łebkach" albo wcale. Idą w ilość a nie jakość i dlatego te rozprawy są tak idiotyczne i ciągną się latami . Sędziowie i prokuratorzy są zupełnie nieprzygotowani i nie za bardzo wiedzą nad czym sędziują. Czy na tym ma polegać "swobodna ocena dowodów"? Mnie to oburza bo w rozprawie w której uczestniczę wcale nie chodzi o prawdę . Przerażające.
  MITY I HITY TRZECIEJ WŁADZY - Zasady dowodzenia w procesie karnym
 • Bardzo cenna inicjatywa
  Konieczna. Do pani Rebeliantki mam b. duże zaufanie. Może się wykluć coś bardzo dobrego i ważnego. Nienormalnym jest to co się dzieje w naszym kraju gdzie brak niezawisłych sądów i niezależnych prokuratur. RPO i ministerstwo tzw. sprawiedliwości tylko sprzyja tej degrengoladzie. To nie są błędy tylko celowa robota by chronić szwindle wszelkiej władzy. Przecież sędziowie i prokuratorzy nawet akt sprawy nie czytają . Jak możemy mówić o rzetelnym procesie? Wszystko idzie w ilość , nie jakość . Stąd te idiotyczne procesy ciągnące się latami . W tym wszystkim ofiary tego wszystkiego . Ludzie zagubieni , przerażeni , pozbawieni pomocy bo "sędzia jest niezawisły" czyli wszystko może i jest bezkarny choć zły i głupi . Działający na szkodę społeczną , sprzeniewierzający publiczne pieniądze.
  Grupa pomocy ofiarom błędów sądowych
 • A nie mogły zapłacić aby pobyć na antenie dłużej?
  Może muszą ustąpić miejsca jakieś innej rodzinie? Pani Jaruzelskiej np.?
  Oralnie niesatysfakcjonujące
 • RPO to kolejna ciepła posadka dla kolesi i koleżanek
  Pomaga tylko bogatym i wpływowym . Nie interesuje się problemami społecznymi . Nie tylko odpowiada na "odwal się od nas" na pisma to tamtejsi pracownicy są aroganccy . Chroni wszelką patologię władzy . Nie rozumiem dlaczego musimy ten urząd utrzymywać kosztem słabych i nieporadnych , niech ustawieni kolesie ją utrzymują. Ten urząd to oszustwo i sprzeniewierzanie publicznych pieniędzy . Mnie kazano sobie szukać do pomocy organizacji pozarządowych to po co RPO jest?
  Spokojnie, to tylko... AGRAFIA!
 • Czapki z głów przed Rebeliantką- w pełni się zgadzam
  Co jednak robić praktycznie, tu i teraz. Wszystkie instytucje państwa tzw. RPO i tzw. ministerstwo tzw. sprawiedliwości chronią korupcję panująca w sądach i prokuraturach . Nie sposób też zgłosić przestępstwa czynionego prze notariuszy lub biegłych . Są to mafie nawzajem się chroniące. Rozprawa to taki biznes . Sprzeniewierzane są olbrzymie publiczne środki . Rozprawy wcale nie muszą ciągnąć się latami . Po prostu ani sędzia ani prokurator nie są do nich przygotowani . Nie czytają akt sprawy. Kongresy są potrzebne ale system trzeba jakby zmienić natychmiast . Może zacząć oskarżać skarb państwa? Niestety potrzeba do tego prawnika. W sądownictwie i prokuraturze odchodzą rzeczywiście gigantyczne machloje. Nie rozumiem dlaczego są opłacane z naszych pieniędzy. Sejm też musi mieć z tego korzyść skoro brak reakcji . Co niby robi Kalisz skoro jest w komisji ds. podstawowych praw człowieka? Byczy się i jeździ porchakami?
  Wrażenia z II Kongres Protestu
 • U nas w ogóle nie można mówić
  o tym co się działo już po 1989 roku. Temat tabu. Nastąpiła powszechna szczęśliwość i radość . Koniec kropka. Też ciągle spotykam się z ludźmi którzy "walczyli" o demokrację . Przyznają sobie ordery i olbrzymie pieniądze. Żyją w luksusach . Dzięki nim ten komunizm został utrwalony. Rozwinęła się mafia. Znajomości otwierają drogi do łatwych karier. Brak niezawisłych sądów i niezależnych prokuratur. Nie ma trybu skargowego. RPO , ministerstwa i inne instytucje tylko dla bogatych i wpływowych . Na porządku dziennym jest wszelka nieuczciwość władzy. Media też w tych samych łapach. Może jakaś rewolucja światowa to zmieni . Może . W tej chwili nie ma możliwości zmian.
  Krew i amnezja
 • @moher 14:46:31
  Dziękuję i też życzę opieki pana Boga.
  Działacz PO o kobiecie: p...... stare pudło
 • Tak jest wszędzie i we wszelkich instytucjach
  Żadne skargi nie pomagają bo jest to system chroniący kolesi. Proszę się przypatrzyć historii Andrzeja Żydka. Nie ma w Polsce systemu skargowego . W mojej sprawie , gdzie występuję jako oskarżyciel posiłkowy nie sposób zgłosić przestępstwa czynionego przez prokuraturę , sędziów, biegłego i notariusz. Potwierdzanie nieprawdy jest na porządku dziennym . Nikt nikogo nie dyscyplinuje . Wprost przeciwnie. Dyscyplinowana jestem ja.
  Działacz PO o kobiecie: p...... stare pudło
 • @policjant łapówkarz 14:08:19
  Ten pana ostatni wpis oddaje całość sytuacji . Dziennikarze śledczy mają o czym pisać i nic się nie zmienia. Dlaczego? Bo jest tak jak pan napisał.
  Służby wiedziały, że Papała zginie
 • @Grażyna Niegowska 12:58:49
  A kiedy jest wyczerpana ścieżka krajowa? Jestem oskarżycielem posiłkowym . W sprawie w której uczestniczę nieprawdę potwierdzają biegli i notariusz. Akt sprawy nie czyta ani sąd ani prokuratura. Podpisują się pod bzdurami Nie ma możliwości rzetelnego procesu . Sąd wcale nie jest niezawisły a prokuratura niezależna. Cyrk a nie państwo prawa. Problemu nie widzi ani RPO ani MŚ ani wydział wizytacyjny SA. Gdzie są w ogóle uczciwe struktury państwa i gdzie jeszcze mam napisać?
  Prokuratura zbywa matkę dochodzącą prawdy o śmierci syna !
 • Zrozumcie . U nas nie ma trybu skargowego . Sądy , prokuratury
  potrafią nie czytać akt sprawy . Nikt nie kontroluje działań sądów i prokuratur . Brak jakiejkolwiek moralności i poczucie bezkarności doprowadza do takich sytuacji . Tu winny może być niewinnym a niewinny winnym . Nikt nie chce ruszać tego środowiska mimo , że nagminnie łamie Konstytucję i prawo. Tylu już jest pokrzywdzonych a czwarta władza czyli media siedzą cicho. Ilu jeszcze ludzi ma cierpieć?
  Posłał niewinnego do aresztu. Nie poniesie kary
 • Przekręt z dotacjami z UE dla "biednych , bezrobotnych , ofiar przemocy,
  przestępstw itp." jest olbrzymi . Oczywiście , że takie osoby się nie poskarżą bo niby komu skoro zaangażowane są w to najważniejsze osoby w państwie? Nikt nikomu nie chciał pomagać . Zarabiają firmy szkoleniowe , reklamowe , fundacje. Biedny człowiek przejdzie jakieś szkolenie , dostanie kalendarzyk , długopisik . Właśnie pani ds. równego traktowania ogłosiła , że w ten sposób sprzeniewierzy pieniądze przeznaczone jako pomoc dla ofiar gwałtu. Będą szkolenia . Oczywiście , że są jacyś szczęśliwcy którzy pomoc otrzymali bo i tacy muszą być . Jakim jednak kosztem? U nas nie ma trybu skargowego . Nikt się niczym nie interesuje . Nikt nie stanie po stronie krzywdzonego obywatela. Ani RPO ani ministerstwo . To tylko tak pięknie w telewizji wygląda. Wszelkie instytucje w państwie służą ochronie wzajemnych machlojek . Za posłuszeństw ciepły stołek z wysoką pensją . Tak wygląda demokratyczne państwo prawa.
  Spółdzielnia wyłudzania funduszy europejskich
 • @Zbigniew-Grzymski 13:32:50
  Ma pan całkowitą rację . Wydział wizytacyjny SA. w Warszawie polega na chronieniu patologii w sądach . Nie widzą nic dziwnego w łamaniu prawa i Konstytucji przez sędziów . Dla nich normalnym jest , że nie czytają akt sprawy. Całe to towarzystwo wzajemnie się ochrania. Najgorsze jest to , że czerpią korzyści majątkowe z naszych podatków a służą interesom swoich znajomych . Ja i bardzo wiele osób przekonało się , że nie mamy niezawisłych sądów . Ktoś mi kiedyś odpowiedział , że niezawisłość sądów w Polsce polega na tym , że jeszcze nie zawiśli . Coś w tym jest.
  Kaczyński skazany za ocenę Agory
 • Sądy , prokuratury , biegli , notariusze
  to ludzie zupełnie bezkarni . Nie rozumiem dlaczego wszelkie struktury państwa są tak patologiczne . Skąd to samozadowolenie władców? To jest kompletna degrengolada. Łamią prawo , Konstytucję . Poświadczają nieprawdę , nie dopełniają obowiązków i nic nie można ich zrobić . Koszty społeczne są olbrzymie i to nie tylko finansowe. Takie "autorytety" dają potwornie zły przykład.
  CBA na tropie prokurator. Były łapówki?
 • My nie mamy właściwie sądów , prokuratur czy urzędników , RPO
  to są ciepłe posadki i prywatne folwarki. Sędziowie zamiast wzbudzać szacunek wywołują przerażenie swoją niekompetencją , brakiem logiki i tym , że wiedząc o swojej bezkarności łamią Konstytucję i prawo. Robią krzywdę społeczeństwu i jeszcze żądają podwyżek. Jak wielką patologią jest to środowisko przekonuje się coraz więcej osób . Ja niestety też . Najgorsze jest to , że przestępstw czynionych przez sądy , prokuratury , notariuszy czy biegłych nie ma można nigdzie zgłosić . Wszyscy się nawzajem bronią . Tryb skargowy jest fikcją i kolejnymi ciepłymi posadkami.Taka dobrze zorganizowana mafia.
  Uzasadnienie wyroku
 • Zawsze odpowiadam na Pani apele
  Jest Pani bardzo wiarygodną osobą . Czy nie zastanawiała się Pani nad założeniem fundacji pomagającej ludziom pokrzywdzonym przez polski "wymiar niesprawiedliwości"? Ludzie nie radzą sobie. Nie potrafią pisać pism . Są pogubieni . Nikt ich nie wspiera . Są nieporadni . Nikt za nimi nie stoi . Boja się.
  Piszmy w sprawie uwięzionego dziennikarza Gawrońskiego. Pilne!!!