Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze markul

 • Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
  Pan Opara napisał:

  "Czasy PRL są przykładem pewnej formy efektywności i skuteczności monopolu władzy, który w Naszym Kraju, być może jest koniecznością..."

  Jeśli czasy, w których gnojono każdego, kto chciał być niezależny i wyrastał ponad przeciętną (bo rządził motłoch), nazywa pan efektywnymi i skutecznymi, to mi Pana żal.
  A reszty nie czytałem - za długie. Jak się Pan nauczy streszczać myśl w paru zdaniach, to przeczytam.
  Dialog Narodowy – Czy każdy sobie RzeP-kę skrobie?
 • Tak jest!
  Niech zmanipulowana hołota powywiesza manipulującą hołotę. A MY będziemy spokojnie robić swoje.
  Czerwone pluskwy wyszły na ulice Europejskich miast.
 • "Kaczyński ma pomysł jak stworzyć milion miejsc pracy"
  Gdyby miał pomysł, jak usunąć milion dziur w drogach, to byłoby warte wzmianki.
  W obozach koncentracyjnych też potrafiono stworzyć "miejsca pracy". Wystarczyło wozić piasek taczkami z miejsca na miejsce i z powrotem. I "pracy" starczało dla każdego.
  Kaczyński ma pomysł jak stworzyć milion miejsc pracy
 • Próba urynkowienia emerytur w 1999r była krokiem słusznym.
  Natomiast dodatkowe okoliczności - tzw. kapitał początkowy - tak, to był przewał.
  Sam pomysl, by składki były ksiegowane na indywidualnych kontach - ok.
  No i po latach tam są realne pieniądze. Na razie. I teraz szuka się sposobu, żeby tą kasę wyprowdzić - przejeść na bieżące potrzeby. A im większy ekonomiczny bełkot będzie ten krok uzasadniał, tym trudniej będzie "ciemnemu ludowi" zrozumiec jak i kiedy został zrobiony po raz kolejny w trąbę.
  JEDNAK PRZEWAŁ
 • Specjaliści ...
  Tych może i by się znalazło. Problem polega na tym, że będą zarządzani przez "swoich". Bo to ci głównie dostaną koncesje. A jaki to daje efekt to widzimy na naszych drogach. Od ponad dwudziestu lat nie potrafimy zlikwidować w nich dziur. Pewnie wymaga to kosmicznych technologii...
  Kiedy łupnie w łupkach
 • @markul 21:42:14
  Dodam: żebractwo to nie tylko branie zasiłków. To jest mentalność urzędnika, chcącego cale życie żyć na cudzy koszt; to jest mentalność "naukowca", żyjącego z bezsensownych grantów i w ciepełku państwowej uczelni; to jest wreszcie mentalność poborowego, który idzie do armii, żeby dostać wcześniejszą emeryturę. Można by wymieniać w nieskończoność.
  Futuromancja z przeszłości
 • Żebractwo.
  JKM napisał:
  " Jeśli coraz więcej ludzi żyje z zasiłków, to zwolna w spoleczeństwie utrzymywanie się z żebractwa (bo niczym innym nie są zasiłki) staje się czymś pozytywnym, Przynajmniej w opinii obiegowej, powielanej w telewizjach. "
  Z autopsji wiem, że nie tylko w opinii obiegowej. To by nie było jeszcze najgorsze. To staje się w kolejnych pokoleniach sposobem na życie. A ci, którzy się z tego wyłamują (czyli ci, którzy chcą żyć z pracy swoich rąk i głowy) są traktowani jak odszczepieńcy. I bez litości tępieni. I dlatego ten burdel pada. Bo żebracza hołota stanowi już znakomitą większość. A donatorów ubywa.
  Futuromancja z przeszłości
 • @konserwatystka 19:25:30
  Jako "społeczeństwo" nie zaczniemy wyciągać wniosków. "Społeczeństwo" wierzy, że emerytury ma od państwa, w związku z tym nie musi dbać o własne dzieci. Wnioski wyciągają tylko jednostki - elita. A tych jest bardzo mało...
  Koszmarna pomyłka
 • Duch schodów...
  Nigdy nie wiadomo, kiedy wróci, Panie Prezesie. Przy okazji potrząsnął Pan drzewkiem, które ostatnio (chyba) obrodziło. I te robaczywe spadną jako pierwsze.
  Trzeźwa uwaga
 • @konserwatystka 23:30:49
  "Dziwę się Polakom, że się nabierają na ten teatrzyk. Niby wiedzą ale jeszcze nie do końca...".
  To proste - przyjemniej jest wierzyć, że to tylko głupota, niż przyjąć, że to celowe działanie. Bo to drugie jest bardziej przerażające.
  Koszmarna pomyłka
 • @Phill 22:51:28
  I dodam, że ten były żużlowiec (niestety, nie zapamiętałem nazwiska) zaczynał chyba rozumieć, jaką rolę mu przyszło odegrać - w przeciwieństwie do Meli. Bo te jego zapewnienia, że jest panem swojego życia nie brzmiały zbyt szczerze.
  Koszmarna pomyłka
 • @Phill 22:51:28
  To też nie zdaje sobie sprawy pod wpływem tego narkotyku. Jest za młody.
  Koszmarna pomyłka
 • Kolejna grupa do "zaopiekowania".
  Po programie p. Lisa wniosek nasuwa się jeden: skoro nie mogą się już pochwalić swoją "opieką" nad emerytami, rencistami i chorymi (bo kasa się skończyła), to zostali jeszcze inwalidzi - grupa znacznie mniejsza, a jakże medialna. A pan Mela nie zdaje sobie sprawy, że został cynicznie wykorzystany (jako bardzo młody człowiek) w celach tej propagandy. I gdyby wykorzystał swój potencjał do np. pisania książek, to ten wysiłek miałby sens. A przebieżka na biegun w świetle kamer i latających nad jego głową helikopterów nie robi na mnie żadnego wrażenia...
  Koszmarna pomyłka
 • Trochę tego, a trochę tamtego.
  Jeśli Państwo uznaje, że podatek katastralny jest korzystny (bo chce zmienić strukturę właścicieli), to stanowiąc takie Prawo wchodzi w rolę Gospodarza. A potem obserwuje efekty swoich działań i w odpowiednim momencie - Prawo modyfikuje. Innymi słowy - tworzy system sprzężeń, które wpływają na jednostkowe decyzje ludzi.
  Tak na marginesie: nawet w przypadku Państwa minimum JACYŚ urzędnicy są niezbędni. Może powinno się ich rekrutować głównie spośród właścicieli małych firm w stanie spoczynku? Tacy ludzie instynkt gospodarności i unikania zbędnego ryzyka mają wyostrzony do granic możliwości. A państwowa, dobrze płatna posada mogłaby być swojego rodzaju ukoronowaniem ich drogi życiowej.
  Państwo: the state czy gosudarstwo?
 • Uczciwość polityka...
  mierzy się jego stosunkiem do własnego kraju. A ponieważ w polityce obowiązują zasady 'wolnej amerykanki", to nie należy liczyć na szacunek w wyniku stosowania zasad "fair play". Mogą nas nie szanować - ale powinni się nas bać.
  Niech Prawda nas wyzwoli!
 • Ależ w Panu empatii!
  Skoro uważa Pan, że połowę składki odda Pan "na babcię", a drugą zachowa Pan "dla siebie" - to układ stoi: podnosimy składkę razy dwa (żeby "babcia" była godziwie leczona), a za drugą połowę niech się Pan leczy prywatnie.
  Zabawy kalkulatorem (1) - Chore składki zdrowotne...
 • Ech, ci "humaniści"...
  Zawsze przeczuwałem, że mi z nimi nie po drodze. Pewnie dlatego, że moja materia nie wybacza lekkiego traktowania problemu.
  BOMBA ZEGAROWA III RP
 • @nikander 13:09:55
  "Rozpierdalać państwo z boskim pozdrowieniem na ustach to tylko watykańska kurwa potrafi."

  Pan Michalkiewicz niczego nie rozp...ala, tylko spokojnie tłumaczy, DLACZEGO to państwo upada. I nikt wam (na razie) nie zabroni w ramach naprawy (reform, poprawy standardów, sprawiedliwości społecznej***) dodrukować kolejnej transzy banknotów (wziąć pożyczki, podnieść podatków, wprowadzić spec-ustawy***).
  Wasz problem polega na tym, że zaczynacie sami widzieć, że to już nie działa...


  *** niepotrzebne skreślić.
  „Błędy i wypaczenia”, czy rezultat?
 • Kolejny prawniczy gniot.
  A może żeby zapewnić sobie lojalność pracownika wystarczy mu przyzwoicie płacić, a w przypadkach szczególnych nawet dopuścić do udziału w wypracowanych zyskach, a nie zakładać smycz w postaci "zakazu konkurencji"?
  ZAKAZ KONKURENCJI
 • Świetny tekst, Panie Redaktorze!
  Dodam tylko, że kto zakłóca redystrybucję tym samym ingeruje w wytwarzanie, bo odbiera twórcom owoce ich pracy, które mogłyby być dalej przez nich pomnażane.
  Społeczna nauka Kościoła wg. towarzysza Szmaciaka