Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze wiedzajestwksiążkach

 • @MacGregor 13:37:31
  "Gdzie to jest, bo zdjęcie widzialem wcześniej, ale nie pamiętam miejsca - obstawiałbym Sudan czyli dawną Nubię ..."

  "Kto w przeszłości wiedział, ze w np. Arabii Saudyjskiej są takie cuda technologiczne?" - Zbigniew Jacniacki 12.10.2018 07:13:31

  Więcej: https://www.youtube.com/watch?v=0Dz7pReOrKs

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
  Budowla datowana na 1 wiek p.n.e.
 • @wiedzajestwksiążkach 22:18:14
  Będę żył. Do następnych MŚ w siatkówce. Czad. Zabrakło mi tlenu...
  BRAWO.
  Ktoś panięta 1974 rok?

  Gratulacje!!!

  TzT
  Przyszłość - Neon24.pl - Co dalej???
 • @interesariusz z PL 21:42:53
  Zawał mi wciąż grozi. Jak oni grają?

  TzT
  Przyszłość - Neon24.pl - Co dalej???
 • @interesariusz z PL 21:42:53
  http://sport.tvp.pl/39000059/siatkowka-mistrzostwa-swiata-final-brazylia-polska

  W Polsce ten link działa.

  TzT
  Przyszłość - Neon24.pl - Co dalej???
 • Dysponuję wydawnictwem...
  "Katyń. Lista ofiar i zaginionych jeńców obozów Kozielsk, Ostaszków, Starobielsk." Wstęp i opracowanie Andrzej Leszek Szcześniak - Wydawnictwa ALFA- Warszawa 1989; wyd. 1; nakład 100000+ 250 egz.
  Ja swojego przodka znalazłem.

  P.S. Cześć i Chwała Tym, co ofiarę złożyli, a historia o Nich zapomniała.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
  Parę słów o Katyniu - 30.09.2018.
 • @interesariusz z PL 21:33:28
  Trafiłeś na wersję, której się zawstydziłem. I od razu wyłapałeś mój błąd. Nie tak miało być, nie chciałem nikogo urazić. Poprawiam błędy. Tego się mogę wstydzić, choć prawdę pisząc, nie moja wina. Cóż. Biorę na siebie.
  Szybka reakcja?

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
  Przyszłość - Neon24.pl - Co dalej???
 • Ryszard Opara- Głos wołającego na puszczy!!!
  W punktach, aby było łatwiej.

  1. "Neon24.pl (...), jako niezależne Forum Polaków funkcjonuje..."
  Niezależne od kogo? Od adminów, którzy banują?
  2. "Inni, przeciwnicy/wrogowie przypisują nam kontakty z rozmaitymi służbami ze WSI, Rosji i innych krajów (...).
  Do tego zaraz dojdziemy.
  3. "A sama dyskusja, czasem bywała merytoryczna i na poziomie, czasem przybierała formy „nawalanki”. Przyznaję, to ostatnie zjawisko: bardzo niekulturalna dyskusja –bardzo mi się nie podoba."
  To się właśnie nazywa wolność słowa. I może się komuś nie podobać. Mnie się również nie podoba to szambo, które się wylewa pod komentarzami. Jest takie samo jak na Interii, Onecie, WP itp. Bardziej kolorowo, bo obrazków więcej. Wiem, że stojąc naprzeciw jeden drugiego, każdy zachowywałby się inaczej. Świat wirtualny, niektórych z nas deprawuje. To nowe medium, dające złudną anonimowość jest do opanowania, w takim samym stopniu jak rzeczywistość. Możecie banować i zamykać się w gettach, albo się otworzyć... i narzucać normy, uczyć, dawać przykład.
  4. "Osobiście nigdy nie zabierałem głosu (...)"
  Wsadźmy kij w mrowisko, a później jak przysłowiowy australijski struś, głowę w piasek.
  5."(...) będąc przekonanym, że to bez sensu i że...w Polsce ma rację... wyłącznie ten co pisze. Reszta powinna czytać, słuchać i zgadzać się z autorem."
  Nie wiem jak to skomentować? Szkoła moskiewska?!
  Parafrazując klasyka: "To stare tłumaczenie Stalina wujka".
  Dziś te czasy minęły. Odważni czytają, słuchają, piszą co chcą i często nie zgadzają się, bo myślą.
  6. "Mam nadzieję, że będziemy nadal, wspólnie pracować - nad dalszym rozwojem Neon24.pl".
  Znaczy się będziecie dalej banować?
  7. "Ostatnio było nawet kilka ciekawych inicjatyw, dotyczących naszego portalu, z różnych stron – ale jakoś wszystko skończyło się tylko na gadaniu."
  Mam pytanie (to można sprawdzić, ale po co marnować czas). Czy odpowiedział Pan na którąś z tych inicjatyw?
  8. "Zwracam się do wszystkich Państwa, zainteresowanych przyszłością Neon24.pl z prośbą o zastanowienie się nad propozycjami dla Neon24.pl. Będę oczekiwał na pomysły."
  Jeżeli doprowadza się do sytuacji, w której blogerzy sami odchodzą na inne portale, to jak można oczekiwać, że ktoś będzie chciał pomagać. Zbanowaliście tyle osób, a teraz płacz, że odsłon brak?
  9. "Informuję jednocześnie, że postanowiłem rozpocząć na łamach Neon24.pl, publikację jednej z moich książek własnej autobiografii."
  Zrobił Pan przysługę dla mnie, choć zapewne przez przypadek i bezwiednie, nie mogę jednak być dłużny. Napiszę recenzję i będziemy kwita. Nie będę oceniał pod względem merytorycznym, wszak ma to być autobiografia, a ocenię tylko poprawność stylistyczną, logiczną i gramatyczną. Niech będzie- gratisowo dołożę radę: początek musi być na rekord odsłon, inaczej znajdzie się jakiś poeta, który będzie miał ich więcej. Nie takie:
  "Znamy się mało, więc może ja bym powiedział parę słów o sobie. Najpierw. Urodziłem się w Małkinii..."*
  10. "Oczywiście, jeżeli ktoś z Państwa; naszych obecnych blogerów, chciałby publikować swoją twórczość; pamiętniki czy też np. poezje - bardzo proszę. Zapraszam również nowych autorów. Moja propozycja jest przemyślana. Być może uda nam się stworzyć na łamach Neon24.pl – „Klub Literatury Polskiej”."
  No tak. A ja, żeby poczytać jednego z najlepszych satyryków obecnej rzeczywistości, muszę dziś zaglądać na Salon24, bo tutaj już nie publikuje. https://www.salon24.pl/u/brixen/895247,pytanie-o-danny-ego-jonielsa
  A poezja może być na temat syjonizmu? Czy macie jakąś swoją linię poetycką typu socrealizm?!
  11. "Może też być zaczynem nowej, innej dyskusji na temat Polski, Polaków; współczesności... Tym bardziej, że moim zdaniem dość często, nasza polityczna dyskusja - na forum Neon24.pl, obecnie do niczego naprawdę nie prowadzi; często staje się miejscem paskudnych kłótni."
  Już od dłuższego czasu więcej się dzieje w komentarzach, niż na pudle. W prawie każdej słownej przepychance biorą udział te same osoby i kłócą się o to samo, więc jak: "może też być zaczynem nowej, innej dyskusji na temat Polski, Polaków; współczesności..."?
  To, co się dzieje pod niektórymi tekstami, przypomina szalet jaki jest na Onecie, Interii, WP. Jest tylko bardziej kolorowo przez obrazki.
  12. "Uważam, że niestety Polska jako kraj staje się coraz bardziej, skrajnie spolaryzowana..."
  Jak się niepoprawnych banuje, a niepokornych zsyła do Lochu, to trzeba nie mieć wstydu, aby zwalać winę na Polskę.
  13. "Tak jak to było w czasach zaborów... A przecież ten tragiczny okres w historii Polski był w ogromnej mierze następstwem polaryzacji Polaków w XVII-XVIII; wiekach anarchii."
  I tu wychodzi, gdzie jest niezrozumienie. Niektórzy ludzie piszą, co im zakodowany mózg podaje. Nawet się nie zastanawiają. Dla mnie to wciąż zastanawiające, bo ja zawsze zwracam uwagę na słowa i na to co piszę. Sporo ludzi piszących, nie zwraca na to uwagi. Pojęcia nie mają o swym ograniczeniu, a próbują narzucać innym swój punkt widzenia. W skrajnych przypadkach nie mają nawet odwagi odpowiedzieć czytelnikom. Iście sowiecka, moskiewska szkoła.
  A wystarczy znać słowa i pojęcia, którymi się posługujemy. Polaryzacja Polaków w XVII-XVIII wieku? I jeszcze zestawiona ze słowem anarchia?! Nie ogarniam, bo niewiedzy i niedouczenia nie idzie ogarnąć. To się zawsze wymyka kontroli.
  I dobrze. To jest wolność słowa. Ma Pan pełne prawa, aby umieszczać swą autobiografię w przestrzeni publicznej. Proszę tylko nie płakać, gdy zderzy się Pan ze ścianą niezrozumienia i... brakiem czytelników.
  14. "A wszystko przecież zaczęło się tak pięknie – od demokracji..."
  Tego też nie wiem jak skomentować. Mamy XXI wiek, a dla Pana system, który uznaje niewolników, jest piękny? Brak odwagi, aby napisać jak było, czy nieznajomość historii?
  15. "Może więc teraz jest czas –aby odtworzyć epokę pozytywizmu..."
  Uczmy wiec kultury. A że głównym medium jest obecnie Internet, uczmy kultury w sieci. Do pracy rodacy.

  Szanuję słowa. Ich znacznie. Dbam, aby nikogo nie uraziły. Staram się nawet "w nerwach", aby nikt za moje słowa, nie miał nawet pretekstu, aby napluć mi w twarz. Zdarza się, że uwalniam swoje pokłady sarkazmu, satyry, ironii. Krytyka tak, kpina i wyszydzanie nie. Stopniowanie wartości słów. Mało kto to dziś ogarnia, bo nikt tego nie uczy. Dziś honor, to okrzyk. Staram się, aby odpowiedzialność za słowa, znaczyła tyle co kiedyś. Zapomniana wartość? Dopóki jest pamięć, dopóty jest o nią walka.
  Uczciwi ludzie piszą, a innych cytują.

  P.S. Tak, ten tekst to osobista sprawa. Sam Pan się prosi o pomysły.
  Mam jeden. Przestańcie banować, albo przestańcie się podszywać pod Forum Polaków, boście tego nie godni.
  P.S.2. I zaspokajając wszystkich ciekawość, opiszę w jaki sposób wyświadczył mi Pan przysługę. Jestem na Neon24 od początku (na NE od 11.11.2011 i filmów Carcinki), a to to Pan, jako pierwszy, mnie zbanował pod swym tekstem (nie wierzę w to, że ktoś nadgorliwy zrobił to w zastępstwie). Wtedy Pan reklamował swym nazwiskiem jakąś niby uczelnię. Za kasę. Napisałem komentarz. Nie ukazał się. Człowiek uczy się na błędach. Nauczył mnie Pan zapisywać na dysku wszystkie swoje teksty umieszczane w sieci. Przeboje z adminem Repsol, potrafie już udokumentować.

  PS.2. Widzę, że inni mają pomysły. Mam wolną nockę (oglądam na podglądzie Polska- Brazylia na MŚ).
  Nie wierzę. Co się dzieje. Mój komentarz w tym momencie wydaje się spóźniony?
  Zacząłem pisać o 18 z kawałkiem... potem kolacja... dzieci... kąpiel... i dopiero kończę. Nic to. Tak miało być.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
  Przyszłość - Neon24.pl - Co dalej???
 • @kowalskijan584 08:18:12
  "Trzeba chodzić na wybory i choćby dla zachęty głosować na nie-partyjniaków. Wtedy z czasem, mądrym ludziom będzie się chciało startować w wyborach i wybór będzie coraz większy i lepszy."

  W naszym mieście, po pierwszych nieudanych wyborach, każdy nie-partyjny stara się w kolejnych... być na liście partyjnej.
  System się betonuje.

  TzT
  Kto winien? Czyli Polaku ulecz się sam.
 • 5*!
  "Hipoteza fenicka wydaje się nieprawdopodobna, ale JEŚLI byłaby prawdziwa, to akurat wiele by wyjaśniała."

  Przez to, że wiele wyjaśnia, wydaje się prawdopodobna.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITCZNIE

  Tuz z Talii
  Czy Germanie pochodzą od Fenicjan?
 • @kowalskijan584 18:58:01
  Trzeba zaznaczyć od razu, że zaledwie około połowy z uprawnionych do głosowania, oddaje swój głos w wyborach. To daje od 14 do 16 mln głosów. Odliczmy pracowników "budżetówki" i członków ich rodzin, a także wszystkich innych (z rodzinami), którzy prowadzą jakikolwiek biznes czerpiący ze środków budżetowych, z dotacji unijnych, z fundacji, mających kredyty na 30 lat... a zostanie nam 1-3 mln głosów, o które tak naprawdę "muszą nasi politycy powalczyć". To dla nich jest te +500. Przy następnych wyborach parlamentarnych odstawią ten sam numer, ale z podniesieniem kwoty wolnej od podatku. No wiecie, w pierwszej kadencji udało się naprawić system i wystarczyło tylko na drugie dzieci. Teraz skorzystają wszyscy najmniej zarabiający. I bingo! Przy tej konkurencji ciężko będzie nie zdobyć 2/3 mandatów.

  15 lat temu, zwykli Polacy zaufali, że jak wejdziemy do UE, to będzie lepiej. I jest. Mają pełne półki w sklepach, pełno kanałów w tv, komputery, telefony, internety. Samochodów więcej niż parkingów, choć firm budujących parkingi, chodniki i ścieżki rowerowe jak grzybów po deszczu. Promocje, kredyty, wczasy, luksusy, rodziny za granicą...
  Przecież taki raj mamy, że już innych do siebie ściągamy. I przyjeżdżają.

  Pamiętam czasy, gdy Polacy jeździli w Niemczech po "wystawkach i flomarkach", a następnie zwozili używany sprzęt do kraju z niezłym zyskiem. Dziś w moim mieście wystawki są organizowane kilka razy w roku. Aby pozbyć się starych mebli, wystarczy zadzwonić i przyjedzie firma, która zabierze. Jak są w dobrym stanie, przekazywane są różnym fundacjom, reszta nie trafia na wysypisko, a jest w miarę możliwości utylizowana. Dziś rzeczy stare bądź używane, to tylko w antykwariatach, szmateksach i komisach samochodowych.

  A na pytanie:
  Dlaczego ta cała reszta uprawnionych nie głosuje?
  Odpowiem:
  Nie widzi wartościowych ludzi, którym mogłaby powierzyć swoją przyszłość, bo za każdym razem jak się ktoś nowy pojawia, to w obecnym systemie wyborczym nie ma szans na samodzielny start, a musząc się jednoczyć z jakąkolwiek partią, traci zaufanie?
  Ma to głęboko w... i dba tylko o swoje, nie patrząc na to, że krzywda dzieje się wkoło, bo to nie o nich chodzi, nie ich dotyczy i nie oni cierpią, wszak im się dobrze powodzi... dopóki krzywda ich nie spotka?

  P.S. Czy jest Pan pokrzywdzony przez system (czyt. wymiar sprawiedliwości)?

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITCZNIE

  Tuz z Talii
  Kto winien? Czyli Polaku ulecz się sam.
 • @Husky 20:43:37
  Dlaczego nie poprawiasz tekstu powyżej?
  Wciąż myślisz, że skoro przetłumaczyłeś, to jesteś właścicielem? Zrozum! Jesteś złodziejem!

  TzT
  9/11
 • @RAM 15:56:51
  Dla mnie jesteś "zbawieniem". Trochę łaciny liznąłem.
  Innych uczę, aby źródła podawali. A Ty zarzucasz źródłami... jak uczciwy.

  Dzięki.. choć nie wszystko rozumiem... źródła doceniam.


  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
  «Merde alors!»: Luksemburczyk Asselborn kontra Salvini
 • Minus 5*!
  Traktuję kolegę jak reinkarnację Karola Szajnochy. Nie rozumiem jednak tej tzw. wolnej amerykanki.
  Dlaczego czerpiesz z cudzych prac, przedstawiasz je nam, a zapominasz przedstawić źródła?
  To bardzo nie w porządku.

  Umieszczasz kolego piękne dzieła. Podajesz nazwiska. A gdzie źródła? To nie jest Twoja własność? Okradasz ludzi z własnej strony internetowej?

  Jak mają traktować Polaków, skoro każdy czerpie z innego pracy, jak ze swojej?

  P.S. Panie Jeznach! Jest Pan starszy ode mnie! Mam Pana uczyć, co jest czyje? Czy mam być zmuszony (takie wychowanie), aby nazwać Pana złodziejem czyjejś pracy?
  Tak trudno podać link do strony autora prac?

  P.S.2. Walczę! Wie Pan o co? O Acta 2.0.
  Przecież traktujecie czyjąś prace jak swoją!


  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
  Malarz Kanady
 • @57KerenOr 23:03:42
  Szacunek.
  Żeby było jasne- dla mnie, to tylko książki (S.T. i N.T.).

  TzT
  HUSKY I JEGO BARDZO WAŻNY ARTYKUŁ O MAŁYM ANTOSIU!
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:05:25
  Gradient? To jakieś wymysły naukowców, którzy nigdy w Afryce i Azji nie byli.
  Zamiast przywłaszczać sobie pojęcie cywilizacji polskiej, może zacząłby kolega traktować innych z szacunkiem (wszak Polacy potrafią się zachować).
  Co to znaczy: "są gorszej jakości"?
  Człowieku! Czy Ty wiesz co piszesz? Jak śmiesz pisać takie słowa i dalej twierdzić, że reprezentujesz cywilizację polską?

  Wstyd?! Mało powiedziane.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
  Homo futurus
 • @Bogusław Jeznach 00:50:31
  A może napisałby Pan coś od siebie?
  Na przykład: na temat szczepień.
  Jest okazja, aby odważnie wyrazić własne (!) zdanie.

  Naprawdę? Chce Pan wszystkie nowonarodzone dzieci szczepić?
  I żadnej szansy np. STOP NOP?

  TzT
  Homo futurus
 • A tak na poważnie.
  "Nasz system immunologiczny będzie słabszy"
  Obowiązkowe szczepienia tuż po narodzinach! Nawet nie dajemy sobie szansy, aby część populacji (moim skromnym zdaniem- ta świadoma zagrożeń), miała możliwość wykształcać naturalne przeciwciała. A to właśnie może uratować ludzkość.
  Problem do załatwienia. Wolność wyboru dla rodziców. A propaganda farmacji może dalej robić swoje.

  "Zmniejszy się nasza zdolność zapamiętywania"
  Tu może być zagrożenie. Patrząc na konsumpcyjność społeczeństw, można twierdzić, że się uwsteczniamy w kulturze bycia. Hedonizm dominuje.
  Jednakże całą ludzkość popychają umysły które specjalizują się w elitarnych dziedzinach nauki i technologii.
  Problem do załatwienia. Zrozumienie znaczenia interdyscyplinarnego nauczania. Połączyć duchowość z techniką? Niemożliwe?

  "Powstaje hierarchia zmodyfikowanych ludzi"
  To największe zagrożenie. Empatia posunięta do granicy, która grozi degeneracją społeczeństwa. Z drugiej strony pęd ku doskonałości, nie bacząc na koszty i straty (ludzkości).
  Problem do załatwienia, choć tylko drastycznymi metodami. Czy człowieczeństwo, czy Natura? Przegrywamy, gdy dojdą do głosu wynaturzenia.

  "Wyhodujemy sobie macki zamiast rąk" i "Nasze mięśnie ulegną zanikowi"
  Macki? Chyba jako inny, drugi gatunek.
  Nie wiem jak będzie, ale pielęgnacja ciała i zdrowia człowieka, to chyba największa działalność usługowa na świecie. Rozwój sportu (wszelakiego) stymuluje coraz bardziej gospodarkę światową.
  Problem do załatwienia. Jest moda na zdrowie. I ten trend wystarczy utrzymać. Wraz ze wzrostem automatyzacji i robotyzacji, usługi międzyludzkie są jedynym możliwym zatrudnieniem. A pierwsze konsekwencje mogą być takie, że nawet królowa W.B. będzie musiała iść do pracy (np. jeden dzień usługiwać dla rodziny, która zalicytuje najwięcej; coś na kształt WOŚP).

  "Będziemy żyć wiecznie"
  To nie My- ludzie mamy żyć wiecznie. To życie ma trwać. Inteligencja na dziś dzień, doprowadziła nas do wiedzy że Ziemia przestanie istnieć, a My nawet wcześniej. I że życia wciąż innego we wszechświecie nie znamy. Może jesteśmy jedyną inteligencją?
  Czas najwyższy, aby zacząć myśleć jak ją zachować i powielać.
  Jak zasadzić życie i inteligencję we wszechświecie?

  A może wystarczy, że wysadzimy Ziemię w Kosmos? Jesteśmy blisko.

  Są odważni, którzy napiszą, co o tym myślą?
  Osobiście uważam, że fantastyka naukowa, w wydaniu rosyjskim, jest na najwyższym światowym poziomie.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
  Homo futurus
 • @SZS 15:13:13
  Za taki wtręt należy się 5*!

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
  Homo futurus
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:37:55
  No co też? Przecież coraz nas (ludzi) więcej. A Chińczycy znieśli politykę jednego dziecka. Wykupują Afrykę, Patagonię, Ukrainę i gdzie się co da. Dopiero się zacznie.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
  Homo futurus
 • 5*!
  Szanowny kolega ma absolutną rację.
  Takie zachowanie trzeba piętnować u każdego.
  Powolutku, pomalutku, aż do skutku.
  Ostatnio zwróciłem uwagę koledze Husky'emu, że zachowuje się jak złodziej cudzych tekstów. Czy go zawstydziłem? Niekoniecznie. Na pewno zawstydziła go AgnieszkaS . Przeprosił, napisał, że się poprawi i jeszcze przesłał jej kwiatka. Patrz komentarze pod tekstem:

  http://antykomunista.neon24.pl/post/145457,9-11

  Dziś obserwujemy efekty pracy u podstaw:

  http://antykomunista.neon24.pl/post/145457,9-11

  Jak widać, źródła są podane. Przybiłem mu piątkę.

  Także, kolego 57KerenOr, głowa do góry. Może z czasem i Twoje uwagi weźmie sobie ktoś do serca.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
  HUSKY I JEGO BARDZO WAŻNY ARTYKUŁ O MAŁYM ANTOSIU!